Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9551) XFidai válasza SMITHVADŐR (#9542) üzenetére


XFidai
csendes tag

Neked is(meg kicsit feljebb más is kérdezte), kicsit feljebb prögetitek a topikot, leirtam az elözö vállalkozonak(vagy 6x), hogy mit hogyan, ez minden cpura igaz :)
Azt meg hogy meddig lehet huzni, majd kitapasztalod mennyit bir a hütésed.
üdv

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9552) fizzdani


fizzdani
tag

Sziasztok,

core2duo e6750 procimat az alap 2,6ghzről 3ghzre huztam. Aztán mikor elinditom az everestet, cpu órajel: 2250mhz. Viszont biosba 8x375 van ugyanugy Mi lehet a probléma?

(#9553) SMITHVADŐR válasza XFidai (#9551) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

jó de ilyet pl hogy mikor stabil a proci meg ilyenek én nem tudtam kiszedni
mert én húztam rajta de feszt nem emeltem mert nem tudom mennyit kell neki adni.
alapfeszen 2400 ról 3.06 ea húztam oszt hogy ilyenkor mi a teendő vizsgálatokban arról halvány lila gőzöm sincs.
de olvasok tovább
valamint a kockázatok is érdekelnének hogy meddig fog ez menni 3ghz el
mert hőfok ilyen 58 volt nem tudom mennyire egészséges bár ahogy látom másnak van több is

[ Szerkesztve ]

(#9554) bognar110 válasza XFidai (#9550) üzenetére


bognar110
őstag

Gép ház oldalát levettem már :DD :DD de sztem veszek egy másik hüttést

(#9555) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

Phenom2 940BE procival szívok tuning terén: minden alapon van, a procit szorzó emeléssel tuningolnám, de már 100mhz tuningot sem visel el. A prime95-tel tesztelve a processzorteszt nem hibát jelez, hanem egyszerüen újraindul a gép vagy kékhalált produkál. Eddig az ilyen hibák (Athllon X2-nél) jellemzően túl magas HT vagy ram beállításokat jelentettek, így gondolom itt sem a procival lesz a baj.. viszont minden alapon van a procit leszámítva a stabilitás meg sehol, ráadásul ezen a procinak adott +fesz sem változtat. Akinek van tapasztalata vagy ötlete mondja el, mert már foggalmam sincs mihez nyúljak. :F :R
(konfig az adataimnál)

(#9556) bognar110


bognar110
őstag

5800 ft ért látaam nem tudom mi a gyártója 6 hőcsöves nagyon nagy! Szerintem aszt fogom meg venni !

(#9557) Gyufaaa válasza bognar110 (#9556) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az az AC Freezer egy nagyon jó kis hűtő az árához képest. Hűtés vásárlásba ne fogd vissza magad. Érdemes egy komolyabbat venni, konfigcserénél arról már le van a gond. :U

[ Szerkesztve ]

(#9558) szepsy


szepsy
senior tag

Bocsi de fontos:)

Erre még nem kaptam választ :

CPU 1 3.2 CPU 2 2.7,nem kellene mind kettőnek 3.2-n lennie?
Mi lehet a probléma?Vigyem vissza?

(#9559) bognar110 válasza szepsy (#9558) üzenetére


bognar110
őstag

Mi a gond ? valaki segítsen szepsyn !!!!

(#9560) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok! :R
Nem tudom ki emlékszik még rám... Nem volt még meg a gépem, de már tuningolni akartam :DD
Na eljutottam abba a fázisba, hogy BIOS frissítéssel (09/06/28) Hybrid menüpont alatt aktíválni tudtam a 4 magot,0.025V feszemeléssel, és 5órás Prime95 használattal, Stabil volt a rendszer!
KliKK: [link]
DRAM modulokhoz még nem nyúltam....
--------------------------
3 mag fesz emelés nélkül 3.4GHz-ig jutottam....
Szerintetek 4mag, vagy 3magon tuningoljam? Ki mit tudna ehhez hsz, vagy segíteni? :p
:B :R

(#9561) d@minator válasza szepsy (#9558) üzenetére


d@minator
addikt

És terhelve?

