Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) moha21 válasza Imco (#6349) üzenetére


moha21
addikt

zöld vezetéket rövidre zárod a feketével akkor sem indul?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6352) Imco válasza moha21 (#6351) üzenetére


Imco
őstag

Nem. Érdekes, mert a szállitás során mult el. Nem jártam még igy. :((

Üdv! Imco

(#6353) moha21 válasza Imco (#6352) üzenetére


moha21
addikt

Ha raksz rá terhelést(1 rossz vinyó valami) akkor zöld+fekete akkor sem? meg se mozdul a venti? hangot nem ad?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6354) Imco válasza moha21 (#6353) üzenetére


Imco
őstag

Nem! Se kép se hang. Másik táppal megy simán. Illetvr a GX2 vga-t kivettem ideiglenesen mert nem tudom betápolni rendesen. Ilyen mint biztositék, meg hasonloak jutottak eszembe, de nem tartom valószinünek. Bosszant, mert ez nem egy 200W vargáné és tsa. illetve a saját gépemben is hasonlo van.

Üdv! Imco

(#6355) Imco válasza Imco (#6354) üzenetére


Imco
őstag

Annyi még eszembe jutott, hogy ha a tápkábelt bedugom akkor megrántja a hálozatot.
Hangszoro pattan, villany villan. Tehát vesz fel valamit. :((

Üdv! Imco

(#6356) Fudo100


Fudo100
csendes tag

Kedves tagok kérném a segítségeteket egy igen csak érdekes ügyben! :R

A probléma a következő lenne:

Eladtam működő ASUS P5Q alaplapomat, s 2 nappal később jön a vevő, hogy neki nem megy a lap!
Miután végig kérdeztem kiderülthogy egy elég energiaigényes PCI-E kártyával szerelt gépet akart elindítani egy NONAME 20pines tápról amiben természetesen az én P5Q lapom volt és nem megy neki, pedig ő megvette a 24pines átalakítót is.
Mert az AQUA-ban azt mondták, hogy az jó lessz!
Bár ezzel én nem értek egyet
Szóval kinek van igaza?
Nekem amikor azt mondom, hogy a táp miatt nem megy a gép?
Vagy a vevőnek aki azt mondja, hogy a lappal van a probléma?

A gép:
ASUS P5Q
C2D E6850
1db Sata HDD
1db optikai olvasó
NONAME táp 20 pines!
2GB 800 MHz Kingmax
PCI-E HD3870

Kérlek segítsetek!
Sürgős lenne

(#6357) Fudo100


Fudo100
csendes tag

Nagyon sürgős lenne :O
Kérlek segítsetek :O :R

(#6358) Klemens válasza Fudo100 (#6357) üzenetére


Klemens
őstag

Aki ilyen gépet akar üzemeltetni egy noname ráadásul még nem is 24 pines tápról... az szerintem dugja a fejét a homokba és fulladjon meg. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#6359) Fudo100 válasza Klemens (#6358) üzenetére


Fudo100
csendes tag

Na ez az :O
De itt engem vontak kérdőre, hogy mi a véleményem :F
Mert, hogy az aquaban azt mondták, hogy csak a 24 pin átalakító megoldja a dolgot :F

(#6360) Fudo100


Fudo100
csendes tag

Köszönök mindent :R :R :R :R

De időközben megoldódott a probléma ugyanis kiderült, hogy nem jól rakta be a processort, valami kontaktos volt :W :W :W :W :W

(#6361) Cobra. válasza Fudo100 (#6360) üzenetére


Cobra.
őstag

De attól még nem kéne erőltetni az öreg noname tápot, mert igen nagy eséllyel elszáll és megöli az egész gépet.

