Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9401) Calibos válasza spájne (#9397) üzenetére


Calibos
addikt

A vinyó 62 foka nem sok egy kicsit? :F
Ez szerintem nagyon sok, 45 felett nem egészséges.

(#9402) lizakattila válasza Gascan (#9400) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!

Inkább BIOS-ból tuningolj, ott is mindent be lehet állítani.
Először nézd meg CoreTemp-pel a procid VID-ét (gyári feszültség).
Aztán go a biosba.
A proci feszültségét állítsd be a vid+0,1volt-ra. (CPU Voltage)
Emeld meg az fsb-t 333-ról mondjuk első körben mondjuk 400-ra. (FSB Freqency), így 7*400=2,8GHz-en menne.
A memóriáknak állítsd be a gyártó által javasot feszt (esetleg annak is +0,05-0,1volt) és a memóriát ellső körben állítsd 800-hoz minnél közelebbi értékre.
A PCI Expres freqit állítsd fix 100-ra.
A Spread spectrumokat, ami ilyen nevűt találsz, azokat Disable-re.
Ha nem indulna vedd visszább egy kicsit az FSB-t és akkor jó lesz.
Ha megy tesztelj valamelyik tesztprogival (prime 95, Linx, Orthos IBT).
És figyelj a hőfokokra, ne menjenek terhelés alatt a gyártó által javasolt fölé, ha lehet (jelen esetben 72 fok).
Ha valamelyik menüpontnak nem ez a neve, sorry, de nem tudhatom az összes lap biosát fejből. :D
Ha sikerült várunk vissza, illetve ha további kérdéseid lennének.
Neked is írom, hogy olvasgass vissza pár hozzászólást ebben a totyikban, mert sok mindent lehet belőle tanulni. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9403) Calibos válasza lizakattila (#9402) üzenetére


Calibos
addikt

PCI Expres freqit állítsd fix 100-ra.
FSB tuningnál ezt is emeli magától ha nincs lefixálva, 100-ra :F

(#9404) lizakattila válasza Calibos (#9403) üzenetére


lizakattila
senior tag

Nekem legjobb tudomásom szerint ez az érték az "aranyszabály" a PCI-E frekire (természetesen ettől el lehet térni :D ).
Azt nem mondtam, hogy emeli, ha növeli az FSB-t, de ha Auto-n hagyja, akkor nem biztos, hogy ezt az értéket fogja beállítani a lap is. Igaz én még csak 1 MSI lappal találkoztam személy szerint, ami autonál 90-re lőtte be. De az lehetett bios bug is. :F
Ezért írtam, hogy inkább azt is állítsa be manuálisan.
Ha valamit nem jól írtam, természetesen javíts ki, ebből is tanul az ember. :R

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9405) dany27


dany27
őstag

hi

van egy intel pentium D 930as procim ami egy Giga 945P-g lapba csücsül de az istenért nem enged tuningolni :F
Akár ha egy 1mhz-et is emelek az FSB-n akkor elindulni elindul de egyből restart és indulás alap óra jelen....
2*1Giga 667es Kingmax ramok vannak benn!
Régebben ment simán igaz akkor 533as ramok voltak benn.
No hogy ez sem legyen gond mondom leveszem az osztot h ne mennyen 667 felé hátha ez a gond de így se jó!

Mi lehet a gond?? :S

(#9406) opstefan


opstefan
tag

Üdv!
Nem régiben észrevettem egy kis furcsaságot a gépemmel. 5200 -es Athlonom van és egy kicsit feljebb akartam húzni az órajelet. Régebben 3000 Mhz-en ment, de volt vele egy kis gond és vissza kellet venni az eredetire.
Most jön a lényeg!
Nem nagyon indult el először 226-os cpu frekvencia 1,35V feszültség és a ramnak adtam egy kicsit. Majd 10 újraindítás után elindult. Megnéztem CPUZ-vel 1100 Mhz körüli a proci órajele. Eversttel szintén. Visza vettem alap beállításra mindent, majd 1000 Mhz körüli volt a proci órajele. Kiderült levette 5X szorzóra és a BIOS-ban autón van.
Most akkor mi van? :Y

(#9407) opstefan


opstefan
tag

Az ügy folytatása!
12.5 X szorzóval elindult jól a gép, 2500 valamennyivel alapbeállításokkal. Visszaraktam autószorzóra hátha rendesen fog működni. Nem jött össze. Most 2800 Mhz-en megy12.5 X szorzóval, 224 Mhz-es órajellel. 1.325V a fesz és a ram is kapott megint.
Mindenesetre nem igazán értem, hogy miért is?

