Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Fulmi válasza Livius (#2450) üzenetére


Fulmi
senior tag

tisztaban, de egyre olcsobb lesz, minel nagyobb kereslet lesz belole es mivel ez a jovo, ezert nem art valamikor elkezdeni alkalmazni... minden kezdet nehez ugyebar

(#2452) Livius válasza Fulmi (#2451) üzenetére


Livius
őstag

HÁháh, egyre olcsóbb, persze, ezek az eszközök nem home verziók amik kellenek, és ha lépést akarsz tartani a technológiával akkor a legujabb kell, és annak az ára nem lesz olcsó sose. És szerintem nem Magyraország az ahol nagy a kereslet. Sok helyen azér nincs optinet mert baszikrá a sok nyugdíjas, hogy bevezessék a társasházba.

Felkéne már fogni ez nem Hollandia, amíg olyanok a légkábelek hogy ha fúj egy kicsit a szél már nincs telefon vagy net vagy tv akkor itt mit akarsz még fiber poweres nettekel.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2453) Fulmi válasza Livius (#2452) üzenetére


Fulmi
senior tag

azert nalunk nem igazan jellemzo ez a "lepes tartas", mint kulfoldon. te is mondod, hogy a vezetekek allapota meg stb... nalunk hagyjak, hogy valami kiszolgalja a tervezettnel x evvel tobb idotartamot, aztan majd lecsereljuk az aktualis ujra (vagy annal kicsit regebbire).

(#2454) Livius válasza Fulmi (#2453) üzenetére


Livius
őstag

Azért mer mi is csórok vagyunk meg az összes szolgáltató is, mit gonodltok a Digi miből nyomatja magát na? Hát a felvett hiteléből.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2455) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem rossz.

:DD

Na jó, 2. mérésre már 8 megát mutatott. Amúgy jó lenne ha átállítanák már 15-re, már 1 hete lerendeztem személyesen a nagy T-nél, persze minden mérés előtt csinálok modem resetet.

Thanos was right.

(#2456) TiMoN válasza Narxis (#2455) üzenetére


TiMoN
senior tag

über jó lenne de mellé kell 30m up is :D

-TiMoN-

(#2457) Rick4 válasza Narxis (#2455) üzenetére


Rick4
félisten

Szólj be telefonon, elintézik 10 perc alatt, mert lehet valamit nem jól csináltak elsőre. Algyői másik oldalán stabilan megy..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2458) Narxis válasza Rick4 (#2457) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jövő hét kedd-szerdáig várok, azt olvastam 5 munkanap maximum. Az pedig tegnap járt le. Egyébként ugyanazzal a sráccal állítottam át akivel a szerződést kötöttem, még emlékezett is. :)

Thanos was right.

(#2459) Rick4 válasza Narxis (#2458) üzenetére


Rick4
félisten

Az egy dolog, ha meg a másik oldalt nézed, neked elindult a hűségszerződés. Na de hogy? Úgy, hogy még igénybe se vetted azt, amire szerződtetek. Telózz csak oda, ránéznek, és menni fog...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2460) Narxis válasza Rick4 (#2459) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ma reggel megnéztem, tegnap elfelejtettem és még mindig 8 mega, akkor telozok. :S Hétvégén lehet? 1412?

Thanos was right.

(#2461) TiMoN válasza Narxis (#2460) üzenetére


TiMoN
senior tag

elvileg igen :) csak kitartó legyél, bár nekem elég hamar intézték.

-TiMoN-

(#2462) KicsiUbul válasza Narxis (#2460) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Csomagváltás hivatalosan 30 nap. Modemet próbáltad már újraindítani?

Értem én...

(#2463) veze


veze
őstag

ez már kicsit kezd vicces lenni
minden hétvégén, többnyire szombatonként félnapra elmegy a tv meg a net is szóval minden , nem csak nekem a szomszédoknál is.. be se kell telefonálnom mer tudom ugyis megjavul pár óra utan... mindehol igy van ez szegeden? ma 16 órátol volt szünet olyan 21-ig kb...

(#2464) Narxis válasza KicsiUbul (#2462) üzenetére


Narxis
nagyúr

Van a hátuljan reset gomb, azt nyomtam meg minden mérés előtt. 30 nap? :Y

veze: nálunk ugyanez volt, azt mondták a fejállomásnál állítanak be új cuccokat, lehet nálatok is valamilyen javítási munkálatok vannak.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#2465) Rick4 válasza veze (#2463) üzenetére


Rick4
félisten

D.e. 5-6 Mbit volt, de egész nap ment ettől függetlenül. Most 14.4Mbit.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2466) TiMoN válasza Rick4 (#2465) üzenetére


TiMoN
senior tag

du óta nekem is ilyen elég gyászos.
15/1M lenne

Valamit csinálhatna ezzel a T.

