Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#10151) mikrofon válasza gyűrű (#10148) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi, meg is csinálom

(#10152) mikrofon válasza mikrofon (#10151) üzenetére


mikrofon
addikt

El is kezdtem. A 407 telepítése után a legelején, megkérdezi hogy Google TV vagy Basic TV módon szeretném használni. Azon gondolkodtam, hogy lehet nekem az utóbbi kéne mert a megjelenő rövid leírás szerint ott a HDMi portok és a csatornák működnek. Tehát ez akkor hasznos ha nem használom az okostv reszét?!

(#10153) gyűrű válasza mikrofon (#10152) üzenetére


gyűrű
addikt

Picit tovább tart ha beállítod.. de már biztos túl vagy rajta.. :)

(#10154) mikrofon válasza gyűrű (#10153) üzenetére


mikrofon
addikt

Igen már beállítottam a Google tv-t. Nekem kellett egy szervizmenüs reset a v414 után is mert valahogy beakadt a felhasználói nevem és hiába adtam meg a jelszót mindig újra kérte.
Alapvetően tetszik. Egy csomó jó dolog lett ebben pl a gyerekprofil is. Viszont a menü az elég kaotikus. Jól összekutyulták az androidos és tv-s beállításokat.

Nekem nem sikerül a Google Home alkalmazással összekapcsolni...
Van valami trükkje?

[ Szerkesztve ]

(#10155) mikrofon válasza mikrofon (#10154) üzenetére


mikrofon
addikt

A trükk annyi volt hogy nyomtam egy visszalítást a beállítások menüből. Azóta rendesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#10156) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Elkészült a C825 tesztem. Már csak jóváhagyásra vár( el lett töltve YouTubera, privát videóként), sajnos a YouTube talált benne szerzői jogi problémát, az egyik felahasznált jelenettel van baja, amit a kontraszt arány demonstrálásához használtam.... :W

Szóval nemsokára publikus lesz :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#10157) redingitell válasza Vhiktor (#10156) üzenetére


redingitell
senior tag

:R

(#10158) Kiskutya válasza Vhiktor (#10156) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szuper!

hmm...

(#10159) rankesz válasza Vhiktor (#10156) üzenetére


rankesz
veterán

És ilyenkor mivan, ugrik a monetizáció?
Mondjuk gondolom nem ebből élsz meg, de azért elég gaz, gondolom nem kis munka van benne.

(#10160) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Fent van a teszt :DD
TCL C825 teszt

Remélem hasonlóan jóra sikerült mint az előző.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#10161) Vhiktor válasza rankesz (#10159) üzenetére


Vhiktor
veterán

Úgy, ahogy írod.
Élehetek poanasszal, hogy ez csak edukációs céllal került bele (lehet fogok is), de ha nem ítélik meg jogosnak, akkor törölhetik a csatornát.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#10162) Vhiktor válasza Vhiktor (#10160) üzenetére


Vhiktor
veterán

A kalibrált beállítások egyenlőre nem érhetőek el azon a linken ami a videóban szerepel (adózási kérdések miatt) 3 euró volt/képmód.
Addig is ha valakinek kell, keressen privátban :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#10163) redingitell válasza Vhiktor (#10160) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi szépen! Igazán részletes!

(#10164) mikrofon


mikrofon
addikt

A v414-es firmware-ben a beállítások / csatlakozó beállítások / csatlakozó / Frissítési gyakoriság váltó - ez az utolsó beállítási pont lehet az AFR csak furcsán nevezik?

Azért is érdekes mert ha ezt bekapcsolom akkor kicsit sötétebb lesz a képernyő...

[ Szerkesztve ]

(#10165) gyűrű válasza mikrofon (#10164) üzenetére


gyűrű
addikt

Hol is van ez pontosan!? Ilyen menüt nem látok...

