Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9351) lizakattila válasza spájne (#9349) üzenetére


lizakattila
senior tag

Igen, CoreTemp-ben a két mag hőmérsékletét jelzi.
Esetleg megnézheted a hőmérsékleteket még 1-2 progival, hogy azok mit írnak (everest, RealTemp).
A memók sebessége szvsz játékban nem igazán határoz (ott inkább a mennyisége számít, tehát szemmel látható változást úgysem érnél el, ha mondjuk 800-ról 900ra húzod :( ), inkább a progik profitálnak a gyorsabb memóriakezelésből.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9352) intuicio


intuicio
aktív tag

:)

(#9353) Wyll válasza Wyll (#9338) üzenetére


Wyll
őstag

#9338-ra tudtok valamit mondani? :U

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9354) lizakattila válasza Wyll (#9353) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!
Hát annak a lapnak bírnia kellene a magas FSB-t. Láttam már tesztekben (itt a PH-n is) nem egy olyat, amiben 500 körüli fsb-vel hajtották a procit.
Úgyhogy a Te esetedben véleményem szerint a proci lesz hamarabb wall-os.
Szerintem ha a proci bírja, akkor nyugodtan emelheted neki.
(Nekem egy ennél jóval régebbi lapom volt 965P-DS3, és abban egy E6400-as 430-at tudott.)

A ramjaidat sajna nem ismerem, esetleg kérdezz rá a RAM-os topikban.
Bár én első körben adnék nekik +0,2 voltot és megnézném mit mennek. (A ramok nálam általában kék képernyővel jutalmazták, ha túlhúztam őket.)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9355) d@minator válasza Wyll (#9353) üzenetére


d@minator
addikt

Nem fog semmi károsodni, húzd nyugodtan. Azt meg,hogy meddig tudsz elmenni az úgy is látod, mert a gép fagyással fogja neked jelezni. :)

(#9356) spájne válasza Dark KillerX (#9350) üzenetére


spájne
csendes tag

Látom, neked 10 fokkal hűvösebbek :F Nekem egy venti van hátul, a ház oldalán van egy lyukacsos rész, az elülső része meg teljesen lyukacsos.
A venti hangja nem nagyobb mint eddig, szted hagyhatom így évvégig? aztán majd veszek rá egy jó kis proci ventit és lehet kicsit feljebb is tuningolom :DDD

(#9357) Dark KillerX válasza spájne (#9356) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nyugodtam hagyhatod az órajelet(3Ghz-en)mert bírni fogja a gyári hűtés,én már vagy 8-9 hónapja használom azzal 3,4Ghz-en és semmi gondom vele :B ,de persze már csak szerdáig,mert jön a V60-os [link].

Mod Amúgy nálam azért ilyen alacsonyak a hőmésékletek,mert a gyári hűtésnek hátulról,és a ház oldallapjába épített 8cm-es ventikkel segítek. :K

[ Szerkesztve ]

(#9358) spájne válasza lizakattila (#9351) üzenetére


spájne
csendes tag

Megnéztem Everesttel ugyanazt mutatja
http://kepfeltoltes.hu/090621/h_fok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintetek gond ez a 53 fok?

Oksa, akkor a memóriát nem piszkálom, nem igen konvertálok én, csak kitömörítem a filmeket meg összeillesztem de az csak 1 perc :DD

Amúgy a vinyóm hőmérséklete is sztem pöppet magas, de már régebben is néztem, folyamatosan 60 fok. 3éves 160gigás WD. De majd év végén ezt is cserélni fogom egy minimum 500ra mert unom már h folyton betelik :W

(#9359) spájne válasza Dark KillerX (#9357) üzenetére


spájne
csendes tag

Akkor oks, gondoltam h nem olyan nagy gáz ez a cpu hőmérséklet.
Én meg ezzel szemezek
http://www.arctic-cooling.com/catalog/product_info.php?cPath=1_42&mID=72&page=gallery

Hogy kell úgy belinkelni ide h csak kattintani kelljen? Mert hiába másol ide a linket úgy ahogy a képfeltöltő is kidobja mint fórumba való nem úgy mutatja! :W

(#9360) Dark KillerX válasza spájne (#9359) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Ezzel szemezel[link],mert amúgy jó kis hűtő. :K
Amúgy amikor linkelni akarsz,mindig töröld ki a http sort a link beillesztése előtt.