-TiMoN-

(#2467) J4N! válasza TiMoN (#2466) üzenetére


J4N!
tag

Nekem tegnap este olyan 1,5Mbit jött :W , ez olyan 7óra magasságában.

(#2468) TiMoN válasza J4N! (#2467) üzenetére


TiMoN
senior tag

gondoltam h nem egyedi eset vok. A nagy sávszél emelés mellett a geric sávszélét is lehetne emelni :) csak gondolom az sok dodo...

-TiMoN-

(#2469) Rick4 válasza TiMoN (#2468) üzenetére


Rick4
félisten

Mivel nálam ez bejelentett hiba volt, amit nem sikerült 21-étől 30-áig elhárítani, így kaptak egy mailt a hivatalos T-s mailemről az ügyfélszolgálat mailcímére, amiben jeleztem, hogy a hiba továbbra is fennáll, kérném elhárítását ismételten, ill. tájékoztassanak, hogy a hibás teljesítés miatti kötbérigényemet hogyan tudják teljesíteni. Meglátjuk, erre mit mondanak...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2470) Rick4 válasza Rick4 (#2469) üzenetére


Rick4
félisten

És még mindig nem sikerült...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2471) Narxis válasza Rick4 (#2470) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem semmi! :Y

Thanos was right.

(#2472) veze válasza Rick4 (#2470) üzenetére


veze
őstag

semilyen kötbért nem fogsz kapni.. benne vam a szerzödésben a garantált MINIMÁLIS sebesség, azt meg simán túlteljesítí..
innentől kezdve... többe kerül a leves mint a hús.. ha emiatt biróságra viszed. Maguktól simán kiröhögnek.. A kötbér majd az lesz hogy nagykegyesen visszakapod a névleges sebességet. és akkor örülhetsz majd nekik. Mellesleg ugy tudom hogy hálózatfejlesztések miatt vannak ezek , hogy majd itt is lehessen optnet meg kábel extra..
mondjuk, azé, nem az ügyfél terhére kéne ezt megvalósítani. De hát nálunk ismert fogalom a "minimáslis szolgáltatás" fogalma többféle területen is.. :D
mod: amugy nálam is down: 5-6 Mb/s körül van, az up az névleges

[ Szerkesztve ]

(#2473) Rick4 válasza veze (#2472) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, benne van csakhogy már nyertek pert azzal, hogy a 15 megabitnek eladott nethez alacsonyabb garantált sávszélt kötöttek ki, és azt ugyan elérte, de aminek eladták azt nem. Ha nem tudja, akkor nem kell ennyinek eladni, ergo ráfogható, hogy az aminek leírják, csak vevőcsalogató, a konkurencia miatt történik. Ez nem szabályos, ennyi. Másrészt meg mivel a központtal folytatott telefonbeszélgetésen az hangzott el, hogy a 15 mbit-es net 8 mbittel száguld, nem mondták, hogy ok, így jártál, hanem felvették hibának. Szóval szerintük sem természetes... Jött is az sms hibafelvételről... Szóval hogy mi van a szerződésben az egy dolog...

Nem mellékesen 2008 dec 11.től az ide vonatkozó kormányrendelet szerint csak garantált sávszélességgel lehet internet szolgáltatást reklámozni. Olvasgass a témáról, mielőtt leírsz valamit. [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2474) Rick4 válasza Rick4 (#2473) üzenetére


Rick4
félisten

pl:


És onnantól, hogy 8mbites nettel 8 volt elképzelhetitek, hogy nem tetszik..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2475) anulu válasza Rick4 (#2473) üzenetére


anulu
félisten

felveszik hibának, persze, és ha tudják, meg is csinálják. NHH vagy fogyasztóvédelemhez érdemben akkor mehetsz, ha a garantált sávszéled sincs meg. addíg kidobott pénz és idő.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2476) Rick4 válasza anulu (#2475) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a bejelentett hibát nem tudják elhárítani az oda vonatkozó passzusok áltam maximalizált időn belül (már amennyiben az a szolgáltató érdekkörében keletkezett) akkor kötbérezhető a dolog. Ráadásul nekem itt 5mbit van garantálva, amint a képen látható, ez sincs meg...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2477) veze válasza Rick4 (#2476) üzenetére


veze
őstag

elhiszem hogy nem tetszik, meg azt is hogy igazad van, meg azt is hogy te mint egyszemélybeli háztartásbeli (otthoni) fogyasztó, nem fogsz pert indítani ellenük, és ezt ök is nagyon jol tuják..
és azt is hogy majd meg is csinálják elöbb utóbb
amugy most megint megvan a sebesség

