Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) bigpapa


bigpapa
csendes tag

En csak annyit szeretnek hozza szolni ehez a Topichoz hogy tegnap jottek ki a modemmel 1 het varakozas utan es most mar 1 napja nincs net es nem kepesek megcsinalni, ez a tarsasag (tfos) nagyon szanalmasan kezeli a problemakat.
Remelem nem kell ilyen problemaval megkuzdenie masoknak!!! majd irok megint ha mar sikerult megmozditani a netet :O :O :O :( :W

There are no obsticles only challenges

(#2202) werttzui válasza c41r0^ (#2199) üzenetére


werttzui
őstag

Már minden megvolt az ügyben tavaly, ez a 3.-ik modemem a jelszint és a kábel tökéletes ,vírus nincs (a géppel mi lehet még?)lehet valami hardver hiba de semmi hibaüzi ilyesmi nem jött a win is kétszer volt újratelepítve de semmi (azzal sem lehet gond). Amúgy ebben a házban(albérlet) fordult már elő ilyesmi a tulaj gépe is ezt produkálta még régebben ő le is mondta a netet de mióta neki nincs azóta az én gépem produkálja. (a net szelleme :D :D ) hmm passz :F

PENTAX

(#2203) werttzui válasza werttzui (#2202) üzenetére


werttzui
őstag

A modem lámpáit nézegettem :egyik lámpa lassan villog na akkor biztos nincs net azt írja a könyvecske pontosan: "downstream" csatorna zárolva! Na ez mi a fenét jelent és mitől fordul elő?? De ahogy nézem néha akkor sincs ha világít ? Naa teljes a káosz :Y

PENTAX

(#2204) werttzui válasza werttzui (#2203) üzenetére


werttzui
őstag

Ja csak a gépem lassabban reagál de ez már fix akkor nincs net ha ez a lámpa kialszik aztán gyorsan és lassan villog de amikor végre égve marad visszajön a net!

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#2205) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az miért van hogy estére drasztikusan lecsökken a sebességem?11mbit-ről úgy 5 mbit körülire.

[ Szerkesztve ]

(#2206) Narxis válasza ToBeY (#2205) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mert este netezik mindenki és kábelneten a túlterheltség nagyon érzékelhető.

Thanos was right.

(#2207) Core2duo6600 válasza werttzui (#2204) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha elérhető az ADSL, lehet érdemes lenne váltani rá

(#2205) ToBeY
Mert nem teljes terhelésre tervezik a hálozatot.
ADSL nél is hasonló a lassulás.
Érdekes mód a torrent sebessége változatlan mind le, mind fel.
Lehet nálad sem a T hálózata, hanem az adott server amit el akarsz érni, vagy annak a szolgáltatója van leterhelve.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2208) ToBeY válasza Core2duo6600 (#2207) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én torrentezni akartam este 650kbit volt a max amivel jött a szokásos 1.2mbit helyett :(((
Most megint jó :)
Ja eddig ADSL-em volt és azon én nem tapasztaltam lassúlást 8mbit-ből mindig 6,7mbit jött

[ Szerkesztve ]

(#2209) Rick4 válasza ToBeY (#2208) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ha ebből átlagolsz, ott is meglesz az a 6.7 :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2210) bigpapa


bigpapa
csendes tag

csak egy gyors megjegyzes a tegnapi utan, vegre megtalalta a ticketemet valami hozza erto es kikuldott egy masik hozzaertot aki megtudta csinalni a problemamat. De alapban az egesz tarsasag, tisztelett a kivetelnek szanalmasak. Na mindegy most megy a net aztan majd meglatjuk milyen stabil meg stb. Sok sikert mindenkinek akinek meg nincs meg a 25os net.

