Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) lizakattila válasza Csorbi (#2600) üzenetére


lizakattila
senior tag

Köszi! :R

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#2602) Cika


Cika
csendes tag

Hi Mindenki!

Egy (vagy több) szünetmentes táp szervízgurut keresek.
Hozzájutottam egy APC Smart-UPS 700-ashoz (SU700INET), ami sajnálatos módon nem működik. Nem vesz fel áramot a hálózatról. Új akkuval annyit sikerült elérnem, hogy zajong meg villog (kapcsolgat akku és hálózat között (akku töltöttsége 40%)).
Az első kérdés, hogy érdemes foglalkozni a hibakereséssel, vagy inkább kuka?
Ha érdemes, akkor .........

Előre is köszönöm a tanácsokat, segítséget (meg az ostorozást)!

Üdv.
Cika

Nem én kések. A világ siet. (Fodor Ákos: Aszinkron)

(#2603) YoungOld válasza Cika (#2602) üzenetére


YoungOld
tag

Ugyanilyen ups-em van nekem is, kb. 6 éves. Épp a héten vettem bele új aksikat (Yellowstone márka, 2db 7Ah, 12V). És szinte ugyanez a problémám nekem is, mint neked. 6 év alatt nyilván elhasználódott az eredeti APC aksi, ezért nem is csodáltam, hogy gyakran rinyált miatta (tesztelés után vinnyog, majd a vinnyogás abbamarad, de a jobb oldali led-sor ledjei egyszerre villognak - ha a terhelés megszűnik, vagy lecsökken, akkor nem villog tovább). Szóval vettem az új aksikat, feltettem a 8-as PowerChute Business Editiont, és itt látom, hogy az aksik beüzemelésétől fogva 37-40% közötti az UPS Load (1, max 2 perc a Runtime Remaining). Eltelt másfél nap, és ez az érték nem változik, csak ingadozik ezen határon belül. Azt hittem, hogy szép lassan feltölti majd 100%-ra. A teszt utáni nyervákolása most is ugyanolyan, mint az előző aksival. Most én vagyok a hülye, vagy valahogy ezt formázni kellett volna, vagy nem lett volna szabad kapásból terhelni? Elrontottam valamit, vagy esetleg az ups elektronikája jelent rosszul? Sajnos pécsi vagyok, és nem tudom, hogy itt kihez lehetne elvinni, aki ért is hozzá:(

Nincs aláírásom. Majd kitalálok valamit. Nem kell elsietni...

(#2604) Csorbi válasza Cika (#2602) üzenetére


Csorbi
addikt

Én elsősorban DJ. Gróf fórumtársunkat ajánlanám Neked, ha bp-i vagy. Nagyon megbízható, és hihetetlen jó áron dolgozik! :Y
Szerintem keresd meg privátban, és írd le neki a tüneteket, biztosan segít :K

(#2605) PNP


PNP
őstag

Sziasztok!

Valószínüleg így fog kinézni a gépem:
AMD Phenom II 720
SAPPHIRE HD4850 1GB VAPOR-X
2 db HDD
GIGABYTE Superb 460W
26-os LG TFT
(sőt, a védelem miatt lehet hogy egy Asus EEE 901 töltője is innen menne)

Ehhez kellene valami szünetmentes, bóvlit nem akarok venni, olyan kell, ami biztosan megvédi a gépet, ha ez emberi összegből nem jön össze (mivel új, számlás kell), akkor valami jó minőségű elosztót keresek.
Kösz!

(#2606) Csorbi válasza PNP (#2605) üzenetére


Csorbi
addikt

És mégis mennyi ideig szeretnéd életben tartani a gépet áramszünet idején?

A jó minőségű elosztó az nem ad áramot áramszünet esetén :D

(#2607) PNP válasza Csorbi (#2606) üzenetére


PNP
őstag

Pár perc, amíg elmentek mindent, és kikapcsolom a gépet.
Tudom, hogy az eloszóban nincs akksi :) De a lényeg, hogy ne érje túlfeszültség a gépet, emellett jó lenne, ha nem veszne el amin épp dolgozom.

(#2608) Csorbi válasza PNP (#2607) üzenetére


Csorbi
addikt

A villámok ellen egy villámvédő kell, szimplán a hálózati túlfeszültség ellen elvileg véd a UPS is (és le is transzformálja neked).

