Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) canniball válasza nyunyu (#2900) üzenetére


canniball
nagyúr

Próba cseresznye. Ha pedig mégis akkor is megoldható. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2902) nyunyu válasza canniball (#2901) üzenetére


nyunyu
félisten

Elsore persze visszapattant, igy reszletekben csordogal...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2903) rasurosan válasza nyunyu (#2902) üzenetére


rasurosan
csendes tag

P100 és nyunyu ezekre a tápokra tettek javaslatot.

13-ért ezt, ez a leghalkabb: CORSAIR PSU-400CX
FSP Everest 400-

10-ért ezt: FSP GreenPower FSP400-60GLN (vagy GIGABYTE Superb 460W , vagy FSP400-60GHN

8-ért ezt: FSP ATX-400PNF

Mondjuk ha a corsair tápot venném meg, akkor melyik ups-t tudnám már megfelelően használni?

(#2904) nyunyu válasza rasurosan (#2903) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem barmelyik 500-600VA koruli elvinne a gepedet.

Mondjuk en valamelyik feszultseg szabalyozos modellre voksolnek, azok ritkabban nyulnak az akkuhoz. APC vonalon ilyen a BR500I meg a BR800I, MGE/Eaton vonalon az Ellipse ASR 600, ami igen kellemes aron van, de a tobbiek jobban ismerik oket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2905) canniball válasza nyunyu (#2902) üzenetére


canniball
nagyúr

Pü.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2906) nyunyu


nyunyu
félisten

Sokan kergettetek az ujabb SmartUPS-okhoz valo PowerChute Business verziokat, aztan untam mar, hogy programonkent 1 ora emailben kuldeni (mar ha elmegy, es nem pattan vissza...), ugyhogy feltoltottem oket:
PCBE 6.2
PCBE 7.0.5
PCBE 8.0.1

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2907) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni szünetmentes táp vásárlásához:

A gépben lévő táp:
FSP400PNF

Köszi

(#2908) szeva000 válasza sith7 (#2907) üzenetére


szeva000
addikt

ez passzív pfc-s táp,uh tök mindegy mit dobsz rá.Itt már csak az a kérdés,hogy mennyit szánsz rá.De sztem 700VA-es alatt ne vegyél...nomeg ne valami gagyit.

(#2909) sith7 válasza szeva000 (#2908) üzenetére


sith7
nagyúr

Nemigazán értek hozzá... :F
esetleg tudsz pontos nevet is mondani ?
mondjuk 10k körül ?
vagy ott csak gagyi van ?

(#2910) szeva000 válasza sith7 (#2909) üzenetére


szeva000
addikt

10k körül kapsz egy használt 700VA-es(akku nélküli) smartot,ami szinuszos.Vagy szét kellene nézned valami olcsóbb kategóriás apc-ben.De 10k körül nem lesz új,ez bizta.A 6-800VA-es sztem 40k körül van,a smartok meg 70fölött kezdenek új esetén.
Azt azért tudnod kéne,hogy pontosan mire is kellene...(pl elég csak pillanatnyi áramszünet védelemre vagy többet bírjon..)De a 700VA az pont 400W kimenő teljesítmény,ennél kisebbet nem igazán lehet beraknod.Ha crt monitorod van,akkor meg ez is határeset.

(#2911) sith7 válasza szeva000 (#2910) üzenetére


sith7
nagyúr

Lcd monitorom van

Túlfeszültségvédelemre, áramkimaradásra kellene

(#2912) at3ssz válasza sith7 (#2907) üzenetére


at3ssz
csendes tag

Tökéletes táp, nekem is pont egy ilyen van!

(#2913) sith7 válasza at3ssz (#2912) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi :R

(#2914) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

szünetmentes táp kérdésben én teljesen hülye vagyok, úgyhogy ide jöttem. kaptam ajándékba egy ilyen UPS-t, és érdekelne, hogy ez jó-e, mennyire jó, elég-e az én gépemhez. (táp corsair 400cx, konfig adataimnál)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2915) nyunyu válasza FireKeeper (#2914) üzenetére


nyunyu
félisten

Legfeljebb egy kisetvagyu ipariPCt mernek rakotni, negylapos villanyrezso ala edeskeves.

