Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) Cs1csó válasza #68216320 (#15299) üzenetére


Cs1csó
félisten

:(
A rossz töltöttség kijelzés ellenére működik? Áthidalja a pillanatnyi áramszünetet, lekapcsolja a rá kötött eszközöket ha tartósabb?

zsolt501

Az a sorozat kb. olyan CP-nek mint az APC-nek a Smart család. Még a legolcsóbb is 3x annyiba kerül mint a CP EG.

(#15302) belinho válasza zsolt501 (#15300) üzenetére


belinho
senior tag

Nekem is ilyen van a CP550 és CP900-as típus. Nálam is jól szuperálnak, semmi gond velük.
Én APC Smart-ot akartam, de mikor láttam, hogy 100 felett kezdődik a tiszta szinusz, akkor letettem róla.
Olcsó húsnak híg a leve alapon, mivel már megjártam korábban az 50ezres kategóriában kezdtem el nézelődni, így lettek ők kiválasztva (arany középút)
Nekem csak a pillanatnyi áramszünetek és ingadozások és a túlfeszültség miatt kellettek, így elég volt a kis aksi is, legalább a cserét is megúszom olcsón.

(#15303) Cs1csó válasza belinho (#15302) üzenetére


Cs1csó
félisten

A CP-nek ez a tiszta szinuszos családja egyértelműen az "aranyközépút" megtestesítője.

(#15304) lp4EverLaci


lp4EverLaci
csendes újonc

PeachMan ! CyberPower BU650E van 1 éves elmúlót és sajnos annak is rossz az akkuja,mert az veszem észre hogy laptop még jó de gép 200W gépet sőt ha monitor nincs bekapcsolva,akkor is sípul hosszan.De érdekes hogy 40w csak 15-20percig tartotta. De nem teljesen lemerítve :O .Lehet új akku kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#15305) belinho válasza lp4EverLaci (#15304) üzenetére


belinho
senior tag

Zsír új szünetmentes, most vette a napokban, szóval az akkunak jónak kell lennie.
Szerintem csak túl sokat vár el attól a kis olcsó szünetmentestől.

(#15306) Cs1csó válasza belinho (#15305) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
- pillanatnyit áramszünetet áthidalja
- 1-2-3 percnél tartósabb áramszünet esetén állítsa le szabályosan a gépet
- a feszültségingadozásokat szűrje - AVR mód -

Ha ezeket tudja, akkor kb. mindegy miket írogat ki a szoftver.

(#15307) #68216320 válasza Cs1csó (#15301) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem, nem működik!

Vegyük akkor sorra, hogy az elmúlt egy hétben a két 850EG mit is produkált:

Első példány

1. Első bekapcsolást követően kb. 10 perc alatt feltöltött. Most vagy fullosan töltött akkuval árulják, vagy az akku kapacitás a egy ceruzaelem szintjével egyenlő.

2. Áramszünet esetén 1-2 percig bírt egy ~24Wh-os fogyasztású gépet.

3. Újabb töltés következett, ami 12óra alatt sem zajlott le.

4. Áramszünet esetén már nem tartotta a gépet, sőt terhelés nélkül is lekapcsolt. Piros lámpa világít, gép folyamatosan sipol. Error.

Gép kuka kevesebb, mint 24 óra alatt. Gép vissza, csere.

Második példány

1. Első bekapcsolás után tölt sokáig. Ez rendben.

2. Feltöltés után egy 60-as izzót 20 percig volt képes tartani, holott elméletben 30 percig
kellene (-33% teljesítmény)

3. Kiderült, hogy a hozzá adott linux-os program a béka seggével egyenlő, használhatatlan. Áramszünet esetén azonnal leállítja a gépet, nem tartja egy percet sem. Tehát vettem egy 850VA-s UPS-t ami egy 24W-os teljesítményfelvételű eszközt sem képes 1 percig tartani. Kizárólag leállításra jó.