There are no obsticles only challenges

(#2211) c41r0^ válasza bigpapa (#2210) üzenetére


c41r0^
őstag

azt hiszem az rámfér, tegnap rendeltem meg telefonon keresztül a 25/5öst a 8/1-est upgrade-elve

érdekes módon a csaj azt mondta, hogy kiépíthető a 25/5 vonal az előzetes bemérést követően, a telepítés átlagideje 10-15 nap mostanában és van docsis 3.0 modemjük is...na majd meglátjuk

várom a postán feladott szerződést, de gondolom az is vagy 2 hét mire megérkezik hozzám...azt mondjuk elfelejtettem megkérdezni, hogy csak akkor kezdik el a telepítési folyamatokat, ha az aláírt példány postafordultával megérkezik hozzájuk, vagy a telefonos megrendelést követően

(#2212) Callmaster válasza c41r0^ (#2211) üzenetére


Callmaster
tag

Megrendelést követően.

(#2213) c41r0^ válasza Callmaster (#2212) üzenetére


c41r0^
őstag

thx :K

(#2214) veze válasza c41r0^ (#2211) üzenetére


veze
őstag

én a mai napig nem kaptam meg telefonos rendelést követöen a szerzödést aláírásra, pedig lassan már a hűségidöm is lejár... :C
szóval ennyit arról, mennyire fontos nekik az hogy aláírva visszaérkezzen :D

(#2215) Core2duo6600 válasza veze (#2214) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Számlát azért kapsz ?
Vagy azt sem ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2216) Gyuree91


Gyuree91
tag

Nekem a 8mbit nem 11-12mbit mint másoknak...

http://www.speedtest.net/result/478756405.png

Lehet azért, mert még erre nem elérhető a Kábelnet Extra? :U

[ Szerkesztve ]

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#2217) c41r0^


c41r0^
őstag

tegnap és ma este 9 és hajnali 1 között szakadozik a kábelnet és a kábeltelefon, de a net sűrűbben...a modem újraszinkronoz kb. 10 percenként már este 10 óta, tököm televan...pont mikor ráérne az ember egy kicsit CSzni...

náatok semmi gond? bp. 17ker

(#2218) Core2duo6600 válasza c41r0^ (#2217) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem a DSL nem ment tegnap, napközben nem voltam itthon , így nem tudom.
Akkor az egész kerületben nem ment a net, mert hiba volt a köztpontban.
Lehetséges, hogy nálad is fejlesztenek.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2219) c41r0^ válasza Core2duo6600 (#2218) üzenetére


c41r0^
őstag

biztos fejlesztés, csak mikor az üszis tegnap este 11 után felvette hibára a bejelentésemet, direkt rákérdeztem, hogy karbantartás/fejlesztés van-e a környéken, mert akkor nem jelentem be hibára feleslegesen, fél perc várakozási időt kért, majd mondta, hogy nincs tervezett karbantartás :)

(#2220) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Érdekes módon a feltöltési sebességem nincs meg 1Mbit viszont letöltés jóval több mint 8Mbit.

[ Szerkesztve ]

(#2221) Crytek válasza Gyuree91 (#2216) üzenetére


Crytek
veterán

Én úgy halottam hogy ahol a 8mbit 10-11mbit ott 25/5 létesíthető!

Next PC Upgrade: 2022

(#2222) ToBeY válasza Crytek (#2221) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha ez igaz,akkor lehet csomagot váltok:)

[ Szerkesztve ]

(#2223) sasa311 válasza Crytek (#2221) üzenetére


sasa311
veterán

Nálam lkétesíthet 25/5 mégis 7820 / 999 a fel/le töltésem

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2224) Krystos


Krystos
csendes tag

Váó ez nagyon ószom :) [ráaádsul routeren át]

Mivel nem tudni mikor lesz 25ös net, és felfelé úgyis gond nélkül növelhetjük majd, maradt a 8 megás Kábelnet Medium.

Hihetetlen jó. Tegnap kötötték be amúgy, múlt szerdán rendeltük.

Most ez+telefon+kábeltv (3as csomag) havi 11k.

Eddig önmagában a 4 megás Invitel volt ilyen, szóval ugyanannyiért TV gyakorlatilag ingyen van+ 2X gyorsabb a net.

