Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) hkari válasza kali (#3550) üzenetére


hkari
őstag

Mert más is írta h 50 körül még mennie kéne, szóval sztem valami beállítás, csak nem tudom mi :(

(#3552) kali válasza hkari (#3551) üzenetére


kali
legenda

esetleg húzd fel az utolsó firmware verziót, ha nem az van fent, de szerintem akkor is 50 megabit/sec alatt van a maximális valós - terheléses - átvitele!
kevés már ez a router 50-es csomag alá - pláne, ha terhelni is akarod...

[ Szerkesztve ]

(#3553) club1 válasza hkari (#3551) üzenetére


club1
veterán

Esetleg egy szálú ftp vagy http-s letöltés esetén tudhat 50 Mbps-t, de több szálon egészen biztos, hogy ez a router nem tud 50 Mbps-t (6 MB/s-ot) routolni (akármit csinálsz is vele).

(#3554) hkari válasza club1 (#3553) üzenetére


hkari
őstag

Oké köszi. Az úgy működne h veszek egy sima rouert, és a sima routerről az én gépemre küldöm a netet, viszont egy szálat mostani wifisbe, ami wifin továbbosztja?

(#3555) kali válasza hkari (#3554) üzenetére


kali
legenda

megfelelő beállítással működne, de teljesen felesleges, mert egy megfelelő sebességű nem wifi képes routert nem érdemes venni otthonra, hiszen már 6 e ft környékén kapható wifi képes router, ami kábelen simán átviszi az 50-es netet, de megfelelő n szabványos ellenoldal mellett közel még wifi hálózaton is!

[ Szerkesztve ]

(#3556) veze válasza hkari (#3551) üzenetére


veze
őstag

nekem dd-wrt fw-el a 25 megás netet se engedte át, pedig többféle verzióval probalkoztam.tomatot tetetm rá az átengedi a 25 megás csomagot (26 megát is) hogy hol a plafon azt nem tudom mert nálam most ez a max

(#3557) hkari válasza veze (#3556) üzenetére


hkari
őstag

Felraktam én is ddwrt-t, és utorrentel jön a 6MB/s . Most már nem értem, hogy mivan :D Se gyárival se tomatoval nem ment 4 mb/s fölé. Ami viszont érdekes, hogy az összes sebességmérős oldal 20 mega körülire írja a netem, viszont router nélkül is.

(#3558) veze válasza hkari (#3557) üzenetére


veze
őstag

probáld ki a tomatot..:)

(#3559) hkari válasza hkari (#3557) üzenetére


hkari
őstag

Azzal nem jön a 6MB/s lefele sajnos, de végülis mindegy, mert úton van a következő router.

A sebességmérős probléma nem tudjátok mi? Ha simán modemből dugom a gépemre, akkor is max 20-25 megát mér mindenhol.

(#3560) kali válasza hkari (#3559) üzenetére


kali
legenda

tűzfal vagy más védelmi program nem kavar be flash/java szempontból?

(#3561) hkari válasza kali (#3560) üzenetére


hkari
őstag

Megnéztem és nem, szóval nem értem. Mondjuk teljesen mindegy, csak érdekes :)

(#3562) phoenix0222


phoenix0222
csendes tag

Döbbenet szar emberek dolgoznak náluk és az a fajta (trade and services)ami Magyarországon nincs :D
Nekem 4 éve van a magenta szar senkinek nem ajánlom az ügyintézést velük mert KÍN az e fajta nem oda figyelés!Mikor 8-ról 15mb re váltottunk azzal is baj volt mikor költöztünk azzal is,(iptv-ről kábelre kellett váltani mert itt Szegeden már azt nem tudták biztosítani ahol lakunk!de mi az hogy költözni merünk!amikor ők csak ott tudták biztosítani ahol laktunk és ezért igen is fizessünk még nekik mert a hűségidőt miattuk kénytelenek vagyunk 1 hónappal a lejárta előtt felmondani!és ezek után még kiszámlázták nekünk a két helyre egyszerre a két helyre egyszerre!KEMÉNY) ha 50 levelet küldesz és értesíted őket kb. 100-szor őket az új adatokról akkor sem képesek megérteni!Az ilyen cégek akik a számítógépre fogják vagy kollegájukra a hibát(persze mindig az emberi mulasztás az ok)
Sosem késtünk a számlákkal de egy dolgot 8 hónapja nem tudnak megmagyarázni és értesítést nem küldenek de a tv-t szankicionálisan kikapcsolják!És én vagyok a hűséges előfizetőjük mit tesznek az újakkal!
NEM AJÁNLOM SENKINEK ŐKET HA CSAK NINCSENEK FELESLEGES IDEGEI ÉS RENGETEG IDEJE?Tényleg ne vagyok körülményes ügyfél csak a T Home-nál megy ez így,vagy a Magyar kereskedelmi és szolgáltató cégeknél!
Bármit megtehetnek és csak addig jók amíg alá nem írod(mondod :D a telefonban)a hűségnyilatkozatot!
Ja ha valami véletlenül jól működik náluk és nem panaszkodnál akkor elbasszák,nehogy jó legyen már!

