Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) canniball válasza mr_ricsi (#5347) üzenetére


canniball
nagyúr

Végülis a lényeg hogy megtudtam mindegy hogy van bekötve, így-is úgy is jó (kéne hogy legyen). :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5352) canniball válasza FireShadow (#5349) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is azt javasolnám fogadd meg (Bundás) kolléga tanácsát: nézesd meg egy hozzáértővel. Ha jól vettem ki a szavaidból nem mai darab, így lehet amúgy is ráférne.

Ha pedig minden áron otthon akarod bütykölni, akkor a ventit a szokásos eljárás szerint cseréld: nézd meg/kutasd fel milyen volt eredetileg a tápban és ennek megfelelő méretű/légszállítású darabot keress. Ami persze hasonló tulajdonságok mellett lehet halkabb mint az eredeti. Különben hiába nem akarod lehet mégis rákényszerülsz az új táp vásárlására...
Amúgy lehet egy kis olajozás is javított volna a helyzeten. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5353) mr_ricsi válasza canniball (#5351) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem tudsz közeli képeket linkelni a 24-es és a 20+4 csatikról?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5354) canniball válasza mr_ricsi (#5353) üzenetére


canniball
nagyúr

Visszavittem, így majd csak akkor tudok képekkel szolgálni ha megjött a csere. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5355) csabi2008


csabi2008
tag

Hello!
Nem tom,hogy jó helyre írok-e :DDD ,de azt szeretném kérdezni,hogy miért van az,ha játszok mondjuk egy 10 percig,akkor rendszeresen felpörög a tápom?Mert csak most egy pár hete kezdte csinálni,és kezd idegesiteni az állandó zúgás. :)

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#5356) mr_ricsi válasza csabi2008 (#5355) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A tápodban van egy hőérzékelő, ami szabályozza a ventillátor sebességét. Minél melegebb van a táp belsejében, annál gyorsabban pörög a venti.

"Mert csak most egy pár hete kezdte csinálni"
Nem azóta melegedett fel az időjárás? :)
(Vagy plusz fogyasztót raktál a gépedbe, vagy letakartad a szellőzőnyílást, vagy telement porral, stb.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5357) mr_ricsi válasza canniball (#5354) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Visszavittem"
Azt hittem, csak a feszszabályzó-panelt vették vissza! Cipelni kellett az egész házat :F

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5358) csabi2008 válasza mr_ricsi (#5356) üzenetére


csabi2008
tag

Akkor jobb szellőzést kell csinálnom a házban?És akkor megjavul?

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#5359) zsolt1129 válasza csabi2008 (#5358) üzenetére


zsolt1129
addikt

Próbálkozhatsz egy pár venti beszerelésével. Egyébként milyen házad van?

(#5360) csabi2008 válasza zsolt1129 (#5359) üzenetére


csabi2008
tag

Hát csak vmi noname ház :DDD De már az oldalát levettem,meg tervezek 2 12cm-es venti beszerelését is :)

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#5361) zsolt1129 válasza csabi2008 (#5360) üzenetére


zsolt1129
addikt

Na az már biztos segiteni fog. Sokat jelent a megfelelő légáramlat. Utána majd ird meg,hogy eredményes volt-e. :K

(#5362) canniball válasza mr_ricsi (#5357) üzenetére


canniball
nagyúr

Visszavittem az egészet ahogy volt, nem lett volna értelme szórakozni vele, úgyis csak együtt ér valamit a cucc. Amúgy nem volt nehéz meló: fogantyús dobozban adták mint a TFT monitorokat (maga a ház gond nélkül beférne a Dragonba...pedig az is csak midi kivitel :D ).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5363) mr_ricsi válasza csabi2008 (#5360) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"De már az oldalát levettem"
És így tapasztalsz változást?

"meg tervezek 2 12cm-es venti beszerelését is"
Előre teljesen felesleges, elég lesz 1db is hátra a táp alá.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5364) mr_ricsi válasza canniball (#5362) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nekem rossz tapasztalataim vannak, mert képesek teljesen leharcoltan visszaadni a szervizben őrizgetett darabokat. De ha te komplett új házat kapsz, akkor nem szóltam.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5365) canniball válasza mr_ricsi (#5364) üzenetére


canniball
nagyúr

Elvileg újat kapok. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5366) jaja1981 válasza canniball (#5365) üzenetére


