Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#10401) RaTaTa válasza KIZS (#10396) üzenetére


RaTaTa
csendes tag

Magam is szemeztem az Euronics 55C728 kínálatával, 220-ért jó vétel, de csak helyszínen vásárolható, a weboldalon már nem lehet kosárba tenni. Gondolom akkor ugrik a két hét visszaszállítási lehetőség is...

Az Auchanban van még 250e-ért online, de ott még sose vettem ilyen nagy értékű dolgot, nem tudom megbízható-e olyan tekintetben, hogy szívóznak az emberrel gond esetén vagy sem?

RaTaTa, A Tata

(#10402) Kiskutya válasza RaTaTa (#10401) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én az Auchanban nem vennék semmi komolyabb dolgot. Botrányos az ügyintézés ha gond van.

hmm...

(#10403) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Valaki tudja hogy tudom megnézni hány órát ment a tv?

hmm...

(#10404) gyűrű válasza Kiskutya (#10403) üzenetére


gyűrű
addikt

Utolsó

[ Szerkesztve ]

(#10405) Kiskutya válasza gyűrű (#10404) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi!

hmm...

(#10406) szjoci válasza RaTaTa (#10401) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Telekomnál van 55c728 244200Ft-ért.
Ó, bocs, nem... Szolgáltatás nélkül majdnem 267k. Most rendeltem volna :(((

[ Szerkesztve ]

(#10407) redingitell válasza szjoci (#10406) üzenetére


redingitell
senior tag

(#10408) RVR400 válasza KIZS (#10400) üzenetére


RVR400
veterán

A T-Home nem ad CEC-képes beltérit, de az új androidos boxukat még nem láttam.

(#10409) H-Mano válasza KIZS (#10400) üzenetére


H-Mano
tag

Nem fordítva gondoltad ?Ha a távirányítóra gondoltál...)

(#10410) KIZS válasza RVR400 (#10408) üzenetére


KIZS
aktív tag

Van egy raspberry-m, ami viszont cec képes és eddig minden előző tv-mel működött.

Más

Telefonon nem tudok visszakeresni, melyik hsz-ban van leírva hogyan kell google tv-t feltenni?

(#10411) gyűrű válasza KIZS (#10399) üzenetére


gyűrű
addikt

Ha a CEC be van kapcsolva, és van kapcsolódott eszköz akkor ha arra váltasz, a cec menupont alatt bekapcsolod a guide vagy műsorújság menüt, megjelenik egy overlay, akkor tudod vezérelni. Nagyon gyökér megoldás, már írtam tavaly a tcl supportnak ez miatt, de nem válaszoltak..

[ Szerkesztve ]

(#10412) KIZS válasza gyűrű (#10411) üzenetére


KIZS
aktív tag

Hmm...

Köszi!

(#10413) gyűrű válasza KIZS (#10412) üzenetére


gyűrű
addikt

Az erősítőt vezérli anélkül is, de az erősítőre kötött többi boxot csak akkor ha az overlay látszik. :N

(#10414) szjoci válasza redingitell (#10407) üzenetére


szjoci
őstag

Áhh, 17000Ft lenne hozzám a szállítási költség :Y
Erősen gondolkodtam a 65C728-on a 278eFt-os euronics-es ár miatt, de akárhogy méricskélek, nincs annyi helyem. Így megrendeltem az 55c728-at Auchan-ból, remélem nem lesz gubanc vele.

(#10415) Tomacko válasza KIZS (#10396) üzenetére


Tomacko
senior tag

Annyi lehet a hjáttérben, hogy valószínűleg az egyik dolgozó vette volna meg amikor lejár az akciós készlet kisöprés....... nyilván még olcsóbban. Vagy szimplán várta a fizetését.....

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#10416) SkylineGTR76


SkylineGTR76
tag

Sziasztok! Lecsaptam egy akciós 50c725-re. Előrelépés egyértelműen egy 6 éves LG-hez képest. 3 dolog:
- nem lehet kikapcsolni a felugró energiatakarékossági infós ablakot?
- minden bekapcsolásnál le kell ok-zni az usb csatlakoztatva ablakot?
- tv adásoknál ahány csatorna, annyi féle csúszás a kép és hang között (sima antennás vétellel)... ez elég fura 2022-ben nekem, ilyennel még nem is találkoztam... :U

Köszi!