(#9562) szepsy válasza bognar110 (#9559) üzenetére


szepsy
senior tag

Oh köszi:)

(#9563) szepsy válasza d@minator (#9561) üzenetére


szepsy
senior tag

Nem értelek,hogy terhelve,nem fut semmi láthatod a képen,és mindent próbáltam feltettem 2.7ről 2.8ra ugy is 1cpu 2.8 2cpu 2,7 :s mi a pi..a van már ideges vagyok :)

(#9564) szepsy


szepsy
senior tag

Ja és szerintetek gari van még attól hogy húztam remélem,mert hát a .... ha nem húzom észre sem veszem a hibát:s nem de?:)

(#9565) Szandi19


Szandi19
csendes tag

Ez a konfig szerintetek jól el lesz eggyütt?
Procit+Memóriát szeretném húzni majd,hűtés az mennyire lesz elég?

GIGABYTE GE-R460-V1
GIGABYTE GA-EP45T-UD3R
Core2 E6750+Frezer 7 Pro
OCZ 4096Mb DDR3 1600Mhz Reaper KIT
GIGABYTE GV-R487D5-1GD HD4870 1GB

(#9566) 14adam válasza Szandi19 (#9565) üzenetére


14adam
addikt

Nagyon jó kis összeálítás.Hűtés elég lesz.

(#9567) d@minator válasza szepsy (#9563) üzenetére


d@minator
addikt

Látom, hogy nem fut semmi a CPU 0%-ból. Azért kérdeztem h terhelés alatt is eltérnek e a magok?

(#9568) kogyo


kogyo
csendes tag

Hello

Abban szeretnék segitséget kérni hogy van egy Intel Q6600 processzorom és egy Asus P5Q alalapom és a proceszort szeretném huzni 3 ghz re.A biosba az fsb próbáltam húzni 333 ra lementve belép a windows meg is van a 3 ghz na de most lefuttattam egy 3d mark vantaget és a számok szerinte 2.4 ghz jobban teljesít mint 3ghz ez vajon mért lehet kell még valami álitanom hogy jó legyen? ebben szeretnék segitséget kérni.

És ha valamit ki hagytam mien beállitásokat ajánlotok?

Előre is köszönöm

(#9569) Traxx válasza fizzdani (#9552) üzenetére


Traxx
őstag

Nagy valószínűséggel az alaplap energiatakarékossági vackai miatt van ez (EIST, C1E). Ez pedig azzal jár, hogy ha nincs terhelve a géped, a szorzót visszaveszi 6-ra. 6*375 pedig pont kiadja a 2250-et :) Tehát semmilyen probléma nincs...indíts el a gépen egy videókonvertálást vagy ilyesmit, és meg is lesz az a 3 giga :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9570) kogyo válasza Traxx (#9569) üzenetére


kogyo
csendes tag

Köszönöm a választ hát nekem ez azért is probléma mert elégé nagy játékos vagyok és van ugye bár a Dirt nevü játék aminekem ultrán megy 2.4 ghz en 3 ghz en meg 15 fpst add ez a zavaró. ha tovább játszanék beálna jobbra vagy hogy értsem ?

(#9571) d@minator válasza kogyo (#9570) üzenetére


d@minator
addikt

Menjen neki a 355. Ha fagy akkor egy kis feszemelés segít.
A Vantage-t nem használom. (töltsd ki a cuccaidat :) )

(#9572) XFidai válasza kogyo (#9570) üzenetére


XFidai
csendes tag

Ezt leginkabb attól tudnám elképzelni, hogy vagy instabil(prime95-el teszteld), ugyhogy probalj meg adni neki még egy kis feszt.
vagy pedig, attól, hogy csak siman az fsb-t huztad és a tobbi ertek auton marad(pl a ram szorzo es ezzel az idozitesek) és mivel általába a bios nevetségesen ovatos, lehet hogy kb megduplazta a ramidozitesek a kis fsb ingas miatt.
Mindent manualisan allits át/be biosba.

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9573) kogyo válasza d@minator (#9571) üzenetére


kogyo
csendes tag

Hello

A kis feszemelés alatt mit értesz mert én ehez nem értek nem akarom megsütni :)

(#9574) kogyo válasza XFidai (#9572) üzenetére


kogyo
csendes tag

Kösszi jó ötlet ha leirom a konfigom megtudnád adni hogy a manuális beálitásokra mit rakjak mert nagyon megköszöném nem akarom elcseszni a gépem

Alaplap:Asus P5Q
CPU:Intel Q6600
Memoria:Kingmax 2* 1gb ddr2 1066mhz

(#9575) XFidai válasza Szandi19 (#9565) üzenetére


XFidai
csendes tag

A CPU kevés lessz már ebbe konfigba, ha ki akarod hajtani.
Egy E8400(vagy esetleg quad) vagy feletti cpu-val már szépen muzsikálni, ha még húzol rá.

