Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Bekötötték a Kábelnet Extra (25/5-ös) Csomagot. Elég jó a helyzet :R

(#2152) front3r válasza ForRedGlory (#2151) üzenetére


front3r
őstag

Húúúúú. Mesélj mikor hívtak? Akkor nem csomagváltás volt ugye? Valódi feltöltésnél ill. letöltésnél is megvannak ezek az értékek?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2153) Narxis válasza ForRedGlory (#2151) üzenetére


Narxis
nagyúr

3ms? :Y

Hol laksz? A központban? :D

Thanos was right.

(#2154) ForRedGlory válasza front3r (#2152) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hogy érted hogy mikor hívtak?
Ma kötötték be 13 nappal a megrendelés után. Mondjuk nekem könnyű dolgom volt, mert munkatárs vagyok, így talán volt egy aprócska "előnyöm" :)

Új megrendelés volt. Fos DSL-ről váltottam erre.

Még nem különösebben teszteltem a cuccost, most éppen HD-ben töltötm le az apple.com-ról a trailereket :)

Egy fájlt próbáltam letölteni a szoftverbázis.hu-ról, onnan 3.1 mega/sec sebességgel jött, ami kerekítve ~24.8mbit/s ha jól számolok.

(#2155) ForRedGlory válasza Narxis (#2153) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hát nem a központban, hanem József körúton. Onnan mérte ezt a 3ms-t :DD

(#2156) DLDKox válasza ForRedGlory (#2155) üzenetére


DLDKox
aktív tag

És milyen modemet kaptál ha szabad érdeklődnöm?

(#2157) front3r válasza ForRedGlory (#2154) üzenetére


front3r
őstag

Azt hittem hívtak hogy mikor viszik ki a modemet. De mivel te Telekomos vagy lehet magad intézted az egészet? :D
Belinkelnéd a modem típusát amit kaptál?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2158) killdashnine válasza LordVader80 (#2142) üzenetére


killdashnine
csendes tag

nekem szegediként (dorozsma) tegnap engedte a t-fos oldala a valtast extrara (kb naponta ketszer neztem, hogy mikor engedi mar vegre :) ). lehet egy "if"-et elbasztak szerver oldalon az asp-ben, es majd hivnak hogy ááááá véletlen volt, nem lesz ott semmiféle kábelnet extra :D

(#2159) sasa311


sasa311
veterán

Kábelnetnél routert "hogy kell" beállítani?

Ezek a lehetőségeim:

Eddig ADSL-el volt, az így van beállítva. Csak simán átírom a megfelelő kódokat vagy át kell tennem dinamic IP-be (ott viszont nincs lehetőség megadni usert / passt)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2160) sasa311 válasza sasa311 (#2159) üzenetére


sasa311
veterán

nvm, áttettem dynamic IP addressbe és kód meg minden néklül működik, már arról írok ;]

De akkor minek a felh / jelszó?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2161) c41r0^ válasza sasa311 (#2160) üzenetére


c41r0^
őstag

De akkor minek a felh / jelszó?

PPPoE-hez, ami DSL alapú netnél játszik, a T-Kábel esetén ugyanis a modem MAC címe azonosít a T hálózatán, ehhez pedig nem kell user/pass

szerk: ja hogy a szerződésen minek? az a safety 56K modem-connect user/pass

[ Szerkesztve ]

(#2162) ForRedGlory válasza DLDKox (#2156) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Cisco EPC3000-es DOCSIS 3.0 típusú kábelmodemet kaptam :)

(#2163) ForRedGlory válasza front3r (#2157) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hát ja, mindent magam intéztem :)
A modem típusát az előző hozzászólásomban megtalálod ;)

(#2164) LordVader80 válasza killdashnine (#2158) üzenetére


LordVader80
senior tag

dorozsma alapból kilőve :P , mert ott meg szélmalom kábeltévén keresztül szolgáltatnak, ők meg igen messze vannak még az ed3-tól ;)
ja hogy online üszin váltottad? :DDD remélem nem az extrát számlázzák ezután akkor, mert sebességben sosem lesz extra :(

May The Force Be With You!

