Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9501) bognar110 válasza XFidai (#9499) üzenetére


bognar110
őstag

NEm aszt szoktam nyomok egy f 10 aszt késsz és save exit de mindig aszt csinálom amit állitok az utána mindig ugy van

(#9502) spike093


spike093
csendes tag

Értem :((
Akkor most talán az az egy eséjem hogy BIOS-okat rakok fel? :)

(#9503) sosperecek18 válasza spike093 (#9502) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Semmi esélyed!!!

Notebook-ban nem lehet tuningolni a procit, sem a memóriát!!!

Kivétel ez alól egyes MSI notik, amelyeket egy gomb megnyomásával automatikusan "felhúz" a gép!

Úgyhogy ennyi!! :U

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#9504) XFidai válasza sosperecek18 (#9503) üzenetére


XFidai
csendes tag

végre nem csak tölem hallod :U , télleg semmi értelme(azon kivül ha megoldható is lenne a dolog, teljesen értelmetlen, semmit nemszamitana)

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9505) XFidai válasza bognar110 (#9501) üzenetére


XFidai
csendes tag

megpróbálod kicsit érthetőbben is leirni? :F
ha úgy marad miutan atallitod, akkor mi a gond?

[ Szerkesztve ]

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9506) bognar110 válasza XFidai (#9505) üzenetére


bognar110
őstag

Boccsi, az a gond h csak ennyi a teljesitmény? 3.14 ghz jo nem rossz de aszt hittem lessz 3.20 ghz ezért vagyok meglepődve

(#9507) kriszbon válasza bognar110 (#9506) üzenetére


kriszbon
őstag

Az a 60Mhz már nem számít semmit sem :N

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9508) XFidai válasza bognar110 (#9506) üzenetére


XFidai
csendes tag

A gond az hogy már nem nagyon vagyok képben hogy te hol tartassz éppen...
Átállitod a cpu frequencyt 200rol, pl 208ra, f10 save&exit, elindul a gép tádám 3224mhz és ennyi. Ez ennyire bonyolult vagy én csinalok valamit rosszul?

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9509) bognar110 válasza XFidai (#9508) üzenetére


bognar110
őstag

:DDD Oké jó lett fasza kösszi szépena türelmedet aszt rontottam el h nagyon felhuztam a frekvenciát de nem értem ha feljebb akarom huzni akkor oks 208 és utána hogy mert én nekem 300 valaminyre raktam fel és semmi nem volt semmi váltizás :DD

(#9510) XFidai válasza bognar110 (#9509) üzenetére


XFidai
csendes tag

Hát akkor szerencsédre!, nem mentetted el, vagy valami rosszul csináltál(vagy az alaplap alapból letiltotta az azonnali ekkora változtatás miatt). Kis lépésekbe haladj felfele, a clockal is meg a fesszel is, amig a hűtésed birja, minden állitás után ellenőrizd, tesztel+hőfokkal úgy nem lessz gond.
Nm :D

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9511) kriszbon válasza bognar110 (#9509) üzenetére


kriszbon
őstag

:F :F :O

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9512) spike093 válasza XFidai (#9504) üzenetére


spike093
csendes tag

Érdekelne a dolog amivel megoldhato lenne :D
Légyszives mondjátok el :D

(#9513) d@minator válasza spike093 (#9498) üzenetére


d@minator
addikt

A szoftveres húzás is BIOS-t babrálja. Ha a BIOS nem képes rá alapban akkor szoftveresen sem lesz az.
bognar110: Neked nem ártana egy magyar-magyar tolmács. :DD

[ Szerkesztve ]

(#9514) kriszbon válasza d@minator (#9513) üzenetére


kriszbon
őstag

Attól hogy a biosban nincs állítási lehetőség, a clock generátor még rajta van a lapon, és ha valaki tudja a pontos típusát(megnézi milyen) a SetFsb-vel lehetséges az állítás, ha ismeri azt a chipet!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9515) bognar110 válasza XFidai (#9510) üzenetére


bognar110
őstag

Hűtés az fasza 54 fok egésznap ment a gép csak belépek egy game ba néha néha kék halál lejjeb vettem a mhz most talán jóó

(#9516) spike093 válasza kriszbon (#9514) üzenetére


spike093
csendes tag

Mit kell megnéznem ahhoz az alaplapon?

