Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Brutális eb válasza szabod (#2750) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia ez adsl? Router van?

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2752) szabod válasza Brutális eb (#2751) üzenetére


szabod
senior tag

A T-Online 5 megás adsl-je. Nincs Router

(#2753) Brutális eb válasza szabod (#2737) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia ez kábelnet topik.

Probáld itt
[link]

1.Nézd át a kábelezést illetve ha van valamelyik haverodnak szűrője kérj egyet kölcsön és próbáld ki azzal.

Mondanám,hogy a számitógéppel van gond de mivel telefonálás alatt jelentkezik tuti szűrő gond.
Ha semmi nem javúl 1412-re telefon jelentsd be.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2754) szabod válasza Brutális eb (#2753) üzenetére


szabod
senior tag

köszi szépen

(#2755) rptr


rptr
csendes tag

Nem teljesen kabelnet probelma, de kivancsi vagyok ki mit szol hozza.

Adott jopar 65 ev feletti nyugdijas, akik 2 eve kabelnet elofizetok (nagyjabol egyszerre kezdtek egy nekik szant tanfolyam hatasara) . Most lejart a huseg, es szepen becsattogtak az ugyfelszolgalatra, ahol ahogy kell rabeszeltek oket Mobil netre (P4 cerka, vagy p3-as gepeik vannak). Ami persze tape kozeleben, de meg a Szilleri mellett is egy rakas sz@r. Mivel allatira nem ertenek hozza, es azt ecseteltek nekik, hogy olcsobb, de ugyanolyan jo, ezert siman besetaltak a csapdaba.

A helyzet ezekutan a kovetkezo: bementek, hogy nem igazan kezeli a gepuk a modemet, allandoan eldobalja, a sebesseg is jo ha 0.7/0.7, de az is 100-150-es pinggel (b elettek tanitva). Szivesen rafizettek volna a regi kabelnetukre (ami egyebkent 1Mbit-es volt, de azt legalabb mindig tudta is). Rendesen le lettek osztva, hogy mivel huseget irtak ala (finomanszolva felretajekoztattak oket elotte mondjuk), ezert csak ha 60e-et becsengetnek, akkor mondhatjak fel, es nem erdekli a T-seket, hogy dragabb netet szeretnenek.

Lehet itt valami tenni szerintetek? (FV, NHH, ...)

Nekem nagyon ugy tunik, hogy pottyet at lettek verve ahogy vannak.

(#2756) Rick4 válasza rptr (#2755) üzenetére


Rick4
félisten

Az ÁSZF-et kell átnézni, de gvh, fogyvédelem, NHH harapna az ilyesmire.. De mivel nincsenek gondnokság alatt, elvileg tudatukban szabadon aláírhatnak bármit, amire kötelezettséget is kell, hogy vállaljanak, tehát innentől elvileg a T a nyerő. Persze a 3G-s kapcsolatra kellene valami sebességértéket is vállalni, nyilván a nem megfelelő szolgáltatói magatartás az sem, ha Tudja az ügyfélszolga, hogy Tápén lesz használva, ahol nincsen 3G... Valójában szerintem támadható a dolog..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2757) Narxis


Narxis
nagyúr

Egész jó:

Thanos was right.

(#2758) Brutális eb


Brutális eb
addikt

jó neked....

25/5 XVII:

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2759) Narxis válasza Brutális eb (#2758) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

Ilyenkor nem sajnálom, hogy nem tudták a netem 15 megásra váltani. :D

Aláírásod nem módosítod? :))

Thanos was right.

(#2760) Brutális eb válasza Narxis (#2759) üzenetére


Brutális eb
addikt

Tököm ki van ezzel a társasággal....
Majd hétfőn modosítom.
Egyébként gondolom mi van.
Jött friss előfizető és neki kell a sávszél a próba hónapra.......

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2761) Psysoul99


Psysoul99
csendes tag

Sziasztok!

Adsl-ről váltanánk kábelnetre (ADSL 8 megabit helyett 3-at tud kb), a kábelnet családi csomag elvileg 15Mbit, szerintetek ebből kb. mennyi lesz a reális érték? (feltöltés 900kbit, ha jól emlékszem) (18.kerület)

Másik kérdés: Tv is jön majd a kábelen, akkor egy vagy két kábelt hoznak be? Hogy tudjuk itthon különválasztani? Az én szobámba kellene az internet kábel, innen routertől megy tovább a több helyre.

