Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#4001) fravik válasza T.Peter (#4000) üzenetére


fravik
tag

hogy miért vannak különválasztva... jó kérdés! :)
erre én is kíváncsi lennék!

nem tudom, hogy hogy viselkednek az Eötvös kolis hallgatók, de feltételezem náluk nem a buli az első, második... :D
bár ott is biztos vannak kivételek! én mindenesetre nem vágyom - és nem is kerülhetek - ilyen közegbe! :)

Nem, a főgólyák - mind a ttik-s, mind a kolis gt-ben - bármely évfolyamból kikerülhetnek (legalábbis én így tudom)! Viszont a felsőbbéveseket jobban szeretik, ha jelentkeznek, több tapasztalatuk van és idősebbek is... Igen, jelentkezni kell, ennek menete mindenhol más...

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#4002) T.Peter válasza fravik (#4001) üzenetére


T.Peter
őstag

A másik 2 koleszról tudsz valamit?

(#4003) 8nemesis8 válasza T.Peter (#4002) üzenetére


8nemesis8
veterán

Öthalmit ismerem, elég jó lenne a koli, de a város szélén van.Ez a legnagyobb hátránya, talán a legolcsóbb is, de a központ onnan 15perc és utána még suli 5-7perc, tehát nem kevés.
Sajnos csak 1 busz jár oda ki.

[ Szerkesztve ]

(#4004) fravik válasza T.Peter (#4002) üzenetére


fravik
tag

az Öthalmi Diáklakásokról én sem tudok sokkal többet... még soha nem jártam ott, de hallottam, hogy elég kényelmes, viszont nagy hátránya a központtól való távolság, ami egy nagyobb dugó esetén elég nagy szívás!

A Móra Ferenc koli szintén Újszegeden van, a Herman koli mögött. Előnye, hogy mindkét oldala csendes, nem főút mellett fekszik. Tanulási/bulizási szempontból - a mások által mondott dolgokra alapozva - a Károlyi és a Herman között áll.
Sajnos pontosabb infókat nem tudok ezzel kapcsolatban mondani.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#4005) T.Peter válasza fravik (#4004) üzenetére


T.Peter
őstag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek. :R

(#4006) 8nemesis8 válasza T.Peter (#4005) üzenetére


8nemesis8
veterán

NIncs mit :)
Majd buliban találkozunk ;)

[ Szerkesztve ]

(#4007) fravik válasza T.Peter (#4005) üzenetére


fravik
tag

szívesen! jól mondja a kolléga... majd buliban találkozunk!! :D

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#4008) T.Peter


T.Peter
őstag

(#4006) 8nemesis8, (#4007) Fravik: Remélem is. :)

[ Szerkesztve ]

(#4009) DoL válasza fravik (#4001) üzenetére


DoL
csendes tag

Én ismerek pár eötvösös arcot, és tök átlagosak, de lehet, hogy csak szerencsém volt ;)

Btw üdv mindenkinek, itt új vagyok, mérnök infon meg lassacskán másodéves. Ja, igen, és lány :U

(#4010) snow.man


snow.man
csendes tag

Csak csütörtökön lesznek ponthatárok és máris így pörög a fórum? :)
Mondjuk szokás szerint nem nagyon kell izgulnia annak, aki szte-ttik-ra jelentkezett, valszeg megint a béka feneke alatt lesznek a ponthatárok (~minimum közeli)...

(#4011) T.Peter válasza snow.man (#4010) üzenetére


T.Peter
őstag

Ennek esetleg valaki tudja az okát, hogy miért ilyen alacsony? Miért éri meg nekik?

(#4012) ivjoe válasza DoL (#4009) üzenetére


ivjoe
tag

Kuriózum. :)

http://lorem.hu

(#4013) ivjoe válasza T.Peter (#4011) üzenetére


ivjoe
tag

Mert az emberek nagy része nem ttk-ra jelentkezik, a ponthatárokat ha tippelnem kéne úgy lövik be kb, hogy veszik az adott szakra jelentkezőket, azt mondják, hogy felvesznek 100 embert és a 100-nál húznak egy vonalat. a 100. ember pontszáma lesz a határ?

http://lorem.hu

(#4014) DoL válasza ivjoe (#4013) üzenetére


DoL
csendes tag

Én is ezt hallottam. Hülyék lennének nem felvenni a max. létszámot, mikor fejkvótát kapnak "utánunk" :)

