Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9201) VOid válasza Jorus (#9200) üzenetére


VOid
tag

Elvileg alapfesz, nem kellett emelni hozzá semmit prime 1 órát futott kb aztán bezártam, de hosszabb ideig még játékokban nem teszteltem de stabilnak tűnik. De akkor megnyugodtam hogy az a 63 fok akkor nem vészes 100%-os terhelés mellett, alapjárat 33-39 fok között ingadoznak a hőmérsékletek magonként.

(#9202) Jorus válasza VOid (#9201) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kézzel beállítottál egy alapfesz környéki értéket, vagy AUTO-n hagytad BIOS-ban? Egyébként normális hőfokok idle.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9203) VOid válasza Jorus (#9202) üzenetére


VOid
tag

Nincs auto-n hagyva, nemtudom mennyi az alapfesze de 1,23750-en van ha jól néztem:D
425 FSB felett meg adhatok neki akármennyi feszt nem megy feljebb, így hagytam 400 fsb, ramok 1066-on:) így pont jó , valszeg egy jobb lappal menne feljebb, na meg egy jobb hűtővel, mer ez gyári ami rajta van, de akkor úgytűnik 3 ghz-et még lehűt:)

(#9204) Logic83


Logic83
csendes tag

Sziasztok!
Érdekelne mi nyújt nagyobb teljesítményt?
220Mhz*10 vagy 250MHz*9
Érdemes a szorzót piszkálni, vagy fölösleges?
Köszi

(#9205) johniee válasza Logic83 (#9204) üzenetére


johniee
senior tag

Nagyobb FSB mindenképp :K

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#9206) Directors066


Directors066
tag

Üdv!
Van egy ilyen[link] lapom Ami ha jól olvasom akkor 800Mhz-es ramokat visz.Nos én frissítettem a biost és most már a beállítások között 1066Mhz is látható.Ilyen procim van [link]

Megéri 1066Mhz-re beállítani a 800Mhz helyett? Észrevehető lesz a gyorsulás?
Ha igen akkor segítenétek nekem beállítani a ramokat? (2 db.kingmax 1Gb 1066MHz-es.)
A lapon minden "auto".
Ha jól olvastam akkor 1.9V ra kellene a ramok feszültségét állítani?
Ha nem növelem a processzor feszültségét akkor nem károsodhat meg a proci és nem kell plusz hűtés az alaplapra,hogy a ramok 1066Mhz-en üzemelnek?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#9207) Dr. Romano válasza Directors066 (#9206) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Általános használat mellett semmiféle gyorsulást nem fogsz tapasztalni. Persze az Everest és a többi szintetikus benchprogi nagyobb grafikont rajzol, de érezhető különbség ténylegesen nem lesz.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9208) Directors066 válasza Dr. Romano (#9207) üzenetére


Directors066
tag

Akkor hagyom :D
De 667Mhz és 800Mhz között van különbség ugye?
Mármint érezhető.

[ Szerkesztve ]

(#9209) Dr. Romano válasza Directors066 (#9208) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát őszintén szólva jelenlegi konfigommal használtam már 2GB 667-es ramot single chanelben és hazudnék hogy ha azt mondanám egetverő különbéget láttam volna amikor 2GB 800-as ment bele dualba.
Mindenesetre jó hogy 1066-os ramjaid vannak, mert legalább tuning esetén nem kell őket visszaoszd (nagy a játéktér), tehát a ram nem fog gátolni elvileg az FSB növelésében.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9210) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

Szaisztok!

Tudnátok nekem segíteni?

ASUS M2N-E alaplap 1701-es BIOS. CPU: AMD Athlon X2 7750Black Edition (AM2), Hűtő ASUS X70 (hőcsöves) most 40foknál feljebb nem engedi az alap 2,7GHz órajelen 100%-os terhelésnél. 4x1GB DDR2 CSX 800MHz ramok.

Légyszíves írjátok le nekem, hogy pontosan mit állitsak a BIOSban, hogy szépen elvigye a 3GHz-et? Elég, ha csak simán FSB-t emelek? Vagy kell neki némi plusz feszkó is? Most a ramok max 400MHz-en mennek. Azokat esetleg osszam vissza 667-re? Please írjátok le lépésről lépésre. RESPECT! :R :R

THX :C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#9211) Pero válasza Kiskutyák (#9210) üzenetére


Pero
senior tag

nagyon egyszerű a dolgod, mivel BE prociról van szó, simán emeld a szorzót, így nem kell maj semmi máshoz nyúlnod. amúgy ha FSB ből húzol, akkor figyelni kell NB re ill HT re is, illetve a Ramokra.