4. Windows alatt a saját program idönként minden üzenet nélkül kilépett. Mivel windows-ról beszélünk nem lep meg a dolog, jöhettek a user error-al. Ismerem a gépem és az állapotát, nem kellett volna kilépnie. (később lesz róla szó mi kavarja meg a programot)

5. Kerestem másik linux-os programot. A másik linux-os program egész használhatónak tűnik, de akadnak gondok az UPS-el amiket 6 nap alatt sikerült vele megfigyeltem. Bár nevetséges, hogy ehhez egy 3rd party cucc kellett.

6. Időnként eltűnik az USB kapcsolat. Ilyenkor a monitorozó log-ol veszettül, hogy baj van. Ha ilyenkor van áramszünet, nincs gép leállítás. Ha tippelnem kell, azt mondanám ilyenkor lépett ki a win-es program. Kizárólag UPS ki/be segített. Ez kapásból ellentétes a gép folyamatosan üzemeltetés céljával.

7. Tegnap ok nélkül leesett az akku töltöttség (visszajelzés alapján), ami fura módon lassan elkezdett visszamászni ~30-40 perc alatt. Led-eken ez nem látszott. Én 70%-nál lettem figyelmes erre. Ezzel annyi a gond, hogy leállíthatja a monitorozó program akkor is a gépet, ha nincs áramszünet. Tehát volt folyamatos monitorozás, de az usb kapcsolatot figyelve alacsony battery értékek jöttek amik lassan emelkedni kezdtek.

Összefoglalva:
- 2 eszközből egy működik úgy ahogy
- a hozzá adott linux-os program használhatatlan és régi
- a win-e program valamiért kilép (bár ez pont nem érdekel)
- usb kapcsolat időnként megszakad ki/be kapcsolás segít csak
- vagy az akku vagy a monitorozó elektronika hulladék

Nincs kedvem vesződni vele többet. Jelenleg több energiát és közvetlen/közvetett pénzt öltem bele, mint amibe egy esetleges áramszünet esetén a 2x4TB HDD Raid1 resync/rebuild kerül.
Az okok sem érdekelnek. Amit a pénzemért kellett volna kapnom (UPS + software) csak újabb problémákat okoztak.
Nos, ezért írtam, hogy szerintem nem ajánlott.

És, ha jól olvasom nem vagyok egyedül:

[link]
[link] -> [link] -> [link] => [link]

[ Szerkesztve ]

(#15308) TeeJay válasza #68216320 (#15307) üzenetére


TeeJay
félisten

Tuti valami alap gagyi akkuval adják :U
Eaton jobb?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15309) #68216320 válasza TeeJay (#15308) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen, szerintem is vacak akku lehet vagy eleve sokat állt lemerülve.

Most az van, hogy ezt is visszavittem. Átszervezem a dolgokat és azt hiszem lépek egy nagyságrendet árban. Lehet akku nélkül kéne vennem valamit és ahhoz külön akku-t.

[ Szerkesztve ]

(#15310) zsolt501 válasza TeeJay (#15308) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ott is ki lehet fogni hibásat, szintúgy mint az APC esetén is.
Sajnos egyre több gyártó próbál mindent megtenni hogy a költségeit lentebb szorítsa főleg alsóbb kategóriás termékeknél ami a minőség rovására megy a legtöbb esetben, illetve a minőség ellenőrzések is egyre jobban hátrább sorolódnak minden gyártónál alsóbb árkategóriában.
Van egy bizonyos ár szint ahol már nem garantálható a minőség csak a mennyiség...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15311) TeeJay válasza #68216320 (#15309) üzenetére


TeeJay
félisten

mielőtt vissza viszed nincs egy bika 12-13voltos DC tápod amivel az akkut imitálod felé?
akkut kivenném és rátolnék arra az oldalra egy tápot és úgy tesztelném
aztán ha tápra vígan megy akkor csak egy minőségi új akkut kell venned bele
ha táppal is lekapcsol akkor meg az egész cucc gyenge

én is meditálok egy olcsóbb szünetmentesen de pont ilyenbe nem szeretnék belefutni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15312) #68216320 válasza TeeJay (#15311) üzenetére


#68216320
törölt tag

Már visszavittem. Szétszedni pedig nem fogom az új terméket, mert sem ilyennel molyolni nem akarok, sem garanciát veszíteni.

