Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#951) ALI_G


ALI_G
veterán

Egy gyönyörű egyetemi oldalt tekinthetünk meg itt: [link] 10 pontos

(#952) sss


sss
senior tag

Ha valakinek kellene prognyelvek könyv akkor dobjon egy privit.

(#953) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Baszódjon meg a hök az új átlagszámítási rendszerükkel együtt. Köszönöm a figyelmet.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#954) ALI_G


ALI_G
veterán

Azt a retek HÖK-öt, 5 nappal bál előtt küld körüzenetet, nehogy tudjon bárki is szervezni, hogy elmenjen!!!
a retek egye meg őket

(#955) ALI_G


ALI_G
veterán

Megkezdjük az ETR új verziójára való átállást.
Emiatt munkaidő után az ETR elérhetőségében kiesések lesznek.
Az átállás során felmerülő problémák miatt türelmüket és megértésüket kérjük.


www.etr.u-szeged.hu [kép] lol

[Szerkesztve]

(#956) VladimirR válasza ALI_G (#955) üzenetére


VladimirR
nagyúr

bakker, surubben jon ki lassan etr, mint microsoft-os havi frissites

(#957) sss válasza VladimirR (#956) üzenetére


sss
senior tag

Régebbi verzió jobb volt...
Mindig minek új, gondolom halom pénzért.

[Szerkesztve]

(#958) _Petya_ válasza sss (#957) üzenetére


_Petya_
őstag

1 nap kemény munkával sikerült beállítaniuk a favicont a webszerveren. Csak így tovább :C

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#959) VladimirR válasza _Petya_ (#958) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kerlek, ne tulozz
ettol azert sokkal tobbet tettek
peldaula a kurzusaim menupont alatt a kurzusok listajabol kiszedtek az idopontokat, hogy veletlenul se lehessen egyszeruen megnezni, adott napon milyen orak lesznek
azert ez megiscsak tobb, mint egy favicon beallitas

(#960) _Petya_


_Petya_
őstag

Eszem-f@szom megáll, hogy a gyakorlatvezetőm, név szerint Ormándi Róbert [link] 4 hete nem képes kijavítani az alga2 első ZH-kat. Jövő héten már írjuk a másodikat... Kb. 2 hete felrakott a honlapjára egy XLS file-t, amire 403-ast ad a bögésző, órán azt ígérte kijavítja a jogosultsági hibát, azóta is javítja... Mit lehet ilyenkor csinálni? Mószeroljam be az előadónál?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#961) ALI_G


ALI_G
veterán

álmondtam egy vizsgaidőszakot magamnak,
itt állok a TTK kapui előtt,
adj erőt, hogy betudjak lépni,
és hitem, hogy nem lesznek ÚVéim.

[Szerkesztve]

(#962) ALI_G


ALI_G
veterán

ki hogy áll a vizsgákkal?

Ki hogy tudja az utóvizsgaidőszakot? Ott ugye csak olyan vizsgát lehet felvenni, amiből van egy 1es vizsgád? És azért mennyit kell fizetni? Mert én 2000-et is hallottam már egy utóvizsgáért amit a aug-ban csinálhat az ember...

(#963) DarkByte


DarkByte
addikt

Kicsit kihalt ez a topic. Mondjuk nyár van, nem tudom mit akarok :D
Aki erre jár esetleg: ha valakinek megvolna a tavaji ösztöndíj kifizetések listája átlaggal összeggel együtt, megdobhatna vele, mert megújult a HÖK oldala és minden régi cuccost leszedtek :((( Kíváncsi lennék 3,36 os átlaggal érdemes-e reménykednem valamennyi ösztöndíjban.

(#964) ALI_G válasza DarkByte (#963) üzenetére


ALI_G
veterán

hát igen, de év közben is kihalt.
3,36-ra van okod reménykedni, bár szaktól függ.

