Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) Nortonor


Nortonor
csendes tag

Sziasztok!

Szünetmentes vásárlás előtt állok én is, a különböző PSU kalkulátorok szerint 550 körül eszik a PC konfig, az egészet pedig egy Corsair RM650x 650W Gold hajtja. Az UPS-re rádugnék még egy 37 wattos monitort, plusz az internetmodemet.

Mondjuk egy 1000VA 600W-os PowerWalker kiszolgálná ezt a setupot?
Vagy ez az APC Easy?

(#15652) Cs1csó válasza Nortonor (#15651) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen konfigod van, CPU, VGA? Ezzel a kalkulátorral is számold ki: [link] még ez is főlé lő vagy 10%-al.
Ha az elméleti max fogyasztás 500W alatt lesz akkor jó egy ilyen 1000VA-es UPS, ami ugye kb. 600W fogyasztásra képes.
De ha tényleg ilyen nagy fogyasztású a géped (egy közepes VGA-val szerelt gép is max 350W-ot eszik) akkor jobb lenne egy 1200VA-es UPS.

Amúgy a PowerWalker jobb.

(#15653) DarkChild


DarkChild
senior tag

Sziasztok!

Van egy APC Smart-UPS 750-em (SMT750I), amelyen van egy ethernet port is, az USB mellett. Most még USB-n van összecsatlakoztatva a gépemmel és azon keresztül menedzseli a PowerChute Business szoftver, de hamarosan egy kicsit távolabb helyezném el a gépemtől az UPS-t (10+ méter) és így már az USB-kapcsolat nehezen kivitelezhető.

Ezért arra gondoltam, hogy ha ethernet kábellel rádugom a routerre a szünetmentest, vajon a helyi hálózaton keresztül is látni fogja egymást a gépem és az UPS? Egyáltalán alapállapotban mire szolgál a szünetmentesen az ethernet port, mert én olyasmit is olvastam, hogy még valami plusz bővítőkártya kellene a szünetmentesbe, hogy hálózaton keresztül is lehessen vezérelni... szóval van némi bizonytalanság a kérdésben.

Vagy jobban járok, ha beszerzek egy kb. 10 méteres USB toldót, azzal nagyobb az esély a sikeres összekapcsolódásra? :U

Előre is köszi a súgást :)

(#15654) Nortonor válasza Cs1csó (#15652) üzenetére


Nortonor
csendes tag

i5-8600k (OC:5Ghz), GTX 1080, 4 ram modul, 5 vinyó. Ez csak 386-ot ad ki, ez az oldal dobott a 500 fölé, ugye itt részletesen be tudtam állítani mindent, a plusz USB eszközöket, ventiket és a két monitort. Tehát az elméleti maximális igénybevétellel számoltam. Szeretnék annyi ráhagyást, hogy ha később 9900-ra, plusz 2080-ra váltok akkor azért még úgy is elbírja.

(#15655) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#15626) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Megnéztem, hogy nekem POWERCOM 600VA 360W-os szünetmenteseim vannak.
Ahogy írtad, az új konfigurációm fogyasztása kb. 340W lesz.
Tetszik az Eaton, amit írtál.
Viszont azon gondolkozok, hogy kipróbálom ezt, hátha elbírja az új konfigot, mielőtt kiadnék pénzt az újért.
Szerinted érdemes egy próbát tenni?
Lekapcsolom az áramot, s megnézem, hogy bírja-e?

(#15656) LógaGéza válasza DarkChild (#15653) üzenetére


LógaGéza
addikt

Biztos, hogy Ethernet? APCken szokott lenni RJ50-es port (ami majdnem RJ45), amivel lehet soros porton/USBn keresztül egy speciális kábellel csatlakozni hozzá.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#15657) TeeJay válasza Nortonor (#15651) üzenetére


TeeJay
félisten

arra figyelj hogy ezek a UPS-ek max terhelésen 2percet ha bírnak
ha neked legalább 5perc tartalék kellene nagyobbat vegyél

nekem az Eaton 5e 850i USB DIN-ben 9Ah akku van és ugye mivel olcsó UPS alapból 80watt körüli fogyasztást már számol, mellé ha rátolom a gépet monitorral 160-170wattnál járok arra ír 20percet aminek inkább jó ha a felét tudja tehát a te fogyasztásoddal még az 1000-es is csak 2-3perc lesz inkább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15658) Cs1csó válasza DarkChild (#15653) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, "opcionális"-nak írják, lehet kell az a bővítőkártya, próbáld ki. Ehhez ahogy olvasom PowerChute Business Edition v9.5 jár.

