Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#1001) Protezis válasza L|zsidoboz (#1000) üzenetére


Protezis
őstag

privi ment

(#1002) Feggsej


Feggsej
újonc

Hály!

Gazdaságinfó szakra készülök, és érdeklődni szeretnék, hogy az első félévben hogy történik a tantárgyfelvétel, illetve mennyire tudom ilyenkor összeállítani az órarendemet? Vagy ilyenkor még fix órarendet adnak?

Üdv. Fegg!

(#1003) L|zsidoboz válasza Feggsej (#1002) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

ETR-en fel kell venni őket.
Csak sajnos ilyenkor már a jobb időpontokon lévő órákon nincs hely... :(

Good to be good, but better to be lucky.

(#1004) Feggsej


Feggsej
újonc

De már első félévben is tudok órarendet összeállítani?

(#1005) L|zsidoboz válasza Feggsej (#1004) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

igen

Good to be good, but better to be lucky.

(#1006) Feggsej


Feggsej
újonc

A programozás alapjai gyakorlati órákat valamiért nem tudom felvenni, pedig nem ütközik semmi mással. Senki nem vette még fel, előfordulhat, hogy még korai lenne? (1. félév) Az összes többi tantárgy OK! :F

Más: A kurzus elszámolása gomb mire való?

(#1007) ALI_G válasza L|zsidoboz (#1005) üzenetére


ALI_G
veterán

elvileg nem, mert a TO szabályozza az elsősöknek. Legalább is tavaly így volt.

(#1008) L|zsidoboz válasza ALI_G (#1007) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

ezt hogy érted? :U


Félévhez nem kötött tárgyak közül melyiket érdemes választani első félévben? :U

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#1009) ALI_G válasza L|zsidoboz (#1008) üzenetére


ALI_G
veterán

úgy, h ők megadtak egy névhez tartozó órarendet, amin csak pénzért lehetett változtatni. Mindenkinek fix volt.

ámét közül ami tetszik, azt vedd fel, ha szaktárgy, akkor vigyázz, mert van olyan aminek pl van előfeltétele, de aminek nincs, annak is van amelyiket felsősöknek ajánlják, mert kell hozzá ez+az tudásban, csak az etr nem kéri.
tesit mindenképp érdemes felvenni, meg ha van időd, akkor nyelvet.

(#1010) ALI_G


ALI_G
veterán

belépek ETR-be éjfélkor. nem raktak fel semmit. na mondom nyasgem akkor. Pötyögök, teljesség teszt vagy mi, lezár, felnyit. oszt látom, hogy felrakták amit kellett, csak 10 perc késéssel... :W

(#1011) Feggsej


Feggsej
újonc

Szeretnék a kötelező tantárgyakon kívül 1 plussz tantárgyat is felvenni, de az új, ajánlat alapján menüpont alatt találhatók közül 1-et sem engedélyez, pedig nincs semmi ütközés, vagy ilyesmi.... Mi lehet a gond? :F

(#1012) L|zsidoboz válasza Feggsej (#1011) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

van rajta üres hely?

Good to be good, but better to be lucky.

(#1013) Feggsej válasza L|zsidoboz (#1012) üzenetére


Feggsej
újonc

Egyenlőre az összes hely szabad, egyébként számítógépes statisztika a tárgy neve.

(#1014) Feggsej


Feggsej
újonc

Más: Diszkrét matematika gyak. vezetők közül kit ajánlanátok leginkább?

(#1015) PazsitZ válasza Feggsej (#1014) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mondjuk Waldhauser Tamás :F ?

- http://pazsitz.hu -

(#1016) Rommel6600 válasza PazsitZ (#1015) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ehh, róla nem igazán azt hallottam hogy fel kéne venni nála bármit is :)

(#1017) PazsitZ válasza Rommel6600 (#1016) üzenetére


PazsitZ
addikt

Akkor lehet keverem valakivel :F . De nekem dimat 2-t ő tartotta, úgy rélik nem volt olyan rossz :F , bár nem tudom, rég volt...