(#6363) Zolás válasza Fudo100 (#6360) üzenetére


Zolás
addikt

Hogy zárta le a fület ami rögziti a procit? Elhajlitotta a procifoglalatot? Vagy a procit?
A forditva berakom a ramot se értettem soha. Pedig én raktam össze a gépemet segítség nélkül és annyira értelemszerünek tünt.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6364) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Van egy majdnem 2 éves Enermax Liberty 400W-os tápom, hozzá pedig az alábbi konfig:

Athlon II X2 250
ATI 4850 512MB
160+320GB winyó
DVD író
TV kártya (ritkán használt)

Az utóbbi pár hétben vettem észre, hogy használat közben a táp néha kattan egyet.
A futó programok nem akadnak meg. A kép se villan.

A táp kezdene haldoklani? Le lehet ezt valahogy ellenőrizni?

Köszönöm előre is.

Üdv:
Péter

(#6365) mr_ricsi válasza tPedro_ (#6364) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A vinyó kattan, csak a tápon keresztül jön ki a levegő a gépedből, az vezeti ki a hangot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6366) tPedro_ válasza mr_ricsi (#6365) üzenetére


tPedro_
őstag

A gép oldala nincs felrakva :)

(#6367) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek volt már dolga ezzel a táppal, tudtok róla valamit mondani?

Energon EPS-750w !

Jót vagy rosszat :-)

Előre is köszönöm!

(#6368) MMIX válasza Keraa (#6367) üzenetére


MMIX
addikt

Melyik tápegységet vegyem? topik: [link]
HKC-hez hasonló, nem ajánlott táp.
Hasonló jellegű kérdést a linkben szereplő topikba.

[ Szerkesztve ]

(#6369) polarx


polarx
tag

Egy ideje megfigyeltem h random a számítógéptől kis pattanó hang hallatszik, amikor lekapcsolom a gépet akkor is mintha vmi kis kisülés hallatszana. A gép rendben működik, de idegesít ez a dolog. A tápra gyanakszom. A konfig az adatlapomon található. Annyit még hozzátennék, hogy a procihűtő hőcsövének csúcsa kb egy mm-re van a ház falától.

Ha úgy gondoljátok hogy a táp a hibás akkor azt egy számtech boltba elvéve meg tudják nézni h minden rendben van e a táppal?

(#6370) DjAaron válasza polarx (#6369) üzenetére


DjAaron
tag

Nekem is ugyan ezt csinálja...

(#6371) tPedro_ válasza tPedro_ (#6366) üzenetére


tPedro_
őstag

Na az előbb is kattant egy jó nagyot. :S
Minden fut rendesen, a kép se rezdült, a programok is futnak.

Olyan a kattanás, mint amikor kikapcsolom a gépet, mielőtt leállna.

Le lehet ellenőrizni valahogy, hogy a tápnak van-e baja, vagy valami más okozza-e a jelenséget?

(#6372) polarx


polarx
tag

akkor úgy látom nem egyedi esettel állok szembe. Van erre vmi megoldás?

(#6373) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Enermax Pro82+ 425W tápot. A kérdésem az lenne, hogy az miért van, hogy az everest 12V-os ágon 11,79V-ot, 5V-os agon 5,08V-ot mér, a HWMonitor 12V-on 12,10V-ot, az 5V-os ágon 4,78 - 4,84V-ot mér. Valami baja lehet a tápnak, vagy az érzékelők kergültek meg? Az még normális, hogy a 24pines csatin csak 23 kábel van, egy helyen üres? Előre is köszi!

(#6374) 14adam válasza BK87 (#6373) üzenetére


14adam
addikt

Normális,hogy csak 23 kábel van benne,mert nincs benne -5v mert azok csak a régi gépekhez kell.Szoftveresen sose szabad mérni,mert nem a valós értéket mutatja,multimétert használj.

(#6375) mr_ricsi válasza tPedro_ (#6371) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Le lehet ellenőrizni valahogy, hogy a tápnak van-e baja, vagy valami más okozza-e a jelenséget?"

Mondom, hogy a vinyód kattog.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6376) tPedro_ válasza mr_ricsi (#6375) üzenetére


tPedro_
őstag

Rendben.