Egy 600VA-s akksi bőven elég, kérdés még hogy milyen tápod van, és mennyire komálja a kvázi-szinuszos (négyszögjel-alakú) hálózati jelet. (Chieftec nem bírja, de én amúgy se javasolnék senkinek olyan tápot.) Vannak valódi szinuszos UPS-ek is (pl APC Smart-UPS 700VA-tól felfelé), de ezek lényegesen drágábbak.

Van néhány márka, ami nem kifejezetten ajánlott, ezeket itt a topicban megtalálod, és azt is, hogy miért nem.

A lényeg, hogy 5-600VA körül elég lesz bőven pár percig tartani a gépet, az én Smart-UPS 750-esem most vadi új akkukkal 28 percig tartja az adatlapomnál található konfigot.

(#2609) PNP válasza Csorbi (#2608) üzenetére


PNP
őstag

Írtam, Gigabyte táp lesz, de honnan tudjam, hogy milyen UPS passzol hozzá? Villámvédő külön termék? Hol kapni?

(#2610) Csorbi válasza PNP (#2609) üzenetére


Csorbi
addikt

Oppsz, a Giga táp elkerülte a figyelmem. Elvileg FSP Green Powerrel belseje van, tudtommal az FSP nem allergiás a kváziszinuszra, de megesküdni nem mernék rá. A Melyik tápegységet vegyem? topicban biztos meg tudják mondani.

Villámvédő külön termék. Pl. ilyen. Nekem is ez van.

(#2611) kircipeti válasza PNP (#2609) üzenetére


kircipeti
senior tag

APC Back-UPS ES700 vagy ha kisebb a keret, akkor az 550-es is jo lehet.

Villamvedelmet pedig kiepiteni lehet az epuletbe, ahol laksz.

[ Szerkesztve ]

(#2612) Archer válasza Csorbi (#2592) üzenetére


Archer
őstag

Még annyit kérnék, leírnád pontosan, hogy mi volt a gond a tiedével mert az enyém amikor szerinte fel van töltve az akku és elmegy az áram, akkor sem kapcsol át akkura. Ez is amiatt lehet, hogy nincs kakaó az aksiban?

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2613) Csorbi válasza Archer (#2612) üzenetére


Csorbi
addikt

Elképzelhető hogy reléhibás, akkor pedig kapcsolórelét kell benne cserélni, de az is lehet, hogy az akku nyiffant ki.
Enyémmel pontosan annyi gond volt, hogy bár feltöltöttnek jelezte az akkukat, de a szoftver már nem jelzett semennyi működés időt (0 perc - nem is tartotta a gépet ha kinyomtam az elosztót), illetve pár nap után elkezdett nyivákolni az akkucsere led. Így aztán elég volt neki egy akkucsere. Nálad a szoftver mit ír?

(#2614) Archer válasza Csorbi (#2613) üzenetére


Archer
őstag

Az a gond, hogy csak a készülék van, semmi más nincs hozzá így soros kábel sem. Jó hozzájuk a sima soros kábel (mert USB is van rajta de hogy pont olyat hol lehet venni...) vagy valami spéci kell hozzá?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2615) Csorbi válasza Archer (#2614) üzenetére


Csorbi
addikt

Spéci soros kell hozzá, nem jó a standard.
USB-t nem tudom, abból lehet hogy jó a standard is, de nem esküdnék meg rá.

[ Szerkesztve ]

(#2616) Archer válasza Csorbi (#2615) üzenetére


Archer
őstag

Kicsit visszaolvastam, állítólag jó hozzá a sima USB A-B kábel, majd szerválok egy olyat.
Ha rossz lenne a kapcsolórelé akkor az öntesztnél sem kapcsolna át nem? Ott pedig átkapcsol.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2617) Csorbi válasza Archer (#2616) üzenetére


Csorbi
addikt

Akkor ezek szerint sima akkuprobléma :)
Apropó, mit mutat az önteszt? Átkapcsol, és le is áll a számítógép?

(#2618) Archer válasza Csorbi (#2617) üzenetére


Archer
őstag

Öntesztnél átkapcsol aksira aztán elalszik az aksi led és nekiáll villogni a replace battery led. De ha túljut az önteszten mert mondjuk előtte töltöttem egy órát és jelzi, hogy pl. félig van töltve, kihúzom a konnektorból, nem kapcsol át aksira, kikapcsol ami rá van kötve :F

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2619) Csorbi válasza Archer (#2618) üzenetére


Csorbi
addikt

Ugyanez volt nekem is. :K

(#2620) Archer válasza Csorbi (#2619) üzenetére


Archer
őstag

Szereztem hozzá kábelt de öntesztnél meg sem próbál átkapcsolni aksira, egyből replace battery led úgyhogy valószínűleg totál meghalt az aksi. Mégegyszer köszi a segítséget, ha meglesz az akkucsere, majd beszámolok a fejleményekről :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2621) Csorbi válasza Archer (#2620) üzenetére


Csorbi
addikt

No és mit mutat a PowerChute Business Edition?