jaja1981
addikt

Addig üssed őket, míg újat nem adnak.
Magyar garancia. :O

(#5367) canniball válasza jaja1981 (#5366) üzenetére


canniball
nagyúr

Korrekt volt a garis arc: mikor mondtam hogy rossz a táp, hoztam a ventit ha keresünk egy konektort szívesen megmutatom egyből mondta hogy 3 napon belül vagyok úgyhogy semmi szükség erre, visszaadják a pénzt. Csak aztán mivel garis csereként vittem a főnöke vagy ki azt az ukázt adta hogy ez nem játszik, hoznak a nagykerből egy másikat. Szóval (elvileg) újat kapok. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5368) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Van egy Gaba tápegység kinézetű dolgom :) Szépen működik, de menet közben picit hallható sercegő hangot ad ki.
Rádugtam egy Delock tápteszterre és ezeket az értékeket adta rá:
+5V: 5,2
+12V1: 12.0
+3.3V: 3.4
-12V: 11.9
+12V2: 12.1
5VSB: 4.9-5.5
PG: 350ms

Ahogy látom ezek elfogadható értékek, azonban az 5VSB eléggé fura. 4.9 és 5.5 között felvesz minden értéket össze-vissza (5.5-nél mindig csipog a teszter, maga műszer jó, mert egy FSP tápon normális értéket mutatott). Ez minek a hibája és hogyan lehet javítani?
És még annyit, hogy a PG 350ms értéke mit jelent?

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5369) 14adam válasza Dr. Romano (#5368) üzenetére


14adam
addikt

Ez mind tökéletes eredmény,és még az 5v is határértéken belül van.Majd azért cseréld le a tápot,mert nem egy jó választás :U

(#5370) Dr. Romano válasza 14adam (#5369) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Természetesen, eszem ágában sincs használni ezt a valamit, maradok a jó kis FSP-mnél :) , azonban ezt a 5vsb-t nem értem hogy az értéke mitől szaladgál össze-vissza.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5371) mr_ricsi válasza Dr. Romano (#5368) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az 5vsb nem normális, mert 5,25V fölé nem szabad mennie. Ezzel nem kellene szórakozni, mert esetleg kinyírja az alaplapod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5372) D.Orion


D.Orion
veterán

Tegnapi nap folyamán a Chieftec GPS-400AA-101A tápom ventilátora elkezdett zörögve járni és akadozni. Ajj gondoltam magamban remek, megint csapágyas a ventilátor. Az előző tápomat(ColorSIT :B ) is azért cseréltem le erre kb. fél éve, mert abban is teljesen beállt a 8cm-es ventilátor. Mivel az nem volt egy túl minőségi táp így akkor a komplett tápcsere mellett döntöttem a ventilátor csere helyet.

Most viszont szétkaptam a tápot és kicseréltem a ventilátort a Chieftec-ben, viszont nem volt itthon ugyanolyan 12cm-es, mint a tápban, ebből baj lehet? :F

Ami csapágyas lett: Yate Loon D12SH-12(F) 12V 0.3A
Amire cseréltem: Cooler Master 12V 0.16A

Érezhetően nincs akkora huzathatás, mint az előző ventilátorral. A táp egyébként nem igen van leterhelve mert nagyon ritkán játszom és elég régi gépben is van. Abit AN7 Ultra, 2500+ Barton, 2x512MB ram, nV 6200, 2db IDE HDD + 1db ODD.

(#5373) (Bundás) válasza D.Orion (#5372) üzenetére


(Bundás)
addikt

Új ventilátorról pontosabb információ? Esetleg fordulatszám és légszállítás? Házhűtésed van?

(#5374) D.Orion válasza (Bundás) (#5373) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát hűtés konkrétan a levett oldallap. Új ventilátorról én marha nem olvastam le a többi infót, de asszem szét is kapom azt megnézem.

(#5375) D.Orion válasza (Bundás) (#5373) üzenetére


D.Orion
veterán

Ajaj... :(

Régi Venti: Yate Loon D12SH-12(F) DC12V 0.30A
Specifications:
Operating Temp: -10 - 65°C
Model: D12SH-12
Rated Voltage: 12V
Operating Voltage Range: 6.5 ~ 13.8V
Rated Current: 0.30A
Thickness: 25mm
Rated Speed: 2200 RPM ± 10%
Max Air Flow: 88 CFM
Sound Level: 40 dB

Új venti: Cooler Master A12025-12CB-3BN-F1 DC 12V 0.16A DF1202512SELN CF
Speed: 1200 RPM
Airflow: 44.03 CFM
Noise: 19.8 dBA

[ Szerkesztve ]

(#5376) (Bundás) válasza D.Orion (#5375) üzenetére


(Bundás)
addikt

Talán ez: 1200 RPM, 44.03 CFM

A gyári kb. pont dupla ekkora értékekkel rendelkezett, nem nagyon szerencsés a csere. Hasonló RPM és CFM értékekkel rendelkező ventilátort kéne nézned 10-15%-os eltérésen belül tápegység élettartam növelése szempontjából.

