Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10951) Pero válasza P100 (#10949) üzenetére


Pero
senior tag

ki kéne h tudja, mert ugye ott még nem prociban volt az MC így max "FSB" emeléssel, vagy szorzóállítással, de ki kéne h tudja hajtani. csak akkor sok minden másra is figyelni kell.

(#10952) Blaze71 válasza Pero (#10951) üzenetére


Blaze71
őstag

Az teljesen más, hogy egy memória milyen frekvencián megy és az, hogy milyenre tudod állítani. Pl AMD K8 is csak 800 MHz-ig kezeli a memóriát, mégis megy a 800 MHz-es modul is akár 1050 MHz-en is stabilan. Persze nem 1,8 V-on, de megy. Itt is az volt a kérdés, hogy miért nem tudja 1066 MHz-re állítani, az pedig meg lett válaszolva.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#10953) lipi67


lipi67
veterán

Látom, volt forgalom..A törpém elcseszte a gépet, ha kész leszek, s tudok, válaszolok. :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10954) lipi67 válasza smkb (#10939) üzenetére


lipi67
veterán

Szia!
Igen, régebben 3 favorit volt, a Te lapod, a P5B és az Abit IB9. (Én az utóbbit vettem) Nálam a 2180-as ment benne max.406FSB -vel (tesztre-valid-) Hogy magyobb procik esetén mit bír..Sajna nem tudom, de szerintem nem feltétlenül 1066 állítja meg. Kéne kölcsönkérned 1333-as procit (ha azok szimpatikusabbak), s megnézni, mit kezd velük. (Bios támogatja-e) Az a biztos.
Amit olvastál: Szerintem félreértelmezhetted, vagy én értem félre? Működés közben ugyan nem cserélsz procit, de gondolom, nem is erre gondoltál. Szerintem arról van szó, hogy a mostani prociddal állítsd 333-ra az FSB-t, mentsd s úgy kapcsold ki a tápt,s jöhet a csere. Butaságot nem akarok írni, hogy mit támogat 100%-ra a lapod. Egy magasabb szorzóju procival elvileg jobban húzhatnád, de ez jelentős javulást nem jelentene a 3,2GHz-re húzott procidhoz képest..A quad jó megoldás lehetne, csak..abban a lapban, kétséges. Nem a proci, sajna a lapod szab gátat (szabhat), az északi hidadat nagyon kellene feszelni, s hűteni is azt, nem a procikat. Más procival meg látványos javulást nem tapasztalnál, igy..Szerintem alaplapcserén gondolkozz, jobban jársz. Kezdetben elég lenne a mostani procid is bele, s 8x425 (3,4GHz ) nem lenne akadály, s a ramjaid is bírnák a 900MHz-et. Később meg..eladod a 965-ös lapodat meg a procit, s veszel egy jobb procit érte. Én ezt tenném, de mondom, próbáld ki, mit tud a bios, mit támogat FSB ide, vagy oda.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10955) lipi67 válasza Piloss (#10932) üzenetére


lipi67
veterán

Nem jönnek most be a linkjeid, s nem emlékszem a képekre, de:
Megnézed, hogy a proci- lap páros milyen FSB-t bír (szeret, normális feszen (24/7) ),s ahoz osztod vissza a ramjaidat. Van, hogy tuningnál a túl alacsonyan járatott ram is visszafog. Nem 1x van, hogy keresed a procid végét, s ezért alig, vagy nem (1:1-ben) osztod vissza a ramokat és..hátráltat. Erre nincs recept, ki kell tapasztalni.
Alaplapod topikjában keress rá, biztos van róla írás, hogy hol állíthatod a ramjaidat. Ott keresd meg a Static tRead Value -t, az a performance level. Ha nem találod, tedd fel a memset nevü progit, ott win alól szoftveresen állíthatod, s az spd fülre kattintva kiolvastathatod a ramod értékeit vele. Ezeket kellene biosba belőni.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10956) lipi67 válasza P100 (#10941) üzenetére