(#9212) Kiskutyák válasza Pero (#9211) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

tehát akkor nem az FSB-t állitom, hanem a szorzót? :) :F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#9213) Pero válasza Kiskutyák (#9212) üzenetére


Pero
senior tag

igen, mert ha BE akkor ugyebár szorzózár mentes:)

(#9214) Kiskutyák válasza Pero (#9213) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

hmm...sirály. :) És esetleg plusz fesz nem kell neki? Ha auton hagyom? Elméletileg akkor ő magának állitja, nem? :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#9215) Pero válasza Kiskutyák (#9214) üzenetére


Pero
senior tag

sztem adj neki gyári alapfeszt az 1,3 -1,35V körül van, ne hagyd auton.
orthossal vagy prime95el tudod megnézni h stabil e amit alkottál, és everesttel vagy Coretemppel tudod nézni h mennyire melegszik.

(#9216) Kiskutyák válasza Pero (#9215) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Most néztem, 13,5*200-on megy. Ha felemelem 15-re akkor lesz 3GHz-en. :) Majd otthon teszt. :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#9217) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

orthos-t honnan tudnám leszedni Win7 alá? :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#9218) Pero válasza Kiskutyák (#9217) üzenetére


Pero
senior tag

pl innen de googli neked is segít. ha nem megy akkor Prime 95 tuti jó, én is azt használom.

(#9219) Kiskutyák válasza Pero (#9218) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Na itthon vagyok végre. BIOSba be, PCI-E 100MHZ, CPU feszkó: 1,35 , FSB 200, szorzó 15-re. Mentés, restart, vissza BIOSba és vissza álltija a szorzót autóra. :( Valami ötlet??? Csak az AMD Virtualization van bekapcsolva. Minden más kikapcs. CnQ, meg ilyenek.

Ötlet??? Bőven elég lenne 3GHz-en.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#9220) Kiskutyák válasza Pero (#9218) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

köszi már meg van. :) Amikor kérdeztem akkor nem tudtam keresgélni. :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#9221) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

Erre valaki? [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#9222) Pero válasza Kiskutyák (#9219) üzenetére


Pero
senior tag

feles szorzót is próbáltad? mint pl 14,5 vagy 15,5?
Biosverzió? lehet h esetleg frissíteni kell, azt nézd meg a gyár honlapján h melyik biostól támogatja a 7750et.

(#9223) Kiskutyák válasza Pero (#9222) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Hy!

Az a BIOS van fent ami ehhez a procihoz kell. ASUS honlapról szedtem le. Ez volt a legelső lépés mielőtt procit cseréltem. 1701-es BIOS.

Feles szorzóval nem próbáltam, de majd megnézem, hogy úgy menni fog e. Addig is Béke

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#9224) Kiskutyák válasza Kiskutyák (#9223) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Na megpróbáltam feles szorzóval is, de ugyanugy vissza állitja eredetibe. Nem értem :F :F :Y

Valakinek valami ötlet? Lehet, hogy ez az alaplap (ASUS M2N-E) ennyire nem bírja a tuningot??????? Direct ezért vettem BE-t. :( :(( :((( :O

Please HEEEEELP!!!!!!!!!!! :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#9227) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Egy egyszerű kérdés:

Tuningnál miért kell a proci feszt lejjebb venni?

(#9229) Moonline. válasza #32839680 (#9228) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Q8200-al alap intel hűtővel 2700 Mhzre húzva 83 fokos a procim...

(#9231) Moonline. válasza #32839680 (#9230) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Én nem emeltem a feszt, a memóriákhoz se nyúltam, csak az FSB-t emeltem. Nem nagyon értek hozzá :) De csináltam róla egy táblázatot grafikonokkal hogy mi mennyivel nőtt everest szerint.
Link letöltés gombra katt

(#9232) mate0217


mate0217
aktív tag

Neki áltam tuningolni :C

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#9233) sev5g3


sev5g3
csendes tag

Sziasztok!

Van egy tuningolatlan Pentium Dual Core D820-as procim, de gondolkodom, hogy lecserélem core 2 duora (pl. E7200 vagy E7400-ra). Ahogy olvasom a teszteket, ezt a d820-ast bőven 3000 GHz fölé lehetne tornászni, csak qrvára melegszik és sokat fogyaszt.
Szerintetek hogyan járok jobban? Vegyek pl. egy e7200-at (plusz finom tuning), vagy új hűtőt és tuningoljam a d820-ast min. 3,2 GHz-ig? Kb. 25e-t szánnék a dologra.