(#10166) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok,
TCL 55C728-as tv-m van. Nemrégiben jött rá egy update amiután csomószor megnyikkan a vlc lejátszás közben (hálózatról megy wifin egy 720p-s sorozatrész), majd újraindul a tv magától. Nem tettem fel új fw-t még rá, van esetleg javasolt változat?
Jelenleg ez van rajta: V8-2110070-MF1V520
Lehet ezt a verziót másra cserélni?
Köszi!
Nándi

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#10167) rankesz válasza haxxika (#10166) üzenetére


rankesz
veterán

Megoldás 30 hsz-al lejjebb [link]

(#10168) mikrofon válasza gyűrű (#10165) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem ott van ahol írtam
Pozíció szerint:
Beállítások - első pont - második pont - utolsó pont
Név szerint:
Beállítások / csatornák és bemenetek / csatlakozók / frissítéssi gyakoriság változó

Itt található a "CEC", alatta az "eARC" , alatta az "automatikus alacsony késleltetési mód" alatta a "frissítési gyakoriság változó"

automatikus alacsony késleltetési mód beállítási lehetőséget sem ismerem. Ez vajon mit jelenthet és bekapcsolva vagy kikapcsolva jobb filmezéshez?

Egyébként szerintem ez a Google TV sokkal jobb mint az android tv. Ez már egy normális rendszernek mondható. Szerintem még a tv képe is szebb lett. Az eARC is normálisan működik HD hangokkal.

(#10169) mikrofon válasza haxxika (#10166) üzenetére


mikrofon
addikt

Egy másik sort kell nézned az mondja meg a firmware verzióját. Szerintem a v083-as lehet az jött utoljára automatikusan.
Vlc helyett próbáld ki a ViMu media player-t sokkal jobb és szinte mindent hibátlanul játszik. Keress rá itt a tokban. Volt már róla többször szó.

[ Szerkesztve ]

(#10170) gyűrű válasza mikrofon (#10168) üzenetére


gyűrű
addikt

:)
Nah ez most amit másodszor leírtál, ilyen van..
Az nem az AFR, hanem a VRR , ami pl xboxnál jöhet jól..
Nincs automata freki váltás a TV-ben ha erre gondolsz. Ezért pl a kodi sem vált...

(#10171) gyűrű válasza Vhiktor (#10160) üzenetére


gyűrű
addikt

Jó lett ez a teszt is, köszönjük! :)

(#10172) mikrofon válasza gyűrű (#10170) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi, akkor erre nincs szükségem.
Igen erre gondoltam, hogy ez az a pont, hogy most már a TV-re telepített ViMu és Kodi is a filmhez igazítja a kijelző frekvenciáját.

(#10173) sumerhun válasza HELLAFLUSH (#10142) üzenetére


sumerhun
újonc

Kontraszt -> 6425 -> Reset all reset shop + Gyári visszaáll....majd kikapcsoltam az adaptív fényerőt. :D
Köszi.

más: Nem működik optikán keresztül a multichanneles áteresztés "passthrough", korábbi firmware-eknél nem volt ilyen gond. Esetleg erre valami ötlet? Lehet ez is egy kapcsoló ki vagy bekapcs. probléma, hasonlóan mint a fényerőnél?

(#10174) haxxika válasza mikrofon (#10169) üzenetére


haxxika
senior tag

Valóban V083.
Adok akkor egy esélyt a ViMu-nak, pedig már a VLC-t megszoktam a korábbi Xiaomis box alapján.
Ha meg így se jó, akkor fw update lesz, ahogy fentebb lett javasolva.
Köszi mindenkinek!

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#10175) Hegepapa


Hegepapa
csendes tag

Sziasztok! Televízió vásárlás előtt állok... Két típus maradt versenyben a keret 250000...

TCL 55c725
TCL 55c728 a két típus...

Kérdésem lenne hogy leginkább filmek.... Sport és netflix valamint majd ha elérhető lesz Disney+ ezekre megéri a drágább modell vagy a c725 is elég lenne?