Hálózaton menedzselhető soros- vagy USB-porton, illetve opcionálisan Ethernet-kapcsolaton keresztül. Része a Powerchute® Network Shutdown szoftver, mely kényelmes felügyeletet és ellenőrzést, innovatív energiamenedzsment lehetőségeket, valamint az operációs rendszernél kényelmes leállítást biztosít.

Nortonor

2 monitor is lenne? Lehet érdemes lenne egy nagyobb UPS - biztos ami biztos alapon - egy 1200-1500VA közötti: [link] [link]
Simán lehet 500W körüli fogyasztás, egy 600W tartásra képes nem sokáig tudná tartani ha épp izzasztod a vasat.

GEPESZ66

Normál használat mellett bírni fogja, de komolyabb terhelés pl. gépigényes játék vagy munka mellett már nagyon lerövidülhet a tartási idő. Szerintem komolyabb terhelés alatt csinálj tesztet mert ha így bírja 3-5 percig akkor normál használat mellett sem lenne gond.

LógaGéza

A hivatalos oldalon Ethernet portot írnak. (fentebb linkeltem a szöveget)

TeeJay

+1 előszőr 1 monitorral számoltam, de visszaolvasva úgy írta : Az UPS-re rádugnék még egy 37 wattos monitort
Tehát így jön a ki a két monitor.

(#15659) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Túlfeszültség védelem tv kábelre vagy usb-re van?
A szerverbe menne egy usb-s tv kártya es egy koax kábel azon keresztül. Van erre valami megoldás? Apc szünetmentes van így a gép védve, csak a tv kabeltol félek

[ Szerkesztve ]

(#15660) Nortonor válasza Cs1csó (#15658) üzenetére


Nortonor
csendes tag

Végülis annyira nem fontos a másodlagos monitor "életben tartása" áramkimaradás esetén, elég lenne a PC+elsődleges+modem kombó az UPS-re.

TeeJay

A 2 perc elég is lenne egy gyors mentésre és lekapcsra, a hosszabb áramszünetek szerencsére ritkák a környéken. Ami viszont gyakoribb és rendkívül bosszantó, azokat a néhány másodperces megszakítások, amit elsősorban szeretnék áthidalni egy UPS-sel.

Köszönöm mindkettőtöknek!

(#15661) Cs1csó válasza Nortonor (#15660) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit néztél PowerWalker 1000VA-es 25k, amiket ajánlottam 1500VA-es UPS kb. bő 10k-val drágábbak, szerintem ennyit megér a többlet, sőt erre minden - is - mehet elbírja. Még gyengülő akkukkal is valószínűleg jobban fogja bírni, DE ha fontos a költséghatékonyság akkor vedd a 25k-ás UPS-t és magánszemélyként, online rendeld és ha nem szuperál megfelelően akkor élj az elállás jogával. (töltsd fel rendesen - fél nap egy nap töltés idő terhelés nélkül - ezután dugj rá mindent amit akarsz majd indíts valami gépigényes játékot és csapd le a villanyt ha viszi akkor okés)

noorbertt

Ezt találtam: [link]

(#15662) DarkChild válasza LógaGéza (#15656) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nem tudom :U Ilyen a hátlapja, ebből meg nem mondom, melyik csatlakozó lehet.
Mindegy, szerintem egy USB-toldóval oldom meg, nem kísérletezgetek az Ethernettel :)

(#15658) csicso82: Köszi! Arra gyanakszom én is, hogy alapból nem tudja, hanem kell a kártya bele. Mindegy, azt most nem veszek, inkább elengedem a tervem :)

(#15663) Nortonor válasza Cs1csó (#15661) üzenetére


Nortonor
csendes tag

Kicsit a jövőre is gondolva valószínű a Legrand lesz a befutó. Azt írja kisülés, túlterhelés, rövidzárlat ellen is véd. A kérdésem az, hogy érdemes ettől függetlenül a túlfeszvédős elosztó után kötni és erre a gépeket, vagy mehet az UPS közvetlen a konnektorba és arra az elosztó?

Köszönöm a segítséget!

