Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Xerxész válasza Varlaisaran (#13645) üzenetére


Xerxész
őstag

Még nagyon alapszintű vagyok, igazán kemény ellenféllel nem volt dolgom, vagy ha mégis belefutnék, hát elkerülöm valahogy. Ha másképp nem megy, kísérőket fogok alkalmazni...figyelemelterelésnek. :)

(#13652) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Nemrég elkezdtem játszani a gémmel és már beletettem a gyári 3 gigás texture pakkot.
Sokkal szebb is lett a játék,de valahogyan még mindig nem a legszebb.
Szeretném továbbfejleszteni,de nem akarok 1000 módot belerakni,hanem a lehető legkevesebbet,a legélethűbb megjelenés mellett.
Milyen módokat ajánlanátok,a már meglévő gyári mellé?
Egyébként a játék hangulata nagyon megfogott,amit nem gondoltam.
Igaz,hogy már pár éves,de valahogyan csak most jutottam el odáig,hogy játszak vele.
Szóval köszi a válaszokat. :R

(#13653) wesker24 válasza bombibmw (#13652) üzenetére


wesker24
senior tag

Hátha van hozzá elég erős géped akkor tedd fel még hozzá a Skyrim HD 2k Texture packból a FULL verziót ha nincs hozzá elég erős géped akkor a LITE verziót + a Gyári Texture packot + valamelyik ENB Packot és már meg is vagy !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#13654) bombibmw válasza wesker24 (#13653) üzenetére


bombibmw
veterán

Ott a gépem a HSZ-omban,az elég erős lehet?
ENB-ből bármelyik jó lesz,vagy van kifejezetten ajánlott?
Ahogy látom a 2K texture-ból több is van,gondolom mindegyik másra vonatkozik,szedjem le mindet?
Vagy na Full verzió,amiben megtalálható az összes?
Telepítése hogyan zajlik ezeknek?
És köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#13655) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok Magyarosításról van valami infó mikor lesz elérhető ?

El. Psy. Congroo.

(#13656) bombibmw


bombibmw
veterán

Most szedem a Full HD 2K-t,meg a RealVision ENB-t.
Ez a RV gyönyörűen néz ki.
Nem elég csak ezt felrakni,kell hozzá a 2K is?

(#13657) Tirexi válasza bombibmw (#13656) üzenetére


Tirexi
addikt

Az RV tényleg elég szép csak az a baj túl sok minden más is kell hozzá. Amire kihoztam úgy mint a képeken már lenyomtam volna a fél főkampányt.

(#13658) bombibmw válasza Tirexi (#13657) üzenetére


bombibmw
veterán

Most felraktam a 2K-t és a RV-t is.
Sokkal szebb lett megint és látszik is a hatás,de még mindig nem az,ami a képeken.
Láttam a listádat,mikor visszaolvasgattam,de azért 30-40 modot nem akarok csak a grafra betenni.
Na jó,mit kell még beletegyek? :D

[ Szerkesztve ]

(#13659) Tirexi válasza bombibmw (#13658) üzenetére


Tirexi
addikt

Én inkább fogtam és csináltam magamnak egy saját ENB-et ami tényleg úgy nézi ki mint ahogy a képeken vagy a videón. Ebben a 240MB-os pack-ban minden benne van ami kell hozzá. Ha legközelebb felteszem a Skyrim-et csak bemásolom a pack-omat azt kész. :K

(#13660) bombibmw válasza Tirexi (#13659) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,ezt már leszedtem tegnap,csak nem tettem fel,mert ki kell törölni a többit,vagy mi?
Hogyan telepítem?
Tegyem fel inkább újra a gémet és csak egyszerűen másoljam be?

OK,látom ezt csak be kell másolni.
Megpróbálom rátenni a többire,aztán ha nem jó,újrateszem a játékot és frissen ráteszem.
Köszi szépen,majd jelentkezek,hogyan sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

(#13661) Tirexi válasza bombibmw (#13660) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen a lényege pont az, hogy egy full szűz Skyrim-ra tedd fel. A HD pack az fent maradhat. A lényeg, hogy semmi korábbi ENB cucca ne legyen benne mert összeakad és vége a játéknak.