(#965) DarkByte válasza ALI_G (#964) üzenetére


DarkByte
addikt

Akkor reménykedem, mást úgy sem tehetek :D Egyébként PTM 2005 előtt felvett szakon vagyok. Sajnos tavaj is láttam olyan átlagot hogy 9-es. Ez az újfajta kreditszámítási rendszer kedvez a mazochistáknak :P (talán ha két szakom lenne is összeadódna?) Tavaj a 4,03 as átlagomra kaptam 15 ezer körül havonta ami az azt megelőző félévhez képest kevés, hiszen ott 3,72 es átlagra kaptam ugyanennyit. :( Ezért félek hogy most bele sem kerülök még az aljába sem mert mindenki rákeményített még jobban aki ösztöndíjat akart.

(#966) ALI_G válasza DarkByte (#965) üzenetére


ALI_G
veterán

hát tököm tudja, hogy hogy van két szakosoknál, de amennyire rémlik, ott csak az egyik szak után (fő szak) kaphatsz ösztöndíjat.
Ezt a 9-es átlagot meg nem értem, mert a TVSZ szerint (csak mondták HÖK-ösök idén) ha 30 feletti kreditet vettél fel, akkor már nem 30-cal osztanak, hanem a tényleges számmal, míg ha alatta vagy, akkor 30-cal. És ez a geci, felvettem 31-et, egy bukta és máris örülhetek, hogy 2,0 lesz az átlagom és nem ketteseim vannak. :W
Nekem a legjobb átlag 2003-ban volt, 3,4 vagy ott körül és az akkor 11000-et ért. Most lehetett volna átlagom, ha nincs ez az új kredit számolásos lószar.

(#967) Protezis


Protezis
őstag

Legutobb fixen 30-al osztottak. Ha alatta vagy, ha felette.
Ha nem vesszuk figyelembe a sok ametos emberket, akkor teljesen korrekt a rendszer. Leven nehezebb 45 kreditet megcsinalni 2-es atlagra, mint 15-ot. Es ezt bizony nem vette figyelembe a korabbi modszer.
A szepseghibaja a dolognak az, hogy sokan felvesznek par ametot, ami megdobja a felvett kreditek szamat, teljesiteni viszont nem nehez oket. A megoldas szerintem az elozo felevben bevezetett szamitasi mod megtartasa, es az ametok kreditertekenek csokkentese lenne.
Igy nem lehetne kijatszani a rendszert (legalabbis azokkal a modszerekkel nem, amikkel eddig)

DarkByte: Olyan, aki felvesz vagy 15+ kreditnyi ametot, melle _jo_ esetben meg ennyi kotelezot, aztan veri az asztalt, mert a 3.5-os atlagra kevesebbet kap, mint elozo felevben. (Termeszetesen nem a kotelezokbol lett meg a 3.5)

[Szerkesztve]

(#968) DarkByte válasza ALI_G (#966) üzenetére


DarkByte
addikt

A 9-el lehet túloztam picit :B De az biztos hogy 5 felett volt és nem csak egy egésszel. Emlékszem ahogyan néztem hogy ez meg mi a franc. Én az elmúlt félévben 33 kreditet teljesítettem, végre valahára túl vagyok jópár matek tárgyon. Szóval ezek szerint akkor 33-mal fognak leosztani? :Y Akkor még olyan átlagom sem lesz mint amit írtam :O Csak azért kételkedem ebben a dologban, mert előtte való félévben is már ez az új átlagszámítás volt és akkor úgy kellett kiszámolni hogy fixen 30al kellett leosztani (csak így jöhettek ki azek a horribilis átlagok). Nagyon kíváncsi leszek hogyan alakul majd ez az egész, de októberig nem reménykedek kihirdetésben. :(

Protezis: milyen az az ''ametos ember''? :B

[Szerkesztve]

(#969) _Petya_ válasza DarkByte (#968) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem túloztál a 9-el, tényleg volt 9 feletti átlagó ember PTM-en.

