Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Tirexi válasza Xerxész (#13350) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát semmi extra elvileg el kezd rólad leesni a páncél meg ilyenek. XD
De majd kipróbálom.
De mi van akkor ha harc közben jön rám a WC-ra mehetnék? :))

(#13352) nagybá válasza Tirexi (#13349) üzenetére


nagybá
senior tag

Pont ez a probléma. Sokkal többen......csak másféle szándékkal ;]

(#13353) Tirexi válasza Xerxész (#13350) üzenetére


Tirexi
addikt

Na kipróbáltam ezt a modot és hát elég érdekes. XD
Végül is mindent be lehet állítani. Mittudomén mondjuk 1 óra alatt mennyire teljenek meg a hólyagjaid és akkor menni kell WC-re vagy össze pisiled magad. XD

Aztán kell fürdeni is. Egy idő után koszos leszel és keresni kell vizet ahol lehet fürdeni. XD
Ez egy nagyon jó mod. :K

(#13352) nagybá:
Meg tudja védeni magát no para. :D

[ Szerkesztve ]

(#13354) Lidl


Lidl
senior tag

És igeeen!!!
Megvan a Dragonborn is. Most vettem meg a steam-en potom 10 juróért.
Minden DLC-re van 50% kedvezmény.
Akit érdeket....

Lidl

(#13355) #57919488 válasza Lidl (#13354) üzenetére


#57919488
törölt tag

En majd ennel is olcsobban akarom megvenni a LE-t :D . A gond az, hogy az alap mar megvan es kulon a DLC-k mindig is (szerintem) dragabbak lesznek mint egy goty fele verzio (ha akcioban is nezzuk).

(#13356) Lidl válasza #57919488 (#13355) üzenetére


Lidl
senior tag

Ahogy látom az akciókat, szerintem ebben a menetben nem lesz 50%-nál nagyobb kedvezmény az LE-re. Túl friss. De ne legyen igazam. Amúgy meg volt az alap, akkor teljesen felesleges mégegyszer megvenni. Eladni/ajándékozni nem lehet a korábbit. Ez a baj.

Lidl

(#13357) batai15


batai15
félisten

sziasztok! tervezem a LE beszerzését. ha kijön a magyarosítsítása.
xboxon toltam nem keveset.
de, van olyan mod ami a pc-s irányítást segíti? mert alapból konzolos.
ja igen, a dlcket is érdemes rögtön felrakni? mert az alapot akarom kalandozni elsőnek.
ill a dlck is le lesznek fordítva?

(#13358) genndy válasza batai15 (#13357) üzenetére


genndy
addikt

Az irányítás teljesen rendben van PC-n is, az inventory nem tetszik sokaknak (nekem semmi bajom vele). Nekik van SkyUI (ami ha jól tudom opciósan benne is lesz a magyarításban).
DLC-k pár plusz dolgot az alapjátékba is behoznak (sárkánycsont fegyverek, lovasharc, számszeríjak), viszont megszaporodnak a vámpírtámadások a városok ellen a Dawnguard DLC miatt. Ha egyenlőre elég az alapjáték, nem hiányoznak a felsorolt dolgok, akkor hagyd későbbre a DLC-ket. A Dragonborn úgyis teljesen külön területen játszódik.
DLC fordítása is tervbe van véve, de még az alap magyarítás végleges kiadása is sok idő (2-3 hónap szvsz).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13359) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Megállapítást nyert az a tény, béna vagyok még Adepten is. A két miraak cultisttel nem is bírtam volna ha nem segítenek be a whiteruni őrök, így is egy meghalt közülük. Ha ezek ilyenek, milyenek lehetnek a többiek... asszem egyenlőre nem megyek át Solstheimbe:D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#13360) batai15 válasza genndy (#13358) üzenetére


batai15
félisten

pont azért, mert morrowindbe a testvériség sem hagyott békén.
Omg 2 -3 hónap ? :( Akkor meg veszem most, és majd lesz valami. steamről érdemes? vagy van olcsóbb hely?

(#13361) batai15


batai15
félisten

[link]
ebben a vidiben van palást, melyik mod ez? eggyenlőre max ennek látom értelmét -.