(#4015) ivjoe válasza DoL (#4014) üzenetére


ivjoe
tag

Én nem hallottam, csak tippeltem hogyan számolhatják. :)

http://lorem.hu

(#4016) T.Peter válasza DoL (#4014) üzenetére


T.Peter
őstag

Én is erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#4017) 8nemesis8 válasza ivjoe (#4013) üzenetére


8nemesis8
veterán

Kb így számolják és mivel elég nagy a keretlétszám, így elég alacsony pontszámmal vesznek fel, holott nagyon nem könnyű a suli szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4018) Arhquis válasza 8nemesis8 (#4017) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Igen, így számolják a dolgot.

Plusz vegyük hozzá azt is, hogy akik olyan elvetemültek, mint mi, azok közt nem mérvadó a humán tágyakban szerzett kiváló eredmény. Meg lusták is vagyunk egy kicsikét. ;)

És mivel sok infósnak roszabb a felvételi pontja, így lesz az egész határ sokkal alacsonyabb.

Más:

Igen, a Károlyinál elírtam. Van a 10 szintes és a 2 szintes. Hülyeséget nem akarok írni, de úgy tudom, minden szint koedukált. A nagy épület első szintjét családok és más külön jogosultságú emberek lakják. Az a épület első szintje pedig túristáké. (mindig legyen borbontód, a középsulisok sosem hoznak, és bontásért cserébe lehet egy pohár nedüt kérni ;) )

És azért kerültem oda, mert az egyes viller miatt jó a közlekedés, és Gólyatábor miatt is beleszerettem az épületbe, és oda adtam be a jelentkezésemet. A mai napig nem bánom, hogy lehúztam ott egy évet, és a szívem szakad a mai napig a rettenetesen jó bulik miatt. De tudom magamról, vagy tanulás, vagy koli. :S

Lehet visszamegyek, ha lesz egy szökőévem! :D

Az meg nem biztos, hogy pöccre összekerülsz a haverjaiddal, de egy kis utánajárással minden megoldható. Feltéve a az érintettek is hajlandóak kiköltözni máshová.

(#4019) 8nemesis8 válasza Arhquis (#4018) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nagy keretlétszám= sok felvehető emberke
Sok felvehető emberke= sok pénz egyetemnek :D

Szóval elég egyszerű az indok szerintem. Viszont elég nagy a szórás, csak nagyon kevesen végeznek általában, ami nem is baj, mert így megőrzik a diploma értékét.
Viszont elsőre ponthatár alapján könnyűnek tűnhet itt tanulni, holott szerintem nagyon nem az.

(#4020) DoL válasza 8nemesis8 (#4019) üzenetére


DoL
csendes tag

Szerintem egyre többen végeznek, legalábbis ennek az esélyét látom folyamatosan: lassacskán már boldog-boldogtalant átengednek bizonyos vizsgákon, utána meg valahogy majdcsak meglesz nekik a többi is :F

[ Szerkesztve ]

(#4021) 8nemesis8 válasza DoL (#4020) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen!?
Most pl előző félévben kalkulusból hallottam, hogy UV-n nagyon sokan mentek át:D
De nem volt véletlen.
De azért ott a logika alga, amiken szerintem nem lökdösik az embereket át.

(#4022) DoL válasza 8nemesis8 (#4021) üzenetére


DoL
csendes tag

A hálót meg se említeném, ami jobban feltűnt, az pl. az analízis volt. De teljesen igazad van, lesz itt még alga/logika/számtud :D

(#4023) 8nemesis8 válasza DoL (#4022) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én is csodálkoztam, amikor megláttam ANÁL jegyemet. KO 5 :D
Nem akartam lehinni, de idén születtek jó jegyek szép számmal.
Egyébként, meg egyre többen fognak végezni, majd pár évig szerintem, mivel ugye pl MI-n most lesz először végzős hallgatóság, akik csúsznak jövőre vagy utána végeznek...

