Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9601) DonZorro válasza euchi (#9600) üzenetére


DonZorro
csendes tag

Ne akarom húzni a gépet ha nem muszály, talán a procit egy kicsit, de az sem életbevágó!
Akkor még egyszer csak hogy tiszta legyen: 1066-on megy a gépem akkor? :B

Bastiano Coimbra de la Coronilla y Azevedo...

(#9602) d@minator válasza d@minator (#9594) üzenetére


d@minator
addikt

A melegedés a fesz emelésétől van nem az FSB emeléstől. Ha most 1,34V körül vagy akkor az 1,39 nem sok. A hőfokot meg úgyis látod.
A másik h 100 fok körül lekapcsol a procid de annyi úgysem lesz.

(#9603) euchi válasza DonZorro (#9601) üzenetére


euchi
aktív tag

Nem. Most 800 mhz-en megy a ramod, mivel 400-at ír. Átállítottad a BIOS-ban a memory multipliert? Egyébként én nem ragaszkodnék az 1066 mhz-hez. Inkább az időzítéseket csökkenteném.

(#9604) Charx


Charx
senior tag

Hali!

Valaki meg tudja mondani nekem, hogy mit jelent a black edition az amd prociknál, mi a különbség a sima, és a black között?

(#9605) euchi válasza Charx (#9604) üzenetére


euchi
aktív tag

A black edition szorzózár mentes.

(#9606) Huba25 válasza johniee (#9599) üzenetére


Huba25
tag

Thx a választ!
Közben én is rájöttem h restart után nem maradnak a beállítások, de végül is nem baj, mert úgyse kell" Mindig" a plussz teljesítmény!!

Az erő sötét oldalán vagyok ÉS JÓ

(#9607) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!
Gondoltam jó lenne húzni egy kicsit az adatlapomon található konfigot!
Az lenne a kérdésem hogy alapfeszen meddig lehet húzni egy E8400-et?
Persze csak 24/7 -ben kéne! De sajnos nem tudom hogy hogy kezdjek neki! :B

[ Szerkesztve ]

(#9608) DonZorro


DonZorro
csendes tag

Na, akkor így már 1066-on mennek... :C

[ Szerkesztve ]

Bastiano Coimbra de la Coronilla y Azevedo...

(#9609) toldy


toldy
őstag

Üdv.
Van egy zotac 9300 itx lapom benne egy q8200-val és szeretném egy kicsit húzni. Tudom hogy nem tuning proci de nem 4ghz a cél, hanem csak max 3 ghz, és nem tudom hogy miket állítsak (elötte egy laptopom volt ,az elött meg asus lapjaim voltak csak).
Azt már konstatáltam hogy a bios beállítások elég szegényesek. Azt szeretném megkérdezni hogy mi mindent kell hogy állítsak? Egyébként ilyen a bios ezen része: [link] ezen belül [link]

Azt tudom bármit is bróbáltam húzni egyszerűen nem indult utána a gép.

Az élet nem habostorta.

(#9610) d@minator válasza toldy (#9609) üzenetére


d@minator
addikt

Szerintem a System Clocks-ban lesz amit te keresel.

(#9611) toldy válasza d@minator (#9610) üzenetére


toldy
őstag

A System Clocks menüben csak az aktuális proci és fsb frekvenciát írja ki. Tudom hogy az FSB & memory config ba kell állítgatnom, csak azt nem hogy. Bármit húzok egyszerüen nem indul a gép ( még a post képrnyőse jön be). Már próbáltam hogy unlinked-re rakom és hagyom a ramot gyári állapoton de nem vált, azt is próbáltam hogy linkedre állítom a dologkat és húztam a ramot is ( de a cl azt egyel visszább állítottam).

Egyébként 2x2 Gb Geil Black Dragon DDR2 800mhz, CL4-es ramom van.

Jut eszembe, nincs lehetőségem alulfeszelésre illetve szorzó csökkentésére.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#9612) sipi83


sipi83
aktív tag

Hali megint! Neki kezdtem magamtól!
Kis lépésekben, csak FSB emeltem! Minden feszt "Normal" -on hagytam!
Jelenleg itt tartok:

Prime95 30 perce hiba nélkül fut!
A célom fesz emelés nélkül kb 3,5 - 3-6 GHz-ig eljutni!
Jó irányba haladok?

(#9613) euchi válasza sipi83 (#9612) üzenetére


euchi
aktív tag

Igen. Valószínűleg menni fog 3,6-on alap feszen. Szerintem amíg el nem éred 9x400-at nyugodtan emelheted nagyobb lépésekben az fsb-t (akár 15-20 megahertzenként). Addig nem hiszem, hogy cmos reset-re lesz szükség. Az én E8200-asom simán vitte alapfeszültségen a 8x400-at. De az FSB DRAM arány ugye 1:1-re van állítva? (CPU-Z/Memory lapfül)

(#9614) sipi83 válasza euchi (#9613) üzenetére


sipi83
aktív tag

Na újabb lépcsőfok!