(#13362) wesker24 válasza batai15 (#13360) üzenetére


wesker24
senior tag

Hát most érdemes megvenni steamről amig akcióban van mert egy ideig ugysem lesz seholse olcsóbb egy ideig legalábbis karácsonyig tuti hogy nem !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#13363) nagybá válasza batai15 (#13360) üzenetére


nagybá
senior tag

Szerintem nézz körül itt PH!-n is, anno BF3-at megjelenés után 3500 Ft-ért vettem :P. Lehet találsz Skyrimből is ilyen olcsót. :) :))

(#13364) wesker24 válasza batai15 (#13361) üzenetére


wesker24
senior tag

Ez szerintem a Cloaks of Skyrim amiben rengeteg ilyen cucc van !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#13365) batai15 válasza wesker24 (#13362) üzenetére


batai15
félisten

A steam verziónak van valami előnye a dobozoshoz képest?

(#13366) Tirexi válasza batai15 (#13361) üzenetére


Tirexi
addikt

Cloaks of Skyrim

Használtam már én is. Jó dolog csak néha átlógnak rajta a fegyverek és úgy elég hülyén néz ki.

(#13365) batai15:
Igen van. Nem kell a dobozát rakosgatni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13367) wesker24 válasza batai15 (#13365) üzenetére


wesker24
senior tag

Mindkettő ugyanaz a dobozos verzió is steamet használ a dobozos verzió csak annyival jobb hogy nem kell letöltened ennyi !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#13368) batai15 válasza wesker24 (#13367) üzenetére


batai15
félisten

Meg ugye jó nézegetni a polcon a dobozát és pont ezért akkor dobozosat veszem meg.
A modot akkor ugyan úgy kell telepítani mint a morrowind esetében?
ja és köszi tirexi!
Ja igen és tudok még egy jó ház modot is?
Minnél tágasabb armory legyen benne, sok bábúval, és azért tényleg ház legyen konyha stb.

[ Szerkesztve ]

(#13369) wesker24 válasza batai15 (#13368) üzenetére


wesker24
senior tag

Hát másra már ugyse jó csak porfogónak én már rég nem gyüjtöm a dobozos játékokat mert már csak porfógonak jók másra nem !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#13370) wesker24 válasza batai15 (#13368) üzenetére


wesker24
senior tag

Két féle módon lehet telepiteni !

Manuálisan bemásolós módszer általában Skyrim\Data könyvtár

Vagy NMM-el Nexus Mod Managerrel !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#13371) Xerxész válasza Varlaisaran (#13359) üzenetére


Xerxész
őstag

Nincs fenn valami alapból nehezítő mod? Pl. Requiem vagy hasonlók?

Én mondtam már az elején még 2011ben, hogy ha az ember normálisan játszik és nem maxol ki minden hülye skillt 100ra az elején, akkor igenis nehéz tud lenni a játék Adepten is.

Ahogy írtam már korábban is, én mágusként nem használok fizikai fegyvereket, sem páncélzatot, mert nem illik a karakterhez. Mágiával harcolok és bizony, ha közel kerülnek hozzám, az esetek többségében meghalok. De így izgalmas. Ki kell dolgozni a megfelelő taktikát az adott ellenfél ellen, és bizony, ha másképp nem megy, követő segítségét kell igénybe venni. Ezért vannak vagy mi a fene. Vagy várni kell, hogy a karakter elérje a megfelelő szintet a küzdelemhez, azaz el kell kerülni az erősebb ellenfeleket.

Sosem értettem az olyan játékosokat, akik már a játék első felében kimaxolnak egy vagy több skillt, aztán itt hisztiznek hogy szar meg könnyű a játék. Jah, persze, mivel nem tudják, hogy kell játszani. :U

(#13372) Varlaisaran válasza Xerxész (#13371) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Alighanem a világ legrövidebb skyrimes load order-ével rendelkezem:D Csak DB és HF fut mellette (még hdpack se), meg egy saját apró modocska, de az csak a shout time intervalt piszkálja. Ez a kari sincs tápolgatva, csak megy a játék, jönnek a skill increasek, de semmi plusz training meg bohóckodás. Ahogy jönnek a levelupok, oda rakom a perket ahova épp úgy érzem, és kész. Mondjuk úgy "természetes" a fejlődése. Ehhez jönnek a lassú reflexeim, és az a tény hogy egy játékon belül utálok gyorsan reagálni valamire (ugye nem vagyok ott fizikailag). Szóval így elég hamar ledurrantanak az erősebbek.