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9576) kogyo válasza XFidai (#9575) üzenetére


kogyo
csendes tag

Hát jó de mit tudok tenni van valami esélyem?

Szerintem probáljuk meg amit elöbb mondtál azokat a manuális beálitásokat szerintem bejön ;) csak légyszi ird le.

[ Szerkesztve ]

(#9577) XFidai válasza kogyo (#9574) üzenetére


XFidai
csendes tag

CPUnak első körben a mostanihoz képest adj + 0,03-0,04V-t azzal teljesen kitudod zárni az instabilságot.
Ha az fsb-t 333-n tolod, akkor a ram szorzót(ram freq multiplier) rakhatod 3-3,2-re,de itt törekedni kéne a minnel magasabb fsb-re(közbe csökkentsd a cpu multipliert, hogy határértéken belül maradj) és minnel kisebb ram szorzora, amit csak bir.
a fő időzitéseit(az advancedeket hagyd auton) rakd 5-5-5-15re, amig nem mész 1100mhz fölé és adj nekik 2,1V-t.

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9578) XFidai válasza kogyo (#9576) üzenetére


XFidai
csendes tag

a legutolsó üzenet nem mindig neked szól, nézd hogy kire válaszolnak.. :U

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9579) kogyo válasza XFidai (#9577) üzenetére


kogyo
csendes tag

ha a multipliert lejjeb veszem nem fog csökkent a teljesitmény ugy értem 3ghz leugrik kisebbre nem ?

Ja és a +2.1 voltot adjam hozzá vagy annyi legyen?

[ Szerkesztve ]

(#9580) d@minator válasza d@minator (#9571) üzenetére


d@minator
addikt

Ne oda írd hanem a cuccaidhoz. Hűtő táp is lényeges.
CPU voltage Auton próbáld a 3200MHz-et. Tápot adj ha fagy. Nem biztos hogy az a valós fesz amit a BIOS-ban beállítasz hanem a terhelés alatti a lényeges. (pl. Everestben megnézheted ha közben elindítsz egy Prime95-öt vagy az Everest stabilitás tesztjét)
Ha ez segít nekem a Q6600-os a következő feszekkel megy:
3400MHz - 1,38V
3600MHz - 1,41V

(#9581) kogyo


kogyo
csendes tag

Oké kössz

De sajna nem találom bisoba abeálitásokat lehet azért mert asus alaplapom van ha neked is az akkor valahogy nézd meg meik menü pontok azok :S

(#9582) Huba25


Huba25
tag

Hi All! Vicces kérdésem van, lehet felmerült már de vagy 6000 hsz biztos van..Na szóval elérkezettnek láttam az időt egy kis tuningra, és mivel azért már olvasgattam ezt azt próbálkoztam a biosban...Sajna akármelyik beállításhoz nyúltam( Pl. CPU) (nyilván kis egységeket használva) f10 +enter után be se indult...CMOS rst után minden alapbeállítással szépen ketyegett, de sehogy sem sikerült bios - ból tuningolnom...Tehát maradt az Easy Tune6..Tudom csak a lámák használják, de ez van. Tehát kérdésem h akkor most ez így jó????orthossal tesztelve 1 órán keresztül nem volt hiba....

[ Szerkesztve ]

Az erő sötét oldalán vagyok ÉS JÓ

(#9583) d@minator válasza kogyo (#9581) üzenetére


d@minator
addikt

Ha írsz valakinek a válasz gombot használd. :)
Ha nekem szánted a kérdést akkor válasz:

1. Válaszd az Advanced menü pontot.
2. Válaszd a JumperFree Configuration-t.
3. Válaszd a CPU Configuration-t.
4. Válaszd az AI Overlocking-t. Ezt állítsd Manual-ra. (a + és - gombokkal lehet)
5. Az FSB Frequency-t állítsd 355-re. (a + és - gombokkal lehet)
6. A PCI Frequency-t állítsd 100-ra. (a videókártya buszát ne tuningoljuk mert fagyhat ezért kell fix 100)
7. A DRAM Frequencyt úgy állítsd be, hogy ne legyen több, mint a RAM-od frekije. Ha pl. 800-as RAM-od van akkor 800-ra vagy kevesebbre de ezt majd látod.
8. A feszt a CPU Voltage menüpontban találod ezen az oldalon.