A tv pedig másik szobába menne, azt egyébként meglehet osztani? Gondolom akkor ha egy beltéri van, akkor mindkét tv-n ugyanaz a műsor megy.

Köszönettel:
András

[ Szerkesztve ]

(#2762) Brutális eb válasza Psysoul99 (#2761) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia elméletileg egy kábel lesz amire ráraknak egy elosztót onnan megy tovább a tv illetve net felé a cucc.

Reális érték kiszámíthatatlan kábelnet esetén.(Ha sokan vannak rajta iszonyat belassúl)

Nekem most ilyen a 25/5 XVII Budapest:

Ha analog kábeltv lesz akkor nyugodtan nézhetsz mást is a másik tv-n ha pedig digitális kell hozzá stb eben az esetben viszont azt nézed amit a másik(ha 1 beltérivel kéritek mondjuk lehet igy sem működik)

Inkább kössetek sat tvt olcsobb,szebb a kép.
Sajnos itt is két beltéri kell két tv-re.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2763) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Bocs lejárt a szerk.

Valaki szaki aki ért a kábelmodemekhez értelmezné ezt a log-ot?
Köszi.

Mon Apr 12 18:53:57 2010 Error (4) DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-M...
Mon Apr 12 18:24:00 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.9;CM-MAC=00:24:...
Mon Apr 12 18:24:00 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.8;CM-MAC=00:24:...
Mon Apr 12 18:24:00 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.7;CM-MAC=00:24:...
Mon Apr 12 18:24:00 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.6;CM-MAC=00:24:...
Mon Apr 12 18:24:00 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.5;CM-MAC=00:24:...
Mon Apr 12 18:24:00 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.4;CM-MAC=00:24:...
Mon Apr 12 18:24:00 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.3;CM-MAC=00:24:...
Mon Apr 12 18:24:00 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.2;CM-MAC=00:24:...
Mon Apr 12 18:24:00 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.1;CM-MAC=00:24:...
Time Not Established Warning (5) DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC...
Tue Apr 13 10:10:14 2010 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
Fri Apr 09 09:20:17 2010 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f...
Fri Apr 09 09:19:32 2010 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Loss of Sync;CM-MAC=00:...
Fri Apr 09 08:58:25 2010 Critical (3) No UCDs Received - Timeout;;CM-MAC=00:24:d1:07:a3:66;CMTS-MAC...
Thu Apr 08 22:19:28 2010 Critical (3) DHCP FAILED - Request sent, No response;CM-MAC=00:24:d1:07:a3...
Fri Apr 09 09:24:23 2010 Critical (3) DHCP FAILED - Discover sent, no offer received;CM-MAC=00:24:d...
Fri Apr 09 09:20:17 2010 Critical (3) Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
Thu Apr 08 22:13:31 2010 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to receive MAC S...
Mon Apr 12 18:23:22 2010 Critical (3) Resetting the cable modem due to docsDevResetNow
Fri Apr 09 09:23:52 2010 Critical (3) No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=00:24:d1:07...
Time Not Established Critical (3) No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=00:24:d1:07...
Time Not Established Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...
Time Not Established Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f...
Time Not Established Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Loss of Sync;CM-MAC=00:...
Thu Apr 08 07:27:46 2010 Critical (3) No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=00:24:d1:07...
Fri Apr 09 09:23:27 2010 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f...
Fri Apr 09 09:23:34 2010 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...
Wed Apr 07 21:12:35 2010 Critical (3) DHCP FAILED - Request sent, No response;CM-MAC=00:24:d1:07:a3...
Time Not Established Warning (5) DHCP FAILED - Requested Info not supported.;CM-MAC=00:24:d1:0...
Sun Mar 28 19:58:01 2010 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
Tue Feb 23 02:08:18 2010 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f...

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2764) Psysoul99


Psysoul99
csendes tag

Köszönöm a választ.

Jelenleg a kábelen egy internetelérés és egy digitális set top box lesz.

Kérdésem, hogyha 3 TV-t is ráraknánk a kábelre, akkor szükséges erősítő? Anélkül gyenge lenne a jel, vagy még rosszabb a net sebesség?

Mi a lényeges különbség az analóg/digitális TV közt, leszámítva a set top box szükségességét. Kábel esetén is megszűnik 2 éven belül minden analóg adás?