[ Szerkesztve ]

(#9361) spájne


spájne
csendes tag

Na még 1 kérdésem lenne bocs :B

Biztos van vmelyikőtöknek Gigabyte alaplapja. Jár hozzá egy Dynamic Energy Sawer progi amivel visszább lehet venni a proci fogyasztását így spórolni pár wattot.
Gondolom ez az órajel emelés kicsit bekavart neki és azóta minden indulásnál ezt írja ki:
To make the maxmimum efficiency of Dynamic Energy Sawer, Please go to CMOS Setup and enable the EIST and C1E items
Gondolom a a biosban kellene ezt beállítani neki h elinduljon. Csak azt nem tudom h ez bekavarna e? Vagy egyáltalán-e van e értelme azért a pár spórolt wattért xarakodni vele :F

Nem megy még most sem ez a linkelés:) E közé kell tenni ? [url][/url]

[ Szerkesztve ]

(#9362) kriszbon válasza spájne (#9361) üzenetére


kriszbon
őstag

Azt a progit tedd Off-ba, mert ha tuningolsz akkor nem jó ha fut, és ne is induljon a winnel együtt, mert a feszt is visszaveszi ha aktív, és ez nem jó tuningnál. A proci fogyasztást akkor is mutatja. A C1E és EIST funkciót viszont biosban nyugodtan bekapcsolhatod, mert az nem zavar be a tuningba, az órajelet viszont csökkenti ha nem kell neki annyi, így azzal is spórolsz, meg nem melegszik a proci annyira! :K
Mod: Link gomb és (Így)

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9363) Bocaa


Bocaa
senior tag

Ha a procim VID-je drop után 1.16 akkor mennyi feszt adjak neki maximum amivel mehet 24/7 be :F Mert az Intel Burn testben 3.5 re letszteltem a gépet és a biosban 1.3 kelet neki :F

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#9364) etnies


etnies
senior tag

Sziasztok!

Egy e4500-at szeretnék meghúzni, ehhez kérnék segítséget, teljesen béna vagyok!

Adott egy Asus P5k és 2G Geil DDR2 800 Mhz ram.
Több kérdésem is lenne:

1, gyári hűtőt muszáj lecserélnem?
2, milyen órajelre lehet felhúzni ezt a procit általában?
3, ha belépek a Biosba, mit kell állítanom?
4, hogy kell tesztelni, hogy stabil maradt-e a gép?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#9365) Wyll


Wyll
őstag

#9354 lizakattila
#9355 d@minator
Köszi a tanácsokat! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9366) lizakattila válasza spájne (#9361) üzenetére


lizakattila
senior tag

Így van, mint előttem mondták a Dynamic Energy Sawer-t akár nyugodtan le is szedheted, mert tuning mellett nem működik.
Linkelés legegyszerűbben: beírod mondjuk, hogy LINK, aztán ezt kijelelöd. Utána alul a link ikonra kattintasz és oda beírod/illeszted a hivatkozást. Csak ügyelj, mert már alapból szerepel benne a http:// és az ne legyen kétszer.

A hőfokokra visszatérve: lehet a szenzor is sz.r a prociban és azért ír idle-ben is ilyen hőfokokat. Mostanában több ember is írta ezt az E5200-ekről.
Legegyszerűbben, megfogod a hűtő bordáit, és ha nem sütnek, akkor minden rendben. :D

A hűtő meg tényleg jó, amivel szemezel, csöndes és még PWM-es ventije isvan és jól hűt.