[ Szerkesztve ]

(#2478) TiMoN


TiMoN
senior tag

Nálam is ez a helyzet. Csúcsidőbe eltűnik a sávszél, lomha lesz a netezés weboldalak nehezen jönnek be stb.

[Itt] a T "saját" tesztere ezzel mérjetek van hozzá hivatkozási szám lehet reklamálni és feltétlen jelezni kell h a probléma időszakos, nehogy ránézzen és hát megvan mi a gond és zárja a hibajelentést.

ja 1024kbye-al teszteljetek. Ezt a linket a T fórumán adták nekem is.
Jelenleg nekem sincs meg a 15M. :(((

[ Szerkesztve ]

-TiMoN-

(#2479) Narxis


Narxis
nagyúr

Na jó már az internet? :))

Thanos was right.

(#2480) Rick4 válasza veze (#2477) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, Te mit gondolsz rólam, én nem egy 20 éves kőművesgyerek, vagy egy 13 éves kisfiú vagyok aki azt mondja, hogy ez van, és itt sírja el a bánatát.. Ne hidd, hogy ennyiben marad a dolog. Igaz egy szívás van, hogy 15Mbit-es kábelnetnél 1.5Mbitet garantálnak, ami meg akárhogy is nézzük, a szánalmas kategória....
Méregetem folyamatosan, és teszem el a képek linkjeit... Majd meglátjuk, mit mondanak..
Most ennyi:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2481) Livius válasza veze (#2477) üzenetére


Livius
őstag

Azér szar csúcsidőben mert mindeki rácuppan a netre és azt még nem bírja a hálózat ezekkel a csomagokkal. Én megmondtam már párszor, hogy hiába a csomagemelés meg új technológia használat, a hálózat ugyan olyan szar még.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2482) TiMoN válasza Livius (#2481) üzenetére


TiMoN
senior tag

nem a hálózat szar régi, azt fejlesztik, hanem a gerinc sávszélt is kéne emelni azt meg nem nagyon teszik hisz sok sok dodo...
Nekem ilyne a 15M most:

[ Szerkesztve ]

-TiMoN-

(#2483) Rick4 válasza TiMoN (#2482) üzenetére


Rick4
félisten

És azt gondolom, ha én taxis vagyok, és 8-an akarnak jönni, akkor azt mondom max 5 személyt tudok elvinni, nem erőlködök 8-cal... Hogy ez miért nem logikus a szolgáltatóknak? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2484) TiMoN válasza Rick4 (#2483) üzenetére


TiMoN
senior tag

Verseny van a szolgáltatók között nem kicsi nagy...

-TiMoN-

(#2485) Rick4 válasza TiMoN (#2484) üzenetére


Rick4
félisten

Ok, és ezért csinálnak hülyét magukból? Máshol a 2500Ft-os 20/10-es net olyan, hogy működik. Nem kell kommentálni, ha előfizetek valamire, az csak akkor lesz olcsó, vagy legalábbis akkor éri meg, ha ugyanúgy működik mint a többi, de kevesebbet kell érte fizetni. Ez helyben elfogadható áron van, hozzáteszem, ha vállalják is azt, amit ígérnek.. Ha már akadozik, szakadozik, megette a fene..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2486) veze válasza Rick4 (#2480) üzenetére


veze
őstag

nem gondolok semmi ilyesmit Rólad. egyszerüen az emberek jelentös többségének nincs ideje energiája arra hogy még ilyen szélmalomharcot is felvállaljon

(#2487) Rick4 válasza veze (#2486) üzenetére


Rick4
félisten

Nem feltétlenül igényel idő és energia ráfordítást, mert ha elindul a dolog, sok bizonyítani való azon nem lenne, hogy megfelelően szolgáltattak vagy sem...a tények adottak, ha a szolgáltatás nem üti meg a minimumot (és itt a szívás, mert mint írtam is, 1.5 Mbit a vállalt minimum) akkor van értelme, nyilván ha meg ennek már megfelelnek, akkor hiába verném a nyálamat. Sebaj, minden nap felhívom, és minden nap hibabejelentést teszek... Majd csak lesz valami... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2488) TiMoN válasza Rick4 (#2487) üzenetére


TiMoN
senior tag

Én úgy vagyok vele minek szóljak nekik?! Ránéznek és látják tökéletes a vonal és innentől kezdve nem foglalkoznak vele. a vállalt minimum meg megvan :( Xal sok mindent nem lehet tenni. Tudták ők ezt nagyon jól, hogy ez lesz, de mivel a garantált ok, így nem tesznek semmit.