(#2622) YoungOld válasza Csorbi (#2621) üzenetére


YoungOld
tag

Ez majd engem is érdekel, mivel hasonló a problémám (lásd #2603), és azóta is ugyanaz a helyzet, szóval kíváncsi lennék, mit ír ki a progi.

Nincs aláírásom. Majd kitalálok valamit. Nem kell elsietni...

(#2623) Archer válasza Csorbi (#2621) üzenetére


Archer
őstag

A Personal van fent mert a Back-emhez azt raktam fel. Kiírt valami 100 valahány perc készenléti időt meg, hogy 0 Watt teljesítményt ad le (persze ezt úgy, hogy villogott a vörös led mert mint mondtam már egyáltalán nem tölti fel az aksit) utána meg már nem ismerte fel a szünetmentest. Kicsit nem volt képben a progi. Gondolom az aksi miatt.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2624) Csorbi válasza Archer (#2623) üzenetére


Csorbi
addikt

1xx perc???? :Y
Nekem 0 percet írt döglött akkunál.

(#2625) Csorbi válasza Archer (#2623) üzenetére


Csorbi
addikt

Sőt, tudomásom szerint a Personal nem is támogatja a Smart szériát, ahhoz Business kell.

(#2626) Archer válasza Csorbi (#2625) üzenetére


Archer
őstag

Majd kipróbálom azzal de most egyelőre nincs időm próbálgatni a cuccot. Akkor lehet azért nem tetszett a Personalnak.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2627) szeva000


szeva000
addikt

Keresnék APC(APC SUA1500I) akkukra való csatlakozót és 100A-es biztosítékot,mivel ellopták az akkukkal együtt:(
Ha valakinek lenne egy rossz készülékből esetleg,...vagy tudna szerezni kérem írjon.2db is érdekelne,főleg a csatlakozó.A bizti nem is lenne gond

(#2628) nyunyu válasza szeva000 (#2627) üzenetére


nyunyu
félisten

SOSUPS?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2629) szeva000 válasza nyunyu (#2628) üzenetére


szeva000
addikt

Köszi!Megpróbálom azért náluk,bár ahogy hallottam nem egy olcsó cég.

(#2630) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi!

Mostanában eléggé megszaporodtak az áramszünetek a környékünkön, és már kezd eléggé idegesítővé válni, ezért kezdtem el nézelődni, hogy milyen ups-t lenne érdemes beszerezni.

Találtam egyet, ami nem olyan vészesen drága, és talán még elég "erős" is a gépemhez (adataimnál).

A kérdésem csak az, hogy a Corsair VX450-el vajon "szeretik-e" egymást, illetve tudtok-e javasolni esetleg másik alternatívát?

(#2631) Zax1231


Zax1231
csendes tag

Sziasztok sajnos ma ismét megszívtam.
Tönkre ment a gépem :(
Dolgozott ezerrel, majd lett egy áramszünet és azóta változó időközönként (0-15 perc) kifagy az egész rendszer. Nem kap jelet a monitor és megáll minden. Csak a power gomb hosszan nyomásával tom kikapcsolni.
Sajnos ez már nem az első ilyen jellegű meghibásodásom :(
Volt már, h villám nyírta ki a gépem.
Tehát elhatároztam, h veszek vmi szünetmentes tápot.
Kérdésem az lenne, h ezek védenek túlfesz ellen is (pl. villámcsapás)?
Ill. milyen márkát ajánlotok? Igazából az lenne a fontos, h ne fordulhasson elő a fent leírtakhoz hasonló géphalál. Az nem lényeges, h esetleg elveszik némi adat. Inkább olcsó legyen és ne következzen be hardveres hiba.
Ipon.hu-n vannak már 10 000 körül is szünetmentes tápok.
Pl. Centralion, Belkin, Powercom. Ezek jók vmire, vagy ragaszkodjak az APC-hez?