Persze hogy lásd ki kell kapcsolni az ASUS logót. :) Az a BOOT menüben van a Boot Settings Configuration-ban.
A Full Screen Logo-t rakd Disabled-re.

Lehet, hogy nem pont ilyen a tied, mert az én lapom Asus P5K.

(#9584) XFidai válasza kogyo (#9579) üzenetére


XFidai
csendes tag

nemfog csökkeni, mert az fsbt közbe "visszanöveled" annyira hogy tartsa az orajelet, hogy minnél kisebb legyen a dram:fsb ratio.
(egyszerüen ugy kapod meg hogy n X q = 3ghz(3ghz esetében), ahol n a szorzó pl, q pedig az fsb, arányosan változtasd, a legmagasabb fsb-ig amit bir)
2.1 legyen összesen(annyit amugyse tudnal hozzaadni :DDD ), alapbol valsz 1,8n megy, 0.2-0,25-t adj hozzá.

A torrent hozzászólások számlálója 82-őt mutat, amelyből: -23: " Nem megy!" -19: "Hol a CD key?" -12: "Van felirat?" -8: "Állok be serverrel nyomatni a cuccot 20 Mbit-el, szedjétek!" -11: "Arányjavításra jó lesz" -9: "Nem jön csak 7 Mega/sec-el, mivan má?"

(#9585) kogyo válasza XFidai (#9584) üzenetére


kogyo
csendes tag

Légyszi ha tudnátok pontosan írjátok le amit mondtok mert ilyesmit tényleg nem vágom és próbáltam be álltani de nekem asus alaplapom van és a biosába nem találtam azokat a funkciókat csak az fsb meg a szorzót találtam meg ott a multipler meg ieneket nem.

[ Szerkesztve ]

(#9586) mArZsi


mArZsi
tag

Sziasztok!

Milyen esetben kell HT, NB és Chipset voltot emelni?

(#9587) d@minator válasza XFidai (#9584) üzenetére


d@minator
addikt

kogyo-nak
Akkor csináld azt amit a 9580 és 9583-bam leírtam neked. Attól részletesebben nem lehet már leírni. Szerintem tök egyszerű. Utána rátérhetünk arra amit XFidai mondott.
bocs félrement :)

[ Szerkesztve ]

(#9588) kogyo válasza d@minator (#9587) üzenetére


kogyo
csendes tag

Hello

Itt van 1 everest stability teszt

és prime95 közbe 1.3250 vett fel.ha ezekhez tudod igazítani a cuccokat az jó lenne.Ja és ezt 2.4 ghzen tette

(#9589) DonZorro


DonZorro
csendes tag

Hali srácok! :R

Van egy E8600-as procim, meg 2db GEIL/DDR2/2Gb/1066-os ram, meg egy GA-EP45-DS5 lapom. Az alaplap bírja az 1333FSB-t is. Szorzó a BIOS-ban 10x333MHz, a PCI fix 100-on.

Kérdésem a következő lenne:
A memóriáknál azt írja ki a BIOS és a CPU-Z is hogy 400-on mennek. Miért nem 1066? Akkor most mennyin megy a memória és a CPU és az alaplap? :F

Köszi előre is...

Bastiano Coimbra de la Coronilla y Azevedo...

(#9590) johniee válasza DonZorro (#9589) üzenetére


johniee
senior tag

Mert be kéne állítani, hogy CPU.Z-ben 533 (alias 1066) legyen! :K

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#9591) euchi válasza DonZorro (#9589) üzenetére


euchi
aktív tag

Sokszor fölteszik ezt a kérdést. Nyugi teljesen jó ami a cpu-z kiír. Ez azt jelenti, hogy a memóriád effektív órajele 800 mhz (Double Data Rate). Menj be a bios-ba és nézd meg a MB Intelligent Tweaker menüben a Memory Frequency menüpontot. Ott 800-at kell mutatnia.
Van ott egy System Memory Multiplier menüpont is (most 2,4-re van állítva). Ahhoz, hogy az 1066 mhz-et megkapd azt kell átállítanod. Persze csak akkor, ha nem akarod húzni a procid. Azt viszont nem ártana tudni, hogy mekkora feszültségen és milyen késleltetéssel működik a ramod.

