Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Kapcsolódó T-Home-os témák:

° T-Home (vezetékes telefon, IPTV, Kábel TV, SatTV, xDSL, Kábelnet, Optinet, áram, földgáz) (kiemelt téma)

° T-Home IPTV

***************************************************************************************

A nyitó hozzászólás eredeti szövege:

Felmerült már ez a kérdés is sokakban íme a válasz igen a kábelnetesek is örülhetnek. ( legalábbis az axelesek biztos )
384 ----> 512 re lesz emelve

512----->1024 re lesz emelve

[ Módosította: RoyalFlush ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2) Nyuf válasza Snoop-y (#1) üzenetére


Nyuf
senior tag

Azt már hallottam,hogy vizsgálják de azt nem tudtam hogy mennyire emelik..nekem most 512es van és énis egy ilyen 1mbitre emelésben reménykedtem és ahogy matávkábelt ismerem több is lesz az mint 1024:)
Azt nem tudod,hogy mikor emelik valamint a feltöltési sáv is emelésre kerüle?

Debian amd64 sarge

(#3) Frigo válasza Nyuf (#2) üzenetére


Frigo
őstag

Az ADSL-el egy időben fogják emelni.

(#4) Nyuf válasza Frigo (#3) üzenetére


Nyuf
senior tag

Köszi.Azt megkérdezhetem,hogy honnan van az infó?

Debian amd64 sarge

(#5) Frigo válasza Nyuf (#4) üzenetére


Frigo
őstag

Axelero fórumáról.

(#6) bim


bim
veterán

nekem is axelerom van, hobbi. akkor nekem is lessz sávszél emelve?és ha igen mikortol?

(#7) Nyuf válasza bim (#6) üzenetére


Nyuf
senior tag

Utána olvastam a forumon,ha minden igaz akkor ugyanakkor bövitik mint az adslt
(nov 16-tol)és ugyanolyan mértékben.2005 februárban vezetik be a ''kábelnet play'' csomagot az adsl playhez hasonloan 1.5mbit sávszélességet fog nyujtani akkor.

Tehát most:
384->512
512->1024

feltöltésekröl nem irtak semmit,de remélem 1024hez 256ot adnak

februártol:
1500-as csomag is lesz

Remélem megtartják azt a jó szokásukat,hogy 15%-20%al nagyobb sávot adnak:)
1.2mbittel ellenék azthiszem:)

ui:a fennti informáciok egyike sem hivatalos,bár hivatalos axeleros fórumról származnak axeleros alkalmazottaktól!!!

Debian amd64 sarge

(#8) Jégkokó válasza Snoop-y (#1) üzenetére


Jégkokó
veterán

Itt nem csak arrol lenne szó hogy a mátáv kábel net sebességét is megemik,hanem hogy a többi ilyen szolgáltató is tervez e a közeljövőben emelést mármint ami a sebességet illeti

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#9) bim válasza Nyuf (#7) üzenetére


bim
veterán

és erről értesitenek? vagy csak emelik és majd észreveszem:F

(#10) Nyuf válasza bim (#9) üzenetére


Nyuf
senior tag

Biztos lesz vmi hivatalos közlemény és emailben is kiértesitenek.
De tuti nem lesz olyan reklámkampány mint adslnél meg chellonál.
Átlag kábeles abbol fogja észrevenni,hogy gyorsabb lesz.

Debian amd64 sarge

(#11) Jégkokó válasza Nyuf (#10) üzenetére


Jégkokó
veterán

na de most itt csak a matáv kábel fog emelni vagy más szolgáltatók is erre szerintem sokan lennének kiváncsiak.Itt az oldalon

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12) bim válasza Nyuf (#10) üzenetére


bim
veterán

félreértesz nekem adsl-em van mégsem értesitettek semmiről

(#13) Nyuf válasza Jégkokó (#11) üzenetére


Nyuf
senior tag

Nah idézek a fórumbol az axelero munkatársaitol:

''A teszteken már túl vagyunk, Kaposváron voltak érezhetõk/élvezhetõk.
A hatásokat elemezve: a legtöbb helyen van szabad kapacitásunk a feltekeréshez, néhány helyen viszont azonnali bõvítésre is szükség van. Ezek egy része már el is indult. (Sok tízmillió forintért kell fejleszteni.)
Az emelés valószínûleg az ADSL emeléseknek megfelelõ lesz, s a teljes Axelero Kábelnet szolgáltatási területre tervezzük. Más szolgáltatók terveirõl nincs információm.''

