Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) szasanyi válasza Prosector (#14800) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi! Az nálam (csak már nem emlékszem, hogy ez ereti érték vagy már az átírt). Valamit már néztem arról az ENB-ről, csak bonyolultnak tűnt és nem volt türelmem tökölni vele így hagytam.

(#14802) Prosector válasza szasanyi (#14801) üzenetére


Prosector
addikt

Most akkor mi van? :D Sikerult?

[ Szerkesztve ]

(#14803) szasanyi válasza Prosector (#14802) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, csak kihagytam a lényeget... :D Tehát annak értéke nálam 0 - ezt kell átírnom, vagy az általad írt 1-et kellett 0-ra?

(#14804) Imi1


Imi1
csendes tag

Üdv!
Örömmel jelentem hogy sikerült feltenni mindent,és az RealVison ENB-t is.Szinte az összes módot felraktam,amit ajánlott,kivétel a hangokat,mert arra egyből CTD volt.És a sorrendet is tartottam ahogy fel volt sorolva.Elsőre nem tudom mi volt a giggszer,de valószínű,hogy pár módot egyénileg telepítettem,ami azt jelenti hogy pipálgattam melyik összetevő kell,vagy nem,és bizony sokszor nem mindegy mit pipál be az ember. PL.nekem nincsenek fent a DLC-k,és ha a víz módnál bepipálom azt,el sem indul a játék.Hát mit mondjak gyönyörű lett!!!!!!És tényleg olyan mint a videókon,legalább is 98%-ban. Van viszont kettő,illetve három észre vételem.A kültéri éjszaka nagyon sötét,ami végül is nem baj,mert így reális,csak csinálni nem lehet semmit,max ha fáklyával mászkálsz,mert azt sem tudod hol vagy.A barlangoknál viszont picivel több a fény mint lenni kéne,ami viszont megint nem baj,mert így legalább csak a nagyon sötét sarkoknál kell fáklyázni.Viszont egy kérdés,mert az angolom elégé szűk keretek közt mozog.Mi a különbség a :
"Option A - FULL - V2_0a_236 - CoT - RLO - SweetFX Lumasharpen - SMAA(maximum effects. Climates of Tamriel + Realistic Lighting Overhaul. SweetFX SMAA + Lumasharpen. ENBSeries 0.236)"
és a :
"Option A - FULL - V2_0exp_236 - CoT - RLO - SweetFX Lumasharpen - SMAA (experimental version using Time of Day - maximum effects. Climates of Tamriel + Realistic Lighting Overhaul. SweetFX SMAA + Lumasharpen. ENBSeries 0.236)"
között.Én a másodikat telepítettem,ahogy a videóban is szerepelt.De lehet az első még szebb?Meg végül is ebben benne van e alapból a "Climates of Tamriel" mód,vagy még azt rá kell tenni?És ugyan rátettem,de ha alapból tartalmazza,akkor feleslegesen nem terhelem a módok listáját.

(#14805) Prosector válasza szasanyi (#14803) üzenetére


Prosector
addikt

Elvileg 0-n kell legyen, de probald meg 1-re atirni, mert nálam érdkes modon mindegy, h 0-n van vagy 1-en, sehogy sincs fps lock.

Ezt meg én nem értem. :U

IMI: Nincs benne a COT egyikben sem, csak ahhoz valo azert irjak oda.

Egyebkent gratula, 1-2 képet majd dobj.

[ Szerkesztve ]

(#14806) szasanyi válasza Prosector (#14805) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor mind1, mert talán 1-en eredetileg és azt írtam én át 0-ra. :U Mi a f*sz lehet az oka az FPS limitnek... lövésem sincs. Már azt sem értem, hogy menüben miért nincs ilyen opció? :(

(#14807) Prosector válasza szasanyi (#14806) üzenetére


Prosector
addikt

Most már én sem értem...pedig lennie kell ott vminek az biztos.

Én a játék elején kilottem és azota is ugy van.

Esetleg dobj 1 képet a Skyrim gyokérkonyvtáradrol.

