Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) mifi75 válasza Edgeri (#2600) üzenetére


mifi75
csendes tag

Kaposváron is ez a helyzet. Két különböző címen is van T-Home kábelnetünk, pár hete mindkét helyen megszakad és órákon át nincs net. Aztán egyszercsak újra van. Én meg egyfolytában routert 'programozok', kábelmodemet kapcsolgatok...
Sokáig azt hittem, hogy a routerrel van a baj, de miután a másik címen is elkezdődött ugyanez, kiderült, hogy a T-Home szórakozik. Ráadásul a routerek (D-Link DIR-825 és Edimax 3G-6200WG) 3G-s mobilinternettel is mennek, azok érdekes módon nem szakadoznak. Tehát nem a routerek hibája.
És persze türelmet kérnek, a műszakisok majd kivizsgálják.

(#2602) JoHnni válasza Edgeri (#2600) üzenetére


JoHnni
senior tag

Dunakeszin szintén ez a helyzet :(( megszakad visszajön, megszakad visszajön :(

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#2603) IamGabor


IamGabor
tag

Sziasztok.

Egy gyors egyszerű kérdés, mivel nem vagyok biztos magamban: :)

Egy gépen T-home Kábelnet volt, most hoztak egy routert, és 2 gépre kell a net. Kell valami mac clone, hogy menjen? Vagy csak egyszerűen dinamic ip ? Kell resetelni vmelyik eszközt ?

Köszi előre is!

Gábor

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#2604) KicsiUbul válasza IamGabor (#2603) üzenetére


KicsiUbul
őstag

elvileg felteszed, és dinamic ipvel megy. esetleg a modemet érdemes resetelni/újraindítani.

Értem én...

(#2605) Rick4


Rick4
félisten

Csodásan szalad a 1Mbites netem, ez már modemreset után van:

Természetesen e-mailben a t-s mailcímemről 2009 Szeptember 21-én bejelentettem, utána írtam nekik 30-án, November 7-én, 11-én, 21-én, majd végül Dec 29-én. Ennyi levélre összesen 3 levelet kaptam, ebből 2 Nov 5-én (ez volt a Szept 21-én bejelentett hibára és a 30-án írt ismétlő levélre a válasz, természetesen náluk minden a legnagyobb rendben van..
Vagy mégsem?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2606) fradi81 válasza Rick4 (#2605) üzenetére


fradi81
veterán

1 megás net és 1,2vel jön, +20%, túlteljesít :D

moto g72, Ninebot d28e

(#2607) Rick4 válasza fradi81 (#2606) üzenetére


Rick4
félisten

Kimaradt az 5-ös, 15Mbites net lenne... :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2608) Rick4 válasza Rick4 (#2607) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, most jó:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2609) fradi81


fradi81
veterán

Érdekes, most nekem nem jó

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#2610) Narxis válasza fradi81 (#2609) üzenetére


Narxis
nagyúr

Osztoznotok kell Rick-el a sávszélen. :DDD

Thanos was right.

(#2611) Rick4 válasza Narxis (#2610) üzenetére


Rick4
félisten

LEhet, hogy itt az Algyői úton van egy router, amiből egy kábel ide, egy meg oda megy... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2612) fradi81


fradi81
veterán

Na ilyen magas még nem volt :C

moto g72, Ninebot d28e

(#2613) Rick4 válasza fradi81 (#2612) üzenetére


Rick4
félisten

Felmásztál a géppel a padlásra? Vagy csak a gyorsaságra gondoltál? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2614) fradi81 válasza Rick4 (#2613) üzenetére


fradi81
veterán

Utóbbi :) Fix ip kijátszására van valami jó progi? Próbáltam a tor-t de az az oldal nem jön be vele, amihez használnám.

moto g72, Ninebot d28e

(#2615) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!
Tegnap írtam alá a szerződést egy 15/5 kábelnetre és én naív csak azt hittem milyen jó lesz, mert hogy a kábel biztos stabil és gyors lesz. A topicot olvasgatva hatalmasat tévedtem! Van olyan személy aki pozitívan értékeli az egész tré kábelt egyátalán? Illetve a 16.kerületben van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Válaszokat előre is köszönöm!

"Per aspera ad astra"

(#2616) GML válasza K3NZO (#2615) üzenetére


GML
őstag

üdv! igaz, hogy én 25/5-tel nyitottam a téofflájnnál. november 20-ika körül megrendeltem. dec negyedik bekötötték, dec 23-án működött
:D
de amúgy stabil
:D

(#2617) K3NZO válasza GML (#2616) üzenetére


K3NZO
senior tag

Ping, stabilitás sávszél minden rendben van? Mert kicsit elbizonytalanított ez a topic :D (még nem késő visszamondanom a szerződést ).

