Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Na, ezt majd nem bannolják nekszuszról, egy FOTM, Hotfiles garantált. Az utolsó object remodelje épül 3DS Maxban álmatlan éjszakák árán. Eddig kb. kereken egy éve készül a teljes Skyrimes ayleid építőrendszer, tervek szerint 112 high def modellel, min. 2048/4096 textúrákkal. Nos, ki ismeri fel, az Oblivionban ez az elf kastély hol volt, és mi zajlott itt?

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#14052) Lapajbacsi válasza Tirexi (#14044) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Amíg a végleges magyarítás kijön, össze tudnátok állítani egy ajánlást, hogy ha valaki újra teszi fel a Skyrim-et, milyen konstelláció adja a legjobb élményt minden szempontból - minimalista módon - közép és high end is - milyen mod-pakkal milyen, ini-beállítások (vagy azokat optimalizáló szoftver), enb stb stb a magyarítással együtt. (Nyilván hivatalos dlc-kből és patch-ek-ből legfrissebb) Tudom önző vagyok, de én már vagy fél éve nem foglalkoztam Skyrimmel és ha felteszem és újrakezdem magyarítással, nem szeretnék megint szívni heteket, hanem azonnal egy tökéletes környezettel csak a játék örömének átadni magam és SEMMIT sem variálni, semmit update-lni, modolni, ini-zni... hanem ahogy felraktam úgy, utólagos változtatás nélkül kitolni egyszuszra... Egy ilyen kis uptodate listát nagy örömmel fogadnék... :R . vagy ez csak szép álom.. és szívnom kell óhatatlanul...? :D

(#14053) Kareszovics válasza Varlaisaran (#14051) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nem akarok hülyeséget írni, de így első tippre Paradise-ban a Palace? :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#14054) Ryder62 válasza Tirexi (#14047) üzenetére


Ryder62
őstag

Így elnézve a képeidet egy dolog foglalkoztat: mi késztet arra hogy csajos képeket készíts skyrimban? :DDD

(#14055) Integra


Integra
titán

srácok, technikai jellegű kérdés következik.
szóval jön az skyrim online.. és már félek, de ott fogok ragadni előtte :( :DDD
azon gondolkodom, hogy monitor helyett átülök kanapéra és kirakom vászonra a képet. játszátok konzol irányítóval vagy minek hívják ezt, és ha igen, milyennel? ugye jön a steam saját kontrollere is.. érdemes azt megvárni? egyáltalán a pc-re vásárolt játék menni fog vele?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14056) genndy válasza Integra (#14055) üzenetére


genndy
addikt

Válaszok:
- a Skyrim abszolút támogatja a kontrollert (az egész kezelőfelület konzolos, PC-sek közül sokaknak pont ez a baja vele), de a TESO nem igazán fogja. Mókolni lehet majd, de elsősorban bill+egérre van kitalálva, mint általában az MMO-k. Egyébként ajánlott típusok: eredeti Xbox kontroller, Logitech F310/510/710
- nem érdemes megvárni. Majd valamikor jön, de se pontos dátum nincs, se, ár, se infó, hogy kapható lesz-e egyáltalán nálunk (a valószínűbb az, hogy NEM, hacsak pár bátor kereskedő be nem vállal pár darabot)
- Steam Controllert nagyon is a PC-hez igazítják, tehát a PC-s játékok is menni fognak vele, elvileg bill+egérként is használható lesz

(egyébként a TESO-nak van saját topikja is, ott több a hozzáértő, főleg akik már bétáznak is)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14057) #57919488 válasza Integra (#14055) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nalam kimarad a TESO mar csak a havidij miatt is. Akkor mar inkabb WoW ha valamiert havidijat kell fizetni.
Steam kontroller? Ez egy jo kerdes de az eger es bill mindig is nagyobb elony lesz ilyen jatekoknal.