(#4024) corinne válasza snow.man (#4010) üzenetére


corinne
újonc

De még nem is annyira az jövendőbeli elsősök aktívkodak, az majd csak ezután jön.:)

@DoL: üdv :DDD

:)

(#4025) Orionk válasza DarkByte (#3981) üzenetére


Orionk
senior tag

pontosítva: http://alberletszeged.hu/

(#4026) fravik


fravik
tag

sziasztok!
tudja vki hogy mikor kezdünk idén? tudom, nagyon rossz erre gondolni így a nyár közepén, de kíváncsi lettem...kari naptárat néztem, még nincs új!
tavaly szeptember 1-jén kezdtünk, de idén 31-e esik hétfőre... csak nem???? :F

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#4027) DoL válasza fravik (#4026) üzenetére


DoL
csendes tag

Szeptember 7-én :C

Egyébként van már új: http://vista.cc.u-szeged.hu/tanrend/doc/tev_naptar_2009-2010.htm

[ Szerkesztve ]

(#4028) fravik válasza DoL (#4027) üzenetére


fravik
tag

köszi! ezt nem találtam meg... :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#4029) DraXoN


DraXoN
addikt

Engem az Öthalmi Diáklakások érdekelnének :) tudtok róla valamit? esetleg van valaki aki ott száll meg? :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4030) ivjoe válasza DraXoN (#4029) üzenetére


ivjoe
tag

Sosem voltam még ott, de azt mondják nagyon pöpec.
Viszont nagyon messze van, oda ki nem költöznék. :(

http://lorem.hu

(#4031) DoL


DoL
csendes tag

Jut eszembe, tudna valaki pontosabb infokat adni (mit kell teljesíteni) ezekről az szv-kről?

- Drágakövek
- Hulladékkezelés-hulladékgazdálkodás
- Alternatív energiaforrások
- Bevezetés a csillagászatba x.

(#4032) 8nemesis8 válasza DraXoN (#4029) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerintem is jó koli, haverom lakik és ott nagyon elégedett.
Viszont tény, hogy központ onnan 15-17perc és suli még legalább 5-7 szóval elég sok időt felemészt ez az utazás.
Egyébként legolcsóbb koli.

(#4033) 8nemesis8 válasza DoL (#4031) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hulladékkezelés-hulladékgazdálkodás

Tavaly felvettem elsősként:)
5üs kaptam olyan másfél óra tanulással;)
Egyébként fele órán ott kell lenni és akkor lehet internetes vizsgát tenni.

(#4034) fravik válasza DoL (#4031) üzenetére


fravik
tag

a Drágakövek kurzust én már teljesítettem! nekem nagyon tetszett, ha érdekelnek a drágakövek, a különböző csiszolt és csiszolatlan gyémántok, különböző királyok/királynők felbecsülhetetlen értékű kincsei, illetve érdekel ezeknek egy átlagos ember számára is érthető földrajzi vonatkozásai (szerkezet, felépítés...), akkor a kurzust neked találták ki!

A Tanár úr is nagyon rendes, az előadása érdekes és a prezentációk nagyon látványosak, szépek!
A félév elején kapni fogtok egy kb.80 kérdésből álló kérdéssort, amit a félév során saját magadnak is ki tudsz (kell) dolgozni (taktika: fontos, hogy folyamatosan jegyzeteld a válaszokat, mert nagyon elcsúszol a végére és nem marad idő a végén, illetve nehéz megtalálni a kérdésekre a választ!) az előadások tartalmából (minden kérdésre megkapod a választ előadáson!)...

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#4035) snow.man válasza T.Peter (#4011) üzenetére


snow.man
csendes tag

Igen, azért ilyen alacsonyak a ponthatárok, mert kb. annyian jelentkeznek első helyen az infós szakokra, mint amennyi a keretszám, ergo szinte a legrosszabbul teljesítő diák pontszáma lesz a határ. Ezen csak az tudna változtatni, ha túljelentkezés lenne a helyekre, az meg egyelőre nem jellemző, bár most egész sokat emelkedett a jelentkezők száma tavalyhoz képest (hozzá kell tenni, hogy a tavalyi év katasztrófa volt)...

Szabadon választhatókkal majd én is fogok érdeklődni szerintem, ha aktuális lesz. :)

(#4036) DoL


DoL
csendes tag

Köszi, ez sokat segített! :) Komolyan mondom, nem szenvedtem annyit szarral/opkuttal/bármivel, mint ezekkel a szerencsétlen xa-s és gazdasági tárgyakkal... sosem fogom megérteni, minek nekem MI-n 20 kreditnyi gazdasági marhaság :F :Y

(#4037) fravik


fravik
tag

Nekem ezek a szabadon választható tárgyaim voltak már:
- Barátságos mikrovilág, ellenséges mikrovilág II.
- Természeti katasztrófák fizikája
- Drágakövek
- Információszabadság és adatvédelem (ez speckoll.)
- Számítógépes statisztika
- Mindennapjaink kémiája
- Üvegtechnika
- Szabadegyetem - Szeged
- Információs társadalom

Ha vkinek ezekkel kapcsolatos kérdése van, szívesen válaszolok!

