Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-15 21:47:44

LOGOUT.hu

Ebbe a topikba várjuk az új Hardverapróval kapcsolatos összes olyan általános észrevételt, javaslatot, ami nem konkrét bugreport. A konkrét bugreportoknak külön topikja van!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) HuMarc


HuMarc
addikt

Ez elküld gombot nem lehetne esetleg nagybetűsíteni? :) Csak mert mindenhol egységesen nagybetű minden. Csak ez nem.

(#3402) medve74


medve74
csendes tag

Az a problémám hogy a hirdetéseimnél nem látható a megvásároltad tőle értékeld ablak ennek mi lehet az oka?

(#3403) Ndruu válasza medve74 (#3402) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Három hirdetésed (Ag Neovo F 417, Acer G245H elkelt, Samsung 17" LTM17EU-L01) van, ami keresek típusú, ezeket pedig nem lehet értékelni. Ezen felül saját magad nem látod a saját hirdetéseidnél az Értékeld gombot, hiszen önmagadat nem tudod értékelni.

Harrrr!!!!

(#3404) medve74 válasza Ndruu (#3403) üzenetére


medve74
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#3405) totya694


totya694
őstag

Üdv!

Csak én nem találok módot a hirdetések időrend béli beállításra? :F
Előre is köszi minden infót :R

Üdv:Attila

(#3406) Winner_hun válasza totya694 (#3405) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3407) SUPREME7 válasza totya694 (#3405) üzenetére


SUPREME7
őstag

Kicsit "cseles" (legalábbis megtévesztő) mert alapból "idő" szerint van listázva, de az tulajdonképpen az "UP" szerinti lista, tehát neked a "feladás" szerinti listázásra van szerintem szükséged.

(#3408) totya694 válasza Winner_hun (#3406) üzenetére


totya694
őstag

Szia!

Köszi :R :R

Üdv:Attila

(#3409) totya694 válasza SUPREME7 (#3407) üzenetére


totya694
őstag

Elismerem és le a kalappal a sok munka előtt amit belefektettek az átalakításba de a végeredmény "szerintem"
inkább bosszantó mint sem praktikus. :(((

Üdv:Attila

(#3410) SUPREME7 válasza totya694 (#3409) üzenetére


SUPREME7
őstag

Megszokás kérdése, volt ennél rosszabb is :)

(#3411) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Azt meg lehetne valahogy oldani, hogy ha már megye szerint nem lehet a hirdetések között keresni, akkor legalább több várost is be lehessen jelölni egyszerre? Finoman szólva is időigényes és zavaró egyenként átnézni a megyén belüli városokat.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3412) Petium001


Petium001
csendes tag

Sziasztok!

Volt egy hirdetésem, és amikor eladtam a cuccost, véletlenül archiváltam, nem jegeltem, és most nem tudom újra aktívvá tenni,mert azt mondja, max 2x tudom meghosszabbítani.
Hogyan tudom értékelhetővé tenni?

Üdv

Petium

(#3413) essexboy válasza Petium001 (#3412) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Legegyszerűbb:

A vevőd értékeljen téged így: [link]
Te értékeld a vevődet így: [link]

És legközelebb légyszíves olvasd el a popupban szereplő dolgot, amit az archiválás előtt kiad a rendszer :K

essexboy

(#3414) randras


randras
veterán

Értékelésekkel kapcsolatos dolgokról 2 e-mailt is kapok: egyet direktben, egyet privátban (amiről kapok e-mail-t).

Magáról arról, hogy ki és mivel, mikor értékelt, meg nem. Ez nem tetszik. :U

[ Szerkesztve ]

(#3415) Petium001 válasza essexboy (#3413) üzenetére


Petium001
csendes tag

Elküldtem a jelentést,köszi a segítséget:)

Petium

(#3416) zoltan6


zoltan6
őstag

lenne egy észrevételem a hdd/ssd kategóriáknál,gyártónak csak asus van beírva,szerintem az asus nem is gyárt ssd-t,a következőket kellene beírni gyártónak:
intel,ocz,corsair,adata,geil,kingfast,kingston,samsung,sandisk,crucial,silicon power,seagate,stb.

