Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) Dark KillerX válasza mr_ricsi (#5698) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Tudom én is hülye voltam :Y ,de hála az égnek a vga-mal nem történt semmi. :K

[ Szerkesztve ]

(#5702) jaja1981 válasza Dark KillerX (#5701) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor kerüld a cimborádat!

(#5703) and1ao


and1ao
őstag

Hali!!
Lehet hogy rossz helyen járok de azért megkérdezem.
szeretnék új tápot venni de nem tom milyet vegyek?
A következő configot kellene meghajtania:AMD Phenon II X2 550 proci Gigabyte GA-MA790x-DS4 deszka 2GB Kingston HyperX DDR2 RAM és Gainward HD 4850 Goes like hell VGA ehhez kellene nekem vmi jó táp!
Légyszi vki segítsen előre is köszi!!!!

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#5704) aero. válasza and1ao (#5703) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

szia

szerintem corsair vx450-el jól jársz hosszútávon is :R

(#5705) and1ao válasza aero. (#5704) üzenetére


and1ao
őstag

Igen azon már gondolkodtam én is csak nem igazán vaok otthon a tápokba és az árát kicsit sokkalom azt a 17-19K de ha azt mondjátok megéri akkor nagy valószínűséggel az lesz!!
Köszi szépen az infót!!
Ja még egy kérdés van rajta 8 pinnes VGA csatlakozó????

Guild Wars2!

(#5706) aero. válasza and1ao (#5705) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez egy minőségi táp, ennyi az ára, 5 év garanciával. Van neki bőven csatlakozója.

Ha esetleg vga-t váltassz, vagy processzort, akkor sem kell majd tápot váltani. Pluszba még nagyon halk is :)

kép

[ Szerkesztve ]

(#5707) stol válasza aero. (#5704) üzenetére


stol
addikt

Ha a hosszútáv =~ 2,5-3év.

(#5708) jaja1981 válasza and1ao (#5705) üzenetére


jaja1981
addikt

Inkább Giga SuperB 460W, vagy FSP 400W-os.
A Corsair VX450-nek gyárilag nagyon alacsonyra van véve a venti fordulatszáma, így halk, de forró.
Arról nem is beszélve, hogy a fenti 2 tápot olyan 10-12k körül meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#5709) aero. válasza jaja1981 (#5708) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Végső soron ezek sem utolsó megoldások, mindhárom minőségi, tiéd a döntés :)

(#5710) and1ao válasza aero. (#5709) üzenetére


and1ao
őstag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!

Guild Wars2!

(#5711) BullZeye válasza mr_ricsi (#5700) üzenetére


BullZeye
veterán

Gépemben 1 terrás vinyó van, bőven elég hely húgomnak a képeihez, zenéihez, filmeihez, amit ő bőségesen ki is használ :) ne nézz madárnak, köszi.

Na meg ha gyűlölném, és röhögni akarnék rajta, mit gondolsz miért keresek megoldást rá? Vagy miért foglalkoztam a gépével egyáltalán, hogy halkabb legyen? O.o Nem gondolod, hogy egyszerűbb, és olcsóbb lenne, ha csak kihúznám pl a VGA tápkábelét? O.o és akkor még olcsón megúsztam a "röhögést".

Az egész gép nem ér 30k-t akkor miért is vegyek bele egy 15-20 ezres tápot? O.o De ha téged ennyire zavar, hogy nem vagyok hajlandó neki venni egy tápot, adom számlaszámot, ahova lehet utalni rá pénzt, vagy kapásból címet ahova küldetheted a már kifizetett tápot O.o

A gép tökéletesen szellőzik, ugyanis egyik oldallap sincs rajta, és ez a bajom, hogy a táp hideg, még csak nem is langyos, és nem állandóan hangos a venti, hanem néha felpörög mint az állat, és elég zavaró a hangja.

És megoldást várok rá, nem kioktatást, persze hogy egyszerűbb lenne rákölteni a gépre 150 ezret, és akkor tuti halk lenne, és még gyorsabb is :) úgyhogy az ilyen megjegyzéseket, tartsd meg magadnak, nem vagy tőle se nem okosabb, se nem bölcsebb.