Azt hittem milyen minőségi váltás lesz adsl-ről kábelnet erre meg teljesen elbizonytalanodom :D.

"Per aspera ad astra"

(#2618) GML válasza K3NZO (#2617) üzenetére


GML
őstag

csak ennyit mondok rá:D a többit döntsd el magad
az a 25:

ő meg a 15ös:

[/IMG[/P]]

[ Szerkesztve ]

(#2619) veze válasza GML (#2616) üzenetére


veze
őstag

nekem a 15/1 es csomag hónapok ota teljesen normálisan müködik( nagyobb meg itt nincs még) én is adsl-röl váltottam de nem mennék vissza oda..

(#2620) (Darkwood) válasza veze (#2619) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nálam is normálisan megy a 15/1:
:U

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2621) K3NZO válasza GML (#2618) üzenetére


K3NZO
senior tag

Most egy kicsit megnyugodtam :) . Bár tudom az ördög nem alszik és még bármi lehet, pláne kis-hazánkban :D.

"Per aspera ad astra"

(#2622) GML válasza (Darkwood) (#2620) üzenetére


GML
őstag

ez inkáb egy 1/1-es kapcsolatra hajaz ;]

(#2623) (Darkwood) válasza GML (#2622) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Lehet, hogy átbasztak? :U :D

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2624) GML válasza (Darkwood) (#2623) üzenetére


GML
őstag

vagy neked ez a normális? nekem ez a legfrissebb de ezen kb 3-an lógunk egyszerre és azért vasárnap is van.:

[ Szerkesztve ]

(#2625) (Darkwood) válasza GML (#2624) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ha normálisnak érezném, akkor nem írtam volna ide... :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2626) Rick4


Rick4
félisten

15/1-es hasít:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2627) GML válasza Rick4 (#2626) üzenetére


GML
őstag

vasárnap este van, mit vártál.?
:S :((( :((

(#2628) Narxis válasza K3NZO (#2621) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kérdezd meg a szomszédokat vagy a környéken lakókat akiknél van T-kábel internet.

Eléggé helyfüggő dolog, van ahol jó van ahol szar.

Thanos was right.

(#2629) Narxis válasza fradi81 (#2614) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nagyon kellene már a dinamikus ip...

Thanos was right.

(#2630) fradi81 válasza Narxis (#2629) üzenetére


fradi81
veterán

Kezdem unni, legalább egy hónapja ugyanez van, van egy oldal ahova nem tudok belépni emiatt mert tiltottak :D Az a baj semmi olyat nem csinálok amihez nekem előny lenne a fix ip, amúgy biztos örülnék neki hogy ingyen kapom.

moto g72, Ninebot d28e

(#2631) Narxis válasza fradi81 (#2630) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jah, én is unom. :D Ebben az egyben jobb volt az ADSL, kikapcsoltam, bekapcsoltam modemet és már új ip is volt, tartott az egész 2 másodpercig. Csak nekem ADSL-en csak 1megás netet tudnak adni, az meg karcsú. :D

Thanos was right.

(#2632) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Elképzelhető, hogy ADSL-ről átváltanék kábelnetre, mivel adsl-en nem biztos kijön a 15mbit. Azt szeretném kérdezni tőletek, érdemes-e? :)
Visszaolvastam sokat, de sokan panaszkodnak, hogy szakad, meg lelassul...

Illetve az oldalon olvastam egy ilyet:

"A Magyar Telekom Nyrt. fenntartja a jogot, hogy a havi 350 GB letöltött adatforgalmat elérő Kábelnet szolgáltatásra előfizetők internet-hozzáférésének sávszélességét az adott hónap fennmaradó részére 128 kbit/s-ra korlátozza."

Nincs ekkora forgalmam havi szinten, de ha választanom kell, akkor inkább nem korlátozom le magamat ilyennel.

(#2633) Narxis válasza Mr. Teddy (#2632) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kérdezz meg egy közeledben lakó kábelnetest, de amúgy is lemondhatod a bekötéstől számítva 30 napig.

A letöltéskorlátozást pedig több hónapon keresztül kell átlépned és csak akkor szólnak. Szerintem ettől nem kell félni.

btw. változott az ip címem, jeeeeee. :)

Thanos was right.

