Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10701) yolan válasza Mach5 (#10700) üzenetére


yolan
őstag

hát fogsz egy bios szerkesztőt, pld rbe. abban a különféle beállításokat beállítod, elmented a bios-t amit módosítottál majd azzal felülírod a vga bios-át. de ennek kérdezz utána a topikjában, illetve a logout-on is volt, talán pont 4850-el ilyen bios szerkesztős móka, ventiállítás meg órajelkezelés.

Szerk.: vagy egy asus top bios-t küldesz rá, az emelt órajeles bios, de pontosabb infóért szerintem a 4850 topikban kéne kérdezősködni :)

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10702) Piloss


Piloss
senior tag

Sziasztok

Szeretném csak a procimat tuningolni(konfig az adatlapon).
Tuningolásnál mire kell figyelni? Semmi komoly dologra nem gondoltam elég lenne egy alap feszes eredmény is.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#10703) yolan válasza Piloss (#10702) üzenetére


yolan
őstag

Hátha ez segítségedre lesz :)
A lényege hogy beállítod a kívánt feszt, pld most alapfesz, majd mondjuk windoz alatt emeled fsb-t, ha emelted akkor utána 15-50 perc terhelés, ha stabil, emeled ameddig nem lesz instabil, akkor visszaveszed az fsb-t és terheled ameddig bírja, ha 1-2-3 órát bírja akkor jó, ha pld 45 perc után kifagy, akkor csökkented fsb-t, ezt kell játszani ameddig stabil nem lesz. Persze közben figyelni hogy ha a lap nem bírja, akkor annak adni plusz feszt, illetve ha ugyebár az fsb-t növeled, a ram órajel is nőni fog, vagy visszaosztod, vagy adsz neki feszt.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10704) jokerone válasza yolan (#10694) üzenetére


jokerone
tag

ömmm... na ezt most anyira nem értem :) lehet nem is egy dologról beszélünk? én a két számot a cpuid-ból vettem.. ott mutatja a procinál a core0 és 1 mellett a hőmérsékletet, most hogy picit terheltem is a cpu-t, így lett a max olyan 38 és 46.

(#10705) yolan válasza jokerone (#10704) üzenetére


yolan
őstag

Egyről beszélünk, csak másik irányból :)
A szenzor jelent egy adatot, amit az adott program kivon egy előre beállított értékből és az eredményt fogja őgy hívni hogy mért hőmérséklet, remélem érthető. Így tehát ha változik a tjmax, akkor változik a "mért", kijelzett hőmérséklet. Ha pl 80-nak van emgadva a tjmax, és 50-et mér a szenzor, akkor a kijelzett hőmérséklet ugyebár 80-50 lesz, tehát 30 fok, de ha a tjmax 100-ra van állítva, akkor egyből 50 fok lesz a kijelzett hő. Volt anno logout-on egy cikk, hogyan lehet kalibrálni a tjmax-ot, vagyis kimérni valahogy hogy hol is lehet a vége. Végülis, valszeg úgy sem lesz pontos a mérés, csak ha kiméres rendes műszerrel, én úgy vagyok vele, kiteszteltem, hogy 60-65 foknál kezd el jelentkezni az órajel dobálás, azt nézem a plafonnak, tehát ha most 26 fokos a kupak, és 28-29 a két mag, bőven jó vagyok a 60-65-höz képest :)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10706) Piloss válasza yolan (#10703) üzenetére


Piloss
senior tag

Tehát ha jól értem az egész tuningot a Windows alól kell végrehajtani
Ebből nem lesz semmilyen hátrányom mintha a biosbol állítanám?
Ezt a ram visszaosztást pontosan hogyan kell végrehajtani?
Ha túl magasra lövöm be a feszültséget és/vagy az órajelet akkor abból lehet bajom?
szerk :és ezt az egész műveletet easy tune-nal végezzem? azt hallottam hogy ez már nem támogatja a régebbi lapokat

Bocs a túl sok kérdésért de nagyon féltem a gépem :)

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#10707) jokerone válasza yolan (#10705) üzenetére


jokerone
tag

ahamm, így már érthetőbb :)
köszi!