(#9408) lizakattila válasza opstefan (#9407) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!

Az, hogy 1000MHZ-en ment, annak az a magyarázata, hogy a sok újraindítás után elvileg mindent visszatett auto-ra.
Így valszeg működött a CnQ is, ami idle-ben visszaveszi a proci szorzóját és feszültségét (energiatakarékossági funkció). Terhelés alatt ez (asszem két lépést tud) növekszik és "teljes gőzzel" dolgozik a proci.

Amikor emelted az órajelet a HT-t visszaosztottad? Az AM2-es lapok még nem igazán szeretik az 1000 fölötti HT órajelet (am2+os lapoknál már nem kell erre figyelni).
Elképzelhető hogy emiatt nem indul esetleg lesz instabil.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9409) d@minator válasza Gascan (#9400) üzenetére


d@minator
addikt

Azt hiszem 20%-ot enged csak az AI. Inkább csináld magad. Segít a 9373 hsz.
A te FSB-d 333MHz alapon. A szorzód pedig 7-es. Tehát 2800-hoz 400-ra növeld az FSB-t.

(#9410) szepsy


szepsy
senior tag

Sziasztok!
ASUS M3N78-EM alaplapom van meg AMD Athlon X2 7750 Black Edition proci.+Freezer 64 Pro hűtő
1.Hogy tudom felhúzni stabilan a procim ezzel a hűtővel?
Szorzón kívül mit kell még állítani, mert felhúztam a szorzónál 3200mhz-ra ,win bejött meg minden jó volt de gta 4 közbe kék halál:SMiket kell állítani?
2.Meddig lehet max ezeket a procikat húzni kellő hűtéssel?
Előre is köszi a válszt
Szepy

(#9411) dany27


dany27
őstag

Nah kipróbáltam hogy megadom manuálisan azokat az értékeket amin alapban jár és azon is újra indul.... Szvsz valamiért maga az nem tetszik neki hogy manuálisan adom meg! :S
FSB 200 szorzó PCIE freki 100on fixen. Ramok meg 667en járnak ezt adtam meg manuálisan s ugyan ez megy akkor is miko nem manuálison van...

Mi lehet a gond?? előre is köszi!

(#9412) zoo8800 válasza dany27 (#9411) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem tudod véletlenül, hogy ICH7 SB van-e azon a lapon?

rip and tear, until it is done

(#9413) Pero válasza szepsy (#9410) üzenetére


Pero
senior tag

az hogy mennyit megy egy proci az elég egyedi. a 7750 az BE így a tuning legegyszerűbb módja a szorzóemelés. FSB/Hostclok mikor hogy hívják hagyd 200 on, PCI frekit fix 100 ra, Ramokat illetően nem tudom mi van a gépben, de ha szorzóból húzod akkor nem emeli, szal mehet gyári értékekre. Vcore/CPU voltage ezt coretemp megmutatja még tuning előtt, ahhoz képest lehet picit emleni, de a te hűtőddel 1,4V fölé ne nagyon menj.

a kékhalált okozhatja h nem stabil a cucc, ha a memót is húztad akkor lehet a az oka, azt is lehet orvosolni pici +fesszel, de normál (előbb említett) határok között emelheted.
javasolt tesztre Ortos, Prime95 futtatása, én 2 órát szoktam.
ill tuningnál próbáld fokozatosan emelni a dolgokat!

ÉRDEMES OLVASNI LEGALÁBB AZ UTOLSÓ OLDALT MERT MAJDNEM MINDEN INFÓ MEGTALÁLHATÓ.

(#9414) Calibos válasza lizakattila (#9404) üzenetére


Calibos
addikt

Nekem MSI DKA790GX Platinum lapom van, 1.7 bios frissítés után magátol 100-ra állította magát. Azért kérdeztem mert én sem tudom biztosan. Viszont szerintem sokan nem tudják de a PCI-E frequenzyt is lehet tuningolni, némelyik esetben hozhat néhány + FSB-t.