(#3417) Zsolesz1885


Zsolesz1885
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy értékelt a vevő 5 pirosat megkaptam, de az adatlapon nem jelenik meg. Ha csak szövegesen értékel valaki akkor is 5 pirosat ír jóvá a rendszer? Az adatlapomon 12 piros van, ha az egeret ráviszem az értékelős részhez meg csak 7-et mutat.

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#3418) Morris válasza Zsolesz1885 (#3417) üzenetére


Morris
veterán

most nézd meg!
Csinálj egy cookie törlést is!

(#3419) Zsolesz1885 válasza Morris (#3418) üzenetére


Zsolesz1885
tag

Megcsináltam a Cookie törlést.

Most amit látok: 7 piros az adatlapon, 7 piros az értékelős résznél ha ráviszem az egeret (7 pozitív 0 negatív).
Látom mind a két fórumtárs értékelését mind az öt kérdésnél 2-2-2-2-2 pozitív van. Akkor annak összesen 10 pirosnak kéne lennie, plusz vásároltam ami 2 piros.

Tehát elvileg 12 pirost kéne mutatnia mindenhol.

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#3420) Cink_Elek válasza Zsolesz1885 (#3419) üzenetére


Cink_Elek
tag

:D kitörölted a cookiet rendesen? :DDD
Bocs csak izé.... :)

►Foglalat és processzor javítás nálam◄ ►Kitört,elhajlott láb pótlása,igazitása◄ ►AMD,Intel®◄ ►Tel.számom - ◄

(#3421) HuMarc válasza Cink_Elek (#3420) üzenetére


HuMarc
addikt

Nálam is hetet mutat. Pedig én nem néztem előtte az adatlapját.

(#3422) PHM válasza Zsolesz1885 (#3419) üzenetére


PHM
addikt

Ha jól emlékszem, nekem is némi késéssel íródtak jóvá a pirosaim. (Eladóként.)
Aludj rá egyet, reggelre biztosan meglesznek neked is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#3423) Morris válasza Zsolesz1885 (#3419) üzenetére


Morris
veterán

Igen, valami nem oké, mert nálam bár jó az össz pozitív, viszont egyenként összeadva kevesebb jön ki! :U
Szóval ennek utánakérdezek...

[ Szerkesztve ]

(#3424) Zsolesz1885 válasza Morris (#3423) üzenetére


Zsolesz1885
tag

Köszönöm a segítséget!

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#3425) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Sziasztok,

Egy eladó tudtán kívül hibás terméket adott el nekem, majd nem reagált a leveleimre, viszont engedte, hogy értékeljem, amit negatívval jutalmaztam. Ekkor észrevette az eladó, hogy problémám volt, és kártalanított is, viszont a negatív értékelésem még mindig ott van.
Kérdésem az, hogy van -e lehetőség módosításra, illetve kinél, hogyan kell ezt jelezni?

Köszönöm,
lyzzard

(#3426) kirkri


kirkri
addikt

A mai napon 5 pozitív értékeléssel kevesebbet látok a nevem alatt, mint tegnap.
Miért lehet ez? Az eladó lett volna törölve akitől értékelést kaptam, vagy más oka lehet?

21 éve a Prohardveren! ™

(#3427) essexboy válasza kirkri (#3426) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Nem, korábban rosszul számolta a rendszer a pontokat, ha most megnézed 18*5 eladói pontod van ami 90 pont és van egy vásárlásod ami 2 pont azaz összesen 92 :K

essexboy

(#3428) essexboy válasza lyzzard (#3425) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Én úgy látom, hogy már törölve lett.

essexboy

(#3429) kirkri válasza essexboy (#3427) üzenetére


kirkri
addikt

Értem, köszönöm!