Örülnék neki ha kipróbálnád mert érdekel, hogy megy-e vagy nálad is az-e a hiba mint egy itten kollégának, hogy nem indul el tőle játék. Mert akkor legközelebb nálam is hiba lesz gondolom.

Csinálok majd egy Lite verziót is hamarosan belőle. Abban csak az ENB fájlok lesznek.

Szerk.:
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#13662) bombibmw válasza Tirexi (#13661) üzenetére


bombibmw
veterán

Most rátettem a többire és nem indult 3d dll hibával.
Már leszedtem és telepítem is.
Aztán megy rá az ENB.
2k,meg High Res Texture pack mehet fel előtte,vagy csak az ENB?

[ Szerkesztve ]

(#13663) Tirexi válasza bombibmw (#13662) üzenetére


Tirexi
addikt

Előbb rakd fel csak az én pack-omat. Aztán meglátjuk. Amúgy nem értem mi lehet a probléma nálatok. Nálam simán megy.
Megcsinálom a Lite verziót is most már. :K

Az ini fájlokat a leírás szerint átírtad igaz?

[ Szerkesztve ]

(#13664) bombibmw válasza bombibmw (#13662) üzenetére


bombibmw
veterán

OK,először nem indult 3d_43.dll,vagy milyen hibával,pedig telepítettem a DX-et is.
Leszedtem a Microsoft oldaláról egy alkalmazást,amivel megoldódott a probléma és így most megy szépen a game.
Nem kicsit gépigényesebbé vált viszont a játék így. :)
Gyönyörű a látvány,viszont a kártyám jó 10 fokkal melegebb lett és 1200Mb-ról 1450-re nőtt a Ramhasználat.
A sötét kicsit túl sötét benne,de összességében szuperül működik a High Res Texture móddal,amit előtte feltettem.
Gondolom egy erősebb géppel szépen menne,de hát ezzel kell főzni.
Olyan 25-30 FPS-sel megy,megpróbálom kicsit lejjebb venni a beállításokat és megnézem úgy is.

(#13663) Tirexi: Nem írtam át semmit,de majd ránézek arra is,viszont anélkül is működik szépen.
Azért írjam át,vagy mi a szerepe?
Várom a Lite verziót. :)

[ Szerkesztve ]

(#13665) Tirexi válasza bombibmw (#13664) üzenetére


Tirexi
addikt

Ha átírod szebb lesz a játék, lesz a fáknak és a fűnek is önárnyéka.

Fent van a Lite verzió de ha megy rendesen a full akkor a Lite felesleges.

A Mod Manager-be is kapcsolj be mindent ami a pack-ban volt.

[ Szerkesztve ]

(#13666) bombibmw válasza Tirexi (#13665) üzenetére


bombibmw
veterán

Átírtam mindent az iniben,ki is próbáltam,de a VGA-m dobott egy kéket,mert elérte a kritikus 80 fokot. :D
Beállítottam hát és most semmi gond vele.
Mi is az a Mod Manager és hol kell belőni?

[ Szerkesztve ]

(#13667) Tirexi válasza bombibmw (#13666) üzenetére


Tirexi
addikt

Nexus Mod Manager.
Ezzel a programmal lehet bekapcsolgatni a modokat.

(#13668) Jason19


Jason19
senior tag

Ez a dynavision mod mit csinál? Mert nekem nem igazán működik, vagy ehhez kell valami plusz cucc is? Most nem tudtam megállni, felraktam egy skyrealism grass + realvision enb performancet + enhanced light fx-et, enb truehdr dll-el, csak még finomítgatni kell + egyéb modok is biztos kellenek, mert ez még tényleg messze van a képeken látottaktól(bár olyan nem is lesz, mert nem éppen új a vas, és bármennyire csábító lenne egy gtx 780, de inkább várok még, pár hónapot, vagy jóval olcsóbb lesz, vagy kijön a 800-as nvidia és 8000-res amd széria..) de már ígyis sokkal szebb.