(#9415) dany27 válasza zoo8800 (#9412) üzenetére


dany27
őstag

de az van rajt mert? pontosabban ICH7R.
Na de régebben még tudtam húzni most meg mért nem ?? :F

(#9416) szepsy


szepsy
senior tag

ok köszi,de hol van ez a FSB/Hostclok mer ilyet én nem találok meg nem tudom állítani a feszt se ,mivel kell?mármint milyen funkcioval a billentyűzeten mert én nem tudom állítani?:S

(#9417) zoo8800 válasza dany27 (#9415) üzenetére


zoo8800
veterán

néha behülyül, akkor 1MHz-t se lehet emelni az FSB-n.
Húzzál le mindent, rakd össze újra, néha még a proci kivét is orvosolja a problémát.
ha ez se segít, indítsd be csak a vinyóval, ODD-t húzd le. AZtán dugd vissza.
Nincs semmi baja, csak behülyül az egész :DDD

rip and tear, until it is done

(#9418) intuicio


intuicio
aktív tag

Régen volt róla, hír, ha 1333 mhz-s ddr3-ak rak valaki am3-as phenom II mellé, akkor 4 sticknél fagy, és csak 2 stickel működik. Igaz ez?
Mert utánajártam a problémának, és létező dolog, a hivatalos phenom II specifikációban is le van írva, hogy 4 1333 mhz-s ddr3 modul használata esetén, gyengébb minőségű ramoknál felléphetnek olyan problémák, amik a rendszer instabilitásához vezetnek. Cáfolja vagy erősíti valaki ezt a hírt? Gépinfómból kilesve nálam felléphet ilyen esély? Mert volt már kék halálom 2x is Vista64 Home. :O

(#9419) szepsy


szepsy
senior tag

Na sikerült 1.45-re állítanom a feszt:D de 3.2 -nél nem megy fentebb mer kékhalál,3,2-n gta4 ment egy fél órát kb:s
Mit tegyek még?Mondjuk csak freezer 64 pro hűtőm van ,majd később veszek egy nagyobbat,de olvastam hogy ezzel hűtővel ,1,45 fesszel 3,4-en ment stabilan!?

(#9420) opstefan válasza lizakattila (#9408) üzenetére


opstefan
tag

Hy!
Mindenesetre érdekes, hogy visszavette 5 X szorzóra, mert ezelőtt is autón volt és 13 X szorzón volt. Az meg pláne, hogy ezelőtt el se indult 12,5 X szorzóval. De minden esetre most 2900 Mhz megy és nincs vele semmi probléma. Most már csak az a kérdés, hogy hogy lehetne visszaállítani az eredeti felállásba?
Egyébként nem osztottam le mert nem vágom ennek a szerepét.
Mindenesetre kösz az infót.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#9421) Pero válasza intuicio (#9418) üzenetére


Pero
senior tag

félig igaz félig nem. 4 1333MHz modulnál akkor van gond ha azok 1,5Vosak, de pl ha már 1,65Von használod akkor no problem.
4 modullal akkor lehetne gond ha 1600on akarnád őket használni mert ha jól tudom akkor azt csak 2 modul esetén támogatja.
nálad nem állhat fent mert neked 2x2GB van az is 1333MHz-s.

szepsy: az h van olyan ami megy 3,4GHz-t az nem jelenti, hogy tiéd is fog.
a BIOS beállításokat meg érdemes az alaplap leírásában tanulmányozni, h mi micsoda.
mert sok mindentől lehet instabil a gép. szal érdemes előbb olvasni aztán nekiesni.

[ Szerkesztve ]

(#9422) intuicio válasza Pero (#9421) üzenetére


intuicio
aktív tag

:R :R :R :R :R

(#9423) dany27 válasza zoo8800 (#9417) üzenetére


dany27
őstag

csontra szétszed majd összerak, de most sem jó. De nem csak az hogy nem enged emelni az FSBn de ha nem auton hanem manuálisan megadom azt ami az alap érték akkor is újra indul. Jelen esetben 200as FSB 15 szorzó ez az alap járat!

