Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-15 21:47:44

LOGOUT.hu

Ebbe a topikba várjuk az új Hardverapróval kapcsolatos összes olyan általános észrevételt, javaslatot, ami nem konkrét bugreport. A konkrét bugreportoknak külön topikja van!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) shteer válasza Bjørgersson (#4995) üzenetére


shteer
titán

Jeleztem házigazda felé, hogy még nem kaptunk rá választ.

..szerintem jónak tűnik

(#5002) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Ha, PH! alól kattintok egy elmentett hardveraprós hirdetésre jött új üzenetre, akkor nem az új üzenetre ugrik, hanem a hirdetésre és a hozzá tartozó beszélgetés első oldalára.

Bug vagy fícsör? (Evégre nem a bugreportba írtam.)
Nem új dolog, elég rég így van, csak gondoltam jelzem.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#5003) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.

Telefonokat böngészek mostanában és csere/beszámítás ami még érdekel a vétel/eladáson kívül. Láttam a keresőben itt, hogy többen jelezték már. Jó lenne jelölhető opció hogy hajlandó-e cserélni a hirdető vagy nem. Szóval ha van ilyen tervben akkor vegyétek az enyémet is plusz egy szavazatnak a legyen-re. (sokszor nekem is jól jött volna az elmúlt években, nem csak most)

Köszi :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5004) Kalandor válasza shteer (#4988) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vállalt garanciaidőn túli meghibásodás esetén miért engedélyezitek a negatív (vagy egyáltalán bármilyen) értékelés kiosztását?
Mindenkinek lehetősége van értékelni a másikat üzletelés után, ez nincs időhöz kötve.(*)

Utólagosan milyen módon biztosítjátok a(z íly módon) jogtalanul kiosztott negatív értékelés eltávolítását?
Ott a jelentés link minden értékelés mellett.

Miért nem értesül az eladó az ilyen módon indított értékelés folyamatáról és megtörténtéről?
Nincs lefejlesztve ilyesmi, az adatlapodon láthatod, de 99%, hogy formálisan is tudja az ilyesmit az üzletfelétől.

Miért az ártatlanságot és nem a bűnösséget kell bizonyítani ilyen esetekben amennyiben az eladó feltételezhetően jóhiszeműen járt el az adásvétel során?
Ezt így nem értem, nem kell senkinek semmit bizonyítani, értékelik egymást a felek és kész.

Hogy valami vidámabb dolgot is mondjak: folyamatban van az egész apró visszaportolása hozzánk, ezzel párhuzamosan egyszerűbb, világosabb és igazságosabb lesz az értékelés is. (* ez lehet hogy időhöz lesz kötve)

[ Szerkesztve ]

(#5005) Kalandor válasza Rivaul (#5003) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt nem képesek az emberek sokszor kiválasztani, hogy keres vagy kínál, ilyen bonyolult opciókkal nem terhelnék senkit :)

(#5006) Kalandor válasza Argos (#5002) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Őszintén mondom, nem tudom, de ez olyan hibrid bugfeature-nek tűnik :/

(#5007) Kalandor válasza molvany (#4982) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem világos, hogy miről van szó, egy screenshot segítene.

(#5008) Kalandor válasza nonsen5e (#4973) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen.

(#5009) eclipse19 válasza Kalandor (#5005) üzenetére


eclipse19
senior tag

Bocs, hogy beleszólok, de volt egy hozzászólásom korában a keres/kínál témában.

Tényleg nem veszik a fáradtságot a hirdetők, hogy beállítsák a keres/kínál kapcsolót a tényleges helyzetnek megfelelően (mert megtehetik), de ha muszáj lenne, mert nem lenne default a "kínál" és addig nem tudná feladni a hirdetést, amíg nem választ, akkor azért szerintem menne a dolog. :K

Üdv.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#5010) rob_f


rob_f
csendes tag

Sziasztok!

Egyes eladók furamód törlik a hirdetéseik szövegét, miután megváltak a portékától. Ha az értékelésüket nézem, nem derül ki, hogy doboz gyufára, vagy valami értékes dologra kaptak értékelést. Nem lehetne ezzel kezdeni valamit? Mi szükség van rá, hogy vki törölje az infót, hogy mit is adott el???

Itt egy példa, mire is godolok:
http://hardverapro.hu/apro/samsung_galaxy_s5_full_dobozaban_gyonyoru_allapotu_uj_/

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5011) Kalandor válasza rob_f (#5010) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én nem tudok erre megoldást.

(#5012) rob_f válasza Kalandor (#5011) üzenetére


rob_f
csendes tag

Mondjuk ha ez valódi probléma, akkor nem lehet azt mondani, hogy tilos? Ha vki megszegi pedig szankcionálni?

(#5013) Kalandor válasza rob_f (#5012) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem lehet megtiltani.