(#9517) kriszbon válasza spike093 (#9516) üzenetére


kriszbon
őstag

Ahhoz szét kell szedned az egészet gondolom én. Először leszeded a progit majd megnézed hogy milyen Clock Gen. chipeket támogat, és megkeresed az alaplapon,(ha találsz egyáltalán megegyezőt). Én sok reményt nem fűznék hozzá!
Mod.: bognar110 Kékhalál általában a ramok végett van. Lehet hogy vissza kellene osztani őket.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9518) XFidai válasza bognar110 (#9515) üzenetére


XFidai
csendes tag

Ha csak 54 fok terhelve, akkor ne az órajelet vidd lejebb, hanem a feszültséget felfele, azért kékhalálozik mert instabil. 60C-ig mehet neki

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9519) spike093 válasza kriszbon (#9517) üzenetére


spike093
csendes tag

És mijet progit szedjek le? :)
Meg ha lehetne egy részletesebb leirást :D

[ Szerkesztve ]

(#9520) kriszbon válasza spike093 (#9519) üzenetére


kriszbon
őstag

(SetFsb Topik)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9521) XFidai válasza spike093 (#9519) üzenetére


XFidai
csendes tag

Komolyan érdekelne, mit akarsz te attól a géptől ,miért lehet olyan egetverően fontos kicsavarni a lelkéből azt a plusz 150-200mhz-t... :U

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9522) gooool válasza toyone (#9469) üzenetére


gooool
őstag

Rendben,de még úgyis visszajövök. :DDD

Üdv, Balázs

(#9523) spike093 válasza XFidai (#9521) üzenetére


spike093
csendes tag

:DD Mindig szerettem volna megmutatni hogy egy laptop képes majdnem olyan jo lennei mint egy PC ( MAJDNEM!!! )
És a hütésen már gondolkozom hogy amenyire lehet lehuzzam a hőfokot:D

(#9524) XFidai válasza spike093 (#9523) üzenetére


XFidai
csendes tag

Kinek akarod ezt megmutatni?
Csak mert felesleges, mivel egy laptop nem teljesitmenyre van kielezve. Soha nemlessz egy kategoriába egy hasonlo kaliberu pc-vel, nemhogy csak majdnem nem , hanem még ha fényévekbe számoljuk akkor sem lessz hasonlo teljesitmenye soha az életben.
(ha csak azt vesszuk, hogy a cachek alapbol sokkal kisebbek, az orajele is 1.6tol kb 2.5ghz között szokott lenni, ha még neadj isten huzol is rajta egy kicsit az a 2,7-2,8 ghz holvan a sokkal kisebb cacheivel eggyut egy asztali leghuteses 4-4,5ghz-hez képest?
arról meg már nem is beszélve hogy hogy az a 2,7-2,8 ghz is joval gyengébb teljesitményre képest laptopba mind asztaliba, a többi hardver gyengesége miatt)
Ez egy alapvető értelmetlen baromság amit csinálsz és csak tönkrevágod vele a gépet.
Mindegy befejeztem, ugy teszed tönkre ahogy akarod :DDD
Üdv

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9525) spike093


spike093
csendes tag

Ja és még majd a RAM-ot is szeretném tuningolni :D:D
Levezetne nekem egy durva folyamatot nekem a durván azt értem hogy nem kell olyan részletesen:D

Majd megmutatom mire jutottam :) :) ( XFidai-nek )
:)

[ Szerkesztve ]

(#9526) spike093


spike093
csendes tag

Meg persze atöbbieknek is

(#9527) bognar110 válasza XFidai (#9518) üzenetére


bognar110
őstag

Feszültséget hol találom ? mert sehol nem találtam cpu voltaget

(#9528) bognar110


bognar110
őstag

gta 4 ezés közbe 70 fok os a proci hogy tudom lejjeb venni ? Hogy a feszültséget feljebb huzom ? 3.35ghz en van

(#9529) spike093


spike093
csendes tag

Valaki tudna segiteni a SetFSB-s dologba?
Nekem egy VIA K8M890CE chipset-em van

(#9530) XFidai válasza bognar110 (#9528) üzenetére


XFidai
csendes tag

a Cpu config vagy az ACPI config menübe fogod valsz. a feszültségeket találni(mint fentebb is irtam).
Ha emeled a feszültséget, akkor nőni fog a hömérséklete.. tehát ahhoz lejebb kell vinned(az órajellel ugyanez a helyzet) :U

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9531) kriszbon válasza spike093 (#9529) üzenetére


kriszbon
őstag

Már (Itt) megírtam hogy mit nézz meg. Ezzel a Chipset infóval nem mész semmire, de szerintem inkább ne álj neki.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9532) spike093 válasza kriszbon (#9531) üzenetére


spike093
csendes tag

Nem is AKTIV az a téma :((( :((
Pedig irtam már oda is
És szerinted miért ne álljak neki? :N

[ Szerkesztve ]

(#9533) d@minator válasza bognar110 (#9528) üzenetére


d@minator
addikt

Egy jobb hűtővel...Mi van rajta most?