''99,99999%, hogy az ADSL-lel együtt emelünk''

''-Ja és még egy fontos kérdés: Korlátozást ugye nem terveztek bevezetni?!
-nem ''

Remélem megnyugtato volt:)

Debian amd64 sarge

(#14) Nyuf válasza bim (#12) üzenetére


Nyuf
senior tag

De még nem is emeltek...csak nov 16-tól fognak,gondolom értesiteni is csak akkor fognak ha életbelépett a bövités a vonalodon...
Amugy ez meg kábelnetes topik nem ADSL,ha arrol akarsz olvasni akkor csak párszáz topik van rola itt a PH-n:)

Debian amd64 sarge

(#15) bim válasza Nyuf (#14) üzenetére


bim
veterán

nem nagyon szoktam foglalkozni a net-el.csak oldalt szurtam ki hogy axelero.talán ezért csöppentem bele a kábeles topicba.:B

(#16) yossarian


yossarian
aktív tag

nekemtöbb, mint egy éve 384/64-es axel kábelnet van, és a kezdettől fogva 60k le 10-12k fel. ha tényleg emelni akarnak akkor most ez mennyi lesz?
mert ugye eredetileg is többet tudtak az axeleros kábelek, mint a hivatalos sávszél.

(#17) Nyuf válasza yossarian (#16) üzenetére


Nyuf
senior tag

Te olyat fogsz kapni ami most nekem van 512/128.
Én 70-80 -al töltök le és stablian 20-al fel.

Debian amd64 sarge

(#18) yossarian válasza Nyuf (#17) üzenetére


yossarian
aktív tag

úgy legyen. :)

(#19) Jégkokó válasza Nyuf (#17) üzenetére


Jégkokó
veterán

nekem is 512/128 as de mégis 120 al le és 27 el pedig föl tudok tölteni :D :D :D :DD :DD :DD :DD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#20) Gregorius


Gregorius
őstag

És ilyenkor sajnálom azon spekulatív barátaimat, akik otthagyták a kábelnetet mondván úgysem lesz emelés. Most majd szarakodhatnak a WinDSL-lel, jelszavakkal meg hasonlókkal. ;]

(#21) scabee válasza Gregorius (#20) üzenetére


scabee
csendes tag

hát eleinte ugy volt hogy emelnek feltoltest is de aztan ugymond meggondoltak magukat.... 1024/128 lesz es stb... gg... :(
mind1. chello odabasz. az 1536/512 lesz... 10k bruttoert.. ennyi.

a vér nem válik vazze

(#22) Gregorius válasza scabee (#21) üzenetére


Gregorius
őstag

Infó honnan származik?

(#23) Jégkokó válasza scabee (#21) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ezt valahogy hülyeségnek látom,mert eleve felmész a dc re elkezdesz tölteni ugye az számit a 30 vagy 60 gigába de ott nem csak te töltesz hanem rólad is fognak ám tölteni.és akkor már marha hamar összejön az a 30 giga.mert én is felmegyek a dc re és én letöltök 5 megát addig rólam vagy 20 at.Na már most ha egész nap menne a net akkor simán napi 1 gigát vagy többet csak rólam töltenek le ami egy hónap alatt meg is van a 30 de persze ez nagyobb sebességgel még hamarabb el fog jönni :DD :DD :DD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#24) Snoop-y válasza Gregorius (#20) üzenetére


Snoop-y
veterán

Windsl-t nem kell telepíteni ha xp-t használsz.....
csak win9x meg win 2000
Egy jelszót meg talán egyszer be tudsz írni ha nem akkor meg nem vagy alkalmas az életre :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25) tildy válasza Jégkokó (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Kicsit néz utánna:forgalmi korlátona letöltési korlátot érti a legtöbb szolgáltató.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) s1ru2


s1ru2
senior tag

Lenne egy kérdésem... mindenhol emelik-e a sávszélességet??avagy csak az árat csökkentik?? mert haverom telózott és azt mondja neki csak árat fognak csökkenteni (nem tudom csak állítólag ezt mondták neki)