lipi67
veterán

"Újra is kéne telepíteni ilyenkor az oprendszert? VGA cserénél is?" -NEEM!
(#10948) pepe_g: Nem a procidtól függ, ki tudod használni, de..sok értelme nincs. 200-as FSB-n egy 2,66-os visszaosztást kellene keresned, de..
1. Mindíg a legszorosoabb visszaosztásra kell törekedni, akkor jobban teljesítenek a ramok. (1000-ren futó ramok 5:8-ban -cpuZ-, nem jobban mint szinkronban (1:1) járatott 800-asok. )
2. Sose a ramot állítsd a procihoz, soe veszed észre a különbséget. Egy szorosabb késleltetéssel , szűkebb tRd-vel (főleg memolvasás) többre mész. Én is 1066-on döcögtetem a ramjaimaat mert fesz se kell nekik hozzá, és nem melegednek, pedig 1400 körül tudnak. Arra jó, ha a proci bírja a tuningot, ne a ram legyen a gát egy magasabb FSB-nél.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10957) lipi67


lipi67
veterán

Bocs mindenkitől az elgépelések miatt, elfáradtam :U .

Jó éjt!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10958) Piloss válasza lipi67 (#10955) üzenetére


Piloss
senior tag

A max FSB ami még stabil az a 221mhz
A ramokat már az elején vissza osztottam és jelenleg 588mhz-en járnak

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#10959) smkb válasza lipi67 (#10954) üzenetére


smkb
őstag

Köszönöm a válaszod!

(#10960) dybu válasza Piloss (#10958) üzenetére


dybu
tag

Az 588MHz az milyen érték? DDR?

20 GOTO 10

(#10961) 3arnus


3arnus
csendes tag

Sziasztok
van egy 915 Pl msi lapkeszletem,es nem tudom hogy hol kell allitani benne a pci frekiket,mar emeltem az fsb-t 133-rol 144-re,ddram mar meg oldattoam,de ezt pci frekit nem tom beallitani,mit csinaljak vele,ettol az fsb-tol meg nem karsosodik semmi,huzhatom tovabb? (a biosban a pci-hez csak Auto Detect pci clk enabled/disabled,es meg egy olyan beallitas,hogy PCI IRQ es ott szamok vagy auoto beallitas) mik ezek? segitsetek pls

(#10962) mbencem


mbencem
tag

hY!
Az lenne a kérdésem hogy milyen progival lehet állítani az fsb-t win x alatt.
alaplap:asus p4p800s-x

(#10963) lipi67 válasza Piloss (#10958) üzenetére


lipi67
veterán

Bár a 945-ös laok..nem erre valók (tuning) de 221-nél biztos több van benne. 4500-nak is mehet több fesz, (prime alatt a cpuZ mutathat 1,36V-ot is 24/7-ben) Ramok meg ..Választani kéne más visszaosztást (nem tudodm, mi van a biosban), vagy alacsonyabb szorzó- nagyobb FSB párosítást. Hidd el, nem jó a ramoknak sem az a döcögés, járatsd min.700környékén, szeretni fogják.

(#10959) smkb : :R

3arnus: Kicsit egyedien írsz, de attól az FSB-től semmi baja nem lesz. (a fesz öli meg a procit, s nem az órajel, sőt..a hő igaz, hogy fontos tényező, de kb annyiban, hogy magasabb hőmérsékleten kevesebb fesz is károsíthat.
Keress topikot a lapodhoz, hátha valakinek van konkrét tapasztalata.

(#10962) mbencem: Set FSB a progi ami kell Neked. Előtte ne felejts el bemenni a biosba és ott adni plusz feszt a procinak, s alacsonyabb órajelre venni a ramokat, mert ha Win alól elkezded mad húzni, megy vele a ram is, s ha előtte nem osztod vissza, az fog visszafogni.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10964) Piloss válasza lipi67 (#10963) üzenetére


Piloss
senior tag

Hát ép ez az hogy a cpu szorzóját semmilyen módon nem tudom állítani :(
Amúgy a procinak mekkora a max feszültsége ami még egészséges?