(#14058) Integra válasza genndy (#14056) üzenetére


Integra
titán

+K
köszi az infot :)
nem nagyon kapkodom, mert a skyrim-et továbbra is pc-n játszom asztalnál, de elgondolkodtam ratja, hogy ha majd megjelenik a teso, akkor meglépem ezt. érdekes, hogy amíg a skyrim kontrollert támogat, addig a teso meg nem.. azt meg kifejezetten bill+egérre írják ezek szerint?

aki a dragonborn-t megvette: érdemes megvenni? dawnguard-ot már megvettem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14059) genndy válasza Integra (#14058) üzenetére


genndy
addikt

Dragonborn abszolút jó vétel, kb. 2x annyi játékidővel mint a DG. Egy komplett külön sziget, főszállal, mellékküldetésekkel.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14060) Varlaisaran válasza Kareszovics (#14053) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Pontosan az:)

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#14061) Jorus válasza #57919488 (#14057) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam először is azért marad ki, mert MMO, másrészt amiatt az izzadságszagú erőlködés miatt, ahogy megpróbálták a faék egyszerűségű történéseit (nyilván nem lehet összetett, hiszen a célközönség nem értené egyrészt, másrészt nem lenne elég általános egy MMO-hoz ugye) utólag beszuszakolni a Lore-ba.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14062) #57919488 válasza Jorus (#14061) üzenetére


#57919488
törölt tag

Az a gond, hogy a modderek nelkul nem lehetne jatszani a jatekkal mert annyira bugos. Egy 5x nagyobb MMO-ban kivancsi leszek hany honapig tartanak majd a munkalatok mikozben porog a jatekosok havidija.
Jo jatekokat csinaltak de szvsz ez bukas lesz de nagyon :(((

[ Szerkesztve ]

(#14063) Tirexi válasza Ryder62 (#14054) üzenetére


Tirexi
addikt

Előtte én kérdeznék:
Mi készteti a Nexus lakóinak 90%-át arra, hogy csajos képeket készítsenek? :DDD
Ha jobban megnézed sokkal de sokkal több női karakterről készült kép van és nekem azt ne mondja senki, hogy én vagyok az egyedüli fiú aki női karakterrel játszik.
Ez te is tudod, hogy abszurd.
Továbbá miért készülnek női test modok? Miért készülnek női ruhák a játékhoz?
És az egészben a legdurvább.... kapaszkodj meg... ezeket mind férfiak csinálják.

Tehát a válaszom a kérdésedre: semmi nem késztet rá :U

De ha mondjuk neked jobban bejön egy izzadó férfi test látványa ám legyen. :))
Mindenki azt csinál amit akar.

(#14064) Ryder62 válasza Tirexi (#14063) üzenetére


Ryder62
őstag

Igen, tudom, rámegyek a skyrim nexus galériájára és tele van csajos képekkel.

Igazából a csinibaba modokkal nincs bajom - magam is azt fogok használni, ill. a new vegast is azzal vittem végig legutóbb :DDD

Persze egy cseppnyit sem lore hű de hát ha a játék engedi a modolást élek a lehetősséggel.

Feldobja a játékot? Sztem igen.

De valahogy nem érzek késztetést arra hogy most a pózolt karimat mutogassam.
Mondjuk nem baj ha mások posztolnak képeket, legalább lehet meríteni ötletet hogy milyen karakter szépítő modokat érdemes föltenni. :)

(#14065) #57919488 válasza Ryder62 (#14064) üzenetére


#57919488
törölt tag

Sokkal eladhatobb a mod-od ha noi karakterrel arulod. A reklam teszi a dolgat ha eladhato, a jatek meg kit erdekel :DDD ;]

(#14066) Tirexi válasza Ryder62 (#14064) üzenetére


Tirexi
addikt

"De valahogy nem érzek késztetést arra hogy most a pózolt karimat mutogassam."

Ez egyértelműen azt jelenti, hogy csúnya a karaktered. :D
Nyilván én sem posztolnék ki egy ilyen bányarémet.

Moddal mod nélkül egy kép. :Y

[ Szerkesztve ]

(#14067) Kareszovics válasza Tirexi (#14066) üzenetére


Kareszovics
addikt

Már csak azt a Brotherhood of Steel logot magyarázza meg nekem valaki, ami ott virít egy Skyrim karakteren... :F :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#14068) Varlaisaran válasza Kareszovics (#14067) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Még ha csak ez volna itt a legsúlyosabb kérdés... :D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#14069) Tirexi válasza Varlaisaran (#14068) üzenetére


Tirexi
addikt

Tudjuk, te szerinted minden mod egy nagy hulladék csak az jó amit te csinálsz. :DDD

(#14070) Varlaisaran válasza Tirexi (#14069) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Ki beszélt modokról? Nekem csak a fórum háttérszíne nem tetszett...