(#13669) Xirtam


Xirtam
veterán

Skacok tudtok picit segíteni? Megöltem az első sárkányt az őrtoronynál. Fő story szál. Azt kéri, hogy kutassam át a Sárkány tetemét. De én már kiszedtem belőle mindent. És akkor most mi van?! :D

(#13670) bombibmw válasza Jason19 (#13668) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem már olyan,mint Tirexi kollégánál,csak éppen játszhatatlan. :D
Úgyhogy maradok a 2K textúránál,meg a gyári HD packnál. :)

(#13671) Jason19 válasza Xirtam (#13669) üzenetére


Jason19
senior tag

Tölts újra egy mentést, elvileg el kéne szívnod a lelkét és utána adná a következőt.

Én nem "naturál" enb-t akarok, hanem ilyen jófajta színeset. :) (merthát játék.) De most a következő a gondom.. (próbáltam már interior beállításokat de semmi hatás :( )
Belső tereken olyan rohadt sötétség van, hogy konkrétan semmit nem látni.. hogy ezt megoldjam mit kell beállítanom, és hol? enhanced light and fx vagy enb-ben? Csak belső tereken van ez, külső tereken minden jó. nem akarok olyan világosságot mint alapból, de ennyire azért ne, hogy bemegyek egy barlangba és egyszínű fekete képet kapok.. Csak a fegyver enchantja világít, abból tudom, hogy nem fagyott ki a játék :U

(#13672) Tirexi válasza Xirtam (#13669) üzenetére


Tirexi
addikt

Válaszd ki a Unrelenting Force-ot aztán Shout-oljál egyet, hogy tudják te vagy a Dragonborn. :D
Aztán go vissza a várba.

(#13670) bombibmw:
Nyugi nálam is leszed vagy 20-30FPS-t a 120-ból. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13673) Xirtam válasza Tirexi (#13672) üzenetére


Xirtam
veterán

Sikerült, köszi! :R

(#13674) bombibmw válasza Tirexi (#13672) üzenetére


bombibmw
veterán

Hát akkor nálad is éppenhogy csak játszható még 90 körüli FPS-sel. :U :D
Ez az ENB nem a magamfajták konfigjához van kitalálva. :D
Van esetleg olyan ENB mod,ami nem vesz el ennyi erőt a géptől?

[ Szerkesztve ]

(#13675) Jason19 válasza bombibmw (#13674) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem tudom mennyit vesz el, mert eddig 60fps fölött voltam bőven, most 40-50, de én ezeket raktam fel:

http://skyrim.nexusmods.com/mods/30936//?
Ebből Option A performance
http://www.enbdev.com/mod_tesskyrim_v0108.htm
Ebből a d3d9 dll fájl (wrapper mappa)
Plusz: http://skyrim.nexusmods.com/mods/27043//?
Ebből Core files, exterior, dawnguard.

+ Skyrealism grass, messze nem olyan durva mint a dat grass mod, de ez is elég komoly, és csak -5 - 10 fps.

De a te configoddal még biztos lehet még jobbat kihozni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#13676) bombibmw válasza Jason19 (#13675) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi.
A Skyrealism grass-t hova kell bemásolni?
A többivel megvagyok.

(#13677) Jason19 válasza bombibmw (#13676) üzenetére


Jason19
senior tag

Mint bármely más modot, a data mappába. (utána data filesban engedélyezni, bár ezt nekem alapból megcsinálja.

(#13678) bombibmw válasza Jason19 (#13677) üzenetére


bombibmw
veterán

Az ENB-kben van külön data könyvtár,gondolom az felülírja az eredetit.
A grass-t akkor meg a data-ba.
Nem a játék főkönyvtárába kell bemásolni az ENB modokat és felülírni a már meglévőket?