Választok inkább másik terméket. Áthelyezem a szervert és mellé teszek egy kliens-t is. Így a kettő gépre elkülönítek ~100k pénzmagot és megpróbálok abból venni valami ups-t. Jó lenne olyan ami tuti jól megy linux-al és külön vennék jobb fajta akku-t hozzá.

(#15313) #68216320


#68216320
törölt tag

Berendeltem egy Eaton 5SC 750i UPS-t. A torony kivitelt. Ha az akku nem is tökéletes (persze halott ne legyen, mert akkor ez is megy vissza), de a manager jól működik (NUT elméletileg tökéletes vele) akkor veszek majd hozzá 2db plusz akkut.
Ez már tiszta szinusz jeles, PFC gond nem lehet.

Elméletileg kedden már kipróbálhatom, majd megosztom a tapasztalatokat.
Ez legalább rendesen dokumentált eszköz. 2db 12V/7Ah akku van sorban, tehát 24V-ról üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#15314) pippo76 válasza #68216320 (#15313) üzenetére


pippo76
tag

Tapasztalatokat majd megoszthatnad. Koszi

(#15315) TeeJay válasza #68216320 (#15313) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem nem sorba kötik a két akkut hanem párhuzamosan hogy 2x annyi ideig bírja
12V de 14Ah lesz így nem 24volt és 7Ah

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15316) code1005 válasza #68216320 (#15307) üzenetére


code1005
senior tag

Ugyan ezt szoptam én is be a 850EG-vel. Az első rögtön gari cserés volt, a második se túl acélos... Milyen linux-os progival próbáltad?

plata o plomo

(#15317) Cs1csó válasza TeeJay (#15315) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#15318) TeeJay válasza Cs1csó (#15317) üzenetére


TeeJay
félisten

illetve amiben dupla akku van ott dupla esély hogy bírni fogja
mert ha az egyik 12V alá esne még ott a másik :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15319) Cs1csó válasza TeeJay (#15318) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inverter mellé ezért ajánlok 1db nagy helyett inkább 2db "kisebbet"

(#15320) #68216320 válasza TeeJay (#15315) üzenetére


#68216320
törölt tag

TeeJay, csicso82: Mindig vitatkoztok velem :) Sorba van kötve.

[link] - video a 750-ről, 2x12V/7Ah - pontosan nem látszik az illesztés
[link] - video az 1000-ről 2x12V/9Ah - itt látszik az illesztés

Van még kérdés? :)

(#15321) Cs1csó válasza #68216320 (#15320) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y

(#15322) Starchm válasza Cs1csó (#15321) üzenetére


Starchm
őstag

Jellemzően ha több akksi van akkor direkt sorba vannak kötve, hogy kisebb áramerősség kelljen,mert kevesebbet fűt, kevesebb a veszteség stb.
Pl: APC smartoknál van amikor 2-4, van ahol asszem 8 akksi is talán sorba van kötve.
asd

(#15323) #68216320 válasza code1005 (#15316) üzenetére


#68216320
törölt tag

NUT

(#15324) TeeJay válasza #68216320 (#15320) üzenetére


TeeJay
félisten

benéztem
kíváncsi leszek az Eaton jobb lesz-e
igaz én az olcsóbb 5E USB-t néztem :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15325) code1005 válasza #68216320 (#15323) üzenetére


code1005
senior tag

De ez elméletileg nem kompatibilis a 850EG-vel...

plata o plomo

(#15326) #68216320 válasza code1005 (#15325) üzenetére


#68216320
törölt tag

Miből gondolod?

(#15327) code1005 válasza #68216320 (#15326) üzenetére


code1005
senior tag

Nincs a támogatott listán.

plata o plomo

(#15328) #68216320 válasza code1005 (#15327) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem olvastad el figyelmesen. :)

Egyrészt:

If your device isn’t listed
First, if there are other models by the same manufacturer, try their drivers. You may find that it "just works" or mostly works.
In either case, send in a report so this list and the driver can be improved.
Next, if you don’t find any match, there are a few drivers that have a good chance of working on random hardware. These are indicated in the Various entries above.
After doing that, if those aren’t working, you might try running other ones from the set to see if anything works. Sometimes you get lucky. Finally, if absolutely nothing works and your cabling is OK, try contacting the list and we will see what we can do for you.