Szoval szobadisznek kituno...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2916) FireKeeper válasza nyunyu (#2915) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de mint túlfeszvédő/elosztó használható :) ?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2917) sith7 válasza nyunyu (#2915) üzenetére


sith7
nagyúr

Ennyire s...r lenne ? :F

(#2918) szeva000 válasza FireKeeper (#2916) üzenetére


szeva000
addikt

Használni használható,de azzal a 180W-al mikor leterheled,le is tilt:D és kikapcsol.Uh sokat ettől ne várj.Ha kb 800VA-es lenne:)....

(#2919) FireKeeper válasza szeva000 (#2918) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ok, köszi mindenkinek, ajándékba kaptam, akkor marad, mint túlfeszvédő meg elosztó, és ha áramszünet van, nyomok is ki mindent:D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2920) nyunyu válasza sith7 (#2917) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyire gyenge.

Nezegettem a PH 4830 tesztjet, 168W-ot rantott ki jatek kozben a konnektorbol C2D E8400 procival, ami egy energiatakarekos ketlapos rezso.
Neki meg 4 lapos van, ami ugye helybol 2x annyit zabal, raadasul Amd, az meg nem a takarekossagarol hires :DDD

Erre meg osszesen 180W terhelhetoseg van irva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2921) nyunyu válasza FireKeeper (#2919) üzenetére


nyunyu
félisten

ok, köszi mindenkinek, ajándékba kaptam, akkor marad, mint túlfeszvédő meg elosztó, és ha áramszünet van, nyomok is ki mindent:D

Automatikusan le fogja csapni a komplett gepet, mielott feleszmelnel, hogy nincs villany, es nyulnal a power gombert :))

Szoval a konfigoddal ez nem tobb, mint nemi olommal dusitott tulfeszvedos eloszto.

Csak abban nem vagyok biztos, hogy amig van aram addig mukodik is, vagy mar akkor reklamal, hogy tul van terhelve?
Ki kene probalni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2922) FireKeeper válasza nyunyu (#2921) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha épp idle-ben kapom az áldást, akkor még talán van esélyem :K honlap szerint 185W-os terhelésnél még bírja kb másfél percig.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2923) nyunyu válasza FireKeeper (#2922) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy probat meger, csak sokat ne varj tole.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2924) sith7 válasza nyunyu (#2920) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, köszi

(#2925) forceberg válasza nyunyu (#2921) üzenetére


forceberg
veterán

Ha offline, akkor amíg van áram, csak átengedi magán a feszt. És szerintem az. Tehát amíg van áram, elvileg a benne lévő relé bírja a terhelést.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2926) nyunyu válasza forceberg (#2925) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt meseld el a benne levo biztositeknak is :DDD

AP600I bemeneten pl. 3.15A-s volt, tehat megkuldted ~700VA-val, eldurrant.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2927) forceberg válasza nyunyu (#2926) üzenetére


forceberg
veterán

Igazad van, kiegészítve a relé a biztivel. De nyilván túl van méretezve, habár lehet, hogy a gépe terhelésen bezabál 300W-ot is akár(mindennel együtt).

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2928) Cobra.


Cobra.
őstag

Ez a 325-ös inkább kiegészítkhöz jó, pl rádugod a routert, modemet, tintasugaras nyomtatót, külső merevlemezt. Komplett gépből max egy teljesen alap irodai gépet vagy kis fogyasztásra összerakott HTPC-t bír el.

sith7: 15e alatt nem kapsz semmi használhatót újonnan (de használtan se nagyon). Kis fogyasztású gépnek elég egy 500VA-es szünetmentes, erősebbnek nem árt a 6-700VA. Olcsóbb kategóriában Belkint vagy AEG-t mondanék.

[ Szerkesztve ]

(#2929) R3ges


R3ges
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen szünetmentes tápot érdemes beszerezni az alábbi igények esetén:
-a sz. táp egy társasház digitális kaputelefonját és síkmágnesét fogja "felügyelni"
-legalább 3 órás működésre van igény áramszünet esetén

Ha külön aksi ráköthető, az talán a legjobb megoldás, de gyanítom, hogy akármelyik táp nem alkalmas erre...

Most mérte ki fater, hogy kaputelefon + mágnes együtt 12W-ot igényel..