(#9363) Bocaa: 24/7-re általában olyan VID+10% javasolt. De amúgy az is igaz, hogy ezek a procik 0.85V – 1.3625V közötti vid-del jönnek ki. Tehát elvileg bios 1,3 az még belefér.
Én azt mondom, hogy ha itt stabil és terhelés alatt sem melegszik fel nagyon (70 fok fölé), akkor maradhat neki ez is.
Esetleg az MCH-nak adhatsz +0,1v-ot és úgy próbáld meg esetleg egy kicsit kisebb fesszel.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9367) Wyll válasza etnies (#9364) üzenetére


Wyll
őstag

címszavakban:
1. első körben egyáltalán nem muszáj, csak vigyázz ne szálljon el a procc hőmérséklete
2. sztem általában minimum 3Ghz környékén tudnak menni a Core2-k
3. az FSB-t. Arra figyelj, hogy a memória maradjon az eredeti (vagy ahhoz közeli) órajelén.
3. Prime95

Léptem tanulni.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9368) Bocaa válasza lizakattila (#9366) üzenetére


Bocaa
senior tag

Most hirtelen nem akara wint még betölteni sem 1.3v al 3500mhz-en ez ne mhangzik bíztatóan :O :O :O

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#9369) lizakattila válasza Bocaa (#9368) üzenetére


lizakattila
senior tag

Próbálj meg egy teljes bios resetet (gép kikapcs, reset jumper fel, elem kivesz, elem érintkezőit összezár, elem vissza, jumper le és indít) hátha magához tér.
Esetleg ha nagyon nem akar menni még kipróbálhatod, hogy teljesen áramtalanítod a gépet, procit kiveszed pár percre és vissza. Hátha...
Így hirtelen jobb ötletem nincs.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9370) Bocaa válasza lizakattila (#9369) üzenetére


Bocaa
senior tag

ok kipróbálom

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#9371) spájne válasza lizakattila (#9366) üzenetére


spájne
csendes tag

Oksa akkor leszedem a biosba meg beállítom azt a 2 vmit amit kiírt és írta itt egy hozzászóló h nyugodtan kapcsoljam be mert az csökkenti a fogyasztást de ha kell a plusz kraft akkor nem fogja vissza :DDD
Nem piszkálom egyenlőre a procit, ennyi most épp elég a HD4670-hez! :))
Majd évvégén megejtünk megint egy kis fejlesztést aztán visszatérünk a tuningra is :DD

Amúgy a Vinyó 60 fok is vmi érzékelő hibából adódhat??

Köszi a linkelés infót, ezt nézzétek meg, tegyétek ki teljes képernyőre, megéri :Y
LINK

[ Szerkesztve ]

(#9372) FoRTReSS


FoRTReSS
csendes tag

Hi all!
A héten fogok gépet venni, és az lenne a kérdésem, hogy milyen memót vegyek bele. Tudom, hogy ez nem a milyen gépet vegyek topic, de mivel tuningolni is szeretnék (nem sokat, pár 100 Mhz-et) úgy gondoltam, hogy itt tenném fel a kérdésem. Én 4GB 1600MHz DDR3 RAM OCZ Gold kit (OCZ3G16004GK) ( 2x2GB) memóriára gondoltam. Esetleg elég lenne az 1333mhz-es memória is? MSI 770-C45 lap, és Phenom II X3 720-as proci lesz a gépben. Jah, és Arctic Cooling Alpine 64 procihűtő is lesz hozzá:D
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: Fortress

(#9373) d@minator válasza etnies (#9364) üzenetére


d@minator
addikt

Az E4500 úgy működik, hogy alaplaptól kap 200MHz-et. (órajelnek vagy FSB-nek hívják) A prociban van egy szorzó áramkör ami ezt felszorozza 11-cel.
Így jön ki: 11*200=2200MHz vagy más néven 2,2GHz

A szorzót az alaplap vezérli. A proci szorzója az fix 11 sajnos ezt feljebb nem lehet állítani csak lejjebb.

Tehát akkor csak az FSB növelésével tudsz tuningolni.

Például1.: Ha 3000MHz-re akarod tuningolni a procit akkor ki kell számolnod az FSB-t.
Egyszerű: 3000:11=272
Tehát az alaplapon 272-es FSB-t kell beállítani.