Másrészt:

[link] - CP 1500AVR elektronika van benne, ami támogatott - [link] - a szokásos usbhid-ups driverrel. Nem kell a gyártó vackát sem használni.

[ Szerkesztve ]

(#15329) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Rendelnék szünetmentes akkut [link]

Melyiket lenne érdemes? Amit én néztem az a Genesis és a CSB, de a CSB-ből van 28W/cell-es meg 35W/cell-es.

Mennyivel jobb, erősebb a 35W-os, mint a többi?
A többi, mint pl a Genesis akkor hány W-os?
Esetleg más ajánlott akku?

Részemről a Yuasát, a Genesist és a CSB-t használtam eddig.

(#15330) Rhino666 válasza Rhino666 (#15261) üzenetére


Rhino666
őstag

A tapasztalataim az nJoy Cadu 850-essel első körben:

- 1 perc 280W-os fogyasztás, majd 2-3 perc 110W-os fogyasztás után még mindig 50% körül volt az akku, az aktív PFC-s Fortron Source FSP550-50SGGBA (~SilverStone SST-SX550) táppal szeretik egymást
- Windows 10 alól 0%-ot jelent USB-n keresztül töltés közben
- Zyxel NSA320S nem látja USB-n keresztül egyáltalán

Nem tűnik rossz vételnek összességében. :))

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#15331) Rhino666 válasza Rhino666 (#15330) üzenetére


Rhino666
őstag

BTW ahogy nézem, ez tulajdonképpen egy átcímkézett PowerWalker VI 850 LCD, szóval annyira nem lehet vészes. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#15332) #68216320 válasza TeeJay (#15324) üzenetére


#68216320
törölt tag

Műszakilag tökéletes az Eaton 5sc 750, de már vissza is vittem. A benne lévő ventillátor még kikapcsolt állapotban is iszonyatos hanggal süvít.
Egyszerűen nem lehet megmaradni egy helységben vele.
Teljesen indokolatlanul pörög valami 4000-6000rpm körüli fordulaton. A teljesen hideg levegőt nyomja kifele. Idiótán van megoldva nagyon. Ventit cserélni és bukni a garanciát pedig nem volt kedvem. Szóval ez is bukó lett nálam. :(((

(#15333) zsolt501 válasza #68216320 (#15332) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hát ha ilyen hibája van akkor nem nagyon írnám azt hogy műszakilag tökéletes, mert ez nem az, ez azért egy elég húzós hiba.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15334) #68216320 válasza zsolt501 (#15333) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igaz. Inkább akkor úgy volna helyes, hogy az ups funkciókat nézve nagyon klassz, de a ventillátor zajos. És ahogy olvasom kb az összes típusuknál. Oroszok már moddolták is, de én ezt passzoltam. Sajnálom, pedig nagyon tetszett.
Szerverteremben nem gond a zaj, de irodában, otthon már igen.

(#15335) peti931


peti931
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen szünetmentest: KStar KS-MP800LCD.

Ma hozta a postás, hagytam átmelegedni, most nemrég kapcsoltam be. A kék kijelző világít, de nem mutat semmit, semmi nem jelenik meg rajta. A hozzá kapott leírás nem ehhez a típushoz való. Van valakinek ilyen készüléke? Tudna valami tippet adni hogy kezdjek neki?

Másik dolog, hogy van hozzá egy CD, amin van egy UPSilon 2000 program. Megpróbáltam feltelepíteni, de egy serial numbert kér. De a szünetmentes S/N az hosszabb mint amit elfogad.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#15336) Cs1csó válasza peti931 (#15335) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek, bedugod a konnektorba és bekapcsolod majd kb. egy napig hagyod terhelés nélkül töltődni. Eszközöket csak ez után dugsz rá.

