Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) sasa311


sasa311
veterán

Én megrendeltem ma, azt mondták a 25 MBites is minden további nélkül elérhető lenne 17. kerületbe, de végül csak 8 Mbites lett, mert havi 2 rongy az évi 24K, annyit nekem nemért :)

Azt mondta a lányka, hogy 30 napon belül kell kötniük de minden valószínűség szerint egy héten belül meglesz.

Beszámolok róla ha már megy.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2102) PEPE85 válasza sasa311 (#2101) üzenetére


PEPE85
senior tag

2e-el drágább havonta az oké, de több mint 3x gyorsabb lefelé és elvileg 5x gyorsabb felfelé az pedig azért nem gyenge.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#2103) sasa311 válasza PEPE85 (#2102) üzenetére


sasa311
veterán

Ár / érték arányban nagyon korrekt, viszont nem használnám ki, úhogy felesleges :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2104) PEPE85 válasza sasa311 (#2103) üzenetére


PEPE85
senior tag

Nekem is 8-as van szóval csak úgy mondtam. :) Én sem váltok 25Mbit-re pedig 4-en vagyunk a "háztartásban", de még így is elég nekünk a 8Mbit.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#2105) Crytek válasza PEPE85 (#2104) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem is elég lenne a 8 mbit ami szerencsére már elég régóta nem 8 hanem 10-11Mbit 1,3Mbájt /sec :DD Én soket torrentezek és nekem kell a gyors upload! 100k helyett a 300 k nekem megéri a +1300ft-ot!

Next PC Upgrade: 2022

(#2106) sasa311 válasza Crytek (#2105) üzenetére


sasa311
veterán

3k körül 1000/1000 seedservert kapsz egy hónapra amivel reális a 4,5 - 5 tera feltöltés

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2107) Crytek válasza sasa311 (#2106) üzenetére


Crytek
veterán

De én nem seedszerverre akarom a cuccaimat tölteni hanem saját otthoni gépemre.Meg én nem akarom ilyen nagyban nyomni meg nem akarom a netem mellett még 3000Ft-ot kiadni.

Szóval jó ez a 25/5 1300FT plusszért.

Next PC Upgrade: 2022

(#2108) sasa311 válasza Crytek (#2107) üzenetére


sasa311
veterán

Hát jó...

A seedserver nem letöltésre, hanem FELtöltésre való.
Arra akartam célozni, hogy 1 hónap alatt annyi feltöltést csinálhatnál, hogy utána 2 évig nem kéne feltöltened semmit.

És akkor nem kell otthon járatni a géped, így nem kopik, nem fogyaszt áramot, nem veszi el előled a sávszélességet.

Ha 8 megás netet fizetsz akkor (12 hónap * -1300) + 3000 = 12600 forintot spóroltál csak az internetköltségeden! És akkor az áramról, az amortizációról, stb nem is beszéltünk.

Így meg fizetsz 12600 forintal többet egy év alatt és még roszabb is lesz az arányod.

De csak jeleztem :)

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2109) Narxis


Narxis
nagyúr

Én biztos előfizetnék a 25megásra, ha elérhető lenne, így is alig várom, hogy megrendelhessem a 8megát. Aztán töltök lefele mindent amit csak lehet. Így is spórolok az áramon mert nem fog éjjel menni a gépem.

Thanos was right.

(#2110) sasa311 válasza Narxis (#2109) üzenetére


sasa311
veterán

Én is így voltam vele mikor lett végre hozzáférésem nagy torrent oldalhoz, hogy hurrá, most majd töltök lefele mint az állat.
Aztán rájöttem egy hónap után, hogy igazából ha letöltöttél mindent, amit hirtelen akartál akkor:

- 500 giga helyek betelnek :DDD
- És mikor már megoldottad a helygondot (vettél nagyobb vinyót ;] ) már nincs mit letölteni.
Minden héten megnézed az épp akutális jónak ígérkező filmeket meg még néha ezt-azt ami becsúszik és annyi.