(#15664) LógaGéza válasza DarkChild (#15662) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szemre ennek több mint 8 érintkezője van (RJ45 8 érintkező, az RJ50 pedig 20 ha jól rémlik).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#15665) zsolt501 válasza LógaGéza (#15664) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az RJ50-es jó lesz 10 eresnek is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15666) Cs1csó válasza Nortonor (#15663) üzenetére


Cs1csó
félisten

Túlfeszültségvédős elosztót mindig közvetlenül a konnektorba dugd, és "bármit" ebbe. Mert ami már mögötte lesz azt így védi.
+ ha egy kvázi szinuszos UPS (mint amiket említettünk) és a védendő eszközök közé tennéd akkor egy áramszünet esetén amikor bekapcsol a UPS a kvázi szinuszt hálózati zavarnak érzékelheti a túlfeszültségvédős elosztó és leold.

Amúgy egy tiszta szinuszos UPS és a védendő eszközök közé be lehet tenni egy ilyet, de szerintem nincs értelme mert ha a UPS elé teszed akkor így már azt is védő sőt a UPS-ek nagy része is megbirkózik a túlfeszültséggel tehát így a védendő eszközöket már duplán véded.
Tehát kvázi szinuszos UPS-be csak sima elosztón keresztül csatlakoztass védendő eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#15667) DarkChild


DarkChild
senior tag

Egyébkét az feltűnt nektek, hogy az APC hogy megnyomta az ár író ceruzáját az utóbbi 1-2 évben? :((( Kb. 2 éve vettem a Smart-UPS 750-t, nem emlékszem már pontosan mennyi volt, de olyan 80e körül. Most meg ugyanez 110e Ft. :Y Aztán olyan 1 évvel ezelőtt vettem APC túlfeszvédős aljzatokat, darabját 3990-ért, most meg ugyanaz majdnem 5000 Ft. Azért ezeket a 10-20%-os drágulásokat szerintem még a szar EUR/HUF árfolyam, meg a rekord magas ÁFA sem indokolja...

(#15668) Cs1csó válasza DarkChild (#15667) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legnagyobb márka a UPS-ek piacán megtehetik, és meg is teszik. Annyi mentség, hogy a SMART család tagjait az USA-ban gyártják, a többi UPS-üket persze már ugyanott ahol a többiek is: Kínában.

(#15669) DarkChild


DarkChild
senior tag

Az enyémnek a dobozán úgy emlékszem hogy "Made in Philippines" feliratot láttam :DDD Szóval lehet, hogy hamisítvány, mert mint tudjuk, ami nem "Made in China", az hamisítvány :D

(#15670) TeeJay válasza DarkChild (#15667) üzenetére


TeeJay
félisten

Eaton is jó márka sokkal jobb áron, bátran veheted azt is, nekik is van túlfeszvédő cucc meg UPS is bőven

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15671) Starchm válasza Cs1csó (#15668) üzenetére


Starchm
őstag

Szerintem csak a regi smartok voltak usa-ban gyartva.
De igaz, mivel piacvezeto marka ezert ilyen csodas az arazasa.

(#15672) Cs1csó válasza Starchm (#15671) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, itt volt róla szó korábban akkor utána is néztem, de fene tudja mit variálnak.

(#15673) grabber válasza DarkChild (#15667) üzenetére


grabber
addikt

A Forint gyengülése miatt mindenhol ez tapasztalható

(#15674) LógaGéza válasza zsolt501 (#15665) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ekkora elírásom még úgy se volt ma. :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#15675) libus


libus
őstag

Sziasztok!
Van egy APC Easy UPS BV 1000VA szünetmentesem. [link]
Tegnap volt nálunk 1mp-es áramszünet és nem hidalta át. :( :W
Folyamatos sípolásba kezdett, és vissza se adta az áramot miútán azaz 1m múlva visszajött az áram.
Ki kellett kapcsolnom, és kb. 20mp múlva kapcsoltam vissza, és akkor helyreállt, azaz adott áramot...
Ezt megcsinálta múltkor is, azt hittem gyenge már az aksija és rendeltem bele új 9A aksit. Ekkora volt benne.
270W volt terhelést nem bírt ki. :(((
Van fogyasztásmérőm, így tudom pontosan, hogy mennyi.
Mi a bánat baja van? :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#15676) Cs1csó válasza libus (#15675) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, vidd el egy szervizbe - elvileg még kell lenni rá garanciának az árukereső szerint csak másfél éve forgalmazzák itthon - vagy vegyél egy újat, esetleg másik típust.

