Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Csorbi válasza BobMaster (#2638) üzenetére


Csorbi
addikt

Na ha én meg elárulom, hogy a SUA750-et 9 ezerért vettem, a belevaló akkukat meg 5-ért munkadíjjal, kalibrálással együtt, na akkor mivan? :DDD :C
Az egész nem került annyiba, mint egy RBC48-as akku.

[ Szerkesztve ]

(#2652) Frenky89


Frenky89
őstag

MGE NOVA 625 AVR USB vs. Corsair VX450 ügyben van valakinek tapasztalata, illetve vajon akku csere megoldható?

Az APC Back-UPS CS 650 mivel tud többet, hogy majd a duplájába kerül az MGE-nek?

[ Szerkesztve ]

(#2653) Frenky89 válasza Frenky89 (#2652) üzenetére


Frenky89
őstag

Akku csere tárgytalan. :B

(#2654) BobMaster válasza Frenky89 (#2652) üzenetére


BobMaster
senior tag

Az Eaton (line-interaktív, AVR ) és az APC (Standby) csatájából egyértelműen az Eaton a jobb vétel. Még akkor is, ha ugyannyiba kerül.

Kösz hogy felhívtad a figyelmem rá, ki is teszem akcióba :)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#2655) Frenky89 válasza BobMaster (#2654) üzenetére


Frenky89
őstag

Akkor asszem lesz egy 500-as megy egy 625-ös Nova. Kösz a help-et!

(#2656) Frenky89


Frenky89
őstag

Még annyi, hogy ha egy nagyobb UPS egyik kimenetére kötöm az egyik gépet és cuccait egy elosztóval, a másik kimenetére a másik gépet és cuccait egy elosztóval, akkor a PowerManagement USB-jét is ráköthetem egy USB-elosztóval, vagy valamilyen módszerrel mind a két gépre, vagy ez teljességgel lehetetlen?

Illetve mennyit fogyaszt egy ilyen szünetmentes normál üzemmódban, amikor nem tölti az akksiját, nincs áramszünet, vagy feszültségingás, csak hálózatról táplálja a gép(eke)t?

(#2657) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Sziasztok!

a napokban sikerült végre helyrehoznom egy cégemtől privatizált NetUPS Exide PRM700i -s szünetmentest.

az akksiját úgynézki sikerül feléleszteni, ami ha jól emlékszem egy 12V-os 11Ah-s ólmos akksi. (remélem télleg sikerül helyrehozni, mert ha nem, akkor valszeg egy zselés ,szintén 12V-os csak 7,2Ah-s akksi kerül bele. a régi akksi elméletlieg 97-ben gyártott, vagy akkor járt le. passz.)
a kérdésem az lenne, hogy hogy lehetséges meglesni, hogy ezaz UPS meddig bírja. persze tudom, hoyg akksi függő. de a puding próbája az evés...
állítólag van ezekhez/ehez vmiféle program, ami jelzi, hogy meddig bírja még? sajnos butácsaka vagyok etéren, ezértis fordulok Hozzátok:R

jah, juteszembe.
hátlapon található 4db ellentétes tápkábelkivezetés, egy sima tápkábel bemenet. egy UTP kábel be,-illetve kimenet, és egy COM port(apa kivitel)....
az előlapon található pár gomb, meg ledes kijelzés, amit alig-alig értek. de remélem azt jól következtettem ki.

köszönöm:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2658) OBl


OBl
csendes tag

Sziasztok
Szünetmentes tápot szeretnék venni áramingadozás miatt is, de nem tudom milyet. Ebben kérném a segítségeteket.
A tápom egy Chieftec Smart 450W, aktív PFC-el. Ha jól tudom akkor csak sima szinuszos UPS jó ehez. Próbáltam a tápok között nézni hogy milyen szinuszosak, de alig találtam olyat ami olcsó is lenne. Szóval Ti mit tudnátok ajánlani?
A gépem: GigaByte GA-N650 SLI-DS4 alaplap, Geforce 8600 GTS vid kártya, Hitachi 320GB-os vinyó, nec dvd író, régi 15 colos Philips monitor + 1 külső mobilrackes vinyó ( ezt nemtudom hogyan lehetne rákötni az UPSre)
Szóval szinusos, AVR-es, olcsó szünetmentes tápot keresnék. Nembaj, ha használt.
Ui.: találtam egy APC Smart UPS 700 szünetmentest 14 ezer forintért(használt akkuval). Elvileg szinuszos és van benne AVR is. Szerintetek elég a gépemhez?

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv

(#2659) Cobra. válasza OBl (#2658) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha még legalább 50%-ot tud az akku, akkor elég, bár processzort nem írtál, meg azt se, hogy TFT vagy CRT a monitor. De pár percet bírnia kell működőképes akkukkal.