Hogy érdemes rákötni a tvket a net mellé?

(#2765) Brutális eb válasza Psysoul99 (#2764) üzenetére


Brutális eb
addikt

Az elosztó olyan mint az adsnél a szűrő szétválasztja a net illetve tv jelét.
Nem fog megszünni csak a hagyományos analog antennás sugárzás és csak boxal lesz nézhető a hagyományos adás.
Téged nem érint mivel neked az analog és a digitális is kábelen megy.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2766) luciferk válasza Brutális eb (#2765) üzenetére


luciferk
senior tag

Neked milyen típusú kábel modemed van, nem melegszenek nagyon?

(#2767) Brutális eb válasza luciferk (#2766) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia thomson TCM470 és nem melegszik.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2768) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok! eddig csöndben voltam, mert volt egy 2 oldalas papírom a nagy t-nél, kötbérigény hibás teljesítésért fél évre visszamenőleg. Ugye a 15Mbit-es net sokszor az 1.5 garantáltnál is kevesebb volt, meg kimaradozott rendesen, hívtuk őket szept 21 óta elégszer, írtunk, ügyfélszolgálaton is voltunk 3x, nem jött ki senki, nem hívott fel senki. Na szóval erre a 2 oldalas papírra se jött válasz 30 nap után sem, a net maradt olyan amilyen, cserébe ma a páromat hívják, felveszi, egy szerelő az, jönne a modemért, merthogy felmondták a szerződést... ja, hogy csak úgy magukban, csöndben, ismételtem megszegve at ászf-et? Csodás, akkor mondja meg a főnökének, hogy van egy ügyünk függőben, amíg azt le nem rendezzük, addig ide biztosan nem kell jönni, max javítani, szerelni, mérni.... komolyan, a pofám leszakad, nemokára megyünk a fogyvédelemhez, és az nhh-hoz. :((

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2769) luciferk válasza Rick4 (#2768) üzenetére


luciferk
senior tag

A nagy T hivatalos levelet küldött neked, hogy felmondták a szerződést, valamint a netről nem kapcsoltak le?

(#2770) nova2010


nova2010
csendes tag

Rick4 az hogylehet, hogy a t-onlineos sebességmérés amit belinkeltél dsl netről beszél? :)
.........dsl.pool.t-.....
Ahol a "dsl" azt jelenti,hogy az a host amiről mérted ezt a sebességet nem kábeltv-s.
Neked pedig kábeltvs neted van azt írtad.
Ahogy tudom Szegeden és környékén a T csak kábelnetet szolgáltat.
Ha kábeltv- s netről lenne szó akkor a dsl helyett "catv" lenne.

Na erre varrjál gombot :))

(#2771) Narxis válasza Rick4 (#2768) üzenetére


Narxis
nagyúr

Uhh ez nagyon durva! :Y

Mondjuk ezzel vigyázz mert lehet másodjára rendőrökkel mennek. :F

Thanos was right.

(#2772) Syl válasza Narxis (#2771) üzenetére


Syl
nagyúr

Házkutatási parancs nélkül csak lesheti a házszámot :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2773) Narxis válasza Syl (#2772) üzenetére


Narxis
nagyúr

De úgy tudom, hogy a modem nem a tied csak bérled ezért bármikor elviheti a T-home a saját tulajdonát, vagy nem?

Mondjuk ez elég mocsokság tőlük.

Thanos was right.

(#2774) nova2010


nova2010
csendes tag

nemkell semmi házkutatási parancs, kikötni lakáson kívülről is kilehet. Kábel nélkül nemmüködik a modem->modem nélkül nincs net.
Nem fognak rohangálni a modemért főleg ha megmondják, hogy nem adják oda ->ki lesz számlázva

(#2775) Syl válasza nova2010 (#2774) üzenetére


Syl
nagyúr

nova2010, Narxis
Jaja. Összeg asszem benne van a szerződésben (nekem van T-Sat beltérim is).
Ha nem adod vissza, kiszámlázzák. Nem fizeted be, bíróságra adják.
Egy a lényeg: lakásba/házba csak akkor mehetnek be ha te behívod őket. Mint a vámpírok :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2776) Rick4 válasza luciferk (#2769) üzenetére