(#3563) forrest85 válasza phoenix0222 (#3562) üzenetére


forrest85
senior tag

Sajnos ez sok más helyen is így van. Pl Fibernet. Ilyenkor javallot az NMHH-val jönni, van amikor hatásos.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#3564) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Nemtom jó helyre írok-e, nem találtam más t-online-os topicot.
1 hete rendeltem netet ide az új helyre, ahova költöztem, és kaptam is egy 5 megás csomagot, email cimmel, ami a nevem@t-online.hu.
Azóta minden nap kapok erre a címre 2-3 spam-et, de igazából nem nekem jönnek, hanem a nevem@axelero.hu -ra. Csak az én postafiókomba esnek be a levelek.
Nemtom kié lehetett ez a cim korábban, nem is érdekel, de nem akarok szemetet kapni a szüz, vadiúj t-online-os cimemre.
Mit lehet tenni? (az ügyfélszolgálatnak már irtam az online felületen, remélem megkapják, és válaszolnak is 1 éven belül...)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3565) dr.bubo válasza Andie (#3564) üzenetére


dr.bubo
őstag

Belépsz a My t-home-ba. Ott kiválasztod a szolgáltatásokat, internet szolgáltatás, beállítások, új posta fiók megadása, és beállítasz magadnak másik nevet. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#3566) Andie válasza dr.bubo (#3565) üzenetére


Andie
őstag

A hivatalos válasz is ez volt.
Megdöbbentő. Nem lehet azt a kib.ott axelerós címet mexüntetni?
Én válasszak másik cimet? És ha ragaszkodom a mostanihoz, mert ezer más helyen is ezt a konvenciót használom?...
Nincs itt valami belsős guru? :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3567) ughyb


ughyb
csendes tag

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem.Leosztottam a kábelnetet a rajzon látható módon.
Kérdésem hoyg lesz vele gond, internet szakadás stb stb vagy jo ez igy ?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=9h3mx1uloqbopw0wdghs.jpg

(#3568) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tegnap este a viharban nem volt Internet Bp. 3.kerület.

⭐ Stella

(#3569) kali válasza radi8tor (#3568) üzenetére


kali
legenda

előre bejelentett karbantartás volt éjszaka; link

Szintén karbantartatási munkálatokat végez 2011. április 5-én 0 és 12 óra között Budapest III. kerületében, amelynek következtében internet, Kábeltelefon és IPTV szolgáltatásaink maximum 12 órás szünetelése várható.

[ Szerkesztve ]

(#3570) forrest85 válasza ughyb (#3567) üzenetére


forrest85
senior tag

Kábelmodemet a TAP ágra tenném.

Idézet (I)Sz.Albert[(/I)/I] kolléga hsz.ból:

"2: (I)miért nem a modem irányába van a tap kimenet a kevesebb jellel? A tv készülékek jobban szeretik a magasabb jel szintet, főleg a plazmák vagy lcd-k. Modem még vígan elmegy 50db-vel, a tv-k meg 60db alatt már nem szeretnek szép képet adni(/I)"

[ Szerkesztve ]

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#3571) radi8tor válasza kali (#3569) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, köszi. Valahogy nem ez az oldal a kezdőlapom. Amikor meg nincs Internet akkor meg nem elérhető :DDD

⭐ Stella

(#3572) kali válasza radi8tor (#3571) üzenetére


kali
legenda

én mobilon - mobilinternettel - néztem rá a karbantartási időpontokra, amikor elment a kábelnet meg az iptv, mert gyanús volt a dolog - de legalább megnyugodtam, hogy valójában tervezett karbantartás a kiesés, és nem direkt probléma van!

(#3573) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Üdv!

Leírom a problémámat, hátha valaki tud segíteni, hogy mi lehet az oka és mit mondjak a szerelőknek, mert nyilvánvalóan nem értenek a saját szakmájukhoz.