(#2660) Csorbi válasza OBl (#2658) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem 750-es van, vadi új akkukkal 27-28 perc az áthidalási idő az adatlapomon látható konfiggal. A külső vinyót pofonegyszerű rákötni, lehet kapni olyan elosztót, amit a szünetmentesbe lehet dugni, abba bármit beledughatsz (rendes villásdugós foglalata van). Nekem is ilyenben van pl. az 500 GB-os WD MyBook-om, a nyomtatóm és a kábelmodemem.

(#2661) Frenky89 válasza Frenky89 (#2656) üzenetére


Frenky89
őstag

up!

(#2662) Dany007


Dany007
veterán

Szevasztok!

Ma elhoztam a cégtől egy UPS-t :D
Ezt a típust.
Az lenne a kérdésem, hogy van a hátulján egy ilyen soros port!
Az mire való? :DDD
Tudom kezdő kérdés, de még sose volt UPS-em... Esetleg azzal lehet rákötni a gépre, hogy legyen monitorozás? Vagy ilyesmi? Kell hozzá telepítő szerintetek?

(#2663) OBl


OBl
csendes tag

Sziasztok
Köszönöm a segítségeket!
Igen, elfejtettem leírni a procit és a monitor típusát:/, Core 2 Duo E4500 2x2.2GHz-es proci és CRT monitor.
Lenne még pár kérdésem:). A szünetmentest is lehet rendesen be-ki kapcsolni gép használat elött/után? Mennyit kell várni szünetmentes bekapcsolása után a gép bekapcsolásáig vagy lehet "rögtön" utána?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv

(#2664) szeva000 válasza Csorbi (#2502) üzenetére


szeva000
addikt

bocs ez nem ide akart menni:)

[ Szerkesztve ]

(#2665) Csorbi válasza OBl (#2663) üzenetére


Csorbi
addikt

Persze hogy lehet ki/bekapcsolni! Bekapcsolás után végrehajt egy rövid öntesztet, ami kb 10-15 másodperc, utána lehet belökni a gépet is.

(#2666) Frenky89


Frenky89
őstag

Tud valaki olyan PowerChute-t, ami felismeri a régebbi, még soros portos APC Back-UPS 650-et?

Illetve tudja valaki, hogy ugyan ennek a UPS-nek a hátulján lévő 4 mikrokapcsoló közül a középső kettő mire való?

[ Szerkesztve ]

(#2667) nyunyu válasza Frenky89 (#2666) üzenetére


nyunyu
félisten

PC 5.2.3?

Az volt az utolso, ami meg kezelte a huszoneves SmartUPS 600-at.
Business Editonra atkeresztelt 6-os szeria mar szoba sem allt vele.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2668) Frenky89 válasza nyunyu (#2667) üzenetére


Frenky89
őstag

Nah, majd holnap nekiesek és kipróbálom, köszi!

(#2669) canniball válasza Dany007 (#2662) üzenetére


canniball
nagyúr

"Esetleg azzal lehet rákötni a gépre, hogy legyen monitorozás?"
Így van. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2670) Dany007 válasza canniball (#2669) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! :R Akkor már csak egy soros soros csatit kell h szerezzek xD

(#2671) Archer


Archer
őstag

Üdv!
Már korábban írtam a SUA750XL-ről és most jutottam el odáig, hogy lett pénzem bele aksit venni. Itt azt írják, hogy 12V 17Ah-s aksi van benne gyárilag de két darab van "összeépítve". Az adat egyre vonatkozik vagy a kettőre összesen? Tehát ha veszek, 2db 12v 17Ah-s aksit kell venni?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2672) nyunyu válasza Archer (#2671) üzenetére


nyunyu
félisten

2 akku van sorbakotve, mivel a szunetmentes 24V-bol csinal 230V-ot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2673) - = Zk = - válasza nyunyu (#2672) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam pl 1 db van. alapból egy 12V-os 11Ah-s. csak az lehet meghalt. igy most egy szintén 12V-os, de 7,2Ah-s zselés került bele. kiváncsi leszek, vajh meddig bírja.

apropó, amit lehet kapni COM port kábelt, abból használhatok olyat aminek az egyik vége USB-s? mert filóztam rajta, hogy minek COM-COM kábel, ha lehet kapini USB-COM kábel. gondolom azzal is kiolvassa a szünetmentes adatait:U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2674) nyunyu válasza - = Zk = - (#2673) üzenetére


nyunyu
félisten

Olcsobb szunetmentesekbe szoktak 1 akkut rakni, komolyabbakban 2 van.