[ Szerkesztve ]

(#13679) Tirexi válasza bombibmw (#13678) üzenetére


Tirexi
addikt

Az ENB fájlok a fő könyvtárba, az ENB-hez mellékelt DATA cuccok meg rendesen a DATA mappába felülírással. Ennyi. :K

(#13680) Jason19 válasza bombibmw (#13678) üzenetére


Jason19
senior tag

A data mappában vannak a modok, az enb-nek is vannak itt fájljai, a CoT-ből az éjszakai ég (ami nagyon frankón néz ki azt meg kell hagyni) Magát az enb modokat a főkönyvtárba kell bemásolni. De a data mappát nem írod felül, hanem összefésülöd, vagy az enb-ben lévő data mappa tartalmát teszed a skyrim data mappába.

(#13681) Jason19 válasza Tirexi (#13679) üzenetére


Jason19
senior tag

Látom te eléggé otthon vagy a modokban, nem tudod hogy ezt a dynavisiont hogy kéne működésre bírni? Nekem sehogy nem jön össze..

(#13682) #57919488 válasza Jason19 (#13681) üzenetére


#57919488
törölt tag

A spellek kozott kell jatekon belul megkeresni.

(#13683) Jason19 válasza #57919488 (#13682) üzenetére


Jason19
senior tag

Ott már néztem, de nem találtam..

(#13684) Tirexi válasza Jason19 (#13681) üzenetére


Tirexi
addikt

A Dynavision az csak egy sima DoF effect ami már alapból benne van az ENB-ekben csak be kell kapcsolni.
Az csak akkor kell külön ha nem használsz ENB-et.

(#13685) Jason19 válasza Tirexi (#13684) üzenetére


Jason19
senior tag

Köszönöm.

(#13686) Tirexi válasza Jason19 (#13685) üzenetére


Tirexi
addikt

Na sikerült aktiválni?

(#13687) Jason19 válasza Tirexi (#13686) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem igazán, a dll amit használok a trueHDR-es, ami egy kicsit butított, pl. alapból nincs dof(nem mai - de nem is túl régi - a vas, így fontos a teljesítmény) elvileg a dynavisionnel lehetne aktiválni, de nekem nem sikerült. (enb ini-ben hiába aktiválom a dofot, úgy sem megy, a skyrim vagy a skyrimprefs ini re írták, hogy ott is kell valamit álíltani, de azt már alapból úgy volt.) Igazából annyira nem fontos, már így is ( alap hd textura pack, realvision enb + enhanced light and fx + skyrealism grass) baromi jól néz ki, és a játék majdnem mindig 60 fps-el fut- Nem tudom a dof mennyire erőforrás igényes.
Viszont lenne még pár kérdésem, ha nem gond :)
Először is.. a skyrim nexus szervere egy krumpli vagy egy káposzta? Lemegy a nap mire betölt valamit.
Komolyra fordítva a szót:
[link] Innen szedtem le az enb-t. A full és performance között gondolom csak annyi a különbség, hogy full szebb, erőforrás igényesebb.
És az option A és B között mi a különbség? Azt látom, hogy oda van írva, hogy realvision enb + CoT (amit nem használok, de a data mappából ítélve onnan van az éjszakai égbolt, de csak ennyi) + RLO.
Az option B meg ugyanez, csak RLO helyett enhanced light&fx.
Na most mi a különbség az A és a B között? Mert én az A-t tettem fel + enhanced light fx-et és így is gyönyörű. Az RLO-t alapból nemigen tartalmazza. Mennyivel lenne más az eredmény ha a B-t telepíteném? Tehát miért van odaírva, hogy RLO vagy Enhanced? Anomáliát nem vettem észre, esetleg a B megoldás jobban az enhanced light fx-hez van igazítva? Tehát csak ilyen beállítási különbségek?
Illetve, mekkora lenne a különbség látványban és teljesítményben, ha nem a hdr hanem a sima enb dll-t tenném be?
Tudom, kipróbálhatnám mindegyiket, de most nekem elég jól be van állítva, és nem szeretném barkácsolni ha nem muszáj :)

(#13688) Tirexi válasza Jason19 (#13687) üzenetére


Tirexi
addikt

Pár FPS-t vesz csak le a DoF nem vészes. De csak kép készítésnél néz ki jól. Folyamatos játéknál kicsit zavaró néha a homályosság.