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#14071) Ryder62 válasza Tirexi (#14066) üzenetére


Ryder62
őstag

"Ez egyértelműen azt jelenti, hogy csúnya a karaktered."

No azért nem egészen. :)

Ellenben mindjárt itt a tél és a hideg. Hmm lassan kedvem támad Skyrimban csatangolni. De előbb fel kéne tápolni a játékot modokkal. Meg ott a Fallout 3 is ami már vagy 1 éve várólistán van. :U

(#14072) Tirexi válasza Ryder62 (#14071) üzenetére


Tirexi
addikt

Ha majd lesz időd akkor dobj fel képet a karidról. :D

(#14073) Pipó


Pipó
őstag

Üdv! Nemrég kezdtem a játékot, vártam a magyarítást. A külső tereken futás közben be-beröccen a kép, mintha kevés lenne neki a gép (a hi-res pack fenn van), pedig 670, 3,9GHz i72600, 16GB ram mellett fut. Ez mindenkinél előfordul, vagy tényleg kevés a hardver? Utánanéztem, van egy mod, ami mintha ablakban futtatná, de mégsem, így nő az fps. Ha valaki használja ezt, tapasztalt gyorsulást? Vagy esetleg van más megoldás, a grafikai opciók visszavételén kívül? (így sincs minden maxon)

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#14074) genndy válasza Pipó (#14073) üzenetére


genndy
addikt

Tegyél alá SSD-t. A pályarészek közötti töltés miatt röccen (nálam legalábbis emiatt döcögött, amikor mondjuk nem gyorsutaztam, hanem átlovagoltam egyik városból a másikba).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14075) SaMURaIDrAkE


SaMURaIDrAkE
tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni.
Problémám az, hogy nem bírom a modokat elindítani.
Eredeti Skyrim persze, Steam fel is updateli Nexussal beteszem a modokat amiket látok is, hogy betölt a játékba, viszont a játékban nem jelennek meg a modok. Data mappába is tettem be manuálisan modot úgy sem jó SKSE-t is próbáltam vagyis úgy futtatva a gamet majd úgy jó lesz, de így is semmi.

Mi lehet a probléma?

(#14076) #57919488 válasza Pipó (#14073) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ha van egy nagyobb pendrive-od probald azon a futtatast. 1-2 jateknal erdekes modon sok ilyen problemat megold. Ha sok jatekod van amin segit akkor meg mehet egy SSD :D

(#14075) SaMURaIDrAkE:
Jastek inditasa elott be vannak pipalva?

[ Szerkesztve ]

(#14077) Tirexi válasza SaMURaIDrAkE (#14075) üzenetére


Tirexi
addikt

Engem az jobban érdekelne, hogy milyen modokat raksz be mert nem mindegyiket kapod meg az inventory-dba hanem meg kell keresned vagy konzolból be kell raknod.
Kérünk részletek! :)

(#14078) Pipó válasza genndy (#14074) üzenetére


Pipó
őstag

THX. Betervezek egyet, de nem ma lesz. Esetleg az ablakos mod fenn van valakinek?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#14079) SaMURaIDrAkE válasza Tirexi (#14077) üzenetére


SaMURaIDrAkE
tag

Olyan mod pl, hogy a kezdőváros megváltozik, plusz házak meg díszítések amik nincsenek ott. Vagy plusz trainerek amiket szintén nem tesz be kezdőbe.
Mik lehetnek a lehetséges problémák?

(#14080) #57919488 válasza SaMURaIDrAkE (#14079) üzenetére


#57919488
törölt tag

Data files-ban be vannak pipalva a mod-ok? :U

(#14081) kiskornel válasza Pipó (#14073) üzenetére


kiskornel
addikt

Nekem is volt akadás, de SSD és a Virtuális memória visszakapcsolása megoldotta a gondot. Én anno a 16GB-nál kikapcsoltam a lapozófájlt... majd vissza.