(#14808) szasanyi válasza Prosector (#14807) üzenetére


szasanyi
félisten

Parancsolj:

(#14809) Prosector válasza szasanyi (#14808) üzenetére


Prosector
addikt

Pfffffffff.......hát itt tenyleg nincs semmi olyan.

Eszembe jutott vmi!!!!

Probald ki az én .ini filejaimat, legrosszabb esetben nem indul a játék és akkor visszamásolod az eredetit.

Ha kell, akkor feltoltom vhova.

Más otletem már tényleg nincs....

(#14810) szasanyi válasza Prosector (#14809) üzenetére


szasanyi
félisten

Ok, mailben át tudod küldeni? Adatlapomon van. :R

(#14811) Prosector válasza szasanyi (#14810) üzenetére


Prosector
addikt

Elkuldtem.

Ha nem full HD-ben jatszol akkor ird át a felbontást a tiédre.

A másik: a Skyrimprefsben az sD3DDevice="AMD Radeon HD R9 Series" legyen, bar ebben nem vok biztos.

A legfontosabb: a Skyrim.ini-ben a Ugrids=7 !!!!!!!!

MIndketto irasvedett!!

[ Szerkesztve ]

(#14812) szasanyi válasza Prosector (#14811) üzenetére


szasanyi
félisten

:R

(#14813) Prosector válasza szasanyi (#14812) üzenetére


Prosector
addikt

Ezek szerint sikerult.

(#14814) szasanyi válasza Prosector (#14813) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen! :K Még ~350 FPS-t is láttam mikor bementem vmi barlangba, de olyan 100 körül mozog kültéren. Köszi!

(#14815) genndy válasza szasanyi (#14814) üzenetére


genndy
addikt

Egyébként miért is nem elég a 60...? :F

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14816) Ryder62 válasza genndy (#14815) üzenetére


Ryder62
őstag

Jobban mutat egy 3 jegyű szám a sarokban mint egy kétjegyű. :DDD

(#14817) Gabás válasza Ryder62 (#14816) üzenetére


Gabás
addikt

és gyönyörű képtörések vannak :)

(#14818) Ryder62 válasza Gabás (#14817) üzenetére


Ryder62
őstag

Crysis 2-ben van olyanom hogy kültéren van kb 40-50 fps-em, belépek egy belső térbe már 100 fölé ugrik. Akkorát rándul a karakterem hogy ihaj. Kb olyan érzés mintha sárban totyognál majd hirtelen elkezdene futni. Úgy felgyorsul. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14819) Prosector válasza szasanyi (#14814) üzenetére


Prosector
addikt

Nincs mit. Rakj fel 1-2 dolgot és a 100-bol rogton lesz 50 :DDD

(#14820) szasanyi válasza genndy (#14815) üzenetére


szasanyi
félisten

Fix 60 FPS tökéletes, csupán kíváncsi voltam és nem értettem miért fix. Csak ennyi. :)

(#14821) Prosector válasza szasanyi (#14820) üzenetére


Prosector
addikt

Én még most sem értem, miért volt fix :DDD

(#14822) szasanyi válasza Prosector (#14821) üzenetére


szasanyi
félisten

Haggyad már... én megnyitottam mind2 külön-külön és megpróbáltam összehasonlítva kidríteni, de kifolyt a szemem és nem láttam mi a különbség. :DDD

(#14823) Prosector válasza szasanyi (#14822) üzenetére


Prosector
addikt

Arra kivancsi lettem volna en is, h mi a difi...de mindegy, mukodik.

(#14824) genndy válasza szasanyi (#14822) üzenetére


genndy
addikt

Ha fölrakjátok mindkettőt valahová megmondom mi a difi (most már én is kíváncsi vagyok, mert google sem dobott ki értelmeset a 'skyrim 60 fps' keresésre). Meg szasanyi is használhatja a régi ini-jeit, elég lesz 1-2 sort átírni.
Btw vannak olyan szövegszerkesztők, amikben van összehasonlítás funkció.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14825) szasanyi válasza genndy (#14824) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha az adatlapodon lévő mail cím jó, akkor oda elküldöm.