(#10417) barnidani


barnidani
csendes tag

Engem a random fagyogatás idegesít... C728 V83-n
Van arra valami megoldás, hogy ne keljen mindig a 220-as kábelt ki és vissza dugnom? :F
Esetleg távirányító és a tv-n lévő bekapcsoló gomb nyomva tartása?

(#10418) Kiskutya válasza SkylineGTR76 (#10416) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szoftver frissítés remélhetőleg megoldja. Nézz utána van e újabb, nem mindig jelzi a tv magától!

hmm...

(#10419) Saccco válasza barnidani (#10417) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az elején nekem is fagyogatott ezzel, de mostanra már nem. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10420) Redneck válasza Saccco (#10419) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem 2x volt ilyen fagyás, de ki és bekapcsolás megoldotta. Amúgy stabil és gyors az egész. Hang késés csak bluetoothon volt, azóta inkább kábelezek, így jó. Pedig orrba-szájba váltogatok a HDMI bemenetek és a stream csatornák és a TV adók között.

Ami szerintem nagyon hiányzik:
-dedikált éjszakai hangerő kiegyenlítés mód vagy gomb
-gyorsan elérhető energiatakarékos módok
-elalvás és bekapcsolás időzítő

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10421) barnidani válasza Saccco (#10419) üzenetére


barnidani
csendes tag

Megkérdezhetem, hogy mit csináltál vele , hogy most már nem? :R
Ha hosszan megnyomom a tv készülék hátulján lévő bekapcs gombot újraindul?

(#10422) Korosiat válasza Korosiat (#10332) üzenetére


Korosiat
újonc

Megtaláltam a választ a MindigTV-s saját kérdésemre: A Service menü-ben be kell kapcsolni fixre a DVB-T2 tunert. A TV az automata magyar beállításokkal nem kapcsolja ezt be.

(#10423) Saccco válasza barnidani (#10421) üzenetére


Saccco
nagyúr

Semmit. Sosincs teljesen kikapcsolva, úgy értem, hogy mindig gyorsan indul.
A lehetőség adott, hogy átmenj a 414-re.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10424) barnidani válasza Saccco (#10423) üzenetére


barnidani
csendes tag

Nyilván van lehetőség :D
Amúgy semmi baja, nálam soha nem csinálja csak páromnál :DDD
Te is már áttértél 414-re?

(#10425) KIZS


KIZS
aktív tag

Egy délután után a tapasztalataim:

Kezdetnek a TV bekapcsoláskor rögtön frissíteni kezdett és egy 414 végű firmware-t tett fel.

A TV (55C728) gyors, mellé rakva az régi TV-met (LG 49UH850) látványosan gyorsabban navigál a menüben, indítja a videókat stb...
A két TV-t egymás mellé rakva nem tudtuk eldönteni melyiknek a képe szebb. Érdekes, hogy mennyire eltérnek a színek a két TV között. Az LG-n kicsit minden zöldebb/narancsosabb, a TCL-en kékebb/pirosabb. Nem tudtuk eldönteni melyik lehet a valósághűbb.
Ami nagyon feltűnt az a fekete. A TCL-nél mindig van háttérvilágítás. Ez normál esetben nem zavaró, de tök sötétben egymás mellé téve a két TV-t és egy fekete tesztképet nézve, az LG nem is látszódik hol van a szobában, míg a TCL egyértelműen világít. Olyan mintha az LG okosan lekapcsolná a háttérvilágítást ilyenkor.
Normál filmnézésnél ez engem nem zavar egyébként.

A menüt nyomkodva eleinte sikerült zavart okoznom az erőben. Kifagyás jellegű tüneteket mutatott, amikor gyorsan ugráltam ide-oda. De végül mindig magához tért és megcsinálta amit akartam. De ez csak 2x-3x fordult elő és azóta se.

Az Android TV nem szokatlan nekem, így ez sem (ez akkor már a Google TV? mert kicsit más). Igazándiból ez volt az egyik komoly érv a TV mellett, mert elegem lett abból, hogy csak olyan szoftvereket tehetek fel a TV-re amit az LG/Samsung/... enged. Na most olyat tehetek fel amit a Google enged :)
Szóval itt nem számítok arra, hogy szerdáról csütörtökre megszűnik az HBO GO működni, mint az LG-n. Vagy csak Samsung fiókon keresztül tudok elérni dolgokat...

