Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Xerxész válasza batai15 (#13450) üzenetére


Xerxész
őstag

Biztos.
Feltételezve persze, hogy NMM-en keresztül töltesz le modokat. Mert ha nem, akkor értelemszerűen automatikusan nem kerül bele a listádba, hanem manuálisan kell importálni.

(#13452) batai15 válasza Xerxész (#13451) üzenetére


batai15
félisten

AKkor mondom :
Nexus mod manager fel van telepítve.
A nexusról mikor szedek egy modot, reá kattintok a download for nexus mod manager fülre, meg is kérdezi a rendszer hogy akarom e futtatni stb.
persze okézom, ekkor a alul a download manager fülnél írja is a letöltés, majd ha kész completted.
no ilyenkor nem csinál semmit utána.
Ha újra inditom a nexust, nincs a plugin listában sem.
csak a letöltéseinél zip formában. Hiába kattolok 2x rá valami, nem teszi be.
szerk: a mods fülnél kell keresni,de ott mire a sok kategóriába megtalálom..

[ Szerkesztve ]

(#13453) batai15


batai15
félisten

Amúgy tudtok egy olyan jó kis ház modot, ami othonos, szép helyen van , több szintes, de nincs elrugaszkodva és valóságtól, de van kovács műhelye és jó nagy armory, mert szeretek ereklyéket gyűjteni.

(#13454) Xerxész válasza batai15 (#13452) üzenetére


Xerxész
őstag

Van még 1 ötletem...
Azt mondod, le is tölti, látod is hogy complete, azaz készen van. Kapcsold át a NMM nézetét, hogy ne kategóriánként lásd a modokat, hanem ömlesztve. És akkor név alapján meg kell találnod, mert ott kell lennie.
A nézetváltás ikonja a bal menü legalsó ikonja: két jobbra-balra mutató nyíl egy ablakban.

Ház modhoz ott a Heartfire DLC...

(#13455) batai15 válasza Xerxész (#13454) üzenetére


batai15
félisten

Ismét köszi. Szedtem már le pár ház modot is

(#13456) Lidl válasza batai15 (#13452) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali.
Én nem emlékszem, hogy a dupla klikk működne az NMM-ben. Vagy csak nem próbáltam ;)
Ha betöltötte a modot és megjelent a listában akkor aktíválni kell. A bal menüben, talán a második ikon, ahol zöld nyíl van. A piros nyilas a deaktivalás. A piros X-es pedig a törlés. Ez a fájlt is letörli!!!
Nem minden mod látszik a launcherben. Ami csak textura mod pl. az nem. És ENB-t sem tudsz telepíteni vele, mert az a főkönyvtárba kell, hogy kerüljön, de az NMM a data könyvtárba másol.
Remélem így már megy.

Lidl

(#13457) batai15 válasza Lidl (#13456) üzenetére


batai15
félisten

igen, köszi! fel istettem pár ház modot, meg 1-2 fegyver lecserélő modot. pl dragon bane tényleg sárkány csontból van most már.

(#13458) zolka95


zolka95
őstag

sziasztok!
most játszok először a skyrimmal, fel tettem a magyarítást is és már az első sárkány, mirmulnir nem égett el mikor legyőztem.
egy paranccsal sikerült, de most megtámadott egy másik sárkány és ennek is ott maradt a teste, hiába írtam be azt a parancsot
vagy ezekre másik parancs kell?
mitől van ez egyáltalán?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#13459) genndy válasza zolka95 (#13458) üzenetére


genndy
addikt

DLC-k megléte illetve Unoff.Patchek hiánya.
Nézz be a magyarítás fórumába, ilyen hsz-ekkel van tele. Megoldás a GyIK-jükben.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13460) Tirexi válasza genndy (#13459) üzenetére


Tirexi
addikt

Én soha nem tettem fel az Unofficial Patch-eket és párszor már végig vittem a fő szálat/guild-eket de ilyen sárkány hibát még soha nem tapasztaltam. Sőt.. más hibát sem.