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#27) Jégkokó válasza tildy (#25) üzenetére


Jégkokó
veterán

Na akkor a csellónak miért kell küölön hub,mert ha csellós a csellosrol tölt akkor nem számolja tehát akkor a feltöltés is beletartozik a dologba

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#28) shabbarulez válasza tildy (#25) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ez csak tvnetwork jellegzetesség a legtöbb szolgáltatónál a forgalom azt jelenti amit jelentenie kell a fel és lefelé irányuló adatmennyiséget összesen.

(#29) shabbarulez válasza Jégkokó (#27) üzenetére


shabbarulez
őstag

Chellos hub azért van mert a chellosok egymás közötti másolása nem számítódik bele a mért limitálandó forgalomba, csak az ami átmegy bix-en vagy nemzetközi irányba. Mivel ezen a hubon IP szerinti szűrés van bejelenkezésnél így csak olyanok lépnek föl és akik nem növelik a UPC által mért havi kvótát.

(#30) tildy válasza Jégkokó (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Fogalmam sincs.
De azt tudom, hogy a pannon gprs is forgalmi korlátos, és ők is letöltést nézték...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Jégkokó válasza tildy (#30) üzenetére


Jégkokó
veterán

Na szerinted mi a külömbség a gprs és az internet között,bizony elég sok mivel azt a gprs nek nevezett izét nem nevezném internetnek,mellesleg annak semmi köze nincsen a csellóhoz hogy ott számolják a feltöltést a gprs nél pedig nem :DD :DD :DD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#32) tildy válasza Jégkokó (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Én meg nevezném internetnek, mert igenis lehet rajta msnezni, ircezni satöbbi.
Kicsit javaslom nézz körül mit hívnak internetnek, gondolom nálad a modem sem internet, bár az téged ne zavarjon hogy valaki annak is örül ha az van.
És ha nem vetted volna észre: a topik széllessávú netről nem pedig csellóról szól.
Márpedig a szélessávban benne vana tv-network is,sőt a pr-telekom is, de emlékeim szerint amikro én csellós voltam annak idején, csak letöltésnél nézték a korlátot.Azóta ez lehet változott..
na mindegy az a lényeg , hoyg kicsit gondolkozz el az általam elmondottakon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Jégkokó válasza tildy (#32) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát szerintem már sokkal jobban megéri adsl t vagy máűs gyorsabb netet használni mint az 56 ks modemet.Mert már nagyon sok helyen elérhető,és az ára is megfizethető mostanában már.Most a modemmel mennyit tudsz letölteni,és ehhez mennyit kell fenn lenned a neten.és mekkora lesz a telefonszámlád .A szélessávu netnél nincsenek ilyen problémák hogy mikor van csúcsidő meg mi egy smás

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#34) r34ct0r válasza tildy (#32) üzenetére


r34ct0r
csendes tag

chellonál mindigis számolták a feltöltést is, nézz utána nyugodtan, nem csak a letöltést mérik. (sajnos :( )

[Szerkesztve]

Jó kislánynak 8ra ágyban a helye, hogy 10re hazaérjen!

(#35) Nyuf válasza Jégkokó (#31) üzenetére


Nyuf
senior tag

Szegény topikot szétflémelitek brüü!!:(

Jégkokónak meg:gprs miota nem net?:) Illene elöször utánaolvasni dolgoknak mielött ilyen kijelentéseket teszel...
Láttál már olyat,hogy valaki mobilt kötött a notebookjára és szörfözött a neten??Na az nem kábel az tuti,szerintem kitalálod hogy az mi:)

Debian amd64 sarge

(#36) r34ct0r válasza Nyuf (#35) üzenetére


r34ct0r
csendes tag

a szörf az sport, nem? ;]

Jó kislánynak 8ra ágyban a helye, hogy 10re hazaérjen!