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#4038) DoL válasza fravik (#4037) üzenetére


DoL
csendes tag

Az Információs társadalom érdekelne, ha ráérsz majd. :)

(#4039) snow.man válasza fravik (#4037) üzenetére


snow.man
csendes tag

Szerintem nagy segítség lenne mindenkinek, ha mindegyikről írnál egy keveset. :)
Csak a lényeget: mennyire kell bejárni, mennyire érdekes és mik a teljesítési feltételek...

(#4040) 8nemesis8 válasza DoL (#4038) üzenetére


8nemesis8
veterán

Információs társadalom
Nekem is volt.
Hát kamu, de azért egyik másik előadás élvezhetó volt.
Eléggé interaktív az előadás, zene , klipp(filmből).
TIKes vizsga van és hát ez sem nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#4041) 8nemesis8 válasza snow.man (#4039) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mindennapjaink kémiája
Erről annyit tudok írni, hogy minden hónapban 1házi feladat van, előadás kötelező:)
Este van, de érdekes is eléggé, tehát megéri elmenni.
Elővizsga van jó jegyek születnek de nem ért érteni kicsit a kémiát.Elővizsga írásban történik.
Szóbeli a vizsga.

(#4042) fravik válasza snow.man (#4039) üzenetére


fravik
tag

Akkor igyekszem mindegyikről egy keveset írni (lehet nem fog menni!! :D)

Barátságos mikrovilág, ellenséges mikrovilág II.
--- Bejárás: mi nem jártunk be, meg is szívtuk, éppen hogy csak 2-est kaptunk
(előzmény: mindenki azt mondta, hogy a tárgy potya 5-ös és ki lehet puskázni...lehet, hogy ez volt régen, de azóta nagyon keményen figyeltek, szinte lehetetlen volt!!)
--- Vizsga: van elővizsga írásban, azt hiszem 10-12 kérdés röviden megválaszolva (ha minden igaz, a vizsga is csak ennyi)
--- Ha érdekel a biológia és a "barátságos mikrovilág" (én ellenségesen voltam, ott vírusok, baktériumok...stb voltak), akkor vedd fel, egyébként ne!

Természeti katasztrófák fizikája
--- Bejárás: nem kötelező, de erősen ajánlott
--- Vizsga: nincs elővizsga, az írásbeli vizsga úgy zajlott, hogy 2 katasztrófából kaptunk 1-1 kérdést (úgy húzták ki, hogy az aznapi vizsgán éppen melyik 2 katasztrófa)
--- Kinek ajánlom: akit érdekelnek a természet különleges jelenségei, mint a tornádók, felhő-és csapadékképződés, villámok, El Nino, földrengések, cunamik, vulkánok...stb. és ezek alapvető fizikai háttere, mindenképpen érdemes felvenni
--- Minden óra más katasztrófa, más előadóval
--- Fizika alapismeretek nem ártanak (legalább középiskolai szinten), de nem feltétel

Drágakövek (már írtam róla néhány szót néhány hsz-szel feljebb)
---- Bejárás: nem kötelező, de ajánlott a jegyzetelés miatt (lsd. feljebb)
---- Elővizsga: írásbeli, a 80-100 kérdés közül kb. 20-25-re kell válaszolni
---- Vizsga: szóbeli, Tanár Úrral kell elbeszélgetni :)
---- Nagyon érdekes és látványos, megéri felvenni (nagyon nehéz, sokan akarják felvenni
--> Tanár úr hajlandó egyezkedni, ha lecsúsznál a kurzusfelvételről

Információszabadság és adatvédelem (ez speckoll.)
---- Bejárás: összesen !!3 előadás!! a félév során, a megjelenés kötelező (katalógus)
---- Vizsga: nincs
---- Elővizsga: kiosztott témákról (2) kell egy hosszú (több oldalas) esszét írni
---- Elég uncsi az előadás, de megéri a 3 kreditért! Az esszét jól kell megírni és nyerő vagy!