(#15677) lp4EverLaci


lp4EverLaci
csendes újonc

Hi! Próba képen vetem egy ilyet [link] és 1 hete sajnos este lemegy sokszor áram azaz feszültség 230V-rol 220v 217v-ra ilyenkor apc LE1200I-nél 251-250V mérek az egy kicsit magas.De eddig jól megy miden,remélem bírja PC ezt.

(#15678) Cs1csó válasza lp4EverLaci (#15677) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi a kérdés? Amúgy a "hivatalos" 230V-tól felfelé és lefelé mondjuk 10% eltérés még kb. belefér, ez nem fogja tönkretenni az eszközeidet.
Ami már nem jó feszültség pl.: 150V alatt vagy 280V felett. (tehát mondjuk 210-250V között normális)

Amúgy HA nagyon fontosnak tartod a precíz feszültségtartást akkor egy ONLINE típusú UPS-t kell venni aminek a folyamatos akkumulátoros üzem miatt folyamatos tiszta szinuszos kimenete van és stabilan tartja a 230V-ot.

[ Szerkesztve ]

(#15679) lp4EverLaci


lp4EverLaci
csendes újonc

Azért eset erre a választás mert ami van a CyberPower BU650E sajna az aksija nem bírja mert tetőtéren vagyok az 1 évet sem bírnak ki mert sajnos nyáron 26-30°C mert az akku csak max 25°C bírnak ezért vetem meg ezt apc LE1200I. :)

[ Szerkesztve ]

(#15680) Cs1csó válasza lp4EverLaci (#15679) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az kellemetlen - mármint nyáron - amúgy az is egy megoldás, hogy veszel egy Online-t és valamelyik alsóbb szinten tárolod - ahol hűvösebb van és nem zavar senkit, mivel az Online-nak van némi hangja - és onnan egy sima elektromos kábellel vezeted fel a szobádba.

(#15681) libus válasza Cs1csó (#15676) üzenetére


libus
őstag

Rájuk írok, hogy itt zala megyében hol tudom beadni, mert valami nem oké vele. :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#15682) eight válasza eight (#15616) üzenetére


eight
senior tag

Üdv,

Megjött a Legrand Keor-M 600VA, még egyszer köszönöm szépen a segítésget. Holnap fogom kibontani/felszerelni.
Kérdés: a kettő, csak túlfeszvédős (tehán nem UPS-es) aljzatába be lehet dugni túfeszvédős elosztót, vagy inkább dugjam a Keor-t az elosztóba?
Az a gond, hogy ahová Kerül a Keor, ott már van rögzítve egy túlfeszvédős elosztó, tehát kicsit bonyolúltabb lenne azt is cserélni, viszont nem vagyok benne biztos, hogy be lehet e dugni az elosztóba a szünetmentest (pontosabban, hogy a többi, az elosztóba csatlakoztatott nagyobb fogyasztású eszköz földelése, kezdeti áramfelvétele milyen hatást váltana ki).

Előre is köszönöm szépen.

(#15683) Cs1csó válasza eight (#15682) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom biztosan, elvileg nem gond, ha igaz csak annyit csinál, hogy a túlfeszültség esetén leold és kész kb. mint egy túlfeszvédős elosztó. Amúgy egyszerűen próbáld ki, egy asztali lámpával is letesztelheted mert nem az a lényeg, hogy a védendő hogy bírja, hanem hogy a feszvédős elosztó mit fog produkálni, azt meg egy asztali lámpával is tesztelni lehet.

Amit tudok: KVÁZI szinuszos UPS-be nem szabad feszültségvédős elosztót dugni mert egy áramszünet esetén ha a UPS átvált akkumulátorra a kvázi szinuszt a feszültségvédős elosztó hálózati zavarnak érzékelheti és egyszerűen lekapcsol így a rá dugott eszközök áram nélkül maradnak.
Tehát az alap koncepció, sorrend: fali konnektor - túlfeszültségvédős elosztó - UPS - sima elosztó (vagy közvetlenül) - védendő eszközök

DE én tiszta szinuszos UPS után sem kötnék feszvédős elosztót, én mindig csak a fali konnektorba közvetlenül így minden eszközt amit már belé dugunk tud védeni.