Ezek szerint a winyó haldoklik? smart szerint nincs baja.
Jó lenne tudni, mert akkor még időben lementeném róla az adatokat.

(#6377) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

FSP Saga 450-es tápom van, lassan egy éves....
Azt vettem észre ma reggel ota hogy kerreg a venti...
Néztem hátha bele ér valami lapátba de nem látom hogy hozzá érne valami...azt se látom hogy valami elmozdult volna benne
Ilyennel visszavihető gariba?(asszem van rá még dec. 12-ig gari)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#6378) aero. válasza Dr.Én (#6377) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

körülbelül a ventilátor csapágyával van valami, az én csifim is kerregett, megolajoztam egy kis műszerolajjal és már is elhalkult.

más:
meg tudja nekem valaki mondani, hogy a chieftech gps400aa-ban milyen ventilátor csatlakozó van? nem most szedtem szét, de emlékeim szerint 2 tűs, így estélytelen a csere?

[ Szerkesztve ]

(#6379) Dr.Én válasza aero. (#6378) üzenetére


Dr.Én
veterán

hát majd valahogy megprobálom meg olajozni, van ugy is müszerolaj itthon :)
nekem is volt Chifi táp, jo volt, halk volt, meg hót.Két év után adta be a derekát sajnos :O

Igen két tűs csati van, nekem is olyan Tipus volt mint amit irsz :)

WOT: kissio

(#6380) aero. válasza Dr.Én (#6379) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

a hátán a matricát felnyitod, és kiveszed a kis gumi kupakot, folyatsz bele pár csepp olajat, éppen hogy ne folyjon ki, és járasd utána még olyan 2-3 percig vízszintesen.

ez már megy pontosan 3 éve, és ő a leghangosabb a gépben, de akkor felejtős a csere :O

[ Szerkesztve ]

(#6381) Dr.Én válasza aero. (#6380) üzenetére


Dr.Én
veterán

Mondjuk nem nagyon akarom szét szeddni mert végülis 2héten bellül akarom lecserélni Corsair VX550-re, ha minden jol megy....
De azért megprobálom holnap délelött :)

Akkor a tied jol birja :) csak hangos....

WOT: kissio

(#6382) aero. válasza Dr.Én (#6381) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hát akkor végül is mindegy, ha beadod most gariba, akkor 2-3 hétig ellesznek vele, ha nem adod be akkor meg muszáj megolajoznod, mert úgy nem veszi meg senki, ha meg megszűnik a kerregés még elvegetál egy jó ideig.

hát nem hangos ez, simán lehet aludni mellette, csak mániám mindenhol halkítani a gépen, már csak neki van hangja. :)

[ Szerkesztve ]

(#6383) Dr.Én válasza aero. (#6382) üzenetére


Dr.Én
veterán

ez igaz :D Ha jol látom nincs rajt semmi matrica ami gondot okozna...Holnap megolajozom, ja Most nézem hogycsak orso olajom van az jo?
Pont ott akarom eladni ahol vettem az elözö tápom...az ujba bele számolva

Hát a fene tudja ezt halkitást részemről, engem annyira nem zavar a hangosság elnyomja ajáték hangossága :D

WOT: kissio

(#6384) aero. válasza Dr.Én (#6383) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

orso olaj? az nem tudom milyen, én varrógép olajjal csináltam :D

játék közbe nem is probléma nekem sem.

(#6385) Dr.Én válasza aero. (#6384) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor jo lesz az orsóolaj is :) most néztem utánna a mol honlapján, tőkéletes :DD

WOT: kissio

(#6386) mr_ricsi válasza tPedro_ (#6376) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ezek szerint a winyó haldoklik?"

proci, alaplap, memória. Esetleg túlzásba estél a tuninggal, és már időnként hibázik a rendszered.
Vagy valami ratyi tápod van, amit határra terhel a konfigod.

"smart szerint nincs baja."

