Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#551) Protezis válasza VladimirR (#547) üzenetére


Protezis
őstag

Őszintén?
Szám.grafból hogy nézett ki az OpenGL és Postscript tanulásom? Mindegyikre rászántam 2 napot, amit a kötprogi írás tett ki. (és elfogadhatóan sikerült az opengl zh, ps-ből ma írtam)
Meg lehet csinálni.
Azt akarod, hogy mondják el egy adott nyelv lehetőségeit, beépített fontosabb függvényeit, a valós életből vett programozási feladatok megoldásait? Haverom Gamfon ezeket tanulja. Megírt egy Java chatprogit, de nem tudja, mi az a gráf.
Mire van nagyobb esély: (bár most nem, de) később képes leszek megírni egy Java chatprogit, vagy hogy ő később tudni fogja, mi az a gráf (meg mondjuk ismerni fogja a legfontosabb gráfalgoritmusokat)?
És ha kicsit bonyolultabb dolgokat akarsz csinálni, mint egy chatprogi megírása, akkor bizony inkább matekozz, algoritmusokat tanulj. Alga kötprogi írásánál mibe botlottam? A Counter Strike botok mozgásának leírására. És kérlek gráfokkal működik.
5 év nem elég arra, hogy mindent megtanítsanak. Utána kell járni a dolgoknak. (vagy kivágnak). Ilyen egyszerű.

Ezt a hsz-t - bár E/2-ben írtam - nem konkrétan neked szántam.

(#552) VladimirR válasza Protezis (#551) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem, nem akarom, hogy minden egyes nyelvvel evekig foglalkozzunk (sot, imho a pro1 / prog2 paros egyik resze folosleges)
pl adatbazisok: nem tanitanak szinte lofaszt sem, csak nagyon az alapokat - nemto0m, valahogy nem vagyok kibekulve a dolgokkal

p.s.: egyebkent talalo az e/2, valoban kivagnak

(#553) Protezis válasza VladimirR (#552) üzenetére


Protezis
őstag

Mi miatt vágnak ki? :((
És mióta van technikus rang? :F


Gondoltam kinyomtatom a vizsganaptárat. Csak épp van egy kis probléma. nincs benne a táblázatban a kurzus neve... csak a kódja. Végülis igaz: tanuljam meg kód szerint, mi?
És mikor édsanyám kérdezi, miből fogok vizsgázni, a válasz ez lesz rá: I302e01
Persze olyan fontos adatok, mint hogy Képzőhely: Szeged, meg létszám, benne vannak. Szánalmas.

[Szerkesztve]

(#554) VladimirR válasza Protezis (#553) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kalkulus
technikus meg ugy egy honapja vagyok, Panther-ral egyutt

(#555) maszat válasza VladimirR (#554) üzenetére


maszat
senior tag

Kalkulus, hm, finom. :)
Egyre inkább azt hiszem, hogy aki elsőre nem képes letenni a tárgyat, az már utána sem fogja. Ezt az alábbiak miatt mondom:
Jött egy csomó ismerős az egyetemre programozó meg műszinfó szakra. Tavaly kezdtünk. Nos, 3-unknak (ismerttség függvényében 6-an is) sikerült a kalkulus tavaly, majd az azt követő kalkulus 2 is elsőre (nem a vizsgák számát tekintve, hanem mint tárgyat :DDD ).
5-en idén újra megpróbálkoztak a tárggyal több, de inkább kevesebb sikerrel. Ebből 4-en már a gyakorlaton elszálltak, csak 1valaki mehet vizsgázni. (Ez a valaki tavaly is mehetett vizsgázni, csak addigra már nem izgatta magát az egyetlen vizsgája miatt, így megbukott.)

(#556) Protezis válasza maszat (#555) üzenetére


Protezis
őstag

Igen, ez szerintem is megfigyelhető, de vannak kivételek (mint én :) )

(#557) maszat válasza ALI_G (#545) üzenetére


maszat
senior tag

Most van egy elsős albitársam (műszaki infós ~= PTM+fizika, meg pár dolog), és programozásból nagyon szivatják őket. Olyan kötprogokat adnak, amihez épp, hogy alapokat adnak gyakorlaton...

És láttam kb 6 kötprogit, amit kérnek, de nem voltak vészesek. A többsége könnyen megírható, elég hozzá a leadott tudás. Hogyha nem, akkor pedig lehet segítséget találni. Hogy megint a nagy bölcs szóljon belőlem: Előfordul az is, hogy azért nem tudja valaki megírni a progit, mert nem bízik magában és/vagy nem gondolja át rendesen. Pedig ha jól átgonodolná a feladatot, akkor rájönne, hogy hogyan is kellene megírni. Pl megkaptam az első kötprogim és azt sem tudtam, hogy mit kéne csinálni. Úgy gondoltam nagyon nehéz. Aztán találtam valami túlbonyolított megoldást hozzá. Végül eljutottam odáig, hogy azt nem adhatom be, mert érdekes lett volna. Megerőszakoltam magam és megcsináltam a talált példa alapján, de sokkal egyszerűbben annál. Aztán rájöttem, hogy milyen egyszerűen meg lehet írni. :DDD

Protezis
Az első évben sikerül valami tárgyad?