Na ezért nem használom a RealVision-t mert egy csomó minden baromság kell hozzá és egyszerűen nem tudod eldönteni, hogy most mi a jó hozzá, hogy úgy nézzen ki mint a képeken.
Én a Real-ról letettem szal passzolom.

(#13689) bombibmw válasza Tirexi (#13688) üzenetére


bombibmw
veterán

+1
Maradtam végül a jól bevált 2K+High Res Tex.-nél és már az elejének az elejénél járok és azt is most kezdtem el,miután annyit xarakodtam a különböző ENB-k próbálgatásával. :D

(#13690) Jason19 válasza Tirexi (#13688) üzenetére


Jason19
senior tag

Hát valóban kifejthetné bővebben is, hogy most mit is akar, hogy felrak 865 féle fájlt és döntsd el neked mi kell.. elég lett volna egy full és performance.. Így most lehet végigpróbálni az összeset külön külön. :W
Mostmár mindegy, egyelőre megfelel, és ha majd lesz sok időm és kedvem majd elkezdem végigpróbálgatni, hogy melyik a legjobb.

(#13691) Skyhunter válasza Tirexi (#13688) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Én pont hétvégén szántam el magam, hogy feltegyem a Realvsion-t. Korábban a MasterDeejay kedves fórumtárs QuietCool-ját használtam az ő személyes beállításával. Nagyon jó eltalálta a színeket, a dinamikát, a napfényt és nem gondoltam, hogy bármi tudja még überelni ezt. Egyszer már felraktam a Realvision-t, de valamivel összeakadt, csúnya volt a kép. Most sikerült és az eredmény fantasztikus lett, minden várakozásomat felülmúlta. Lehet hogy a legapróbb részletekben nem olyan mint Skyrimtuner videóin, de nagyon meg vagyok elégedve. Töltehetek fel képeket ha akarjátok. :)

(#13692) bombibmw válasza Skyhunter (#13691) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,kell kép és egy linket is légyszi. :D :R

(#13693) Tirexi válasza Skyhunter (#13691) üzenetére


Tirexi
addikt

Jöhet kép legalább lesz összehasonlítási alapom. :)

(#13694) whitezo88


whitezo88
nagyúr

mi az az ENB amúgy? mert ilyet a nexus nem dob ki.

(#13695) #57919488 válasza whitezo88 (#13694) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hat kb. 100+ ENB van mar nexuson :D
Amugy grafikai MOD lenyegeben amitol joval szebb lesz a jatek. Ha mar csak annyit irsz be a google-ba, hogy Skyrim ENB nagyon sok osszehasonlito kepet fog kihozni amiken azonnal lathato a kulonbseg.

(#13696) whitezo88 válasza #57919488 (#13695) üzenetére


whitezo88
nagyúr

konkrétan ez van írva egy modhoz:
ENB v168 required

de ilyen nincs fent.

(#13697) Tirexi válasza whitezo88 (#13696) üzenetére


Tirexi
addikt

Az az ENB DLL fájl verzió számát jelöli csak. :) De az jó régi már.

Itt vannak külön a DLL fájlok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13698) #57919488 válasza whitezo88 (#13696) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ja igen. Magat az alap ENB-t neha innen kell leszedni: enbdev.com
Es erre kell kulon rarakni azt amit a nexuson le lehet szedni.
Nagyon sokan mas ENB-ket hasznalnak ezert tehat ha azt latod nexuson, hogy 0.108 kell akkor azt a verziot erdemes leszedni melle.
Tehat 1 kell enbdev.com-rol meg 1 kell nexus-rol de a szamoknak meg kell egyezni. 0.108 stb.

(#13699) Lenry válasza whitezo88 (#13694) üzenetére


Lenry
félisten

[link]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13700) #57919488 válasza Lenry (#13699) üzenetére


#57919488
törölt tag

GTA:IV-vel is micsoda csodakat muvelt :DD igaz csak kepkockakat lattam de az allokep az valami baromi jo volt :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.