Ámétos ember: akinek szinte nincs kötelező tárgya, csak ámét.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#970) DarkByte válasza _Petya_ (#969) üzenetére


DarkByte
addikt

De ez rövidítés? Csak mert én általános egyetemi kurzusokról, meg általánosan művelő tárgyakról hallottam (tehát ilyen kifejezést) de ezt egyikre sem tudom ráilleszteni. :B

(#971) _Petya_ válasza DarkByte (#970) üzenetére


_Petya_
őstag

Általánosan Művelő és Értelmiségképző Tárgyak :)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#972) Agyaggalamb válasza DarkByte (#970) üzenetére


Agyaggalamb
csendes tag

hello,

ámét: általánosan művelő értelmiségképző tárgy. Ez a rövidítés még akkorból való, amikor még nem ETR meg KV meg SZV volt, csak blokktárgy, szakirány, speckoll meg ámét. Meg testnevelés meg nyelv :)

ösztöndíj átlag:
Hatályos TVSZ ügyrend: [link]

§16.4 ügyrendi kiegészítés:
''[...]
A kari hallgatói önkormányzat döntésének értelmében a 2006/2007-es tanévtől a tanulmányi átlagszámítás alapja a kreditindex.
A kreditindex számításánál a félévben teljesített tantárgyak kreditértékének és érdemjegyének szorzataiból képzett összeget az átlagos előrehaladás esetén egy félév alatt teljesítendő harminc kredittel kell osztani. 30-nál kevesebb kredit felvétele esetén, jeles érdemjegyek mellett is, az átlag 5.00 alatti lehet.''

Vagyis mindenképp 30-cal osztás van.

-- AG

(#973) ALI_G válasza Agyaggalamb (#972) üzenetére


ALI_G
veterán

§16.4 nem írja, hogy mi van ha 30 felett szerzel és ezt nekem egy HÖK-ös mondta, de most jobban belegondolva amikor ezt mondta még nem volt HÖK tag.

Protezis: viszont azoknak meg kedvez a rendszer akik mazohisták és felvesznek 60 krenyát. Tehát akár azt is mondhatnánk, hogy megint nem jó a rendszer, mert egyformán kellene támogatnia a tanulókat, már akik tanulnak.

(#974) Protezis válasza ALI_G (#973) üzenetére


Protezis
őstag

Na ilyet se csinaltam meg - 2-szer ment el

[Szerkesztve]

(#975) Protezis válasza ALI_G (#973) üzenetére


Protezis
őstag

Nem ertem mi bajod azzal, aki felvesz 60 kreditet. :F
Egyforman tamogatni? Inkabb igazsagosan. Aki 60 kreditet megcsinal, az nem kicsit teljesit.

''§16.4 nem írja, hogy mi van ha 30 felett szerzel'' - elolvastad rendesen az idezett mondatot?

(#976) DarkByte


DarkByte
addikt

_Petya_, Agyaggalamb kösz a felvilágosítást. :R Mostmár ezt is tudom, meg legalább kicsit megtelt élettel a topic. :))

ALI_G: egyébként szerintem is 30 kredittel kell leosztani fixen. Az idézett szabály szerint nincs megkülönböztetés ha többed van mint 30 kredit. És ez neked is jó, meg nekem is remélhetőleg. :C

Mellesleg ha itt tartunk sok sikert az UV időszakhoz mindenkinek akit érint, úgy tudom még hátravan.

[Szerkesztve]

(#977) ALI_G válasza Protezis (#975) üzenetére


ALI_G
veterán

ööö, asszem elolvastam rendesen :) de még mindig nem értem, hol ír arról, hogy mi van ha 30 felettit szerzel, akkor mivel kell osztani. Azt nem írja. Vagy az értelmezésemmel van baj? :F

Azzal, hogy 60-at vesz fel valaki, azzal nincs baj, ha meg megcsinálja, akkor respect meg minden, de... :W most mondjam, h dögöljön meg :))

ui.: azért csinált kettőt, mert véletlen kétszer klikkelhettél az OK gombra, ill. nekem így sikerült 1x produkálnom véletlen.
azért az post időpontja érdekes...

