Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Gurulunk, WAZE?!
- CaNNa3IS: Kis előkarácsonyi muzsika csak nektek
- kraftxld: Diáklaptop - Dell Latitude 3140 - Királyunk ajándéka
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- leslieke: leslieke farmerzsebe
- Autódiagnosztika: a gyakorlatban
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
-
LOGOUT

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
ubyegon2
#23934
üzenetére
"sudo grub-install /dev/sdx parancsot."
Ezt szoktam csinálni, mert pl. nem tetszik az Ubuntu lila hátterű Grub förmedvénye...viszont több esetben, amikor frissít, kér egy restartot és utána megint a sajátja a default.
Vagyis önkényesen és automatikusan lecseréli. Pont minap felraktam a Deepin 15-öt, aminél megint egzotikus kinézetű a rendszerbetöltő. Pont gondolkoztam is rajta, hogy le kéne cserélni, de a Kubuntu 15.10 éppen frissített és restartot kért. Utána a saját, fekete hátterű betöltője lett az alap. Tehát teljesült a kívánságom, persze amire majd várhatóan az Ubuntu megint rá fog kontrázni. 
Először azt hittem hittem, hogy azért mert az lett először telepítve, az az sdd1 , annál van a boot flag, de most az sdd3 partición lévő Kubuntu is eljátssza ezt. A Mint viszont nem csinálja nálam, ahogyan a Manjaro sem.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Zalman Z1 PLUS Cooler Master 750W
- Xbox One X 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 256GB Graphite - 1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3283
- Huawei P30 Pro 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- PlaySation 5 Slim // Bontatlan /// 27% Áfás
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Vagyis önkényesen és automatikusan lecseréli. Pont minap felraktam a Deepin 15-öt, aminél megint egzotikus kinézetű a rendszerbetöltő. Pont gondolkoztam is rajta, hogy le kéne cserélni, de a Kubuntu 15.10 éppen frissített és restartot kért. Utána a saját, fekete hátterű betöltője lett az alap. Tehát teljesült a kívánságom, persze amire majd várhatóan az Ubuntu megint rá fog kontrázni. 