#10960 dybu:nem,ez a DDR2-es érték

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#10965) Vityapapa


Vityapapa
tag

Üdv! Van 1db 667MHZ es 1db 800 as RAM a gépben, hogyan tudom a ramokat visszaosztani?
Biosba DRAM frequency lehetőségek: 400MHz ,533MHz ,667MHz
most 667-en fut
Ha 400-ra teszem akkor fog DRAM: FSB 1:1-be menni?
Ja és single channelbe megy, ezt hogy tudnám dualba tenni?
És az időzítésen is kell állítanom?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Steam: vitya_84

(#10966) mbencem válasza lipi67 (#10963) üzenetére


mbencem
tag

"Pll ID error"
ezt a hiba üzit dobja mikor get fsb-t nyomok

(#10967) takacsmiklos


takacsmiklos
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan tudom a laptopom processzorának órajelét felhúzni?

A válaszokat előre is köszi!

(#10968) Grafiqs válasza takacsmiklos (#10967) üzenetére


Grafiqs
őstag

Egy laptop processzorát nem igazán ajánlatos felhúzni. Nagyon-nagyon veszélyes mûvelet. Elsôsorban a hûtés miatt. A hûtés mivel integrált ezért gyakorlatilag az összes hûtendô alkatrészt érinti. Ha a processzort valami módon túlhajtod abban az esetben az összes többi alkatrész hûtése elégtelen lehet, ami rövid távon komoly károkat okozhat.

Inkább vegyél erôsebb processzorral szerelt laptopot, mert annak a hûtése a komolyabb hôterheléshez van tervezve.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10969) takacsmiklos válasza Grafiqs (#10968) üzenetére


takacsmiklos
csendes tag

Oks! Köszi a választ, azért gondoltam megkérdem, hátha... ;)

(#10970) Grafiqs válasza Vityapapa (#10965) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ha különbôzô sebességû ramot használsz akkor az alaplap automatikas a lassabbikhoz fogja állítani a sebességet. Ami esetedben a 667Mhz. Ennél magasabb frekvenciát csak akkor tudsz elôcsalogatni, ha a lassabb memoria bírja.

Amennyiben a beállított fsb érték 400Mhz akkor fognak szinkronban menni. De csak abban az esetben ha a lassabb memóriád tudja a 800Mhz-et. Ez pedig nem túl valószínû.
Dual channel egyik feltétele, hogy a ram modulok tudjanak párban mûködni. Mivel a memóriáid különbözô sebességûek, valószínüleg nem képesek dual channelben üzemelni.

Lehet próbálkozni az idôzítésekkel is, de nem lesz könnyû megtalálni azt a beállítást amit mindkét modul elvisz.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10971) Grafiqs válasza mbencem (#10966) üzenetére


Grafiqs
őstag

A gugli szerint le kell szedned a getfsb-t és letölteni a legfrissebbet.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10972) Vityapapa válasza Grafiqs (#10970) üzenetére


Vityapapa
tag

700 felett nem nagyon megy a 667es ramom!
Tehát dual elfelejtve, oké!
Akkor ha a CPU fsb-t emelem a DRAM frekit állítsam 667-ről, 533-ra a biosba?
Időzítést pedig auto-ra?
Biosba csak ezek a lehetőségek vannak:

Steam: vitya_84

(#10973) Grafiqs válasza Vityapapa (#10972) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ha a CPU fsb-jét emelednéd mondjuk 333Mhz-re - ami sok esélyed nincs, mivel szorzót nem tudsz állítani - akkor mehetne szinkronban a ram a procival. A ram frekijét hagyd nyugodtan 667Mhz-en. Ha esetleg játszani akarsz vele, akkor próbálgathatok mennyire stabil magasabb frekvencián. Mondjuk 700-on. Illetve az idôzítést állítsd autora. Ezzel is játszhatsz, de csak óvatosan és elôször keresd meg a legmagasabb frekvenciát ami stabilan mennek a ramok. Ezt tesztelt alaposan. Utána pedig megpróbálhatod az idôzítéseket is feszesebbre venni.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10974) Vityapapa válasza Grafiqs (#10973) üzenetére


Vityapapa
tag

A CPU fsb-t 250-re szeretném belőni! ehhez milyen ram beállítás szükséges? Mert Ha 667-en hagyom bőven 700 fölé fogja vinni magával a ramot nem?