Rick4
félisten

Természetesen nem küldtek semmit, se sima levélben, se ajánlottban, de ez is csak újabb bizonyíték a sorozatos szerződésszegésre... Mivel 2009 szeptembere óta senki se jött ki se a kábelt megnézi, se a modemet megnézni, meg leírták január végén mailben, hogy a november 5-én bejelentett hibámat december 7-én vizsgálták ki, meg hasonlók... szóval már nem csodálkozom.. Persze mire este hazamentem, az oszlopról korrekten lekötötték a kábelt, (mert hogy ip váltásnál tiltódna le a modemem,az meg nem sűrűn van) ennek ellenére érdekes módon a t-s mailcímem működött délelőtt, levelet kaptam még tegnap is. Sebaj, jól elszúrták, így, hogy megszűnik a szerződés, a havidíj 8-szorosa a kötbér, ez amit ki kell, hogy fizessenek, egyébként meg ha nem szűnik meg a szerződés, akkor annyi lett volna, hogy az ügyfélszámlámra teszik az összeget virtuálisan, és az szépen lefogy, mindig az aktuális havídíjammal csökkentve. Azzal (meg egy működő szolgáltatással) magukhoz köthettek volna, így már nem kell... Próbahónapos ADSL-t meg is rendeltem tegnap d.e. remélem pár nap, és jönnek bekötni... Hát ez van perpill...

Azt meg én se tudom, hogy miért ADSL-ként azonosítja a kábelnett, ez nekem mint mezei felhasználónak elvileg mindegy...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2777) Narxis válasza Rick4 (#2776) üzenetére


Narxis
nagyúr

Huh, ez egyre durvább. Egy tv ügyvédje(nem tom van e még az a műsor) szereplést simán megér.

Am. most akkor ADSL-t is tőlük rendeltél?

Thanos was right.

(#2778) luciferk válasza Rick4 (#2776) üzenetére


luciferk
senior tag

Szerintem a modem elvitelt meg a kábellekötést meg kellet volna előznie egy T által küldött hivatalos levélnek melyben közlik a szerződés felbontását és a felbontás okát, vajon az oknak mit írtak volna, több hónapos számla tartozást vagy amit kétlek elismerik, hogy nem tudták teljesíteni a szerződésben foglaltakat és ezért bontották fel a szerződést? Az adsl-t melyik isp-től rendelted meg vagy azt is a T-től?

(#2779) luciferk válasza Brutális eb (#2767) üzenetére


luciferk
senior tag

Bocsi, 1 kicsit későn de köszi a választ, én kicsit félve az itt olvasottak után a15/1 csomag felé kacsingatok, gondolom ehez a csomaghoz is ilyen modemet adnak mint amit írtál. Amúgy a netteddel minden rendben van, vagy csak meguntad a panaszkodást?

(#2780) Brutális eb válasza luciferk (#2779) üzenetére


Brutális eb
addikt

Meguntam még van fél év aztán csá szopassanak mást.
Bevalotta a szerelő aki kint volt,hogy szelektálás ment.
Egy két helyről elvettek másnak adtak.(Csak azt nem értem miért más kárára adnak?Büdös fejleszteni? Rohadt férgek)
Az én vonalam az elvettek listájára kerűlt....
Bekötés után ment a harc 2 hónapig míg tökéletes lett erre pár hete hajnali szakadás és elvitte a cica a sávszélt.

UI:15/1-hez egyáltalaán nem biztos,hogy ilyen modemet kapsz sokkal valószinübb a S.A. Epc2002 vagy valami ilyesmi volt nekem 15/1-hez(ED2-es modem)

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2781) Rick4 válasza luciferk (#2778) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, felmondásnak, bárminek meg kellett volna előzni, én is ezt mondom.... De mivel 7 hónapja se magyarázkodás, se kiszállás, se semmi nem történt, valójában nem csodálkozom.... Nem baj, ezzel is felém billen majd a mérleg nyelve, ha a hozzáállás kell kívülről bárkinek megítéli... Invitel adsl lesz, ott a helyi userek szerint 8Mbit általában 7.5-8, évi 2x pár perc gond. Nekem ez kell.... Meg az a 360 ezres kötbér ami szept 21 óta aktuális.....Ha per lesz, akkor per lesz, erre tudok időt szánni.....Közben majd több helyre felteszem, hogy aki hasonlóan járt, azzal szívesen alakítok perközösséget, mert hogy már ilyen is van... Na onnan jön rossz világ erre a köcsög bandára....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2782) Syl válasza Brutális eb (#2780) üzenetére


Syl
nagyúr

Büdös fejleszteni?

