Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#151) Protezis válasza pampika (#150) üzenetére


Protezis
őstag

Waldhausernél voltam tavaly első félévben, idén első félévben, és szerencsére második félévben is. Jövőre viszont nem szeretnék nála lenni :)

(#152) pampika válasza VladimirR (#134) üzenetére


pampika
őstag

A Regős kocsma útcájában van :DDD

Mondjuk én az új diák miatt kétszer álltam sorban,mindkétszer a hátsó kapunál.Egyik nap 3 órát,másik nap 3/4 órát,szal az is számít,mikor mész.De gondolom,mára már elintézted ezeket a dolgokat :)

(#153) pampika válasza Protezis (#151) üzenetére


pampika
őstag

Köszi,akkor beikszeljük.
Bár elsőre nem fogtam a fenti 2 mondat tartalmát (kissé ellentmondásosnak tűnt),de aztán leesett :) Sztem ez a heti buliadag fáradtságának köszönhető (félév köszöntő hét,5 estéből 3-on party :D )

(#154) _Petya_ válasza pampika (#153) üzenetére


_Petya_
őstag

Ha még nem tudnád: Fejér terem: Bolyai ép. 2. emeleten.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#155) pampika válasza _Petya_ (#154) üzenetére


pampika
őstag

Köszi ;) Kb oda tippeltem.
Mit érdemes felvenni a kötelező tárgyak közül?(tehát ami kötelező,és fel tudom veni,az megvan,de az csak 7 kredit).Azon kívül kéne még vmi tárgy,mivel nem egészen tiszta,hogy a ''félév független tárgyak'' és az ''általános tárgyak''-nál lévő tárgyakból melyiket kellen felvenni.Itt Bővebben: link ki van írva,hogy melyik típusú tárgyakból hány kreditet kell teljesíteni.De az ETR-ben meg nincs benne,hogy akkor most melyik tárgy milyen kategóriába tartozik.Szóval ebben kéne egy kis segítség :)
köszi ;)

(#156) _Petya_ válasza pampika (#155) üzenetére


_Petya_
őstag

Általános tárgyak: Bővebben: link

Szakos tárgyak: (nem tudom, milyen szakos vagy, a szakodnak megfelelőt válaszd)

Bővebben: link

Szóval: ÁLt.műv tárgyak: XA-val kezdődő kurzusok
nyelv:XN
tesi:XT
Az ETR-ben a tantervek > Szakod alatt látod, hogy melyik tárgy melyik félévre ajánlott.

Szabadon választhatók: xSZV, ahol x: F=Fizika, K=Kémia, stb...

Ezekre egyébként már biztos nincs hely, hacsak a TO nem csinál neked (protekció) :D

Ha van kérdésed, írj!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#157) ^grafo


^grafo
csendes tag

.

www.movementinside.com

(#158) _Petya_ válasza ^grafo (#157) üzenetére


_Petya_
őstag

Ez mi volt?

Köszönet annak, aki átnevezte a címet!

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#159) pampika válasza _Petya_ (#156) üzenetére


pampika
őstag

Programtervező matek szakon vagyok.

És állatira olvasgatok ezekben a tájékoztatókban,mert nem egszerű hirtelen így belecsöppenve ez az ETR :/

(#160) Khraath válasza pampika (#150) üzenetére


Khraath
csendes tag

Ha esetleg van valami oltári nagy barom állat, aki leadja Kalmárnénál a gyaokt, akkor ott ved fel. Ha hallgatsz rá garantált a kettes, de simán meg van a hármas is.

(#161) Khraath válasza _Petya_ (#149) üzenetére


Khraath
csendes tag

Parancs sorból, vagy csak simán beolvasni?
Egy példa mindkettőre:

public class Valami {
public static final void main(String[] args) throws Exception {
if (args.length == 2) { // 0 nincs papaméter, 1... a paraméterek száma, a program név nem számít!!!!
int n = Integer.parseInt(args[1]);
for (n; n >= 0; n--)
System.out.println(args[1]);
} else {
String sor;
while (!(sor = stdIn.readLine()).equals(''vege'')) {
System.out.println(sor);
}
}
}
}

Na ebben benne van minden azt hiszem, ha valamit nem nyugodtan szóllj. Most dobtam össze, úgyhogy az se biztos, hogy müködik(nem ellenőriztem).:DDD

(#162) Khraath válasza pampika (#155) üzenetére


Khraath
csendes tag

Nem tudom, hogy vannak-e helyek még, vagy meghirdeték-e idén ezeket, de mind jó szokot lenni:
Bevezetés a csillagászatba II.
Bevezetés a csillagászatba IV.
Fantázia és valóság
Tudományos közlés a WWW-n
Gyógynövények (nem tudom a ponts nevét)

(#163) Khraath


Khraath
csendes tag

UP!