1. Lépj be a BIOS-ba. (a gépet indítsd újra és nyomd a Delete billentyűt amikor valami megjelenik a képernyőn, akár nyomogathatod is)
2. Válaszd az Advanced menü pontot.
3. Válaszd a JumperFree Configuration-t.
4. Válaszd a CPU Configuration-t.
5. Válaszd az AI Overlocking-t. Ezt állítsd Manual-ra. (a + és - gombokkal lehet)
6. Az FSB Frequency-t állítsd xxx-ra. (a + és - gombokkal lehet) (az xxx az FSB amit kiszámolsz a példa alapján)
7. A PCI Frequency-t állítsd 100-ra. (a videókártya buszát ne tuningoljuk mert fagyhat ezért kell fix 100)
8. A DRAM Frequencyt úgy állítsd be, hogy ne legyen több, mint a RAM-od frekije, mert ha kifagy a géped akkor nem fogod tudni, hogy a RAM miatt vagy a proci miatt van. Ezért javaslom, hogy RAM-ot 800 alá állítsd az FSB növelése után.

Ez nagyon egyszerű csak itt tűnik soknak. A végén nyoni kell egy F10-et és a mentést választani. A gép újraindul és már látod is, hogy xxxx-es procit csináltál.

Persze hogy lásd ki kell kapcsolni az ASUS logót. :) Az a BOOT menüben van a Boot Settings Configuration-ban. A Full Screen Logo-t rakd Disabled-re.

Ha csinálsz egy tuningot akkor minden esetben meg kell győződni, hogy stabil e. Ezért a magokat meg kell terhelni. Legjobb az Orthos progi. Esetleg használható az Everest is ezek 100%-ban terhelik a 4 magot.

Everest-et tölts le valahonnan abban a Számítógép/Túlhajtás és Érzékelő menüben mindent látni fogsz.
Az Eszközökben meg van Rendszer stabilitásteszt ezzel "izzaszthatod" a procit.

Ha a proci kifagy vagy újraindul a gép akkor kell a proci feszültségét megnövelni. Ha viszont növeled a feszt akkor jobban fog melegedni a procid és ha nincs jó hűtés rajta akkor csak kisebb tuningot fogsz tudni csinálni.

Persze a tuning mértéke elsősorban a procitól függ. Ez procinként változó. Majd te kideríted mit tud a tiéd.

Ja és a CPU configuration-ban ki kell kapcsolni a CPU ratio Controlt meg a legutolsót mert azok ilyen takarékos funkciók és leveszik a szorzót ha nincs terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#9374) Pero válasza FoRTReSS (#9372) üzenetére


Pero
senior tag

nem ajánlanám az OCZ-t sak az AMD editiont, nekem volt 2x1 Platinum 1600asom, de nagy nehezen sikerült stabilizálni 1333 on cl 6al. volt akinek a Reaper jól ment.....

(#9375) duduati


duduati
aktív tag

Hali mindenki!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy Q6600-as szeretnék meghúzni egy Abit Aw9d max lapban. Előző gazdinál ez a proci egy maximus-ban ment 3,6GHz-t de én csak 2,8 ig tudom saját erőmből húzni. Ha feljebb próbázom akkor vagy el se indul a gép, vagy a win töltésnék újraindul, esetéeg kifagy. Egy 800Mhz-s Corsair ramom van mellette, vagyis 2x1GB.
Itt egy kép a beállítási lehetőségekből a BIOS-ban: [link]
VAlaki tudna segíteni hogy mit menyire állítsak? Én próbálkoztam itt már mindennel, de én kevés vagyok ehez.

Előre is köszönöm!
Üdv

(#9376) Calibos válasza d@minator (#9373) üzenetére


Calibos
addikt

PCI Frequency-t is lehet emelni, kb 118-ig stabilan bírja efelett jelentkeznek fagyások. Valahol olvastam erről teszteket csak nem tudom már hol.