21 éve a Prohardveren! ™

(#3430) lyzzard válasza essexboy (#3428) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Valóban. Akkor ezek szerint elintézte magának. Minden esetre köszönöm!

(#3431) zoltan6


zoltan6
őstag

nem olyan nagy probléma,de gondoltam jelzem,win 8.1 64 bit,legfrissebb chrome böngésző,100%-on a szöveg olvashatatlan,kinagyítva az oldalt 125,150%-ra ott nagyjából jó.

(#3432) szab.tam válasza zoltan6 (#3431) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez bugrepot téma. valszeg itt kéne jelezd...[link]

***

más.

a nav mostanában jogosan (?) rinyál, próbálkozik, eljárást indít, majd behajt.
a tv műsorokban is láttunk pár, idevonatkozó riportot.
érdemes lenne erre vonatkozólólag felhívó, tájékoztató kampányt folytani a témakörben.

az ászf leír bizonyos dolgokat, de ha van több100k felhasználótok, akkor érdemes lenne őket ezügyben konkrét tanácsokkal, jogi védelemmel, vagy jogi védelmi praktikákkal, stb-kel ellátni.
(nemcsak az ászf mögé menekülve kussolni...)

azért bátorkodom én szólni, mert engem ez pont nem érint, csak látok, ismerek olyanokat, akiket igen...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3433) SUPREME7 válasza szab.tam (#3432) üzenetére


SUPREME7
őstag

Jaj. Nem akarok senki helyett beszélni, de azért ez elég nevetséges amit leírsz. Nem foghatják mindenki kezét aki feljön az oldalra. Egyébként is az ÁSZF-et ki olvassa el? Szerintem 99% nem. Akkor mit vársz, minden júzernek küldjenek ajánlott levelet, hogy elmondják nekik, mit szabad és mit nem ebben az országban? Mindenki saját magáért feleljen elsősorban, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3434) Morris válasza szab.tam (#3432) üzenetére


Morris
veterán

(#3435) canniball válasza szab.tam (#3432) üzenetére


canniball
nagyúr

"a nav mostanában jogosan (?) rinyál, próbálkozik, eljárást indít, majd behajt."
Legjobb tudomásom szerint ez még mindig csak az üzletszerűen ténykedőket érinti.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3436) zoltan6 válasza canniball (#3435) üzenetére


zoltan6
őstag

így van évi 600 ezer ft-ig adómentes a dolog.

(#3437) drótos


drótos
csendes tag

Tisztelt PH Admin !

Lécci segits abban,hogyan tudnám véglegesen kitörölni a régen lejárt-elkelt apróhirdetéseim közül azokat,amelyek már nincsenek meg ? Hogyan lehet az Archiv hirdetéseim közül eltüntetni őket ?
Minek foglalja az értékes tárhelyet...

Köszönettel drótos :F

(#3438) szab.tam válasza zoltan6 (#3436) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az új, hivatalos álláspont az, hogy ha üzletszerű a ténykedés, akkor 600e ft is alatt adószámot kell kérni, áfát is kell fizetni. pl. 3 fajta, 1000 ft/db-os cuccból eladsz össz. 300-at.
ez már nem saját, megunt cucc, hanem egyértelmű az üzletszerűség. hiába csak 300k.
akkor is, ha csomó használt, de különböző cuccot megveszel, és utána eladod.
ha a nav azt feltételezi, hogy nem saját használatra volt.
mint pl. 150 db. 3k-s vga.
hiába nem éri el a 600k-t.
önellenőrzést kell kérni, (azaz még lehet, mert türelmi idő van).
ezt a napookban többször lenyilatkozta a nav.
ezt az itteniek nem tudják.
engem baromira nem érint, de sokakat, akik fél lakásnyi kacatot felhalmoztak, és azt hírdetgetik, igen.
adószakértők is nyilatkoztak, hogy ez egy nettó baromság, mert a delikvens ha használt cuccokat vásárolt össze, nincs számlája, így nincs mi alapján önellenőrzést kérnie.