(#2165) killdashnine válasza LordVader80 (#2164) üzenetére


killdashnine
csendes tag

szelmalom kinal helybol 20/2-t (szelmalomktv.hu), 2 pár optika jon szegedrol, egyiket a szelmalom osztja ki, masikat a tré. 2 fejallomas van. nem vennem olyan biztosra hogy docsis3 nem menne itt modemcserével. de meglatjuk, nem kiabalom en se el ;)

(#2166) LordVader80 válasza killdashnine (#2165) üzenetére


LordVader80
senior tag

hmm érdekes információk. :U akkor úgy helyesbítek, hogy T-Home biztos nem ad ki medium csomagnál nagyobbat Csongrád megyében ;) tehát ha ők szolgáltatód, akkor mediumnál nem lesz nagyobb csomagod, míg ha a szélmalom, akkor lehet igazad lesz ;)

May The Force Be With You!

(#2167) Rick4 válasza LordVader80 (#2164) üzenetére


Rick4
félisten

Anno Krix-nek is volt 10megás T-s netje a Tesco mögött, az még a régi időkből maradt meg neki, lehet ez is ilyen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2168) LordVader80 válasza Rick4 (#2167) üzenetére


LordVader80
senior tag

igen, a tiszanetes csomagokból kb 100 db maradt mára, ezekből a cirkáló, a gyémántprofi és a limo sávszélességkorlát nélküliek, az ügyfelek szerint manapság olyan 10/3-at bírnak
ezekre váltani (sajnos) nem lehet, ezért ez biztos nem olyan :K

May The Force Be With You!

(#2169) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tegnap lehet valami gond a mátrixba,mert a sebességem elég dúrván lesett, a normál érték felére.

(#2170) front3r


front3r
őstag

Megemelték nálam is a sávszélességet csomagváltással. Sajnos problémák voltak a rendszerben(elhúzódott a csomagváltás kicsit, május 2.-án igényeltem), de már elhárították, viszont még Cisco modemet nem kaptam, ezért gyér a feltöltésem.

Mindenképpen újra kell indítani a modemet, magától nem fog átállni az új sebességre

Jelenleg Thomson THG540-es modemem van, az új modemnél kisebb pinget és 5Mbites feltöltést várok.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2171) sasa311


sasa311
veterán

Adatforgalmam hol tudom ellenőrizni?

Thome weblapján minden funkció működik, kivéve a forgalmi adatok, arra mindig hibaüzenetet dob ki...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2172) Core2duo6600 válasza ToBeY (#2169) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ADSL nél is
Lassú volt.

Kérdés :

A modem és az osztó közé milyen koax kábel kell ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2173) Scarabe


Scarabe
csendes tag

Sziasztok,

Ha rossz helyre írnám kérlek nézzétek el nekem. Mivel nem volt még Kábelnetem így szeretnék néhány technikai kérdés feltenni talán van aki csuklóbol tud válaszolni.
Nos, családiházról van szó néhány hétre ígérték a bekötés, kérdésem a következő az oszlopról bejövő Thome-os kábeltévé drótján jön majd az Internet is? (Kábelnet Extra csomag lesz, eddig ADSL-em volt) Arra kerül a kábelmodem, vagy egy új kábelt húznak be a házhoz?
Van egy aktív antennaerősítőm 4 kimenetes 2db már foglalt benne, az előtt vagy az erősítés mögé kerül majd a modem? Szeretnék felkészülni, hogy mikor kiérnek a szakemberek ne kelljen gyorsan szétbarmolni a rendszeremet.
Valamint a másik kérdésem hogy ha eddig Inviteles volt az ADSL-em szerintetek megkaphatom a vnetes e-mail címemre beeső leveleket is ezután? Lehet kérni hogy továbbítsák a levelet egy másik e-mail címemre?
A válaszokat előre is köszönöm!

"We never really grow up, we only learn how to act in public."

(#2174) Core2duo6600 válasza Scarabe (#2173) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálunk is ugyanez a szitú.

Az erősítő elé kerül egy osztó, amiből 1 drót megy a modembe.
Igen, T-home os kábeltv drótján jön az internet, hiszen ezért kábelnet.
A meglévő re tesznek egy elosztót, és egy új kábel, köti össze ezzel az elosztóval a modemet.