(#14079) SaMURaIDrAkE: esetleg futtass egy BOSS-ot. Lehet a betöltési sorrend rossz.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#14082) cikasz válasza Pipó (#14073) üzenetére


cikasz
őstag

Nekem a hi-res pack-tól úgy belassult, hogy leszedtem a francba!
Viszont felraktam a hialgo boost-ot az sokat segít.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14083) Jorus válasza kiskornel (#14081) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én 800 MB-t hagytam, a Win7 akörül szereti minimum, és így sincs akadás fullos beállításon, HR packkal, pedig jóval gyengébb a gépem, mint a tietek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14084) Pipó válasza Jorus (#14083) üzenetére


Pipó
őstag

Igaz lehet, hogy textúra betöltésnél akadozik, mert nem folyamatos. Csinálok egy defragmentet első körben. A Hi-rest egyelőre meghagynám. THX mindenkinek.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#14085) D4v3


D4v3
őstag

Hi!
Megvettem a skyrim legendary editiont és most töltöm épp le. Arra lennék kíváncsi, hogy tök skyrim szűzként mit érdemes még leszedni? Megtaláltam az unofficial patcheket a játékhoz plusz dlckhez meg a HR packhoz. Gondolom ezek nem ártanak majd, ezeken kívül van még valami, ami kellhet? Q6600 quadcore 2.4ghz, ati 4850 és 4gb ram van a gépemben.

(#14086) Integra válasza D4v3 (#14085) üzenetére


Integra
titán

mi van a legendary-ben?

mod:
köszi! és mindez mennyiért?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14087) genndy válasza D4v3 (#14085) üzenetére


genndy
addikt

Egyelőre semmi mást. Unoff.Patchek jók, de a HR-t én 4850-hez nem is raknám fel, szóval annak az unoff-ja nem kell.
Kezdj el játszani a játékkal, tapasztald ki, kóborolj, csinálj meg pár küldit. 8-10 óra után már látni fogod, hogy kell-e NEKED még valami a jobb játékhoz. Akkor majd kérdezz, de vakon nem lehet modokat ajánlani, hiszen nem tudjuk te mit szeretnél.

Integra : az alapjáték a legfrissebbre patchelve, és mindhárom hivatalos DLC.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14088) Ryder62 válasza D4v3 (#14085) üzenetére


Ryder62
őstag

Játssz egy kicsit a játékkal és majd meglátod mi kell. Már ha szeretnéd modolni a játékot.

Ha nem, akkor igazából nincs mit feltenned úgy tudom.

Tirexi:

Nekem ilyen volt a New Vegas karim Pár hasonló shotot azért én is lőttem :P

Ez meg azért oda vág. VATSban ilyen kamera állást produkált a játék XD

Skyrim most épp el van téve télire (szó szerint) már van egy mentésem kint a patakpart mellett az egyik faluban és várja hogy elkezdjem modolni. :) Minden esetre annak is kell vagy fél/egy nap mire minden felkerül. Persze nem akarom most túlzásba vinni a modolást, nem szeretnék 5 percenként hiba üzeneteket bámulni mint New Vegas esetében.

[ Szerkesztve ]

(#14089) csaba951 válasza D4v3 (#14085) üzenetére


csaba951
veterán

Ha csak 512 MB-os az a HD4850-es akkor a HD packot egy laza mozdulattal szedd is ki a laucherből! Még anélkül is lesz egy kisebb beakadás a Winterholdba bevezető hídon.

Tényleg az a legjobb, ha játszol egy hetet az alapjátékkal! Utána már megtudod mondani, hogy mi az ami zavar vagy hiányzik.

Launcherben nyugodtan kapcsold ki a Dawnguardot és a Dragonbornt. Az első 50 óra játékban ezek csak púp a hátadra. Utána nyugodtan visszakapcsolhatod mind a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#14090) Integra


Integra
titán

most nézem, 40 euro a legendary... azaz 12e ft..
ennyiért vettem csak az alap játékot, mikor kijött.. plusz a dawnguard 6e. és akkor most a dragonborn még 6? jó lehúzás :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14091) genndy válasza Integra (#14090) üzenetére


genndy
addikt

Ha anyagilag jól akarsz járni, mindenképp érdemes megvárni a GOTY-t.
Ez eddig is így volt, ezután is így lesz, nem kellene hogy meglepetés legyen. Karácsonykor biztosan olcsóbbak lesznek a DLC-k Steamen is, vagy beszerezheted máshonnan is őket ha éppen akciózzák (GMG, GG, neadjisten Nuuvem...)