(#9592) DonZorro válasza euchi (#9591) üzenetére


DonZorro
csendes tag

Köszi!

Nincs húzva a proci és igen, ott 800at ír ki a BIOS! :K
Vagyis 400 / 800at! És van egy szorzó is ami 3,2re van állítva! Ez igy ha jól számolom akkor 1066! :F De akkor sem írja ki sehol a BIOS és ez picit zavar... :W

Mi az hogy át kell állítani a CPU-Z-t 533-ra??? Nade hol??? :F

Az FSB-m az most mennyi is akkor??? 1066???

[ Szerkesztve ]

Bastiano Coimbra de la Coronilla y Azevedo...

(#9593) euchi válasza DonZorro (#9592) üzenetére


euchi
aktív tag

Igen úgy jó lesz. Ne aggódj ez teljesen normális, nálam is így van. De azt tényleg megnézhetnéd, hogy mekkora feszültség kell a ramodnak, és azt is, hogy milyen latency értékeken üzemel.

Én sem tudom, mire gondolt johniee az 533-val.

(#9594) d@minator válasza kogyo (#9588) üzenetére


d@minator
addikt

Sajnos ehhez nem tudok viszonyítani, mert én a staistics-ban szoktam nézni a max hőfokot. Meg van amelyik Everest alámér 10 fokkal. Fesz mérésére viszont használhatod. Hőmérsékletre a RealTemp progit töltsd le.
Javaslom a fesz legyen terhelés alatt 1,39V és az FSB-re állíts be 377MHz-et.

(#9595) kogyo válasza d@minator (#9594) üzenetére


kogyo
csendes tag

Hello

Nem értem mire az a magas fsb nem fogja elbírni gyári hütövel az már 3.4 ghz körül lenne vagy csökkentsem a szorzót?

(#9596) Pero válasza mArZsi (#9586) üzenetére


Pero
senior tag

olyan esetben ha húzni akarod a HT-t NB-t vagy nagyobb fsb értékekre vágysz. de akkor már nem szokott elég lenni a lap gyári hűtése.

(#9597) DonZorro válasza euchi (#9593) üzenetére


DonZorro
csendes tag

Itt a CPU és RAM adat...


[ Szerkesztve ]

Bastiano Coimbra de la Coronilla y Azevedo...

(#9598) Huba25


Huba25
tag

9582-re vki?? :(

Az erő sötét oldalán vagyok ÉS JÓ

(#9599) johniee válasza Huba25 (#9598) üzenetére


johniee
senior tag

Hello! Ha Orthossal megy 1-2 órát, az jó. DE Prime95-tel mégjobb lenne :K
Egyedül az a baj az EasyTune progival, hogy restart után nem igazán az lesz a BIOS beállítás, mint amit azzal beállítottál :(

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#9600) euchi válasza DonZorro (#9597) üzenetére


euchi
aktív tag

Ne haragudj, lehet, hogy nem voltam elég egyértelmű. :B
Úgy értettem, a Geil weboldalán kellene megnézned, és saját kezűleg beállítani az időzítéseket és az ehhez szükséges feszültséget (1,8v az alapbeállítás és egytizedenként lehet feljebb lépkedni). Az aktuális feszültségeket a BIOS-ban is meg tudod nézni PC Health Status menüben. Miután beállítottad az időzítéseket, és adtál egy kis extra feszt a ramoknak, szükség lesz egy hosszabb stabilitás tesztre is (Orthos vagy Prime95). Ha Kék Halált kapsz, akkor még emelhetsz egy kis feszültséget, de csak a gyártó által megadott kereten belül.

Egyébként a jelenlegi időzítéseket a CPU-Z-ben a Memory lapfülön tudod megnézni, a fenti két képpel nem sokat tudok kezdeni.

MOD: Ezt el is felejtettem. Az időzítéseket itt tudod beállítani:
MB Intelligent Tweaker/DRAM Timing Selectable [Manual]
Standard timing résznél azt a négy értéket módosíthatod. De ésszel!
Az összes advanced beállítást hagyd [Auto]-n.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.