(#164) pampika válasza Khraath (#162) üzenetére


pampika
őstag

Köszi az ajánlatokat!
Sajnos már beteltek,pedig kinéztem a gyógynövényest én is.

A csillagászat 2-nek nincs előfeltétele? (mondjuk bev. csillagászat 1?),mert kiírva nincs,viszont nekem ez lesz szegeden az első félévem,így az esetleges első része tuti nincs meg,és nem lenne jó,ha utólag derülne ki :F

(#165) kraftxld válasza pampika (#164) üzenetére


kraftxld
nagyúr

nincs előfeltétel, mindegyik csillagászat más témakört dolgoz fel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#166) pampika válasza kraftxld (#165) üzenetére


pampika
őstag

Az jó :)
Mennyire tolerálják a tanárok a késést?mivel pont előtte van egy 3 órás előadásom,amivel átfedik egymást (12-17 és 16-19 vannak).Igazából jó lenne bejárni mindekettőre.

(#167) kraftxld válasza pampika (#166) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A csillagászat elején van katalógus. Az órákon való 70%-os részvétel a követelménye a vizsgára bocsáthatóságnak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#168) pampika válasza kraftxld (#167) üzenetére


pampika
őstag

Közben megtaláltam a kurzus fórumot és többek írják,hogy hasonló a bajuk,vagyis másik óra miatt nem tudnak időre odaérni.Hmm..,majd kialakul ez,de remélem,nem lesz gond belőle.Max beszélek a tanárral,hogy akarok én járni,csak nem érek oda az elejére :)

(egy csaj amúgy beírta,hogy a jegyzeteit le fogja adni vmelyik fénymásolóba,szal azzal sem lesz gond :D )

(#169) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Gratulálok annak az okosnak, aki engedélyezte az ÁM tantárgyak felvételét 20-ig, de leiratkozni már nem lehet :( Volt egy kurzus amiről nem tudtam semmit, se időpontot, se helyet, mondom felveszem megnézem mit írnak a fórumban. Kiderült hogy előfeltétel is kell, meg vásárhelyen is lesz az óra. (Csak a fórum elolvasása után!!), így le akartam jelentkezni, de már nem lehet.... SZTE rulz :U

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#170) _Petya_ válasza kraftxld (#169) üzenetére


_Petya_
őstag

Menj be a TO-ra, ott még le lehet adni.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#171) kraftxld válasza _Petya_ (#170) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudom, de akkor is... mi a rákért nem lehet kiírni, hogy leadni már nem lehet :F
Meg azt a nyavajás kurzusfórumot is mi frászért csak úgy lehet megnéni, ha felveszem a tárgyat? Rohadjon meg aki megcsinálta ezt a sz@r ETR-t és felmarkolta érte a valag pénzt. Még egy normális fórumot se tudott belerakni :((:(((

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#172) _Petya_ válasza kraftxld (#171) üzenetére


_Petya_
őstag

''Rohadjon meg aki megcsinálta''

Bővebben: link

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#173) pampika válasza kraftxld (#171) üzenetére


pampika
őstag

Azt én is hiányolom,hogy előre nem lehet beleolvasni a fórumba :F

Én felvettem vmi tárgyat,ahol a 6 oldalnyi fórum 4. oldalán derült ki,hogy az órák egyáltílán mikor lesznek,és hogy tömbösítve lesznek,havonta egyszer.

(#174) Khraath válasza pampika (#173) üzenetére


Khraath
csendes tag

Szerintem nemlenne gond, ha a tanárok rendesen kitöltenék a saját részüket.
Soha semmi nincs beírva a tárgy iinformációba, ami pont erre van.

(#175) kraftxld válasza Khraath (#174) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha jól tudom az estek nagytöbbségében nem a tanár, hanem a titkárság rakja fel a kurzust. Egyébként még én sem láttam olyat hogy ki lett volna töltve valami amiből pontos információt lehetne kapni a kurzusról.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#176) Khraath


Khraath
csendes tag

Nem tudom, biztosan igazad van.
Aki felvette a csillagászatot, az jobb ha bejár, mert az előadó a ''magas'' látogatotság miatt ideges, és évégén még le akar minket vizsgásztatni, és nekem nincs kedvem napokig tanulni a csillagászatot...

(#177) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Információszabadság, és adatvédelem órához keresek anyagot.
Help, and Link me pls.

(#178) ShadowX válasza Protezis (#151) üzenetére


ShadowX
őstag

Waldhausernél voltam én is (amíg le nem adtam az inf. szakot), de általában azzal voltam elfoglalva, hogy megértsem amit mond (nem a feladatokat, hanem a beszédét, ugyanis nagyon hadar).