(#15684) eight válasza Cs1csó (#15683) üzenetére


eight
senior tag

Rendben, köszönöm szépen. Akkor a túlfeszvédős elosztóba fogom bedugni a Keor-t, aztán kicsit tesztelgetek. :R

(#15685) eight válasza Cs1csó (#15683) üzenetére


eight
senior tag

Köszönöm szépen, minden rendben volt.
Tapasztalatok:
- Van benne egy nagyon erős kék led, azt leragasztottam fehér szigetelőszallaggal, azon keresztül is látható a fénye, viszont úgy sötétben már nem világítja be a szobát az asztal mögül.
- A gari az bukni fog sajnos, mert amikor legközelebb lesz időm és a közelébe jutok, akkor ki kell majd operálni belőle a hangiadó egységet valahogy: Sípol amikor esemény van, ami szerintem nem igazán kívánatos, amikor pl.: egy szobával arrébb alszanak az emberek, akiket hajnali 3-kor pont nem fog érdekelni ha éjjel elmegy 1 másodpercre az áram.

(#15686) Cs1csó válasza eight (#15685) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Nem kikapcsolható a hangjelzés? Öreg hiba, még a mai napig elkövetik a gyártók. Egyszer én is belefutottam hajnali 2 körül volt egy áramszünet azt se tudtam mi van, szerencsére nekem vot akkor hozzá szoftveres vezérlésben erre opció: reggel 8 és este 8 között kikapcsoltam a hangos riasztást egyéb időpontban meghagytam.

(#15687) letix


letix
aktív tag

Üdv a szakiknak!
Kis technikai segítséget kérnék.

Tervezek otthonra UPS beszerzést, 1db kábelmodem, 1db switch, 1db arm-os kisgép és 1db shuttle minigép (120W adapter) kiszolgálását biztosítja a lehető legkevesebb fogyasztás mellett akkor, amikor a 230V-ról jövő tápellátás biztosított. Egyáltalán kb mennyivel kell kalkulálni? A neten elég megosztott infókat találok.
Adapteres eszközöket egyáltalán rá szabad kötni UPS-re?
Nincs szükség usb csatlakozási lehetőségre meg leállítási funkcióra.

Egyelőre ezeket találtam:
APC Back-Ups 500VA
APC Back-Ups ES 400

Ki mit javasol?
Köszönöm!
udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#15688) Cs1csó válasza letix (#15687) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia.
1. a UPS "saját" fogyasztása sokmindentől függ:
- UPS teljesítménye
- elektronika minősége
Általában 20-50W között szokott lenni - ezeről olvastam itt a fórumban - de lehet függ a rá kötött eszközök számától is, ha képes a UPS feszültségszabályozásra és a gyakoriak a feszültségproblémák akkor az is közrejátszhat.
Sajnos a védelemnek mindenképpen van ára.

2. van némi veszteség is ami hatványozott a kiszolgált eszközök számával ezt úgy szoktam szemléltetni, hogy 10db 10W-os eszközt kevesebb ideig fog tudni tartani mint 1db 100W-os eszközt. Nálad lenne 4 eszköz ami már nem kevés.

3. az adapter nem jelent semmit pl. egy notebooknak is sokszor külső tápja van vagy pl. a monitoromnak is van egy adaptere ami átalakítja az áramot a neki megfelelőre.

Úgy saccolom az összfogyasztásod kb. 200-250W lehet maximum, jobb lenne egy legalább 600VA-es UPS-t venni. minimális árkülönbség van az alsó szegmenben.

[link] [link] [link] [link]
Az első 3 esetén kelleni fog egy sima elosztó mert nincs rajtuk elég konnektor
A 2-ik és a 3-ik között a különbség, hogy a 3-ason van USB-s port a kommunikációra ami neked nem szükséges de minimális árkülönbség miatt ezt is idevettem ha mégis úgy vagy vele legyen rajta legalább egy eszközt le tud állítani szabályosan
A 4-iken van 4db akkuval védett konnektor ezért lehet ideális (2 aljzat pedig csak túlfeszültségvédős)

Amiket linkelté nem rosszak bár:
- kicsi a teljesítményűk
- drágák
- az ES 400-as Offline típus - régebbi konstrukció ma már általános otthoni felhasználásra a Line-iteraktív típusok a jellemzőbbek.

(#15689) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Használt APC SUA2200RMI2U 65-ért akkuk nélkül szerintetek megéri?

(#15690) ANOka válasza Stanley-B. (#15689) üzenetére


ANOka
őstag

Nézd/nézesd át az elektronikát egy szakival. Ha az rendben van/könnyen javítható (pl. pár régi kondi kicserélésével), akkor sztem igen.