210fsb-nél ment a ramom 700-on és a stabilitásteszten 2 perc után elbukott! :( :

Steam: vitya_84

(#10975) Grafiqs válasza Vityapapa (#10974) üzenetére


Grafiqs
őstag

Akkor azt kell megnézni, hogy milyen visszaosztási lehetôségeid vannak. Mert ha növeled az fsb-t az ugye viszi a ram frekit is magával. Mert 1:1-re van állítva az osztás.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10976) Vityapapa válasza Grafiqs (#10975) üzenetére


Vityapapa
tag

és azt hol tudom megnézni?

Steam: vitya_84

(#10977) Grafiqs válasza Vityapapa (#10976) üzenetére


Grafiqs
őstag

Advanced DRAM configuration menü a BIOS-ban.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10978) Vityapapa válasza Grafiqs (#10977) üzenetére


Vityapapa
tag

itt mit állítsak át?

Steam: vitya_84

(#10979) Grafiqs válasza Vityapapa (#10978) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ezek szerint az osztást nem tudod manuálisan beállítani.
Akkor próbáld meg a másik irányból. Állítsd a ram modulok sebességét 533Mh-re és, így húzd felfelé az fdb-t. A timing-ot pedig hagyd Auto-n.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10980) Vityapapa válasza Grafiqs (#10979) üzenetére


Vityapapa
tag

kipróbáltam mindet:

DRAM freki: 667MHz FSB: DRAM 3: 5
533MHz 3: 4
400MHz 1:1

akkor megpróbálom 533-on
Max. mennyi voltot adhatok a ramnak?

Steam: vitya_84

(#10981) Grafiqs válasza Vityapapa (#10980) üzenetére


Grafiqs
őstag

Próbálgasd csak, de tesztelj alaposan. A feszültségekhez semmiképp se nyúlj, mert nagy komoly következményei lehetnek.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10982) Vityapapa válasza Grafiqs (#10981) üzenetére


Vityapapa
tag

ORTHOS Blend teszt jó?

Ja és még valami, szerinted is jó ha a AGP/PCI frekit 32 re teszem?
Mert alapból 33.3, de ha emelem az fsb-t nő ez az érték is és nem engedi visszaállítani csak 32 -re!
Valaki pedig azt írta hogy 37 feletti érték nem egészséges!
Szerinted?

Steam: vitya_84

(#10983) Blaze71 válasza Vityapapa (#10982) üzenetére


Blaze71
őstag

Memóriáknak adj feszt, mert azért fagy ki.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#10984) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok!
Kicsi segítséget kérnék!:)
Asus P5K Deluxe + Crucial Ballistix 800Mhz + E8400
Egy 4Ghz-et szeretnék nagyon stabilra belőni BIOSban!
Itt vannak a beállítások, de Prime95-el tesztelve Small-ra állítva fél perc után már piros az egyik táblázat! Mit kéne még beállítani vagy min finomítsak??
AI Overlock tuner: Manual
CPU Ratio Setting: 09.0
FSB Strap To North Brige: 333Mhz
FSB Frequency: 445
PCIE Frequency: 100
DRAM Frequency: DDR2-891Mhz
DRAM Timing Control: Manual 5-5-5-15
CPU Voltage: 1.2750v
CPU PLL Voltage: 1.50v
FSB Termination Voltage: 1.20v
DRAM Voltage: 2.00v
NB Voltage: 1.25v
SB Voltage: 1.20v
CPU GTL Voltage: 0.63x
Load-Line Calibration: Auto

THX:R

(#10985) zH.


zH.
senior tag

Sziasztok!
AMD Phenom 9600 black edition processzor
Asus M3N78-EMH HDMI alaplap

szeretném húzni a procit legalább 3.0ghz-ig ,de sajnos az alaplap nem támogatja a feszültség növelését.
legújabb bios.próbáltam már így is húzni ,de 2.6ghz-n már instabil volt ,2.8ghz-n már valamikor el sem indult ,3.0gz-nél már el sem indult.

valahogy lehetne húzni ? :F
egyébként elég sz#r ez a lap ,5k pont 3dmark06-ban ,és a legtöbb játék laggol. ( az is ami nem kéne )
8800gtx kártya ,2x2gb ram.
üdv :R