[Szerkesztve]

(#978) ALI_G válasza DarkByte (#976) üzenetére


ALI_G
veterán

nekem nem jó, mert csak 27-et szerzek ha az az egy db UV-m meglesz. Csak 27-et! :( hiába a 3-as meg 4-es, de így is csak 2.0 leszek, ha meglesz az UV-m. Persze mikor rájöttem, h felesleges törjem magam, mert 3,0 felé nem megyek, így el is basztam 2 tárgyat kettesre, szochasztikából meg örültem a kettesnek, főleg hogy be se jártam gyakra amilyen marha vagyok + egy ZH-t meg se írtam.

ui.: mindenkinek kellemes UV időszakot!!!

(#979) Protezis válasza DarkByte (#976) üzenetére


Protezis
őstag

''Mellesleg ha itt tartunk sok sikert az UV időszakhoz mindenkinek akit érint, úgy tudom még hátravan.'' - hatra, a kurva picsaba

ALI_G: Le van irva, hogy fix 30. Utana csak peldakent emlitik, hogy aki 30 alatt teljesit, az csupa 5-os eseten se lesz 5.0. 30 kredit feletti peldat nem adtak, ugy gondoltak, aki 30 felett teljesit, az megerti TVSZ-t ;]

[Szerkesztve]

(#980) DarkByte válasza ALI_G (#978) üzenetére


DarkByte
addikt

Végülis igazad van, mert Te így is úgy is 30-al akartál leosztani mivel kevesebbed van. :( Sztem fel a fejjel és a következő jobban sikerül majd (én legalább is ennek fényében ösztönözném magam :B ). Egyébként sztochasztikából én is hiányoztam pár órát, a valszám részből a második ZHm nekem sem lett valami fényes. De szerencsére átmentem mind a kettőből. Ha külön veszem a valszámot és a matstatot akkor az elmúlt félévben letudtam 4 matekot (mondjuk én az opkutot is oda veszem mivel az lineáris algebra + valamennyi elmélet). Úgyhogy nagyon büszke vagyok magamra mert egyébként rühellem a matek tárgyakat. :))

(#981) ALI_G válasza Protezis (#979) üzenetére


ALI_G
veterán

I see :) nagyon látszik, hogy nem szereztem 30 kreditet? :U :W Amúgy Kitti mondta amit írtam.

kiküldték már az MCP-t?

DarkByte: majd kezdek már idén magammal vmit, bár előre félek. Alga 1-et harmadjára veszem fel...pedig tavaj már szarrá tanultam magam, kár hogy csak vizsgára.

[Szerkesztve]

(#982) kraftxld válasza ALI_G (#981) üzenetére


kraftxld
nagyúr

kb 1 hónap míg megjön az MCP papír

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#983) Protezis válasza ALI_G (#981) üzenetére


Protezis
őstag

''kiküldték már az MCP-t?'' - ezt tolem kerdezted? Mert ha igen, akkor nem ertem a kerdest. :F

(#984) ALI_G válasza Protezis (#983) üzenetére


ALI_G
veterán

a kupont kiküldték már?

pénteken megyek Szegedre, remélem ott leszel :) költözés.

(#985) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Amúgy ha sikerült az MCP vizsgátok a táborban, lehet kérni welcome kit-et az MCP weboldalról.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#986) Protezis válasza ALI_G (#984) üzenetére


Protezis
őstag

Nem kuldenek ki semmit. Fent vagyok egy listan. Ha megyek vizsgazni, lecsekkoljak.

kraftxld: A taborban nem MCP vizsga volt a tet, hanem ingyenes vizsgalehetoseg. Ehhez persze MCP vizsgatesztet oldottunk meg.

[Szerkesztve]

(#987) ALI_G


ALI_G
veterán

vki magyarázza el, hogy mikor lehet és mitől függ a szakdolgozat készítése,hogy mikor lehet, kell felvenni?

(#988) ALI_G


ALI_G
veterán

szokatlan ETR lol:

[HttpException (0x80004005): A kiszolgáló elfoglalt.]
System.Web.HttpRuntime.RejectRequestInternal(HttpWorkerRequest wr) +148

:)) :C meg se lepődtem.