(#13461) genndy válasza Tirexi (#13460) üzenetére


genndy
addikt

Magyarítással próbáltad? Nem.
Azzal előjön. Megoldás a GyIK-ben.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13462) batai15


batai15
félisten

Srácok ,xboxon is észre vettem anno,meg most pcn is,igaz ott is 360 controllerrel tolom, de a kamera kezelés nem valami fluid. Lentebb vettem az érzékenységet,de néha olyan darabos a dolog. Van megoldás erre? 3 évig xbox tulaj voltam,de csak itt tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#13463) Tirexi válasza genndy (#13461) üzenetére


Tirexi
addikt

Tehát azt mondod, hogy egy szimpla SZÖVEG FORDÍTÁS miatt bugos lesz a játék? :F
Akkor köszönöm inkább nem kérek belőle. Azt hittem profik csinálják a Magyarítást.

(#13464) genndy válasza Tirexi (#13463) üzenetére


genndy
addikt

A magyarítást profik csinálják. Csak mivel a sok kedves felhasználó nem tud és hajlandó olvasni, hogy mivel egyenlőre csak az alapjáték fordítása van kész, ezért a modok és a DLC-k bekavarhatnak, ezért megy a sírás, hiszen természetesen MINDENKI szétmodolt és DLC-zett játékkal próbál magyarítást tesztelni.
Megoldás mindkét esetben van, mint említettem: DLC-k kikapcsolása vagy minden Unoff.Patch feltétele.

Természetesen egy 'szimpla szöveg fordítás' sem annyira egyszerű dolog, hogy csak kicseréljük a szöveget és kész. Meg az alapjáték Unoff.Patchét is lefordítottták, az is kicsit bekavarhat.
Illetve: jelenleg a magyarítás bétatesztelése folyik. Tehát hibák előfordulása teljesen természetes. Pont ezért van ez a kör, hogy a végleges magyarítás már hibamentes legyen.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13465) zolka95


zolka95
őstag

ezt a 3 patch-t kell telepítenem:
Unofficial Dawnguard Patch
Unofficial Hearthfire Patch
Unofficial Dragonborn Patch
de hogy telepítsem ?
nexus mod managerrel?
vagy csak simán be kell másolni, de akkor hova ?

modot nem használok csak a dlc-k vannak fent

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#13466) genndy válasza zolka95 (#13465) üzenetére


genndy
addikt

Managerrel a legegyszerűbb.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13467) zolka95 válasza genndy (#13466) üzenetére


zolka95
őstag

bemásoltam, beállítottam nexusban a fájlok betöltési sorrendjét és jó, elégett a sárkány, de előjött egy másik hiba :DD
betöltöm a játékot és egyből beadja ezt a szöveget:

SKYUI HIBAKÓD 1
A Skyrim Script Extender (SKSE) nem fut.
A SkyUI így nem fog megfelelően működni.

a kedvencek eszköztárban nem volt ikon, némelyik gombnál kérdőjelek voltak, de ha a magyarítás launcherjével indítom a játékot nincs ez a hiba és a sárkány is elég
tehát elég az unofficial patcheket felrakni

egyébként sárkányok bárhol rám támadhatnak? ott is ahol már jártam?
és amit kiszív belőle energia az mire jó?

nincs valami gyűrűk urás vagy trónok harcás mod? :DD

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#13468) Skyhunter válasza zolka95 (#13467) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Szedd le a legfrissebb SKSE-t, telepítsd, így működni fog rendesen a SkyUI. Én mindig az SKSE loaderrel indítom a játékot, megy a honosítás is vele (nálam legalábbis hibátlanul megy, minden Unofficial patchel együtt).

