Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10651) bulgesz


bulgesz
tag

érdemes egy 2048 MB DDR2 1066MHz Kingmax memóriát egy 2048 MB DDR2 1066MHz (2x1GB) Geil Black Dragon KIT (CL5) memóriára cserélni? (4000 Ft a különbség!) ha igen miért? miben jobb egyáltalán a geil mint a kingmax?

(#10652) aleister válasza breiner (#10650) üzenetére


aleister
veterán

Szerencse, hogy nem azt mondták, hogy önts egy vödör vizet a gépbe, mert az jól hűt. : :DD
Nem azzal van a baj, hogy leírtad, hanem azzal, hogy felhívta pár tapasztalt fórumita a figyelmed, hogy ez nem teljesen így van, te meg még mindig pörögsz egy olyan dolgon, amit semmi érdemi forrással nem tudtál alátámasztani.

bulgesz:
A Kingmax hányas időzítésű? A jobb márkájú ramok jobban bírják a tuningot általában. Minőségibb chipekből készülnek.
Nem minden esetben éri meg a felárat. Mondhatni alap órajelek esetén tök mindegy, hogy oem ram vagy ocz megy a gépben szvsz. A gari időtartamát azért érdemes szem előtt tartani. Mondjuk ez a ramoknál pont jó sok szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10653) KaraDani válasza breiner (#10642) üzenetére


KaraDani
addikt

Inkább azt tudják kimutatni, ki a aki palimadár és mindennel át lehet verni, nem a tuningot :D

(#10654) winfier válasza bulgesz (#10651) üzenetére


winfier
senior tag

Nem igazán éri meg semmivel nem leszel előrébb. :( Csak felesleges pénzkidobás. Szerintem semmibe nem jobb a geil mit a kingamax.

Inkább itt kéne feltenni máskor az ilyen jellegű kérdéseket. link

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#10655) aleister válasza winfier (#10654) üzenetére


aleister
veterán

Tapasztalataim szerint az. Eddig semelyik Geil ramommal nem volt bajom, pedig végigmentem a paletta majd minden tagján. Ellenben a Kingmax-szal akadtak már kompatibilitási és garanciális gondok is. A tuningot sem bírják annyira.
Mondjuk -ahogy írtam- hétköznapi felhasználáshoz bőven jó a noname oem ram. Ebben az esetben egy fillért nem szabad a márkanév miatt kiadni az tény.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10656) winfier válasza aleister (#10655) üzenetére


winfier
senior tag

Nem azt mondtam, hogy nem jók a geil ramok. :N A tuning meg szerintem a kingmax el is húz a geil-el szembe.
Pl:
- 4*1GB Kingmax 1066@1290 2V 5-5-5-15 régi fajta még a cl5-ös
- Kingmax 1066MHz cl6 2x2GB @ 1300MHz :Y
- Kingmax 1066MHz cl6 2x2GB @ 1,584V :P

Igaz nem mindegyik kingmax képes erre, de a cl6-osból szerintem a 90% igen. Nah a geil mikor csinálja ezt utána. :U :DDD
Sehogy nem venné azt észre, hogy most milyen ram van a gépébe. max ha belenéz.
Úgyhogy 4K nem ér a csere, annyival nem jobb. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#10657) aleister válasza winfier (#10656) üzenetére


aleister
veterán

Nekem a jelenleg használt Geil Ultra 800 CL4, alapfeszen (1.9v körül) 1080 CL5.
És ez még nem a vége, egyszerűen azt mondtam, hogy köszi elég. Biztos lenne ez jobb, csak nem volt időm még foglalkozni vele. Amíg a procinál még nem döntöttem el, hogy magas szorzó alacsony fsb, vagy fordítva, vagy épp valami köztes megoldáson menjen mindkettő, addig nem húzom hozzá a ramot.
De ezt már írtam korábban is, szóval nem most találtak ki, csak hogy "übereljelek" valamivel. :)
Céges pc bővítésnél, ügyfélnek a legtöbb esetben Kingmaxot veszek, és már volt, hogy be se bootolt vele az adott pc. Nem azt mondom, hogy ez a jellemző, de a-data-nál, geilnél még nem találkoztam ilyennel.