(#10708) yolan válasza Piloss (#10706) üzenetére


yolan
őstag

hát windoze alól egyszerűen gyorsabb, és nekem eddig nem volt emiatt gondom
ha tegyük fel 200-as fsb-ről indulsz, és 300-ig bírja a procid amire utólag kitesztelted, akkor még 10 mhz-s lépésekben is 10szer kéne bioszban állítgatni, majd boot, rendszerstart, stb. így meg ha mondjuk 5mhz-ként állítgatod, és 5-10 percet teszteled, valszeg gyorsabb (lustább), ha hibát talál valszeg nem fagy ki, kicsit visszaveszed az fsb-t és huzamosabb teszt.
Túl magas órajel nem lesz, csak túl magas feszen, viszont túl magast feszt adhatsz neki, akkor valszeg be sem kapcsol, vagy újraindulgatni fog, vagy a bios-t visszállítja, de nem alapfeszen akarsz tesztelni? A lap valszeg bírni fogja plusz fesz nélkül a legmagasabb fsb-t is, de hát ugyan ilyen módszerrel azt is kitudod tesztelni, fsb-ben mi a vége, csak akkor adj a procinak plusz feszt és vedd le a szorzót a legkisebbre, hogy tényleg csak a lapod legyen a szűk keresztmettszet, de szerintem előbb lesz a procid fsb wall-os mint a lapod.
A ram visszaosztás, ami nem is visszaosztás, hát nézzünk egy 400-as fsb-t, ekkor 2-es szorzóval 800-on fognak menni a ramjaid, 450-es fsb-nél 2-es szorzóval, ami 1:1-es fsb:ram arányt ad, már 900mhz-n fognak menni. ha nézzük ismét a 400-as fsb-t, egy 2.6-os szorzóval 1040-en fognak menni. Tehát valszeg most is felvan szorozva, és nem 1:1-ben mennek a ramjaid. Szerintem ha egy 333-as vagy 400-as fsb-t kitudsz nyomni a lap-proci kombóból, akkor 2-es szorzóval, 1:1-ben 800-on cl4-4-4-12-őn hajtsd a ramjaid.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10709) yolan válasza jokerone (#10707) üzenetére


yolan
őstag

nincs mit

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10710) Piloss válasza yolan (#10708) üzenetére


Piloss
senior tag

aham,most már értem :)

Ma már nincs elég időm,de holnap mindenféleképpen nekiállok :K

nagyon köszi :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#10711) yolan válasza Piloss (#10710) üzenetére


yolan
őstag

nincs mit

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10712) Vityapapa


Vityapapa
tag

10685-re nem tud senki választ? légyszi segítsetek

Steam: vitya_84

(#10713) mmdms válasza Vityapapa (#10685) üzenetére


mmdms
addikt

Ha jól tippelem az AUTO DISABLE PCI CLOCK-ot enabled-re teszed akkor megszűnik a jelenség.

#10712: pont most válaszoltam :)

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10714) mmdms válasza Tubica (#10695) üzenetére


mmdms
addikt

A hőfokkal semmi gond. 38 az igen jó. Ne nagyon engedd 60-65 fok fölé és semmi gondod nem lesz. A ramok ha szinkronban mennek a procival akkor nem biztos, hogy bírni fogják, de ha visszaosztod 667-ről 533-ra akkor az tuti nem fog gátat szabni a tuningnak.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10715) Vityapapa


Vityapapa
tag

próbáltam, és akkor is változik az az érték

vagy állítsam vissza miután emeltem az fsb-n?

[ Szerkesztve ]

Steam: vitya_84

(#10716) szilva01 válasza Vityapapa (#10715) üzenetére


szilva01
őstag

Akkor is nő, hogyha manuálisan beállítod 100-ra? Merthogy annyin kéne működnie tuning közben...

(#10717) mmdms válasza Vityapapa (#10715) üzenetére


mmdms
addikt

Szerintem annak nincs értelme. Akkor lehet a VIA még mindig nem jött rá hogyan kell fixálni a pci frekit. :DDD Anno a bartonos korszakban sokat szívtam ezért.

szilva01: annak 33,33-on kellene működnie, 100-on a PCI-Expressnek kell menni.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10718) Tubica válasza mmdms (#10714) üzenetére


Tubica
senior tag

nem, úgy van, hogy a proci 200*9-es fsp-n mozog. A ram 667mhz. a 40fok-ot nem érte még el a proci, viszont a SPEED FAN szerint, valami Core felmegy 41fok fölé.