Számítógépes statisztika
---- Csendes Tibor (KöSzi-ről lehet vkinek ismerős) tartja, nagyon jófej volt, szerettem járni az órára
---- Az alapok után az SPSS programban kell dolgozni, együtt oldjuk meg a különböző egyszerűbb statisztikai feladatokat.
---- Bejárni nem kötelező, de pluszpontot ér!! nagy előny, ha mindegyik órán bent vagy! akár +1 jegyet is jelent! katalógus van!
---- Van elővizsga (amit megelőz egy próba-elővizsga :D), amin 2 elméleti kérdést és 4-5 feladatot kell megoldani SPSS-ben!

Mindennapjaink kémiája
---- Mint mondták, be kell járni, néha van katalógus
---- Elővizsga nem vészes, kisebb kérdésből van egy jópár (asszem 2-3 A/4-es oldalon)
---- Vizsga: szóbeli
---- Érdekes az előadás, jegyzetelni ajánlott

Üvegtechnika
---- Nagyon jó elfoglaltság!
---- 3 alkalom egy félévben, azt hiszem 3 órás (nagyon gyorsan eltelik)
---- A nevében is benne van, hogy üveggel kell dolgozni, formázni, alakítani
---- Kézügyességre szükség van, de az 5-ös sztem garantált :)

Szabadegyetem - Szeged
---- A honlapján van sok információ
---- A lényeg, hogy 12 alkalomból (asszem) 8-ra kötelező bejárni - a diákigazolványt leolvassák be-és kimenetelkor! Minden előadáshoz raknak fel a Coospace-re kérdéseket (5 db), amely kérdéssorok közül 12/8-nak hibátlannak kell lennie az 5-öshöz.
---- Mindig más az előadó (mindig más téma és mindig más tudományterület), tévéfelvétel és fotózás van

Információs társadalom
---- próba előadássorozatként indult, nem tudom folytatják-e
---- én BTK-soknak ajánlom, akik szeretik/elviselik hallgatni 2 órán keresztül a beszélgetést a semmiről
---- az előadások a TIK-ben voltak, néhányszor voltunk bent, online vizsga van a TIK-ben

Ha valakinek ezeken kívül kérdése van, vagy vmi nem érthető teljesen, írjon bátran! :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#4043) 8nemesis8 válasza fravik (#4042) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez az üvegtechnika nagyon jól hangzik.
Merre tartják az órát és előadó esetleg?

(#4044) DarkByte válasza Orionk (#4025) üzenetére


DarkByte
addikt

danke schön :)

A szabadon választhatóak én is figyelem. Nekem jó pár olyan kellene amire lehetőleg nem nagyon kell bejárni, mert így hogy dolgozom nem kívánok rohangálni feleslegesen. :U

(#4045) fravik válasza 8nemesis8 (#4043) üzenetére


fravik
tag

Oktatók:
Asbóth Cs., Halász J.
Terem: Központi üvegtechnika (ahogy mész a Kiss Árpád teremhez, jobbra be kell menni az ajtón, majd egyenesen le kell menni a lépcsőn, majd balra ütközésig! :D

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#4046) 8nemesis8 válasza fravik (#4045) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, Halász-t ismerem, jó arc nagyon.
Ez érdekesnek hangzik, lehet majd felveszem ha éppen lesz rá időm.

(#4047) snow.man válasza fravik (#4042) üzenetére


snow.man
csendes tag

THX! :)

(#4048) fravik


fravik
tag

valakinek van vmi tippje, hogy idén mennyi lesz a ponthatár?
mérnök infón:
nálunk 2 éve még 90 volt (meg is lepődtünk) a régi rendszerben... tavaly az új rendszerben 163 (ez nem túl kevés??)
sztetek emelkedni fog, vagy csökkenni?
várom a tippeket, aztán csütörtökön minden kiderül /vagy mindenki derül!! :D/

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#4049) 8nemesis8 válasza fravik (#4048) üzenetére


8nemesis8
veterán

Most ahogyan néztem 3. legkeresettebb a mérnök-inf
Szerintem minimálisan talán növekedni fog a ponthatár, de még így is alacsony lesz az tuti.

(#4050) Frenky89 válasza fravik (#4048) üzenetére


Frenky89
őstag

Én bőven 200 alá tippelném mind a 3 infó szakot.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.