üdv

szerk.:
Ha a hosszútáv =~ 2,5-3év

Ezt miből gondolod? O.o Én úgy veszem észre, hogy azért már a nagy gyártók is törekednek a fogyasztás csökkentésére, lásd q6600 vs q9400 ... sztem egy 450 Wattos táp, lazán jó lesz évekig, és nem csak 3 évig. Remélhetőleg nem az lesz a célja a hardver gyártóknak, hogy minél jobban pazaroljuk az energiát.

[ Szerkesztve ]

(#5712) mr_ricsi válasza BullZeye (#5711) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az egész gép nem ér 30k-t akkor miért is vegyek bele egy 15-20 ezres tápot? "
Senki nem ajánlott ilyen árú tápot. Csak a te fejedben vannak a tápok oly módon kétfele osztva, hogy vannak az ócska tápok, és van a Corsair.

"És megoldást várok rá"
FSP 300-350W-os táp, 7500-8000 Ft. (Csak meg kell nézni, hogy az alaplap használja-e a négy tűs ATX12V csatit, mert attól függően lehet hogy nem ez a 12V-ra kihegyezett táp kellene.)

A Codegen ventivezérlése egyszerű mint a faék. Leginkább olyan hibája képzelhető el, hogy nem pörgeti a ventit, amikor kellene. Nálad pont fordítva van, ami inkább valami más belső hibára utal. Szakemberrel megnézetni nem éri meg, rizikózni vele meg mégannyira sem.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5713) stol válasza BullZeye (#5711) üzenetére


stol
addikt

Ezt miből gondolod? O.o Én úgy veszem észre, hogy azért már a nagy gyártók is törekednek a fogyasztás csökkentésére, lásd q6600 vs q9400 ... sztem egy 450 Wattos táp, lazán jó lesz évekig, és nem csak 3 évig. Remélhetőleg nem az lesz a célja a hardver gyártóknak, hogy minél jobban pazaroljuk az energiát.

Igen. De mivel a táp egy tervezési hibától szenved, nem fog ~3évnél tovább működni.
Fogyasztói társadalomban élünk, ezt el kell fogadni!

(#5714) torrente666


torrente666
csendes tag

Gépet cseréltem az elöző egy3.0ghz.-es p4 volt egy 500w-os zallman volt bent.A jelenlegi egy Gigabyte P43.DS3L ,E5200 meg egyenlöre egy X800Xl vga van benne.A próbléma az lenne amikor feláll a gép kb.2 perc múlva újraindul ha eljut odáig.A táp most volt tesztelve boltba egy gépen ki is mérték azt mondták semmi baja.Most egyenlöre egy 550 Codegen van bent amivel simán muzsikál.Ilyenkor mi is lehet??????

(#5715) BullZeye válasza stol (#5713) üzenetére


BullZeye
veterán

Mi az a tervezési hiba? csak hogy fel tudjak rá készülni, lassan 1.5 éves a táp

Mr_Ricsi, és akkor ha netán 1 év múlva venne új gépet, akkor meg vegyek megint egy új tápot hozzá? :) persze költhetek évente rá 7 ezret, vagy egyszer 20at. viszont ebbe nem fogok tápot venni.

(#5716) stol válasza BullZeye (#5715) üzenetére


stol
addikt

[link]

Halkság oltárán felszentelt élettartam. A 90˘C környékén üzemelő félvezetők és még magasabb hőmérsékleten üzemelő induktív elemek elég aggasztóak. Abszurd, hogy 800rpm-en megy a venti padló terhelésen és szabályosan sül a bele a tápnak.

(#5717) mr_ricsi válasza BullZeye (#5715) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ha netán 1 év múlva venne új gépet, akkor meg vegyek megint egy új tápot hozzá?"
Ha a Codegen meghibásodik, akkor jó eséllyel új gépet kell venni, tehát veszteségként elkönyvelhető a gép ~20e Ft körüli értéke is.

