Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) LEON-T


LEON-T
aktív tag

Koszonom a valaszokat. Bar igazabol mostanaba konkretan szeptembertol gondom van vele, mert 3-4 orankent szakadozik. Mas esetleg nem tapasztal hasonlot(18.ker)?

(#2402) veze


veze
őstag

na, én felhívtam a 1412-t csomagváltás ügyében, öt pecig hallgattam az automata menüt és nyomkodtam a gombokat, mire kaptam egy kezelőt, aki azt mondta hívjam öket késöbb, este,vagy holnap... mert most nem lát a rendszer valamit vagymi... :Y
Fogtam magam és bementem a Té-pontba, ahol elintézték a csomagváltást, azt mondták három napon belül elvégzik a sebesség átállítást is, és akkor felhívnak hogy a modemet inditsam ujra mert csak akkor lép életbe a módosított csomagtartalom...
hát ennyi.. ja olyan hatszáz forinttal olcsóbb az uj csomag (15/1) mint az elözö ( 8/1) volt
Optinet meg nyet.. :D
azt nem lehet még itt választani(szeged)

(#2403) TiMoN


TiMoN
senior tag

nekem semmi változás nem lett csak a letöltés lett 8 ról 15 M. :)
Érezhetően gyors lett a net bár sztem ez az a sebesség amit nem lehet kihasználni rendesen.

-TiMoN-

(#2404) J4N! válasza TiMoN (#2403) üzenetére


J4N!
tag

Attól függ mire használod ;]

Amúgy én is péntek dél körül rendeltem meg, de egyenlőre semmi :F

(#2405) J4N! válasza J4N! (#2404) üzenetére


J4N!
tag

Most kapcsolták be :C :DD

(#2406) TiMoN válasza J4N! (#2405) üzenetére


TiMoN
senior tag

gz! nekem is ilyen lett :) nagyon jó! :D

-TiMoN-

(#2407) J4N! válasza TiMoN (#2406) üzenetére


J4N!
tag

Viszont van olyan amikor felmegy a ping és a sebesség alig 4mega :F Ez mitől lehet?

(#2408) DLDKox válasza J4N! (#2407) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Valószínűleg olyankor túlterhelt a CMTS.

(#2409) Narxis


Narxis
nagyúr

Másnál is gond van mostanság Szeged(Baktó) fele? Nettel együtt TV adás sincs, naponta 4-szer, 5-ször kb. 10-15 percig, sebességgel semmi gond. Csak ez a szakadás van pár napja, de mindig TV-vel együtt, nem hinném, hogy nálam lenne a hiba.

Thanos was right.

(#2410) Rick4 válasza Narxis (#2409) üzenetére


Rick4
félisten

Algyői másik oldalán minden okés... Igaz én a tévét nem a kábelen nézem, de net van napi 24 órában...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2411) veze válasza Narxis (#2409) üzenetére


veze
őstag

nálam péntek 23 órától szombat 16 ig egyfolytaban semmi nem volt, az se ami szakadozzon :D ja és ez Alsóváros
utana lett és át van állitva a csomagom is azóta :)

[ Szerkesztve ]

(#2412) Rick4 válasza Sanyix (#2385) üzenetére


Rick4
félisten

Majd ha idetévedsz, meséld már el a hozzászólásod indoklását is, ok? :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2413) Narxis


Narxis
nagyúr

Na legutóbb szombat délután pontban 5-kor ment el az internet a TV-vel karöltve és 1 órát maradt "távol". Viszont úgy néz ki, hogy azóta nincs gond. :) Szerintem vezetéket javíthattak vagy cserélhettek Baktóban.

Amúgy hogy van ez a sebességemelés? Be kell menni és új szerződést kötni és akkor újraindul a hűségidő? Most júliusban kötötték be a kábelnetet.

Thanos was right.

(#2414) TiMoN válasza Narxis (#2413) üzenetére


TiMoN
senior tag

igen. Aláírsz 1 évet és már a friss csomagod is van emelet sebességgel. Aki nem kéri marad a régi sebesség.