(#10176) AxBattler válasza Hegepapa (#10175) üzenetére


AxBattler
félisten

A drágább modell a 120Hz-es képfrissítés és a VRR, tehát gyak. a játék miatt éri meg.
Ha nem lesz ilyen célra használva, akkor a C725 is teljesen megfelelő.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10177) Saccco válasza AxBattler (#10176) üzenetére


Saccco
nagyúr

A C725 is tudja a Dolby Vision IQ-t?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10178) salem007


salem007
tag

Sziasztok!
Van egy 65C715-ös TV-m felraktam rá a
V8-R851T02-LF1V677.000023
(ANDROID 11 Beta test version)
viszont a Kodi-t nem tudom automata indításba rakni.
Android 9-en működött.
Valami tipp, hogy mit csináljak.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#10179) sumerhun


sumerhun
újonc

#10173 Megvan... :)

[ Szerkesztve ]

(#10180) Kiskutya válasza Hegepapa (#10175) üzenetére


Kiskutya
veterán

Filmezésnél nem lesz szerintem különbség. Esetleg sporthoz jól jöhet a 100hz de ha árban nagy az eltérés elég a 725 is!

hmm...

(#10181) Hegepapa


Hegepapa
csendes tag

Köszönöm a válaszokat

(#10182) mikrofon válasza Saccco (#10177) üzenetére


mikrofon
addikt

Dolby Vision IQ pontosan mit tud?
Én a fényes módot szoktam használni és nem az IQ-t.
Ez az utóbbi jobb?

(#10183) Saccco válasza mikrofon (#10182) üzenetére


Saccco
nagyúr

A szoba színéhez és világosságához állítja a képet.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10184) joci2000 válasza AxBattler (#10136) üzenetére


joci2000
aktív tag

Üdv,

Nekem egy 43C725-re esett a választásom és mivel android fut rajta, belevetettem magam a logjába kideríteni mit is tettek bele a soft fejlesztésénél. Van 1-2 érdekesség... Kínai, nem kell meglepődni.

De a frissítés.. Szóval alapból több módszer szerint tud menni a tv-k frissítése, ami sok esetben előjön, az a manuális fw frissítés img vagy ota által. Ezek azért kerülnek elő, mert bruteforce-al elkezdik a tcl szervert nézni, hogy milyen új software érhető el. Lényegében a letöltési linket keresnek a verziószámon végig lépkedve az egyes típusokra. Azonban ezek béta software-ek. Ezért nem jön ota formájában. A tényleges OTA kereséskor a beállított régiód update szerverére felmegy(jelen esetbe EU) és egy webszervíz formájában kikéri az tv-d aktuális típusszám, projektszám, rendszer verzió és software verzió alapján, hogy mi az utolsó elérhető software abban a régióban. Ha kap egyáltalán választ, akkor a letöltési linkben levő zip verzióját összehasonlítja a tv-d verziójával. Ha nagyobb, akkor ráengedi. Ha nem, akkor azt mondja aktuális a software verziód.

A gond ott van, hogy sok esetben más régiókban vannak azok a software-ek, amiket letöltenek bruteforce-al, ezáltal a Te régiódban és projekt verzióddal sose fog összetalálkozni. Hogy honnan tudom? A huncutok a logba kiteszik a dolgokat csak titkosítva. Nos, ezt vissza is lehet alakítani és megnézni mit is ügyködnek. Onnan meg már manualban ki lehet próbálni a webszervíz lekérdezést az ota szerverre. Ami még bonyolítja, hogy még másik 3 megoldás is van implementálva a tv update szoftware-ébe. Kérdés, hogy a tv-d eredeti verziójában mi volt? :D

(#10185) Redneck


Redneck
veterán

A topikba olvasva, mindig meglepődök, mennyit tudtok rugózni a TV szoftverén. Nem mondom hogy nem találkoztam 1-2 buggal, mert az hazugság lenne, de ezért nem állnék neki bűvészkedni.