Már a 4 megás net is bőven elég, csak ha már ugyan annyiért kapok 8-at akkor váltok :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2111) Core2duo6600 válasza sasa311 (#2110) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez igaz.
Ha a DSL el, 8/4 es lenne már elfogadnám.
A lassú feltöltés a zavaró.
Seed servert én azért nem bérlek, mert nem akarom még gazdagabbá tenni azokat akiknek már most is tellik ilyen serverekre.
És tudom, hogy jó esélyel egy hónapban többet eszik meg a gép.
Bár ha amúgy is be van kapcsolva a torrent a háttérben elfutkorászik.
És ha meg nem használom a nagyot főleg hétvégén, és ellenállhattalan vágyat érzek a seedelésre, akkor meg ott a P2 es torrentezni elég, és az kevesebbet eszik a nagygépél.

640 + 500 + 320 as hdd ket , már teleszedtem.
És a zömét még nem láttam.
Mert amit megnézek, jó esélyel le törlőm.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2112) sasa311 válasza Core2duo6600 (#2111) üzenetére


sasa311
veterán

Seed servert én azért nem bérlek, mert nem akarom még gazdagabbá tenni azokat akiknek már most is tellik ilyen serverekre.

Ezt nemigazán értem :F

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2113) Kombat


Kombat
őstag

Hali!

Problémám támadt az üzenetküldéssel.
Az a probléma, hogy a levelezőprogram (Thunderbird, Outlook express) kimenő levél esetén kéri az smtp jelszót, ezt viszont én nem tudom.
Mit lehet ezzel kezdeni?

(#2114) Core2duo6600 válasza sasa311 (#2112) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pedig egyszerű.
Nem akarom, hogy a server tulajdonosa profitot szerezzen, és még számlát sem ad.

(#2113) Kombat
Uyganaz, mint a bejövő, feltéve, hogy t-online os címet használsz, ha nem azt használod, akkor is tudnod kell, mert amikor létejött a neted, akkor kellett, hogy kapjál ilyet is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2115) Kombat válasza Core2duo6600 (#2114) üzenetére


Kombat
őstag

Nem T-s és az a gond, hogy 1 hónapja volt itt az üzletkötő (akkor csináltuk a szerződést) és azt mondta, hogy majd kiküldik a szerződést. A szerelők, már 2 hete jöttek és bekötötték, de a szerződést azóta is várom!
Mondjuk azt nem mondta az üzletkötő, hogy mikor küldik a szerződést... :U

(#2116) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Ezekbe a kommentekbe szerintem semmi logika nincsen...

Ha valakinek szar a feltöltése simán meg ér neki annyit ,hogy egy hónap alatt évekre előremenőleg rendbehozza az arányát, hogy ne kelljen azon gondolkoznia most leszedheti e ami kell neki, vagy esetleg nem engedheti meg magának....

Mert pl ha feltölt 4 tb-t akkor 2-3 évig biztosan nem lesz gondja mivel 0.5 alatt nem dobnak ki senkit sehonnan szinte... Így leszedhet 8 Tb-t ami elég jónak mondható... (3 e ft ért)

Nem kérdés ,hogy megéri e... Nem megy éjjeleket a gép stb és bármilyen cucca meglehet...

Szedjél le két 50 GB os pakkot a 200 Gb os feltöltésedből (Mert pl megtetszett egy sorozat) amit 1Mb-el seedeltel fel lehet évek alatt és utána gondolkozhatsz... De van még egy verzió ... Inkább nem kell : )

Na mindegy saját vélemény.. Nem megkövezni..

:)

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2117) sasa311 válasza Core2duo6600 (#2114) üzenetére


sasa311
veterán

Áfát csal, ez tény de nemhinném, hogy ebből bárki milliomos lenne :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2118) front3r válasza front3r (#2095) üzenetére


front3r
őstag

UPDATE: Központi hiba miatt vagyok még 8Mbit-en. Akinek hosszú ideje nem történt változás a sebességével, az TELEFONÁLJON! Illetve kapok új modemet is, idővel.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2119) Core2duo6600 válasza Kombat (#2115) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Telozz be, az ügyfélszolgálatra.
Mondd el, hogy mi a gondod.
Ha minden igaz, át fognak kapcsolni valami rendszergazdaféleséghez, és ők segíteni fognak.
Ugye ADSL esetén egyszerübb lenne, mert ott a akármi@t-online.hu ami a felhasználó név, egyben e-mailcím is.
Szerződést kötni meg személyesen célszerű, mert akkor ott rögtön kinyomtatják aláírod stb. és mindent megkapsz helyben.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2120) Core2duo6600 válasza Kicsimix (#2116) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nincs ennyi helyem ugyhogy nem szedek le ilyen packokat.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2121) front3r válasza Kicsimix (#2116) üzenetére


front3r
őstag

Teljesen jó meglátás. Egy film ha jó, azt csakis HD-ban érdemes emgnézni, abból is az 1080p-set, bár az új nettel lehet bevállalok egy TrueHD-t is, hogy mi a különbség, ...ha egyáltalán észreveszek valamit.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2122) Krystos válasza Krystos (#2100) üzenetére


