Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Mr. Teddy válasza Mr. Teddy (#3400) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Na most 5x-re behozta ezt az oldalt, most meg ez volt a hiba:
"A Firefox nem találja a kiszolgálót a(z) hardverapro.hu helyen."
Kezd felmenni bennem a pumpa, soha nem csinált egyetlenegyszer sem ilyet adsl-en..

(#3402) Mr. Teddy válasza Mr. Teddy (#3401) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Na a helyzet most javult.
A cisco routerben kivettem a pipát a "Block IP Flood Detection" elől, így most a pingtest.net-en teljesen jók az értékek.
Eddig mozilla sem írt ki hibát, lekopogom, remélem ez volt a bibi.

(#3403) kali válasza Mr. Teddy (#3402) üzenetére


kali
legenda

igen, írtam már egy másik t-s témában (link) is, hogy az esetek nagyobb hányadában azon funkció bekapcsolása okozza az ilyen és hasonló problémákat!

(#3404) Mr. Teddy válasza kali (#3403) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Jaja, téged találtalak meg abban a topikban, és utána kapcsoltam ki azt az opciót.
Köszi a segítséget! :R

(#3405) kali válasza Mr. Teddy (#3404) üzenetére


kali
legenda

nincs mit, és inkább magadnak köszönd, hiszen ügyes voltál és kerestél esetleges megoldást a témában! ;)

(#3406) Narxis válasza Mr. Teddy (#3404) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem ugyanez volt a problémám és a megoldás is, nem tudom, hogy a retkes t-home miért nem tud normálisan konfigurált modemet/routert adni, nem mindenki ért hozzá annyira... :W

Thanos was right.

(#3407) wariror


wariror
tag

Üdv urak!
Adsl után váltottam t-kábelra, a gond a következö:
routerrel volt megosztva a net, de nem tudom hogy mit kell
most beállitanom hogy müködjön routerrol a dolog.
Asus rt n 13 routerröl lenne szo!
Válaszokat elörre is köszönöm

(#3408) Rick4 válasza wariror (#3407) üzenetére


Rick4
félisten

Tedd át a netkapcsolatot pppoe-ről dinamikus ip-re, router restet, modem reset, összedugod és menni fog.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3409) wariror válasza Rick4 (#3408) üzenetére


wariror
tag

Probálgattam de nem igazán jutottam elöre
Azt hittem kell valami beállitás (ip,dns ...)

(#3410) Rick4 válasza wariror (#3409) üzenetére


Rick4
félisten

Igen, kell beállítás, ezt mondtam. Megnyitod a router ip-jét a böngészőben, valószínű 192.168.1.1, étt először az "IP config"-ra kattintasz, majd ott a "wan connection type"-ra, és a legördülő menüben kiválasztod az automatic ip-t. Aztán az oldal aljára tekersz, ott egy finish gomb, rákatt, a router restartol, ekkor kihúzod a tápcsatlakozót a modemből, 2-3 másodperc múlva visszadugod, és mennie kell. Persze most feltételezem a géped össze van már hozva a routerrel (wifin vagy kábellel) és a router a modemmel is össze van dugva, minden jó helyre.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3411) veze válasza Rick4 (#3410) üzenetére


veze
őstag

még annyival egészíteném ki, hogy nekem a T-kábelnet csak ugy müködik router mögül, hogyha a gép hálókártyáján megadom az átjárót ( a router elérése, nálam 192.168.1.1) és az elsödleges és másodlagos DNS-t ezt parancssorba irva: ipconfig /all paranccsal megkapod. most nem tudom fejböl..de talan 84.2.44.1 és 84.2.46.1)
ha ez nincs megadva a gépen NEM müködik a net router mögül. ha viszont direktbe dugom a modemet a gépke akkor meg ezzel a beállítással nem megy.. olyankor automatikusra kell a hálókártyát venni. Ne kérdezzétek az okát , nem tudom miért van így , de hogy csak így működik nálam az tuti
de így frankon, már évek óta (mellesleg én a gépnek is fix IP-t adok port forward miatt)

[ Szerkesztve ]