A gépéből kiindulva a húgod iwiw-ezik és MSN-ezik, semmi nagy VGA-t igénylő dolgot nem futtat. Ha új gépet vesz, akkor egy integrált VGA-s is elég lesz neki, amit a 300-as FSP könnyedén kiszolgál.
És Stol példája szerint a 7e Ft-os táp 3 évig is szolgál, míg a 20e Ft-os tápod akár 1 év után megpusztulhat. :)

"viszont ebbe nem fogok tápot venni."
Akkor ne vegyél.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5718) jaja1981 válasza BullZeye (#5715) üzenetére


jaja1981
addikt

Már kicsit túlzottan körbejártuk a témát.
Ha zavar a Codegen hangja, vegyél bele egy halk ventit és kész.
Nem hiszem, hogy nagy teljesítményt venne föl családtagod gépe, és egy normlis venti elég kis fordulaton tud nagy légszállítást produkálni.
A tápok sajna tényleg tönkremennek 3 évenként nagyjából én is tapasztaltam.
Az eddig felsorolt indokok mellé (90C-on üzemelő félvezetők, tekercsek) hozzá fűzném az elektrolitos kondik kiszáradását is, ez is elég gyakori hiba.

(#5719) mr_ricsi válasza jaja1981 (#5718) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha zavar a Codegen hangja, vegyél bele egy halk ventit és kész."

Azt írta, hogy menet közben hirtelen felpörög a venti, majd visszaesik a fordulata, és ez a hirtelen fordulatszám változás zavarja.
A hirtelen fordulatszám változás valami hibának a tünete, és teljesen hibás ötlet erre bármiféle venti halkítást javasolni. A zaj megszűnhet, de kiváltó hiba megmarad, és akár csúnya következményei is lehetnek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5720) zolisx4


zolisx4
őstag

heló
ugyan a tápomnak nincs semmi baja de kiváncsi lennék hogy milyen alkatrészek vannak benne kicsit aggaszt a 10cm ventilátor igaz langyos levegőt fúj ki de az alkatrészek nem mondanak semmit anekem a tesztből [link] :F

(#5721) Gucunja válasza zolisx4 (#5720) üzenetére


Gucunja
aktív tag

van egy Codagen 350W-os tápom, vettem egy 1950pro kártyát, de a monitoron nem látszik semmi. a kártya ventje megy de ennyi.

a 6pines csatlakozót rádugtam.

próbálkozzak egy 350-es fsp vagy egy 400as chiftec táppal??

(#5722) aero. válasza Gucunja (#5721) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

igen, próbálkozz :K

codegent nem ilyen terhelésre tervezték

[ Szerkesztve ]

(#5723) jaja1981 válasza mr_ricsi (#5719) üzenetére


jaja1981
addikt

mr_ricsi:
Igen, de tápot nem akar cserélni, úgyhogy jobb ötletem nincs.

Gucunja:
Igen,a 350-es Cod nem túl bivaly. Lehetséges, hogy kifogyott az erőből.

[ Szerkesztve ]

(#5724) mr_ricsi válasza jaja1981 (#5723) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem nem mindenre szabad ötletet mondani!
Te kitalálhatod, hogy egy Balatonról lopott gumicsónakkal nekivágsz az Atlanti óceánnak, de ugyanezt nem etikus javasolni valakinek, aki New Yorkba szeretne eljutni, de pénze nincs.
Szerintem...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5725) jaja1981 válasza mr_ricsi (#5724) üzenetére


jaja1981
addikt

Értelek.
Én ezt csinálnám, az tuti.
De ha nem ez a megoldás, akkor nincs.
Másik tápot nem akar venni, ezzel nem elégedett.
Egy rendes venti meg annyiba kerül, mint a tápja.

(#5726) Dark KillerX válasza Gucunja (#5721) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nem akarlak megijeszteni,de kollégám gépe is ugyanígy csinált,mikor rákötöttük a 8800-as karimat a Codegen tápjára csak a ventik pörögtek,se kép se hang;és miután elvitte a szervizbe mondták neki,hogy ugrott a lapja. :K

Azóta utál a kollégám. ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#5727) jaja1981 válasza Dark KillerX (#5726) üzenetére


jaja1981
addikt

Azok a csodás Codegány tápok!