Gondolom a Google még nem fizetett nekik és így nincs miből fejleszteni :(
Sokkal olcsóbb átpakolászni a kütyüket, az éppen leghangosabban síró ügyfelekhez. Tőlem december elején vitték el :O

Mostani mérés:

Ez egy 15/1 Mbites családi csomagnak álcázott sz*rkupac. Este 18-20 óra körül ettől sokkal viccesebb értékek jönnek ki. :O

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2783) Syl válasza Syl (#2782) üzenetére


Syl
nagyúr

Alakul ez!

:W :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2784) luciferk válasza Brutális eb (#2780) üzenetére


luciferk
senior tag

Gondoltam, hogy meguntad már a panaszkodást, látom már vagy 2 hete a T hivatalos fórumára sem igen írsz, már ha az ottani nicked 2.JánosPál ;) Az a "szelektálás" valóban nem korrekt dolog a T részéről, mert minden bizonnyal látják ha túl van terhelve 1 ág, de ennek ellenére arra az ágra továbbra is aggatják rá az új usereket fő a minél nagyobb bevétel jelszóval.

[ Szerkesztve ]

(#2785) Brutális eb válasza luciferk (#2784) üzenetére


Brutális eb
addikt

Igen az a fórum egy nagy vicc.

Semmi értelme odaírni mert amint valami negatívumot nyilatkozok jön a lehurrogás,kamu,kitiltás mesterhármas.
Oda kizárólag a szép és jó dolgok mehetnek ezért még a read only üzemmód sem játszik nálam.Ajnározzák csak a csodás szolgáltatásaikat egymásnak én tudom ,hogy nálam a telefon,a net,és a tv is egy nagy kupac fekália csak az a baj,hogy mindig meg akarják :W magyarázni,hogy nem is úgy van az....

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2786) Rick4 válasza Rick4 (#2781) üzenetére


Rick4
félisten

Na, közben történnek a fejlemények, a múlt hét szerdai előzetesen papírban nem figyelmeztetős, saját ászf-et lesz@rós fel nem mondós felhívós modemetelvinni akarós szerelő le is kötötte a póznáról a kábelt, de a viccesebb része az, hogy a T-s csapat azért tud elég gyorsan reagálni, ha akar, ugyanis ma, 6 nappal az "eset" után érkezett egy "számlalevél" miszerint 16 ezrest kérnek valami kényszerbizbaszfittyfütty miatt. Gondolom azért, hogy a modemet nem tudták elvinni,, Sebaj, csatolva az NHH-s papírok mellé....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2787) Narxis válasza Brutális eb (#2785) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem ott azért segítettek, igaz akkor még nem voltam ügyfelük, csak érdeklődtem, hogy milyen netem lenne. Tudom-tudom a csillagot is lehazudták volna azért, hogy írjam alá a szerződést, de a srác aki segített korrektül megmondta, hogy mi a helyzet meg van 30 nap próbanap, igaz ezt a diskurzust privát üzenetben intéztük, lehet ha csúnyát írok engem is kitiltottak volna. :D

(#2786) Rick4:

Az NHH mikor fog lépni? Mert nekem úgy tűnik a T-home a maga részéről pörgeti az eseményeket, nem szarozik. :F

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#2788) Rick4 válasza Narxis (#2787) üzenetére


Rick4
félisten

Az NHH bekér minden iratot a T-től is, meg is tudják vizsgálni a bejelentett hibák elhárítására tett kísérleteket, kiszállások, aláírt munkalapok, rendszeresen mért sebességek, elvileg mindenbe belelátnak. Aztán ha majd kiderül amit én már tudok, akkor erről lesz egy papírom, azt mellékelve egy szép levél a T-nek, mint utolsó felszólítás a peresítés előtt... (persze tudjuk, hogy ez nem fenyegetés, mivel a magyar törvények szerint jogszerű eljárás kilátásba helyezése nem bűncselekmény...) Valójában mint hivatalos szerv járak el, de nincsen semmilyen további lépés velük kapcsolatban, csak megállapítanak dolgokat, és erről adnak egy papírt. Nekem ez bőven elég is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2789) WindyJoe válasza Rick4 (#2788) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Ehh, és mennyiből tart írni egy munkalapot visszamenőleg?
Meg ha saját maguk mérik a sebességüket, akkor mi garantálja, hogy az hiteles?
Főleg, ha úgy kapcsolgatják a sebességet ahogy akarják, még ha hiteles is a mérés, akkor is előtte fölkapcsolják, aztán vissza.
Ők munkalappal igazolni fogják, h kint voltak nálad, de te nem engedted be őket, te meg nem tudod igazolni h otthon voltál, de lóf@sz se nézett feléd szerelni. Jelenleg az egyetlen kézzel fogható az az, hogy kikötötték a netet szó nélkül, de ezt meg ki fogják magyarázni azzal, hogy milyen szemét ügyfél vagy, nem fizetsz fél éve, be sem engeded őket, csak panaszkodsz és akkor azt tesznek amit akarnak, az ő kábelük, blabla...