(#3412) Rick4 válasza veze (#3411) üzenetére


Rick4
félisten

Ez érdekes, én ismeretségi körben szoktam gépeket karbantartani, van, hogy 3-4 gép van itthon. Egyik része wifis, másik része kábeles, de eddig mindig annyi volt, hogy bekapcsoltam, ssid megjelenik, jelszó beír és megy, vezetékeseknél meg kábel bedug és megy. Azt nem értem, hogy a router mögött miért kellene átjárót írni, pont az a lényege, hogy azt megoldja magának, na de ha neked így működik, hát legyen...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3413) veze válasza Rick4 (#3412) üzenetére


veze
őstag

végül is igazad van!
mert automatikus DHCP-vel megy a net bármilyen gépen..
de mivel nekem a fix IP kell egy - egy gépnek, akkor már muszáj megadni a többi adatokat is

(#3414) Suba53


Suba53
csendes tag

Sziasztok!
Szeptember óta vagyok a T-home kábelnet előfizetője. Korábban ADSL-em volt az Enternetnél, majd a Datanetnél, és végül azért döntöttem a T-home mellett, mert az összevont csomagkedvezményekkel, TV, Teló, Net így nagyon kedvező a számla.
Karácsonyig semmi gondom nem volt, de karácsony másnapján elkezdett szakadozni.
Tíz perc net, tíz perc semmi. Bejelentettem, miután az összes otthon elvégezhető előmunkálatokat elvégeztem. Modem reset, router reset, router csere, semmi javulás. Két nap múlva jött egy SMS, hogy megoldották a poblémát.
Na mondom, ennyi belefér, bár az ADSL-es időszakból ez a probléma ismeretlen volt.
Négy napig rendben levőnek tűnt, de szilveszterkor megint elkezdte. 10-15 percig jó, majd 5-10 percig semmi. Elsején ismét bejelentettem, de mostanáig semmi változás.
Már az idegeimre megy, egyszerűen így használhatatlan.

Tapasztaltatok hasonló gondokat a T-home kábelnetes rendszerén? Szokott ilyen makacs probléma előfordulni? Vagy térjek vissza az ADSL-re? Ott nyolc év alatt egyszer volt szakadás, amikor egy munkagép átvágott egy nemzetközi főkábelt, és a fél országnak nem volt net.
De azt is hamarabb oldották meg. :-(

(#3415) Rick4 válasza Suba53 (#3414) üzenetére


Rick4
félisten

Ha végigolvasod ezt a fórumot, akkor láthatod, mindenki ugyanerre panaszkodik, megoldás egy két embernél született, a többiek meg lemondták/ felmondták.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3416) topee válasza Suba53 (#3414) üzenetére


topee
tag

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki most nálam a T-fos végre megoldotta a problémát.
Az ügy nagyon hosszú, a lényeg a jelenlegi felállás:
- Mikrotik routerboard, bekonfigoltam két WAN portot.
- A két WAN-ba egy adsl és egy kábelmodem megy.

Igen... XVI. kerület sashalom. Mind az ADSL, mind a kábelnet egy nagy rakás, de együtt előfizetve legalább a fontos dolgok elvégezhetők, mert általában valamelyik mindig van.

Júniusban kezdődött az ügy, amikor megrendeltük a DSL mellé a kábelnetet is. Eleinte teljesen jól ment, szigorúan csak természetesen a garantáltat hozva...
Aztán ahogy jött az esős időszak, minden esőnél amíg ki nem szárad minden, addig a kábelnet halott...
Felhívom a T-Fost-t. Kezdik a csimpánzoknak való infót... Húzzuk ki, kapcsoljuk vissza, stb... Változás persze semmi, upstream nincs.
Direkt felvetettük hibanaplóba, hogy esős időben nincs net. Kijöttek mindig száraz időben és lám.. akkor volt. Meg kiküldtek olyanokat, hogy annyit értett hozzá hogy ki és bekapcsolta a modemet.

Mikor besokalltunk, akkor mondtuk az ügyfélszolgálatosoknak, hogy nem engedünk be innentől kizárólag szakembert, aki műszerekkel jön. Vártunk egy másfél hetet, és jött egy műszerrel felszerelkezett ürge.
Méregettek, rázta a fejét, aknát mászott, póznát mászott, megint aknát mászott, állítgatott. Így végül egy 5MBit/s összejött... Cseréltek modemet, kaptam Thomsont. Lett belőle 8-9MBit/s.