Hogy érted hogy vegyem vissza ?
Mi baja lehet a ramnak, ha 200*9-ről felhúzom a procit 245*9 -re ?
köszi a választ.

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10719) mmdms válasza Vityapapa (#10715) üzenetére


mmdms
addikt

Még egy tipp: Állítsd 266-ra az fsb-t vagy 333-ra. Bartonos időszakban úgy volt megoldva az fsb pci arány a VIA-nál, hogy ha a proci 133-as fsb-vel ment, akkor 166-as fsb-ig nőtt a pci freki, 166-nál újra visszaállt 33,33-ra, majd utánna újra nőtt 200-as fsb-ig, és 200-nál újra visszaállt. Szóval az IEEE szabványai szerinti órajeleken mindig annyin ment amin kellett neki. Szóval 200-266-333 és 400-as fsb-n kellene megnézned a BIOS-ban.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10720) szilva01 válasza mmdms (#10717) üzenetére


szilva01
őstag

:B :W

(#10721) mmdms válasza Tubica (#10718) üzenetére


mmdms
addikt

Ha 245*9-re rakod a procit, akkor a ram órajele is változni fog, mivel a ram órajele az fsb-ből számolandó, hirtelen nem tudom mekkora mértékben változna, de olyan 780Mhz környékén mennének a ramok, amit nem hinném hogy bírnának. A memória beállítások között kell keresgélned, de nagy mértékben megkönnyítenéd a dolgunkat ha megadnád a lap pontos típusát.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10722) Tubica válasza mmdms (#10721) üzenetére


Tubica
senior tag

a lapom, asus m2v
a memória most 345mhz-en megy. mert csak 1db 1gb-os van

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10723) mmdms válasza Tubica (#10722) üzenetére


mmdms
addikt

A biosban itt kellene a Memclock valuet úgy állítani, hogy a ram órajele 667en, vagy az alatt maradjon.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10724) Vityapapa


Vityapapa
tag

33.3-ra nem tudom visszaálítani csak 32-re miután emelem az fsb-t!
Az nem jó?

Steam: vitya_84

(#10725) Tubica válasza mmdms (#10723) üzenetére


Tubica
senior tag

rendben, megpróbálom :) de akkor a proci órajele nem fog visszaesni ?
és ha mondjuk 660mhz-re esik vissza, az nem baj ?

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10726) mmdms válasza Vityapapa (#10724) üzenetére


mmdms
addikt

De! Az is jó, nekünk tökéletes! :) 1-3 MHz pluszba talán még elcsúszik, ha kisebb szerintem az nem gond. Mekkora FSB-vel sikerült a 32?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10727) mmdms válasza Tubica (#10725) üzenetére


mmdms
addikt

Az nem, hál' isten :) Bár ekkora tuninghoz feszt is kell majd emelni szerinte, olyan 230-as fsb-vel próbálnám meg először, utána 6-8 MHZ-es emelésekkel lépkednék felfele, hogy stabil-e.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10728) Tubica válasza mmdms (#10727) üzenetére


Tubica
senior tag

tegnap töltöttem le valami ORTHOX nevű progit, ami teszteli a procit, meg a memóriát, hogy nem hibázik-e. akkor most kilépek. 5 perc múlva jövök.

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10729) Vityapapa


Vityapapa
tag

266fsb-nél 44.3
333fsb-nél 55.5

egyenlőre 250 fsb-re szeretném belőni de ott 41.6-ra állítja át
átírni nem lehet, de a +/- gommbal beállíthatom 32; 36; 38.4; vagy 41.6 értékekre

Steam: vitya_84

(#10730) Tubica válasza mmdms (#10723) üzenetére


Tubica
senior tag

Beállítottam úgy, ahogy a képen van, de CPU-Z szerint 345Mhz-en megy még mindig a ram

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10731) mmdms válasza Vityapapa (#10729) üzenetére


mmdms
addikt

Akkor a +/--al tartsd mindenképp 33 környékén, 31-36 között használnám én, 37 felett nem.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10732) mmdms válasza Tubica (#10730) üzenetére


mmdms
addikt

Fsb mekkora? Azt is állítottál? 245-ös fsb-n cpu-z szerint 315 MHz-en kéne mennie.
Nem ugyanúgy kell állítani mint a képen, az csak egy minta.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10733) Tubica válasza mmdms (#10732) üzenetére