Azért egy hozzáértőnek is megmutathatnád. A SMART csak a jelenlegi hibát jelzi. Közelgő meghibásodást csak hozzáértő ember, vagy jól kitalált progi tudja jósolni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6387) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Enermax Pro82+ 425W-os tápot, de a win alatt a monitorozó programok elég fura értékeket mutatnak. Az everest szerint a +12V-os ágán 11,79V-ot mutat, +5V-on 5,08-at, HWmonitor meg +12V-on 12,10V-ot, +5V-on 4,78V-ot, a speedfan meg +12V-on 1,6V-ot, 5V-on 4,78-at. A táp lehet a rossz, vagy az alaplapom szórakozik? Már BIOS-t is cseréltem. Előre is köszi?

(#6388) Gabesz357


Gabesz357
csendes tag

Sziasztok. Probléma a következő. Vagy a tápom haldoklik vagy a neoncső elosztója. Direkt írok ide először mert én a tápra gyanakszok. Ha bekapcsolom a neonokat akkor villogni kezd kicsit ha everestel futtatok egy rendszer stabilitástesztet akkor meg csak 60%-os a fényereje a neonoknak. Nem tudom megmondani milyen táp van a gépbe 400W van ráirva (nem vagyok benne biztos hogy tud ennyit) sztem valami nevenincs féle. Amit vettem házat ugy vettem hogy táppal szerelve. GIGABYTE MA770-UD3 alaplap AMD Athlon 5600+ (3.34GHz-en szaladgál 1.450 V feszkóval Thermaltake X5 Orb FX 2 vel hűtve), Sapphire Radeon 3650 512MB-s videokari, Samsung HD103SJ, + 3db kék ledes 8cm-es venti meg 2db zöld Sharkoon neon cső. Öltet kéne hogy lehet-e a táp a baja hogy gyenge hozzá vagy esetleg más jellegű a probléma. A válaszokat előre is köszönöm :R

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#6389) mr_ricsi válasza BK87 (#6387) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szoftveres mérés nem mérés!
Mérd le mérőműszerrel!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6390) mr_ricsi válasza Gabesz357 (#6388) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nem tudom megmondani milyen táp van a gépbe "

Pedig meg kellene nézned! Mert ha valami bóvli, kínai, műanyagtekercses roncshalmaz van a gépedben, akkor rövidesen a villogó neon lesz a legkisebb problémád.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6391) Gabesz357 válasza mr_ricsi (#6390) üzenetére


Gabesz357
csendes tag

Körbenéztem az egészet (de nem szedtem szét) név sehol annyi van nem tudom hogy ez lehet-e márka: RoSH 2002.65.EC. Ennyi van rá ragasztva meg van rajta egy német szöveg. Mennyire sürgős a csere ha ez a baja? Mert nagybaj esetén a héten rendelek 1et ami péntekig itt is van max még tanácsot kérek itt vagy egy másik totyikban hogy milyet is vegyek. Ha annyira viszont nem gáz de csere érett akkor a jövö hét után veszek csak. Sztem tuti kínai cucc:S

[ Szerkesztve ]

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#6392) Imco válasza Gabesz357 (#6391) üzenetére


Imco
őstag

A rosh valami környezetvédelmi utalás. Ha nem lenne baja akkor is vennék másikat.
Mint a kollega is irja, a neon lesz a legkissebb bajod ha gáz van vele. Pl a HDD is nagyon érzékeny a tápra. Látatlanba ez a Te kockázatod, hogy a héten vagy 2 hét mulva vásárolsz.

Üdv! Imco

(#6393) Gabesz357 válasza Imco (#6392) üzenetére


Gabesz357
csendes tag

Tudtok mondani egy két márkát hogy milyet vegyek? KB 20k-m van rá. Vagy mennyek másik totyikba? :B Jah és mi a külömbség az aktív és a passzív PFC között? :F . Amugy köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#6394) Imco válasza Gabesz357 (#6393) üzenetére


Imco
őstag

A PFC-re keress rá, mert elég bő.
Vásárlásnál elöször is probáld felmérni a géped igényét. Majd figyelembe venni a lehetséges fejlesztéseket. Ezekre rátartani minimum10-15%-ot. Igy kapsz egy értéket ami kb 250-700 W között fog mozogni! :) Most már csak egy jó tipusra van szükséged. Személy szerint a C
chieftecre esküszöm, de enermax, gigabyte, asus, fsp is lehet.
Fontos szempont lehet még a zaj, és a speciális vga tápcsatik megléte is. Ezek is növelik az árat.
Szerintem... :)
Valahol van erre egy topic is ha jól emléxem.