A wifi-je kétszer kifagyott. Illetve nem fagyott ki, de borzasztóan leesett a sávszélesség, akadozni kezdett a médialejátszó. Nem tudom mitől, mert az itthoni TP-LINK AX73/AX5400 igen jól kiszolgált közben mindenki mást. Ekkor ki/bekapcsoltam a TV-n a wifit és minden megjavult. Most éppen órák óta hibátlanul megy a wifi, ezen megy a google music...

A CEC hiánya (hasznáhatatlansága) kicsit megzavart, de végül áthidaltam. A RPI-men alapvetően Kodi futott és azt most feltelepítettem magára a TV-re. Egy kütyüvel kevesebb.
A T-Home -os boxhoz viszont sajnos elő kellett venni a távirányítót. Az LG "magic" távírányitója tudta azt is kezelni, nem kellett két távirányítót keresgélni...

Amibe még belefutottam, hogy ha magyar nyelv van beállítva, akkor az app-okat sem találja meg a keresőben. Tehát ha beírom az app keresőbe, hogy "kodi", akkor azt mondja, hogy something went wrong (és ezt fel is olvassa magyarul :) ). Angol nyelvre átállítva rendszert már minden rendben működik. Mondjuk kicsit zavar, hogy nem látok dedikált "Play Store" alkalmazást.

Eddig ennyi.
Ha nem lesznek továbbra sem lefagyások, sávszélesség beszűkülések, akkor elégedett vagyok. A fekete színen jó lenne javítani, a rendszer meg gondolom folyamatosan fejlődni fog. Jelenleg a legzavaróbb probléma az a T-Home -os távirányító.

[ Szerkesztve ]

(#10426) gyűrű válasza KIZS (#10425) üzenetére


gyűrű
addikt

Olvass vissza, a CEC-re is írtam, és a play store-ra is van megoldás..

Egyébként gondolom eleve GTV-s firmware-al jött már ki (V407?), hogy a V414-et tette fel OTA-n. Ha még a régi ATV-s lett volna akkor a V083-at teszi fel frissítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#10427) Vhiktor válasza KIZS (#10425) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha minden igaz az az LG ips paneles, így sokkal rosszabbak a feketéi mint a C728-nak, kb csak az 1/5-e, tehát világít a sötétben az LG feketéje.

Ha teljesen fekete képet teszel be az csalóka, mert lekapcsolja teljesen az LG a héttérvilágítást,í gy rá lehet írni hogy végtelen a kontraszt aránya ;] .

Teggyél be 1 vagy 5%-os fekete képet és nézd meg azzal, rögtön látni fogod mennyivel jobb a C728. :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#10428) Vhiktor válasza Vhiktor (#10427) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nézd meg ezzel:
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#10429) KIZS válasza Vhiktor (#10428) üzenetére


KIZS
aktív tag

Köszi, este megnézem!

(#10430) Saccco válasza barnidani (#10424) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem, egyelőre még V83. Most nincs ingerem küzdeni vele. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10431) barnidani válasza Saccco (#10430) üzenetére


barnidani
csendes tag

Ugyanígy vagyok én is... max img-ből újra feltenni a V083-at, bár nem tudom, hogy lenne e értelme.

(#10432) Bellami


Bellami
csendes tag

Ma jött meg a TCL55 825. Elsőre gyorsan a a NAS kapcsolódást próbáltam. Wifin vagyok, mert itt a Digi optikain jön, 1000 mbp/s. Meg is találta, le is játsza akadás nélkül a See-t, a mit a samu 49nu8009 már csak kép lefagyásokkal, akadozva vitt. Tehát nézhetetlen volt. Ez jó hír. Viszont, amire nem jöttem rá, hogy a feliratokat, ami nem integrálva van, hanem én töltöm fel a torrentre - nyílván a magyart-, miért nem látja? Hogyan tudnám előszedni? Mert pld most a Boba Fett nincs szinkronizálva, A gyerek, meg persze én is így nem tudjuk értelmezni. jelzem, ez a probléma a samun nincs! Valaki esetleg megoldást tud rá? Illetve Gogle tv-vel indítottam. Hogyan tudom a HBO-t telepíteni?

(#10433) Bellami


Bellami
csendes tag

HBO meg van!

(#10434) gyűrű válasza Bellami (#10432) üzenetére


gyűrű
addikt

Ha nincs külső lejátszód, akkor a tv-re kb. az egyetlen használható lejátszó a vimu player. Hálózati megosztást pl. nfst is tud, feliratot kezel, saját puffere van, frekvenciát vált stb. Szinte minden formátumot lejátszik. .