Öröm és boldogság volt egészen dec. 22-ig, amikor is teljesen megszűnt a kábelnet. Ismét csak a downstream van meg, upstream villog. Ígértek már fűt fát, hogy mikor jönnek, nem jöttek.
Ma beállított egy szerelő, aki ugyan az volt mint aki annó utcán aknát mászott és szerelgetett. Reggel még semmi net nem volt. Természetesen fogorvos jelenség - amikorra ideért láss csodát volt net, adatforgalomra sem szakadt meg. Sebesség komolyan ingadozva, de kb. 5Mbit/s jött.

Mivel tudta hogy ő itt már járt és tudta is mi volt akkor a hiba, azt mondta akkor cseréljünk modemet.
Lement, hozott egy Cisco modemet EPC3010. Várunk, villog szinkronizál, és egyszer csak megjön a kapcsolat.

Azóta most már 26,5MBit/5,9Mbit a sebesség (25/5-ös csomag), és eddig stabilnak látszik, lekopogom. Ha megszakad és órákra kiesik, akkor természetesen az egész telefonálás megint kezdődik előröl.

Tanulság, hogy ugyan azon kábelen egyszerű modem cserével 21 MBit plusz sávszélességre lehet szert tenni.

És végül még valamit. Ha T-Online ügyfélszolgálattal való telefonálással töltöd az időd, játszd be a következőt, mert ettől a kis telefonos kisasszonynak azonnal bevérzik az agya és kapásból átkapcsol egy hozzáértő műszakihoz.
Sokszor játsszák el, hogy látod a modemen hogy nincs szinkron, ők még is hibátlan jelenleg is élő internet kapcsolatot mondanak. Ilyenkor szépen ki kell húzni a kábelt a modemből...
- Te: Most mit lát az internet kapcsolatról?
- Ügyf.: Hibátlan, a modem minden paramétere jó.
- Te: Jó, mert fél órája ki van húzva a modemből a koax.
- Ügyf.: ##??%?!?F??D?#. Kapcsolok egy műszakis kollégát.

Azoknak el lehet mondani mi a helyzet, és rendesen tudnak hibabejelentő formjukra értelmeset is írni. Felírják mi a hibajelenség, miket próbáltál meg, mi látszik a modemen, mióta nincs, telefonszámok, stb.
Elhiszem én, hogy az ügyf. telefonosok az ügyfelek 99,9%-át le tudják kezelni úgy, hogy kérjük kapcsolja be a számítógépet, meg húzza ki a routerét és dugja vissza....
De kéne egy olyan menüpont, hogy advanced user... Azoknak akiknél nem a 2 ezer forintos router miatt nincs net, akik tudják mi az upstream és downstrem, tudják mi a QAM...

Ugyan ilyen exert mókushoz került a levelem még anno, amikor panaszkodtam a TVNetworknél, hogy 150ms ping egy ADSL-en kicsit sok. Írtam, hívtam őket, semmi. Amikor végre visszaválaszoltak, azt írták hogy ez a kapcsolat sajátossága, nem tudnak beleavatkozni.
Azután egyetlen egy levelet írtam nekik, az alábbi szöveggel: Az xx:xx:xx... mac című dsl-hez tartozó végpontot kérem Interleaved-ből Fast mode-ba tenni, akkor fél órán belül jött is vissza a válasz, hogy módosították, csatlakozzak újra. Szevasz... És 4ms lett a ping.
Biztos a ping idő miatti rinyálást kapásból eldobják a sok game-er miatt... De nekem meg MySQL elérés miatt fontos a ping.

Kicsit hosszúra sikerült az írásom, de legyen tanulság, hogy sajnos jelenleg az a helyzet, hogy ha valamit gyorsan akarsz megoldatni bármilyen internet szolgáltatóval, akkor olvass utánna hogy működik a technológia és találd ki magad hogy hol a hiba. Akkor 1 perc alatt megjavítják. Képezd ki magad, érts hozzá jobban mint a szolgáltatód.

[ Szerkesztve ]

A szakáll nem szúr, csak a megfelelő oldalára kell születni

(#3417) Suba53


Suba53
csendes tag

Hát eléggé lehangolóan fest a dolog. Azt gondoltam, hogy a call centeresek nem végzett hirközlési szakemberek, de azt reméltem, hogy legalább a vasakat hozzáértők kezelik.

Kíváncsi vagyok a folytatásra. Reggel kaptam egy SMS-t, hogy a hibát elhárították.
Ha hazamegyek ránézek, hogy valóban ez-e a helyzet.