(#15691) Stanley-B. válasza ANOka (#15690) üzenetére


Stanley-B.
őstag

vétel előtt sajnos nemigen lenne módom elvinni átnézetni :(

(#15692) frpeter válasza Stanley-B. (#15689) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ha működik akkor nagyjából reális az ár.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#15693) ANOka válasza Stanley-B. (#15691) üzenetére


ANOka
őstag

Használt autót is az eladó bemondására veszünk? Nem visszük el átnézetni szervizbe?
Persze a te dolgod.

(#15694) Cs1csó válasza Stanley-B. (#15691) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 frpeter
HA működik, ha nem tudod még ki sem próbálni akkor csak abban az esetben ha ismered az eladót.

(#15695) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Kéne valami olcsóbb szünetmentes itthonra az apróbb áramkimaradások áthidalására. Egy alapjáraton bőven 100W alatt fogyasztó PC-t, egy 50W körüli monitort, egy modemet, egy routert, meg egy erre kötött külső vinyót eresztenék rá. Pár percnél többet nem kellene bírnia, mert ha látom, hogy hosszabb a szünet, akkor lekapcsolok mindent.

Még mindig jó választás az Eaton 5E 850i USB DIN ~20 ezerért (pár darabot vettem már a munkahelyre), vagy nézzek inkább valami komolyabbat?

Ez tud kommunikálni a PC-vel, hogy automatikusan leállítsa, amikor nem vagyok itthon?

Egyébként milyen kábeleket adnak hozzá? Kell azt is vennem, ha a fenti dolgokat akarom rákötni?

Köszi! :R

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#15696) Cs1csó válasza vond (#15695) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, az jó választás, nem tudom milyen kábelt adnak vele, esetleg kérdezd meg TeeJay-t ő vett nemrég ilyet de lehet olvassa is ezt és válaszol.
(egy "nyomtató kábel" - USB - kell hozzá a PC-s kommunikációhoz, ezt nem hiszem, hogy adnak hozzá, és mivel csak egy schuko csatlakozó van rajta ezért kelleni fog egy SIMA (NEM túlfeszültségvédős) elosztó.

(#15697) TeeJay válasza Cs1csó (#15696) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem ugye 5e 850i USB DIN van de
csak egy 80centis IEC-320-C14 kábelt adnak hozzá tehát ha nincs PC tápkábeled pluszban akkor közel kell tenned a géphez és a gép tápkábelével meg a UPS-t dugod be
nálam azóta is gyönyörűen teszi a dolgát, semmi baj vagy anomália nem volt vele
igaz azóta csak 1x volt 1perces leállás de szépen futott minden
legalább 9Ah akku van benne gyárilag így azt az 5percet tudja amire nekem szükségem van, ha meg ettől több lenne leállítja a szoftver

szoftver kicsit fapados mert W mérés eléggé túl van számolva
a load az már talán valósabb %-ban
viszont ki lehet kapcsolni szoftverben az áramszünet esetén sípolást
illetve be tudod állítani mennyi perc UPS üzem után állítsa le a gépet vagy azt hogy mennyi hátralévő akkukapacitás esetén állítsa le

én inkább a fix üzemidőt tettem 5percre hogy ne kavarjon be a százalékos visszajelzés
tökéletes :R
a LED fénye sem zavaró, elé tolom a kis puffot és nem látom éjszaka
földre tettem a PC asztal alá a laminált padlóra, szerintem tud szellőzni így hosszú életű lesz

ja még valami, tökéletesen hangtalan, semmi cicergés vagy sípoló kondi nincs benne
kussban van :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15698) letix válasza Cs1csó (#15688) üzenetére


letix
aktív tag

Köszönöm a részletes választ és a tanácsokat is!
UPS-eknél nincs valami attributum ami pontosan ezt az állapotbeli fogyasztást adja meg? Akku pakk teli, és a hálózatról mennek a gépek.. Azt sem tudom mire keressek, idle consumption, meg ilyesmire nem találok nagyon semmit..

Köszi!

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#15699) Cs1csó válasza letix (#15698) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudok róla, titkolják.

(#15700) Stanley-B. válasza Cs1csó (#15694) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Lehet elengedem akkor. Normálisan nem tudnám kipróbálni előtte eszközökkel. Kár, mert amúgy eléggé kéne most, de azért 400-ért új nem.

(#15693) ANOka: jogos amit írsz, ezt nem is vitatom, csak egy 40 kilós UPS-szel szerintem nem sok eladó lenne benne, hogy na akkor induljunk szakihoz átnézetni itt és most.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.