(#9377) spyke79


spyke79
tag

Na ez tényleg szájba rágós volt :DD

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#9378) adamssss


adamssss
veterán

Egy kérdés.
Mennyi az esélye túlhajtásnál, hogy elfüstöljön illetve károsodjon a proci?
Most még nem lényeg mert 3.2 járatom a Q9550-t egy Mugen2 mellett, de extremebb túlhajtásnál ez a veszély már fennállhat.
Kösz

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9379) FoRTReSS válasza Pero (#9374) üzenetére


FoRTReSS
csendes tag

köszi, vszínű csx lesz:D

(#9380) kicsigeri válasza adamssss (#9378) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Van esélye, de csak akkor ha ész nélkül csinálja az ember, 1,35V ne kapjon többet a proc terhelve. A hőmérsékletet meg mostanság nem árt alaposan figyelni, mert nincsenek mínuszok. 70-75 fok főlé ne nagyon mennyen!

(#9381) adamssss válasza kicsigeri (#9380) üzenetére


adamssss
veterán

Kösz!
Még egy kérdés:
A procimat meddig lehet hajtani biztonságosan?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9382) kicsigeri válasza adamssss (#9381) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Hogy meddig mehet, azt az határozza meg hogy az adott feszen meddig bír menni. órajel nem befolyásolja a proc élettartamát, csak a fesz.

(#9383) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Hello
Tudna nekem valaki segíteni?
Alaplapom: Giga EP45T-DS3 (1600-as FSB, 1900-ig DDR3)
Proci: Intel Q6600 G0 AC Freezer 7 Pro
Memó: OCZ Plat. 2x2Gb 1600
A lap támogatja az 1600-as FSB-t, ez a procinak 6x400-at jelentene, ami szintén nem egy nagy kaland. A memória meg ugyebár 1600-as így annak is mennie kellene szinkronban. De bármit állítok be nem indul el a gép, vagy már a bios-ban lefagy. A feszültségeket nem bántottam. Semmit, csak gyári értékeken akarom használni a dolgokat, minnél jobb beállítással. Időzítéseket is próbáltam a gyárira rakni semmi.. előtte 2x1gb 1333-as Kingmax-al ment ugyanígy csak visszaosztva a memória 1333-ra!

(#9384) lizakattila válasza n_gy_k (#9383) üzenetére


lizakattila
senior tag

Küldtem privit. :))

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9385) Rexcor


Rexcor
őstag

Hogyan kell Phenom II X4 920-at tunningolni?

(#9386) intuicio válasza d@minator (#9373) üzenetére


intuicio
aktív tag

Szia.. Ugyanez vonatkozik az AMD provira is? X3 Phenom II 720

(#9387) vnonoo


vnonoo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 2.számú konfigom,igazából csak netre,de soxor kell konvertáljak,stb...

MSI MS-6532
Cel 1,70/128/400
2x128MB SD-RAM (100+133MHz sajna...)
MX 440 64MB 8xAGP TV-OUT
Atheros PC-6860 WLAN Card
20GB IDE Quantum
Pioneer IDE DVD-RW
FSP 145-50NI

Minél jobb teljesítményt szeretnék vele elérni,de nem nagyon szoktam "tuningolni",
nm is értek nagyon ehhez...
Mit piszkáljak és hogyan/mennyire,hogy komolyodjon a gép???

Thermaltake View27 + 5x DF ARGB / Chieftec CFT-750 / Gigabyte B450 Aorus Pro / AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism RGB / 16GB Aorus ARGB / Asus ROG Strix RX480 8GB ARGB / 400GB SSD + 4TB HDD

(#9388) intuicio


intuicio
aktív tag

Még valami.. Egy dolgot nem értek igazán... Látjátok milyen procim van... 720. everest,Sajátgép(tulajdonságo)CPU-z...stb mindegyik azt írja.. Viszont sokan mondtátok, hogy ez nem sima 720 hanem 720BE... Igaz ez? Csak akkor nem értem, hogy miért nem írják ezt ki a programok? Köszi....

(#9389) 2ning


2ning
tag

Hali!
Húzott itt már valaki AsRock A780GXH/128-as lapban 5200 AM2-es procit? Az Am2 BOOST tuning opció érdekelne vagy ha ez nem elég akkor egyéb alternatívák. VGA alaplapi egyenlőre( gyűlik a zsé :)) ) meg van mellette 2x 1Gb 1066os kingmax

[ Szerkesztve ]

(#9390) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv megköszönném ha segítene valaki nekem E 5200 as széria van hogy és medig lehet ezeket biztonságosan húzni ? és hogy ?