Mi a franc lehet a gond?? :F

(#9424) Dndani


Dndani
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy egy Sempron LE 1250 procit meddig lehet húzni átlagosan alapfeszen? Alap 2200Mhz. Előre is kössz a válaszokat

Ha ma 0 celsius fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz,akkor hány fok lesz??

(#9425) volvoguy


volvoguy
addikt

sziasztok. a lent látható konfigom van, és ezen próbálgattam az Arma2-t...gondolom hírből már ismeritek, hogy eléggé vasigényes..nos sikerült a játékban oylan grafikai beállításokat eszközölnöm, amik az én igényeimnek megfelelnek...és még játszható is a program....őszintén szólva 15-19 FPS-t tudtam kisajtolni a cuccból....sztetek ha a procimat húznám, mondjuk 2,8 vagy 2,9GHZ köré...nyerhetnék még 5-10FPS-t? mert igazából, így sem akad...15FPS-el is játszható...de azért jó lenne kicsivel több...szal sztetek nyerhetek a Proci tuninggal még egy kicsit, meg max memória....bár inkább a procit húznám..mert egy 5000Ft-os hűtő olcsóbb mint 2 db RAM....vagy az egész tök esélytelen, és itt már csak új proci segít?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#9426) schumi


schumi
aktív tag

üdv
szerintetek phenomII 940-nél, mit érdemes húzni feljebb a szorzót vagy az fsb-t (is) inkább (1066os ocz ramokhoz)

és ha húzom akkor c&q-t le kell kapcsolni tényleg ? giga 770ud3 lap amúgy
előre is kösz

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#9427) vnonoo


vnonoo
csendes tag

LÉGYSZÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ !!!!!!!!!!!!!!!
Erre válaszoljon valaki!!!
:R :R :R

Thermaltake View27 + 5x DF ARGB / Chieftec CFT-750 / Gigabyte B450 Aorus Pro / AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism RGB / 16GB Aorus ARGB / Asus ROG Strix RX480 8GB ARGB / 400GB SSD + 4TB HDD

(#9428) Alex Vincent


Alex Vincent
csendes tag

Valaki erre tud valami ötletet?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9429) VaniliásRönk válasza vnonoo (#9427) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez a gép annyira sz@r, hogy belerúgni sem érdemes, tuningolhatnád de akkor sem lennél előrébb semmivel.

#9428 Alex Vincent: A gyári hűtő nem tuningra van kitalálva, pláne nem azok amiket 3 éve adtak az Intel procikhoz.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9430) d@minator válasza vnonoo (#9427) üzenetére


d@minator
addikt

A BIOS-ba keresd meg az FSB-t és növeld meg. A Celeronok jól húzhatók. Bár abban az alaplapban elég esélytelen...

Alex Vincent: Azzal a hűtővel Prime alatt reális. Ha nem adtál neki feszt akkor nyomd még az FSB-t. Adhatsz némi feszt is legfeljebb kifagy. Nem fog tönkre menni. Mehet akár 80 fokig is. Jó kis procik a 6300-masok simán viszik a 3,2GHz-et. Javaslok egy Hyper TX3-mas hűtőt hozzá. 5k alatt van az ára.

(#9431) Alex Vincent válasza d@minator (#9430) üzenetére


Alex Vincent
csendes tag

A Normal Voltage-a 1.325V-ról indul.
Már szemezek a HyperTX3-al, de az OCZ Vendetta 2 is nagyon nyerőnek tűnik és teszteket elnézegetve halkabb és jobb a hűtése +2e ft-ért,csak a mérete nagyobb. Nem tudom,van valakinek itt ilyene?

(#9432) VaniliásRönk válasza d@minator (#9430) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez csak a 65nm-es Prescott cerkákra igaz, ez meg nem is Northwood, hanem Willamette, ez 1.9-re is tök esélytelen egy low-end alaplapban.

Szerk.: 80°C? :F Ilyenre ne bátoríts senkit ha lehet...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9433) Calibos válasza d@minator (#9430) üzenetére


Calibos
addikt

Az a 80 fok nagyon magas!!! Ezen a linken [IntelCPu_hőmérsékletek] le van írva mennyi az ideális hőmérséklet.