Ti mit tanácsoltok?

üdv
R3ges

(#2930) at3ssz válasza R3ges (#2929) üzenetére


at3ssz
csendes tag

Back-UPS szerintem 1napig vígan elmegy vagy tovább.. kb 10k vannak már.

BACK UPS RS 500

APC Back-UPS Pro 420

APC BACK UPS 350

[ Szerkesztve ]

(#2931) at3ssz válasza R3ges (#2929) üzenetére


at3ssz
csendes tag

(#2932) nyunyu válasza at3ssz (#2930) üzenetére


nyunyu
félisten

Back-UPS szerintem 1napig vígan elmegy vagy tovább..

Van am a szunetmentesnek sajat fogyasztasa is, igy hiaba minimalis rajta a terheles, akkor is lemerul par ora utan, hacsak nem valami kulso akkupakkal turbozott Smart XL-rol van szo. (De az draga :)) )

12W terhelesnel 160 percet dobott ki a kalkulatorom az elsonek linkelt BR500I-re, szoval legalabb 500VA kornyeken kene nezelodni.
Kisebb modellekben ugyanis kisebb akku van...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2933) forceberg válasza at3ssz (#2930) üzenetére


forceberg
veterán

Jól gondold ezt át. Pl. a CS500-asban 12V/7.2Ah-s akksi van emlékeim szerint. Ha jól tudom, akkor az Ah 25 órás kisütésre van megadva(autóakksiknál szinte tuti).
Tehát: 7,2/25= 288mA.
azaz: 12V*0,288A= 3,456W. Ennyi fogyasztással megy 25 órát.
12W-tal(1A) terhelve nyilván jóval kevesebbet, számolva pont 7.2 órát, de 1A-nél már az akksi nem is tudja a ráírt 7.2Ah-t, hanem csak kevesebbet.
Sztem 4-5 órát bír max., de az elég lehet.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2934) nyunyu válasza nyunyu (#2932) üzenetére


nyunyu
félisten

Smart XL

Itt emlegettuk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2935) forceberg válasza nyunyu (#2932) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor ezek szerint túlbecsültem a 4-5 órával. Ráadásul ha esetleg használtat, még az akkuja is lehet harmatos...
Amúgy melyik is az a kalkulátor?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2936) at3ssz


at3ssz
csendes tag

Semmi gond.. akkor ennyit a Back-okról

APC SMART 1000I NET UPS USB

Gyorsan gyorsan 1 óra és vége :DD

(#2937) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tanácsot kérnék.

Van valakinek bármilyen ellenvetése ezzel a szünetmentessel kapcsolatban: APC Back-UPS BE325-GR ES 325VA?

Ahogy nézem az árakat, szinte már gyanúsan olcsó, különösen a többi APC-hez képest, ráadásul erre több eszközt is lehet kötni (két szünetmentes és két túlfeszvédős kimenet), és még vonalvédelmet is tud. Azt látom, hogy relatíve kis teljesítmény leadására képes, de nekem csak egy Intel Atomos minikonfig (illetve hosszútávon is valami extrém alacsony fogyasztású házi szerver), valamint a modem és a router menne róla, azok is csak azért, mert az utóbbi időben nagyon elszaporodtak felénk a pillanatnyi áramszünetek. :( A minigép terhelt fogyazstása most olyan 30W, és a router, illetve a modem is kb ennyit fogyaszthatnak együtt. És ezzel kapcsolatban még egy kérdés: lehet erre esetleg valami elosztót, hosszabbítót tenni, hogy mindhárom eszköz szünetmentes tápellátását biztosítani tudja?

És a fő kérdés: van bármi ellenérv, ami miatt esetleg mégsem érdemes ezt venni?

Ps: Ezt a hozzászólást másodszor írom egy pillanatnyi áramkimaradás miatt... :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2938) nyunyu válasza parandroid (#2937) üzenetére


nyunyu
félisten

Atom+modem+router ala boven eleg, egyebkent meg alig fel oldallal ezelott elemeztuk :))

Hosszabbitot rakotheted a szunetmentes aljzatra, viszont soros/USB adatkommunikaciot ne keress rajta, nem tudja shutdownolni a gepet, ha mar gyenge az akkuja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2939) parandroid válasza nyunyu (#2938) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, köszi, akkor lehet be is rendelek egyet valahol helyben.