(#9534) bognar110 válasza d@minator (#9533) üzenetére


bognar110
őstag

az alap hüttö de jól hütt
XFidai: Kösszi megnézem

[ Szerkesztve ]

(#9535) bognar110 válasza XFidai (#9530) üzenetére


bognar110
őstag

68 fokon van az amd néél rossz ?

(#9536) szepsy


szepsy
senior tag

Erre még nem kaptam választ :

CPU 1 3.2 CPU 2 2.7,nem kellene mind kettőnek 3.2-n lennie?

Mi lehet a probléma?Vigyem vissza?

(#9537) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

Sosem tuningoltam még, de most a GTA 4 miatt kicsit szeretném megemelni az órajelet, hátha hoz 8-10 fps-t, ami nagyon hiányzik.

A processzor E4600 gyári hűtővel, rádadásul a gépem egy barebone.

Asus barbone T3-P5945GCX, [link]
E4600,
2GB DDR2,
Gigabyte 8800GT + Coolink GFX Chilla,
Bluestorm II 400W
Windows 7 32bit

Feszültséget nem emelnék, csak FSB és szorzó.
Szerintetek érdemes próbálkoznom?
Véleménytek szerint bb. mennyit lehetne emelni?

-

(#9538) bognar110 válasza koma106 (#9537) üzenetére


bognar110
őstag

Én sztem vegyél egy hüttést én is aszt veszek 3000 4000 ft ért veszel aszt huzod a gépedet jobban ennyi!

(#9539) koma106 válasza bognar110 (#9538) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi. Egyenlőre megnézném gyári hűtés mellett mit lehet elérni. Engem inkább az "huzod a gépedet jobban" érdekelne inkább, hogy mit állítsak szerintetek és milyen léptékben v. kb. meddig lehet elmenni?

-

(#9540) bognar110 válasza koma106 (#9539) üzenetére


bognar110
őstag

cpu voltaget és a cpu frekvenciit sztem de egy joob hüttés kellene elööb sztem

(#9541) d@minator válasza bognar110 (#9538) üzenetére


d@minator
addikt

Minimum egy ilyet.

(#9542) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

sziasztok
egy celereon d 2400 ason szeretnék húzni
fogalmam sincs hogy hogy lehet ezért kérném a segítségeteket
ha kell egyébb adat a gépről akkor azt is adok
meddig lehet húzni és a feszelés hogyan megy???

(#9543) bognar110 válasza d@minator (#9541) üzenetére


bognar110
őstag

Én eszt a topik elején találtam sztem ezis jó szerintetek ?

(#9545) kriszbon válasza bognar110 (#9543) üzenetére


kriszbon
őstag

Mod. Ahogy nézem az Amd procira való bocs.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9546) kriszbon válasza kriszbon (#9545) üzenetére


kriszbon
őstag

Amit ajánlottak előtte az is jó, de ha az nem felel meg akkor (Itt) egy hasonló mint amit néztél.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9547) bognar110


bognar110
őstag

mitcsináljak ha még nincs meg a jó hütés és ez az órajel ami most van kellene és nelegyen nagyon meleg a proci me nekem 68 fokos szokott lenni mit csináéjak ?

(#9548) Gyufaaa válasza bognar110 (#9547) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az jó hűtő, de amíg nincs rakd a mélyhűtőbe a vasat. Az tutira hűti. :DDD 68 fok az durva egy kicsit.

(#9549) bognar110 válasza Gyufaaa (#9548) üzenetére


bognar110
őstag

Oké :DD :DD :DD

(#9550) XFidai válasza bognar110 (#9549) üzenetére


XFidai
csendes tag

Hát a 68C az pont az a szubjektiv határ, döntsd el hogy járatod-e rajta.(én spec. járatnám ;] )
olyan meg hogy kéne a magas orajel meg a hideg cpu is, olyan nincs, vagy ez vagy az :P

vannak egyéb alternativ lehetöségek amit megprobalhatsz, pl. gépház oldallevétel, szóbaventit berakod a gép mellé, stb...

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.