[ Szerkesztve ]

just be

(#10986) lipi67 válasza Piloss (#10964) üzenetére


lipi67
veterán

Inaktív a menüje, vagy mi?
Ahogy nézem a giga honlapján,sajna nem az az alaplap ami tuningbarát lenne, ez tény. :U
A 667-es ramjaid túlhajtását nem nagyon fogja honorálni. (533/667) Azt is látom, F4-es bios ami már támogatja az 1333-at. Az jó lenne Neked. Csak tudod, más leírva és más a használhatóság. Lehet, hogy pontos adatok (???), de lehet, hogy többet, vagy éppen kevesebbet lehet kihozni belőle.. Ezt így megmondani..lehetetlen. Játszani kell vele, ilyen a tuning, s gyári értékek felett, semmire sincs garancia (tuningpotencia)

(#10966) mbencem: Kvarég használtam, Giga lapoknál ET6 van, de arra emlékszem, hogy be kell állítani, hogy milyen lapod van. Van a progi mellett egy asszem txt file, abban egy lista, hogy x-y alaplapokhoz mit kell beírni.

(#10967) takacsmiklos: Ahogy mondták.. :K S érdekességen kívül értelme se sok lenne, többnyire nem a cpu a szűk keresztmetszet hanem a vga.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10987) lipi67 válasza Hulk24 (#10984) üzenetére


lipi67
veterán

A procinak mehet még fesz, mert ez bios fesz, és valós kb 0,05v Vdroop-pal csak 1,225v.
(ha az auto Load Line cal disabled) Milyen opciók vannak az AUTO-n kívül? Ha manuálisan tudod engedélyezni, tedd meg.

Igaz, jobb procik itt lazán viszik. Prime95 nél ne a 25.11-et használd, valami nem ok ott 1es gépeken. 25.9-es ok.
VTT (FSB Termination Voltage) is lehet kevés, adhatsz neki 1,28 ig bátran 4GHz-hez.
Az NB-nek is mehet még pici fesz
A CPU GTL ref értéket ki kell tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10988) Vityapapa válasza Blaze71 (#10983) üzenetére


Vityapapa
tag

Mennyi a max. amit adhatok nekik? nem egy tuning ramok, NANYA típus

Steam: vitya_84

(#10989) Piloss válasza lipi67 (#10986) üzenetére


Piloss
senior tag

Egyszerűen nincs ott a szorzós rész
A bios az szerencsére F4-es

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#10990) Hulk24 válasza lipi67 (#10987) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Adtam neki a BIOSban 1.3000v mármint a CPUnak! A Load-Line-t meg Enabledre állítottam.
A VTT nem tudtam 1.28-ra beállítani, így 1.30on megy, az sok?? 1.20 - 1.30 - 1.40 van a listában..

IBT 10x hibátlanul lement és eddig a Prime95 se hibázott!

[ Szerkesztve ]

(#10991) lipi67 válasza Hulk24 (#10990) üzenetére


lipi67
veterán

VTT 1,3-on nem olyan gáz 24/7-ben sem, de ha tudnád csökkentin, az jó lenne..(szar a VTT állítási lépcsője :K )
cpu nem gáz, nincs meleg, s valós 134-1,365 még intelék szerint is ok

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10992) 3arnus válasza lipi67 (#10963) üzenetére


3arnus
csendes tag

Tudom,siettem nem fogalmaztam meg eleg jol,elmoondom most rendesen hogy mi van. Akartam emelni cpu-t fesz nelkul,csak biztonsagosan. Utanna nezegettema dolgoknak. Olvastam hogy anyira allitsam a ram frekijét hogy az birja,es az en ramom 200Mhz,efektiv 400MHz,hat en at allitotam 333 Mhz-re,es lett 5:4 a szorzo,es az fsb emeles utan volt a ram mghz-je 176kb effektiv 352 . Gondolom hogy jol csinaltam,ha nem irjatok meg. Na de en pci frekit is be akartam allitani fix-re,azaz 33-ra,de azt nem tudom,nem talalom a biosba. ha az nem lehet at allitani,az csinal valamit a hardvernek? ez van a biosba:
Kerlek segitsetek :) :R