Egyébként amit írtál, azzal tökéletesen egyetértek. Nevezetesen, hogy csak akkor veszi észre a user, hogy milyen ramot használ, ha belenéz a gépbe. :)

szerk: ááá, megint elfelejtettem off-ba rakni

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10658) picur220 válasza Speed® (#10648) üzenetére


picur220
veterán

Én is kb ezt a dolgottudtam elképzelni, szóval annyi a lényeg, hogy elvileg nem lehet kimutatni a tuningot, ergo ha más miatt történik a hiba, attól még garim az lesz.

(#10659) Ákos86


Ákos86
tag

Üdv mindenkinek!
Van egy kis problémám, lehet hogy nem ide való, de nem találtam neki jobb helyet!
A probléma a következő:
Adott egy Labtec Ultra-Flat Wireless Desktop USB típusú billentyűzet egérrel!ha pár percig nem kattintgatok az egérrel és nem nyomkodom a billentyűzetet,akkor az egér megadja magát!!!A nyilacska mozog úgy ahogy kell, de nem tudok "rákattintani" semmire!
Ezt eddig úgy tudtam kiküszöbölni, hogy nyomtam egy CTRL+ALT+DEL-t és duplán katt a bezár vagy a mégse gombra...és az egér működik tovább!
Az usb-vel nem lehet gond, mert a gyorsabbikban van (2.0...ezt is írták elő)!
xp(32),vista(64) ugyan úgy csinálja!
Ha valaki találkozott ilyennel, vagy hasonló helyzettel, az legyen kedves megosztani velem tapasztalatait!
De szívesen fogadok tippeket is a megoldásra! :)

Alpine CDA9853R

(#10660) Ákos86 válasza Ákos86 (#10659) üzenetére


Ákos86
tag

hopp...megtaláltam a neki való topic-ot!de ha valaki tud valamit szívesen fogadom
remélem nem zavartam!
:)

Alpine CDA9853R

(#10661) Pero válasza bulgesz (#10651) üzenetére


Pero
senior tag

egyedüli teljesítmény növekedést a Dual Chanel okozna, de azt sem hiszem h tesztprogikon kívül valami is érzékelhetővé tenné. a helyedben inkább gondolkoznék még 1 Kingmax modulon a későbbiekben. (igaz az nem 4000Ft)

(#10662) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!
Lehet hülyének néztek, de felteszem a kérdést!
Ha nekem DDR2 1066-os a memóriám, és a procim 800-as FSB-vel van megáldva, össze tudom hozni azt, hogy a RAM ne :( 800-on hanem :K 1066-on fusson??? :F

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#10663) winfier válasza pepe_g (#10662) üzenetére


winfier
senior tag

persze :K csak a ram szorzót kell feljebb tenned.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#10664) pepe_g válasza winfier (#10663) üzenetére


pepe_g
tag


Aha...Na most akkor még azt mondd meg, hogy az melyik???
Remélem jó helyen járok...

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#10665) bogancs01


bogancs01
csendes tag

sziasztok
EP45-UD3LR alaplap
van egy Q9550-es procim és nem tudom huzni
mert a videókártyám nem engedi
ATI 4890 1G rammal
van megoldás?
valaki segítsen
előre is köszi

(#10666) winfier válasza pepe_g (#10664) üzenetére


winfier
senior tag

Gondolom Asus lapod van :U A nevét meg tudnád mondani akkor könnyebb dolgunk, dolgom lenne. :) De így elsőre ne a feszeknél akard beállítani a szorzót.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#10667) bogancs01 válasza winfier (#10666) üzenetére


bogancs01
csendes tag

Gigabyte
alaplapom van

(#10668) pepe_g válasza winfier (#10666) üzenetére


pepe_g
tag

NONO!
ASROCK! [link]
Azt értem hogy CPU szorzó! De RAM...????