Röviden az lenne a problémám, hogy az internet elkezd szakadozni. Ez abban nyílvánul meg, hogy ha elindítok pingeléseket akkor kb. így néznek ki.

Ennek a szakadozásnak az időtartama változó, volt hogy 1 hétig szinte folyamatosan volt és használhatatlan volt az internet. Van amikor pár órára jön elő csak, van amikor pár nap. Teljesen véletlenszerű. Van olyan, hogy hónapokig nem jelentkezik és valamiért télen szinte még sosem észleltem a hibát.

Ezt a szakadozást nem csak nálam csinálja hanem az egész utcában, sőt még a mellettünk lévő utcában is. Ennek ellenére a szerelőknek hiába magyarázom, hogy a hiba NEM az én gépembe van meg nem is a házba, nem fogják fel.

Kb. 2-3 éve áll fent a hiba, amit bejelentettem 15-20 alkalommal azóta, néha elmúlt de szerintem magától múlt el és őszintén semmit sem csináltak. Még amikor bejelentem akkor is mondják, hogy látják hogy szakadozik.

Mi a francot lehet tenni ilyenkor? Már annyira felhergel hogy hihetetlen, volt hogy az USB-s web sticket kellett bedugnom a gépembe, mert nem bírtam használni az internetet....

Egyszerűen bejön a szerelő, átnéz itt mindent annak ellenére, hogy mondom neki, hogy az egész utcában szakad a net, még a pingelést is megmutattam neki screenshoton, de semmi. Gőzük sincs, hogy mi okozhatja ezt. Én egyszerűen nem hiszem ezt el, hogy ennyire nem értenek hozzá, vagy ez tényleg ennyire bonyolult probléma, vagy csak ennyire leszarják.

A hiba erős szélnél/viharban pl. nagyon gyakran jelentkezik, de akkor sem mindig.

(#3574) kábelbarát válasza LucifeI2 (#3573) üzenetére


kábelbarát
csendes tag

Modem jelszintek? 192.168.100.1 -ről lekérheted a modem adatlapját, sok mindenről árulkodhat. Nem tudom, tévé jeled van -e tőlük? Ha van, az hogy viselkedik?

(#3575) LucifeI2 válasza kábelbarát (#3574) üzenetére


LucifeI2
őstag

A modemnek semmi baja. TV-t nem nagyon nézek, úgy hogy azt nem tudom. De arra nem panaszkodott senki az utcában.

(#3576) mocsarid


mocsarid
csendes tag

Sziasztok!

Most kötöttem netet a (XVI. ker Vári cukrászda környéke ) és meglepő módon a 25Mbit/s volt a legmagasabb net amit rendelni lehetett.
Az érdekelne engem ( akinek van tapasztalata a XVI.-ban , hogy milyen átlagos sebességeket lehet produkálni a T-home által biztosított nettel?
Elméleti max. 25Mbit/s, de a garantált LE csak 4M ami igen csak nagyon kevésnek tűnik és ha rendszeresen ekörül járna a sebesség, akkor inkább kihagynám ezt a dolgot.

Köszi a segítséget!

Dani

Dani

(#3577) Arnoux válasza LucifeI2 (#3573) üzenetére


Arnoux
tag

Hello!

Hol laksz? Én a XVII. kerületben és nekem is pontosan ugyan ez a problémám. Van amikor napokig nem veszek észre semmi hibát és van amikor egész nap szakadozik. Hihetetlen idegesítő és nem tudom mit csináljak, mert NINCS más választás nálunk, csak a T-Home és én is már legalább 5ször hívtam a hibajelentést, másnak mindig kaptam az sms-t, hogy a hibát elhárították, de azóta sincs semmi javulás.

(#3578) Arnoux válasza kábelbarát (#3574) üzenetére


Arnoux
tag

Hello!

Nézem én is a modemem oldalát de nem tudom mi a rendellenes.
Mit kéne megnéznem? Elég régóta megvan a modem, nem lehet kizárt, hogy azzal van a hiba.

(#3579) Arnoux válasza kábelbarát (#3574) üzenetére


Arnoux
tag

Volt megint net kimaradás és megnéztem a modem adatlapját.
Ha van internet akkor az Upstream Power-re 54 dBmV -t ír. Amikor nem volt internet, ez a szám lement 40-re 28-ra meg még 12-re is, viszont egy másik alkalommal ugyan úgy lement, de visszaváltott 54-re, de net még egy jó ideig nem volt, majd egy idő után megint csökkent és megint visszatért 54-re.
Továbbá az event logban ilyeneket találtam:

04/15/2011 22.36 82000200 03 No Ranging Response received - T3 time-out
04/15/2011 22.34 82000700 03 Unicast Ranging Received Abort Response - Re- initializing MAC

Ezekre a hibajelentésekre rákeresve találtam egy angol forumot ahol ilyen válaszok vannak:
"almost always indicate cable plant problems - either noise or connections to bad TAP, splitters, or amps."
"90% of the time the problem is between the tap and the modem."
"Last time i had that problem i replaced the spliter under the house and problem was gone, that was a few years ago."