(#10993) lipi67 válasza 3arnus (#10992) üzenetére


lipi67
veterán

" fsb emeles utan volt a ram mghz-je 176kb " ????????
egy cpuZ+Everest memírás képet légyszí!!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#10994) Piloss válasza Piloss (#10989) üzenetére


Piloss
senior tag

Most nézem az ET6-ot és ha tuning van a gépen akkor itt az érték megemelkedik 2.000V-ra,ha meg alapon akkor a 1.800V-on van
Talán ezért nem tudtam tovább húzni a procit? :F

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#10995) kriszbon válasza mbencem (#10966) üzenetére


kriszbon
őstag

Ahhoz hogy használni tudd a progit meg kell nézned hogy a lapodon milyen Clock generátor chip van. Mutatok egy lapot hogy kb hol találod [link] sajnos nagyobb képet hirtelen nem találtam, de ahol pirossal bekarikáztam, valószínü hogy az lesz. Nézd meg mi van ráírva (ICSxxxxx, RTMxxxxx, SLGxxxxx, CVxxxx, CYxxxxx Wxxxx) az x-ek nem pontosan jelzik hogy utána annyi a szám/betü. Azt leírod és mikor indítod a progit, abban a listábol kiválasztod azt amit leírtál (ha benne van) és akkor nyomod a GetFsb-t, utána a skálán annyit állítasz fel amennyit gondoltál , és SetFsb (csak kicsi lépésekben ha nem tudod mennyit bír) Ha biosban nem tudod fixálni a Pci-e/Pci frekit akkor ha jól emlékszem ez 100/33-on tartja. Ha nincs a listába a chip száma, akkor cumi ;]
Mod: Piloss Az a memória feszültsége ami emelkedett, gondolom biosban Auton van és az meg tuningnál mikor a ram freki is megy fel, akkor több feszt ad neki. De szerintem nem azért nem tudod húzni!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#10996) Vityapapa


Vityapapa
tag

Everest stabilitás teszten bukok rögtön az elején, viszont ORTHOS , Prime95 és OCCT nem talál hibát! Kinek higgyek?

Steam: vitya_84

(#10997) Cruel_Death


Cruel_Death
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Kérdésem a következö lenne!
Szerintetek egy Dual Core E2220 at menyire lehet felnyomni biztonságosan?
Illetve esetleg van e valamilyen más tuningolás fajta mint a biosban valo turkálás?
ugyan nekem Abit IL9Pro deszkán van a cucc és az nem igazán engedi piszkálgatni és erröl szeretnék némi infot kapni hogy ezt hogy tudnám megoldani anélkül hogy ujj lapot vennék!
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki ir és aki segit!

Nézd meg a folyamatosan frissülö többi hirdetésemet!!! http://olx.hu/hirdetesek/hirdeto/nYO9/

(#10998) Cruel_Death


Cruel_Death
csendes tag

hozzáteszem anyira nem vagyok nagyon perfect tuningos de szeretnék huzni egy kicsit a vason de lecserélni nem nagyon szeretném

Proci: Dual Core E2220
Deszka: Abit IL9 Pro
Ram: 3gb DDR2 Corsair (3db DS)
VGA: Nvidia GeForce 9600 GT OC 512mb gddr3

Nézd meg a folyamatosan frissülö többi hirdetésemet!!! http://olx.hu/hirdetesek/hirdeto/nYO9/

(#10999) 3arnus válasza lipi67 (#10993) üzenetére


3arnus
csendes tag

Itt vannak a kepek: [L:/dl/upc/2009-10/18/171514_rstuq7tkj1c0lfty_everest.jpg][IMG:/dl/upc/2009-10/18/171514_rstuq7tkj1c0lfty_everest.thumb.jpg][/IMG][/L]
Na,de a PCI frekit nem állítottam,az art neki ennyi FSB? meg lehet emelni az FSB-t? ugy 3.2-ig akarnam,csak nem merem mert nem tom allitani a PCI frekit :F :F
:R :R

(#11000) 3arnus válasza lipi67 (#10993) üzenetére


3arnus
csendes tag

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.