Tubica
senior tag

csak a procinál húztam 200-ról 230-ra ( *9 )

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10734) Tubica válasza mmdms (#10732) üzenetére


Tubica
senior tag

mert, hogy kéne beállítanom ? EZ MÁR TÉNYLEG SZÁJBARÁGÓS :DD :B :B :B

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10735) mmdms válasza Tubica (#10733) üzenetére


mmdms
addikt

Akkor már majdnem jó, eggyel kellene visszaállítani a ram órajelet, ott ahol montam.
A memclock mode-ot, vagy a memclock valuet kellene a */-- -al állítani úgy, hogy kevesebb legyen, mint amit most ír a value-nál. Érthetően mondtam, vagy fogalmazzam másképp?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10736) Vityapapa


Vityapapa
tag

Oké! Akkor beállítom 32-re! Amúgy minek lenne baja ha 37 felett lenne?
Ja és a ramot mennyire állítsam? 533, 667 vagy auto?

Steam: vitya_84

(#10737) mmdms válasza Vityapapa (#10736) üzenetére


mmdms
addikt

Ha van PCI-os hangkarid vagy valamid, akkor azokat erőltetné 33 felett, és a pci-os dolgok nem igazán szeretik, ha nem a gyári órajalen mennek.

Ramokra: Attól függ milyen ramod van. Ha 1066-os,a akkor hagyhatod, ha annál lassabb, akkor egyet vegyél vissza a sebességéből. Az a lényeg, hogy ha mondjuk 800-as ramjaid vannak, 840 fölé ne vidd, annyit még minden ramnak tudnia kellle (elvileg!). Próbáld a gyári órajel környékén tartani, ennyi.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10738) Vityapapa


Vityapapa
tag

az egyik ramom 800-as, a másik meg 667

Steam: vitya_84

(#10739) Tubica válasza mmdms (#10735) üzenetére


Tubica
senior tag

visszatettem eredeti 200*9- re
FIGYELJ JÓL

DRAM Frequenci: 300Mhz ????? most akkor mi van ???

FSB: DRAM----CPU/6

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10740) Vityapapa


Vityapapa
tag

ezt az értéket figyeljem, nehogy meghaladja a 840-et?
Kell még valamit állítgatnom a biosba mielőtt nekiugranék az fsb-nek? :)

Steam: vitya_84

(#10741) Tubica


Tubica
senior tag

újabb fejlemény. Megemeltem a procimat 220*9-re a memória most 330Mhz-en frissít, de az időzítések se voltak jó beállítva ( ? ) 5-6-6-20 <--- ? beállítottam 5-5-5-15-re, így most jónak kellene lennie.

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#10742) mmdms


mmdms
addikt

Boics mindskettőtöktül, d emá nagyon sok volt a bort, majd holnap,

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#10743) yolan válasza mmdms (#10742) üzenetére


yolan
őstag

:DDD

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10744) Vityapapa válasza mmdms (#10742) üzenetére


Vityapapa
tag

Semmi gond! :D köszönöm az eddigieket is

Steam: vitya_84

(#10745) WOW&CS


WOW&CS
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, szertném egy Intel Core 2 Duo E8500-asból kihozni a legtöbbet, ami egy ASUS P5Q Deluxe alaplapban foglal helyet a hűtéséről egy ASUS V60-as CPU hűtő gondoskodik. Leírom kb mit látok a Biosomban.