Nyáron mikor a TV-t lemondtuk, kijött a szerelő, nem is voltunk otthon és szétkötötte a kábelt, szal net se volt mire hazaértünk. (Társasház, a lépcsőházba gondolom beengedték...)
Csak egy papír volt, hogy kikötés elvégezve. (:

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#2790) Brutális eb válasza Narxis (#2787) üzenetére


Brutális eb
addikt

Örülj neki.
A véleményem ezért semmit nem változik semmi csúnyát nem írtam.
Sajnos mint fentebb írtam szelektálás áldozata lettem ami ellen nem tehetek semmit kussolnom kell.(Garantált megvan bruhahaha)
+Ne legyünk naivak ált. a próba hónap alatt minden szép és jó.....99%-ban. :(A 33.napon kezdődnek a problémák.
Bocs ha ki vagyok akadva nem személyed ellen szólt.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2791) Narxis válasza Brutális eb (#2790) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én megértelek, én se örülnék a helyedben... :(

Thanos was right.

(#2792) luciferk válasza Brutális eb (#2785) üzenetére


luciferk
senior tag

Lehet, hogy én is kihívtam a balsorsot magam ellen mert, 27-én telefonon megrendeltem a 15/1-es csomagot, a telefonos ügyintézőtől kérdeztem, hogy a lakhelyemhez tartozó gerinchálózat nincs e nagyon leterhelve mert nem örülnék neki ha 15Mb helyett csak 3-4Mb csurdogálna általában a túlterhelés végett, válasza az volt, hogy azt nem tudja megmondani, hogy mennyire terhelt a lakhelyemhez tartozó gerinchálózat, de tudomása szerint mostanában nem igen van gond a kábelnet sebességével :U, azt is mondta, hogy 3 nap múlva megkapom levélben a szerződést amit vissza kel juttatnom aláírva személyesen vagy postai úton az ügyélszolgálatra. Most nem tudom, hogy a net bekötéssel akkor kezdenek majd foglalkozni ha megérkezett az ügyfélszolgálatra az aláírt szerződés papír, vagy nálad hogy ment a dolog? Azt tudom, hogy tavaly amikor analóg tv-ről átszerződtem digitális tv csomagra már másnap telefonált a szerelő, hogy hozza az STB-t és rá is kapcsolják a vonalamra a digi csomagot. Lehet, hogy a net bekötés azért tart tovább mert előtte ki kell gondolniuk, hogy kiktől csipkedjenek le sávszélt, hogy meglegyen nálam a 15Mb? ;) ;]

(#2793) Syl válasza luciferk (#2792) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogy nálad a 30 napos próbaidő alatt meglegyen a 15 Mbit. Utána viszik máshoz. :F :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2794) Rick4 válasza WindyJoe (#2789) üzenetére


Rick4
félisten

Ne aggódj, megoldom én.... Majd látjuk, szerintük mikor milyen munkalapot hagytak kint,

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2795) Dwokfur


Dwokfur
csendes tag

Hátha valaki szaki olvassa:

25Mbit-esre upgrade-eltünk már jó 2 hónapja. A régi Webstar modem csak 20Mbit-et tudott, úgyhogy kaptunk újat: Thomson TCM470. A modem forró. Az előző Webstar nem volt az.
Mostanában elkezdte azt csinálni, hogy naponta párszor elmegy a kapcsolat. Ilyenkor belső IP-t oszt. A logok hasonlóak [Brutális eb-éhez]:

Time Priority Description
Fri Apr 30 13:03:17 2010 Warning (5) DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC...
Fri Apr 30 13:03:04 2010 Critical (3) Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
Fri Apr 30 13:02:31 2010 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
Fri Apr 30 13:03:17 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.9;CM-MAC=00:24:...
Fri Apr 30 13:03:17 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.8;CM-MAC=00:24:...
Fri Apr 30 13:03:17 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.7;CM-MAC=00:24:...
Fri Apr 30 13:03:17 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.6;CM-MAC=00:24:...
Fri Apr 30 13:03:17 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.5;CM-MAC=00:24:...
Fri Apr 30 13:03:17 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.4;CM-MAC=00:24:...
Fri Apr 30 13:03:17 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.3;CM-MAC=00:24:...
Fri Apr 30 13:03:17 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.2;CM-MAC=00:24:...
Fri Apr 30 13:03:17 2010 Error (4) Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17.1;CM-MAC=00:24:...
Time Not Established Warning (5) DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC...
Fri Apr 30 10:23:02 2010 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...
Fri Apr 30 10:23:29 2010 Warning (5) DHCP FAILED - Requested Info not supported.;CM-MAC=00:24:d1:0...
Fri Apr 30 10:23:23 2010 Critical (3) No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=00:24:d1:05...
Fri Apr 30 10:22:28 2010 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...
Fri Apr 30 10:22:12 2010 Critical (3) Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
Fri Apr 30 10:21:40 2010 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
Fri Apr 30 09:19:51 2010 Warning (5) DHCP FAILED - Requested Info not supported.;CM-MAC=00:24:d1:0...
Fri Apr 30 09:19:35 2010 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f...
Time Not Established Warning (5) DHCP FAILED - Requested Info not supported.;CM-MAC=00:24:d1:0...
Time Not Established Critical (3) DHCP FAILED - Discover sent, no offer received;CM-MAC=00:24:d...
Time Not Established Critical (3) No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=00:24:d1:05...
Time Not Established Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q...
Time Not Established Warning (5) DHCP FAILED - Requested Info not supported.;CM-MAC=00:24:d1:0...
Time Not Established Critical (3) No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=00:24:d1:05...
Time Not Established Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f...
Time Not Established Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f...
Time Not Established Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f...
Mon Sep 21 14:28:23 2009 Critical (3) SYNC Timing Synchronization failure - Failed to receive MAC S...
Time Not Established Warning (5) DHCP FAILED - Requested Info not supported.;CM-MAC=00:24:d1:0...

Ott 13:00 óra környékén elment például a net.

A modemet már kicserélték pár napja. De ma is előjött a probléma. Az előzőhöz egy hagyományos tápegység volt, most egy fejlettebb, kis kapcsüzeműt hoztak az újhoz.

A sebességgel nincs gond. Amikor megy a net, akkor fullra hozza a névleges teljesítményt. Csak azért zavaróak a rövid szakadások, mert távolról dolgozom és a program a munkahelyemről kéri a licenszet. Ha megszakad a net, akkor elveszik az utolsó mentés óta elvégzett munkám.
Az adminisztrációs felületen a jelszintek megfelelőek. A paraméterek bőven jónak tűnnek a leírás alapján. A ház elektromos rendszere megfelelő. Nincsenek ingadozások, áramszünetek. Egy kis kapcsüzemű táppal nem is raknám kváziszinuszos szünetmentesre. Egy szinuszos erre meg enyhén szólva overkill - anyagilag is.

Status Code: Operational
Software Version: STAD.02.12
Software Model: a81a
Bootloader: 2.3.0

Cable Signal Details
Forward Path:
Channel Frequency Power SNR BER Modulation
1 738.0 MHz -4.9 dBmV 38.6 dB 0.000 % 256 QAM
2 746.0 MHz -4.7 dBmV 38.8 dB 0.000 % 256 QAM
3 754.0 MHz -5.5 dBmV 38.7 dB 0.000 % 256 QAM
4 0.0 MHz 0.0 dBmV 0.0 dB 0.0 % None
5 802.0 MHz -3.8 dBmV 39.4 dB 0.000 % 256 QAM
6 810.0 MHz -4.3 dBmV 39.7 dB 0.000 % 256 QAM
7 818.0 MHz -4.4 dBmV 39.5 dB 0.000 % 256 QAM
8 826.0 MHz -4.5 dBmV 39.1 dB 0.000 % 256 QAM
Return Path: (Partial Service)
Channel ID Frequency Power Modulation
2 45.0 MHz 50.0 dBmV 64 QAM
0 0.0 MHz 0.0 dBmV None
0 0.0 MHz 0.0 dBmV None
0 0.0 MHz 0.0 dBmV None
Data Service Details
Provisioned Address: Yes
Provisioned Time: Yes
Provisioned Configuration: Yes
Registered: Yes
BPI: Disabled

Van valakinek valami ötlete?
Milyen modemmel megy jól t-online 25Mbit-es kábelnet?
Vagy nem is modem probléma?

