Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) jaja1981 válasza stol (#6700) üzenetére


jaja1981
addikt

Jó.
Igazad van elméletben.
De gyakorlatban számold már ki, hogy 20cm rézkábelen mekkora fesz esik?
Elhanyagolható.
Ha meg a táp 12V ágán, vagy bármelyiken akkora fesz esik terhelésre, hogy leáll a vinya, akkor az a táp kuka.
Jól gondolom?
De a 20cm rézkábel fesz esését még várom.

(#6702) stol válasza jaja1981 (#6701) üzenetére


stol
addikt

De a 20cm rézkábel fesz esését még várom.

Átlagos tápegység periféria ágaknál használt vezeték keresztmetszetből kiindulva mérések alapján ~0,1V/10A/10cm.
Azaz 20cm esetén ~0,2V/10A.

Az áram "vissziránya" a GND vezeték, ami duplán van véve általában, ekkor ~felezendő a feszesés. Tehát, 20cm-es perifériavezetéken ~30cm-en megy az áram.
A fenti méréseket figyelembe véve, 3*0,1 --> 0,3V/10A feszeséssel lehet számolni nem megszakított vezető esetén.

De a dolog eléggé sok változós, mivel minden per. csati beillesztésekor a vezeték meg van szakítva és az összesarúzva. Itt átmeneti ellenállással is számolni kéne.

Adott hosszúságú vezető átmeneti ellenállása meg függ annak anyagától és keresztmetszetétől.

(#6703) moha21 válasza jaja1981 (#6701) üzenetére


moha21
addikt

Most vegyük, hogy 2mm az átmérője a vezetéknek( még felfele kerekítettem), akkor is

(0,0178(ohm * mm)/m ) * (0,2m / 0,002m)= 1,78 ohm, de ennél valamivel nagyobb a 20cm rézvezeték ellenállása.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6704) stol válasza moha21 (#6703) üzenetére


stol
addikt

Hát, azzal a 2mm-essel nagyon felfelé kerekítettél :D
Átlag a 1,5mm, de gagyi tápoknál 1mm inkább.

(#6705) moha21 válasza stol (#6704) üzenetére


moha21
addikt

tudom felfele kerekítettem eléggé, egyébként azon gondolkoztam, hogy mostanság hogy is van ez az 1 ágon sok A, mert 1,5mm szigetelt vörösréz megengedhető terhelése 14A
és még a márkásabb tápok sem tartják be...
az 1mm-en meg 11A a max

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6706) stol válasza moha21 (#6705) üzenetére


stol
addikt

Egy 12V-os ágas corsair per.vez. végén csinálj rövidzárlat és pislogj :D
Simán végig tud égni vezeték, mert nem kapcsol le a védelem...

(#6707) abéla válasza stol (#6706) üzenetére


abéla
senior tag

Üdv!
Ezt melyik típusnál tapasztaltad? Eseti történet (előzmények, terheltség, stb.) vagy tervezési malőr ? Esetleg alulméretezett alkatrész, ha igen, mit érdemes cserélni? Bár már annyi a kérdés, lehet logout-ba illene a válasz, cikk formájában ;) .

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#6708) moha21 válasza stol (#6706) üzenetére


moha21
addikt

Én más módszerekkel küldöm a PSU-kat az örök bitmezőkre.:D Régi AT-sek elég jól bírják, van olyan ami nálam öregebb és lazán lehet vele TV sorkimenőt hajtani.
amúgy tényleg kíváncsi vagyok hogy mi van ha egy 1kw os 1 ágon 80-90A tudó szörny ugyanezt a hibát produkálja, mint a te által említett corsair. annak legalább 25mm2 átmérőjű réz kell, azt meg nemigen látok...fura mérnökök nincsenek ezzel tisztába, nálunk ez kötelező anyag volt középsuliban. :(((

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6709) abéla válasza abéla (#6707) üzenetére


abéla
senior tag

Bár ezek után ne csodálkozz, ha megjelenik nálad a psu-jakuza pár prominens képviselője. :DDD

hootka!

(#6710) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen Dell tápom.

És minden nélkül be szeretném kapcsolni. Azt tudom, hogy zöld meg fekete, meg blabla, de ezen nincs olyan színű, sőt. Minden más színű mint kéne.