- http://pazsitz.hu -

(#1018) ALI_G válasza PazsitZ (#1015) üzenetére


ALI_G
veterán

waldhaunál a gyak bukási arány dimat 2-ből volt vagy 80 % elsőkörben...A javítót már az előadónál kellett írni, ott meg átment mindenki, csak minimum ponttal nehéz a vizsga. Nála semmiképp se ajánlom
(ajánlaná más hallgatóknak a kurzust? NEM!!! :DDD)

[Szerkesztve]

(#1019) L|zsidoboz válasza Feggsej (#1014) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

A sz.gépes statisztikán mindkét esetben már betelt a 30 fő... :U
x/y esetén x az eddigi jelentkezők száma, y pedig az üres helyeket jelöli.

Good to be good, but better to be lucky.

(#1020) ALI_G válasza L|zsidoboz (#1019) üzenetére


ALI_G
veterán

egyébként ez kötelező? Mire épül?

(#1021) ALI_G


ALI_G
veterán

azt mondja már meg még vki, hogy az MSN live miért nincs telepítve a kabinetben, vagy ha igen, akkor hol találom, és a sima régi MSN miért nem tud bejelentkezni?

(#1022) Rommel6600 válasza ALI_G (#1021) üzenetére


Rommel6600
őstag

Esetleg webmessenger? Igaz elég fapados és semmi feleslegeset nem tud, és nem csillivilli, de chatelni pont jó.

Amit még nem néztem a kabinetben: ha gaim vagy vmi hasonló van linux alatt akkor az is jó lehet

szerk: lehet más a gond: [link]

[Szerkesztve]

(#1023) ALI_G válasza Rommel6600 (#1022) üzenetére


ALI_G
veterán

web msn-t próbáltam, asse jön be. Most kaptam a tippet, hogy ebuddy.com-ot használjam.

(#1024) azbest


azbest
félisten

nyáron is volt több alkalom, hogy az egyetemi hálózat külföld felé szinte teljesen lehalt (google és néhány oldal bejött, de 6-8kbyter/sec vagy teljes halál is megesett többinél)

Most is valami ilyesmit tapasztalok... nem tudom mit cseszhettek el.. vagy valami gerinchálózati hülyeség lehet-e...

(#1025) DarkByte válasza ALI_G (#973) üzenetére


DarkByte
addikt

Nah úgy tűnik hogy ez nem csak nekünk szúrta a szemünket, hanem közülünk páran elmentek és szúrták a HÖKösök szemét is :DDD

''Tisztelt TTIK-s hallgatók!

Az előző félévekben tapasztalt problémák miatt módosul az ösztöndíjszámítási rendszer. Mivel a legtöbb szakon aránytalanul megnövekedett a felvett kreditek száma, mindenképp változtatnunk kell.

Továbbra sem térnénk el a kreditindex alapjaitól, de a következő félévtől (2007/2008 ősz) az előző; rendszerhez képest jobban számítana a jegyek minősége.

Ami legfontosabb, hogy az ideális 30 kredit környékére próbáljuk az ösztöndíj/befektetett munka arányt maximalizálni, így senkinek nem kell minél több kredit felvételére törekednie csak a jobb ösztöndíjak miatt. Vagyis a 30 kredit körüli jól teljesítő hallgatókat jobban támogatná a rendszer, mint a sok kreditet felvevő, de gyengébb érdemjegyet szerző hallgatókat.

Megértéseteket előre is köszönjük:

TTIK HÖK
''

Az egyetlen gond ezzel az hogy csak az idei félév után kapott ösztöndíjra lesz ez érvényes, a mostani ösztöndíj a ''régi'' rendszer szerint számítódik.. wunderbar. :W Bár annyiban igazuk van hogy most meg a 70 kreditet felvevő mazochisták ostromolnák őket ha ilyen élesen váltottak volna. :P