-TiMoN-

(#2415) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Azt kérdezném, hogy mit tehetek akkor (lehet-e kártérítést kérnem pl.), ha Tré-ék nem kötik be a netet a 30 napos határidőn belül. Gondolom semmi :F, vagy max. ingyen felbonthatom a szerződést, mindenesetre ha valaki tud valami biztos infót mondani, azt megköszönném! :R

Amúgy még péntekig van idejük, hogy megcsinálják, és valószínűleg meg is fogják csinálni addig (párszor már betelefonáltam nekik, eredmény nélkül :((( ), bár lelkiekben már arra készülök, hogy mégse lesz kész :(.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2416) tibicske


tibicske
csendes tag

[OFF][/OFF]Szervusztok és előre is bocsi az Off topic kérdés miatt. A következő a problémám: semmilyen böngészővel nem tudok felmenni a www.microsoft.com, a www.comodo.com, a www.symantec.com, ... oldalakra. Innen elvileg a gép autómatice tudna frissíteni definíciós fájlokat meg miegymást. A böngészők gondolkodás nélkül a 404 - Page can not be displayed, a tracert pedig a "Célállomás neve nem oldható fel". Csak safe mode-ban hajlandó felismerni ezeket az oldalakat, de itt egy csomó progi nem indul el rendesen, nem tud frissíteni. Windows XP SP2 van a gépen. Mit csinálok rosszul?

(#2417) DLDKox válasza tibicske (#2416) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Valószínűleg vírusos a géped.

(#2418) c41r0^ válasza tibicske (#2416) üzenetére


c41r0^
őstag

igen, valószínűleg malware/trójai programmal fertőzött a géped, és a program blokkolja azokat az URL-eket általában úgy, hogy a %windir%/system32/drivers/etc/hosts állományban az adott URL-ek loopbackre, azaz 127.0.0.1-re vannak irányítva

megpróbálhatod kivenni a hosts-ból ezeket a bejegyzéseket, de valószínűleg a kártékony program úgyis visszaírja, szóval le kell írtani a gépről

avast! vagy AVG vagy Avira+comodo firewall+spybot s&d+ad-aware kombót a installáld gépre (töltsd le máshonnan) és írtsd le

(#2419) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Nah ma én is elintéztem a 8-ról 15 megás netre való áttérést. Mire hazaértem (kb 10 perc) már át is volt állítva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2420) Sanyix válasza KubanitoS (#2419) üzenetére


Sanyix
őstag

hát ez kurvajó, én csak 2 hete várok rá...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2421) Rick4 válasza Sanyix (#2420) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, neked nem emelnek, nem említettem? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2422) TiMoN válasza Sanyix (#2420) üzenetére


TiMoN
senior tag

1412 Elmondod mit szerénél és sztem kb azonnal megcsinálják.
Max 1-2 óra és modem restart.

-TiMoN-

(#2423) Fooler89


Fooler89
őstag

Helloztok! Felvilágosítást kérnék.

Decemberben bekötöttük a kábelnettet (kábelnet médium) és rá egy hónapja a tv-t.
Olvastam a it.cafe-n a hírt a kábel net sávszélesség emelésről, nem automatikus azt értettem.
De most betelefonáltunk hogy megtudjuk, hogy lehet elintézni ezt. Erre felvilágosítottak, hogy mi nem a magyar telekom-nál vagyunk kábeltv-én (netben igen) hanem a t-kábel cég-nél ami jogilag két cég. Mégis egy kábelen egy helyen lett intézve a dolog.
Tehát akkor kaphatjuk meg a sávszél emelést, ha a tv lemondjuk a t-kábelnél és átszerződünk a Magyar Telekomhoz Na kérdem én, most mi a f*sz van?
Külön számla jön tőlük, azt nem értettük, de most akkor itt Gyálon csak a t-kábel vagy csak a t-online szolgáltat. A legnagyobb és legfontosabb kérdés, mi a különbség a két cég között?
Még egy, hogy működik ez, hogy ez két külön cég? Mi árban és szolgáltatásban a különbség? Honnan tudja az ember, hogy ez így van?

(#2424) Narxis válasza Fooler89 (#2423) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én ma voltam elintézni a 8M-ról 15-re emelést, egyelőre még nem állították át.. :(

Viszont megkérdeztem a netszakadásokat, azt mondták, hogy a fejállomásoknál új szervereket állítanak be, jövő hétig tart ez a munka, addig lehetnek szakadások.

Megkérdeztem, hogy mikor lesz kábelnet extra Szegeden, azt mondták, hogy kb. év vége vagy jövő év eleje. Zsír lesz, azonnal váltok majd rá! :)

Thanos was right.

