Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#373) Csaba_20_ válasza Shavezz (#369) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Kérdésed nyugodtabban el tudtam volna képzelni a ''Modding és elektronikai kérdések'' című topicban. Úgy tűnik, mintha nem olvastad volna el a topic legelső hozzászólását! Ezenkívül úgy rémlik, mintha már e-mailben is válaszoltam volna neked a kérdésedre. A diódákra nem szoktak mAh-s értéket megadni, ezek nem akkumulátorok, hanem didóák. Jellemző értékek rájuk a nyitófeszültség, maximális záró irányú feszültség, nyitó irányú áram(meg még egy pár, de az most nekünk abszolút nem fontos). Hogy egy dióda mit tud, azt az adatlapjáról tudod meg(Bővebben: link). Mivel a relé is egy tekercs, érvényesül rá Lenz törvénye, de hogy pontosan mekkora feszültségű negatív tüskét küld vissza, azt csak a kapcsolás pontos ismerete mellett lehetne megállapítani számolásokkal. De az a tranziens jelenségek témakörébe tartozik, ami neked hírtelen biztosan magas lenne, mert az írásaidból látszik, hogy mennyire nem értesz az elektronikához. Egyébként szerintem egy 1N4148 is elegendő lehet, de persze az 1N400x jobb választás(ahol 3<x<8 és x egész szám).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.