(#37) Jégkokó válasza Nyuf (#35) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én nem azt mondtam hogy nem internet,csak azt hogy használhatatlan az egész,elavult már réges régen ugy mint az 56ks modem is

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#38) Nyuf válasza Jégkokó (#37) üzenetére


Nyuf
senior tag

Amivel nem lehet xtrillo mbittel dvd-t tölteni az elavult?
Hm az USA elavult,mert ott az emberek nagyrészének 56k van.Hm lehet,hogy ök megtehetik,hogy megveszik boltban a dvdket meg a játékokat:)

De ha a te szemszögedböl közelitjük meg a dolgot akkor a te neted egy kalap *** például egy koleszos 100mbithez képest!
Szerintem mindenki annak örüljön amije van,és örüljen neki,hogy van nete!

Debian amd64 sarge

(#39) Jégkokó válasza Nyuf (#38) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ez hülyeség.Miböl gondolod te hogy ott mindenkinek 56 ks modemje van???mert én mindenhol azt halom hogy külföldön minimum net elérés az a 2 megabit.Szóval szerintem amerikában tuti nem használ az emberek többsége 56 ks modemet,hiszen van pénzük arra hogy jobb netet használhassanak

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#40) tildy válasza Jégkokó (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon jól tudom mennyire gyors a szélessáv.

De azt is tudom, hogy a környékünkön a miénk az egyedüli falu, ahol elérhető a szélessáv.(vedd a jászságot , van mondjuk 25 település, ebből kb. 5ben van szélessáv.)
A megérés megint megérne egy misét:ott ahol 60 ezer forint az átlagfizu, iszonyat nehéz kiköhögni a 10ezres adslt.(Ezért is van nekünk 5 ezres tvnetworkunk, izé most már pr-telekom))
Amennyibena chellónál tévedtem mea culpa. De nemsokára pesten hdsnetem lesz, és ott is csak letöltésre értik a forgalmi korlátot.(a nénike ezt mondta, mikor a szerződést kötöttem.) Így jobbára tényleg úgy tűnik, hoyg a chello a kivétel...

Ezt pedig te mondtad:''Na szerinted mi a külömbség a gprs és az internet között,bizony elég sok mivel azt a gprs nek nevezett izét nem nevezném internetnek''
Tud meg a gprs mobil eszközökre kifejlesztett adatátviteli technológia, amely többek közt lehetőséget teremt internetezésre.
De tudod mit, adok kezedbe gprs-es symbianos telót, próbálj már meg netezni rajta.Mert szerinted nem lehet.(de közben én meg vígan fogok a vonatról chetelni a haverokkal, vagy a párommal...Na oda kössél adslt:))

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) Nyuf válasza Jégkokó (#39) üzenetére


Nyuf
senior tag

Talán,ha nem abbol indulnál ki amit feltételezel akkor nem irnál hülyeségeket...
Például azt tudtad,hogy USA-ban néhány nagyobb városban ingyenes a helyihivás?Tehát az internet ingyenes 56k-s modemmel?
Nehogy azthidd,hogy ott kétkézel szorják a pénzt az emberek!Álomvilág nem létezik...

[Szerkesztve]

Debian amd64 sarge

(#42) shabbarulez válasza Jégkokó (#39) üzenetére


shabbarulez
őstag

Erre csak az tudom mondani a tudatlanság még nem olyan nagy baj, de amikor valaki a helyett hogy meghúzná magát és figyelne és bővítené az ismereteit nekiáll észt osztani azzal max önmagát járatja le.

Sajnos azt sem tudod melyik technológia mire jó, mik az előnyei,ahogy Nyuf mondta elég találóan neked csak a net amivel fél óra alatt le lehet tölteni egy DVD image-et aztán itt véget is ért az egész.

Pedig képzeld el amerikában a netezők fele még mindig modemes,és nálunk is a netezők több mint fele még mindig modemes. Nem ok nélkül. Ez nem úgy működik hogy nekem ADSL kell és akkor hopp megkapom. A többségnek azért nincs szélessáv mert nem elérhető számára a másik fele számára pedig túl drága. Neki marad az hogy havi 10-15 órában használja a fatáv nyílt internetet mert így csak havi 3-5ezer a számlája, vagy ha jobban képben és bírja alvás nélkül netezik éjfél után uhu net keretében 50 fillér per percen.