(#2632) Peter Kiss válasza Zax1231 (#2631) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

APC-t ajánlom, pontos típus függ a tápod típusától is.
Közvetlen villámcsapást egyik sem bírja el, egyébként minden más egyéb esetben (túlfeszültség vagy épp alacsony feszültség) védenek.

(#2633) BobMaster válasza Zax1231 (#2631) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ha rám hallgatsz, akkor AVR-es tápot veszel. Ezekben olyan elektronika van, ami az áramingadozást anélkül egyenlíti ki, hogy akkumulátorra váltana (Automatic Volt Regulation). Ez igencsak jót tesz az akksi élettartamának.

Nem írtad milyen a géped, de pl. ez is szóba jöhet az APC mellett:

Eaton NOVA 625 AVR USB 3*IEC
Túlfeszültség-védelem a 230V AC kimeneten és telefon-, xDSL-vonalhoz. Széles bemeneti feszültség-tolerancia:165V-280V Teljesítmény: 625 VA / 360 W. 3 db IEC csatlakozó, 2 db IEC kábel a fogyasztók csatlakoztatásához, hidegindítási lehetőség.

És hogy a kérdésedre is válaszoljak: igen, véd a villám ellen is.

Szerk: úgy értem a sokszázezres gépet védi, de attól még lehet, hogy a ménykűbe belenyekken

[ Szerkesztve ]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2634) BobMaster válasza Frenky89 (#2630) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nézz meg nyugodtan egy line-interaktív Eaton NOVA 1250 AVR -t, ugyanannyiért.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2635) Zax1231 válasza BobMaster (#2633) üzenetére


Zax1231
csendes tag

Jól értelmezem, h az AVR egy technológia, amit több gyáró is alkalmaz?
Egyébként ezeknek a szünetmentes tápoknak mennyi az élettatama?
A gépemben egy FSP 400W-os táp van, Geforce 9800GT, 4Gb RAM, Intel Core2 Duo E8400, Samsung DVD író/olvasó és egy WD 250 Gb-os HDD
A gépem fogyasztása egyébként olyan 160-200W közt mozog, terheléstől függően.
Mondjuk egy ilyen jó lehet nekem?
http://ipon.hu/webshop/product/apc_back_ups_es_325va__be325_gr/28333

[ Szerkesztve ]

(#2636) BobMaster válasza Zax1231 (#2635) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nem elég, minimum egy APC Back-UPS BE400-GR, de inkább az 550-es, ha nem akarod a gyertyafénynél a sötét monitort bámulni. :)

http://www.apc.com/products/family/index.cfm?id=21

A Back-UPS ES sorozata standby, abban nincs AVR.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2637) Zax1231 válasza BobMaster (#2636) üzenetére


Zax1231
csendes tag

UPS APC Back UPS ES 325VA BE325-GR:
Teljesítmény: 325VA / 185W

Mi ez a teljesítmény adat? A VA nem ugyanaz mint a Watt?
Mert én eddig úgy tudtam, h P=U/I azaz V/A.
Vagy miért így adják meg?
Ezek szerint a második adatot kell nézni és azt, h a tápegységem hány wattos?

(#2638) BobMaster


BobMaster
senior tag

APC-s felebarátaim!

A csereakkuval szórakozás helyett miért nem vesztek inkább garanciakiterjesztést, amibe beleértendő szükség esetén a díjmentes akksicsere is?

Megnéztem, Csorbi SUA750I-jénél pl. olcsóbb a +3 év garkit (tehát összesen 5 év), mint az origin RBC48.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2639) BobMaster válasza Zax1231 (#2637) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nézd azt a linket, amit küldtem, egyből látni fogod, miért nem jó a 325VA :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2640) Zax1231 válasza BobMaster (#2639) üzenetére


Zax1231
csendes tag

Hát köszönöm az infót, megpróbálok vmi jót választani, de továbbra sem értem, h a VA miért nem egyenlő a W-al?!

(#2641) nyunyu válasza BobMaster (#2638) üzenetére


nyunyu
félisten

Megnéztem, Csorbi SUA750I-jénél pl. olcsóbb a +3 év garkit (tehát összesen 5 év), mint az origin RBC48.

Meg olcsobb 3-4 evente venni bele 2x12V 7Ah-t, az kijon 7-8k-bol :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2642) Peter Kiss válasza Zax1231 (#2640) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Egyenáram esetén igazad lenne. Váltóáramnál még bejön a teljesítmény tényező, ami a fáziskésés (áram és feszültség nincs fázisban) koszinusza, röviden koszfí.