A gép többi része fasza (2x1 gb kingston hyperX CL5 RAM, Sapphire HD4870 1GB Vapor-X VGA, Asrock P45XE-Wifin alaplap). Elsősorban Full HD filmezés miatt kellene erősebb proci, jelenleg éppen hogy elfutnak az 1080p-s filmek akadás nélkül, de peak esetén már néha bericeg.

Előre is köszi.

(#9234) mate0217


mate0217
aktív tag

Nem tudtok linkelni néhány tuning progit??

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#9236) szilva01 válasza mate0217 (#9234) üzenetére


szilva01
őstag

Ha tanácsolhatok valamit, ne tuningolj windows alól programmal.

morgyi: A 60-65°C teljesen rendben van. Terhelés alatt ne lépje át a 70-75°C-ot. És a maghőfokot kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#9238) szilva01 válasza #32839680 (#9237) üzenetére


szilva01
őstag

Minél hűvösebb, annál jobb ;)

(#9241) szilva01 válasza #32839680 (#9240) üzenetére


szilva01
őstag

Egyáltalán nem sok neki.

(#9243) Ayg0


Ayg0
senior tag

üdv.

következő a vas: foxconn a7da-s (790gx), athlon le-1620, ocz reaper pc9600 2x1gb.

pár éve tuningolgatok már, de most olyan jelenségbe botlottam amit nem értek, amit eddig nem tapasztaltam és csak találgatni tudok, hogy miért...
az "fsb-t" szerettem volna 300mhz-re tolni, hogy gyári órajelen és időzítéseken le tudjam tesztelni a ramokat memtesttel, de 280 felett már bootolni sem akart. elvileg egyszerű lenne a megoldás - még feljebb tolom a vcore-t - de a cpu feszültségének növelésével kissé érthetetlen módon a north bridge hőmérséklete ugrik meg, pedig annak az energiamenedzsmentjéhez hozzá sem nyúltam. a ramok természetesen visszaosztva, időzítések lazítva.

mi lehet a gixer?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9244) Ayg0 válasza Ayg0 (#9243) üzenetére


Ayg0
senior tag

senki? :F

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9245) szilva01 válasza Ayg0 (#9244) üzenetére


szilva01
őstag

Sose volt nem intel procim, ennélfogva nem nagyon értek hozzá. :(

(#9246) Ayg0 válasza szilva01 (#9245) üzenetére


Ayg0
senior tag

nyílván azoknak szól a kérdés, akik am2/am2+ vonalon tevékenykednek és tudnak segíteni, nem azoknak akik nem. :U

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#9247) jagada válasza #32839680 (#9240) üzenetére


jagada
őstag

"2db 120centis meg egy 80centis házhűtővel."

Úristen!!! Neked mekkora házad lehet!!!! :R :R :R :R

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#9249) Klarsa


Klarsa
tag

A segítségeteket kérem. Nem tudom, hogy 2 ram közül melyiket válasszam.
1. OCZ 4096Mb DDR3 1333Mhz Gold KIT - 18.552 Ft
2. OCZ 4096Mb DDR3 1600Mhz Reaper KIT - 20.964 Ft
Alaplapból ezt választottam : MSI 770-C45 - 19.440 Ft

+ Nem tudom hogy az alap támogatja-e a 1600Mhz-est.
Mert ezt írják róla: Supports four unbuffered DIMM of 1.5 Volt DDR3 800/1066/1333/1600* (OC) SDRAM, 16GB Max
(1600* (OC) -s rész piros színnel van írva)

Ez most akkor mit is jelent?
Akkor lehet hogy az 1600Mhz-est nem is rakhatom bele?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Erre ezt a választ kaptam :
De belerakhatod, viszont tuningolnod kell, hogy 1600 MHz-es órajelen tudd járatni.
És ide irányított egy link-el.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bonyolult ezt beállítani? Mert ha igen akkor hagyom.
És mi történik ha tuningolás nélkül rakom bele az alaplapba az 1600Mhz-s memóriát?
Akkor valamelyik tönkremehet?
Vagy inkább menjek biztosra és a 1333Mhz-est vegyem meg inkább?

(#9250) qfm válasza Klarsa (#9249) üzenetére


qfm
senior tag

Nem megy tönkre, visszaosztja a ramot, és kisebb órajelen fog menni. Általában nem nehéz beállítani, de ha írsz egy configot, könnyebben választ kaphatsz.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.