(#9391) intuicio


intuicio
aktív tag

Ennyire sz@rok a kérdések, hogy senki nem válaszol senkinek? :DD

(#9392) Pero válasza 2ning (#9389) üzenetére


Pero
senior tag

hát én szoktam tuningolgatni, nekem anno x2 4000+ om volt.
nekem az a tapasztalatom, h jobban megy a tuning mindenféle plusz opció nélkül. értem ez alatt h FSB növeléssel, vagy esetleg szorzóemeléssel a legjobb, csak oda kell figyelni az összefüggésekre.

(#9393) kicsigeri válasza INMOTEP (#9390) üzenetére


kicsigeri
senior tag

FSB emeléssel, és a fesszel való szorakozással. 1,35V ne kapjon többet terhelve! Azt hogy meddig lehet húzni procija válogatja. A lényeg a hűtés és a fesz.

(#9394) spájne


spájne
csendes tag

Szevasztok!

Kérdezném h tudja-e vki hol lehet bekapcsolni az alaplapom biosában az EIST és C1E funkciót mert én nem találom :F
A Power management-ben gondoltam h lesz de ott nincs mint ahogy másol se. Ctrl+F1-el se!

Azt mondták h ez nem befolyásolja a tuningot viszont ha nem kell a plusz kraft akkor spórolni lehet vele az áramon.

Köszönöm előre is a segítségeteket! :R

(#9395) lizakattila válasza INMOTEP (#9390) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!

9320-as hozzászólástól olvasgass, ott ezekről van szó!
Néha azért vissza kellene nézni 50-100 hszt és akkor lehet meg is oldhatnád, nem kellene a válaszra várni. :))
Ill. töltsd ki az adatlapodon a cuccaidat, mert így nem könnyű, hogy csak a procit tudjuk milyen!

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9396) lizakattila válasza spájne (#9394) üzenetére


lizakattila
senior tag

Áááá kicsúsztam a mod időből! :W

Az Advanced Bios Features menüpontban kellene lennie: LINK

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9397) spájne válasza lizakattila (#9396) üzenetére


spájne
csendes tag

Kösz szépen, majd ha haza mentem megnézem, lehet h csak én voltam a vak :DDD

És akkor ez tényleg nem befolyásolja a tuningot? Lehet vele spórolni?

Amúgy a proci hőmérsékletre visszatérve, ami nekem 52-53 idle-ben.. Valószínű h tényleg az én procimba lévő szenzorokkal lesz a baj, mert a gép bekapcsolása után pár perccel már annyin áll a mutató, sztem ez elég valószerűtlen :Y

A vinyó 62 foka nem sok egy kicsit? :F

(#9398) lizakattila válasza spájne (#9397) üzenetére


lizakattila
senior tag

:D
Hát a proci hőfokra az így passz. Asszem már írtam, hogy próbáld meg megtapogatni a bordát menet közben. Azért szerintem kézzel is meg lehet állapítani hogy valami 30 vagy 50 fokos.
Hát a vinyó az kicsit forrófejű. Nálam két vinyó van egymásra pakolva és így is olyan 30pár fokosak.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9399) spájne válasza lizakattila (#9398) üzenetére


spájne
csendes tag

Na majd vmikor megtapizom :DD De nem hinném h olyan nagy gond ha 40 pár fok helyet egy tízessel tényleg melegebb, a terhelés alatti 60 fok meg megint jó ;]
A vinyót majd lecserélem évvégén egy 500gigásra, szűkös már a hely, mit tudtok ajánlani? Bocsi az offért :B

(#9400) Gascan


Gascan
tag

Sziasztok... szeretném a CPU-mat egy picit feltuningolni.. ilyen 2,66-2,8 Ghz-re gondoltam.. nem tudom, hogy az AI NOS amit az alaplaphoz kaptam jó módja-e ennek.. ezzel kapcsolatban szeretnék segitséget kérni

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.