A splitter és a tap cseréjét emlegetik. A splitter osztót jelent, a tap meg ugye csapot, azon kívül dugaszt és leagázást is. Milyen osztóra gondolnak?

Egyébként nekünk is van TV-nk, de annak rossz adása volt (4 televizió felé van osztva), de vettünk 2 erősítőt és most 1 erősítő 2 TV képernyőt lát el és így egész éles a kép, bár néhány adás még mindig szemcsés kicsit (M1, M2, Duna TV, Film+, LifeNetwork..)

Amit leírtam az valós probléma vagy csak a problémának a következménye? Mi lehet a megoldás?

(#3580) LucifeI2 válasza Arnoux (#3577) üzenetére


LucifeI2
őstag

Én Szegeden.

(#3581) Rick4 válasza LucifeI2 (#3580) üzenetére


Rick4
félisten

Konkrétan melyik utcában?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3582) david--


david--
csendes tag

Udv,
Most keszulok kabelnet extra csomagot rendelni.
Lenne egy olyan kerdesem, hogy a kabelnet internetnel milyen ip-cimet kapok a szolgaltatotol?

koszi,
David

(#3583) kali válasza david-- (#3582) üzenetére


kali
legenda

a pontos ip címet majd megtudod, ha megkapod! :)
amennyiben arra gondolsz, hogy milyen típusú a szolgáltatás, úgy dynamic ip - de elég ritkán változik az ip cím, én például bő 5 hónap után kaptam másikat!

[ Szerkesztve ]

(#3584) david--


david--
csendes tag

koszi, ugy ertettem, hogy milyen osztalyu ip cimet osztanak? milyen tartomanyt osztanak ki? belso halos cimeket adnak?
lehet nem volt eleg konkret a kerdes, de azert koszi a valaszt!

(#3585) kali válasza david-- (#3584) üzenetére


kali
legenda

például; 84.3.xx.xx(x)

(#3586) rfout válasza ughyb (#3567) üzenetére


rfout
csendes tag

Szia !

Az elosztás nem túl szerencsés , lehet az osztóknak túl nagy a csillapítása és nincs leszűrve a tv-s ág.

üdv

(#3587) Renato1993


Renato1993
tag

Hello!

Ahogy láttam van itt pár Bp. XVI.-kerületi ember, elsősorban tőlük szeretném megkérdezni hogy mi a véleményük, tapasztalatuk a T-home-os Kábelnettel.Vissza-vissza olvasgattam és láttam hogy van aki szidja, van akinek (egyelőre még :D ) jó.

Nekem most jelenleg Alap DSL csomagom van, még kb fél éve akartam feljebb váltani neten keresztül, Családi csomagra,de kiderült hogy ADSL-en azt nem tudják szolgáltatni(na ez egy külön misét megér, kb 3x megrendeltem neten keresztül, látszott hogy megrendelés folyamatban,szerződést kiküldik, aztán a netes rendelésnek minden nyoma eltűnt és vissza lett rakva Alap csomagra.Aztán a 3. ilyen után felhívtuk őket hogy akkor most mi is a szitu, mert a számlát azt azért kiküldték a családi havidíjára, de a net ugyanúgy 5Mbit-es maradt sebességmérés és az online t-home-os felületen is azt írta bejelentkezés után,mondták hogy ez a csomag nem érhető el...köszi szépen, nyugodtan felhívhattatok volna vagy akár írhattatok is volna hogy ezt közöljétek....).
Szal most gondolkodom hogy be kéne vezettetni a kábelt mert azon valszeg 25Mbit-es csomagot is lehetne rendelni, meg az antenna digitalos (most már valami Hello HD asszem) TV-ről is lehetne váltani kábel TV-re és akkor a kedvezményekkel ugyanannyi lenne mint az, csak legalább egy számlán lenne a net, telefon, tv is.
Mondjuk annyi gáz van hogy még van hűségidő a DSL-re, és ha Kábelnetre váltanék akkor szerződésbontási díjat számláznának, de állítólag ha méltányossági kérelmet ír az ember elengedik, de ilyen ügyintézés mellett én már nem bízom az ilyenekben :(