USB-soros adapterhez attol meg kell a soros kabel is, mivel o csak egy apa aljzatot csinal, amibe be tudod dugni a kabelt.
Bar amennyit mi szivtunk USB-parhuzamos kutyukkel, en inkabb az alaplapi soros/parhuzamosra voksolok, vagy ha az nincs, akkor PCI-s bovitokartya.
Az tuti mukodik...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2675) - = Zk = - válasza nyunyu (#2674) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hm.
kolegáméba 4db van:Y.....végtéreis nekem annyi elegendő, hogy a kikapcsolás meglegyen. majd ha hazahozom, élesbe is letesztelem végre. de egyelőre nem. dög nehéz.

várj. kábelkeveredésben vagyok :B
nálam a szünetmentesen apa kivezetésü soros van. ebből gondoltam, hogy elég egy usb-soros kábel, mert találtam anya végűt ebből.

hát emlékeim szerint az alaplapom rendelkezik elrejtett soros portal, csak előkell csalogatni. valahogyan...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2676) Archer válasza Archer (#2671) üzenetére


Archer
őstag

Ha kicsivel nagyobb, 18Ah-s aksikat teszek bele az nem gond ugye?

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2677) Archer


Archer
őstag

Lol, magamtól kérdeztem :) Amúgy Neked ment nyunyu :)

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2678) szeva000 válasza - = Zk = - (#2675) üzenetére


szeva000
addikt

Ugyan máár..4db:D
Az én Compaq rackes UPS-embe 16db:D:D 6V/12Ah
Egyébként az APC-nél is már a 2200VA-es és fölöttiek 48V-ról mennek

(#2679) szeva000 válasza Archer (#2676) üzenetére


szeva000
addikt

Semmi gond vele,de még ha jól körülnézel és picit többet szánsz rá,kapsz ilyen méretben 20Ah-ás akkut is:)..nah az is mehet bele:)
Az RBC7-est használják az 1500 és a 2200VA-es típusban is..csak ott már más a szám,mert 2X2 db van benne

[ Szerkesztve ]

(#2680) canniball válasza Dany007 (#2670) üzenetére


canniball
nagyúr

Illetve egy összekötő kábelt (nem tudom ez mennyire szabványos APC-éknél) és egy szoftvert. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2681) szeva000 válasza canniball (#2680) üzenetére


szeva000
addikt

Én régebben csináltam az APC szünetmentesekhez a kábelt.Olcsóbb,mint venni:)
Sajna nem szabványos,a back és a smart is más,ha jól emlékszem,de sajna nem találom a rajzokat :(((

Ha valakinél meglennének a smart RS232 kábel bekötési rajzai,megköszönném:)

(#2682) canniball válasza szeva000 (#2681) üzenetére


canniball
nagyúr

"Sajna nem szabványos..."
Valahogy sejtettem hogy nem lesz olyan egyszerű a kolléga dolga...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2683) nyunyu válasza - = Zk = - (#2675) üzenetére


nyunyu
félisten

hát emlékeim szerint az alaplapom rendelkezik elrejtett soros portal, csak előkell csalogatni. valahogyan...

Eleg nehez eszrevenni a sok USB meg digitalis hangkimenet kozott. :))

Ez a vege az apa, szunetmenteseken altalaban anya van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2684) nyunyu válasza Archer (#2676) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem hinnem, hogy gondot okozna a tolto aramkorenek, mivel az SUA750XL-re rakotheto opcionalis akkupakkok kozul a nagyobbik valami 65Ah-s, ha jol emlekszem :))
(Mas kerdes, hogy az arabol kijon 2db 180Ah-s kamionakku is :DDD )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2685) nyunyu válasza szeva000 (#2681) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha valakinél meglennének a smart RS232 kábel bekötési rajzai,megköszönném:)

Mar linkeltem oket

Exide szunetmenteshez, meg az lcd-shez eloszor egy hagyomanyos soros kabelt probalnek, mivel emlekeim szerint csak az APC szopatta a nepet a nem szabvanyos kiosztassal.
PowerAlert szoftver meg itt van, ami altalaban a nem APC-khez kellett.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2686) szeva000 válasza nyunyu (#2684) üzenetére


szeva000
addikt

Egyébként a régebbi SU sorozat,tuti agyonverhetetlen:D Az ismerősömnél az 1400-as apc-re két 55Ah-ás van kötve:D:D már megy vagy 2éve.

Jah..az sosups..5800pénzel vett le a csati+biztiért.Mostmeg hozott a haverom vagy 5biztit:)

[ Szerkesztve ]

(#2687) nyunyu válasza szeva000 (#2686) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyaltalan belevalo az a bizti?

Csak azert kerdem, merit a 20 eves Smart600-ba T3.15 bizti kellett, de amikor egy combosabb keruleti aramszunetnel elszallt, akkor csak F5-ot sikerult bele vennem.