(#5377) D.Orion válasza (Bundás) (#5376) üzenetére


D.Orion
veterán

Közben én is ráleltem, hát körbenézek itthon, ha nem lesz más, akkor rakom vissza a régit. Aztán irány valami bolt.

[ Szerkesztve ]

(#5378) (Bundás) válasza D.Orion (#5377) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nyugdíjas bazárjában megtalálható újonnan a YS, igaz csak D12SM-12-je van, de rendelésre tud D12SH-t is (800 Ft :Y )

(#5379) canniball válasza (Bundás) (#5378) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nyugdíjas bazárjában megtalálható újonnan a YS..."
A YL (Yate Loon vs. Yen Sun Tech.). :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5380) D.Orion válasza (Bundás) (#5378) üzenetére


D.Orion
veterán

Köszönöm szépen az infót :R , egyenlőre megpróbálok itt Székesfehérváron felkutatni ilyen ventilátort vagy legalábbis ilyen paraméterekkel rendelkezőt. Ha nem lesz, akkor megyek Nyugdíjas-hoz és postáznom kell.

(#5381) johntheface


johntheface
csendes tag

Hello.
Az utóbbi időben elkezdett rakoncátlankidni a gépem.Össze vissza ki-be kapcsolt vagy ujraindult menet közben.Valamikor meg folyamatosan is képes müködni akár 3-4 napot.
Nemtudom mi lehet az igazi probléma.Én a tápra tippelek.Csináltam is egy pillanatképt épp alapjáraton hogy is vanna a feszültségek.Ime:

http://kepfeltoltes.hu/view/090530/Speedfan_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Maga a tápegység egy kb 3 éves 410W-os Chifi.Ez egy C2D E6750@3.2,HD 4850,4GB ram, 1db vinyos konfigot hajt meg pár ventillátórral.

Előre is köszönöm az ötleteket,javaslatokat.

Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

(#5382) 14adam válasza johntheface (#5381) üzenetére


14adam
addikt

A szoftveres mérésnek nemszabad hinni.Kös rá egy multimétert.Próbáld ki másik táppal is,ha azzal is szorakozik akkor más lesz a gond

[ Szerkesztve ]

(#5383) Dyno válasza johntheface (#5381) üzenetére


Dyno
veterán

Eleve a régi 410W-os Csifi 18A-t tud a 12V ágán, ami 216W, valszeg kevés lehet, esetleg kicsit vedd vissza a procit és nézd meg tuning nélkül is csinálja-e.

(#5384) 04ahgy válasza Dr. Romano (#5368) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A feszültségek szabványban megengedett eltérése +/- 10%. Az 5,5V még éppen belefér, de az ingadozása nem jó jel. A PG az a PowerGood, ezzel jelzi a táp az alaplapnak, hogy rendben elindult. A szabvány szerint ezen 300ms késleltetéssel kell a jelnek megjelennie. A 350ms teljesen jó.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5385) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!
Van nekem egy ismerősöm. Kb. 1 hónapja néztem bele a gépébe, azóta mondom neki, hogy ki kéne cserélni a "350W"-os Codegen tápját, azonnal.
"Jó lesz az, eddig is jó volt..."
Most belekerült egy X1950 videókari a gépébe. Ma reggel a következő sztorival fogadott: Játszott valamivel ami elkezdett szaggatni, és égett szagot érezett a gépből ;] . Power gomb hosszasan, gépház oldala levesz, táp forró.
Javasoltam neki egy ilyet.
A kérdés, hogy mi történhetett a tápon belül? Igaziból abban reménykedem, hogy a pár nappal ezelőtti portalanításkor átrendeződött a kosz odabent, és csak az pörkölődött meg.
Ennek ellenére sem igazán akar tápot cserélni, mert nincs pénz. :U
Sry, kicsit hosszúra nyúlt, de sztem a kérdés érthető.

(#5386) 04ahgy válasza D1Rect (#5385) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nagyon alulméretezett tápok azok. Cseréljen, vagy legközelebb odaveszik a gépe. Máris linkelek fotókat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5387) D1Rect válasza 04ahgy (#5386) üzenetére


D1Rect
félisten

A fotókat megköszönném :R
Hátha megijed annyira, hogy cseréljen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5388) Cobra. válasza D1Rect (#5387) üzenetére


Cobra.
őstag

Nagyon nem kéne újra bekapcsolni azzal a táppal a gépet, mert jó eséllyel megöli a többi alkatrészt is. 7e Ft-ért van 350-es FSP, ennyit csak megér neki egy működő gép.