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#3588) Integra


Integra
titán

micsoda egy kibaszott fos ez a t-home, egy kurva automatikus email továbbitást nem lehet ebben az ultrafos kezelőfelületben beállítani, mert állandóan hiba lépett fel a művelet közbent ír ki... baszódjanak meg, minőségi szolgáltatás... vicc.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3589) Rick4 válasza Integra (#3588) üzenetére


Rick4
félisten

Mármint a T-home Deutschland?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3590) Integra válasza Rick4 (#3589) üzenetére


Integra
titán

nem, a magyar.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3591) < CyberBob > válasza Renato1993 (#3587) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam 15/1-es csomag van. A sebesség mindig meg van (csúcsidőben is) viszont szakadozik időnként fél percre. Mostanában a telefont is felveszik és a szerelőkkel sincs gond. Összességében rendben van főleg, hogy itt a kábelen kívül csak 2 megás adsl van.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#3592) davidcsaba93


davidcsaba93
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideig nekem is volt t-home kábelnetem Szegeden,különösebb baj nem volt vele de én bolond mégis szolgáltatót váltottam,mert azt hittem hogy lehet jobb is.

Láttam hogy dicsérték feljebb a Netsurf-öt,biztos valami bennfentes vagy ott dolgozó másról nem igazán tudom elképzelni.Csak annyi a lényeg hogy ne dőljetek be a jó ajánlatnak ,maradjatok t-home-nál ha tehetitek,mert csak szívni fogtok vele.

(#3593) Rick4 válasza Integra (#3590) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor nem lepődök meg.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3594) m_lacc


m_lacc
csendes tag

T-Home 15 megás Kábelnetem kb szerda óta le van lassulva, speedtest csak 3.89 körül mér, torrent csak 500al jön és ha megy a torrent mellette szinte képtelenség böngészni, annyira lefogja. Másnál is van ilyesmi mostanában? Eddig február óta minden rendben volt.

(#3595) Core2duo6600 válasza m_lacc (#3594) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szolj be, nekem is le volt lassulva resettálták a modemet azóta többnyire jó.
Bár a 25/5 nincs megm de a 20 / 4 legutobb amikor néztem megvolt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3596) Dolby


Dolby
senior tag

Máshol nem car a t-home kábelnet? nálam 2 órája kb hol van hol nincs, de főleg nincs. Budapest 18. kerület.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#3597) p1st1


p1st1
csendes tag

Valaki tudja miért van az, hogy amikor vezetékes hívásunk van és felvesszük a kagylót rögtön szakad a net, a beszélgetés után, ha hosszabb volt, akár 3-4 percet is várni kell, hogy újra tudjunk kapcsolódni.

T-Home, 5Mb/sec.

(#3598) Teko001 válasza p1st1 (#3597) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem a modem lesz a bűnös, hívjátok ki a szerelőket.

(#3599) bodola


bodola
csendes tag

Sziasztok! T-Online-os vagyok (a cégem fizeti), de beugrottam maszek alapon a T-kábelbe, kísérleti jellegell. Egyelőre mindkettő megvan, de most csak a kábel modem üzemel. Az eddigiekhez (5MBit) képest 20-szal hasít (ez nekünk csillagászati). Router: Belkin b/g. A LAN-okkal minden rendben, viszont a wifi kapcsolattal gond van. Egyébként a modem és a router maguktól "egymásra találtak" a modem élesedése után.
Meg tudnátok mondani, hogy mit kellene be/átállítanom - gondolom, a routerben stabil wifi kapcsolathoz?
Milyen műveletet kell végrehajtani, hogy új ip cím legyen az eredménye (az online-on le majd felkapcsolódtam)?
A router dinamikus (connection type). Egyáltalán hogy lehet le és visszacsatlakozni? Mert ezzel a kábellel folyamatos a kapcsolat, nem kell kapcsolódni (felhasználó/jelszó) mint a t-online-on.
Érdemes-e egy ilyenbe beruházni? TP-Link TL-WR1043ND
Kösz előre is!

(#3600) veze


veze
őstag

van az ÁFSZ-ben mostanság valami felső limit a forgalomra?
("korlátlan" csomagokban)
korábban volt valami 250GB letöltési határ
mára kicsit átalakultak a dolgok, nem csak1,4GB-os avit tölthet le az ember, hanem 20-25GB-os HD / Bluray isokat is. így nézve a 250 már nem is olyan sok..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.