Sajnos FSB DRAM arány nem 1:1 van, hogy tudnám beállítáni?
Még eddig nem nyúltam ehhez! :B
De azt észrevettem hogy a feszt nem szabad auto-hagyni nagyon megemeli, az még mindig normálon van! Mindenhol azt olvastam!

[ Szerkesztve ]

(#9615) d@minator válasza toldy (#9609) üzenetére


d@minator
addikt

Szerintem a QDR-rel kell variálni és alatta a DDR-t 800-on vagy alatta tartani Unlinkedben.

(#9616) euchi válasza sipi83 (#9614) üzenetére


euchi
aktív tag

A bios-ban az MB Intelligent Tweaker menüben a System Memory Multiplier menüpontot keresd, és állítsd át 2-re. Gondolom a PCI-E Frequency-t már 100-ra fixáltad, a Performance Enhance-ot standardra állítottad, és az összes energia takarékos, hőcsökkentős opciót kikapcsoltad.

(#9617) sipi83 válasza euchi (#9616) üzenetére


sipi83
aktív tag

Oké csinálom! :R

(#9618) toldy válasza d@minator (#9615) üzenetére


toldy
őstag

Azt tudom, és azt is hogy az nem az az FSB amit az órajel számolásakor használunk henem az az fsb ami a procinál van megadva. Esetemben 1333mhz és hiába emelem , nem indul a gép.

A pci frenkvenciát állt hol lehet állítani? Bár nekem csak 1 db pci-e 16x van és abba sincs semmi .

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#9619) sipi83 válasza euchi (#9616) üzenetére


sipi83
aktív tag

Na tehát:
Fesz. -ek: Normal (tehát alap)
PCI-E Frequency: 100
System Memory Multiplier: 2
Performance Enhance: Standard
Az eredmény:

Ezek után nincs más dolgom, mint Prime95-et minél több ideig tesztelni? És ha nincs hiba akkor minden oké! Mehet gép hosszabb távon ilyen beállításokkal! Bár gondolom a proci élettartalma valamivel csökkent!
Ez a 40-41 fokos hőmérséklet teljes terhelésnél mennyire jó adat?
Igaz hogy most a gép oldala nincs fent, tehát ha visszarakom akkor gondolom emelkedni fog egy pár fokot!

Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#9620) euchi válasza sipi83 (#9619) üzenetére


euchi
aktív tag

Nagyon szívesen. :)
Ne aggódj, a procid élettartama ettől még nem csökken, és a hőmérséklet is tökéletes. Futtass teszteket több órán keresztül, és ha stabil, szerintem nincs akadálya, hogy tovább menj (de kisebb lépésekkel).

[ Szerkesztve ]

(#9621) kriszbon válasza euchi (#9616) üzenetére


kriszbon
őstag

"és az összes energia takarékos, hőcsökkentős opciót kikapcsoltad." Ezeket a funkciókat miért akarják sokan kikapcsolni/tatni :F Mikor egyáltalán nem zavar be a tuningba, ha húzva van a proci akkor is visszaveszi az órajelet idle alatt(spórol kicsit meg nem melegszik annyira), A "hőcsökkentés" meg azért van, hogy ha túlmelegszik a proci akkor visszavegye az órajelet/feszt hogy védje a procit!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#9622) euchi válasza kriszbon (#9621) üzenetére


euchi
aktív tag

Amíg tesztelek, én ki szoktam kapcsolni. Velem előfordult már, hogy bezavart egy ilyen beállítás.

(#9623) euchi válasza kriszbon (#9621) üzenetére


euchi
aktív tag

Ja, és amire te gondolsz, az a CPU Thermal Monitor. Na azt tényleg nem szabad kikapcsolni.

(#9624) d@minator válasza euchi (#9623) üzenetére


d@minator
addikt

Pont, hogy a CPU TM-et kell kikapcsolni. A többi funkció meg csak megtéveszti az embert.

(#9625) euchi válasza d@minator (#9624) üzenetére


euchi
aktív tag

És megmondanád, hogy miért kell kikapcsolni egy olyan beállítást, ami a túlmelegedést akadályozza meg? :F

(#9626) sirzollee


sirzollee
tag

Hali All!Kérdés:mi az a biztonságos érték egy e7200-nél(msi p31 neo2-fr,CM HyperTX2,4giga kingston ddr2400wattos fsp) ami nem vágja galyra a cpu-t,vagy túl sokat fogyaszt,netá felhevül teljesen.3MHz-3.5?