Sárkányok bárhol megtámadhatnak, ott is ahol korábban jártál (dungeonökben nyilván nem.) Magasabb lvl-en majd jönnek 2-esével, 3-asával is. :)

Ezek szerint még nem használtad a dragonshout-okat....varázslatok fülben nézz szét. A játék folyamán folyamatosan fedezel fel olyan helyeket, ahol a sárkányüvöltést meg lehet tanulni. De a megtanulás második lépcsője, hogy aktiváld is őket. Ehhez kell a dragonsoul....lesz olyan üvöltés amihez több tucat sárkánylélek kell majd. .)

"Aktiválni" egyszer kell, használni már korlátlan mennyiségben tudod majd.

(#13469) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

Nem ismerem a játékot de érdekel ezért kérdezem. Van-e benne local cooperative multi?

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#13470) keIdor válasza Ledfold (#13469) üzenetére


keIdor
titán

Tényleg nem ismered.:D

Persze, hogy nincs. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13471) Xerxész válasza keIdor (#13470) üzenetére


Xerxész
őstag

Ezen most jót röhögtem. :DDD

(#13472) Ledfold válasza keIdor (#13470) üzenetére


Ledfold
tag

Köszi a választ.
Szeretem a tartalmas játékokat amiben coop lehet vinni a küldetéseket.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#13473) Piszkos-Fred válasza Ledfold (#13472) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Az max "hot seat" módszerrel lehetséges itt :) Mondjuk te kalandozol, a cimborád meg harcol, és adogatjátok egymásnak a kontrollert.

(#13474) Lidl válasza Piszkos-Fred (#13473) üzenetére


Lidl
senior tag

Ismeritek a System Shock-ot? Az első részt. Azt anno a haverommal úgy játszottuk, hogy egyikünk a billentyűvel irányította az emberkét, a másik pedig az egérrel a képernyőn rendezgette a tárgyakat, meg mozgatta a kurzort.
Az egér ott még nem a kamerát mozgatta, hanem a kurzort.
Egy meghatározó élmény volt az biztos. Ilyet el tudnék képzelni :)

Lidl

(#13475) Xerxész


Xerxész
őstag

Valamire már régóta kíváncsi vagyok... :)
Próbálta már valaki, hogy magasból vízbe ugrik? Az érdekelne, hogy vízbe eséskor is megpusztul-e a karakter... :DDD

(#13476) keIdor válasza Xerxész (#13475) üzenetére


keIdor
titán

Nem hal meg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13477) Jorus válasza Xerxész (#13475) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindig ugrok, ahol csak lehet. Ha nem tökig ér a víz, akkor semmi baja nem lesz. Ha tökig ér, akkor megmurdel. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13478) genndy válasza Xerxész (#13475) üzenetére


genndy
addikt

Ha elég mély a víz, akkor nem hal meg.
Mágusegyetemnél például nem találtam elég mély részt, ott mindig a sekély vízbe érkeztem, elértem a földet, és meghaltam.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13479) Tirexi válasza Jorus (#13477) üzenetére


Tirexi
addikt

Ha tökig ér? De én női karakterrel vagyok. Akkor nem halok meg? :DDD

(#13480) Jorus válasza Tirexi (#13479) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezt akartam is kérdezni, hogy női kari esetében a Hearthfire-ben akkor te konkrétan férjhez mész? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13481) Xerxész válasza Jorus (#13477) üzenetére


Xerxész
őstag

Zsír! :) Akkor ezt otthon ki is próbálom (játék közben valahogy sosem jutott eszembe).
Köszesz mindenkinek! :R

(#13482) genndy válasza Jorus (#13480) üzenetére


genndy
addikt

Leszbizni is lehet. Szerintem ő azt választotta. :DDD

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13483) Tirexi válasza Jorus (#13480) üzenetére


Tirexi
addikt

Miért abban azt is lehet? :D
Jó tudni. :DDD

Hol kapom ezt a Hearthfire cuccot? Vagy előbb meg kell csinálni egy másik küldit? A DLC-t megvettem már és lehet ki is toltam de nem volt ilyen házasság dolog.