(#2425) TiMoN válasza Fooler89 (#2423) üzenetére


TiMoN
senior tag

Be kell menned 1 T pontba ahol a szerződést össze fogják vonni. Nekem is ez volt, rendeltem anno mindent mégis a kábel tv és telefon külön volt a nettől.
Nos ha 1be rakod akkor kapsz kedvezményt is. hűséged meg újraindul.
Ezt csak személyesen t-pontba ügyfélszolgálaton tudod megcsinálni, vigyél magaddal 1 számlát. MT ügyfélazonositod kell meg talán a jelszavad.

-TiMoN-

(#2426) Fooler89 válasza Narxis (#2424) üzenetére


Fooler89
őstag

Én elintézném, ha nem a t-kábelnél lennék tv-ben, így viszont nem jár a kedvezmény a Telekom-nál ami havi 8k-t jelentene. Csak a netért. (nekem sok)

Ráadásul az egész story teljesen új nekem.

(#2427) Fooler89 válasza TiMoN (#2425) üzenetére


Fooler89
őstag

Na de a t-kábelnél és a magyar Telekomnál is van még a hűségidőből. Ha azt meg szakítom gondolom perkálni kell, nem?

(#2428) Narxis válasza Narxis (#2424) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hopp, ezt nem tom miért neked címeztem. Sorry. :B

Thanos was right.

(#2429) TiMoN válasza Fooler89 (#2427) üzenetére


TiMoN
senior tag

nem kell perkálni semmit, bemész t-pontba rendbe tesznek mindent.

-TiMoN-

(#2430) LEON-T


LEON-T
aktív tag

Hello.

Na engem is atraktak nagyobb savra .
5 napot mondtak de 2 nap alatt megcsinaltak. Ja igen, es kellett modemreset.

(#2431) Fulmi


Fulmi
senior tag

minden tuti az uj 15/1-es csomaggal. :) jon 1.5 - 1.6 mBps-sel! ping 8-10 ms bix.hu fele

(#2432) Sanyix


Sanyix
őstag

engem is tegnap átváltottak végre, letöltés hozza a 2mbyte/sec-et, feltöltés is kicsit több lett, már 135 kbyte/sec (ami persze még mindig semmi, vicc).

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2433) Fulmi válasza Sanyix (#2432) üzenetére


Fulmi
senior tag

igazad van hogy vicc ez a feltoltes ennyi penzert, mert az optinet csaladiban 7.5 mb a feltoltes ugyanennyi penzert... nem ertem miert nem lehet kabelnel is ennyire allitani vagy legalabb 3-4 megabitre. :F

(#2434) Livius válasza Fulmi (#2433) üzenetére


Livius
őstag

Talán mert a technológia ennyit bír. Rá tudnák rakni arra is a feltötltést, de akkor meg menne az anyázás hogy szakad mindenkienk mint az atom.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2435) TiMoN válasza Livius (#2434) üzenetére


TiMoN
senior tag

Bírna még többet a kábel, csak valamiért nem teszik. volt 1 időszak mikor valamiért 3M volt az uploadom gondolom teszteltek valamit. tökéletesen akadás nélkül ment szerettem is :)

-TiMoN-

(#2436) Sanyix válasza Livius (#2434) üzenetére


Sanyix
őstag

Aha jó vicc... tekintve, hogy docsis 1.1 van aktiválva, sávonként 10 mbit feltöltéssel, miközben minden eszköz tud 2.0-át aminél már 40mbit a feltöltés sávonként. Rohadtul nem a technológia az akadály, egyszerűen nem akarnak többet adni.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2437) Fulmi válasza Livius (#2434) üzenetére


Fulmi
senior tag

ja, ez eleg nagy baromsag amit mondtal:

az en modemem tenyleg 1.1-et hasznal, de meg azon is tudnanak adni 9 megat eme meresek alapjan... szoval suttyo t-home! :D

[ Szerkesztve ]

(#2438) Livius válasza Fulmi (#2437) üzenetére


Livius
őstag

Ember Magyarországon vagyunk, itt minden alul van méretezve. Ez nem Hollandia édesfaszom.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2439) Fulmi válasza Livius (#2438) üzenetére


Fulmi
senior tag

monnyon le mindenki es adjanak normalis feltoltest :C :DD

(#2440) Sanyix válasza Livius (#2438) üzenetére


Sanyix
őstag

nincs olyan hogy alul van méretezve. A 10 mbit megy. Akkor a 40 is.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2441) TiMoN


TiMoN
senior tag

Sztem örülni kell ami van. Emlékszem én még pár évvel ezelőtt 33.6 os modememmel jelentkeztem fel internetezni. Élmény volt kivárni 1 zenét :) most meg... elégedetlenkedünk mikor alap 15M letöltésünk van :D

Én is örülnék nagyobb up-nak, de örülök annak is ami most van visszaemlékezvén a múltra.