A XVI kerületben lakom én is. A fiam több osztálytársa is panaszkodott, hogy az ünnepek alatt a T-home net használhatatlan volt.

Igazán nem értem ezt a társaságot. Komoly tőke áll mögötte. A technológia ki van találva, csak megfelelően működtetni kellene. És erre sem képesek.
Kíváncsi lennék, hogy ugyanezekkel a berendezésekkel mondjuk a németeknél, hollandoknál hogyan muzsikál a rendszerük.

Ez a PING dolog érdekes. Ez nálunk is neuralgikus a játék miatt. A kisebbik fiam állandóan panaszkodik, hogy magas a pingje. 50-60 alá még nem sikerült mennie európai szervereken.

Az említett végpont állítás kábelnet esetén is működik, vagy csak adsl-nél?

(#3418) topee válasza Suba53 (#3417) üzenetére


topee
tag

Ilyen igazából ADSL-elen van. Ezzel növelik a kapcsolat megbízhatóságát, a ping idő rovására.
Google: Interleave or Fastpath (fast mode)

A szakáll nem szúr, csak a megfelelő oldalára kell születni

(#3419) veze válasza Rick4 (#3415) üzenetére


veze
őstag

nekem évek óta teljesen jo a T kábeles net, hozza a névleges sebességet és semmi bajom nincs vele, talan kétszer volt kimaradás vagy ilyesmi, de visszagondolva nem jut eszembe semmi olyan oriási bosszuság amire még emlékeznék.
Egyszer volt "bajom" vele, hogy elvette a dinamikus IP-t, amit az adsl akár percenként is cserélt, de ez nem egy akkora katasztrofa, megoldható másképp, miközben élvezhetem az egy-két hónapos fix IP elönyeit is :D

(#3420) Suba53


Suba53
csendes tag

Nos valamicskét javult a helyzet. Nem szakad olyan sűrűn, de az est során voltak kimaradások.
De a sebesség csapnivaló. A szeptemberi kezdés óta karácsonyig bármikor mértem, este, napközben, hétvégén, mindig hozta a 15Mb-et stabilan.
Már azt gondoltam itt van végre európa a spájzban, és végre van egy szolgáltatás, ami azt nyújtja, amit előfizettél.

Most meg ez a szenvedés a szakadozással, a sebességel, elkeserítő.
Mit érdemes tenni?
Bombázzam őket bejelentésekkel? Van olyan fórumuk, ahol érdemi választ is adnak, nem csak a zombi call centeresek, "igen, felveszem, továbbítom, nincs információm" sablon válaszait kapja az ember?

(#3421) Rick4 válasza veze (#3419) üzenetére


Rick4
félisten

Olvass vissza, 5 évig én is tökéletesen elégedett voltam vele. Aztán egy szép napon a 8M-s csomagról 15-re váltottam. Az első hibabejelentésem a váltást követő 3. napon történt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3422) veze válasza Rick4 (#3421) üzenetére


veze
őstag

Én elhiszem hogy Neked nem volt jo. Okom sincs kételkedni ebben.
Ha jol emléxem Algyö vagy környékén vagy. nyilvan a t-home nem teremtette meg a feltételeket a csomagváltáshoz (csak akkor szerzödést se kellett volna bevállalnia rá) Nekem nyilvan szerencsém van (területileg) mert itt megvannak a technikai feltételek, igy aztan müködik ugy ahogy mindenhol kellene. Elöször 8/1 volt aztan 15/1 most 25/5 és mind jol müködik... kop-kop.. :)

(#3423) Rick4 válasza veze (#3422) üzenetére


Rick4
félisten

Konkrétan Algyő mellett egy kisvárosban lakom, Szegeden :D. Persze, beszéltük már, hogy van akinek bejött, másnak meg nem. Neked ott van a lehetőség a szívásra, hogy mondjuk fél év alatt előfizet a környékeden még 50 ember a szolgáltatásra, és onnantól vége, a meglévő sávszélen fog osztozni mindenki.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3424) Narxis válasza Rick4 (#3423) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem nézed meg most? Szerintem amikor még te előfizettél akkor tényleg gyatra lehetett a hálózat, de azóta sokat fejlesztettek, azért árulják már a kábelnet extrát is itt.

Thanos was right.