Más: szerettem volna idén megcsinálni a Hálózati oprendszerek szakirányos tárgyat, de az első előadáson mondták hogy azok akik kijelölték a Szoftverfejlesztés szakirányt maguknak, Ők elsőbbséget élveznek így mi adjuk le (vagy 30an), mert sokan nem tudták felvenni akiknek muszály is lenne. Mindezt Csütörtökön mondták el, 4 nappal a zárás előtt :((( Nade most jön a poén, én nem voltam képben ezzel a szakirányválasztásos dologgal kapcsolatban, az elmúlt évben még lehetett ETRben szakot választani a megfelelő menüpont alatt. Írtam egy szép levelet a TOs néniknek, és kaptam is választ (köszönöm még1x nekik ha olvassák :D). A lényeg: a szakirányválasztás megszűnt, mindenki úgy vegye fel tárgyait amilyen szakra kíván menni. Csodálatos, most akkor ezt hogyan vitassam meg az oktatóval mikor a hétvégén már tárgyzárás van, most pedig Péntek van és készülök hazamenni. Bár sajnos hely sincs, úgyhogy mindenképpen marad a helyette felvett opkut2, csak hogy ne unatkozzak ha épp nincs bonya, mestint vagy kösziből dolgom :W

[Szerkesztve]

(#1026) DarkByte válasza ALI_G (#1021) üzenetére


DarkByte
addikt

Hasonló gondokkal küszködöm. A héten összesen egyszer sikerült bejelentkeznem, akkor is csak a nagy közös dühöngőből. :D Egyébként a webmessenger jó megoldás, vagy linux alatt még szóba jöhetnek a fent írtak bár a Kopete nálam néha igen szépen be szokott fagyni :( Az új Skype sem megy a régi Debian-ok alatt, fordítani kellene gondolom forrásból, mert az új static verziók már az újabb lib-eket tartalmazó rendszerekhez valóak (az új csillivilli gépekre feltett kék hátteres Debian-on el is megy; sorry, de Linux terén nem vagyok túlzottan otthon, verziókat nem követem például, de azt hiszem ez az Etch újdonsága :B ). A sávszél problémát én nem mindig tapasztalom, pl. Skype telepítő 19MB kb. 5 mp alatt leért a gépre ahol ültem, de persze már én is láttam operátorokat DC-zni.. gondolom nem csak chatelni lépnek fel :U

Megintcsak más: nem tudja valaki hogy diákot meddig matricáznak le? Én Kedden voltam megpróbálni akkor nem volt matrica, úgy döntöttem hogy majd csak a jövőhéten próbálom meg újból, remélem nem követtem el ezzel fatális hibát :F

[Szerkesztve]

(#1027) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Esetleg van valakinek olcsón eladó kalkulus I. és C példatár könyve?
Továbbá SZAR könyv fénymásolat is érdekelne.

Good to be good, but better to be lucky.

(#1028) Rommel6600 válasza L|zsidoboz (#1027) üzenetére


Rommel6600
őstag

Menk el Jenőhöz (ha nem tudod hol van kérdezz egy felsőbbévest ;] ) Nála kapsz fénymásolatot mindegyikből :)

(#1029) kraftxld válasza Rommel6600 (#1028) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Polgár Jenőhön a hivatalba? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1030) Rommel6600 válasza kraftxld (#1029) üzenetére


Rommel6600
őstag

[kép]
Most épp nem rá gondoltam...
Viszont hangosan felröhögtem :D

(#1031) L|zsidoboz válasza Rommel6600 (#1028) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

köszönöm az infót, épp előbb világosított fel egy fórumtárs a témával kapcsolatban. :R

Good to be good, but better to be lucky.

(#1032) DarkByte válasza DarkByte (#1026) üzenetére


DarkByte
addikt

Diák lematricázás megtörtént, az egyébként is érdektelen kérdés feleslegessé vált. :)

(#1033) ALI_G


ALI_G
veterán

kalkulus 1-ből, integrálásból, deriválásból korrepetálást vállalok olcsóért, ha van vkinek elsős-másod éves ismerőse.

(#1034) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Akinek esetleg van egy fölös diákmatricája, dobhatna egy privit :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1035) ALI_G


ALI_G
veterán

oylan jó, hogy kavinetben a MS VS használhatatlan és a tanár laza 10 percet késik.

(#1036) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Skacok van egy hatalams problemam

Gergely Tamás gyakjáról (progalap) hiányoztam de igazolas nincs. Leirtam neki mailbe, hogy mi volt(szemelyes problema) es nem logni akartam. Sztetek mire szamitsak? Ilyen esetben esetleges meltanyossagival kihez tudok fordulni? Dékánhoz?