(#2225) front3r válasza sasa311 (#2223) üzenetére


front3r
őstag

Mert még a Kábelnet Medium csomagban vagy. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2226) TiMoN


TiMoN
senior tag

Újra változik az ip router resetenként :)

-TiMoN-

(#2227) Gyuree91


Gyuree91
tag

Szerintem is ott 10-11mbit a 8mbit-es kábelnet medium, ahol elérhető az extra, mert itt asszem majd ősz körül várható, és még a 8mbit-et sosem értem el.

Speedtesten: 7601kbit/s | 980kbit/s | 6ms mértem.

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#2228) c41r0^ válasza Gyuree91 (#2227) üzenetére


c41r0^
őstag

nálam a Medium van még, Bp. 17. ker., stabilan hozza a 8/1-et, de megrendeltem az Extrát és azt írták vissza, hogy kiépíthető, ennek ellenére nincs 11 Mbit :)

(#2229) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol lehetne megtudakolni hogy nálam kiépíthető a kábelnet extra csomag?

(#2230) c41r0^ válasza ToBeY (#2229) üzenetére


c41r0^
őstag

1412-t felhívod, adatokat megadod (MT azon./jelszó, stb.) és megrendeled a szolgáltatást, előzetes technikai tesztet lefuttatnak, miközben még vonalban vagy, ez az üszis elmondása alapján 80%-os biztonsággal mondja meg, hogy létesíthető-e a 25/5 vagy nem, majd jönnek a szerelők is bemérni (és gondolom már DOCSIS 3.0 kompatibilis modemmel a kézben aktiválják is a szolgáltatást)

én a "jönnek a szerelők is bemérni" stádium előtt állok, kb. egy hete rendeltem meg telefonon

(#2231) ToBeY válasza c41r0^ (#2230) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És a nélkűl hogy megrendelném?valami mail cím technical support ilyesmi?

(#2232) Fulmi


Fulmi
senior tag

sziasztok!

miert lehet az hogy a ready jelem a modemen kb 3-4 orankent elkezd villogni es elmegy a net (fel oratol egeszen fel napig is ment mar el)? voltak mar kint tobbszor is szerelok, mondtak hogy eleg eros a jelem, erositon is allitottak. de a hiba meg mindig nem szunt meg. :(

kabelnetem van.

koszi: fulmi

[ Szerkesztve ]

(#2233) Fulmi válasza Fulmi (#2232) üzenetére


Fulmi
senior tag

eloxidalodott a kabelem.... :D

(#2234) Neo76


Neo76
tag

Sziasztok!

Csütörtökön hozzám is elért az Extra, de csak péntek reggelre lett működőképes.
Csatolok egy eredményt:

Közületek eddig kinél megy a szolgáltatás?

Üdv.,
Laci

(#2235) TiMoN válasza Neo76 (#2234) üzenetére


TiMoN
senior tag

Szép! Hozzám még nem igen lehet kötni, csak a 8M es megy. A másik meg h a mai világba be kell mennem 1 T pontba h összerakassam a szerződésem me anno valami hülye picsa nem 1be csinálta meg. Igy kedvezményesen meg se rendelhetem.

-TiMoN-

(#2236) Neo76 válasza TiMoN (#2235) üzenetére


Neo76
tag

Szia TiMoN!