No és ezt a bizonyos új kábelt érdemes elöttük behúzni a falba.
Én is ezért kérdeztem, hogy milyen kábel kell.
A modem ne a padlástlérben legyen.
Jobb azt látni.
Át lehet írányítani, de perkálnod kell a invitelnek ezért.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2175) ToBeY válasza Core2duo6600 (#2174) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Honnan tudom hogy pont hozzánk a mi házunkba beköthető-e a 25/5 kábelnet extra csomag?3.kerbe lakom,de ez nem jelent semmit se.
Illetve mitől van hogy nagyon magas a pingem 500ms viszont a sebességem baromi jó 11mbit

(#2176) Core2duo6600 válasza ToBeY (#2175) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pontosan nem tudod, hogy be lehet - e kötni, a megrendeléskor derül ki.
Ha nem tudják nyujtani, akkor értelemszerűen be sem kötik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2177) veze válasza Core2duo6600 (#2174) üzenetére


veze
őstag

én ezért nem használtam a szolgáltatós fiókjaimat semmire. oda mehetett a szemét:)
ha váltok szolgáltatót, ne kelljen a fiókjaim is váltogatni. Ha nincs az invitellel érvényes szerzödésed, törlik a fiokjaid is.. tárterületed is..

[ Szerkesztve ]

(#2178) front3r


front3r
őstag

Akinek van Kábelnet Extrája, DE még nem kapott új modemet az tapasztalt lassulást?
Ki nem, és ki igen?

Nekem most csak 20Mbit a sebesség, de van mikor feljebb megy, viszont este felé ez lemegy akár 10Mbitre is. Tehát Thomson THG540-es Euro-DOCSIS 2.0-ás modemem van, és arra gondolok hogy ez miatt van az egész lassulás és nem a vonal miatt. A jövő héten várhatóan én is kapok egy új Cisco ED3 modemet ez helyett.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2179) Neo76 válasza front3r (#2178) üzenetére


Neo76
tag

Szia front3r!

Neked már aktív az Extra díjcsomag a T-Home oldalra belépve? Nekem még inaktív, és még nem történt semmi érzékelhető változás, pedig már nagyon régen megrendeltem, mindössze a rendelés lett lezárva múlt hét csütörtökön.

A T-Home fórumában írták, hogy ha megnövelt sebességed van a régi modem-mel, az nem szabályos állapot. Szerintem simán lehet, hogy ezért ingadozik a sebességed. Beszélj Péterrel a T-Home fórumon!

Üdv.,
Laci

(#2180) front3r válasza Neo76 (#2179) üzenetére


front3r
őstag

Szia Neo76!

Én is írogatok oda, de már feltettem ezt a kérdést ott, igaz nem Péter válaszolt.
Aktív már régóta az Extra díjcsomag az oldalra belépve, de én nagyon sokat hívtam az ügyfélszolgálatot, lehet ezért is emelték már meg a sebességem tegnap reggel óta.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2181) Neo76 válasza front3r (#2180) üzenetére


Neo76
tag

Szia front3r!

Hmm., a beírások alapján nem nagyon kerültek még telepítésre ED3.0-ás modem-ek, így gondolom csak mostanság fog beindulni a telepítési hullám. Még várok pár napot, aztán felhívom őket, hogy mikorra lesznek hajlandóak rámozdulni az ügyre. Szerintem a héten már el kell indulni a telepítési folyamatnak, mert múlt hét közepe felé Péter már írta, hogy megoldották a problémát, és olvastam, hogy egy budapesti és egy érdi ügyfélnek már megtörtént a csere. Sajnos ez van, nagy cég, sok ügyfél (most még), lassú ügyintézés, és rengeteg probléma.

Amúgy te mit mondtál az Üfsz-nek, amikor felhívtad őket?

Üdv.,
Laci

(#2182) front3r válasza Neo76 (#2181) üzenetére


front3r
őstag

Egyszerűen rákérdeztem hogy mi van az ügyemmel, van aki azt mondta hogy várjam ki a 30 napot, de volt aki segített és megsürgette az ügyemet. Valószínű a sürgetés miatt át is raktak az új sebességre. De arra nagyon kíváncsi leszek hogy az új modemmel lesznek-e gondok sebesség terén.
Végülis most egy minőségi Cisco modemet fogunk kapni, azzal baj nem lehet szerintem. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2183) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nekem egy Ambit modemet hoztak (8/1 csomag) vajon ez elég 25/5 csomaghoz?

[ Szerkesztve ]

(#2184) front3r válasza ToBeY (#2183) üzenetére


front3r
őstag

Nézd meg a modem típusát a neten és kiderül. A lényeg az hogy Euro-DOCSIS 3.0 vagy 2.0-ás a modem.
3.0-ás modem tudja a 25/5-ös csomagot.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2185) ToBeY válasza front3r (#2184) üzenetére


ToBeY
nagyúr

-modem típusráról csak annyit tudok hogy ambit kis fekete

(#2186) front3r válasza ToBeY (#2185) üzenetére


front3r
őstag

Fogd meg és nézd meg a hátulját, valahova biztos rá van írva a teljes típusnév.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2187) ToBeY válasza front3r (#2186) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak csomó számsorozat van az alján és mac adress, ilyen kis fekete modem az egész.