-TiMoN-

(#2442) Sanyix válasza TiMoN (#2441) üzenetére


Sanyix
őstag

És? én is 56k-val kezdtem. De azóta eltelt pár év...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2443) TiMoN válasza Sanyix (#2442) üzenetére


TiMoN
senior tag

akkor se kell mindig elégedetlenkedni :]

-TiMoN-

(#2444) Rick4


Rick4
félisten

Itt is megy.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2445) Sanyix válasza TiMoN (#2443) üzenetére


Sanyix
őstag

De kell, különben nem fejlesztenek, másrészt meg ha optikán van, akkor itt is kell lennie. Ne szórakozzunk már hogy aki jó helyen lakik többet kapjon... aki meg nem az kevesebbet ugyanannyiért, miközben lehetne ugyanannyit.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2446) veze válasza Sanyix (#2445) üzenetére


veze
őstag

azt csinalnak amit akarnak... ahol van konkurencia szélesebb sávval ott ugyis otthagyják, ahol meg nincs ( és sok ilyen van) ott meg ugyse tud hovamenni az ügyfél.. adsl csak az alternatíva..
és talan le is paktalnak az ilyen helyeken.. mert ha 3-4-5 M feltöltést adna, ugyanannyi pénzért mint az adsl, hát le is huzhatná a redönyt ott az adsl szolgáltató internetszolgáltatás terén (pl invitel területen)

[ Szerkesztve ]

(#2447) Fulmi válasza veze (#2446) üzenetére


Fulmi
senior tag

de ha a T jelen van ott es tud kabelnetet meg adsl-t is szolgaltatni, akkor nem tok mindegy neki, hogy mindenki kabeles vagy csak 50%? jon a penz es kesz + meg az ugyfel is elegedett. a tobbi adsl szolgaltato meg eltakarodna onnan, ezaltal megnagyobb nyeresege lenne a T-nek.

(#2448) Livius válasza Fulmi (#2447) üzenetére


Livius
őstag

Hát szerintem igencsak fognád a fejed, hogy milyen szar lenne esténként, ha a környékedben mindeki át váltana kábelnetre akinek csak elérhető. UPC nél tudok konkrét dolgot. A barátom ott dolgozik, villamosmérnök, mondta ha gazdagréten egy panelházban 3-4 ügyfél befizetne a 120M netre már nem lenne olyan szép sebesség ott a többi lakónak, és menne az anyázás rendesen. Örüljetek ha tudják ezt a sebességet adni ami most van, a magyar telekomunikáció sosem a minőségről volt híres. Egyébként meg nem elég a 1M up? Otthoni felhasználásra van ez, ha kell több vegyél üzleti csomagot, és nem szakad nem ingadozik meg nagyobb az upload.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2449) Fulmi válasza Livius (#2448) üzenetére


Fulmi
senior tag

egyebkent meg lehet, hogy akkor tobb savszelt kene biztositani annak a panelhaznak... de mivel nalunk ezen cegek tobbsege ugyis azt mondja, hogy a minimum sebesseg megy, ezert le is szarjak a tobbit. mindegy, ez orok ellentet lesz az elofizeto es a szolgaltato kozott. az elofizeto savszelt akar olcson a szolgaltato meg sok hasznot. :)

(#2450) Livius válasza Fulmi (#2449) üzenetére


Livius
őstag

Ha ezt megtennék emelnék is a csmagok árát vagy 10k val. Az optika kábel végére is kell valami ami nem 1 Ft, ahoz meg hogy mindenkinél menjen kb 80M ahoz meg az 1 Ft-os szar helyett kell a még drágább eszköz. Egyébként tisztában vagy vele hogy az optika az nem olcsó?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.