Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) Skyhunter válasza Tirexi (#13693) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Este tudok majd feltenni 3 képet, de csak éjszakait, a többi az otthoni gépemen van. Sajna csak 20-án leszek otthon, de pótolom.

(#13702) Jason19


Jason19
senior tag

Ha letöltök több (sok) modot, amik plusz dolgot (helyszínt, objektumokat, páncélt, fegyvert, killable children :DDD ) raknak a játékba, attól az ugye nem lassulhat be ezektől? Szerintem nem szabadna, de nem vagyok biztos benne. (pl. Gray cowl of nocturnal, masters of death, falskaar, wyrnstooth, moonpath to elsweyr, fight the thalmor, + várak, dungeonok, ilyesmik)

(#13703) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nem rossz ez az ENB, megnéztem. csak a saját post processigje nagyon visszavágja az fps-t (nem top kártyám van, de pont elég ide) meg mintha az alphát magasabbra venné. a DoF kapcsolótól meg minden homályos lesz. de amúgy szép.

[ Szerkesztve ]

(#13704) Skyhunter válasza whitezo88 (#13703) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Újabb ENB dll-ben ki lehet kapcsolni a DOF-ot, (játék közben shift+enter kombóval a menübe lépsz be), ahogy korábban Tirexi kolléga írta, azzal inkább képeket, videkat érdemes készíteni.

Valóban zavaró lehet, itt már egyszer kitárgyaltuk, hogy valószínüleg az emberi látást próbálják vele szimulálni, azaz a nem fókuszban lévő objektumokat homályosnak látod.

(#13705) whitezo88 válasza Skyhunter (#13704) üzenetére


whitezo88
nagyúr

igen ki is kapcsoltam azért mondtam, mivel legújabbat kaptam le.

(#13706) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Gyengusz a mobilnet most csak 1 kép lesz a Realvision-ről. Link

(#13707) whitezo88


whitezo88
nagyúr

na máris van egy kis bug: barlangokban hajlamos eltűnni a falak és egyéb cuccok textúrája. pl a kísérőim teste. szabadban minden 100%. :F

(#13708) whitezo88 válasza whitezo88 (#13707) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a gugli szerint az SSAO miatt van viszont itt máshogy is megoldották, mindjárt megnézem
[link]

(#13709) Jason19 válasza whitezo88 (#13708) üzenetére


Jason19
senior tag

Ha az SSAO miatt van akkor próbáld meg a truehdr enb dll-jével, abban ki van kapcsolva. Ha azzal sem jó akkor más a probléma.

(#13710) Tirexi válasza whitezo88 (#13708) üzenetére


Tirexi
addikt

Az ini fájlokat átírtad a My Games Skyrim mappában?

(#13711) kiskornel válasza whitezo88 (#13708) üzenetére


kiskornel
addikt

Igen, az SSAO-t kell először kikapcsolni. Azt tényleg csak fotózáskor érdemes használni. Inkább a többi elemnél feltólni a detaileket. Nagyobb mapsize, közelebbi árnyék vetés, belső fények, stb... Raylight (asszem így nevezik a fénysugarakat).
Eléggé jól be lehet lőni, hogy 35-50FPS közé essen. Az még folyamatos, és szép. Lejjebb már szaggat, magasabb FPS-en meg sync-nél határol (lévén grafikus moncsim van, annál ez tipikusan 60), vagyis nem lesz kihasználva a rendszered eléggé.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13712) Tirexi válasza kiskornel (#13711) üzenetére


Tirexi
addikt

Sztem meg pont az SSAO amitől szép lesz a game. Sokkal több és szebb árnyék lesz na meg ad az egésznek valamennyi térhatást is. :)

(#13713) whitezo88 válasza kiskornel (#13711) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a korábbi dll-en kívül hogy lehet kikapcsolni,a belső menüben nem találtam.

amúgy főleg kis helyen, és fáklyánál jelentkezik ez a hiba nálam. ilyenkor a saját kezem a fáklyával is időnként eltűnik (illetve sima lilás lesz az egész)

(#13714) Jason19 válasza Tirexi (#13712) üzenetére


Jason19
senior tag

SSAO on vs off.

(gif, itt talán jobban kijön a különbség: [link] )

[ Szerkesztve ]

(#13715) Tirexi válasza Jason19 (#13714) üzenetére


Tirexi
addikt

Egyértelműen szebb a bekapcsolt mivel pl lesz önárnyéka a fáknak.

(#13716) kiskornel válasza whitezo88 (#13713) üzenetére


kiskornel
addikt

Nem találom a guide linkjét. Feltöltöm dropboxra: [link] (18Megás, jó lassan töltődik le)

rákeresel az SSAO szóra... és az enbseries.ini-t kell módosítani.