én csak arra gondoltam, mivel ez egy hirdetési portál, talán érdemes lenne a felhasználókat valamilyen módon segítve tájékoztatni. mert pár100k-s kacateladás után is be lehet gyűjteni milliós birságokat.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3439) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

A hirdetések adminisztrációja részt nem lehet kibővíteni egy kommentes résszel? Hely van bőven, ellenben jelenleg mindig bele kell néznem a hirdetéseimbe egyenként, hogy nem kommentelt-e valaki, akinek kérdése van a termékkel kapcsolatban. Ez most nagyon gagyi lesz, de csak egy gyorsan összedobott példa:

Jelenlegi:

Kibővített:

Nos?

[ Szerkesztve ]

(#3440) canniball válasza Chosen (#3439) üzenetére


canniball
nagyúr

Míg választ kapsz javaslom a témakövető mailek beállítását. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3441) WindyJoe


WindyJoe
aktív tag

Nem annyira működésbeli, mint inkább csaló kiszűrési ötletem lenne az apró működésére:

1. A vigyázzatok a csalókkal felíratot vissza lehetne tenni, amiben a csalós topicra hivatkozás lenne benne, valamint egy csaló adatbázist létrehozni, melyben nevek és bankszámlaszámok esetleg címek is szerepelhetnének. Ha nem is látható módon, de pl kereshetően. Tehát egy rejtett adatbázis, melyben rá lehet keresni pl Kis Pistára, vagy egy konkrét számlaszámra és a rendszer csak annyit köp ki válasznak, hogy szerepel-e az adatbázisban. Nyilván nem lesz 100% (de mi az...?), de arra jó, hogy megnehezítse a notórikusok dolgát, meg arra, hogy ha valaki piti dolgokat követ el, ne tudjon utána úgy árusítani, mintha mi sem történt volna. Nyilván ki lehet tiltani, de úgy is vissza jön más néven, de a bankszámlaszámát, meg főleg az ahhoz tartozó nevet már nem olyan egyszerű megváltoztatni...

2. Ez kiegészítve azzal, hogy ha valaki terméket szeretne feltölteni eladásra, akkor a rendszerben előbb egy adatlapot kell kitöltenie a nevével és a bankszámlaszámával (nyilván 1× elég, nem az összes hirdetésnél...). Sztem ezek az adatok nyugodtan bekérhetőek, nem lehet velük visszaélni sem, viszont a csalókat ki lehetne szűrni. Vagy, ha nem is lehet kötelezővé tenni, akkor lehetne egy olyan, hogy "ellenőrzött" eladó, meg pl nem beazonosított eladó, ez esetben nyilván alaposabban utána néz a vevő.

Ez az egész nem csak úgy unatkozásból pattant ki a fejemből, hanem épp nemrég vert át egy olyan tag, akinek ez idő alatt is nőtt a piros pontjainak a száma, amivel csak arra utalnék, hogy nem megbízható, mert ha 1× megcsinálhatja, akkor máskor is. Viszont, ha tudná, hogy utána nem árulhat többet HA-n, akkor lehet nem a nyamvadt 3750 Ft-ommal szórakozna. Valamint olvasgattam a hsz-eket is, ha már a csalós topicba keveredtem és notórikus visszaesők vannak, akik ugyan azon a néven vannak (pl. Nagy T. T., akinek külön topicja is lett, de más felhasználónévvel, sztem még a számlaszáma is ugyan az.

Nem mondom, hogy egyszerű megcsinálni a változtatásokat, viszont elég sokat dobna az apró biztonságosságán.

(Néztem van olyan felhasználó, akinél fölmerült, hogy feltört régi nem használt fiókokat. A fönti módszer ez esetben is működne, mert nyilván ekkor a privikben megadott számlaszám nem egyezne az eladásnál megadottakkal, valamint az adatbázisban rákeresve egyből kidobná, hogy csaló...)