[Szerkesztve]

(#558) Protezis válasza maszat (#557) üzenetére


Protezis
őstag

Első félévben semmi. (2-ban ámétok persze sikerültek)
Azóta fizika2 kivételével minden sikerült. Lekopogom.
Most gondolkodok, hogy átmenjek -e Műszaki Informatikáról PTM-re. Nem tudom mit csináljak. A dilemmám részletesen néhány hsz-szel feljebb. Te mit gondolsz erről, tudsz valamit javasolni?

(#559) maszat válasza Protezis (#558) üzenetére


maszat
senior tag

A villamosmérnökök miket tanulnak? (úgy általában)
Mert ezt nem tudom. :B

(#560) ALI_G válasza maszat (#557) üzenetére


ALI_G
veterán

Azt én is aláírom, hogy a progi elolvasása után egyből meg is ilyedt a gyerek...de egy kicsit helyrepofoztam a lelki világát, majd egy kis indulási pontot is adtam neki, hogy nagy vonalakban hogy is induljon el (még se vagyok azért akkora tapló, bárki bármit gondol ;] ), s lám a héten elég jól elhaladt vele (2. kötprog), sőt...lehet még be is felyezi időre. Az előző kötprogjánál sokat segítettem, mégsem jött neki össze (a végén már én írtam, de nem sikerült - kevés volt az idő...stb.).
röviden, kevesebb segítséggel, de több önbizalommal kis rámutatással képesek azért megírni - legalább is eddig úgy néz ki :D -

(#561) _Petya_ válasza ALI_G (#560) üzenetére


_Petya_
őstag

A kötprogi témához: szobatársam ( PTM I.) mindkét kötprogijánál kihás volt a bíró kiértékelőprogramja... azért ez már gáz, nem?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#562) _Petya_ válasza _Petya_ (#561) üzenetére


_Petya_
őstag

kihás = hibás...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#563) ALI_G válasza _Petya_ (#561) üzenetére


ALI_G
veterán

Erről én is hallottam. Egy másik haveromnak meg olyanok voltak, hogy folyton visszadobta, hogy hibás eredmény. Megnéztem én is, és lóf*szt volt hibás. Az eredmény mindig tökéletes volt (A tanár álltal küldött tesztelemekre). A feladat nem volt teljesen egyértelmű. A végén már olyan teszteseteket irattam bele, hogy az már tényleg még az időjárást is figyelembe vette szinte, de még akkor is hibával visszadobta a bíró. A gyak tanára meg simán elfogadta, mert az eredmények jók voltak, csak tán vmi le nem írt bemeneti hiba, vagy mijaszösz volt, amit nem kezelt le...lol ez a rendszer.

(#564) Protezis válasza maszat (#559) üzenetére


Protezis
őstag

Ezt találtam. Tanterv: [link]
Szóval rengeteg műszaki, fizikai dolgot.

(#565) _Petya_


_Petya_
őstag

Volt ma valaki grafika elővizsgán?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#566) _Petya_ válasza _Petya_ (#565) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Nálatok az ETR-ben, firefox alatt működik a vizsgáknál at Át innen-Át ide funkció?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#567) Protezis


Protezis
őstag

iETR fórummotorja nem kezeli le a html kódot. Beszarááááás :Y (előző tudta)
Most jópáran elpoénkodnak vele, majd megnézném, mi lesz velük. Szánalmas az egész. :(

(#568) VladimirR válasza Protezis (#567) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rendszerfejlesztesed van? ott is elegge megy ez a moka az eloadas foruman
egyszeruen nem igaz, hogy ennyire szar legyen egy rendszer

(#569) Protezis válasza VladimirR (#568) üzenetére


Protezis
őstag

Nincs. De állítom, hogy ez a Kovács Márton Gábor arra veri a f.szát, hogy bizony Ő találta meg ezt a hibát, és most prog2 fórumban szépen leírja, hogy is kell megcsinálni egy biztonságos fórumot ( most épp a html tagek kivédésével foglalatoskodik), és biztos mindenki fasza gyereknek tartja őt. Ez az egész az év poénja: szar a rendszer, egy félkegyelmű rájön, osztja az észt, és b.sznak kijavítani a hibát. Kész.
(Megjegyzem meg se fordult a fejemben, hogy nem védi ki a html-t ez az új iETR. Az előző lekezelte.)