Egyik oldala, másik oldala. Tudja valaki a megoldást, úgy hogy ne füstöljem el?
(Találgatni én is tudok :K )

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#6711) jaja1981 válasza stol (#6706) üzenetére


jaja1981
addikt

Nos erről beszéltem.
0,3V esés még nem kapcsol ki egy vinyót.
Részemről vita lezárva.
Az meg, amiről beszéltek, hogy egyes tápok ugye 12-14A tudnak leadni egy ágon, ahhoz a vezeték keresztmetszetek elég halványak.
Talán azért, mert nem folyamatosan ilyen nagy terhelésre méretezik.
Más ötletem nincs.

(#6712) lsc válasza stol (#6706) üzenetére


lsc
nagyúr

Enermax sem [link].

Az élet kegyetlen .

(#6713) stol válasza abéla (#6707) üzenetére


stol
addikt

Abszolute nem működési "hiba" hanem csupán az ATX szabvány semmibevétele.
Figyelmességgel elkerülhető a dolog.

(#6714) agemate válasza stol (#6700) üzenetére


agemate
addikt

Akkor hova is kössem ezt az átalakítót? :F
Végére vagy ne?

(#6715) Dezike válasza Kvazár (#6710) üzenetére


Dezike
tag

Kis segítség.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#6716) stol válasza jaja1981 (#6711) üzenetére


stol
addikt

A kapcsolóüzemű és alig pufferelt VRM-ek miatt 0,3V-nál nagyobb negativ tüskék is lehetnek...
pl. 11,9-0,3 --> 11,6V.
Ehhez még jöhetnek a csatlakozók átmeneti ellenállásai és máris anomáliát okozhat egy vinyó érzékeny elektronikájában.

(#6717) stol válasza agemate (#6714) üzenetére


stol
addikt

Minél közelebb a táphoz.

(#6718) Kvazár válasza Dezike (#6715) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát ez nem jött be. :O :O

Dell táp sípolt, majd szaglott, és utána se kép se hang.

Gondolom most már döglött.

(Erre mondtam találgatni én is tudok.)

Mindegy, van másik. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#6719) moha21 válasza Kvazár (#6718) üzenetére


moha21
addikt

mit kötöttél össze mivel?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6720) Kvazár válasza moha21 (#6719) üzenetére


Kvazár
őstag

14-16

Eladó cuccaim: -

(#6721) jaja1981 válasza stol (#6716) üzenetére


jaja1981
addikt

Igen, de nem a 11,9-0,3V miatt áll le a táp, hanem a tüskék, vgay érintkezési hiba miatt.
Nem vitázok tovább, engem nem győzött meg.

(#6722) Old fox válasza Kvazár (#6718) üzenetére


Old fox
tag

Nem ATX szabványú a csatija! :Y

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#6723) stol válasza jaja1981 (#6721) üzenetére


stol
addikt

Nem is akartam senkit se győzködni :N
Csak kértél egy okfejtést. :K

(#6724) Old fox


Old fox
tag

ATX pin
Itt láthatóak a szinek is.

[ Szerkesztve ]

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#6725) abéla válasza stol (#6713) üzenetére


abéla
senior tag

Gondolom egy ágat ne terheljek túl sok fogyasztóval, a vga-n meg van kettő 6pin-es csati, remélhetően azon már kellően eloszlik a felvett A mennyiség. Cpu-nak 1,3V megy, remélhetőleg ezzel sem lesz gond.
Esetleg még valami tanács?
ui: a fizikailag különálló ágak a táp működésének szempontjából is külön terhelést jelent?(én úgy gondolnám igen, de nem tiszta, mert volt itt minden: virtuális szétosztás, meg valódi egybehagyott ág, stb)

hootka!

(#6727) Dezike válasza Dezike (#6726) üzenetére


Dezike
tag

Vááá iszonyat pofon nekem :W
Elnézést a hanyagságomért és a tápodért a Dell volt kedves átvariálni a csatlakozókat !!
[DELL ATX motherboard Power Supply pinout]
Ez lenne az igazi a színek is rendben !!
Még 1szer elnézést nem voltam körültekintő és bocsi a tápod haláláért !

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#6728) Dyno válasza lsc (#6712) üzenetére


Dyno
veterán

Fura de ezeknél is egybe volt hagyva a 12V-os ág?SR tápok voltak vajon ezek is?

(#6729) moha21 válasza Kvazár (#6718) üzenetére


moha21
addikt

egyébként mire szeretnéd használni? a +5V-ot kötötted földre tehát már ment a táp?( különben, hogy füstölt volna el)

abéla :minőségibb tápoknál külön ágak vannak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6730) Dezike válasza moha21 (#6729) üzenetére


Dezike
tag

Ez hajdám, de ha nem atx szabvány akkor mi a retkes fa..ért használja a 20 pin MOLEX 39-29-9202 csatlakozót. grrr :F

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#6731) Dyno válasza moha21 (#6729) üzenetére


Dyno
veterán

De általában SS, Enermax FSP is egy 12V-os ággal rendelkezik, tehát egy tőről fakad, csak az aTX szabvány miatt szedik többfelé általában 18A-20A.