[-] ->ami be van állítva
(-) ->amit lehet választani

FSB Strap to North Bridge [400MHz] (200-400)
DRAM Frequency [Auto] (DDR2 666-999)
DRAM CLK Skev on Chanel A1 [Auto] (Advance 350ps-50ps Delay 50ps-250ps)
Ebből még van 3 db (A2-B1-B2)
DRAM Static Read Controe [Auto] (Enabled-Disabled)
DRAM Read Training [Auto] (Enab-Disab)
MEM OC Charger [Enabled] (Auto-Disable)
Ai Clock Twister [Auto] (Lighter-Light-Moderate-Strong-Stronger)
Ai Transaction Booster [Auto] (Manual)

Most jönnek a feszültségek (ide elméletileg számokat kell írni) (mind Auton van)
CPU Voltage
CPU GTL Voltage Reference (0/2)
CPU GTL Voltage Reference (1/3)
CPU PLL Voltage
FSB Termination Voltage
DRAM Voltage
NB Voltage
NB GTL Reference
SB Voltage
PCIE SATA Voltage

Load-Line Calibration [Auto] (Disab-Enab)
CPU Spread Spectrum [Auto] (Disab)
PCIE Spread Spectrum [Auto] (Disab)
CPU clock Skew [Auto] (Delay 100ps-1400ps)
NB clock Skew [Auto] (Delay 100ps-1400ps)
CPU Margin Enhancement (Optimalized-Compatibile-Performance mode)

A következőket csak be és ki lehet kapcsolni!
C1E Support
Max CPUID Value Limit
Intel (R) Virtualization tech
CPU TM Function
Execute Disable Bit
Intel (R) Speedstep (TM) Tech
Intel (R) C-STATE Tech

nah szóval mit mire állítsak?

kb 20 perc volt még begépeltem légyszíves írjatok valmit, előre is köszi!

(#10746) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem.
Már kb. 1 éve 2,6-on használom az X2 3600+ procimat (1,9GHz). Alapfeszen, gyári hűtővel használom. A memókat visszaosztottam 667-re, A HT 1000 körül van, a szorzó 9,5, FSB=286MHz. A memónál a többi minden alapon van.
Még 1 éve, amikor beállítottam, orthossal leteszteltem, 2 óra alatt semmi hiba. A hőmérséklet is ugyanaz volt, mint 1,9GHz-n.
De van egy gond: néha, amikor bekapcsolom a gépet, még az ASUS logonál lekapcsol a gép.
Aztán kiírja, hogy overclocking failed, amikor újra bekapcsolom. Bemegyek a BIOS-ba mindig, és visszaállítom a tuningot. Gondolom, hogy nincs nagy gond, mivel mindig csak itt kapcsol ki a gép, windowsban egyszer sem fagy.
Na jó, nem rég win7-et használok, 2 hónap alatt 3x volt "kékhalál": nem tudom, hogy az-e, bejön kék háttérrel fehér szöveg, és alul számol is valamit (ellenőriz).

A másik kérdésem: ha már win bootnál újraindul a gép, akkor ott van az alaplap "FSB" határja, annál tovább ne próbáljam elemni az FSB-t?

Köszi a segítséget!

(#10747) Vigilante


Vigilante
őstag

Hi all ma vettem egy Asus P5KPL-AM lapot és a problémemám a következő: 400FSB
9-es szorzóval az-az 3600MHz (ez egy e8400 c0)
egy 420W-os táppal és 2x2GB KIngstone 667MHz-es rammal használom.
A lényeg hogy ha karaom emelni a feszt a gép vagy bootolásnál áll le vagy ha csak +50mv-t adok neki akkor a windows-ba belépéskor áll le a gép teljesen.
Ha valaki tudna egy részletes magyarázatot adni egy e8400 és egy p5kpl-am lap tuningolási lehetőségeiről azt nagyon megköszönnöm. Jah és a GTA 4 pl így 400x9-en (alapfeszen), megy 1-2 percet aztán kék halál... talán valamit a ramokkal kéne kezdeni már ha lehet egy 667-essel :F

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#10748) Jorus válasza WOW&CS (#10745) üzenetére


Jorus
nagyúr

EZT olvasd át első körön.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10749) Jorus válasza Vigilante (#10747) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez a beállítás stabil, vagy ezt szeretnéd használni, de nem megy? A lapoddal egyébként nem biztos, hogy menni fog a 400-as FSB, mivel nem épp tuning deszka.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10750) Vigilante válasza Jorus (#10749) üzenetére


Vigilante
őstag

Hát a windowsban stabil de a játékoknál már nem :((
szal nemtom h a ramokkal kéne valamit variálni vagy mivel, mondjuk ilyen időzítést a ramonál nem találtam az én lapomnál, esteleg valami progi amivel lehet hamár a biosban nem láttam?

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.