(#570) _Petya_ válasza Protezis (#569) üzenetére


_Petya_
őstag

A legújabb poén pedig az, hogy állítólag addig nem enged új vizsgát felvenni, amíg nincs fent az ETR-ben az előző eredménye... Tehát ha 2 hétig ül rajta az oktató, 2 hétig nem vehetsz fel újabb vizsgát... (én nem tudtam kipróbálni, nézzétek meg ti is)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#571) ALI_G válasza _Petya_ (#570) üzenetére


ALI_G
veterán

Ha 2 hétig nem javítja ki akkor nem is vagy már köteles elfogadni a jegyet (ha jól tom).
Meg nem is tom mennyi idő áll a teacher rendelkezésére h kijavítsa, de 1 hétnél kevesebb az biztos.

(#572) Protezis


Protezis
őstag

''Könyvcsekket'' valahol fel tudnám még használni? Mert most esett le, hogy a TIK-ben a jegyzetboltban máig lehetett levásárolni. :O

(#573) _Petya_ válasza Protezis (#572) üzenetére


_Petya_
őstag

Akkor az a pénzt sajnos buktad...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#574) maszat válasza Protezis (#564) üzenetére


maszat
senior tag

Köszi.
Ahogy elnéztem, a villanymérnökök csak ízelítőt veszek programozásból. Mondhatni a progamtervezők komplemetere. :DDD

Elgondolkodtató, amit mondtál.
A műszaki informatika valahogy a kettő között van valahol félúton (egy kicsit ez, egy kicsit amaz). Nem tudom, hogy ez előny-e vagy hátrány, de az tény, hogy sok ilyen (vagy nagyon hasonló) szak van a többi egyetemen is.

De speciel én nem volnék hajlandó progtervmatra menni. Akar a fene napi 12 órát a gép elött roskadni a hét 6 napján (jobb esetben). :U

(#575) Protezis válasza maszat (#574) üzenetére


Protezis
őstag

Beadtam a szakváltást, majd megnézzük, mi lesz.
Köszi azért a véleményedet. Idővel elválik, melyikünk járt jobban. :)

[Szerkesztve]

(#576) maszat válasza Protezis (#572) üzenetére


maszat
senior tag

Tévedsz.
A könyvtámogatást december 23-ig lehet levásárolni.
Ma mentem a Tik-be, hogy felhasználjam a maradék kedvezményt. Szóval ez biztos.

Amúgy sok sikert a PTM-hez :DDD

(#577) Protezis válasza maszat (#576) üzenetére


Protezis
őstag

Ez jó hír! Köszii! :)
Akkor veszek is valami valszám könyvet. Sz@rt se tudok még :D
Tavaly kalkulus2-höz akartam könyvet venni, de gondoltam megpróbálom előbb fénymásolónál:
- Holnapra kész lesz
- Az későőő :DDD
Most jó lenne nem így kicentizni :B

Ja, holnap prog2 vizsga... YES!

Köszi a jókívánságot! Remélem átvesznek.

(#578) _Petya_ válasza maszat (#576) üzenetére


_Petya_
őstag

Akkor tévedtem, bocs. Mindenesetre nem lehet átvinni köv. félévre.

Tudja valaki, mikor utalják a karácsonyi pénzt?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#579) Protezis válasza _Petya_ (#578) üzenetére


Protezis
őstag

Holnap! :)

(#580) _Petya_ válasza Protezis (#579) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm, már láttam az ETR-ben is. :C

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#581) Protezis


Protezis
őstag

Na most vásároltam le a könyvtámogatást. Mint ne mondjak, nem sok választásom volt. Vettem egy valszám gyakkönyvet (1500), a maradékot pedig jobb híján linux könyvre (3500) pazaroltam (később jól jöhet - sorry linux-fanok :D ). Egyszerűen semmi választék informatikai témakörben. Kiszúrják a szememet XP sulis könyvekkel. Amik meg jók lennének, 6-700 Ft-ba kerülnek.

Aki még nem vásárolta le, ma menjen, ha jól tudom 17.00-ig vannak nyitva, legalábis fél füllel ilyet hallottam.

(#582) _Petya_


_Petya_
őstag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#583) maszat


maszat
senior tag

BUÉK! (és jó tanulást mindenkinek a józanodás után :DDD )

(#584) _Petya_ válasza maszat (#583) üzenetére


_Petya_
őstag

Neked is BÚÉK, és persze minden infós kollégának is! Sok sikert mindenkinek a vizsgákhoz!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#585) ALI_G


ALI_G
veterán

dettó, minden szépet és jót idénre is, sok jó izgi vizsgát :)
üdv.