(#6732) Kvazár


Kvazár
őstag

Ebben a hsz-ben azt hiszem tettem be elég képet arról, hogy milyen tápról is van szó.

Azt írtam, hogy a zöld-fekete kötést ismerem, de ezen zöld sincs, és a többi szín is tök más. Ezért voltak a képek.

A csati kialakítását tekintve teljesen megegyezik a 20pines csatival. Ott van lekerekítve, meg ott szögletes ahol kell.

Azért vettem elő megint (mert ugye anno meglátva a színeit elraktam, na ez sem lesz jó semmi felkiáltással.) , mert találtam egy olyan tápot aminek a szabvány színezéshez semmi köze sem volt, és mégis ment rendesen. Gondoltam, hátha, de azért itt megkérdem, hátha. De nem...

Azért thx. Üdv.

(hát a táp vissza ment a szekrény mélyére... :( )

Eladó cuccaim: -

(#6733) attiLANte válasza moha21 (#6703) üzenetére


attiLANte
tag

"(0,0178(ohm * mm)/m ) * (0,2m / 0,002m)= 1,78 ohm, de ennél valamivel nagyobb a 20cm rézvezeték ellenállása."

Ezt azért nem ártana átszámolni :U
Betenné a kiskaput, ha egy 2 mm átmérőjű, 20 cm hosszú rézhuzal ellenállása 1,78 Ohm lenne...
A fajlagos ellenállás rézre kb. 0,0178 Ohm*mm^2/m, tehát az 1mm^2 keresztmetszetű rézhuzal ellenállása méterenként 0,0178 Ohm. Hogy lesz ebből 0,2m-en nagyobb keresztmetszettel 1,78?!
Persze a csatlakozók átmeneti ellenállása más tészta...

(#6734) moha21 válasza Dyno (#6731) üzenetére


moha21
addikt

igazad van kicsit rosszul értelmeztem a kérdést.. :W egyébként léteznek ilyen hatalmas szervertápok amikbe HF trafóból is több van, de ez a ritkább eset...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6735) moha21 válasza attiLANte (#6733) üzenetére


moha21
addikt

hát pedig mérésre is annyit mértem ill. 1,6-ot és csatlakozók nélkül. és írtam a 2mm erős túlzás..

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6736) attiLANte válasza moha21 (#6735) üzenetére


attiLANte
tag

Nem vonom kétségbe, hogy ennyit mértél, de akkor ott valami másnak is lennie kellett.
Ha belegondolsz, az általad említett 20 cm-es kábelre vonatkozó 1,78 Ohm vezetékellenállás azt jelentené, hogy egy ilyen hosszúságú periféria csatlakozó kábelen rövidzár esetén pl. a 12V-os ágon csak 12/1,78*2=kb. 3,4A áram folyna...
Az pedig, hogy egy vagy két mm-es (vagy mm^2-es) a kábel, majdnem mindegy - itt több nagyságrendnyi eltérésről beszélünk.

(#6737) jaja1981 válasza attiLANte (#6736) üzenetére


jaja1981
addikt

Köszi az észrevételt.
Én is elsiklottam felette.

(#6738) moha21 válasza attiLANte (#6736) üzenetére


moha21
addikt

teljesen igazad van 1,78 * 10^-3 ohm a 20cm 2mm2 réz ellenállása. Köszi, hogy javítottad. :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6739) Mian


Mian
aktív tag

Hello!
Az mitől van, hogy ha bekapcsolom a gépet pittyeg mintha nem lenne valami benne rendesen csatlakoztatva, kép az egyátalán nincsen, és ha kihúzom a tápkábelt és visszadugom minden jó? (tegnap még minden rendben volt és azóta nem babráltam a gépben szóval nem értem) Már nem mostani a probléma, néha rosszalkodott a vinyóm és sokat babráltam a satakábelével, és olyankor is sokszor volt, hogy visszadugtam mindent, visszatettem a gépet, és pittyegett, nem volt jó, aztán megint kiszedtem, kihúztam meg visszadugtam mindent és jó volt, azóta már rájöttem, hogy nem kell kihúzni meg visszadugni megint mindent, csak a tápkábelt kell ki be dugdosni... de nem értem miért van ez, kikészült volna a tápom? vagy az alaplapom?