(#179) pampika válasza ShadowX (#178) üzenetére


pampika
őstag

Én ált. értem,mert sajna néha hasonló szinten tudok én is hadarni :B

Viszont másik nagy állatság: A Fantázia és valóság tárgyra végre lett volna még 2 hely.Nagy boldogan fel is veszem,erre a 12 oldalas fórum végigolvasása után konstatálom,hogy max. 2-szer lehet hiányozni,febr. 1-től számolva,és vmi hülye pecsétes rendszer van.Ergo most már hiába veszed fel,tuti nem enged majd vizsgára :(((

A Csillagászat 2-n tegnap voltam benn...hááááát.Végülis a téma nem rossz,mert érdekes a napfogyatkozás,de az a fószer sztem állati uncsin tartja az órát (legalább is a tegnapin az első félidő 2/3-t végig aludtam,és bármikor felébredtem,mindig ugyanarról beszélt,szal nem sokat vesztettem :DD ).Aztán a második félidőt már nem vállaltam be.

A gyógynövényes órán az uccsó helyet meg nem elvitték előlem,amíg betöltötte újra az oldalt :Y

(#180) Arhquis válasza pampika (#179) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Szvsz a csillagászat tuti jo moka volt. Én pl vittem dickjmant-t, de nem tudtam hallgatni, mert az arc lefoglalt :D

Fantáziára meg még igy is érdemes bejárni. Ultra cool az óra.
De sztem annyit megér, hogy odamész, és puncsolsz egy kicsit, hogy csak most tudtam felvenni az órát. Kicsit ideges szegény, de tuti jo fej.

( mondd neki, hogy a Star wars a kedvenced, mert neki is ám :D )

(#181) pampika válasza Arhquis (#180) üzenetére


pampika
őstag

Az én discmanem szervízben van,de amint visszakapom,tuti alapfelszerelés lesz :)

Az a baj az egész fantáziás órával,hogy oks,hogy felveszem,de mivan,ha a tanár mégis azt mondja,hogy nem engedi el az első 3 hiányzást,de az ETR-ben meg addigra már nem lehet leadni a tárgyat ?

(#182) Arhquis válasza pampika (#181) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Akkor még keresd meg most. Nátha eléred valahol.
Nézd meg a honlapját.
http://www.staff.u-szeged.hu/~vinko/FV.html
Talán itt kapsz választ mindenre.

(#183) pampika válasza Arhquis (#182) üzenetére


pampika
őstag

Végülis sikerült felvennem.Majd jövő héten bemegyek hozzá,és megkérdezem,hogy lehet-e így csinálni.Ha nem,akkor a TO-n le tudom adni utólag?
(vmelyik kurzusfórumban írták,hogy talán 500 huf-ért cserében le lehet adni)

(#184) gnyiri válasza Protezis (#35) üzenetére


gnyiri
újonc

üdv, általában tévedés, hogy a tanár buktat meg, ugyanis a gyak.vezetők javitják a vizsgákat progiból biztos, de szerintem architektúrából is. Prog vizsgát még én is javitottam anno.

csá

(#185) Arhquis válasza pampika (#183) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Tuti le lehet adni, és az is tuti, hogy lovettás. Csak azt nem tom mennyi konkrétan. Ezt a TO-n tudod majd meg...
De asszem 1500 HUF

[Szerkesztve]

(#186) pampika válasza Arhquis (#185) üzenetére


pampika
őstag

Végre újra netnél vagyok,mert a koliban még nincs bekötve,meg úgy néz ki,a gépem is megy hétfőn szervízbe :O

Végülis leadtam a Fantáziás dolgot,mert a kurzus fórum alapján nem túl pozitív a hozzáállása a tanárnak,meg aztán még lóvéval is szívni..szal majd legközelebb.Így is az a furi helyzet van,hogy szakmai tárgyam csak a diszk.mat II,de mégis szinte minden estém tele(kedd-csütörtök viszonylatban 19., 20., 21. h-kor végzek:Y )

(#187) Arhquis válasza pampika (#186) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Melyik koliban vagy éppen?

(#188) pampika válasza Arhquis (#187) üzenetére


pampika
őstag

A Károlyiban vagyok.Nem rossz koli,bár még nem nagyon ismerem,mert kb 1 hete lakom benn.Akiket eddig megismertem,elég jó arcok :)Szerdán lesz szint vacsi,akkor gondolom,lesz sok új ismerős :D

A net meg azért szenvedés,mert van egy bazi nagy (asszem Cisco :) ) switch a folyosó falon,és minden szobába onnan kell egyesével behúzni egy utp kábelt.Az belemegy egy (1 be - 2 ki) fali csatiba,és mi oda dugjuk a gépet.De már az is hülyeség,hogy ha egyszer 2 csati van -> 2 gépet lehetNE rányomni,de szobatársam szerint csak az egyik él :( Megaztán MAC címhez rendelik a dinamikus IP-t.Ehhez meg reggelni kéne a MAC-et a szerveren.Ezt a rendszergazdi már 1,5 hete csinálja :((

(#189) Arhquis válasza pampika (#188) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Valahogy éreztem, hogy te is homokos vagy, mint én, vagy az Esmein.
( Gondolom izmered a mondást: ''MINDEN KÁROLYIS B*ZI!!! by Jézus'' )

Kasza Józsi miatt meg ne aggodj, lesz még neted előbb utóbb. ( Bár inkább utóbb ). Most éppen netátszervezés van, és állitják az egész hóbelebancot. De majd kialakul. Addig, amig nem regiznek téged, routolj egy másik gépen keresztül.