(#3425) Rick4 válasza Narxis (#3424) üzenetére


Rick4
félisten

nálad mi van most? a netsurftől jön most a net, 8M/2M totál stabil és 5ms ping bp-re. hűség nélkül 5rugó havonta. ahol én lakom, ott csak a t és ezek. ők is fejlesztenek, 100mbit is menni fog. én inkább ezeknek fizetek többet, korrekt csapat. ha volt is valami egy telefon és megoldották. (amit két csörgés után ember vesz fel és azonnal lát minden adatot és intézi amit kérek)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3426) Rick4 válasza Narxis (#3424) üzenetére


Rick4
félisten

nálad mi van most? a netsurftől jön most a net, 8M/2M totál stabil és 5ms ping bp-re. hűség nélkül 5rugó havonta. ahol én lakom, ott csak a t és ezek. ők is fejlesztenek, 100mbit is menni fog. én inkább ezeknek fizetek többet, korrekt csapat. ha volt is valami egy telefon és megoldották. (amit két csörgés után ember vesz fel és azonnal lát minden adatot és intézi amit kérek)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3427) Rick4 válasza Narxis (#3424) üzenetére


Rick4
félisten

nálad mi van most? a netsurftől jön most a net, 8M/2M totál stabil és 5ms ping bp-re. hűség nélkül 5rugó havonta. ahol én lakom, ott csak a t és ezek. ők is fejlesztenek, 100mbit is menni fog. én inkább ezeknek fizetek többet, korrekt csapat. ha volt is valami egy telefon és megoldották. (amit két csörgés után ember vesz fel és azonnal lát minden adatot és intézi amit kérek)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3428) Rick4 válasza Narxis (#3424) üzenetére


Rick4
félisten

nálad mi van most? a netsurftől jön most a net, 8M/2M totál stabil és 5ms ping bp-re. hűség nélkül 5rugó havonta. ahol én lakom, ott csak a t és ezek. ők is fejlesztenek, 100mbit is menni fog. én inkább ezeknek fizetek többet, korrekt csapat. ha volt is valami egy telefon és megoldották. (amit két csörgés után ember vesz fel és azonnal lát minden adatot és intézi amit kérek)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3429) Narxis válasza Rick4 (#3425) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem most 25megás net van és iptv, nincs egyikkel se gondom. 100mbit, lol...mikor lesz? Az jó lenne nekem is...

Thanos was right.

(#3430) veze válasza Rick4 (#3423) üzenetére


veze
őstag

sajna nincs más alternativa itt..
esetleg invitel adsl..de köszönöm az már volt. jo volt végül is csak a up sebesség az katasztrofa . na meg az hogy telefonvonalat kell tartanom miatta vagy ha nem , akkor valam szervizvonalat vagymit.. ami nem sokkal kevesebb mintha telefonos vonal lenne , és nem kell..
tv meg ugyis kell.. :)

(#3431) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok!

Net váltás van ígérkezőben, 1 megás adsl eddig kifogástalan minőségben invitel szolgáltatótól, de nagy valószínűséggel t-home káblenet-es opció fog bejátszani közeljövőben. 5 megás vonal (a fél megás garantálton már megakadt a szemem, de csak nem lesz végig annyi), viszont olvasva a BUDAPESTI hozzászólókat, eléggé lehangoló a helyzet. Na most az én ügyem körülménye más, névlegesen VERESEGYHÁZ. Ez az öt megás vonal egy digitális kábel tv társaságában hogy muzsikálna itt, van bármi infótok a veresi t(isztelet teljes) home szolgáltatásminőségéről?

[ Szerkesztve ]

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#3432) Rick4 válasza Narxis (#3429) üzenetére


Rick4
félisten

én az egyik szerelősráccal beszéltem, az mondta hogy 120- 130cal hasított, úgy zárták a tesztet hogy a 100 tuti. megnézem ezt a 25öst mipénz, de félek tőle megint megégetem magam...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3433) kali válasza Gregorg (#3431) üzenetére


kali
legenda

azért budapesten sincs mindenütt probléma! :N

(#3434) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Valaki tud egy jó progit , ami figyeli a netet? Azt vettem észre nagyon sokszor szakadok, mert csomószor "nincs kapcsolat"-ot jelez az ikon jobb alul. És van hogy nem is jön be akkor az oldal.
T-onlinenál bejelenteni ilyen problémát hol vélszerű? Telefon?