Itt egy PDF: [link] amiben végigvisznek egy telepítést van benne szériaszámos aktiválás is, írd be azt. :DDD

Itt van pár iránymutató hozzászólás: [link]

(#15337) peti931 válasza Cs1csó (#15336) üzenetére


peti931
csendes tag

Ok, akkor ezeket megcsinálom. De miért lehet az hogy az LCD kijelző nem mutat semmit, csak a kék háttérvilágítás világít?

(#15338) Cs1csó válasza peti931 (#15337) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet meg kell várni a teljes feltöltést, esetleg az adatok megjelenítéséhez meg kell a készüléken nyomni egy gombot.

Kapcsold ki majd be a UPS-t.

(#15339) lacoka


lacoka
csendes tag

Üdv!
Szünetmentes megoldással a gázkazánt és a lakás távolabbi részén üzemelő modemet és routert látnám el, valamint egy PC-t, a biztonságos leállításig. Erre a célra egy tiszta színuszos AVR-t vásárolnék, nagyobb akkumulátorral, hogy a kazán hosszabb áramszünet alatt is működhessen. Ezeket egy mellékhelyiségben helyezném el, melyben a gázkazán is üzemel.
A kérdésem az lenne, hogy okozhat -e vmi problémát az, hogy az utóbbi három fogyasztót ~20 méter vezetékkel tudnám rákötni a szünetmentesre?

[ Szerkesztve ]

(#15340) Starchm válasza lacoka (#15339) üzenetére


Starchm
őstag

Gyakorlatilag nem kéne, bár a biztonságos leállítás egy elég érdekes mutatvány lesz 20m távolságból.

(#15341) Franticfox válasza Cs1csó (#15295) üzenetére


Franticfox
tag

Kicsit megkésve, de kösz a választ :D

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#15342) Cs1csó válasza lacoka (#15339) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, de ahogy Starchm is írta, ha USB kábelen kötnéd össze a PC-vel a szabályos leállítás miatt akkor nemigen lesz jó, és a gyárilag akkuval szerelt UPS-ek jellemzően kisebb Ah kapacitású akkut tartalmaz, jellemzően 7-9Ah-ásat 1 vagy 2 darabot, a 150k-ás APC-ék tartalmaznak 2db 18Ah-ásat, azok esetén a hálózati leállítás is menne de mint írtam nem olcsó.
DE ha nem fontos a PC leállítás funkció ellenben a nagyobb akkut szeretnél akkor erre van megoldás: [link] ami egy inverter - gyakorlatilag egy akku nélküli UPS TISZTA szinuszos kimenetre képes és tetszőleges méretű (max 200Ah ) akkut vagy akkukat lehet rákötni, pl. 2db 28Ah elég komoly tartásra képes, pl. egy pár ilyen: [link]
Inverter 36k + akkuk 43k = 79k de ezért nem 36Ah, hanem 56Ah tartási képességű megoldáshoz jutsz, fele annyiért sem mint egy APC Smart.
Ez még akkor is sokáig elviszi a rendszert ha épp nem vagy otthon és a PC bekapcsolva maradt, persze ha otthon vagy és tartósnak ígérkezik az áramszünet akkor érdemes a PC-ét lekapcsolni akár a router-t is, hogy a kazán minél tovább bírja.
Ez a kombó nem valami dekoratív de ha erre a célra van egy mellékhelyiség ahol nincs szem előtt akkor oda ez kiváló választás lenne. Jellemzően ezt az invertert erre a célra is ajánlják többek között de elsősorban.

Franticfox

:D

(#15343) lacoka válasza Starchm (#15340) üzenetére


lacoka
csendes tag

Bocs, talán rosszul fogalmaztam. Nagyobb aksit azért veszek, hogy a kazán, modem, router hosszabb áramszünet alatt is üzemeljen. A PC csak akkor üzemel, ha itthon vagyunk. Ha áramszünet kövekezik be és az AVR aksira vált, akkor a folyó munkát elmentjük és lekapcsoljuk a gépet.
Amire a kérdésem vonatkozik, az az, hogy számít -e valamit az, hogy a szünetmentesre csatlakoztatott egyik fogyasztó mondjuk 1,5 , a másik meg 20-25 méteres vezetékkel lenne rákötve.