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#10669) lizakattila válasza pepe_g (#10668) üzenetére


lizakattila
senior tag

A ram órajelét a BIOS-ban az Advanced/Chipset Configuration/Dram Frequency menüben tudod változtatni.
Ennél a lapnál is úgy emlékszek értékeket lehet beállítani (melyek az alkalmazott FSB függvényében változnak), nem szorzókat - de ha tévedek javítsatok ki nyugodtan.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#10670) mbencem


mbencem
tag

hY!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy poros konfigom: ASUS P4P800S-X
Intel Celeron 2.26Ghz
1Gb DDR-400 RAM
X1650pro AGP DDR-3 256Mb

Ezt a processzort meddig szabad húzni?Ugyanis ha jól tudom valami cpu frequency-t vagy ilyesmit kell állítani.Nálam ez alapból 133-n áll.100-400tól engedélyezett.És áramot adjak neki vagy valami?
A másik a VGA-t mivel és meddig lehetne húzni?

És ha mindezekkel megvagyok előtte vagy utánna rakjam ujra a windowst?
Jah és melyik op.rendszert?
Win7; Vista SP1/2; XP Sp1/2/3
Leginkább játékra kellen de azért ne omoljon össze egy msn beszélgetés közben sem.

Előre is köszönöm a segítségetek.PLS ne töröljétek a topicot hiszen ez minden egyben!^.^

(#10671) pepe_g válasza lizakattila (#10669) üzenetére


pepe_g
tag

Oké! Na most szerintem te erre gondoltál!

De itt nekem nincs más, mint 333, és 400! (jó most 440, gondolom mert a procin húztam)

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#10672) Mach5


Mach5
aktív tag

Hellótok! Kéne segítség, hogy van e olyan program a proci tuninghoz, hogy ne biosba kelljen tuningolni, hanem pl. letöltök egy programot, és azon tuningolni? Mert szeretnék tuningolni procit, de nem biosba hanem egy program segítségével emelni a mhzeket! Ja, nem ide tartozik a kérdés, de a videokártyához is kéne hasonló program! RivaTunert letöltötem, de le is töröltem, mert nem birok kiigazodni azon!

(#10673) winfier válasza Mach5 (#10672) üzenetére


winfier
senior tag

Most nézem, hogy giga alaplapod van. Nekünk ehhez van 1 jó ki programunk. ;) Easy Tune6 Ezzel még a vga-t is tudod húzni. :))

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#10674) Mach5 válasza winfier (#10673) üzenetére


Mach5
aktív tag

Letöltöttem a programot, de nem tudom használni:S Léccives privátba ird le, hogyan bírnám a processort és videokártyát húzni! Vagy msnre is felvehetsz és úgy könyebb!

(#10675) winfier válasza Mach5 (#10674) üzenetére


winfier
senior tag

Hogy értve nem tudod használni :F
pü ment

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#10676) Mach5 válasza winfier (#10673) üzenetére


Mach5
aktív tag

Ja, de tudtam tuningolni a processort meg a videokártyát, és setel elmentettem és ha mindenigaz akkor megjegyezte a mentést, de véletlenül felhúztam a proci-t 200mhz helyet 400mhz-re és lefagyot a gép, újra inditottam a gépet, és nem vólt jó, utána áramtalanitottam és vissza állt alap mhz-re! Szóval ha tuningolom a procit meg a videokártyát, és utána áramtalanitom a gépet, akkor vissza áll alapra?

(#10677) winfier válasza Mach5 (#10676) üzenetére


winfier
senior tag

szép lépcsőről lécsőre haladj, nem 1-ből 200MHz plusz a cuccnak. különben is a bios-ból jobb tudsz tuningoli, mert be kéne mondjuk állítani feszeket, meg ilyesmik. Simán túlfeszeli a lapod a cuccokat. ez a win-es állítgatás igazából csak bios beállítások után lenne értelme. Ja mert ez csak win-es tuning és nem hiszem, hogy betöltésnél betöltené a beállításokat. Ezért is lenne 1-szerűbb a bios.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#10678) mbencem


mbencem
tag

hY!Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy poros konfigom: ASUS P4P800S-X
Intel Celeron 2.26Ghz
1Gb DDR-400 RAM
X1650pro AGP DDR-3 256Mb

Ezt a processzort meddig szabad húzni?Ugyanis ha jól tudom valami cpu frequency-t vagy ilyesmit kell állítani.Nálam ez alapból 133-n áll.100-400tól engedélyezett.És áramot adjak neki vagy valami?
A másik a VGA-t mivel és meddig lehetne húzni?