(#5014) Márkito


Márkito
tag

Hello

Az mitől van hogy értékelni szerettem volna valakit , ő elfogadta a kérést azonban én mégsem tudtam értékelni, továbbra is csak az szerepelt ott hogy kezdeményeztem az értékelést.
Valamint most én adtam sikeresen egy terméket a vevő megírta hogy kezdeményezte az értékelést, viszont én nem kaptam róla értesítést hogy vissza igazoljam hogy valóban megvette a terméket.
Ez ügyben kit kell keresnem, hogy lehetne kideríteni hogy mi a gond?
Választ előre is köszönöm, szép estét!

Üdv Márk!

Üdv Márk

(#5015) Kalandor válasza Márkito (#5014) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az mitől van hogy értékelni szerettem volna valakit , ő elfogadta a kérést azonban én mégsem tudtam értékelni, továbbra is csak az szerepelt ott hogy kezdeményeztem az értékelést.
Bug.Ha valami miatt nem tudtad értékelni az üzletfeledet a hardveraprón (nem érkezett meg emailben / privátban az értékelés linkje vagy véletlen kitörölted vagy véletlen a nemre kattintottál, stb.), akkor jelentésként is kérhetsz értékelést.

Az üzletfeled HARDVERAPRÓ.hu-s adatlapján a Jelentem mint eladót / vevőt linkre kattints (azt válaszd, amelyik ő volt, ne azt, amelyik te!), és ott az adatok megadása után jelöld be, hogy értékelni is szeretnéd.

Ezt a jelentést a moderátorok feldolgozzák (ezt kérlek várd ki türelemmel, nem azonnal megy), és ezt követően meg kell kapnod a linket az értékeléshez.

(#5016) Márkito válasza Kalandor (#5015) üzenetére


Márkito
tag

Köszönöm a segítséget! :)

Üdv Márk

(#5017) eclipse19 válasza rob_f (#5010) üzenetére


eclipse19
senior tag

Talán a NAV-tól félnek.
Lehet, hogy túl sok mindent adtak/adnak el, ami jövedelem után már adózni kellene és nem akarják, hogy vissza lehessen keresni a dolgaikat.
:F

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#5018) vicka


vicka
újonc

Sziasztok!Egy kérdés nemrég kezdtem Hardveraprózni,hirdetésfeladásnál miért nem tudom a személyes átvétel helyének a saját lakhelyemet bejelölni?Köszi

(#5019) Rómeó


Rómeó
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne,hogy milyen lehetőség van egy elveszett jelszavas fiók visszaszerzésére,egy helyi kollégám [link] adatai törlődtek,jelszó,és sajnos a reghez használt e-mail fiók jelszava is elveszett.Egyáltalán van-e valamilyen lehetőség arra,hogy használni tudja ezt a fiókot?

A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#5020) tibalc válasza jozsi252 (#4951) üzenetére


tibalc
csendes tag

+1

Nekem ezzel csak a problémám, hogy olyat adnak a számba, amit ki sem mondtam. "A rendszer érzékelte, hogy előreutalást kért tőled..." 2. levélváltásom volt a taggal, szó nem volt még a postázási feltételekről. Erre bevág egy ilyet.

Ezt azért tartom felháborítónak, mert előre beskatulyázzák az embert, minden előzmény nélkül megbélyegeznek, ezzel előítéletet keltve a vásárlóban.

Tudom, hogy sok a csaló, de ezzel hátrányba kerül az aki egyébként tisztességesen ad-vesz. Azért ilyenkor lehetne egy szűrést végezni - nem véletlenül van visszajelzés az értékelési rendszerben - és csak azoknak a levelezésébe beírni, akinek esetleg már egy vagy több hasonló stiklije volt, vagy negatívja.

(#5021) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Kihez kell fordulni abban az esetben, ha egy vevőm értékelni szeretett volna, de én véletlenül az elutasító linkre kattintottam? Már hiába szeretném megerősíteni a vásárlást, elutasítja a rendszer. Köszi előre is :R

(#5022) Bjørgersson válasza ^Clown (#5021) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A bugreport topik téma összefoglalójában leírtak szerint járjatok el.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5023) ^Clown válasza Bjørgersson (#5022) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:R Köszönöm!

(#5024) Rico83


Rico83
tag

Nem lehet törölni a hozzászólást, ezért írok valamit.