(#586) _Petya_ válasza ALI_G (#585) üzenetére


_Petya_
őstag

Izgi vizsga az meglesz, holnap architektúra 5-ödször, most már 45 gyakponttal, remélem meglesz... bár az eddigi 4-et is tudtam, csak hát kedves M.E. nyilván el se olvasta a dolgozatomat...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#587) _Petya_ válasza Protezis (#575) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem tudod véletlenül, mikorra lesz eredménye a szakváltásnak?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#588) Protezis válasza _Petya_ (#587) üzenetére


Protezis
őstag

Remélem mikor majd be kell iratkoznom, már tudni fogom, milyen szakon is vagyok :U

(#589) PuFFoK


PuFFoK
tag

Unalmamba mindjárt kinézek valami jó kis szakot az SZTE-n :)

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#590) ALI_G válasza _Petya_ (#586) üzenetére


ALI_G
veterán

nekem 44 van, remélem én is átmek végre. Te mennyit tanultál rá?

(#591) Protezis válasza _Petya_ (#586) üzenetére


Protezis
őstag

Akkor valószínűleg a tuti kegyelem 2-esről épp lecsúszol (feltéve, hogy nem sikerül a vizsga)
Ezt ALI-nak nem mondom, mert idegbajt kap a végén :DDD
Egyébként meglett?

(#592) ALI_G válasza Protezis (#591) üzenetére


ALI_G
veterán

:O :( csak 1 kérdésre tudtam a választ a MIC x hülyeségét nem tanultam meg :( legközelebbre azt is bevágom, hogy szakadjon szíjel X Y.

(#593) _Petya_ válasza Protezis (#591) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen, 3-as lett. Tanulni nem sokat tanultam rá, csak kb mindnenhez hozzá tudtam szólni valamit. A tapasztalatok alapján az a lényeg, hogy mindenhova írj! Ha egy kérdésre semmit nem írsz, általában séróból rávágja az 1-est. Egyébként kifogtam egy könnyű vizsgát, a csütörtöki rohadt nehéz volt, az nem sikerült volna.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#594) _Petya_ válasza ALI_G (#592) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen, a MIC valóban baromság. Ennek ellenére tudni kell, legalább nagy vonalakban. pl:
Mic-2 : Mic-1 + IFU + A sín
Mic-3: Tárolók a sínek közepén, ezért 3 pipeline
Mic-4: Mic-3 + más társzervezés, így 7 pipeline
Erről már lehet rizsázni, és M.E.-nek az kell.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#595) ALI_G válasza _Petya_ (#594) üzenetére


ALI_G
veterán

én csütörtökön voltam :( asszem mic 2 volt, meg vmi p2 a másik csoportban. Mindkettőben volt 1-1 egyszerű kérdés, ami ment is, csak hát, pontosan ahogy arod, ha nem írsz mindhez, akkor karó, szevasz tavasz...

(#596) ALI_G


ALI_G
veterán

szgraf vizsga 2001.12.10, gyerek kommentál vizsga után:

A vizsga lezajlásáról: 30-an vágtak neki ennek is. De a tanár első bejelentése után:

''Az egyes is bekerül az indexbe...''

a fele elment. Röhögtünk odafent a bejáratnál, hogy lesz ez még így se, második bejelentés:

''Kérem üljenek az első két sorba...''

erre a maradék fele is elment. Sacc per kábé így maradtak 7-en.

Ráadásul így is két csoport lett. Felváltava diktálta a kérdéseket, a kérdések között adott egy percet a válaszra. A 10. kérdés után várt még egy kicsit, kb. 1 perc, majd azonnal beszedte. Na itt két emberke sajnos feladta a küzdelmet a vérszomjas fenevaddal :( - érthető módon
Megmondta az A és a B tételeket, adott még egy 30 percet a kidolgozásra. Belült az 5-6. sorba és lesett fentről, mint a zsákmányra vadászó sas, aki a végén ''éhenhalt'' (nem bukott le senki puskával, talán mert nem tudtak puskázni :( Mi meg közben elhúztunk, mivel meg volt, ami érdekelt bennünket

(#597) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Szegedi emberke, akinek van WOW-ja ( eredeti ), az legyen oly kedves, privi rám.

(#598) _Petya_ válasza Arhquis (#597) üzenetére


_Petya_
őstag

Keresd meg Szabó Tamást, a kalkulus rémét! Neki biztos van, előadáson szokott beszélni róla...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#599) Protezis válasza _Petya_ (#598) üzenetére


Protezis
őstag

:DDD

(#600) Arhquis válasza _Petya_ (#598) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Ez komoly?

És még én nem jártam előadásra? :D

LOOOOOOL :Y

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.