-TiMoN-

(#2489) Livius


Livius
őstag

T-kábelnek a routerben milyen móddal kell csatlakozni a modemükre?
WRT54GL routerben, ilyen lehetőségek vannak:
Automatic Configuration - DHCP
Static IP
PPPoE
PPTP
L2TP
Telstra Cable

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2490) TiMoN válasza Livius (#2489) üzenetére


TiMoN
senior tag

Automatic Configuration - DHCP

-TiMoN-

(#2491) Fulmi válasza TiMoN (#2488) üzenetére


Fulmi
senior tag

de legalabb magasabb a minimum mint mas csomagoknal :)

(#2492) Gyuree91


Gyuree91
tag

Kábelnet Családi most:
http://www.speedtest.net/result/584509103.png

Nem megy fullon... :W

[ Szerkesztve ]

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#2493) TiMoN válasza Gyuree91 (#2492) üzenetére


TiMoN
senior tag

de a garantált megvan :) xal ... de legalább nem csak nálam

-TiMoN-

(#2494) Fulmi válasza Gyuree91 (#2492) üzenetére


Fulmi
senior tag

biztos azon a 100 kB letoltesi sebessegen problemazol? :D nem 700 masodprerc alatt jon le a film, hanem 703...

(#2495) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok!

Most kötötték be nálam a 80 Mbites t-online-os kábelnetet.A gondom az lenne,hogy ha közvetlenül a modemből megyek a laptopba akkor 80 Mbittel jön,ha a routerből dugom rá a laptopra akkor is 80 Mbit,viszont ha wifin keresztül jön a jel akkor csak 20 Mbit-el jön.

Mit kell beállítanom a routeren vagy hol lehet ezt beállítani,hogy routeren keresztül is 80Mbit legyen a sebesség?Vagy egyáltalán mi lehet a gond?

A laptopom egy Toshiba A300-1NO.
A Routerem pedig egy Linksys WRT120N.

A laptopról annyit,hogy ezt írja a leírásban a wifiről:

Vezeték nélküli átvitel : Bluetooth®
Kompatibilitás : Wi-Fi™
Hálózati támogatás : 802.11a/g/N-tervezet

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#2496) Rick4 válasza Gyuree91 (#2492) üzenetére


Rick4
félisten

Lábrázás csodákra képes. Mailezni kell egy keveset az ügyfélszolgákkal, meggyógyul... :K
BEFORE:

AFTER:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2497) TiMoN válasza baloghzr2 (#2495) üzenetére


TiMoN
senior tag

Ahogy néztem a routered specifikációját azt vettem észre h ez is csak 54M tud max...
Sajna 1 router se tudja a maximumot nyújtani wi-fi-n valszeg ez a gond.
Elég komoly routernek néz ki amúgy :)

Letöltés menjen asztalin az bírja laptopon meg csak net levelezés.

-TiMoN-

(#2498) TiMoN válasza Rick4 (#2496) üzenetére


TiMoN
senior tag

milyen mail címre küldted a panaszos leveled? :)
nekem még mindig ilyen. Bár kétlem ha szolnék nekik egész város sávszélét megemelnék csak h jó legyen, de lehet teszek 1 próbát.

15/1

-TiMoN-

(#2499) Rick4 válasza TiMoN (#2498) üzenetére


Rick4
félisten

Egy titkos, és mások által kideríthetetlen címre küldtem, de neked most elárulom:
ugyfelszolgalat@t-home.hu
De el ne mondd senkinek... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2500) TiMoN válasza Rick4 (#2499) üzenetére


TiMoN
senior tag

:D:D:D
Mielőtt láttam volna posztod, fel tárcsáztam a 1412-t nagy örömmel fogadták a hívásom és mondták "hát biztosan túlterhelődött a volnal" de azért felvették hibalapra. igaz sms-t nem kaptam xal lehet kamu :D majd újrahívom őket ha semmi se lesz azaz 72órán belül nem jelentkeznek.

-TiMoN-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.