P = U * I * cosf

(#2643) And válasza Zax1231 (#2640) üzenetére


And
veterán

(Először is: ha már egyszer VA, akkor nyilván voltamper, tehát volt*amper, nem volt/amper, merthogy P=U*I ! A voltamper csak addig watt, amíg ohm-os terhelésről, vagyis hatásos teljesítményről van szó. Egyenáramnál ez mindig igaz, de váltakozóáramnál csak addig, amíg a feszültség és az általa keltett áram fázisban van egymással. Ha a terhelés induktív vagy kapacitív jellegűvé válik, nem marad tisztán rezisztív (ohm-os), akkor az áram nem lesz fázisban a feszültséggel. Ennek a fázisszögnek a koszinuszát hívják teljesítménytényezőnek, ami 0°-os fáziskülönbségnél (rezisztív terhelésnél) =1, más esetben ennél kisebb. Nem tisztán ohm-os terhelésnél P != U*I, mint azt előttem írták ;).)

(#2644) Frenky89 válasza BobMaster (#2634) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem rossz, a kérdés csak a kompatibilitás, illetve a megbízhatóság.
Megmondom őszintén nekem elég ismeretlen ez az Eaton.

(#2645) BobMaster válasza Frenky89 (#2644) üzenetére


BobMaster
senior tag

Mese az Eaton-ról

Kezdetben vala az Schneider Electric, aki birtokolta az MGE-t, annak 1 és 3 fázisú termékeivel együtt. Szemet vetett az 1 fázisú piacon igencsak jól teljesítő APC-re és fel is vásárolta. Ám a gonosz versenyhivatal kimondta, hogy nem lehet ekkora dominanciája az 1 fázisú UPS-ek piacán, ezért kénytelen volt valamit eladni. A friss szerzeményéhez és az MGE 3 fázisú termékekhez értelemszerűen ragaszkodott, így az MGE 1 fázisú üzletágát rásózta az Eatonra.

Az Eaton pedig örült.

Az Eaton pedig egy meglehetősen nagy amerikás cég, akik az égvilágon mindent gyártanak, amiben vagy amin keresztül áram folyik.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2646) nyunyu válasza Zax1231 (#2640) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyenaramnal egybeesik a ketto, mivel ott P=U*I, de valtoaramnal a tenyleges munkavegzesre hasznalhato valos teljesitmeny fugg a feszultseg es az aramerosseg gorbek altal bezart fazisszogtol is. P=U*I*cos(fi)

Hogy a cos(fi) mennyi? Erosen fugg a valtoaramot hasznalo berendezes felepitesetol, mennyire hat vissza a halozatra. Minel jobban eltolja a fazisszoget az idealis 90 foktol, annal nagyobb a halozati veszteseg, 1 VA eromuben/szunetmentesben eloallitott arambol annyival lesz kevesebb a tenylegesen felhasznalhato aram.

Pl. regi, nem PFC-s tapok eseten 0.6-0.7 korul szokott lenni, szunetmentes gyartok ezert szoktak 1 VA = 0.7 W-tal szamolni.

Modern aktiv PFC-s tapoknal 0.95-0.99.

(Tap hatasfokat ne keverjuk ide, az mast mutat!)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2647) BobMaster válasza nyunyu (#2641) üzenetére


BobMaster
senior tag

Sufnituning nélkül nem élet az élet? :DDD

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2648) nyunyu válasza BobMaster (#2647) üzenetére


nyunyu
félisten

En a jo ar/teljesitmenyu megoldasokat szeretem.

Ha nem lenne olyan brutalis felara az APC szolgaltatasainak, akkor azt javasolnam, mert megiscsak egyszerubb a mezei juzernek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2649) Frenky89 válasza BobMaster (#2645) üzenetére


Frenky89
őstag

:R

(#2650) Zax1231 válasza nyunyu (#2646) üzenetére


Zax1231
csendes tag

Nah köszönöm az oktatást, épp azért jöttem fel, h helyesbítsem az előbbi baklövésem a P=U/I-vel kapcsolatban :) Szal ezt benéztem, a cos fi meg eszemben sem volt. Főleg azért mert konkrétan semennyit sem foglalkoztam ilyesmivel. De megértettem, h miért nem ugyanaz a 2 mértékegység. Okosabb lettem, már előrébb vok. Köszi az infókat, és külön köszönet, h ilyen gyorsan jöttek. THX mégegyszer! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.