(#3435) Rick4 válasza Narxis (#3429) üzenetére


Rick4
félisten

Megnéztem cím szerint is, minden csomag menne itt, de mint tudjuk, ez a t-nél is csupán fikció, majd bekötve derül ki, hogy tényleg tud-e annyit a rendszer, mint amennyiért fizetek. A családi csomag most kopaszon 4850Ft, ezért 15M/1M-s net jön, amiből 1.5M/400k a garantált. Ehhez képest az én 8/2-esem 4990Ft, és a speedtest szinte mindig ennyit mutat:

Szóval nem látom sok értelmét rizikózni, esetleg egy nagyobb csomag valamennyivel többért jó lenne. De inkább nem erőltetem...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3436) icecave válasza Rick4 (#3435) üzenetére


icecave
nagyúr

Ott a pont nálad... az saját példámon tudom, hogy nem érdemes váltani, ami stabil azt hagyd meg. 1,5 hónapig volt szar a netem, mire megoldotta a T (remélem végleg), és közel sem lett olyan jó a sávszélem, mint előtte volt. Előtte megvolt a névleges 90-95%-a, viszont most meg örülök, ha 60%-a megvan a sávszélnek. Ők meg röhögve mondják, hogy 10% a garantált minimum ugye.

(#3437) veze válasza Rick4 (#3435) üzenetére


veze
őstag

ez inviteles ADSL?

(#3438) Rick4 válasza veze (#3437) üzenetére


Rick4
félisten

Netsurf-ös wifis net. :K Most is ennyi:

Ők azok: [link] Ez a net totál stabil, mindig jó értékeket produkál, és főleg igaz ez a pingre ill az adatcsomagvesztésre. Játszani elsőrangú. Lehetne dinamikus csomagot is választani, egészen 18M/10M-ig, de nekem nem annyira fontos a tempó. A minőség annál inkább. :K Az meg mindent felülmúl, hogy odatelefonálok, felveszik, beleszólnak és megoldják... :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3439) Rick4 válasza veze (#3437) üzenetére


Rick4
félisten

Én ugyan sz@r helyen vagyok, küzdeni kellett vele hogy jó legyen, egy ilyen antenna van fent a tetőn, de mindig tökéletes, hóban, esőben, fagyban, 40°C-ban is. Aki jobb helyen lakik, annak ekkora cucc se kell, egy kis dobozka fent valahol és ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3440) veze válasza Rick4 (#3439) üzenetére


veze
őstag

hmmm..
erröl nem tudtam, már a weblapjuk tök jó, egyszerü és letisztult..(az elsö benyomas jo, T-home-t ugyebar tudjuk milye sz@r) és ahogy nézem Alsovaroson is szolgaltat.
Sajna van egy terület ahol érintene a dolog és ott kábel sincs, de ott még nem szolgáltatnak ök sem. de hátha bövülnek arra is:)
nekem eddig ( 3 éve) jo a t-home, de nem árt felkészülni, arra ha már itt se lesz az, szval köszi:)
Ha jol értem akkor nem kábelen jön hanem egy kis antenna a tetön és vezetéknélkül .
(mert valami olyasmit is ir a weblapjuk hogy kábelen is szolgáltat vagy kiépit..)
Ezt az antennat ami kell meg az eszközöket nekem kell beszerezni vagy ök telepitik? és 35e a belépés(kiepítés)?
routert tudok használni? port átirányitást stb tudok beállítani? nem csak egy alhálozat része vagyok, ahol semmit nem tudok beállítani? ( bár ez nem lenne életszerü, ha nem lehetne)

[ Szerkesztve ]