(#10679) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!
Lehet rossz topik, de meggyűlt a gondom egy Gigabyte P35-DS3P+E5200 kombóval, ha megemelem az FSB-t elindul, de jóval alacsonyabb FSB-n, de ettől függetlenül BIOS-ban a beállított értékeket mutatja. WTF?

pl. 9x333 és elindul 9x166-on... de biosban 9x333 van

Igen, engedélyeztem a manuális beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#10680) winfier válasza D1Rect (#10679) üzenetére


winfier
senior tag

Elem ki, be volt már :U

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#10681) D1Rect válasza winfier (#10680) üzenetére


D1Rect
félisten

Volt. Bios frissítés is volt.

(#10682) winfier válasza D1Rect (#10681) üzenetére


winfier
senior tag

Akkor szerintem az gar lesz. Nekem is volt ilyen anno a P35 DS3-nál, de nálam segített az elem kivétel. Mi van, ha nagyobb értéket állítasz pl: 9x350-re rakod le oké-zod és utána állítod vissza alapra vagy mondjuk ki veszed az elemet. :U

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#10683) Mach5


Mach5
aktív tag

Hellótok! Cpu-t Vga-t, hogy lehet tuningolni, ET6,Bios,RivaTunner-en kívűl? Melyik programmal?

(#10684) D1Rect válasza winfier (#10682) üzenetére


D1Rect
félisten

Na ilyet nem próbáltam. :)
Nem nálam van a gép, de majd betesztelem.

(#10685) Vityapapa


Vityapapa
tag

Üdv! szeretnék kicsit húzni a procin de ha emelem az FSB-t automatikusan nő az AGP/PCI Freq. is! Ez normális? Az értéke előtte 33.3
Ja és kell még valamit állítanom a biosban?

alaplap:MSI MS-7255 VIA P4M900 chipset
proc: Dual Core Intel Pentium E2140 1.6GHz

[ Szerkesztve ]

Steam: vitya_84

(#10686) Tubica


Tubica
senior tag

Jó estét mindenkinek. Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz.
Van egy AMD Sempron 3400+ om. Nos, ez alapon 1.8Ghz-et produkál, most emeltem 2070-re. Az lenne a kérdésem, hogy a COD4 nevű játék alatt így felmegy MAXIMUM 38C fok fölé. Speed fan-al mérve:
Temp1 : 38
Temp2 : 38
Temp3 : -128 <-- ez gondolom érzékelőhiba
HDD : 34
Core : 36
GPU : 70
Ezek az eredmények jönnek cod4 játék alatt, speed fan-al mérve.
Engem egyedül a processzor érdekel, hogy a 38fok, nem tesz-e benne kárt, és az emelés.
2.2Ghz-ig szeretném húzni, de arra veszek egy AMD AM2 Athlon X2ről leszedett 6000+ os hűtést. Szerintetek az eléggé le tudja hűteni a procit ? Nem tesz benne kárt, ha felhúzom, majd 400Mhz-et ? Amúgy az alaplap 200-400 fsp-ig engedélyezi a processzor húzását. A húzás melegítheti a ramot/kat ? ( 1db ddr2 1gb 667mhz ) A chipsetre kell plusz hűtő, vagy elég a a borda ami rajta van ? ITT van egy kép a lapomról.

A válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel, Tibi.

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10687) jokerone


jokerone
tag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írok a problémámmal, de itt talán gyorsan választ kapok. Szóval adott egy Asus P5KC lap, benne egy 3,2es intel cpu, aminek a helyére most vettem egy e5200at. Kivettem a régit, be az újat, de indulásnál a gép megáll az alaplap logójánál, nem tudok del-t sem nyomni, hogy bios-ba menjek, semmi. Próbáltam mégegyszer a procit ki és betenni, de az eredmény változatlan maradt, úgyhogy vissza is tettem a régi procit, ezzel zökenőmentesen indult. Rossz lehet a proci? (használtan vettem) Elfelejtettem valamit? (állítani kéne valami akármit?)