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#13373) batai15 válasza Xerxész (#13371) üzenetére


batai15
félisten

A morrowdben gyúrtam ki mindent maxra miután volt elég pénzem,, de a skyrimban pont úgy izgalmas hogy csak megyek és nem trainelek, csak nagy ritkán-
egyedül a kovácsolást csináltam meg, mert kelett a daedra cuccok.

(#13374) nagybá válasza batai15 (#13373) üzenetére


nagybá
senior tag

Na igen, azokhoz a cuccokhoz jó lenne valami unlimited daedra szív forrás :D

(#13375) genndy válasza nagybá (#13374) üzenetére


genndy
addikt

Van olyan a játékban.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13376) batai15 válasza nagybá (#13374) üzenetére


batai15
félisten

az eggyik daedra szentély előtt ujra szoktak spawnolni.

(#13377) nagybá


nagybá
senior tag

Ollláálááá. Örömhír!

(#13378) batai15


batai15
félisten

a hd texture packot érdemes felrakni? milyen gép kell a max grafhoz hogy jól fusson? adatlapomon a konfigom, szerintetek elég?

(#13379) wesker24 válasza batai15 (#13378) üzenetére


wesker24
senior tag

Attól függ melyikre gondolsz ?

a Bethesda által kiadott HD texture Packra mert akkor az menni fog simán !

Vagy a Skyrim Nexuson lévő Skyrim HD 2 k Textures Modra ahhoz viszont már egy erőmű kell ah fullon akarod futtatni de abból is van Lite verzió !

[ Szerkesztve ]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#13380) batai15 válasza wesker24 (#13379) üzenetére


batai15
félisten

Igen a bethesda féle, pack.

(#13381) nagybá válasza batai15 (#13380) üzenetére


nagybá
senior tag

Ahhoz nem kell erős gép....De természetesen ebből következik, hogy nagy változást se fogsz elérni.
Én ajánlom a Nexuson levő grafikai modokat, pl hd sziklák stb :D Azok dobnak a látványon rendesen.

(#13382) LÁZ


LÁZ
addikt

Falskaar-t tolja valaki? a 'dreams in oblivion'-ban kellene némi help, nem igazán találom a nekromata pap rejtekhelyét

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#13383) Skyhunter válasza batai15 (#13380) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Ha HD textúra pakkot nem, csak egy simpla ENB-t raksz fel, már attól is megtáltosodik a látványvilág...:)

(#13384) Xerxész


Xerxész
őstag

Hearthfire DLCvel kapcsolatos kérdések:
1. Lydiára lehet adni valami normális hétköznapi cuccot valahogy, ha már házvezetőnővé neveztem ki? Vagy csak páncélt viselhet örökké?
2. Elvileg elültettem egy répát a házam (Lakeview Manor) melletti kiskertbe, az mikor fog kinőni? Vagy még locsolnom is kéne? :D
3. Csináltam valami állatkarámot is vagy mit, oda hogy lehet állatokat tenni?
4. A lovamat rá lehet valahogy venni, hogy az istállóba térjen, amikor éppen nem használom?

(#13385) kiskornel


kiskornel
addikt

Ki játszott már Falskaarral? Érdemes felrakni? Új térkép, DLC szerűnek mondják...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13386) LÁZ válasza kiskornel (#13385) üzenetére


LÁZ
addikt

ha 15-20 órát még beletolnál a skyrimba, mindenképp rakd fel, én tolom, maximálisan meg vagyok vele elégedve, az ellenfelek is kellőképpen erősek, jó anyag. :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#13387) Gigi01 válasza Skyhunter (#13383) üzenetére


Gigi01
őstag

Szia,vagy sziasztok!

Régebben már játszottam a játékkal,de mivel bonyolódtak a dolgok,abbahagytam. :DDD
Viszont most újra felraktam,mivel a magyarítással talán jobban elboldogulok,és hiányzik is.
Ha csak egy ENB-t telepítenék rá,melyiket ajánlanátok?Mivel nekem új itt a moddolás,és láttam többfélét.
Ha számít,a konfigom az adatlapnál. :R

(#13388) Tirexi válasza LÁZ (#13386) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor én is felteszem. THX a tippet.