MOD - elment. :)

Prosector: no, majd most lehet, hogy megtudjuk. Egyébként annyi gondom van, hogy indításkor mindig megjelenik a videóbeállításokra figyelmeztető üzenet ami után hiába állítok bármit és mentem el, a következő induláskor ugyanez van.

[ Szerkesztve ]

(#14826) genndy válasza szasanyi (#14825) üzenetére


genndy
addikt

Jöhet.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14827) genndy válasza szasanyi (#14825) üzenetére


genndy
addikt

Na első gyors ránézés után: több a különbség mint gondoltam, és nincs olyan egyértelmű sor ami az fps-limitre vonatkozna. Tipp: nálad be van kapcsolva az AA és az AF, nála nincs, lehet hogy ez okozza. Ezeket írd át:
iMaxAnisotropy=0
iMultiSample=0

Az övé írásvédett, azért nem tudsz rámenteni.
Mára ennyi, holnap majd még frissebb fejjel ránézek még1x ha nem az AA/AF.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14828) stefi76 válasza szasanyi (#14825) üzenetére


stefi76
tag

szasanyi.

Hogy ne írja mindig felül és jelenjen meg a videóbeállítás, így indítsd:
Csak simán a Steambe bejelentkezel, majd az SKSE nevű progival indítod.
Innen letöltöd az intallert:
[link]

(#14832) Terminator17


Terminator17
senior tag

"vérmes vámpírizmus " elkaptam ezt a sz@rt hogy tudok kigyógyulni belőle? egyszer már mikor teljes vámpír voltam kigyógyítottam magam belőle de nem volt túl egyszerű és nem is emlékszem már rá. Mikor megfertőzödtem kiirta a játék utána akkor ezek szerint hiába ittam ilyen minden méreg ellen hatásos kotyvalékot meg templomba is voltam de semmitse ér. miért?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#14833) Terminator17


Terminator17
senior tag

nah ráb@sztam, megint vámpír lettem :((( :(((

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#14834) Prosector válasza Terminator17 (#14832) üzenetére


Prosector
addikt

Tul sok ido telt el a fertozes ota. Ilyenkor Falionnal kell beszélni Morthalban.

(#14835) Terminator17 válasza Prosector (#14834) üzenetére


Terminator17
senior tag

és ha épp csak megfertőznek? akkor mivel tudom kigyógyítani magam?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#14836) Prosector válasza Terminator17 (#14835) üzenetére


Prosector
addikt

Potion of Cure Disease-zel, vagy egy oltárnál, asszem bármelyik oltár jo, ha jol emlékszem.

Ha jol tudom ezek akkor mukodnek csak, ha még nem telt el 3 nap.

Tirexi: igen, az is jo. (Heimskr-re van is mod, h kussoljon :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#14837) Tirexi válasza Prosector (#14836) üzenetére


Tirexi
addikt

Whiterun-ban ahol a faszi ordibál a tér közepén, az az oltár pont jó erre. :D

(#14838) Terminator17 válasza Prosector (#14836) üzenetére


Terminator17
senior tag

2 oltárnál is voltam sajna nah mind1 megint megyek gyógyítani magam :((( vérfarkasnak jó lenni amugy? vagy annak is van hátúl ütője mint a vámpír dolognak?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#14839) Tirexi válasza Terminator17 (#14838) üzenetére


Tirexi
addikt

Szegény Terminátor állandóan benyeli a vámpírizmust. :DDD :))

(#14840) Prosector válasza Terminator17 (#14838) üzenetére


Prosector
addikt

Amit tudok az az, h alvásért nem kapsz bonuszt.

Ja meg néha a guardok megszolnak, h olyan szagod van, mint egy ázott kutyának :DDD

(#14841) genndy válasza Terminator17 (#14838) üzenetére


genndy
addikt

Vérfarkasként nem kapsz el semmilyen fertőzést. Tehát vámpirizmust sem. Ha meg az vagy, ki is gyógyulsz belőle amikor vérfarkas leszel.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14842) Prosector válasza genndy (#14841) üzenetére


Prosector
addikt

Tényleg, ezt elfelejtettem.