Ha tud valaki segítsen pls! :)

Üdv!

(#10688) szilva01 válasza jokerone (#10687) üzenetére


szilva01
őstag

Ha esetleg van a lapon reset gomb akkor az, ha nincs akkor az elem kivétele és visszarakása szerintem segít.

[ Szerkesztve ]

(#10689) jokerone válasza szilva01 (#10688) üzenetére


jokerone
tag

köszi, megpróbálom!

(#10690) yolan válasza jokerone (#10687) üzenetére


yolan
őstag

Egy bios frissités lehet kéne a lapodnak.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10691) jokerone válasza yolan (#10690) üzenetére


jokerone
tag

Lehet, mert a sima BIOS reset nem segített :(

(#10692) yolan válasza jokerone (#10691) üzenetére


yolan
őstag

akkor valszeg, ha optimistán állunk hozzá, ha nem akkor lehet kuka a proci, de elébb egy bios update :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10693) jokerone válasza yolan (#10692) üzenetére


jokerone
tag

megvolt, és meg is oldotta a problémát!

Köszi szépen a gyors segítséget Nektek!

32 és 35 fok alapon az jó, nem? bírnia kell többet is (max nem előnyös :) )

(#10694) yolan válasza jokerone (#10693) üzenetére


yolan
őstag

nincs mit, 32-35 az teljesen jó, most valami olyasmi ugrott be hogy ezeknek a herélt wolfdale magos prociknak minthaA 80-100 között lenne a tjmaxuk..
Ha a delta t, ugye a nyugalmi és terhelt érték közötti differencia nem túl nagy, mondjuk olyan 10-20 az nagyon jó érték, de egy 20-30 már korrekt, a 30-40 már szerintem kicsit húzós, az már jobban megviselheti a procit.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10695) Tubica


Tubica
senior tag

Valaki sengítene ? :F :W :B :O

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10696) Mach5


Mach5
aktív tag

Hellótok! Cpu-t Vga-t, hogy lehet tuningolni, ET6,Bios,RivaTunner-en kívűl? Melyik programmal?

(#10697) yolan válasza Mach5 (#10696) üzenetére


yolan
őstag

miért akarsz más programokat használni?
ami még eszembe jutott, ha netán asus vga-d van, akkor a smart doctor-t megéri feltenni, azzal piszkálhatod a vcore-t ha támogatja a kártyád (:F)
illetve stabilitáshoz orthos, prime, memtest

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10698) Mach5 válasza yolan (#10697) üzenetére


Mach5
aktív tag

Gainward videokártyám van és azért kell más program mint az ET6 mivel ha beálítom, hogy mit hogyan akkor kikapcsolás után már megint szar lesz, bios azért nem mert már régebben probáltam és azthiszem bios frisités kell, de azt nem probálom meg, rivatuner meg azthiszem azért nem mivel ha beálitom, hogy mit hogyan akkor azt hiszem ott is újra inditás után nem érzékeli a gép!

[ Szerkesztve ]

(#10699) yolan válasza Mach5 (#10698) üzenetére


yolan
őstag

én a biosmod-ot választottam anno.
kicsit utána kell járni, de ez korrekt megoldás
mellette beállíthatod a profilokat, a venti vezérlést, órajeleket, feszültségeket, és nem progi függő lesz. ha referencica 4850ed van, akkor asus biosflesseléssel te is tudod majd használni a smart doctor-t. én egy rbe-s (radeon bios editor) módszert választanék. A kártyád topikjában biztos segítenek, egy jó bios-t összerakni, aztán egyszer flesseled és kész is a csoda :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10700) Mach5 válasza yolan (#10699) üzenetére


Mach5
aktív tag

És biosba videokártyát is lehet tuningolni? Amúgy én bios-t nem tudom újra tenni, és nem is nagyon probálnám meg max akkor ha valaki leírná, hogy kell részletről részletre, de szerintem olyan nincsen ezért nem biosba csinálgatom!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.