(#10435) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Ma került beüzemelésre egy c725, Egyelőre annyi gondom van hogy semmit nem telepít playről. play protect ellenőrzésnél áll a foylamat. Wifin van (kábelre nincs lehetősgem rákötni jelenleg) amivel elvileg minden ok a tv szerint.
Ötlet? Valamit elszúrhattam a kezdeti beállításoknál?

(#10436) Dadpool válasza Talala (#10435) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Szia!
Valami lehet globálisan mert nálamis ez volt c728 nagyon sokára indult el a letöltés.
Valamit pick pack de valami csak 10 perc alatt jött le.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#10437) Bellami válasza gyűrű (#10434) üzenetére


Bellami
csendes tag

Köszi. Nem találja. "Sorry, shometing went wrong!"

(#10438) kicsi444 válasza SkylineGTR76 (#10416) üzenetére


kicsi444
csendes tag

2. kérdésedre a válasz:
Beállítások\További beállítások\Alkalmazások\Különleges alkalmazás-hozzáférés\Megjelenés a többi alkalmazás fölött\Médiaközpont (nem engedélyezve)

(#10439) embe válasza Bellami (#10432) üzenetére


embe
nagyúr

Egy mappában legyen a film és a felirat, ugyanazzal a névvel. A fiam is így nézte meg a 43C725-tel. A gyári lejátszó a Dolby Vision verziót hibátlanul vitte magyar felirattal.
A gyári lejátszó menüjében hozzárendelhető a felirat fájl.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10440) gyűrű válasza Bellami (#10437) üzenetére


gyűrű
addikt

Mert nem a play áruházban keres... Tedd fel ezt és akkor lesz rendes play store is. [link]

(#10441) KIZS válasza embe (#10439) üzenetére


KIZS
aktív tag

Hogy lehet összerendelni?
Nekem egyforma néven van az .mkv és a .srt, de csak az mkv-ba beágyazott feliratok között tudok váltogatni.

(#10442) embe válasza KIZS (#10441) üzenetére


embe
nagyúr

Gyári lejátszót elindítva, menügombot megnyomom, és itt beadja a felirat menüpontot, aminél lehet feliratot választani. Az említett filmet is a netről leszedett felirattal nézte meg a fiam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10443) Saccco


Saccco
nagyúr

Alza is akciózza a C728-akat, igaz csak a 75-ös ára esett az Euronics szintjére.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10444) Talala válasza Dadpool (#10436) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi az infót! Valóban, végül feltelepült a kodi.

Más kérdés.
Az elalvás időzítőt el lehet érni egyszerűbben, mint hogy bemászok a beállításokba? Pl quick panelra berakni vagy bármi?

(#10445) Bellami válasza embe (#10439) üzenetére


Bellami
csendes tag

Természetesen így van feltéve, mint írtam, a samsungon műxik is, csak ezen a tv-n nem! Egy mappában és azonos file név, csak a kiterjesztés más. Ezért is megy flottul a másik tv-n. Itt a 19 felirat közül, ami választható, nincs a magyar, amit én másoltam be, csak az integráltak.

(#10446) Bellami válasza embe (#10442) üzenetére


Bellami
csendes tag

A felajánlott 19 felirat közül egyik sem volt az általam bemásolt, magyar nyelvű! Gondolom az integráltakat kínálta csak fel. A másik tv-n (samsung) ott működik, egyből jön a magyar felirat. De ezen... :(((

(#10447) Bellami válasza gyűrű (#10440) üzenetére


Bellami
csendes tag

És hogyan tudom a TV-re telepíteni?

(#10448) embe válasza Bellami (#10446) üzenetére


embe
nagyúr

Mint említettem a 43C725 gyári lejátszója tökéletesen kezeli. És a felirat nekem is a netről levadászott. Mondjuk mindegy, ez téged nem boldogít.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10449) gyűrű válasza Bellami (#10447) üzenetére


gyűrű
addikt

Modjuk egy pendrive rol, de valami fajlkezelo is kell ami megnyitja

(#10450) Kiskutya válasza Bellami (#10445) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam se lát minden feliratot a gyári player vagy a vimu hiába nevezem át. (C715 V653) Ezeket a plexen szoktam nézni mert érdekes módon ott látszik.

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.