(#989) kraftxld válasza ALI_G (#988) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egyszerűen nem értem, hogy az ilyen kritikus időszakokban miért nem tudnak már több mint 5 éve egy rendes NLB Clustert dobni alá.... IIS-nél egy megfelelően megírt script kell hozzá, aztán terjed a cluster a megadott gépekre mint a vírus :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#990) ALI_G válasza kraftxld (#989) üzenetére


ALI_G
veterán

3 gép a TTK alatt megrogyik...minden félévben.

apropó, nem tudod mi az a kurzus elszámolása?

[Szerkesztve]

(#991) kraftxld válasza ALI_G (#990) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Fogalmam sincs mi az a kurzus elszámolása, én már kiléptem az SZTE-ből, csak papiron vagyok még bent.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#992) ALI_G válasza kraftxld (#991) üzenetére


ALI_G
veterán

ahh...jó neked :Y

(#993) DarkByte


DarkByte
addikt

Hmm.. kivételesen volt értelme előre megtervezni az órarendemet. Egy gyakorlat kivételével mindent fel tudtam venni, bár azt más sem tudta felvenni. :)) Igazából azt nem értem hogy mi a rákért így hirdetik meg hogy N/K egy gyak. létszáma mikor egy terem alapján jól előre lehet tudni mennyi férőhely van :W Fogadjunk le fogok maradni így a kiválasztott időpontról mert nem fogom észrevenni hogy már él. :( Egyébként most tanulgatok ASP.NET-et és tényleg csak pár plusz gépet kellene beállítani illetve pár konfigurációs fájlt átírni és már osztódna is a terhelés. Na sebaj, kereszttesómék most jönnek ide mint friss hús, és most legalább meg tudtam nekik mutatni milyen amikor lebénul egy oldal. :D

(#994) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Háj!
Gazdasági informatikusok is ide tartoznak?

[Szerkesztve]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#995) ALI_G válasza CYBERIA (#994) üzenetére


ALI_G
veterán

csa'! of korz! :)

(#996) DarkByte válasza DarkByte (#993) üzenetére


DarkByte
addikt

Na haver kisegített így még sikerült helyet keríteni :D jól elörülök itt magamban :B
CYBERIA: üdv a topicban :)

(#997) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Sziasztok!

Most szeptembertől fogok prog. infóra járni, és lenne néhány kérdésem:

Melyik tanárokat érdemes választani ill. elkerülni gyakorlathoz:
-Diszkrét matematika
-Kalkulus informatikusoknak
-Programozás
-Számítógép architektúra

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy melyik tantárgyat érdemes felvenni első félévben a szabadon választhatóak közül?

Good to be good, but better to be lucky.

(#998) Protezis válasza L|zsidoboz (#997) üzenetére


Protezis
őstag

Konnyebb dolgunk lenne, ha tudnank, mi a valasztek, ugyanis foleg az infos targyaknal surun cserelodnek a gyakvezerek.

(#999) Gergello


Gergello
addikt

remélem jövőre már én is írkálhatok ide :B
Sok sikert az új idényhez!

(#1000) L|zsidoboz válasza Protezis (#998) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

D.m.:
Tritz Árpád, Waldhauser Tamás, Dormán Miklós, Hartmann Miklós, Zádori László Dr., Katonáné Horváth Eszter

Kalk.:
Fülöp Vanda Dr, Polner Mónika, Nagy Béla, Léka Zoltán, Vas Gabriella Ágnes, Veres Antal

Prog:
Gergely Tamás, Veress Krisztián, Németh József, Cindel Csaba, Pántos János, Bojti Róbert, Cizofski Atila, Tóth Gabriella, Kelemen Balázs, Baka Endre, Fehér Zsolt, Végh Ádám Zoltán

sz.a.r:
Erdőhelyi Balázs, Raffai Tamás, Bartók Tamás, Erdélyi Ádám, Németh Gábor, Halmai Csongor

Good to be good, but better to be lucky.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.