(#5389) Dr. Romano válasza 04ahgy (#5384) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi az infót :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5390) Dr. Romano válasza D1Rect (#5385) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Anno pont egy X1950Pro érkezése kapcsán váltottam ugyancsak egy 350W-os Codegenről a jelenlegi 350W-os FSP-re.
Sejtettem hogy azt már nem bírná el a "minőségi belső" :D és ahogy látom jól is tettem anno a cserét :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5391) Gyick


Gyick
őstag

Sziasztok.
Van egy nagy problémám.Kb 5 percenként ujraindul a gépem és az alkalmazások is elég érdekesen müködnek.Memóriára gondoltam elöször de futtatam egy 5 órás memterstet és 0 erroros volt.a vinyót formáztam friss win van fent ezért a virust kizárnám.Hirens boot cd-n lévö testerekekl testeltem mindent amit lehetett.vinyót stb.Wow-ot nem tudom elinditani mert egyböl wowerrors lesz.Ja meg az egér kurzor összevissza ugrál néha a sarokban tünik fel

Ezeket a tüneteket okozhatja a táp hibája szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#5392) Cobra. válasza Gyick (#5391) üzenetére


Cobra.
őstag

Tuning nincs a gépen? XP-n ki van kapcsolva a hiba eseténi automata újraindítás?

(#5393) Gyick válasza Cobra. (#5392) üzenetére


Gyick
őstag

5 Mhz van a vidkari biosan huzva ennyi.Kikapcsoltam.

(#5394) Dyno válasza Gyick (#5391) üzenetére


Dyno
veterán

Ha leírnád a tápod típusát, mindjárt, todulnának az ötletek hogy mi okozhatja. :)

(#5395) Gyick válasza Dyno (#5394) üzenetére


Gyick
őstag

Codegen 300w

(#5396) jaja1981 válasza Gyick (#5395) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát az a táp nem túl faja, de a konfig ami rá van kötve sem nagy étkű.
Mindenesetre próbáld ki másik táppal.
Apropó! Hány éves a codegen?

Meg írhatnál pár hőmérsékletet is.
Proci mennyi? Lehet a VGA nem mond semmit, mert régi, de nézd meg a hűtését, nincs-e tele porral, meg egy újrapasztázás sem ártana, mert nem mai a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#5397) redstar16


redstar16
tag

Sziasztok!

Van egy Asus P-50GA tápegységem.
Ma arra lettem figyelmes, hogy zenehallgatás közben furcsa alapzaj szűrődik ki a hangfalakból.
Kikapcsoltam a zenét és jó erős zúgás, olyanra hasonlít mint mikor kontaktos a jack dugó.
Kihúztam a gépből mozgattam, aztán egy másikra kicseréltem és ugyanúgy zúgott.
Miközben cseréltem és odahajoltam a gép hátához rájöttem, hogy ahogy kihúzom a jacket és kikapcsolom a hangrendszert is ugyanúgy megy a zúgás, csak a tápegységből.
Jól lefüleltem 100%, hogy onnan jön. Olyen jó erős ciripelés. Nem ventilátor hang, az teljesen hangtalan...
Egyrészt az érdekelne, hogy miért ciripelhet? Volt már ilyen ciripelős 4870-es VGA-m ami ciripelt kb. fél évig utána abbahagyta. (Arra azt mondták okos fórumozók, hogy várni kellett míg "beértek" a kondik...)
Ez a táp kb. fél éves, és eddig nem csinálta ezt. Igazából nem is érdekelne nagyon ha nem hallatszana át a hangrendszerbe, amit szintén nem értek, hogy lehet...
Garival ilyet lehet cseréltetni?

Próbáltam keresgélni, hogy típushiba-e, de nem igazán találtam semmit szóval lehet csak én jártam így..

Valakinek van ötlete?

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#5398) Gyick válasza jaja1981 (#5396) üzenetére


Gyick
őstag

Hömérsékletek jók 40-45 fok.Pont pár napja fujattam ki a port belöle.A táp 5 éves meg minden a gépben.

(#5399) Dyno válasza Gyick (#5398) üzenetére


Dyno
veterán

Probáld ki ha van rá lehetőséged, valami csere táppal, persze valami normális minőségűvel.

(#5400) jaja1981 válasza redstar16 (#5397) üzenetére


jaja1981
addikt

A kis tekercsek, induktív ellenállások ciripelhetnek.
Megpróbálhatod szétszedni, és lakkal rögzíteni a tekercs vezetékeit.
Még azt nézd meg, hogy terhelésre is ciripel-e, vagy csak üresjáraton.
Nem lesz baja a tápnak, csak idegesítő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.