Üdv:
Dw.

''Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe.''

(#2796) Brutális eb válasza Dwokfur (#2795) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia szerintem nem modem gond.
Persze egy hozzáértő személy jobban tudhatja.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2797) nova2010


nova2010
csendes tag

(#2795) Dwokfur
Azt kellene megnézni, hogy olyankor amikor az internet elmegy a modemen a ledek kialszanak -e vagy sem.Ha kialszanak elvesztette a viszirányt amin pofázik a fejállomással.

+ hogy olyankor analóg tv adás van-e,ezek alapján már sokmindent ki lehet szűrni.ha nincs tv valszeg karbantartás van azon a részen de azt nemhinném,h naponta ezmiatt többször lenne.
router van a modemben?Ha van akkor kipróbálni annélkül is csinálja -e,néha ezek nagyon megtudják kavarni a modemet.
+ha ezekkel megvagy és még mindig elmegy a net akkor másik teszt géppel connectálj a modemre amikor nincs net, ha azon van akkor gépeddel van valami.

Remélem érthető voltam+ segítettem vmennyit.

Brutális eb jót nevettem a beírásodon,nem szelektálnak :)) a hálózaton hanem szekventálnak :) ez annyit jelent,hogy beraknak még 1 viszirányú frekit amin feltudnak jelentkezni a modemek így lecsökken a modemszám a többi frekin.->nő a sávszélesség.

üdv

(#2798) Rick4


Rick4
félisten

Na beraktam az itthoni rendszerber a vodafone-os mobilnetemet, gáz de 2-3X annyit tud, mint a volt 15/1-es T-s kábelnetem... Ráadásul mivel ez eddig is megvolt, így valójában még jobban is járok..



Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2799) Dwokfur válasza nova2010 (#2797) üzenetére


Dwokfur
csendes tag

Amikor szakad a net, akkor "normálisan" villognak a modem ledjei. Egy idő után aztán az esetek egy részében rebootol.
Analóg TV adásban nincs fennakadás.
A modem diagnosztikai képernyőjén a reboot előtt az látható, hogy "elveszít" minden csatornát:

Utána "visszajönnek" a csatornák:

A net ilyenkor vagy visszajön, vagy egy reboot következik a modem részéről.
A történethez mindig ilyen logbejegyzések tartoznak:

Eközben a háztartás minden számítástechnikai és elektromos eszköze zavartalanul üzemel.

Routert használok, de ez azelőtt is így volt. A laptoppal nem fogok odakuporodni a végponthoz és nem is fogok kihúzni UTP kábelt az emeletre. Tudom, hogy háklis lehet egy modem a routerre, de ne a routert kelljen cserélnem emiatt - ami nemcsak itt, de két másik helyen is jól működött már - hanem a válogatós modem menjen a sunyiba.
Vagy most vegyek gigabites routert? És ha nem oldja meg, akkor kidobtam az ablakon 12k HUF-ot? Mikor 25Mbit-hez nem kell gigabites router?

Ennél még a régi Webstar 2100-as modem is jobb volt, pedig az 20Mbit-en tetőzött, de azt stabilan. És nem volt 42 fokos a műanyag burkolata. Képzelem milyen meleg lehet a Thomson modem chipset-je...

Üdv,
Dw.

[ Szerkesztve ]

''Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe.''

(#2800) Brutális eb válasza nova2010 (#2797) üzenetére


Brutális eb
addikt

Én meg ezen nevettem jót ugyanis tölem eltünik, több jut az én cuccomból másnak tehát szelektálnak......(Bár ez annyira nem vicces,hogy rohadna le a keze annak aki ilyen döntéseket meghoz és annak is aki kivitelezi ahelyett,hogy fejlesztene és nem húzná be a tisztelt előfizetőit)

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.