(#5728) Dark KillerX válasza jaja1981 (#5727) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Hát igen :K ,nekem anno a 800-as cerkám,és a Geforce 3 Ti kártyám ugrott egy Mercury táp miatt,akkor döntöttem el,hogy minimum szint tápoknál az FSP lesz.Azóta volt már három tápom,két FSP,és egy Chieftech,és mindegyik olcsó volt(6000-9000Ft-ig),de ennek ellenére nagyon is megbízhatóak voltak. :K Szóval azért olcsón is lehet jó tápokat venni,de persze ez függ a teljesítmény igényétől.

[ Szerkesztve ]

(#5729) nemethati


nemethati
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem van hogy: tudnám-e tesztelni a tápomat szoftveresen?
Arra gondolok hogy megfelelően látja-e el pl a VGA-mat meg ilyesmi!
Mérőeszközöm nincs szóval valahogy meg kellen bizonyosodni róla hogy tuti nem haldoklik még. Előre is thx :R

Még 1 dolog: eddig 2x írta ki hogy a VGA csökkentett módba lép, mióta WIN7 van fenn nem..

(#5730) 14adam válasza nemethati (#5729) üzenetére


14adam
addikt

Ilyen progi nincs.Meg a szoftveres mérés nem mérés.Nemszabad neki hinni.Nekem pl a -12-es ágra azt irta multkor ki,hogy -67 :D Olyan progi van csak ami a feszt írja ki,Everest

(#5731) nemethati válasza 14adam (#5730) üzenetére


nemethati
senior tag

Igen azt tudom, bár Everest is csinál furcsaságokat néha! :)

(#5732) mr_ricsi válasza Dark KillerX (#5726) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Azóta utál a kollégám."

Téged miért utál? Hiszen előre figyelmeztetted, hogy nem kellene Codegennel erőltetni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5733) Dark KillerX válasza mr_ricsi (#5732) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Mert az ő lapja elszállt ;] ,de az én vga-m vígan mükszik,és őt ez nagyon bosszantja. :DDD Amúgy könnyen túl tette magát a dolgon,mert azóta vett új lapot+procit+ramot+tápot(végre FSP 400W-at),úgyhogy neki könnyen megy az élet anyagi oldala. :P

[ Szerkesztve ]

(#5734) jaja1981 válasza nemethati (#5731) üzenetére


jaja1981
addikt

Annak a CM 550-es tápnak bírnia kell az adatlapodon szereplő konfigodat.

(#5735) nemethati válasza jaja1981 (#5734) üzenetére


nemethati
senior tag

Mivel most járt le róla a 3év gari, szeretném kicserélni a ventijét egy néma 12esre.
Nem szeretném alulméretezni, én egy Enermax ventire gondoltam 1000-en. A gyári 2000 helyett, hazaérek kinyomozom hogy mennyi a légszállítása a gyárinak.
Erről mi a véleményetek? :R

(#5736) mr_ricsi válasza nemethati (#5735) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nézd meg a gyári venti cimkéjét, és típusszám alapján keresd meg a neten a jellemzőit.

Ha z új venti ugyanakkora méretű, legalább akkora légszállítású, ugyancsak 12V-os, akkor nyugodtan cserélheted. (Csak a fúvásirányra figyelj beszereléskor...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5737) nemethati válasza mr_ricsi (#5736) üzenetére


nemethati
senior tag

Na igen, azt honnan tudom kisakkozni hogy az általam kiszemelt venti hűti-e majd rendesen?
Nyilván gyárit picit túlméretezték "biztos ami sicher alapon", szóval a nagy csendben nem szeretném ha túlmelegedne szegény!