Mint a szakertok kesobb elmagyaraztak, T az lassabban reagal a tularamra, pillanatnyi tuskekre nem durran el azonnal, mint az F.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2688) szeva000 válasza nyunyu (#2687) üzenetére


szeva000
addikt

Nem a betáp bizti:)az akkukon lévő 100A-es bizti az amit elloptak az akkukkal együtt:)
A biztikről bőven van fogalmam,még anno elektroműszerészként végeztem csak nem szeretem csinálni.Inkább maradok az erősáramnál,az legalább üt rendesen:D
De ők annyit kérnek amennyit akarnak..én meg ki voltam szolgáltatva,mivel hirtelen nem tudtam csatit szerezni.

Azért a 7végén nagy fába vágom a fejszét:Degy R3000h-s kölcsönadott rackes ups-emmel kib*sztak rendesen....asszem legelhetek vele:)

[ Szerkesztve ]

(#2689) - = Zk = - válasza szeva000 (#2678) üzenetére


- = Zk = -
félisten

naigen.
midvan neked? mini-paksod?:Y

(#2683) nyunyu:igen, este megnéztem az alaplapom user manuálját, és épphogy kiverte a kuksi szememimet a hátlap képe :B :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2690) Archer


Archer
őstag

Soros kábel bekötési rajz :) : [link]

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#2691) OBl válasza Csorbi (#2665) üzenetére


OBl
csendes tag

Ok.
Köszönöm a segítséget!:)
Üdv.

(#2692) szeva000


szeva000
addikt

Nem igazán ide tartozó,de...véletlen nem tudja vki,hogy merre árulnak nagyon olcsón akkukat??
meg vannak a forrásaim nekem is,de...lehet lenne ennél jobb is:)

[ Szerkesztve ]

(#2693) DBob


DBob
őstag

Szünetmentesre szeretném kötni a hálózati cumók egy részét itthon.
Ezek egy része hagyományos trafós, másik pedig pici kapcsolóüzemű tápos. Elvileg a kváziszínusos APC Back-UPS ES700 el kéne hogy vigye őket gond nélkül. Másik amit még biztos rá szeretnék kötni, de nem valószínű hogy örülne neki, az pedig a minihifi itthon. Azért szeretném rákötni, mert ha elmegy éjjel az áram, akkor elfelejti az időt -> reggel elalszok.
Próbálkozott már hasonló eszközöket gép mellett rákötni vki upsre? Nincs kedvem szívni vele.

(#2694) szeva000 válasza DBob (#2693) üzenetére


szeva000
addikt

a hagyományos trafó csak a szinuszjelet szereti:)Én villanymotorokra(keringetőszivattyú) szoktam beépíteni,de ilyeneknél meg se próbáld a Back típust csak a smartot.

(#2695) DBob válasza szeva000 (#2694) üzenetére


DBob
őstag

Az a gond hogy smartból nincs "Schuko CEE 7/7P" névre hallgató, amúgy a fali aljzattal azonos kimenetű példány. Hiszen az "inverz-műszertáp" aljzat ami van szinte minden ups-en oda nem tudok belerakni trafókat, laptoptápot, stb. Átalakító kábelt se láttam még hozzá.

fixed: épp most találtam sos-upsnél. Legalábbis kép alapján az. Így akkor lehet beüzemelem a régi smart 600-omat ;)

[ Szerkesztve ]

(#2696) canniball válasza DBob (#2695) üzenetére


canniball
nagyúr

"Legalábbis kép alapján az."
Élőben is az. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2697) nyunyu válasza DBob (#2695) üzenetére


nyunyu
félisten

Hiszen az "inverz-műszertáp" aljzat ami van szinte minden ups-en oda nem tudok belerakni trafókat, laptoptápot, stb. Átalakító kábelt se láttam még hozzá.

Baromira nehez megforrasztani.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2698) szeva000 válasza DBob (#2695) üzenetére


szeva000
addikt

600-as??Azokból csak a régi AP sorozat a szinuszos,ha jól emlékszem,a 620-as SU,SC és SUA úgy rémlik nem azok.

(#2699) DBob válasza szeva000 (#2698) üzenetére


DBob
őstag

Azt nem látom rajta hogy AP, SU, vagy egyéb lenne. Csak annyi van hátul rajta feltüntetve hogy Smart-UPS 600I.
De ez szinuszos, mivel anno direkt ezért vettem hogy aktív pfc-s táppal működjön rendesen, és ment is. Csak már a gép sincs meg, akkuk is elöregedtek.

(#2700) szeva000 válasza DBob (#2699) üzenetére


szeva000
addikt

jó,azért ebbe nem egy nagy összeg lesz akkut venned,mégha annyira rosszak is.Ha jól rémlik az SU700-am is ilyen akkukat használ,2db 12V7Ah

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.