(#2634) Brutális eb válasza Narxis (#2633) üzenetére


Brutális eb
addikt

Nekem időtlen idők óta nem változik az ip címem idegölő. :W

Remélem idén felpörgetik kicsit a feltöltés sebességet az 1 mega igen karcsú.3 megával már eöröm e bódógság lenne.15/1-es családim van.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2635) Mr. Teddy válasza Narxis (#2633) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Mennyire tág szomszédi környezet játszik bele az én sebességembe?

Egy 6 családos társasházban vagyok, de itt nincs senkinek kábelnetje. A környéken szintén ilyen 6-10 lakásos társasházak vannak. Ezt csak azért írom, mert nem tudom akiknél akadozik estefele a sebesség, ott mennyire sűrűnlakott a környék.

(#2636) Narxis válasza Mr. Teddy (#2635) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akár az a városrész is ahol laksz. Budapesten pedig az a kerület, de nyilván minél közelebb lakó embert kérdezel meg annál valósabb infot kapsz.

Ezen a fórumon is érdeklődhetsz, szoktak oda írni T-nél dolgozó emberek is, nekem is egyikük nézte meg, hogy mit bírhat nálam a kábelnet:

http://forum.t-home.hu/mvnforum/index

Lehet itt kellene megkérdezned és privát üzenetben megadod neki a pontos címed.

Thanos was right.

(#2637) Rick4


Rick4
félisten

Komoly cég, most jött egy mail tőlük:
Dátum: Thu, 21 Jan 2010 15:35:09 +0100

Tisztelt XXXX XXXXXX, kedves Ügyfelünk!
Nyilvántartásunk szerint a 2009. november 5-én rögzített bejelentését 2009. december 7-én vizsgáltuk ki. Amennyiben a hibát továbbra is tapasztalja, kérjük, a gyorsabb ügyintézés érdekében hívja Telefonos ügyfélszolgálatunkat (Tel.: 1412).
Számlareklamációját az illetékes csoportunknak továbbítottuk, az ügy kivizsgálásáig, visszajelzésükig további türelmét kérjük.
Az ügyintézés során felmerült kellemetlenségekért ezúton is elnézését kérjük.
További, a szolgáltatásokkal kapcsolatos kérdés esetén készséggel állunk rendelkezésére e-mailben az ugyfelszolgalat@t-home.hu címen, a 1412 telefonszámon valamint T-Pont üzleteinkben. Az ügyintézéshez szükséges MT azonosítója és ügyfélszintű jelszava.
A 1722-es, illetve a 1422-es telefonszámon elérhető Szuperszerviz ügyfélszolgálatunk, ahol kollégáink internettel, telekommunikációs berendezésekkel kapcsolatos hibaelhárítási, üzemeltetési és műszaki kérdések megválaszolásában nyújtanak segítséget.
Üdvözlettel:
Ficzkó László
Levelezési képviselő

Na erre írtam nekik pár kedves sort:

Dátum: Thu, 21 Jan 2010 17:17:49 +0100 (CET)
Üdvözletem!
Köszönettel vettem, hogy válaszra méltatnak, de akár
mondhatnám is, hogy olyan régen volt, nem is emlékszem,
miről beszélnek. November 5.ei hibát december 5-én
kivizsgálni? Ez ugye komoly, mert viccnek kicsit durva
volna.. Olvassák már el a saját magukra is kötelező
szerződési feltételeket... Sajnos a hiba azóta is, továbbra
is fennáll, sem érdemi válasz, sem hibaelhárítás nem
történt hónapok óta. Köszönettel veszem, hogy gyorsabb
ügyintézésnek a 1412-t javasolják, csak ugye mikor felhívom
a számot, és 25-30, sőt 40 percig várakozom, megértik ugye,
hogy az én türelmem, és az erre fordítható időm is elfogy.
Ha netalántán bemegyek a szegedi, Feketesas utcai T-pontba,
akkor meg minimum 1 órás várakozás után hozzá nem értő, és
intézkedésre képtelen kollégákkal beszélgethetek a
problémáimról..Az, hogy így bánnak az ügyfelekkel, nem sok
jót jelent, már leírtam a történetet más szerveknek szánt
levelembe, természetesen ezt is csatolom mellé. Köszönöm az
a fél percet, amit 3 hónap alatt a válaszlevél megírására
tudtak fordítani, és kíváncsian várom a fejleményeket.
Üdvözlettel több kitartást, hathatósabb munkavégzést tiszta
szivemből kívánva:

XXXX XXXXXX

Szerintem kerüljenek ezek a saját szülőanyjukkal valami forró, anális erotikus kalandba... Köcsög banda...
Természetesen 15/1Mbites kábelnetem produkál ilyeneket is:

Tehát a probléma valós, és megoldásra váró lenne....