90 87.5 87.8 87.5

(#1037) Rommel6600 válasza kicsitomi88 (#1036) üzenetére


Rommel6600
őstag

Melyik csoportban vagy? Kedd 8 órási? :)

(#1038) kicsitomi88 válasza Rommel6600 (#1037) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Igen :D

90 87.5 87.8 87.5

(#1039) Rhino666 válasza kicsitomi88 (#1036) üzenetére


Rhino666
őstag

Kb. a sóhivatalhoz... :(

Szerk: Ha nem k*cs*g a srác, akkor el fogja fogadni ha utólag szerzel neki valami igazolás fecnit...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#1040) Rhino666 válasza ALI_G (#1035) üzenetére


Rhino666
őstag

MS VS? Minek az? :F notepad/gedit kell meg egy fordító. :P

Szerk: Van valakinek GRAFIKA kurzusa rajtam kívül?

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#1041) ALI_G válasza Rhino666 (#1040) üzenetére


ALI_G
veterán

azért mert órán azt használjuk. Egyébként az akkori hibára rájöttem, hogy mit lőjek át, de azért még mindig van benne ami nem megy.

sajna grafikám még mindig van :( kötprog V 1.0 2 hét van még.

(#1042) CheeseE válasza Rhino666 (#1040) üzenetére


CheeseE
tag

Nekem volt:)

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#1043) Rhino666


Rhino666
őstag

Veletek is szórakozik az ETR? :U

"Születési ország nincs kitöltve (és nem is magyar állampolgár), vagy érvénytelen"

Ezt így hogy? :F :(( Még mégis, hogyhogy csak most jut eszükbe? :D

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#1044) Rhino666 válasza ALI_G (#1041) üzenetére


Rhino666
őstag

A kameramozgást akartam megkérdezni, de ezek szerint túlteljesítettem, mert mondta a gyakvezér, hogy az nem kötelező, mert még nem is volt róla szó.. :B :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#1045) maszat


maszat
senior tag

Mi ez a pangás? Mindenki otthagyta az egészet és én maradtam egyedül? ;]

(#1046) ALI_G válasza maszat (#1045) üzenetére


ALI_G
veterán

:K

simán tanulunk egyfolytában.Idén még bulizni se voltam sehol.

(#1047) Lenry válasza maszat (#1045) üzenetére


Lenry
félisten

mindannyian felvettük az óráinkat és most annyit tanulunk h nem érünk rá PH!-zni :DDD

ÁÁÁ fél perccel előztél be....

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1048) ALI_G


ALI_G
veterán

ETR ismét bebizonyította, hogy fos.
megváltoztattam a jelszavam, kiírta kész. Belépnék, lépnék, lépnék, hibás jelszó v etc.
meg se változtatott semmit ez a fos.

ha lehetne 60-as betűmérettel írnám,h FOS!

ETR, wherever you aren't

Csak elmebetegeknek tesztelésre a jogászok oldala a juris.u-szeged, kizárólag erős idegzetűeknek!

[ Szerkesztve ]

(#1049) DarkByte válasza ALI_G (#1048) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez a menü nagyon ottvan, néha úgy kitakarja a következő fület hogy rá sem lehet lépni. :O Mondjuk design szempontjából azért a TTKs lapunknál jobb, bár az is újult.

Más: Épp azon gondolkodtam hogy nem volna rossz megtudni ki kicsoda itt valójában, mert már lehet sokszor elmentünk az utcán egymás mellett, de csak azt tudom az emberekről hogy pl. az ALI_G a piros Mephisto pofa. Például most az imént elgondolkodtam Rommel6600-on, van ugyanis egy Gábor nevű srác akivel találkozom időközönként munka végett a szoftver fejlesztés tanszéken akinek ugyancsak Rommel a nick-je.

Más: most olvasgattam kajálás közben ezt a topicot kicsit visszább és épp nézem hogy már mások is írták hogy Ormándinál gyakorlatot lehet nem célszerű felvenni. Én meg direktbe belesétáltam idén MI-ből. :O :W

[ Szerkesztve ]

(#1050) azbest válasza DarkByte (#1049) üzenetére


azbest
félisten

http://prohardver.hu/tag/rommel6600.html
úgy látom nem Gábor :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.