Amugy, ha jol tudom bizonyos (tisztavéru)vámpirok akkor is meg tudnak fertozni, ha vérfarkas vagy(Serana, Harkon).

Én vérfarkasként megharaptattam magam Seranaval és vámpir lettem.

(#14843) genndy válasza Prosector (#14842) üzenetére


genndy
addikt

Igen, de ők vámpír lordok, és szándékosan kell megharaptatni velük magadat. Vérfarkasként csatában nem fertőzhetnek meg a sima vámpírok, illetve ha előtte sima vámpír voltál, kigyógyulsz, így értettem.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14844) Prosector válasza genndy (#14843) üzenetére


Prosector
addikt

Értem, értem, azt viszont nem tudtam, hogy ha harcolsz Harkonnal, akkor o nem harap meg. Ugy gondoltam eddig, ha csatázol vele, akkor megfertozhet.

Serana nem bánt az evidens.

(#14845) IldiH


IldiH
aktív tag

Sziasztok!
Bár nem akartam, de elkezdtem a Légióhoz való csatlakozást (kissé túl sokat beszéltem Rikke legátussal :B ), erőd tisztítási lépés jönne. Ez még nem lenne gond, mert nem muszáj még megcsinálnom, de így a tábornokot nem tudom elhívni a béketanácskozásra, csak azt hajtogatja mindenki, hogy intézzem el az erődöt.
Még nem csinálnám meg a csatlakozást, így viszont két lehetőségem van (talán): Rikkével való beszélgetés törlése (vagyis küldetés visszaállítása a megelőző pontra) vagy a béketanácskozásos küldetés előreléptetése. Melyiket célszerű megtenni és hogyan? Néztem a wikin a küldetések lépéseit, de a légiósnál nincs korábbi pont megadva, ez szerepel első lépésként -> esetleg 0-t kell beírni ilyenkor (10,20, akármi helyett)? Vagy ez nem működik és inkább léptessem a másikat? Itt viszont egy szám van a 2 beszélgetés elvégzéséhez (Ulfrickal már beszéltem, beleegyezett), ha azt adom meg, akkor mindkét beszélgetés megtörtént lesz?
Vagy most már muszáj lesz belemélyedni a légiós szálba?

Így jár az, aki folyton belekapkod az ezer felvett küldetésbe :DDD

(Ja, vettem a fáradtságot és az első hozzászólástól végigolvastam az egész fórumot, de nem emlékszem ilyen kérdésre :) )

[ Szerkesztve ]

(#14846) genndy válasza IldiH (#14845) üzenetére


genndy
addikt

Küldetést nem lehet visszaléptetni, és az előreléptetés is könnyen lehet bugos.
Szerintem foglald el az erődöt, azzal kockáztatod a legkevesebbet, aztán beszélj a tábornokkal, hátha úgy már elmegy tárgyalni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14847) neko18


neko18
senior tag

Nekem is aszem ugyan ez volt a gondom :)

Tirexi: Megkérdezhetem milyen programmal veszel fel? :)

kdxsv

(#14848) genndy válasza genndy (#14827) üzenetére


genndy
addikt

Még egy kis ini-zés szasanyinak:

SkyrimPrefs.ini:
iPresentInterval - nálad 0, nála 1. Ezt még megpróbálhatod állítgatni, mert elvileg ez kapcsolja ki/be a VSyncet.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14849) Terminator17


Terminator17
senior tag

deadra szívet hol tudok venni? vagy hol tudok legyilkolni párat? alig találkoztam 1-2 vel pedig 45 ös szintű a karakterem.

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#14850) genndy válasza Terminator17 (#14849) üzenetére


genndy
addikt

Jorrvaskr-ban van egy. Winterholdban Enthir árul mindig pár darabot. Illetve Mehrunes Dagon oltáránál, ha megcsináltad a vonatkozó küldit, pár naponta újratermelődik 4. Ritkák, vége az Oblivion-válságnak.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.