(#2188) sasa311


sasa311
veterán

Nekem teljesen új előfizetőként ilyet hoztak:

http://www.cisco.com/en/US/prod/collateral/video/ps8611/ps8675/ps8676/product_data_sheet0900aecd806d2a1b.pdf

Tehát 2.0-ásat. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2189) front3r válasza sasa311 (#2188) üzenetére


front3r
őstag

De te nem Kábelnet Extrát kértél ugye?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2190) sasa311 válasza front3r (#2189) üzenetére


sasa311
veterán

Nem, 8/1-et.

Viszont ebből arra merek következtetni, hogy nincsen "fölösleges" 3.0-ás modem, mert akkor új előfizetőnek is már a nagyobbat hozták volna.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2191) Sanyix válasza sasa311 (#2190) üzenetére


Sanyix
őstag

Igazából annyira nincs fölösleges, hogy akinek kell, annak is néha heteket kell várni rá.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2192) Sanyix válasza ToBeY (#2187) üzenetére


Sanyix
őstag

Nem elég. az ED2.0-s.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2193) ToBeY válasza Sanyix (#2192) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egyelőre a 8mbit ADSL után (ami valóságban 6.7 volt csak).elvagyok egy darabig a 8mbit-es kábelnettel, ami a valóságban 11mbit .Majd lehet valamikor lehet váltok....

(#2194) werttzui


werttzui
őstag

Üdv mindenkinek! Mostanság megint visszajött a problémám a netem egy nap vagy 100-szor kapcsol ki be percenként de a modem úgy működik mintha minden rendben lenne az usb-m se vág le nem tudok se netezni se msn-ezni valakinek ötlet esetleg?? :F plííííz :O

PENTAX

(#2195) front3r válasza werttzui (#2194) üzenetére


front3r
őstag

1412?

Hívtad?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2196) werttzui válasza front3r (#2195) üzenetére


werttzui
őstag

Tavaly ugyan ez volt ,vagy 15-ször voltak és semmire nem jutottak ,végül már egy informatikus gyerek is jött velük de mikor elment már szar volta net!Aztán kicsit megszűnt a probléma most meg megint elkezdődött kb 1 hónapja ,csak a vállukat vonogatták a sebesség sem ment megfelelően .9 hónapig telefonáltam mire leemigrálták 8-ról 4 megára mert nem ment többel, egy darabig ment 3,6-al az új 4 megás netem de most meg már néha kettővel sem megy! háááááááát belefáradtam az örökös telefonálásba, meg a szerelők sem szívesen látnak már és hiába látják,hogy nem jó nem tudnak mit kezdeni vele :O

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#2197) front3r válasza werttzui (#2196) üzenetére


front3r
őstag

Szomszédok? Kérdezted őket? Nekik jól megy?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2198) werttzui válasza front3r (#2197) üzenetére


werttzui
őstag

Mindenkinek, ez itt nálam egyedi problem :(

PENTAX

(#2199) c41r0^ válasza werttzui (#2196) üzenetére


c41r0^
őstag

gép: vírus/spy/egyéb elkonfigolás? ha a modem rendben van (192.168.100.1-es IP-n nézd meg, van LOGja) és a fizikai hálózat is, akkor a géppel van vmi

helyileg: a szűrőt (ami a TV-t és a multimedia ágat kettéválasztja) kicserélték? minden koax kábel (csatlakozások) rendben van? sajnos lehet még modem hiba is, bár nem esélyes, ha csak időszakos a bibi

nem helyileg: a póznán a csatlakozások rendben vannak? kábelek kint rendben vannak? jelszintet mértek?

ezeket kéne először is a szerelőnek letesztelnie, majd új modemmel megnézni a check után...

és a végére egy kérdés a többiektől, akiknek 25/5-ös netjük van: érdemes most lekezdeni a rendelési folyamatot 8/1-ről, vagy várjak vele, mert lassúak és nincs készleten sok DOCSIS 3.0 kompatibilis modemük? XVII. kerben (Újakadémia telep) esetleg vkinek 25/5?

[ Szerkesztve ]

(#2200) Sanyix válasza werttzui (#2198) üzenetére


Sanyix
őstag

modem configból adatok jöhetnek.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.