Miről szól? Már régen volt. Valaki írja le Spoiler-be mi volt benne a lényeg hátha emlékszek rá. A Dragonborn meg a Dawnguard az meg volt azt végigtoltam arra emlékszem.

(#13484) nagybá


nagybá
senior tag

A Deadly Dragons mod csak nekem nem működik? Hogy pontosabb legyek: a játék kidob a Bethesda logo után.

(#13485) batai15 válasza batai15 (#13462) üzenetére


batai15
félisten

senki?

(#13486) Skyhunter válasza nagybá (#13484) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Nyugodj meg, nálam sem működik. :) Ha a "Deadly Monsters" része nem érdekel, csak a sárkányok harci képességeit akarod tuningolni, arra van másik mod is....

(#13487) Lapajbacsi válasza nagybá (#13484) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Valszeg konfliktban van valamelyik másik moddal. A leírásában meg kéne nézni mit nem szeret és ha lehet rácsekkolni a BOSS-al

(#13488) Lapajbacsi válasza batai15 (#13485) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

...konzolra hogy nincs tökéletesen optimalizálva, azt ne csodáld! (amúgy pc-re sem) Jó játék tán a legjobb (hangulat stb), de pár szakmai szemszögből igencsak kontármunka sajnos, a textúrák és renderelés tekintetében eléggé gáz....

(#13489) batai15 válasza Lapajbacsi (#13488) üzenetére


batai15
félisten

akkor jó- :R

(#13490) genndy válasza nagybá (#13484) üzenetére


genndy
addikt

Alap .esm, .esp, .bsa hiányzik neki. Vagy magának az alapjátéknak.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13491) nagybá válasza genndy (#13490) üzenetére


nagybá
senior tag

Az gáz, ha ezt nem értem? :DD

(#13492) Piszkos-Fred válasza Lidl (#13474) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

C64-en csináltuk ezt anno a Pirates!-szel, én navigáltam, kereskedtem és harcoltam a hajóval, de a cimborám volt az, aki vívott, mert abban nagyon béna voltam :)

Egyszer olvastam egy szimulátorról, ahol két gépet összekötve lehetett alakítani a pilóta és másodpilóta szerepet, egymásra utalva, mint az életben.

De TES-ben persze nem maradt más, mint jövőre az ESO, vagy a nagyon gagyi Skyrim multi patch, ha beszerezhető még egyáltalán (halott projekt volt)

(#13493) zolka95


zolka95
őstag

olvastam hogy egy régebbi patch több kárt csinált mint javítást
na most ez micsoda dolog?? ki se adnám akkor

meg mi az hogy "unofficial patch"?? :Y
a modderek jobb patcht csinálnak, mint a készítők
hát ezért ez felháborító, nem?? :(((

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#13494) Piszkos-Fred válasza zolka95 (#13493) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

A Bethesda ilyen. Ha bug nelkul jonne ki egy jatek, akkor megijedne mindenki, hogy valami baj van...

(#13495) genndy válasza nagybá (#13491) üzenetére


genndy
addikt

Próbáld meg még egyszer leszedni, és főleg leellenőrizni, hogy mindent a jó helyre tettél-e.
Azért dob ki rögtön a logó után, mert valami alap dolgot keres (indítófájlt (.esm, .esp), vagy adatfájlt (.bsa)), de nem találja.
Ha az alapjáték nem talál valami ilyet, akkor is így viselkedik.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13496) Varlaisaran válasza Piszkos-Fred (#13494) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Viszont egy játékban sincsenek ilyen bonyolult, néhol igen fejlett mechanizmusok, mint a TES 4/5-ben. Ahol meg sok a feature, ott bug is van; még az a csoda hogy ennyire megy. Sokan mondják hogy xy játék sokkal stabilabb, meg szebb... persze, az. De tegyünk mellé egy ekkora landscapet, egy Radiantot, ennyi NPCvel meg élőlénnyel egy működő világot, köré a main questtel (Oblivioné is elég), plusz ilyen rugalmas moddolhatóság... egyből betérdelne bármelyik csodamotor, plusz nem volna olyan gép ami elvinné így együtt. Persze ez nem magyarázza meg a Beth lustaságát. Én csak amiatt haragszom rájuk, mert sok helyütt alapvető hiányosságok ordítanak, míg más területeken tök jókat fejlesztenek, lásd Morro > Oblivion majd Oblivion > Skyrim. Eleinte még a régi Netimmerse motorért is szidtam hordtam őket, de már rájöttem, nem volt választásuk ha a világ vége előtt el akarnak készülni vele.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#13497) kiskornel válasza nagybá (#13491) üzenetére