(#5738) aero. válasza nemethati (#5737) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

nézd meg milyen venti van benne, majd keresd meg a neten. Hasonlítsd össze az utódjával, a CFM érték nagyjából jó ha egyezik, +/- 7-8, annál annál kevesebbre nem bíznám rá.

szerintem noctua-t rakj bele ( ha nem sajnálod rá a pénzt ), de tudjon min. 1300-as fordulatot.

[ Szerkesztve ]

(#5739) 14adam válasza nemethati (#5737) üzenetére


14adam
addikt

Csak megkell nézni,hogy ki gyártotta a ventit és van rajta egy sorozatszám.Beirod a google-ba aztán már kiis adta.Néhány % eltérés van az nemgond,de ismétlem,csak néhány % :)

oh,megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#5740) nemethati válasza aero. (#5738) üzenetére


nemethati
senior tag

Tulajdonképpen ha a légszállítás egyezik, de a fordulatszám kisebb az csak jó mert csendesebb a venti nem?
Szóval ha 1000en tud pl 50cfm-et akkor megéri lecserélni a gyári ugyanilyen 2000rpm-est - és persze biztonságos :F

(#5741) 14adam válasza nemethati (#5740) üzenetére


14adam
addikt

Igen,ha kisebb fordulatszámon tud annyi lágszálítást mint a gyári akkor az nembaj

(#5742) nemethati válasza 14adam (#5741) üzenetére


nemethati
senior tag

Köszi Mindenkinek :R

Most nézem, hogy vállalsz "DÍÍGÍÍTALLIZÁLLÁÁÁST", azt mennyire imádtam anno VHS-en :DD

[ Szerkesztve ]

(#5743) 14adam válasza nemethati (#5742) üzenetére


14adam
addikt

Hát,csak sajnos már nemnagyon keresik az emberek :U

(#5744) mr_ricsi válasza nemethati (#5740) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Szóval ha 1000en tud pl 50cfm-et akkor megéri lecserélni a gyári ugyanilyen 2000rpm-est - és persze biztonságos"

Az egy csoda lenne, ha fele akkora fordulatszám mellett hasonló légszállítást tudna.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5745) nemethati válasza mr_ricsi (#5744) üzenetére


nemethati
senior tag

Sok múlik a lapát szerkezeti felépítésén :DDD
Persze csak példálozni szerettem volna, de igazad van, lehet nem volt a legszerencsésebb!

Szétkaptam a tápot, kicsit körülményes kihúzni a venti csatiját....hát még visszadugni :))

(#5746) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Adott egy korrekt belvilággal, APFC-vel rendelkező táp. +5V SB kondik ki voltak pukkadva, kicseréltem, azonban a készenléti kör 2,2kHz-en rezeg, a kimenő feszültség pedig 7,9V. oszcilloszkópos mérésre nem volt lehetőségem, a tápot azonban szeretném megjavítani. A primer körben keressem ugye a hibát? Merre érdemes elindulni?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5747) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! A gépemen nem indul a bekapcsolóval semmi, gondolom tápegység lehet ha még a ventik se pörögnek fel. Azt esetleg hogy nem e a bekapcsológomb azt honnan tudnám kideríteni?

(#5748) 14adam válasza Baga1983 (#5747) üzenetére


14adam
addikt

csavarhuzóval összeérinted az alaplapon azokat a tüket amire rádugot a ki/be kapcsolót.

(#5749) MMIX válasza Baga1983 (#5747) üzenetére


MMIX
addikt

A reset gomb madzagját kötöd a powet tüskékre az alaplapon, vagy a két tüskét megérinted egyszerre egy csavarhúzó hegyével, ha biztos kezed van.

04ahgy: Elég nehezet kérdezel. Ez a kérdés mehetne a Tápokról alaposan - mélyvíz topicba.

[ Szerkesztve ]

(#5750) Adiking


Adiking
tag

Helló
Problémám az, hogy a tápomból (Seasonic SS-400HS Active PFC F3) egy nagyon magas hang jön a kábelkorbács alól, ahol van két tekercs, egy kisebb, meg egy egész nagy, meg egy raklap kondi. A nagyobbik tekercs melegszik.
A probléma orvosolható olcsón?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.