Egyébként igen, drágák a DLC-k, de szerencsére azért tartalmasak (főleg a Dragonborn).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14092) Integra válasza genndy (#14091) üzenetére


Integra
titán

nem játszom sokat vele, nem sok időm van, csak nagyon szeretem magát a skyrim világát, a diablo az egyedüli játék ami végig a skyrim mellett a gépen van, minden más törlődik folyamatosan. meg nem is 20 vagyok már :B igy a goty sem mond elsőre semmit, nézd ezt el nekem :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14093) keIdor válasza Integra (#14092) üzenetére


keIdor
titán

Game of the Year.

Én is nagyon válogatós vagyok már, évente azért az a 7-8 AAA cím még érdekel, de ahhoz képest, hogy 5-10 éve duplája, meg triplája volt ez a szám...:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14094) Integra válasza keIdor (#14093) üzenetére


Integra
titán

igen, ilyesmi van nálam is, hidegen hagynak a középszerű, buta játékok már teljesen, hiába a csilivili grafika :)

és ha megvárom a goty-t, akkor az miért jó? olyankor bezuhan az ára? vagy a skyrim lesz év játéka vagy mi van? :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14095) csaba951 válasza Integra (#14090) üzenetére


csaba951
veterán

De legalább jó játék! :D

Most már várd meg, míg karácsonykor kap egy minimum -50%-os akciót. Lehet, hogy még ennél is olcsóbb lesz.

GOTY változatot (Legendary Edition) nem érdemes megvásárolnod, mert neked már csak 2 dlc hiányzik belőle. Ráadásul ezekből csak a Dragonborn fontos, elég azt megvenned.

[ Szerkesztve ]

(#14096) Integra válasza csaba951 (#14095) üzenetére


Integra
titán

ok, nem ver földhözd, de sosem bírtam a mókusvakítást :DDD
karácsonyt megvárom természetesen, még bőven van mit játszanom...
viszont ha tudtok olyan linkeket, ahol valami szájbarágó van, hogyan tudok jó karaktert készíteni...
van egy fagyasztós tűzgolyós dark elfem, de most már nagyon elnáspángolják :( :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14097) Tirexi válasza csaba951 (#14095) üzenetére


Tirexi
addikt

(#14098) Ryder62 válasza csaba951 (#14095) üzenetére


Ryder62
őstag

Steamen valószínűleg csak 25%-ot fog kapni mint ahogy nyáron. És érdemes felkészülni arra is hogy gyors leárazásban lesz (fél, max egy napos leárazás)

Ilyenkor érdemes beszerezni a Legendaryt kb 7e HUFért.

(#14099) csaba951 válasza Ryder62 (#14098) üzenetére


csaba951
veterán

Áruld már el, hogy akinek már megvan az alapjáték és a Dawnguard, annak miért éri meg anyagilag jobban megvenni a Legendary Editiont, amikor olcsóbban megveheti a Dragonbornt!

(#14100) genndy válasza Integra (#14096) üzenetére


genndy
addikt

Nem nagyon lehet tuti tippet adni, mert ahány ember, annyi játékstílus és karakter.
Ha a karaktered alapján inkább varázsló vagy, akkor specializálódj: gyúrj rá a Destructionra (amúg is ezt teszed), illetve akkor mágushoz abszolút illik az Enchant: szedj össze minden mágikus tárgyat+könnyű szir-szart (tőrök, kesztyűk)+bármilyen lélekkövet, asztalnál bontsd szét, csinálj újakat, add el. Így szépen fölhúzod az enchantot, amivel aztán brutál tárgyakat lehet csinálni.
Vigyél követőt: juss el a mágusegyetemre, pár ottani mellékküldetés után majd lesz társad akit vihetsz magaddal és segít. Vagy bérelj zsoldost, elsősorban akkor valami nehézpáncélos harcost, majd ő szétcsapja a rosszarcokat amíg te távolról lövöldözöl. Vagy ha félted őt, akkor vigyél valami íjászt, akkor őt nem sütöd meg.
Vagy egy nagyon egyszerű megoldás: vedd vissza a nehézséget. Ha már könnyűek az ellenfelek, szépen visszaemelheted.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.