[ Szerkesztve ]

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#5025) saint555


saint555
tag

Egy admin félét keresnék, aki tudna nekem útmutatót adni, mit tudok kezdeni egy zaktaló ph júzerrel.
Korábbi vevőm, aki egy használt, 1 hetes próbagarival árult HDD kézhezvétele után közel 3 hónappal nyögi be, hogy állítólag a wincsi használhatatlan és a vételár másfélszeresét követelné vissza. Sokadik kérdésre sem tudja kinyögni még azt sem, hogy egyáltalán milyen hibajelenségre gondol. Fenyegetőzik, sérteget, zaklat PÜ-ben. A teljes levelezésünket és magát a hirdetés linkjét is át tudom adni egy adminnak, lássa miről is van szó. Félreértések elkerülése végett: Nem félek az embertől. Egyszerűen unom már az értetlen fejét.
A segítséget előre is köszönöm.

Ps.: Illetve arról kaphatnék valami állásfoglalást, mennyire szabályos az, hogy itt a ph-n pár ember nem pénzért, hanem 1-10 pozitív értékelésért árul filléres, használt dolgokat. Így akár pár száz forintnyi árú értékesítése után tele van javarészt ugyanattól a pár embertől származó tetemes számú, többszörös + értékeléssel. Ez már csak kíváncsiságból érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#5026) föccer válasza saint555 (#5025) üzenetére


föccer
nagyúr

Tiltsd le. A privátok listájánál ott alink hozzá. Ha ezen túl megy, akkor meg rendősréségi feljelentés. A privát levelezésetek magán levelezésnek számít, így az oldal adminisztrátorai sem láthatnak bele, így ha a másik fél engedélye nélkül elküldöd, akkor jogsértést követsz el.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5027) saint555 válasza föccer (#5026) üzenetére


saint555
tag

Értem és köszönöm a választ. A pozitívokért árult kacatok kérdésében tudna valaki állást foglalni, a ph csapatból?

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#5028) föccer válasza saint555 (#5027) üzenetére


föccer
nagyúr

Szabályos. Ezért is lehet visszanézni, hogy milyen termékeket hirdetett korábban, amelyek értékelve lettek, és ezért is szabályellenes a hirdetés "kinullázása", illetve ezért van az hogy hirdetést csak jelentős indokkal törölnek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5029) saint555 válasza föccer (#5028) üzenetére


saint555
tag

Köszönöm a korrekt választ.

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#5030) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok! Értékelés utólagos módosítására van lehetőség? Ha igen kit kellene keresnem ezügyben? Előre is köszönöm!

(#5031) Spet


Spet
addikt

Sziasztok,

Értékelésről csak e-mail-ben kaptam értesítést, de az oldalon a privát üzeneteimben nem. Nem tudom, hogy ez másnál is előfordult-e vagy sem (nem pörgettem vissza a topikot, bocsánat), de eddig tökéletesen üzemelt az oldalon. Péntek óta privátban kellet volna lennie, hogy xy megvásárolta tőlem az adott terméket, de nem található ott (screent, ha a vezetőség kér csatolok), kivéve a mai megerősítési üzenet.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#5032) cbm1974


cbm1974
tag

Kedves illetekesek, van-e mod arra, hogy a privat uzeneteim kozul azonnal kiszurhessem, ha keresek vkit, kozel 800 uzenetem van mar, es keresgelni koztuk nem egyszeru, hosszabb idott igenybevevo muvelet.
Egyelore csak azt talaltam, ha irok a keresett forumtarsnak, de vmikor epp a felhasznalonevet keresem... Ha tudnatok esetleg egy athidalo megoldast...
(bocsi, epp angol billentyuzeten vagyok!)

koszi,
CBM

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#5033) Maxxxim

Sziasztok !

Apróhirdetések»Hardver »HDD, SSD »SSD (1,8" - 2,5") alá lassan be lehetne tenni egy szűrőt csatoló szerint is.
Régebben még valóban ritkaságszámba mentek az olyan SSD-k, amik nem SATA-n csatlakoznak, de manapság már lenne értelme ilyen bontásnak szvsz :K

(#5034) z0ty4


z0ty4
csendes tag

Sziasztok!

Értékeléssel kapcsolatban írnék én.
Vásároltam danzas007 kollégától játékot. az üzlettel minden rendben volt, én megkaptam a pozitív visszajelzést, ő sajnos nem.
" megvásároltad tőle, értékelés kezdeményeztél" ennyi látszik csak.
előre is köszönöm a választ.

http://www.youtube.com/channel/UCiqthHJ4G65Wn-Qaz7d0JJQ

(#5035) Maxxxim válasza z0ty4 (#5034) üzenetére

5015-ös hozzászólásnál ott a válasz a kérdésedre :K

(#5036) k.szabix


k.szabix
újonc

Hali! Én csak érdeklődnék lehet más is megtette már, de én is megteszem! Arról lenne szó hogy nem e lehetne megoldani hogy amikor valami történés pl. üzenetet kapok, arról küldjön a rendszer egy értesítő email t!? :K :R

(#5037) z0ty4 válasza k.szabix (#5036) üzenetére


z0ty4
csendes tag

ott van a beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/channel/UCiqthHJ4G65Wn-Qaz7d0JJQ

(#5038) Vektor_75


Vektor_75
csendes tag

Minap vettem egy terméket a hardveraprón, és ma szerettem volna egy félreértés miatt visszakeresni az eredeti hirdetést. Sajnos ez nem sikerült.