(#3441) Rick4 válasza veze (#3440) üzenetére


Rick4
félisten

Én is mikor tavasszal elköszöntem a T-től, 2-3 hétig egy linuxos routerrel, meg egy vodafone hsdpa stickkel nyomtam, volt itt inviteles adsl igénylés, ami úgy végződött, hogy a ház előtti oszlopnál a telefonos csóka 1-2 Mbitet tudott mérni, miközben 5x megszakadt a net, szóval esélyem se volt semmire. Aztán tök véletlenül a szegedi topicban az egyik srác betette, hogy neki ilyenje van és jó. [link] Itt a tornyokat is megnézheted hol vannak, de nem olyan gond, ha nem a tövében ülsz.. Én az Algyői út végén a Felső Tiszaparti toronyról kapom, nincsen gond. Egyébként nem tudom a 35 honnan jött, én 15-öt fizettem, az eszközök az enyémek maradnak, amit ha gondolom, visszavásárolnak valamennyivel csökkentett áron, ha elköszönünk egymástól. Na de a lényeg. Nincsen hűségszerződés, bármikor beszélsz, hogy elmész nyaralni, két hétre lőjék le, mert úgysem vagy otthon, lelövik, és nem kell fizetni. Se kikapcsolási se visszakapcsolási díj nincsen, sőt, van aki pl a nyári szünetben nem kéri, beszól, hogy kikapcs, 2 hónap múlva beszól, hogy bekapcs és ennyi. Mi felhívtuk őket, asszem 2 nap múlva kijött a srác felmérni a terepet (nekem azért kellett ekkora antenna, mert ebből a szempontból rossz helyen voltam, az egyik lefedett rész legszélén) de megcsinálta a srác becsülettel, hozott kábelt, mindent, és megcsinálta.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3442) veze válasza Rick4 (#3441) üzenetére


veze
őstag

köszi az infót, ez jól jött nagyon
jo a térképes oldal is. ( és Alsóváros total lefedett)
ahova nekem még számításba jöhet.. sajna alig egy km -re van a karika meghuzva tölem:(
olyan félig meddig faluszéle szóval magas épitmény semmi nincs a torony meg köztem , csak szántóföld szinte :D
A 35e az oldalukrol jött (0-35 között, így irták) de akkor ez se rugaszkodik el a valoságtól , csak annyi, amennyibe ténylegesen kerül

(#3443) Rick4 válasza veze (#3442) üzenetére


Rick4
félisten

Viszont mikor megnézed a csomagokat, ott az akciós szórólap, abban ott van, hogy 14990 a bekötés. Mivel még ott van, lehet mondani, hogy a szórólapra hivatkozva 14 és kész. Ők nem problémáznak.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3444) Narxis válasza Rick4 (#3441) üzenetére


Narxis
nagyúr

Baktó szépen le van fedve, arra a bazi nagy emeletes társasházra rakták az antennát, ami az algyői út töltésénél van? Hogy-hogy nem arra vagy rákapcsolva? :o

Thanos was right.

(#3445) Rick4 válasza Narxis (#3444) üzenetére


Rick4
félisten

Igen, oda van feltéve. Nekem pont rosszul jön ki, a szomszéd ház takar. Igazából mindegy, menni megy, hibátlan. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3446) veze válasza Rick4 (#3445) üzenetére


veze
őstag

nekem az a hely ahol kellene kb 800 méterre van a kör szélétöl ami a lefedettséget jelöli de rá lehet látni az antennara nincs közte semmi magas épület.. Akkor vajon egy olyan megbütykölt "erösebb" antennaval mint amit Rick4 mutatott pár hozzászólással korábban, vajon behozná mégis?

[ Szerkesztve ]

(#3447) Rick4 válasza veze (#3446) üzenetére


Rick4
félisten

Azt mondta a srác, hogy a Vásárhely felé vezető első régi, most már harmadik körforgalom (a mol kútnál lévő) után van a jafholz nevű faipari cég, ott is simán ment minden, mert szabad rálátás van. Dorozsmánál is írja, hogy +2km... Meg kell kérdezni, kimennek, felmérik, ha megy, írjátok a papírt és van net.

Azért annyit tudni kell, hogy ha magasra kell szerelni, akkor neked kell csövet intézni hozzá bilinccsel, meg cseréppótló elemmel. De ez nem gond, és nem is sok pénz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3448) Thom!


Thom!
veterán

üdv.
thomson thg540 firmware van vhol?

(#3449) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Thompson TCM470-es modemem Office Plus kábelnettel (25Mbit)
Már jó ideje gyanakodtam arra, hogy vmi nem stimmel a sebességgel (örülök h a 8mbit-et elérem), de gondoltam, hogy a routerrel lesz a gond (vezeték nélkül használok itthon minden szgépes cuccot). De nem. Hozzákötve a laptophoz (HP dv51120eh és Toshiba A660) a modemet CAT-5ös UTP-vel a max letöltés 10mbit, holott a t-homeos sebességteszt 25mbit-et mér, tehát a hálózat alkalmas lenne rá.
Mi lehet a hiba? Én a antennakábelre gyanakszom.

köszi,

ferikek

(#3450) Rick4 válasza Thom! (#3448) üzenetére


Rick4
félisten

Van hát. az internet tele van vele...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.