[SSAO_SSIL]
UseIndirectLighting=false
UseComplexIndirectLighting=false
SamplingQuality=1
SamplingRange=0.2
FadeFogRangeDay=0.0
FadeFogRangeNight=3.0
FadeFogRangeInterior=0.0
SizeScale=0.5
SourceTexturesScale=0.5
FilterQuality=1
AOAmount=0.75
ILAmount=0.75

Ezzel kilövöd. Bár nekem régi dll em van, de gondolom az újaknál is ugyanaz az ini fájl... csak az újakkal bővül. (ha nem így van, akkor úgy is kijavítanak itt a fórumon).

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13717) Tirexi válasza kiskornel (#13716) üzenetére


Tirexi
addikt

SamplingQuality=1

Ezt is lehet állítani.
-1 = Extreme
0 = High
1 = Medium
2 = Low

(#13718) whitezo88 válasza kiskornel (#13716) üzenetére


whitezo88
nagyúr

így sem jó. lehet csak simán a legújabb dll a gond? mert pl a régi, trueHDR-es d3d9.ddl az simán jó, csak az ugye fapadosabb.

[ Szerkesztve ]

(#13719) whitezo88 válasza whitezo88 (#13718) üzenetére


whitezo88
nagyúr

update: itt [link] gyorsan végigzongoráztam pár dll-t. a legkésőbbi ahol nincs bug, az a 0.182, az egyel későbbi már szar. nv driver legújabb, stb. nem értem :(

tehát olyan a bug, hogy pl high hrotharban is, a falak egy része eltűnik és a statikus háttér van csak. meg torzók eltűnnek, meg asztalok. barlangban ugyanez, nem látom hol a fal mert csak a hátteret látom.

[ Szerkesztve ]

(#13720) Tirexi válasza whitezo88 (#13719) üzenetére


Tirexi
addikt

[link]

This version require helper mod to run per weather setups and temporal antialiasing (if not used both, then ignore helper mod), download it from link in readme.
bFloatPointRenderTarget=1 must be set in SkyrimPrefs.ini file to make this mod work. Start SkyrimLauncher.exe to configure your video options again.
Sky lighting to work correctly require rendering objects to shadow, so edit manually following lines in file SkyrimPrefs.ini:
bTreesReceiveShadows=1
bDrawLandShadows=1
bShadowsOnGrass=1

(#13721) kiskornel válasza Tirexi (#13717) üzenetére


kiskornel
addikt

Nekem csak egy nyamvadt 7870-esem van, ahhoz nem ajánlom ezt a fícsört. Bárhogy konfigolva sokkot kapok, annyit eszik.

Nekem amúgy sem a sötétség tetszik. Mint mondtam, izzanak a hűtőbordák, olvad a vas, és számolja a nagy büdös sötétséget a gép... Valaki még fel is vág vele, hogy ilyen szupi vasam van, és felteszi a szinte teljesen fekete képernyőt. :))

Nekem kis kontraszttal ilyen a játék: [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13722) whitezo88 válasza Tirexi (#13720) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hiába szedtem le az általa ajánlott modot (managerbe is ott van, aktiváltam is, fizikailag is a datában van) nem jó, a sorokat már korábban átírtam. kép: [link] 182--sel mint írtam megjeleníti itt a falat. későbbivel ilyen.

amúgy mik vannak... [link] kicsit se perverz :D itt van még több durva kép [link]

[ Szerkesztve ]

(#13723) Varlaisaran válasza kiskornel (#13721) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

No azért nem sötétség az. Eltekintve egy rakás "felrakokmindentcsutkára" c. szerencsétlenkedéstől, igenis megvannak egy agyon AO-zott rendernek a finom árnyalatai. Profi videokon képeken látszik meg a legjobban, még a vanilla texturákkal is durván megdobja. Pont nemrég próbáltam a Vintage 35mm enb-t, asszem a Somber. Mondjuk köszönőviszonyban sincs a 35mm mozifilm minőségével és feelingjével, de itt-ott valahogy emlékeztet rá, és minél jobban van masterelve az AO, annál "zavarosabb", inhomogénebb, vagyis kicsit hülyén fogalmava "kevésbé digitális" lesz a render. Számomra addiktív volt a látvány: ha mérsékeltem az AO-t, vesztett a feelingből, ha ráadtam akkor megeszi a gépet - inkább leszedtem, majd az agyammal átkonvertálom a vanilla látványt olyanná amit ábrázolni akar.
De másik oldalról jogos: átlag játék közben "felesleges" munkára megy el a power, hacsak nem fotózgatunk.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#13724) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

Srácok nagyon jó lenne egy új komplett guide.
Magyarítással elkezdők vagy újrajátszók számára.
Ajánlott modok, optimalizált beállítások, driverek, ini-k, patch-ek satöbbik mittudoménmik komplett listájával..