Ha jön majd új gyári firmware C728-ra, és engedem neki a frissítést, a beállításaimat, és a csatornalistát is törli? :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10186) Saccco válasza Redneck (#10185) üzenetére


Saccco
nagyúr

Még az Insta és Facebook profilodat is törli! :DDD ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10187) Kiskutya válasza Redneck (#10185) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerencsés vagy a 728-al vettél volna 1 éve c715-öt akkor tudnád miért megy ez a frissítgetés. :D :D :D Szinte fél kész szoftverrel adták ki. Októbertől van számomra stabil verzió.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#10188) gyűrű válasza Redneck (#10185) üzenetére


gyűrű
addikt

Arra várj még... Mivel platform váltás is van, otaval nem tudod felrakni...

(#10189) Redneck válasza gyűrű (#10188) üzenetére


Redneck
veterán

Oké, nekem nem sürgős! Egyedül a BT hang ami igazán zavart, de egyelőre jó lesz kábelen is.

Kiskutya:
Ezt nem tudtam, így már érthető hogy miért próbálkoztok. :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10190) zazenke válasza Vhiktor (#10160) üzenetére


zazenke
őstag

jó teszt lett. Konkrétan te hogy gondolkoznál ez vagy ugyanennyi pénzért oled ? Ezt a döntést csak a tvszoba világosságához kötöd mint amit említettél a tesztben vagy neked van más preferenciád is a választásban ?

(#10191) Vhiktor válasza zazenke (#10190) üzenetére


Vhiktor
veterán

A legjobb kontraszt aránya egyértelműen az olednek van. Ugye ott mindig végtelen a kontraszt arány.

De ha a képernyő nagy részét fedi világos tartalom hdr forrás esetén akkor ott elverzik egy jobb lcd vagy miniled mellett. És ott már a feketeszint sem számít, mert q szemed a nagy fényerő mellett még a szürkét is feketenek fogja látni.

Egymás mellett kellene látnom a 2 technológiát ugyanazzal a tartalommal, de erre nem volt lehetőségem.

Mindkettőnek megvan a maga hibája, olednel savosodas, minilednel blooming lehetősége.

De az biztos, hogy oled helyett a miniled a legjobb alternatíva.

Jelenleg én most tényleg a felhasználás helye alapján választanék, ha csak sötétben használom akkor oled, ha nem akkor miniled.

Egyébként meg van olyan is akinek nem jön be az oled nagy kontraszt aránya mert termeszetellenesnek látja.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#10192) zazenke válasza Vhiktor (#10191) üzenetére


zazenke
őstag

már vagy 2 hete nézegettem az oldalad mert kíváncsi voltam a rá ugyanis külföldi teszteknél egyértelműen kijelentették hogy inkább az oled de azt nem tudtam hogy azok az oldalak mennyire függetlenek. (nagyon nagy cég az lg) .

(#10193) Vhiktor válasza zazenke (#10192) üzenetére


Vhiktor
veterán

A filmstudiok is oleden masterelik a filmeket.

Én is azt mondom, hogy még mindig az oled a legjobb, de nem mindenkinek ajánlanám.

Meg hát amit feljebb is írtam egyik sem kompromisszum mentes.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#10194) volner79 válasza Kiskutya (#10180) üzenetére


volner79
csendes tag

A hardver eltérés miatt nem érné meg jobban a c728? Vagy az annyira nem lehet észrevenni? Gondolok itt a 2 GB RAM helyett 3 GB RAM illetve nagyobb tárhely.

(#10195) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Sziasztok!

TCL 55c725-ös TV-t vettem a kb. 8 éves Samsung H6400-at pedig továbbadtam.

Az új tv-n kb. egy ovális alakban a sarkok felé teljesen fekete képnél világosodást látni (fénykép). Ez normális jelenség? Érdemes elállnom a szerződéstől és újat vennem? Vagy benne van a pakliban, hogy kb. ugyanilyet kapok?