Adatkommunikációt / adatkábelt néztem a drágábbaknál, de különösebben nem fog hiányozni, nálunk az áramszünetek 95%-a talán ha egy másodpercig tart. Csak arra jók, hogy újraindítsák a gépet... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2940) Kolcsi


Kolcsi
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Belkin 600VA szünetmentest. A leírást szerint hagytam 8 órát tölteni, rákötöttem a gépre, felraktam a hozzá Winpowert, de nem látja az eszközt. (Windows 7 van fenn). Lehet ezen segíteni, vagy próbáljak ki valamilyen másik szoftvert?
A másik pedig, hogy alapból van egy nagyon minimális zúgó hangja, amit napközben nem lehet hallani, este már lehet, hogy igen, de alváskor legfeljebb kikapcsolom, ha zavar. Csináltam egy próbát, lekapcsoltam az elosztót, egyből át is váltott. Az normális dolog, hogy ilyenkor elég hangosan zúg, és időnként sípol egyet?

(#2941) canniball válasza Kolcsi (#2940) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az normális dolog, hogy ilyenkor elég hangosan zúg, és időnként sípol egyet?"
Igen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2942) Kolcsi válasza canniball (#2941) üzenetére


Kolcsi
csendes tag

Ok. Köszönöm. Ma ki is próbáltam, 12 perc után nyomtam vissza az elosztót, és még akkor is 30 százalékon volt az akkumlátor. Ha ez így marad sokáig, akkor király.

(#2943) DBob válasza nyunyu (#2938) üzenetére


DBob
őstag

Modem + router sokszor nem elégszik meg a kváziszínuszos táppal nem? Márpedig ez az.

(#2944) nyunyu válasza DBob (#2943) üzenetére


nyunyu
félisten

Haaat, eddig akarhany modemet, routert lattam, mezei egyenaramu adaptere volt, max a leadott feszultseg volt mas.

Azoknak meg tokmindegy, hogy szogletes vagy kerek az aram.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2945) DBob válasza nyunyu (#2944) üzenetére


DBob
őstag

Csak mert nemrég azt a választ kaptam épp ebben a topicban hogy a hálózati eszközök dugasztápja 50%-os eséllyel megy kváziszínuszról. Vagy igen, vagy nem.
Mondjuk előtte úgy gondoltam mennie kéne, csak megindokolni nem tudtam a miértjét. Ehhez kéne egy szkóp, és végigmérni a jelalakokat és feszültséget hogy lássam: ok, jó lesz. ;)

(#2946) nyunyu válasza DBob (#2945) üzenetére


nyunyu
félisten

Sima kapcsolouzemu tapoknak/adaptereknek tokmindegy, milyen a bemenet, mivel elso korben egyeniranyitanak...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2947) DBob válasza nyunyu (#2946) üzenetére


DBob
őstag

Node ezeknek a dugasztápoknak jó ha a fele kapcsolóüzemű. Legalábbis az itthon levezetett statisztikát veszem alapul. Lineáris táp meg először transzformál. Még nem próbáltam átvezetni trafón négyszögjelet, de tény hogy nem erre tervezték. Kérdés mennyire veszi igénybe a tervezetthez képest.

(#2948) szeva000 válasza DBob (#2947) üzenetére


szeva000
addikt

a hagyományos vasmagos trafóra ne is próbálj négyszögjelet engedni...

(#2949) rasurosan válasza rasurosan (#2903) üzenetére


rasurosan
csendes tag

Akkor ha ez a gépem: Fujitsu Siemens C996F Scaleo 19 colos monitor, Asus P5Q PRO alaplap, Intel Core2 Duo 3GB proci, 4 GB ram, GeForce 9800 GT videókártya, egy arctic freezer 7pro hűtőventri, egy 500 és egy 300 gb-s vinyó.
A tápomat lecserélem egy CORSAIR PSU-400CX-re, akkor a APC Back-UPS CS 650VA, 230V UPS jó lesz hozzá?

(#2950) canniball válasza DBob (#2943) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam ~6 éve mennek gond nélkül kvázi színuszról.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.