(#9627) Croft-21


Croft-21
őstag

Hali
Szeretném felhúzni 3,6ra kb a 8400as procimat, csak eddig nem mertem hozzákezdeni, van hozzá leírásom, de abban nem nagyon bízok, mert nagyon darabfüggő, h mekkora feszt kell neki adni.
Aki tudna segíteni, megköszönném ^^ Illletve még annyit, h bírná a tápom a tuningot, ha most vettem a gépbe 4890 Toxicot? Annak 500W az ajánlott táp
ez a leírásom van hozzá

[ Szerkesztve ]

(#9628) euchi válasza sirzollee (#9626) üzenetére


euchi
aktív tag

Ami veszélyezteti a processzort, az a túl magas feszültség és a túlmelegedés. Ezeket a processzorokat olyan órajelre szokták beállítani, amit mindegyik hiba nélkül vinni tud adott feszültségen (a fogysztás is egy fontos szempont). De többnyire marad bennük tartalék, így akár alapfeszültségen is elég keményen föl lehet őket húzni. Szóval amíg nem emelsz feszt és a hőmérséklet is rendben van, nincs mitől tartanod. Itt a procid adatlapja, amin megnézheted a VID-jét és a max hőt amin még menni tud.

Croft-21: Lesd meg sipi83-at 3,6ghz-nél jár alapfeszültségen, és szerintem ez még nem a vége. Remélem, ír majd nekünk, hogy mire jutott.

[ Szerkesztve ]

(#9629) sipi83 válasza euchi (#9628) üzenetére


sipi83
aktív tag

Egyenlőre még maradt 3,6 GHz-nél, ma csak Prime-oltam.
Reggel fél 10 től megy idáig hiba nélkül! :C
Mint mondtam feszültséget nem nagyon akarok emelni még, majd esetleg 1-2 év múlva, mikor muszáj lesz!
Ez a mostani eredmény már sztem szinte mindenre elég, Win 7 RC x64 száguld vele, és sztem játékokhoz is elég, illetve ott már a videokarim adja meg magát hamarabb!

(#9630) euchi válasza Croft-21 (#9627) üzenetére


euchi
aktív tag

Na meglestem amit linkeltél. Ha tuningolsz akkor a többiek által elért eredmények adhatnak némi támpontot, de nem szabad teljes mértékben rájuk hagyatkozni. A tuning módja mindig kísérletezés, hiszen még típuson belül is hatalmas különbségek lehetnek. Itt van egy általánosabb leírás.

sipi83: Mondtam, hogy menni fog. :) Jók ezek a E8000-ek. Ha esetleg úgy döntesz, hogy följebb mész, vedd számításba a ramok, és az alaplap korlátait is.

(#9631) sirzollee válasza euchi (#9628) üzenetére


sirzollee
tag

Köszi az infót

(#9632) Jorus válasza euchi (#9628) üzenetére


Jorus
nagyúr

A hőtől nem kell félteni a procikat, amikor károsodna (messze TjMax fölötti hőmérsékleten) már rég lekapcsolta magát. Ellenben tartós magas fesz degradálja, extra magas fesz meg simán kifekteti, valóban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9633) euchi válasza Jorus (#9632) üzenetére


euchi
aktív tag

Ez igaz, :K én inkább most a tartósan magas hőmérsékletre gondoltam, ami nem mellesleg a többi alkatrészt is melegíti a házban. Egyáltalán nem elfogadható, ha a tuning miatt egy radiátorrá lép elő szeretett processzorunk, és ilyenkor már a várható élettartamát is nehéz megjósolni.

(#9634) d@minator válasza euchi (#9625) üzenetére


d@minator
addikt

A TM visszavette a teljesítményt és a Prime-om már nem tuningolt procin ment. Ráadásul TM2 van a quad-ban. Azóta kikapcsolom.

(#9635) euchi válasza d@minator (#9634) üzenetére


euchi
aktív tag

Értem. De valószínűleg a TM okkal csökkentette a teljesítményt. Én bekapcsolva szoktam hagyni mivel a stabilitás teszt elején még nem szoktam otthagyni a gépet. Mikor a hőmérsékletek már nagyjából beállnak és elfogadhatóak akkor folytatom a tesztet. Ha viszont hőmérséklet túl magas akkor leállítom a tesztet és én magam veszem vissza a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#9636) bognar110


bognar110
őstag

Valamit lehet állítani biosba az ellen hogy ne szőkjön fel annyira a hőmérséklet ?