(pl nekem.. mivel én cefet lusta és türelmetlen vagyok ezt az egész káoszt megint kimojolni... ha ezt nekem kell, akkor inkább tolok valami mást... (pl nagyon szemezek a Two Worlds 2-vel) :DD )

Megoldható ez vagy van is már netán, készült frissített, aktualizált leírás valahol?

Halleluujjaaaa a nagymesterekneeeeek.... :R :R :R :R :R :R :R

(#13725) genndy válasza Lapajbacsi (#13724) üzenetére


genndy
addikt

Adok én neked leírást: ha normálisan akarsz játszani a magyarítással, akkor egyelőre ne legyen semmi más fönt, mint az alapjáték meg a magyarítás.
Most van bétateszt, pont ezek a dolgok forrnak ki remélhetőleg. A morrohun topik alapján aki bármi mással próbálkozott (hivatalos DLC-ket is beleértve) csak szívás lett a vége.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13726) Lapajbacsi válasza genndy (#13725) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

:(((
Na jó köszi, akkor dobtam is történetet egyelőre. Kivárok még pár hónapot, amire kitesztelgetik, bővítgetik.
A főbb DLC-ket és modokat is magyarították vagy magyarítják?
Lehet lesz az fél év is mire gatyába rázódik a dolog?

(#13727) Jason19


Jason19
senior tag

Valaki nem tudja hogy lehet megoldani az argonian/khajiit ancient shrouded cowl bugot? skyrim nexuson találtam rá modot de el van rejtve, hogy az unofficial skyrim patch megoldja, de én olyan buziságot nem rakok fel egy probléma miatt, mert csinál helyette 10 másikat..

(#13728) k4rL^ válasza Jason19 (#13727) üzenetére


k4rL^
senior tag

Nálam az Unofficial patch csak segitett sok mindenben, pl. a beragadt questek végre befejezettek lettek, a Dark Brotherhoodos levelet is egyből meghozta a futár előtte hiába próbáltam bármit is.

(#13729) Lapajbacsi válasza k4rL^ (#13728) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Én is csak jót tudok mondani az unofficial patch-ekre...volt olyan hogy totál összeomlott adatbázisom (mentésem) volt és már vissza akartam menni egy csomó fájdalmas játékórát vagy törölni az egészet, de még próbaképpen, utolsó szalmaszál-képpen, rádobtam a legújabb verziójú unoff patcheket és csoda történt... tudtam tovább játszani... nem árt kipróbálni, baj nem lehet, rosszabb nem lehet csak jobb... csak visszaállítási pontokat kell hagyni és kész... ;)

(#13730) Lenry válasza Lapajbacsi (#13729) üzenetére


Lenry
félisten

+1 az Unoff patcheknek, igen komoly mennyiségű hibát javítanak ki

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13731) bombibmw válasza Lenry (#13730) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Ilyen patchet honnan tudok lekapni?
Illetve tudnál dobni egy linket egy olyan ENB-ről,amit csak beteszek és kicsit színesebbé varázsolja a game-et és nem eszi a gépet?
Már van benne egy Opethfeldt 6.1,water slower smooter effect és 2k resolution pack.
Ehhez kellene még valami színesítő,vagy egy olyan,ami mindezt kiváltja.
Előre is köszi. :R

(#13733) bombibmw válasza Tirexi (#13732) üzenetére


bombibmw
veterán

Nagyon köszönöm. :R
Ezeket szűz játékra tegyem fel és egymás után,ilyen sorrendben mondjuk?

A Sharpshooters-t már nézegettem régebben,nagyon szép. :)

[ Szerkesztve ]

(#13734) Tirexi válasza bombibmw (#13733) üzenetére


Tirexi
addikt

Itt minden le van írva milyen sorrendben kell felrakni a játékra legalább is, hogy a Load Order milyen legyen: [link]

Make sure your load order is right!

Skyrim.esm
Update.esm
Dawnguard.esm
Hearthfires.esm
Dragonborn.esm
[Other ESMs]
Official hi-res DLC
USKP
UDGP
UHFP
UDBP
UHRP
[Other ESPs]

Ezt a Nexus Mod Manager-ben lehet állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#13735) whitezo88


whitezo88
nagyúr

lassan 100 a smithing, de wiki szerint annyira nem imba a sárkánypáncél, mint a Daedric. Ami ráadásul eleve 0 súly a perkek miatt tudtommal. Miért érheti meg?

Vampirismet meg eldobtam inkább (vissza vérfarkasra) mert többet szívtam vele mint amennyire hasznos volt. Morroban, meg Obliban elég durva bónuszokat adott statokra, itt nem.