Ja, majd összeülhetünk egy sörre, vagy kettőre.
Mi az A épületben vagyunk, ha gondolod, holnap ( kedden ) sörözhetünk egyet. És mesélek ezt-azt :D

(#190) pampika válasza Arhquis (#189) üzenetére


pampika
őstag

A net holnap kiderül,mert reggel megyek szegedre,és majd megkérdezem szobatársam,hogy mi a helyzet.Az ő gépe van bedugva a falba,de nála sincs net csak várja és várja..).Szal eleve úgy lett volna,hogy ő osztja tovább a netet,amíg ki nem derül,hogy működik-e mindkét aljzat :)

A sörözés jól hangzik :)) Hol,mikor? Nekem órám (csillagászat) van asszem 7-ig a TIK-ben.Utána mehetünk.

(amúgy én is az A épületben vagyok 3. em.,17. szoba :) )

Akkor hogy talizzunk?

(#191) pampika


pampika
őstag

Látom,te is jársz csillagászatra (jól emlékeztem).Akár után ais mehetünk,ha neked oks :)

Mingyárt küldök egy mailt.

(#192) Arhquis válasza pampika (#191) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Van csillagászat, csak utána van fantázia és valóságom is.
Aztán lehet bulizni.
Amugy elárulom, csak az egyik csati megy.

(#193) ALI_G válasza pampika (#181) üzenetére


ALI_G
veterán

Mikor is? asszem szerdán volt fantázia, bent is voltam, vittem discmant ;] mert hát kitudja. Most volt a Csillagkapu bemutatása, így legalább az óra egyik része jó volt. :) Viszont szerintem a pecsétes cucc miatt nem kell aggódni, meg lehet azt oldani máshogy is. scanner+nyomtató, de többet nem akarok elárulni. Lényeg hogy legyen pár pecséted, kicsit gyűrött legyen a lap és kész. De nem tőlem hallottad(!)

üdv.: ALI_G

(#194) pampika válasza ALI_G (#193) üzenetére


pampika
őstag

Köszi a pecsét-hacket :) ,de majd csak köv. félévben lesz aktuális,mert más sajna leadtam a sok bizonytalanság miatt :U

(#195) ALI_G


ALI_G
veterán

Vki megtudja mondani, hogy jövőhéten hétfőn lesz tanítás az egyetemen? Az etr-ben jobb oldalt az infós részen nincs semmi írva, se a ttkhök honlapján. Elvileg nekünk azt mondták, hogy Prog I-ből hétfőn lesz ZH az előadás időpontjában és helyében...de ha szünet lesz hétfőn is akkor most hogy van? MEg olyat mondott most haverom, hogy a gimiseknek szombaton be kell a hétfői szünet miatt menni szombaton, és hétfői tanítás lesz.

VladimirR válaszolt MSN-en: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#196) ALI_G válasza ALI_G (#195) üzenetére


ALI_G
veterán

pics*ba, már nem bírtam módosítani a linket, link helyesbítve: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#197) pampika


pampika
őstag

Nem tudja vki,hogy hol van a Biotechnológia üzleti szemmel c. tárgy?
Mert az eddigi kurzusfórum eltűnt és oda volt beírva a teremszám :(

(#198) ALI_G válasza pampika (#197) üzenetére


ALI_G
veterán

Protezis nekem azt mondta, hogy a régi fórumok is elérhetők valahogy az ETR-ben. nekérdezd hogy.

(#199) _Petya_ válasza ALI_G (#198) üzenetére


_Petya_
őstag

Régi fórumok: Kurzus információknál jobb fent visszaállítod az előző félévre, akkor látod a régi tárgyakat, és mindegyin mellett ott lesz a forum és az infoshit gomb.

A szünetről nem tudok semmit, de a TTK honlap szerint munkanapáthelyezés lesz.

A Prog I. ZH pedig márc 21-én. :D

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#200) pampika válasza _Petya_ (#199) üzenetére


pampika
őstag

Huh,ez működne is,csak én most jöttem át Szegedre,szal Szegeden nincs első félévem,amit megnézhetek :(

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.