Krystos
csendes tag

Hát ez tök jó.
Ugye a boltjuk egybe van az ofotérttal. Felhívom a számot, mondom T-kábelt kérném, jó, átkapcsolom mondja. Aztán 1 perc semmi, majd foglaltat jelez. Másodszorra ugyanez.
Személyesen lemennem a belvárosba meg túl lusta vagyok :)

(#2123) Crytek


Crytek
veterán

Esztergomi helyzetjelentés:

Na ma ismét voltam a T-pontba már 3-ból semmi :D Már kezdem elkaparni magam.
Annyi van hogy legalább már egy számla alá van vonva a TV+internet!

Az volt a baj hogy a hölgy megpróbálta a netemet módosítani 25/5-ös csomagra ,de a rendszer nem ugy látta hogy csak csomagmódosítás hanem hogy új csomagot akarok és a rendszer új ügyfélazonosítót mail címet minden szart újat akart.
Felhívta a hölgy a központot és ott mondták hogy ilyen hiba nem volt még.Mondta hogy lejelenti és ha megoldódik átállít engem 25/5-re és smsben értesít! (Rendes tőle)

Next PC Upgrade: 2022

(#2124) Krystos válasza Crytek (#2123) üzenetére


Krystos
csendes tag

Akkor én sok reménnyel fogok bemenni hétfőn, mivel nekem új lesz a Kábelnet :)

(#2125) Crytek válasza Krystos (#2124) üzenetére


Crytek
veterán

Remélem a váltási hibát javítják majd és elintézik gyorsan.Bár modem nemigen lesz még :(

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#2126) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Múlthét kedden bekötötték a netet de a nagy T csak most aktíválta a netet felháborító!
A kérdésem az hogyan lehet igénybevenni a 5 email cimet ami jár az előfíztéshez?

[ Szerkesztve ]

(#2127) front3r válasza Crytek (#2125) üzenetére


front3r
őstag

A T-Home fórumán írta a srác hogy addig nem is lesz sebességemelés míg nem kapsz egy új modemet. :(

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2128) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valaki meg tudná mondani email címhez milyen SMTP és POP3 kiszolgállót kell beírni?

(#2129) ForRedGlory válasza Crytek (#2123) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Arra várhatsz hogy sms-t fog küldeni ;)

(#2130) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A torrentezést nem korlátozza a szolgáltató?Illetve routerrel meg lehet osztani a netet?Dlink Dl-604 router-em van

(#2131) Core2duo6600 válasza ToBeY (#2130) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem
Igen

(#2128) ToBeY
maill.t-online.hu , mind a 2höz, feltéve, hogy a t-onloine os e-mailhez kell.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2132) veze válasza ToBeY (#2128) üzenetére


veze
őstag

fogadashoz az adott levelezöét (freemail, gmail stb) kell irni
küldéshez pedig be kell jelölni hogy "hitelesítést igényel" és utana meg kell adnod hitelesítéshez egy elöfizetöi fiokod címét és jelszavát, mindegy milyen levelezö( freemail gmail stb) az összes fiok hitelesitéséhez hasznalhatsz egy cimet, mindenhova azt irod be a hitelesitéshez. természetesen a küldö fiokcim nem a hitelesitö fiók lesz, hanem az eredeti POP3-as :)
hitelesités nélkül csak fogadni tudsu leveleket a levelezöben, küldeni nem

(#2133) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Köszi a levelezési gond megszünt,most a router-el küzdök.Van Dlink Dl-604 router-em és ha mind 2 gépről egyszerre netezünk, eldobálja a kapcsolatott, illetve tetű lassú.
Mi lehet a gond?Mac adress elvileg klónoztam a routerben.