(#9637) Jorus válasza bognar110 (#9636) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint a feszültségen kívül? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9638) euchi válasza bognar110 (#9636) üzenetére


euchi
aktív tag

Persze alufeszelés, underclocking. Nem ez a neked való topik, hanem például ez: CPU alulfeszelés

(#9639) bognar110 válasza euchi (#9638) üzenetére


bognar110
őstag

Kösszi megnézem

(#9640) Croft-21 válasza euchi (#9630) üzenetére


Croft-21
őstag

Hát köszi a linket, de ez elég hosszú leírás ahhoz, h én ezt mind észbe tartsam BIOSban lévő állítgatás közeppette ^^
azt hiszem mégse vágok bele a tuningba... mire elolvasom a végét, az elejét elfelejtem XD olyan hosszú a szöveg

[ Szerkesztve ]

(#9641) euchi válasza Croft-21 (#9640) üzenetére


euchi
aktív tag

Ez a leírás nem olyan bonyolult mint amilyennek elsőre tűnik, jól tagolt lépésekre van bontva, nem kell az egészet észben tartani. És a 3,6 ghz-re, amit szeretnél, jó esélyed van alapfeszen, szóval a legtöbb lépést ki is hagyhatod. De ha visszaolvasnál, hogy sipi83-nak mit sikerült összehoznia, az neked is menne szerintem.

(#9642) Croft-21 válasza euchi (#9641) üzenetére


Croft-21
őstag

Hát visszaolvasni visszaolvastam, de ő márcsak a végső eredményt írja, meg berakott róla egy képet.. írtam neki privátot is de nem jött válasz...

[ Szerkesztve ]

(#9643) euchi válasza Croft-21 (#9642) üzenetére


euchi
aktív tag

Amiket én írtam neki, azokról hozzászólásokról beszélek. Ne kelljen ismételnem magam. Az egyetlen különbség az lehet, hogy a te biosodban nincs memory multiplier menüpont, helyette van egy dram frequency vagy ilyesmi, ami most auton van. Azt kell 800-ra állítani és a C1E-t kikapcsolni.

(#9644) bognar110


bognar110
őstag

Van egy olyan menü pontnál biosba egy olyan hogy 7.5 triangular aszzem meg van 0.5 meg van herhey 0.5 meg 7.5 nah most ez mire való mit segíít a procin ersőősiit ?

(#9645) sipi83 válasza Croft-21 (#9642) üzenetére


sipi83
aktív tag

P. Ü. -ra válasz ment, véletlenül kettő is! :B
Remélem segít valamit! És bocs a késésért!

(#9646) Munkas válasza bognar110 (#9636) üzenetére


Munkas
aktív tag

A hőmérséklettől szerintem nem kell félteni a procikat. Ha működik egy félvezető 40°C-on akkor 80-on miért károsodna?
Nekem a van egy Celeronom, ami már lassan 3 éve 90-98 °C kőmérsékleten üzemel szinte folyamatosan (gyakran hetekig le sincs kapcsolva a gép).
Az ésszerűtlen fesz növelésnél viszont valóban átüthet benne valami. Persze 10-20%-os fesz növelésnél ez nem valószínű.

(#9647) bognar110 válasza Munkas (#9646) üzenetére


bognar110
őstag

És ezek arra valók ez a 0.75 ? ez is a feszültségen dob ? Szerinted emeljem 0.75 re vagy disablezzam

(#9648) picur220


picur220
veterán

Sziasztok!
Nem igazán értek a témához, úgyhogy lenne pár megválaszolatlan kérdésem.
Jelenleg van egy Celeron 2,4 GHz-es procim, 533 FSB-vel, s478-as. Hogyan lehetne/lehetne-e ezt tuningolni, húzatni, stb? Ez egyáltalán hogyan működik, alaplap setupról/oprendszerből? Mennyi valós teljesítménynövekedést lehetne ezzel elérni?
Segítségeteket előre is köszi.

(#9649) jumurdzsak


jumurdzsak
csendes tag

HI!
Én sem vagyok nagyon jártas ebben a témában, de szeretném tuningolni a CPU-mat.
CPU órajel: 2800MHz 2 magos
CPU szorzó: 14x
CPU FSB: 200 MHz
Az lenne a kérdésem, hogy az FSB-t és a feszt hol lehet állítani??
Előre is köszönöm!!

(#9650) bobalazs válasza jumurdzsak (#9649) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Belépsz a BIOS ba gépindításkor. nyomogatod felváltva a delete és az f2 gombot, (mikor melyik) gépindításkor. a menübe kikeresed a CPU val kapcsolatos részt. Ha lehet valamit is tuningolni, akkor ott lehet. De csak óvatosan, az eredmény egy nem induló gép IS lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.