A mobil internet előnyeit nem igazán tudod elérni egy fix helyhez kötött kapcsolattak. Sebesség terén tuti hogy az utóbbi nyer de ha az a cél hogy helytől föggetlenül legyen net akkor felkötheted magad a fix interneted madzagjára pl. egy vonaton vagy egy strandon.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#43) Jégkokó


Jégkokó
veterán

nekem csak a gpr sel van csak problémám.De tudtommal létezik már olyan mobiltelefonos adatátvitel ami elérheti a 512 k t de nem vagyok benne biztos

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#44) tildy válasza Jégkokó (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Inkább maradnál csendben és néznél googlet.
Igen léteznek technológiák, amelyeknek elméleti határa ennyi vagy efölött van.Sajnos elég szűk rétegnek elérhető ez.(Gondolok itt az edgere és az umtsre)
Gprs meg majdnem minden mobilban van, én meg -mint mondtam- soxor egy symbianos telóról ircezek, tehát nekem még jó is:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) shabbarulez válasza shabbarulez (#42) üzenetére


shabbarulez
őstag

Jah és ez a külföldön a minimum net elérés amit hallottál elég false dolog. Nem tudom kitől hallasz ilyen dezinformációkat, de netes hírportálokon biztos nem írnak ilyen hülyeséget, max valami nagy ''szakértőjétől'' a témának hallhattad. Az ilyen hallott infókat pedig érdemes is úgy kezelni vagy legalább utána nézni mi a valóságalapja, ezt a neten könnyedén meg lehet tenni. Még a legfejlettebb nyugati vagy amerikai országokban is elég magas a modemes netezők aránya. A szélessávú csomagok eloszlása is jellemzően a legkisebb sebességű és legolcsóbb felé tendál, a kis sebesség pedig odakint is 512kbps-1mbps között van.

Mobil internet terén pedig pont a távolkeleti országok jó példa ahol hihetetlenül magas az ilyen jellegű netezők aránya. Azért meg pl. egy japán melós aki napi 1-2 órát utazik a vonaton a citybe az nem igen tud máshol és máshogy netezni.

(#46) shabbarulez válasza Jégkokó (#43) üzenetére


shabbarulez
őstag

Mobil internetnél a lefedettség és az elérhetőség fontosabb kritérium mint a sebesség. Látom ettől nem tudsz elszakadni, mert számodra csak ez az egyetlen lényeges szempont. Ha valaki az agglomeriációból reggelente bevonatozik és elmegy rá napi 1-2 órája amit semmi hasznossal nem tud eltölteni annak jó dolog ha mobilon végig tudja olvasni az ismertebb portálokat, tud fórumozni, chatelni és leköti magát. Nem az a célja hogy mire beér a munkahelyére mobilon le tudja tölteni a mátrix 8. részének dvd-r image-ét. Persze folynak fejlesztések a technológia ezen korlátainak kitolására így bővítve a szolgáltatási spectrumot de attól a fő csapásvonal még nem fog gyökeresen megváltozni.

(#47) PEPE85


PEPE85
senior tag

Engem érdekelt ez a topic, mert a Pesti lakásomban Axelero kábelnet van, de a második 30-as oldalon nem igazán találtam ezzel kapcsolatos hozzászólást. :(((

Watch 4k movies with Netflix :)

(#48) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Noh, most már hivatalos
Bővebben: link

(#49) yossarian válasza Pizzafutar (#48) üzenetére


yossarian
aktív tag

nos, ennek igazán örülök.
remélem holnaptól tényleg érezhető is lesz.

(#50) shtml válasza tildy (#25) üzenetére


shtml
őstag

Az UPC a feltöltést is méri (miért is ne, ha ezzel is csökkentheti az előfizetőnek nyújtott szolgáltatás mennyiségét). Sőt méri a packet overheadet és az újraküldött csomagokat is, ami igazán szép a cégtől. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha nagy a csomagveszteség (amikor nekem még chellóm volt, nálam igen nagy volt), akkor nem is kicsit többet számol, mint amennyit ténylegesen letöltöttem.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.