Üdv! Imco

(#6395) Gabesz357 válasza Imco (#6394) üzenetére


Gabesz357
csendes tag

Köszi Imco a választ. Már egy másik totyikba is beirtam hogy mit ajánlanak, ott a corsair felé hajtanak és abbol is egy 400-as bőven elég. Egyik srác ugy tippeli hogy kb 300W-ot kajálhat a gépem fullon. Csak nekem egy bajom van. (Mondjuk ezt ott nem irtam :U ) Nekem nagyon tetszik a Gigabyte Superb 550W

[img]http://www.aqua.hu/tartalom/foto.php?id=53928&art_id=75637&file=http://www.aqua.hu/upload_files/10022.jpg

Én ezen gondolkodok erősen majd estig kitalálom hogy mi legyen addig olvasom az ihleteket :) . Köszi szépen neked is hogy válaszoltál :R

UI: Mennyire baj az ha passzív :F

[ Szerkesztve ]

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#6396) Imco válasza Gabesz357 (#6395) üzenetére


Imco
őstag

A lenti géphez szerintem is elég egy 400-as. A corsair sem rossz, de nem volt vele még dolgom. Miért tetszik? Designra nem veszünk tápot! :) Zaj teljesitmény megbizhatóság ennyi!
A passziv is jó. Olvass utána, hogy mire van igényed. Nekem biztos aktiv hütésüm lesz még egy darabig.-már ha egyáltalán a hütésről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#6397) Gabesz357 válasza Imco (#6396) üzenetére


Gabesz357
csendes tag

A PFC-re gondoltam de hallgatok rátok akkor viszont ezt választom szerintem ezt is mondták a másik totyikban hogy jó választás

[img]http://olcso-alkatresz.hu/termekkepek/tapegyseg/corsair_psu_minus_400cx_400w_tapegyseg/0/0

[ Szerkesztve ]

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#6398) aero. válasza Gabesz357 (#6397) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ez tökéletes táp lesz neked, bár a géped alig eszi meg a felét, de későbbiekben sem lesz gondod.

(#6399) Gabesz357 válasza aero. (#6398) üzenetére


Gabesz357
csendes tag

Erre gondoltam én is. Mondjuk erősebbet akartam de aztán nagyon mondtátok hogy felesleges meg megnéztem azt a konfigtesztet és ott is egy 4GHz-ig huzott i-7-es meg egy 2 magos radeon evett 39?W-ot. Elég nekem ez a 400-as bőven és mint mondtátok jó minőségű is és még továbbfejleszteni is lehet a gépet mindenfajta táp b*szogatás nélkül :)

Köszi nektek :R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#6400) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Unokaöcséméknek van egy FSP 350W PNF tápegységük. Sajna hiába helyezzük áram alá, egyszerűen nem kapcsol be, úgy tűnik hogy meghalt.

Az alaplapra rá volt csatlakoztatva egy 8cm-es ventillátor. A kábele félúton össze volt szigetelő szalagozva szépen.
Azonban, mikor leszedték az oldallapot a ragasztásnál szétjött. Uöcséim nem ragasztották újra össze a kábeleket, mert nem kellett nekik a venti. Viszont az alaplapba dugott csonk vége is szigetelés mentesen volt a gépházban.
Okozhatta e a táp halálát az, hogy mindkét (+5v, föld) vezeték vég, hozzáérhetett a ház aljához és ott a földre is ráment a fesz?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.