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2638) Narxis válasza Rick4 (#2637) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hát ez durva! :Y

A 8 mega stabil volt mielőtt váltottál?

Thanos was right.

(#2639) Mr. Teddy válasza Rick4 (#2637) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Biztos, hogy jól hívtad fel a telefonos ügyfélszolgálatot?
Én ma felhívtam, és kb fél perc és kapcsoltak is. Igaz nem hibabejelentést választottam, hanem általános információk után ügyfélszolgálatos kapcsolását.

(#2640) Rick4 válasza Narxis (#2638) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, az az volt. Gondolom hogy sokmindenkinek megemelték a sávszélt, egyszerűen elfogyott a rendelkezésre álló....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2641) Rick4 válasza Mr. Teddy (#2639) üzenetére


Rick4
félisten

35 éves vagyok, mondhatni már nagyfiú. Be tudok ütni négy számot, utána meg simán ellavírozok a menüben. Nem velem volt a probléma. Ez mondjuk reggel 10-kor, d.u 3-kor, este 11-kor ugyanúgy volt, teljesen mindegy. Nyilvánvaló, hogy az idő nem azzal telik, hogy más ügyfelekkel beszélgetnek...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2642) Narxis válasza Rick4 (#2640) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja, akkor nekem már ezért nem engedték. Ez szomorú, fejleszteniük kellene, de nagyon!

Thanos was right.

(#2643) Mr. Teddy válasza Rick4 (#2641) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Rendben, értem. Csak furcsa hogy ennyiszer nem veszik fel neked. Nekem ma fél perc sem kellett hogy felvegyék. Ez reggel 11-kor volt.

Az a baj, hogy a t-home-al levelezni lehetetlen. Én is írtam nekik párszor. Ilyen 1-2 hónapos késéssel jöttek a levelek. Faxra meg nem is reagáltak.

(#2644) Rick4 válasza Narxis (#2642) üzenetére


Rick4
félisten

Ez hogy is volt? 15Mbit-re szerettél volna váltani, és nem engedték?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2645) Rick4 válasza Mr. Teddy (#2643) üzenetére


Rick4
félisten

Tegyük hozzá vodafone-os mobilról hívom őket. Lehet ez a baj..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2646) Narxis válasza Rick4 (#2644) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jaja, nem váltották át, T-fórumon azt mondták, hogy ha nem váltanak feljebb annak műszaki okai vannak. T-nél dolgozó ismerős ezt megerősítette(megnézte a rendszerben a netem) és azt is mondta ha erőltetem akkor később szívhatok vele mert olyan sebességcsökkenések(és esetleg szakadozások lehetnek) mint amiről mostanában te is panaszkodsz.

Nem is indult újra a hűségidőm, megnéztem T-home rendszerben.

Egyébként a jelenlegi 8 megával elégedett vagyok, nem szakadozik, mindig megvan a sebesség, éjjel-nappal, pedig kihasználom rendesen.

Év elejére ígérték Szegedre a 25megát, jó lenne már alkotniuk valamit.

Thanos was right.

(#2647) fradi81


fradi81
veterán

Rájöttem hogy tudok ip-t cserélni ;]
2 hálókari kell, utp kábel átdug a másikba, és routerbe mac clone.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#2648) Rick4 válasza Narxis (#2646) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, az engem is lázba hozna, ez az esetek nagy részében jól megy, most is oké, csak mikor este többel leülnek a gép elé, akkor van gond...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2649) kmiki20


kmiki20
senior tag

Januárban beköttettem a digitális kábelnetet (családi csomag, 15/1-es). Az lenne a kérdésem, hogy ez mekkora valós le/feltöltési értékeket takar? A szerződésben írnak valami olyasmit, hogy a minimális garantált átviteli sebesség: 1500kbps/400kbps (le/fel). Én ezt úgy értelmeztem, h 1,5MG lefelé (valójában 1,9-el is töltöttem már, sőt néha elérte a 2,0-át is. Átlagban viszont 800kbyte és 1MG között mozog), a feltöltés pedig 400kbyte felfelé (valójában alig éri el a 130kbyte-ot). Ezek normális értékek? Törődjek bele, hogy ilyen?

(#2650) fradi81 válasza kmiki20 (#2649) üzenetére


fradi81
veterán

15Mbit=max 1920Kb lefele
1Mbit=max 128Kb felfele.

moto g72, Ninebot d28e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.