E6x00: Tcase Max 61c, Stepping L2, TDP 65W, Idle 12W

(#9434) errerr


errerr
tag

Sziasztok!
Keresgéltem, de nem találtam a nekem megfelelő infot.
Van egy Celeron d351-es 3.2ghz procim, arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudom kicsit feljebb húzni. Illetve mit/hogyan számoljak ki hozzá...
Kezdő vagyok, de nagyon kíváncsi természet :) De azért nem szeretném kinyírni a procit.
Most szeretnék próbálkozni, mert konfig váltás előtt vagyok, szóval ennek már majdnem "mindegy".

(#9435) errerr


errerr
tag

Jah, a proci egy asrock 4core dual vsta lapban van.

(#9436) Alex Vincent válasza Calibos (#9433) üzenetére


Alex Vincent
csendes tag

Igen, de az a 60 fok Tcase, ami a magok alatti szenzort jelenti, ami jóval kisebb, mint a többi, Az nekem is 40 körül van talán, a magok melegszenek 60 fokra idle-ben és 75 fokra 100%-os terhelés mellett húzás nélkül, 266ról 333-ra húzás esetén csak 2-4 fokkal volt több ez az érték (majdnem 70 fok), valószínűleg azért mert mind2 esetben 1,325V-ot kap a CPU - ez a normál értéke. Én most arra lennék kíváncsi, hogy mennyi a minimum amivel megelégszik a CPU és elfut alapon stabilan? Nem akarok rajta grillezni, amíg meg nem jön az új hűtő... :(((

(#9437) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Eddig ez az uj rekordom :)) Menne tovább is de nem merem léggel jobban tolni neki :C

(#9438) d@minator válasza Calibos (#9433) üzenetére


d@minator
addikt

Tartós üzemre talán magas de néhány Prime erejéig mehet. Túlmelegedés esetén lekapcsolnak a procik bár csak intel-nél próbáltam. A Q6600 92fokon ment az Everest stabteszt, 94 foknál prime-mal kapcsolt, az E2140- nek (210%-on! ment) a ventijét húztam le. Ott hőfokot nem néztem. Fagyott és újraindult. (max. maghőfokok)

Szép ez a táblázat de nem hiszem, hogy 60 fokon nagy tuningot el tudnék érni. :)
A GPU-k 90 fokosak szoktak lenni (pl.HD 4850), alaplapi csip bordán is mértem (műszerrel) 85 fokot. Akkor mennyi lehetett a mag? 100fok?

Amúgy köszi a linket vannak benne hasznos dolgok. :)

Alex Vincent:Azon a feszet többet nem tudsz rajta húzni? Nem hiszem, hogy ha a feszt nem bántod akkor tovább fog melegedni.

Sebibalu:Ez szép. :C Tudnál dobni pár hőfokot? HW monitor maghő max. Prime 95 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9439) errerr


errerr
tag

Nah közben azért sikerült, nem vagyok mégsem annyira hülye :)
Az volt a bajom, hogy a BIOSban elég sok funkció nem érhető el...ezt mondjuk még mindíg nem értem, hogy miért.
Például nem találtam olyat, ahol a proci feszt lehetne állítani..

(#9440) Sebibalu válasza d@minator (#9438) üzenetére


Sebibalu
őstag

Nem csináltam primet erröl . De 2óra folyamatos COD4 nem fogott ki rajta :)

Everest

[ Szerkesztve ]

(#9441) Kicsizso


Kicsizso
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne mégpedig az hogy hozzájutottam egy HIS 3870X2 kártyához.
Eddig is megvolt tuningolva a procim ami Amd AM2-es tokozású 4000+ és 2100@2700-megy most,
-FSB:260
-HT:4x260=1040
-10.5-es szorzó melett
-meg adtam egy kis plusz feszt neki,ramok visszaosztva DDRII 800Mhz

Ezen az értéken stabill mert volt olyan nap hogy egész nem gameltem és hibátlanul müködik kopp..kopp...ezt az értéket szeretném még növelni de nem tudom hogy érdemes lenne e,mert ennek a vidi karinak több kell. Ehhez kéne egy kis segítség hogy hogyan tudnám ezt még fokozni.Próbáltam játszadozni de nem jött össze mindig újraindúlt a gép de lehet azért mert marhaságot adtam meg. Ha esetleg lenne valakinek ilyen processzora az segíthetne.
Alaplapom: Gigabyte GA-M56S-S3