[ Szerkesztve ]

(#13736) genndy válasza whitezo88 (#13735) üzenetére


genndy
addikt

Akkor mászkálj daedricban. Egyébként a sárkány jobban néz ki szvsz, meg egy Dragonbornhoz az illik inkább.
A súly tökmindegy, ha megvan a perk, akkor az az adott típusra vonatkozik, szóval a sárkány nehézpáncél is ugyanúgy 0 lesz, mint a daedric.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13737) Lapajbacsi válasza genndy (#13736) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

A daedric a legjobb egyértelműen... hacsak valami moddal nem variálsz át mindent... ;)

(#13738) Jason19


Jason19
senior tag

Megszereztem az arcane blacksmith perket de ettől függetlenül azt írja, ha mágikus tárgyat akarok kovácsolni, hogy "you lack the required perk to improve magical items".. próbáltam már consolek kóddal elvenni és újra hozzáadni, de úgy sem jó. Próbáltam régi mentést visszatölteni úgy sem jó... ezzel mit lehet csinálni?

(#13739) Tirexi válasza Jason19 (#13738) üzenetére


Tirexi
addikt

Itt találsz rá megoldást: [link]
Elvileg még fel kell oldani valamit.

(#13740) Jason19 válasza Tirexi (#13739) üzenetére


Jason19
senior tag

Googleben már néztem, nincs semmi hasznos. Nem kell feloldani mást, mert ez a db armor, az meg csak leather.

(#13741) Lidl válasza Jason19 (#13740) üzenetére


Lidl
senior tag

Ha jól emlékszem, akkor hiába van meg az Arcane Blacksmith perk, olyan típusú páncél kovácsolási perk is kell, amit csinálni akarsz.
Pl, ha Ork páncélt akarsz, akkor kell az ork páncél kovácsolási perk az Arcane mellett
A kovácsolási perk fa ketté válik, és ha az egyik ágon haladsz akkor a másikat nem fogod tudni, még ha 100 is lesz a szinted.
Mit szeretnél konkrétan kovácsolni?

Lidl

(#13742) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Ez a "you lack the blabla" nálam is volt. Smithing 100, perkfa teljes. Érdekes hogy olyan eszközöknél is írta ezt, amit korábban más megkovácsoltam, nálam ez a gond glass fegyónál jött elő. Sima glass valamit Flawless-re kovácsoltam, később megint kezembe került a tárgy, de már nem tudtam vele semmit csinálni, mert jött a "you lack..." szöveg. Amíg nem volt százas a smithing/perkfa, én is betudtam annak hogy valami perk hiányzik, de így már inkább bugra gyanakszom.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#13743) Jason19 válasza Lidl (#13741) üzenetére


Jason19
senior tag

Ancient shrouded armor. (de amúgyis, ha orkos vagy glassos lenne, és az ahhoz tartozó perk kéne, akkor azt írná, hogy lack the skill to improve, nem lack the PERK to improve MAGICAL items)
Egyébként most csalással felvittem 100-ra a smithinget + minden perket hozzáadtam, és így sem engedi. Másik karakteren csak a steel és arcane perkkel, 70 smithinggel is simán kovácsolom ezt az armort.

[ Szerkesztve ]

(#13744) Lidl válasza Jason19 (#13743) üzenetére


Lidl
senior tag

Akkor biztosan valami bug lehet.
Én nem találkoztam ilyennel, pedig sok mágikus páncélt kovácsoltam az első karakteremmel. (bár pont ezt nem)
Talán egy unofficial patch kijavítja.

Lidl

(#13745) zuzu000


zuzu000
őstag

Ti milyen ENB-t használtok mostanság? Nemrég tértem vissza tamrielbe, de szomorúan tapasztaltam, hogy a kedvencemet (super enb-rl) letörölték a nexusról :c . valakinek esetleg megvan?

(#13746) #57919488 válasza zuzu000 (#13745) üzenetére


#57919488
törölt tag

Miota laptopot hasznalok azota ENB-t nem hasznalok :P

(#13747) Jason19 válasza zuzu000 (#13745) üzenetére


Jason19
senior tag

Én realvisiont használok.

(#13748) Tirexi válasza zuzu000 (#13745) üzenetére


Tirexi
addikt

Én a sajátomat. :K

Milyet szeretsz? A természeteset vagy agyon szaturált fantasy-t? Esetleg a cinematic jön be az ENB-ek közül?

(#13749) zuzu000 válasza Tirexi (#13748) üzenetére


zuzu000
őstag

Amik ilyenné teszik a játékot :) elfelejtettem lementeni a régi modjaimat :c

(#13750) Tirexi válasza zuzu000 (#13749) üzenetére


Tirexi
addikt

Ez olyan fantasy-s lehet. Körül nézek hátha találok ehhez hasonlót. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.