Amennyire látni a hirdetés címéből van képezve a link (legalábbis ami publikusan látszik) így viszont már nem tudom megnyitni azt a hirdetést amire pár napja rákattintottam, csupán egy azzal megegyező című hirdetésre.

Vagy lehetséges, hogy a hirdető módosította a hirdetését és én ezért már csak az aktuális verziót látom, és nem azt mint amire pár napra először rákattintottam?

Ha az első opció az igaz, és ez valóban egy bug, akkor a helyes működés elvileg az lenne, hogy a hirdetés saját egyedi azonosítója is része kellene hogy legyen a hirdetési linknek nem csak a hirdetés címe.

Ha a hirdető módosította, akkor így jártam, mert most már másként hirdeti a terméket mint 4 napja?

(#5039) PHM válasza Vektor_75 (#5038) üzenetére


PHM
addikt

Az utóbbi a valószínű.
Ha szerencséd van, az eredeti verziót megőrizte a Google cache.
Vedd fel a kapcsolatot az eladóval, talán segít.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5040) RazoR


RazoR
veterán

Üdv Urak!

Pár napja mintha bugos lenne nálam a PH, a fórumoknál legalul ahol lehet lapozgatni nem látszanak a nyilak és az ok gomb is fehér. Mi lehet a gond?

(#5041) Bjørgersson válasza RazoR (#5040) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bugok a RIOS PH! motorban

PH! ≠ Hardverapró. ;)

Ctrl + F5?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5042) ripla


ripla
őstag

én eddig 6 tételt raktam fel, de nem az hogy eladni nem sikerült semmit, de még érdeklődés sem volt! más oldalakon adtam el mindent. ami itt hónapokig csak várakozott, az máshol hetek alatt elment.
csak úgy kíváncsiságból, van itt egyáltalán olyan ember, akinek a hardveraprón már sikerült bármit is eladnia? vagy csak nekem nem?

[ Szerkesztve ]

(#5043) okiDoki


okiDoki
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy hirdetés megtekintése után tényleg nem lehet feljebb lépni, hogy a csoportba tartozó többi hirdetést is láthassam?
Elég régen használom az oldalt, de erre nem találtam megoldást, pedig biztos van!
Köszi! :))

0,0

(#5044) SUPREME7 válasza ripla (#5042) üzenetére


SUPREME7
őstag

Már ne is haragudj, de a jelenlegi hirdetésedből kiindulva nem csodálkozom. Itt azért többnyire képbe vannak az emberek, attól, hogy jópár éve ért a tableted 80K-t, ma már ezt a felszereltséget (sőt szinte mindenben jobbat) majdhogynem fele ennyiért adják boltban garanciával és nem csak a ZS kategóriás gyártók.

(#5045) MK VII válasza ripla (#5042) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Mondjuk, ha nem kétszeres áron árulnál mindent akkor talán valaki szóba is állna veled a termékekkel kapcsolatban.

(#5046) ripla válasza SUPREME7 (#5044) üzenetére


ripla
őstag

tényleg?
akkor mutass már nekem olyan hazai üzletet, ahol 32 gigás, 8,9-es kijelzővel ellátott kindle firehd-t megkapsz 100k alatt. mert akkor az alapján lőném be az enyémnek az árát. én eddig egyet találtam, ott kicsit több, mint 130 ezerért adják.
úgyhogy várom a linkeket!

[ Szerkesztve ]

(#5047) zolee5016 válasza ripla (#5046) üzenetére


zolee5016
őstag

link
utolsó ismert ára 54990 ft

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#5048) ripla válasza zolee5016 (#5047) üzenetére


ripla
őstag

az enyém 8,9-es.

továbbra is várom a linkeket.

(#5049) Gyuri27 válasza ripla (#5048) üzenetére


Gyuri27
félisten

A baj az, hogy 80 pénzért nem egy 2 magos 1 gigás tabot kapsz használtan. Amazon ide amazon oda.
Mint a példa mutatja a hülye nem fog ilyen kiépítésben tabot venni.

Ezért nem a ha vagy a ph hibás.
A piac alapja a kereslet és kínálat. Kirakod, nem viszik vagy árat csökkentesz vagy nem adod el.
A ha-n a rutinos piacolók nem árulnak pár napnál tovább semmit. Nem ők sem ingyen adják.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#5050) okiDoki válasza okiDoki (#5043) üzenetére


okiDoki
tag

Persze a mobil verzióra gondolok! :B

0,0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.