[ Szerkesztve ]

(#2134) Narxis


Narxis
nagyúr

Itt az új internetem:

Thanos was right.

(#2135) Kicsimix válasza Narxis (#2134) üzenetére


Kicsimix
őstag

Lehet nekem is ezen a szerveren kéne tesztelnem ...

: )

A feltöltés mondjuk elég szűkös..

:D

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2136) Narxis válasza Kicsimix (#2135) üzenetére


Narxis
nagyúr

Remélem idővel javul az is. :D Bár nekem annyira nem számít.

Thanos was right.

(#2137) front3r válasza Narxis (#2136) üzenetére


front3r
őstag

Szia!

Új modemet kaptál? Hogy állították át a sebességet és mikor? Minden szavad fontos most! :)

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2138) Core2duo6600 válasza ToBeY (#2133) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem birja esetleg a router az egyuttes kapcsolatok számát.
Sima bongészsénél is elszáll ?
vagy torrent alatt száll el.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2139) Rick4 válasza Narxis (#2134) üzenetére


Rick4
félisten

Hol vagy Szegeden, hogy ez így megy? :Y Én azt a belső infót kaptam, hogy ez itt csak jövőre valósul meg. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2140) ToBeY válasza Core2duo6600 (#2138) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szolgálató oldalon lesz a gond szerintem.Ma csak 2-szer dobta el a kapcsolatott,és csak 1 gép volt bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#2141) Narxis


Narxis
nagyúr

front3r, Rick4

Igazából rokoné, de akkor használom amikor akarom. :D Lakótelep, Makkosháza.

Thanos was right.

(#2142) LordVader80 válasza Narxis (#2141) üzenetére


LordVader80
senior tag

Kiváncsi lennék milyen T-Home-os kábelneted van, mert hogy Makkosházán (és egész Szegeden) nem elérhető a Kábelnet Extra, az 100%. Mondjuk a sebesség értékeid alapján sem az van... :U

May The Force Be With You!

(#2143) Rick4 válasza LordVader80 (#2142) üzenetére


Rick4
félisten

Szerinted milyen netje lehetne?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2144) LordVader80 válasza Rick4 (#2143) üzenetére


LordVader80
senior tag

mondom: KIZÁRT, hogy knet extra csomag!!! talán valami egyetemi csomag lehet.... vagy nem is tudom.... de majd a fórumtárs megmondja..... sántít a dolog nem kicsit...

May The Force Be With You!

(#2145) LordVader80 válasza Rick4 (#2143) üzenetére


LordVader80
senior tag

A T-Home honlapján ha szétnézel...

A Kábelnet Extra szolgáltatás jelenleg az alábbi területeken érhető el:

Budapesten:

III, VIII, IX, X, XI, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX, XX, XXIII kerületek bizonyos részein

Vidéken:

Csömör, Diósd, Dunakeszi, Esztergom, Érd, Fót, Göd, Pusztazámor, Sóskút, Üröm, Vecsés, Szôd, Veresegyház, Gyál ésEcser bizonyos részein.

A tényleges létesíthetőségéről csak a megrendelést követően, a műszaki felmérés után rendelkezünk pontos információval, ezért a fenti lista tájékoztató jellegű.

May The Force Be With You!

(#2146) Narxis válasza LordVader80 (#2142) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem kérdeztem, talán céges net... eléggé meglepődtem mikor megcsináltam speedtestet, de tuti Makkosháza, méghozzá Lomnici utca ha konkrétabban érdekel. Majd megkérdezem legközelebb.

Thanos was right.

(#2147) Core2duo6600 válasza LordVader80 (#2142) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Meg Temesvári serveren tesztelt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2148) Narxis válasza Core2duo6600 (#2147) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azt ajánlotta speedtest, legközelebb pestivel fogom, szerintem ugyanaz az eredmény lesz.

Thanos was right.

(#2149) LordVader80 válasza Narxis (#2146) üzenetére


LordVader80
senior tag

Azt megköszönném, mert kiváncsi vagyok :B , érdekelne nagyon. :R
valami bdsl-re gondolok, vagy talán bérelt vonalra...

May The Force Be With You!

(#2150) sasa311


sasa311
veterán

Mai bekötés, 17. kerület, kucorgó

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.