Másik fura jelenség:
mkv videó fájlt néztem (HDR, kb. 16 Mbit/s x265) pendrive-ról (kb. 100 MB/s tudom írni/olvasni). Mégis a film közben van amikor 5 percenként, van amikor ritkábban 1-2 másodpercig akadozott a lejátszás. Ha visszatekertem a filmet és újra azt a részt néztem, akkor már nem volt akadozás. Ez mitől lehet? Más is tapasztalta már? Mi lehet a megoldás?

Amikor demó tartalmat néztem a TV-n, akár 80 Mbit/s-et is, akkor nem volt semmi szaggatás. (igaz, az csak egy 2 perces demó)

A TV verziója.
Még van 2-3 napom eldönteni, hogy maradjon-e a tv...
Sose küldtem még vissza semmit, és amúgy filmezés közben nem mindig veszem észre a világos részt, hiszen alapvetően a cselekményre figyelek.

A TV-t leginkább filmezésre (mkv) és Youtube-ra használom, többnyire sötét szobában.

Köszi, ha írtok tapasztalatot, vagy tudtok segíteni! :R

*** Be prepared! ***

(#10196) mikrofon válasza Mateosz (#10195) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia,

ha csak teljesen sötét képnél jön elő, tehát mikor minden fekete és mondjuk csak a stáblista van, vagy egy ultrasötét jelenetnél, akkor ez sajnos ilyen. Kérdés, hogy mennyire foltos. Mert ennek a mértékében lehet eltérés különböző készülékek között. Keress vissza a HSz-eimre, én írtam többször is erről a jelenségről, meg hogy nekem köze volt a fali konzolhoz. Még képeket is raktam fel. Mondjuk az én készülékem 65c728, de a jelenség szerintem ugyan az.

Lejátszónak próbád ki a Vimu Media Player-t. Erre a TV-re ez a legjobb.
Még az is segíthet a ha a PenDrive nem NTFS-re van formázva.

Amúgy ha van türelmed, kitartásod és időd visszacsomagolni, visszaküldeni és egy másikra cseréltetni, akkor kipróbálhatod. De nem kizárt hogy rosszabbat kapsz, ha a tiéd most a jobbak közül van. Persze ilyenkor mégegyszer is lehet cseréltetni ;)

[ Szerkesztve ]

(#10197) H-Mano válasza mikrofon (#10196) üzenetére


H-Mano
tag

"De nem kizárt hogy rosszabbat kapsz..."
Így vagyok én is...(55C728). Van egy minimális inaktív (fehér fénynél sötétszürke) pixel hibám...Csak én veszem észre :) , de én is csak akkor, ha max. 2 méterről "álló" fehér háttéren "rákeresek"...
Még ha cserélnének is ez miatt, lehet, egy másikkal rosszabbul járnék...

[ Szerkesztve ]

(#10198) turho válasza H-Mano (#10197) üzenetére


turho
őstag

Ez nem pixelhiba lesz, hanem sajnos a rétegek összeállítása közben közékeveredett koszmó. Bár ez nem vigasztal senkit. Nekem az előző, 55" Hitachi UHD tv-mben volt egy fanszőr jellegű hasonló képlet. Nem elég tiszta a tisztatér, vagy tróger az összeszerelő (Amennyiben operátoros).
A pixelhiba körvonalasabb és határozottabb.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10199) rajzinho


rajzinho
csendes tag

Sziasztok!

Az optikai kimenet vs soundbar problémám megoldása gyanánt felraktam HELLAFLUSH által leírt módon a google TV rendszerét az 55C728-amra. A kérdésem az lenne, hogy a csatornalista importnál mi az a 4 jegyű jelszó amire szükség van? Exportnál simán megette a gyári 1234-et, most nem akarja (se a 0000t, se a TCL oldalon látott "szuperjelszavakat").
Köszi szépen!

(#10200) H-Mano válasza turho (#10198) üzenetére


H-Mano
tag

Köszi!
Igazad lehet,valóban nem kontúros(és igazából egy "nagyobb" és egy kisebb,szabálytalan alakú folt)
Az is lehet, hogy a külső fólia és az üveglap közötti idegen anyag?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.