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv:Zsolti

(#9442) CsíkosMókus válasza Kicsizso (#9441) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Kb annyi a vége!
Ha megy az alaplapodban, akkor vehetnél egy újabb fajta AMD-t,

(#9443) CsíkosMókus válasza Sebibalu (#9440) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Tolhatnád tovább is ilyen hűtéssel :)

(#9444) d@minator válasza Sebibalu (#9440) üzenetére


d@minator
addikt

Lőjél neki egy GTA IV-et. Kiváncsi lennék egy Prime-ra is. :U Vagy nem bírja? :D
A Tjmax az ugye a kikapcs hőmérséklet?
Az Everest rendszer stabteszt is tud mérni csak nem kell startolni. Érdekes, hogy neked 5.01 Everest jól mér az 5.02 meg alámér 10 fokkal.
Ezek szerint az Everest 5.01, Real Temp 3.0 és a CPUID Hardware Monitor egyeznek meg.

Szerintem még simán adhatsz neki feszt. :)

CsíkosMókus: A 2180-ad nem megy többet? Nekem ennyit ment a 2140-es. Vagy csak nem gyötröd? :D

[ Szerkesztve ]

(#9445) Sebibalu válasza d@minator (#9444) üzenetére


Sebibalu
őstag

Akkor egy prime95 és egy fullos értékmutató csak neked :))

Full

ATjmax pedig a legnagyobb hömérséklet igen

[ Szerkesztve ]

(#9446) d@minator válasza Sebibalu (#9445) üzenetére


d@minator
addikt

1,15V-on 3824MHz. Grat. :C Azért melegszik a kicsike. A 4k nem megy? Gondolom a 81 fok miatt nehezen fog összejönni. Milyen hűtővel tolod?
Egyébként köszi a tesztet. :R Kíváncsi voltam egy igazi hőmérsékletre nem csak bemondásos alapon meg átlagolva meg stb.

(#9447) Szegab


Szegab
csendes tag

Csak egy kis segítséget kérek.

A következő hardware elemek adottak:

AMD Athlon 64 X2 7750 Black Edition Proci
Asus EAH 4830 ATI videókártya
ASUS M3N78 Pro alaplap
Kingstone Hyperx 1066 DDR2 RAM 2x 1 GB Dualban

A kérdés, hogy a Procinak és a Videókarinak milyen túlhuzással illene még mennie?
Előre is köszi a válaszokat.

Szegab

(#9448) Kicsizso válasza Szegab (#9447) üzenetére


Kicsizso
tag

A procinak ha elolvasod az elején hogy alapon hogy kezdjél el tuningolni szép lassan elkezded és a végső helyzetnél érdemesebb egy kicsit alacsonyabban járatni!
Nagyon sok függ a hűtéstől tehát érdemes lenne előtte venned egy jó hűtést(mint az én esetemben is) alap hűtéssel nem nagyon fog elérni plusz változást én szerintem nem nagyon éri meg de ez csak egy vélemény...A videókariról meg annyit hogy itt a az oldalon van külön topikja szerintem ezt a kérdést oda is tedd fel.Sok mindentől függ milyen márkájú a karid stb..Hasonlóan kezd el a tuningolni mint a procit(ati tools-al ol..) de szintén javaslom a hűtőcserét a karin is...

Üdv:Zs

(#9449) CsíkosMókus válasza d@minator (#9444) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Ugyanaz a mag meg a stepping, csak a szorzóját lőtték be nagyobbra. Mitől menne többet? :)
1.5V-ot kap. Illetve kapott, mert ma visszatettem a gyári hűtőt és 2.85-ön megy alapfeszen :) Tényleg, átírom már az adatoknál.
A 3.2 is már az átlagon felül van ahogy láttam, a legtöbb ennyit se megy.

[ Szerkesztve ]

(#9450) CsíkosMókus válasza Szegab (#9447) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Kezdd el felfelé emelgetni a szorzót, a meglévő hűtéseddel. Nézd meg, mennyin működik még normálisan. BE procikhoz ez a recept..

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.