kiskornel
addikt

??? minden egyes mod-hoz adnak readme.txt vagy install.txt... vagy info, esetleg important.txt vagy valami olyan fájlt, ami szöveges dokumentum. És mindben benne van, hogy kell telepíteni.

Egymással ütközhetnek mod-ok, vagy van mod, ami másik mod-ra épül, és ha nincs a "requirements" telepítve akkor biza gondot okozhat.

Mindig 1 mod-ot kell telepíteni, majd teszelni. És persze előtte biztonsági másolatot kell készíteni a fontosabb fájlokról.

És éppen ezért gáz, ha nem értetted amit válaszként kaptál. A "csak úgy telepítünk, semmit nem olvasunk el" dolog szinte biztos, hogy gubanchoz vezet!

Nem akarunk téma összefoglalót írni, mint a főbb fórumokon, ahol az első hsz mindig látható lenyitható formában...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13498) Piszkos-Fred válasza Varlaisaran (#13496) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Én sem szidom őket. Bárki, aki csak egyszer csinált egy nagyobb projektet, bármilyen szakterületen, az tudja, hogy ha 100x nézi is át az egészet, akkor is talál benne valaki hibát :)

De az viszont jogos felvetés a userek részéről, hogy ha már követik a modder community minden lépését (márpedig igen, figyelik, sőt, az ESO-ban egyenesen számítanak rájuk), akkor a másfél év alatt publikált hibákat, amelyeket az USP javít, azt miért nem rakják bele egy következő peccsbe? Még csak keresniük sem kell a dolgokat, csak végignézni az usp feature listáját, és csókolom :)

utóírat: ha már ESO, a mai friss gameplayt ne hagyja ki senki sem!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13499) genndy válasza Piszkos-Fred (#13498) üzenetére


genndy
addikt

Nyilván már tényleg minden embert levettek a Skyrimről, még azokat is akik a Legendaryt összepakolták.
Igaz hogy nem lenne vele sok dolguk, de lenne, főleg a konzolos változattal (keresztülverni az újabb patchet a MS-en/Sonyn, úgy tudom a patch kiadása Xboxnál fizetős(!!!), csomó idő, stb.). Patchelni kellene ugye a Legendaryt is, aminek kiadásával viszont pont hogy le akarták zárni a munkát 'ez már ilyen lett, ilyen is marad' döntéssel.
Tehát már ennyit sem éri meg nekik belerakni, főleg ha már minden munkatárs régen mást hegeszt.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13500) Piszkos-Fred válasza genndy (#13499) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Félre ne értsd, és én vagyok a legutolsó a világon, aki szidni akarja őket, de az USP már egy éve kinn van, és kb. 90%-a 1.1-1.2 óta változatlan, vagyis nagy része akár már az 1.3-1.4-be is bekerülhetett volna, platformtól függetlenül. Egy-két újabb bug javítása került csak bele a későbbi usp peccsekbe.

Persze, HF, DB, DG stb kiegek és DLC nem hivatalos peccsei frissebbek, de leszámítva talán a legutolsó DB peccset, lett volna idő ezeket is javítani.

De, mivel van USP, lényegében teljesen mindegy, hogy most két file javítja e a dolgokat, vagy csak egy, a lényeg, hogy van megoldás minden bugra :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.