(#15344) Cs1csó válasza lacoka (#15343) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem okoz problémát ha a szünetmentes és a védendő eszközök távol vannak egymástól és ezt a távolságot egy sima hosszabbítóval hidalod át.

[ Szerkesztve ]

(#15345) lacoka válasza Cs1csó (#15342) üzenetére


lacoka
csendes tag

Dehát ezt írtam, nem? : "Vennék egy színuszos AVR-t nagyobb akksival."
A PC-t kézzel lekapcsolom, ha bekövetkezik az áramszünet, a lényeg, hogy a modem, router és főleg a kazán minél tovább üzemeljen.
Kérdésem továbbra is csak annyi, hogy számít -e valamit az, hogy a szünetmentesre csatlakoztatott egyik fogyasztó mondjuk 1,5 , a másik meg 20-25 méteres vezetékkel lenne rákötve.

(#15346) lacoka válasza Cs1csó (#15344) üzenetére


lacoka
csendes tag

Köszönöm.

(#15347) #68216320


#68216320
törölt tag

Na, végül tegnap vettem egy Eaton 5E 650i USB UPS-t. Faék egyszerűségű, semmi extra, nagyon régi konstrukció de gyönyörűen teszi a dolgát. Pontosan dokumentált, hogy milyen akku van benne, a dobozon fel van tüntetve az akku beszerelés és feltöltés időpontja illetve, hogy meddig hozható forgalomba. Linuxos monitor hibátlanul kezeli. Mivel nem akarom, hogy áramszünet esetén szinte az akku teljes lemerüléséig tartson egy pár soros script és már 50%-nál leállítom.
Nem melegszik, nincs venti, PFC tápjaim mindegyikével megy. Még kodegánnyal is :)
Ez megmarad. Egyetlen negatívum lehet, hogy a csipogóját nem lehet kikapcsolni (nekem nem sikerült) Nekem, nem gond, mert kap egy mod-ot (csipogó ki/be, 7 szegmenses akku feszültség kijelzés), de esetleg mást zavarhat.

[ Szerkesztve ]

(#15348) Cs1csó válasza #68216320 (#15347) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "csipogót" le lehet húzni - egy kis szerelés - és már nem fog csipogni. Most talán még nem piszkálnám nem is tudom pontosan hol van ez a csipogó bekötve de ha lemegy a gari akkor minden további nélkül.

Szoftverben nem lehet kikapcsolni? Az APC PowerChute Personal Edition program ezt tudja, bár én ott csak annyit állítottam be, hogy este 8 és reggel 8 között ne csipogjon, egyszer hajnali 3-kor keltett utána állítottam be. :DDD

(#15349) #68216320 válasza Cs1csó (#15348) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem érdekel ekkora összegnél a gari.
Szoftver tudja, de az ups nem sajnos. Mint mondtam nagyon fapados. Az usb kizárólag monitorozásra és ups shutdown parancsra jó.
Linux és NUT kombóról beszélek.
Viszont 100% natív támogatása van, ezért marad.
Akku is rendben van, bár a tegnapi első töltés alkalmával 7%-ról indult, na akkor megállt bennem az ütő. Mert ugye stanby akkunál gond, ha lemerülve áll. 90%-ig a szokott tempóval töltődött, de afölött iszonyat lassan. Kb 10 óra kellett a feltöltéshez. De feltöltött és ~35 percet vitte a gépet, míg leállította.
Viszont mivel butácska (öreg konstrukció) azonnal visszakapcsol, amint újra áramot kap. Ezeket a funkciókat sem engedi felülírni, ahogy a lowbattery értéket sem. De nem érdekes, scriptből már megoldottam. A pc auto poweron pedig kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#15350) #68216320 válasza #68216320 (#15349) üzenetére


#68216320
törölt tag

Most is lelassult 90%-nál a töltés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.