Nekem a T-Home-osítás elég gázos volt. Eleve nem az éne nevemen volt minden szolgáltatás, azokat át kellett írni. Először nem sikerült, majd szét robbantam a méregtől. Szerencsére egy normális fazon volt, aki elmondta mi az ábra, de pont akkor volt náluk rendszerleállás. No mindegy, másodjára lefutott, de borzasztó sok munka volt vele. Egy halom iratot vittem magammal, hogy nehogy valami miatt megint ne sikerüljön. A vezetékes telefon átírása nevetséges, azt nem is tudták közvetlen az üzletben elintézni, hanem 15 napon belülre ígérték. Persze semmi visszajelzés róla, hogy megtörtént. No szép kis ügyintézés, de szerencsére elintézték, bár néhányszor noszogattam a 1412-t. Ezután át kellett migráltatni az ADSL-ről a kábelnet alá az e-mail címeket, no az sem volt egyszerű, de szerencsére egy hozzá értő srácot fogtam ki, aki pikk-pakk megcsinálta, rá egy-két órára már működött is. Hihetetlen nagy kitartás, és türelem kell mindehhez. Ennek sokkal gördülékenyebbnek kellene lennie, így nehéz lesz a cégnek megtartani az ügyfeleit, sőt újat szerezni.
Az Extra sem volt egyszerűbb. Hihetetlen sok noszogatás kellett hozzá, hogy elintézzék időben. Nem az a típus vagyok, aki szereti a töketlenséget. Mindegy, ez is el lett intézve, még ha elég nyögvenyelősen is. Azt csak remélhetem, hogy a többi megrendelést is gyorsan rendezi a cég, a modemek kikerülnek, és nem lesznek autentikációs problémák.

Üdv.,
Laci

(#2237) sasa311 válasza Neo76 (#2236) üzenetére


sasa311
veterán

Nekünk kb. 45 perc volt a következő procedúra:

- KábelTV áthelyezése T-Home kedvezménybe
- Vezetékes telefon áthelyezése T-Home kedvezménybe
- Kábelnet beköttetése
- Egészet egy számlára vezettetni

6 nap után bekötötték kb. 15 perc alatt, 2 órán belül üzemelt. Tv / Telefon egy pillanatra se állt le.

Szerintem rossz helyen laksz ;]

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2238) Neo76 válasza sasa311 (#2237) üzenetére


Neo76
tag

Szia sasa311!

Nekem is kb. 45 perc volt az átírás, T-Home-osítás, de csak 2. menetre sikerült, először nem ment a rendszerük. A bekötések korábban már megtörténtek, azzal sohasem volt gond. :-) Mindig az adminisztratív dolgokkal kellett szenvedni. Február környékén, amikor a Medium csomagot megrendeltem, a rendelésemtől számítva kb. a 3. vagy 4. napon hívtak időpont egyeztetés céljából, tehát lényegében bő 1 hét alatt (rendeléstől számítva) működött a csomag. ;)

Hát azért olyan rossz helyen nem lakhatok, ha már működik a 25/5-ös csomag. ;]

Üdv.,
Laci

[ Szerkesztve ]

(#2239) front3r válasza Neo76 (#2234) üzenetére


front3r
őstag

Szia! Nálam még nem az igazi:

Ma jött a szerelő és jól meg is ijesztett, azt mondta hogy ő beregisztrálja, de a központba is kell egy kis utómunka és az csak kedden lesz meg, addig nem lesz netem, hát kössz. :S
A régi modem maradt a telefon miatt ,de ha arra visszakötöttem a patchkábelt akkor egy olyan weboldal jött be ami tájékoztatott arról hogy lejárt a szerződésem. :D
Az új modem próbált csatlakozni de nem tudott, elment a szerelő, de azután egy fél órára rá felcsatlakozott a modem a netre. Meg is lepődtem. Ezek után 2Mbites letöltés fogadott, kicsit mérges is lettem, de egy modem restart után a képen látható sebesség fogadott. Viszont azóta hiába restartolom, csak ezt a sebességet kapom, hiányzik nagyon a feltöltésből az az 1Mbit. Az ügyfélszolgálaton azt mondták várjak egy pár napot és beáll magától.
Most várok, hátha...

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2240) Neo76 válasza front3r (#2239) üzenetére


Neo76
tag

Szia front3r!