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#3442) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó lenne, ha a "Felhasználói beállítások" "Elsődleges portál" beállítása vonatkozna a Hardverapró "ITT SZÓLTAM HOZZÁ" részére is.
Zavaró, ha átugrom a Hardverapró oldalára, rákattintok egy topikra az oldal "itt szóltam hozzá" részén, de az a PH!-ra dob, így nem a mobilos témákat látom elsődlegesen.

Samsung Galaxy A54

(#3443) badman7612


badman7612
csendes tag

Üdv nekem a telefonszám hiányzik ès a többi elérhetősèg dègen volt most meg semmi lehetne tenni valamit ezügyben köszi egy 3 ève újonc :)

Badman76 06501396339

(#3444) Winner_hun válasza canniball (#3440) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hozzá kell adni kedvencekhez, egyből látszik, még a fórumban is ha jött új hozzászólás...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3445) föccer válasza badman7612 (#3443) üzenetére


föccer
nagyúr

Privát üzenetben elkéred. Direkt nincs kint közvetlen elérhetőség, hogy nyoma legyen a kapcsolat felvételnek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3446) fricz19 válasza föccer (#3445) üzenetére


fricz19
őstag

Ha elkérem és törlöm az üzentet, ti ettől függetlenül vissza tudjátok nézni?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#3447) Sasos válasza fricz19 (#3446) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem hinném, hogy az lenne a cél, hogy a modik olvasgassák a levelezésed. Vitás esetben, ha az egyik fél törli is a másiknál megmarad a levelezés, amivel egyértelműen bizonyítható, hogy ki mit ígért és ki mit nem tartott be. Elsősorban feljelentésnél, és hivatalos eljárásnál jön jól a dolog. Ezért is kerültek le a HA-s adatlapról a közvetlen kapcsolatfelvételi lehetőségek. Ha egyből látom a számod, akkor felhívlak, átverlek, aztán bizonyíték nélkül tehetsz feljelentést. Így meg rád írok, megegyezünk, és ha átverlek ott a bizonyíték, hogy mit ígértem. Persze ez sem a védelem netovábbja, de ez is egy kis kapaszkodót ad, ha baj van.

(#3448) föccer válasza fricz19 (#3446) üzenetére


föccer
nagyúr

Én biztosan nem, illetve a moderátorok sem. Nem ismerem a rendszer felépítését, de gondolom ha a teljes üzenet nem is lesz meg, egy mark mindenképpen bejegyzésre kerül, hogy kapcsolatfelvétel történt. Ha esetlegesen nyomozás indul, ami valamilyen módon kapcsolható valamelyik félhez, így könnyebben visszakövethető, hogy ki, kivel vette fel ténylegesen a kapcsolatot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3449) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Én javasolnám új Kategória létrehozását az Apróhirdetések rovatba, mert egyre többen szeretnénk Félkonfigként eladni a cuccokat (Lap-Proci-Ram) de erre jelenleg erre nincs külön Kategória, így ezeket a hirdetések vagy össze-vissza pakoljuk most fel egyesével, akár kategóriánként és szétlinkelve ("nézd meg van hozzá lapom, procim is ITT "link proci hirdetés stb..."), hasra ütés szerűen Alaplap-Proci kategóriába, esetleg a komplett gép kategóriában is szoktam látni. Egyszerűség kedvéért ez jó lenne annak is aki keres, meg annak is aki hirdet meg kevesebb lehetne ez által a hirdetés is, mert így egyben oda rakná mindenki. Kategóriára tökéletes lenne javaslatom szerint a Félkonfiguráció és ezen belül Socket 775,1155, 1156 Stb.... ahogy a prociknál, lapoknál van.

Vélemény megoldható lesz lenne szerintetek is szükség van rá, vagy csak én hiányolom. :F

Köszönöettel. :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#3450) WindyJoe válasza maxxenergie (#3449) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Támogatom...
Soxor hasznos lenne.

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.