Konfig:
lap: msi k9n neo-f v2
proc.: amd athlon64 X2 6400+
kari: radeon hd4830
táp: fsp 400w pnf

(#6740) lsc válasza Mian (#6739) üzenetére


lsc
nagyúr

Vagy rossz a tápkábel.

Az élet kegyetlen .

(#6741) jaja1981 válasza Mian (#6739) üzenetére


jaja1981
addikt

Én is kábelre gyanakszom, vagy a táp csatijára, amibe a 220V megy.
Ott keresgélj, lehet valami kontaktos.

(#6742) Mian válasza jaja1981 (#6741) üzenetére


Mian
aktív tag

okés, körülnézek, azt hiszem van még tápkábelem egy, de az még egy régi p4eshez volt.
Végülis tápkábel, tápkábel...az mind1 hogy régi nem?

amibe a 220 megy? :F
A lyukra gondolsz a tápon amibe beledugom, vagy a konektorra?

[ Szerkesztve ]

(#6743) moha21 válasza Mian (#6742) üzenetére


moha21
addikt

Arra gondolnak ami a konnektorból a számítógéped tápjába megy.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6744) lsc válasza Mian (#6742) üzenetére


lsc
nagyúr

A táp tápkábele a konnektorból a tápig tart. Ha azt kellett igazgatni akkor valószínűleg az a hibás, nálam is volt ilyen gond.

Az élet kegyetlen .

(#6745) Mian válasza lsc (#6744) üzenetére


Mian
aktív tag

értem, hát igazgatni túlságosan nem igazgattam, csak időnként (mondjuk pár hét), ki be kell dugdosni, hogy jó legyen a gép, vagyis hát amit az előbb leírtam, szóval valami pittyeg mintha nem lenne rendesen bedugva, meg nincs kép, aztán kihuzom bedugom és jó...megpróbálom máisk kábellel akkor meglássuk azzal lesz-e ilyen a közeljövőben..

(#6746) jaja1981 válasza Mian (#6745) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát ha pittyeg, akkor áramot kap.
Érdekes.
Írj még hibajelenséget.

(#6747) Mian válasza jaja1981 (#6746) üzenetére


Mian
aktív tag

jah persze, én vagyok az idiota, áramot azt kap mert felpörögnek a ventik meg megy a gép, azt nem is írtam, sztem még a windows is megy a háttérbe, csak pittyeg és nincs kép, mintha a videokari nem lenne rendesen az alaplapba, pedig benne van, mondjuk az is érdekes hogy az op rendszerem (akkor még vista) állandóan összeomlott, meg ilyeneket írt ki hogy nem talál eszközt, meg nem látta a biosban olyankor a vinyómat, aztán ki be huztam mindíg a sata kábelét és jó lett, javasolták vegyek uj kábelt, ez szombaton meg is történt, azóta nem csinál ilyeneket a vinyóm, + tegnap óta már win7 van fenn a gépen, majd meglátom hosszabb távon hogy bevált-e ez az új kábel, de ha most a videokarival játszik hogy nem érzékeli néha, akkor alaplapgyanús nekem...nem tudom

(#6748) lsc válasza Mian (#6747) üzenetére


lsc
nagyúr

Az sem mindegy hogyan pittyeg [link].

Az élet kegyetlen .

(#6749) Brainwashed2


Brainwashed2
tag

Hello! (másik topikból importálva:P)

Pár napja mikor éppen tanultam, be volt kapcsolva a gép és egyszer csak látok valami villan, valami csattanó hang vagymi, meg egy kis szag. Sztem valami kisülés volt, bár fogalmam sincs. Annyi biztos, h gépet odavágta, ugyanis már nem reagál a power gomb megnyomására. Lehetséges, hogy valami folytán a tápot rontotta el az áram? Legalábbis valami ilyesmit feltételezek, mivel sehol se látok rendellenes koromnyomot vagy valamit. (mondjuk ettől még gondolom szétcseszhette a gépe alkatrészeinek nagy részét). Valami ötlete valakinek mi történhetet? Jó nem akarok találós kérdést feladni, de tényleg az ég adta világon fogalmam sincs, h mi lehet a baja. Gondoltam hátha találkozott már valaki ilyennel.

(#6750) jaja1981 válasza Mian (#6747) üzenetére


jaja1981
addikt

Nézd meg mit pittyeg.
Az jó jel, ha pittyeg, akkor alaplap valszeg jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.