Ez érdekes, akkor ez a harmadik eset, ami előfordulhat. Mert ugye a teljes sebesség a 25/5, régi modemmel a fel irány kb. a fele, és van a te eseted, amikor csak egy pici hiányzik. Reméljük be áll az is minél hamarabb. Nekem különben csütörtökön hozták a modemet, a régi 8-as profillal lépett fel, de restart után nem volt net, másnap reggelig. A régi profil bent maradt, és azzal már nem engedte be a rendszer az eszközt. Csak a véletlen műve lehetett, hogy legelőször sikerült. Mind1, most már működik... csak így is maradjon. :-)

Üdv.,
Laci

[ Szerkesztve ]

(#2241) ForRedGlory válasza TiMoN (#2235) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem kell bemenni T-Pontba ahhoz hogy egy számlára tetesd a szolgáltatásokat és megkapd a dupla, ill. tripla kedvezményt, kivéve, ha még T-Kábeles vagy, mert az átszerződést csak személyesen lehet megoldani, ez tény.

(#2242) ForRedGlory válasza Neo76 (#2236) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Egyszerűen rossz ügyintézőt fogtál ki, ennyi az egész :(

(#2243) ForRedGlory válasza Neo76 (#2238) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mindig az adminisztratív dolgokkal kellett szenvedni.

Na látod, ez nem az ügyintézők miatt van, hidd el... Aki nincs benne nem láthatja, hogy a folyamatok nem működnek gördülékenyen és gyorsan.

(#2244) ForRedGlory válasza Neo76 (#2234) üzenetére


ForRedGlory
félisten

zsír :C

Nekem is hasonló, talán egy-kétszáz mbit/s-el több, de ahogy látom a feltöltés neked is "bőven" 5 mbit felett van. Van még benne tartalék, remélem nemsokára emelnek sávszélességet és "felveszik a versenyt" az Optinet Super csomaggal :)

(#2245) ForRedGlory válasza front3r (#2239) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tegnapelőtt elkezdett szórakozni a kábelnet extrám,a net vagy nagyon lassan (értsd ezalatt hogy egy oldal kb 5 perc...) vagy egyáltalán nem jött be. Bejelentettem hibára, utána elkezdett javulgatni, most már néha jó, néha nem annyira, de még fizikailag nem nyúltak hozzá, mert megnéztem a központban (ott dolgozom)...

Viszont azóta hiába restartolom, csak ezt a sebességet kapom, hiányzik nagyon a feltöltésből az az 1Mbit.

ehh... :U
Mihez kell neked az 5 mbit felfelé, ha nagyon hiányzik az az 1? :U

[ Szerkesztve ]

(#2246) front3r válasza ForRedGlory (#2245) üzenetére


front3r
őstag

Torrent seed. Mihez is kellene nekem a gyors net? :) Hát nem az emailek nézegetéséhez.
Ha nem lenne warez, akkor a szolgáltatók elég gázban lennének. Jó-jó vannak "legális" tartományban is nagy letöltendő fájlok, de nem sok, illetve youtube-hoz sem kell gyors net, hisz az oldal is maga igen lassú már.

Az Optinet Super úgy néz ki egy egészséges csomag már, hisz csak a fele már a feltöltési sebesség a letöltésnek. Ha elérhető lesz nálam az optika, vagy Kábelneten egy hasonló csomag, váltok rá nyomban.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2247) ForRedGlory válasza front3r (#2246) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem szép dolog... :D

(#2248) TiMoN válasza Neo76 (#2236) üzenetére


TiMoN
senior tag

Nekem minden 1 néven van, csak külön ügyfélszámon van a teló és kábel tv és külön az internet. Xal csak 1 be kéne tenni és h 1 számlát küldjön sztem ez kb 2 perc lenne csak elvileg be kell mennem egy T-Pontba.... hogy személyesen kérjem ezt mert telón nem én kérem biztos... de hát ez van. 21.század... internet világában...

-TiMoN-

(#2249) veze válasza TiMoN (#2248) üzenetére


veze
őstag

telon NEM lehet összevonni... mert én már kiprobaltam..csak tudnám mér nem :F
nyilvan nem ellenörizhetö a személyazonosságod és olyan galad vagy összevonnád a szomszédéval a sajat számládat amit aztan oda postáznának:C

(#2250) ForRedGlory válasza veze (#2249) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez hülyeség. Telefonon keresztül is össze lehet... csak van egy kivétel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.