(#13387) Gigi01:
Most nem tudok ENB-et linkelni mert karbantartás van a Nexus-on.
De attól függ neked melyik jön be. A mozi hatású vagy inkább realisztikus legyen.
Mozihoz ez: Somber ENB
Realhoz ez: RealVision ENB

[ Szerkesztve ]

(#13389) Gigi01 válasza Tirexi (#13388) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszönöm,megnézem mindkettőt! :)

(#13390) genndy válasza Xerxész (#13384) üzenetére


genndy
addikt

1. Nem lehet, marad a páncéljában. Vagy ha adsz neki jobbat, akkor azt hordja, de ruhát nem.
2. Nem kell külön locsolni, majd megnő.
3. Házvezetőtől lehet venni (asszem max. 3 tik, 2 boci meg 1 lu).
4. Ha megveszed a lovat a házvezetőtől, az oda kerül. Saját lovaddal próbálj oda parkolni, akkor szerintem ott marad.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13391) LÁZ válasza LÁZ (#13382) üzenetére


LÁZ
addikt

csak meglett :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#13392) Tirexi válasza Xerxész (#13384) üzenetére


Tirexi
addikt

Ruhát is lehet rá adni. Legalább is ami úgy néz ki mint egy ruha. CK-ben egy ruhát átraksz armor-ra és felemeled a védelmi értékét magasabbra mint az alap páncélját és már fel is vette. :K
Vagy konzol "equip item xxxxx".

[ Szerkesztve ]

(#13393) MasterDeeJay

Múltkor szóba került a skyrim 3.1gb limitje, na enb írója talált rá megoldást.
Legújabb 193-as enb-ben javították a skyrim memóriakezelését, ezáltal nincs asztalra kidobálás hibás memóriakezelés miatt (hibás modok miatt még lehet). 64 bites oprendszer ajánlott.
Nekem még nem lépett ki egyszer sem egy óra alatt. Hátránya annyi hogy néha unreal3 szerűen jelennek meg textúrák azaz nem látszódnak majd előbukkannak.
Tundra enb-t használom hozzá. Viszont ez nem COT kompatibilis így azt kivettem. Meglepően jó, de idővel reszelgetek rajta.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13394) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

Magyarítás betázás még nincs kész?

(#13395) Tirexi válasza MasterDeeJay (#13393) üzenetére


Tirexi
addikt

Én tegnap raktam fel a 193-at és volt, hogy be sem töltött a mentésem. (aztán meg betöltött)
De volt, hogy kidobott amikor a kamerát hirtelen forgattam és amióta a 19X-es ENB-eket használom röcög a játék tehát akadozik, olyan mintha töltögetne.
A napsugár hibát javították legalább most már nem süt át a nap a textúrákon.

Hiába javítanak ki valamit ha egy csomó új baromság meg bejön.

(#13396) MasterDeeJay válasza Tirexi (#13395) üzenetére

Én úgy vagyok vele hogy inkább néha akadjon be de ne lépjen ki. Csodát nem tudnak tenni, sajnos a fejlesztőkre kell várni hogy adjanak ki 64bites verziót a játékból.
enblocal.ini-ben azért kikísérletezz ezekkel:

[MEMORY]
ExpandSystemMemoryX64=true
ReduceSystemMemoryUsage=false
DisableDriverMemoryManager=true

Ez valami furcsa megoldás lehet arra hogy a skyrim tudjon 64bit-es módon ramot címezni, gondolom csak textúráknak.

Esetleg ez: enb ctd & performance patch

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13397) Tirexi válasza MasterDeeJay (#13396) üzenetére


Tirexi
addikt

Köszi ezért kapsz egy jutalmat: [link] :R

(#13398) Tirexi válasza MasterDeeJay (#13396) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát ez a Patch dolog kapásból így kezdett:

Egy az egyben kikapcsolta az ENB-et. :))

(#13399) MasterDeeJay válasza Tirexi (#13398) üzenetére

[GLOBAL]
UsePatchSpeedhackWithoutGraphics=false
UseDefferedRendering=true
ForceFakeVideocard=false

[PERFORMANCE]
SpeedHack=true

Na ezzel visszaáll az enb.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13400) Tirexi válasza MasterDeeJay (#13399) üzenetére


Tirexi
addikt

Na most már működik köszi! :D :R

AB szerint 2112MB volt felhasználva a VRAM-ból. Csak infó.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.