Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#851) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Juhászképző, számtech szak:

Megvan a Microsoft 70-290 és a 70-291 vizsga (Managing and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Environment valamint Implementing, Managing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure)

És nem írják alá a hálózatok tárgyam :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#852) ALI_G válasza kraftxld (#851) üzenetére


ALI_G
veterán

részvétem. Beszéltél személyesen a tanárral?

(#853) kraftxld válasza ALI_G (#852) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem, írtam nekik mailt.
Bár nem igazán érdekel a dolog, úgyis hagyom az egészet a fenébe... bár így meglett volna a 15 kredit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#854) ALI_G válasza kraftxld (#853) üzenetére


ALI_G
veterán

én azért bemennék személyesen. vagy volt rendes magyarázata?

(#855) kraftxld válasza ALI_G (#854) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az előadással kapcsolatban nem volt magyarázat, a gyakvezír azért nem fogadta el, mert szerinte a hálózatok gyak = html notepadban + néma java.
De lehet benézek majd, igaz nem sok időm van ilyesmire.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#856) ALI_G


ALI_G
veterán

két hasznos oldal infósoknak:
[link]
[link]

(#857) ALI_G


ALI_G
veterán

Vennék használt (nem viseltes)
Új algoritmusok könyvet
Új fajta Hálózatok könyvet (nem a fehér alapút, hanem asszem már kék színű az új)
Új fajta Számítógép architektúrák könyvet
jutányos áron.

[Szerkesztve]

(#858) kraftxld válasza ALI_G (#857) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A hálózatok könyvet bérbe tudom adni, én most épp nem olvasom.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#859) ALI_G válasza kraftxld (#858) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát úgy nem kell :) Megvenni szeretném. Régi van nekem, de csak kölcsön. 2 éve :)

Te nem Pesten vagy?

(#860) kraftxld válasza ALI_G (#859) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De, pesten vagyok. Itt is van net :DDD
Oks, nem gond.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#861) c4-eXp válasza ALI_G (#857) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Ha jól tudom, architektúra könyvet lehet venni valamelyik fénymásolóban 2700 ft-ért. Nekem is be kéne szerezni egyet, mert 11-én vizsga.:D

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#862) ALI_G válasza kraftxld (#860) üzenetére


ALI_G
veterán

van net pesten?! :Y :DDD

(#863) ALI_G válasza c4-eXp (#861) üzenetére


ALI_G
veterán

melyikben? Nekem csak új kiadású kell, bár lehet nem is adtak ki újabbat :) Csak sejtem.

(#864) c4-eXp válasza ALI_G (#863) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Kék pont, vagy mi a fene a neve. Legalábbis nekem ezt mondták. És úgy tudom, hogy a legújabb kiadás.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#865) ALI_G válasza c4-eXp (#864) üzenetére


ALI_G
veterán

azt vágom melyik, majd bemegyek, mert ott van amúgy is dolgom. szervezeti viselkedések jegyzet van ott leadva.
egyébként azt jenőnek is hívják :)

[Szerkesztve]

(#866) ALI_G


ALI_G
veterán

Egy 2004-ben lezajlott nemzetközi vizsgálat szerint a magyar egyetemek közül a Szegedi Tudományegyetem rendelkezik a legnagyobb tudományos potenciállal.

A felmérés a világ 2000 egyetemére terjedt ki, és készítői számos szempont alapján értékelték a felsőoktatási intézményeket: figyelembe vették a kiemelkedő tudományos és kutatási teljesítményt nyújtó oktatók számát, az elnyert Nobel-díjakat, a megjelent tudományos publikációkat a természet- és társadalomtudomány területén, valamint a cikkek idézettségét.

Ezek alapján az első 500-ba a Szegedi Tudományegyetem mellett (201.) még a fővárosi ELTE (401.) jutott be Magyarországról. A közép-európai egyetemek közül pedig a második a Szegedi Tudományegyetem, csak a bécsi egyetem tudta megelőzni.


Az idei 2004-es jelentkezések szempontjából pedig a második legnépszerűbb egyetem a szegedi, közvetlenül az ELTE után.


Ennek a linkje elérhető az ETR-ből. Majdnem aktuális információkat közölnek... :DDD

(#867) ALI_G


ALI_G
veterán

A Jenő nevezetű fénymásoló ma nem volt nyitva. Lehet megbüntették mint nyáron. Akkor 2 Millára.
Szóljon ha valaki tud vmit, mert nekem ott van jegyzetem.

(#868) skera


skera
tag

Hát te jó éééég, kollégákat is találtam vééégreee :DD :DD :DDD

import szte.ttk.ptm.*;

(#869) ALI_G válasza skera (#868) üzenetére


ALI_G
veterán

eddig is itt voltunk. ;]

(#870) skera válasza ALI_G (#869) üzenetére


skera
tag

Jójó, de nem is néztem eddig végig a topikokat, annyi van :D Másrészt vizsgaidőszak van és ilyenkor nem érek rá topikokat olvasgatni :DD :DD :DD :DDD :DDD

import szte.ttk.ptm.*;

(#871) Protezis válasza skera (#870) üzenetére


Protezis
őstag

''Jójó, de nem is néztem eddig végig a topikokat''
Ezt a kifogast most meg talan elfogadjuk, de legkozelebb, mas topikba ne gyere ezzel! ;)

(#872) ALI_G válasza Protezis (#871) üzenetére


ALI_G
veterán

próféta szóljon belőled! ;)
amúgy meg nyomás vissza tanulni...mindenki! :))

(#873) time87


time87
csendes tag

Üdv!

Elsős vagyok pti szakon, s abban a szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy egyik tantárgyat sem sikerült teljesíteni. Milyen tárgyakat tudok felvenni a második félévben így? Fel tudok venni egyáltalán annyit, hogy meglegyen a 30 kreditem? Az egyik ismerősöm mondta, hogy ha év végére nem teljesítek 30 kreditet, akkor eltanácsolnak. Igaz ez? Esetleg jobban járnék egy félévhalsztással? Hogyan zajlik a félévhalasztás? Be kell adni egy kérvényt? Meddig lehet elintézni a félévhalasztást?

Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

(#874) _Petya_ válasza time87 (#873) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

A helyedben én erősen elgondolkodnék azon, hogy jól választottam-e, mikor idejöttem...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#875) PazsitZ válasza time87 (#873) üzenetére


PazsitZ
addikt

Aktuális félévet tanulmányaid alatt gyszer vizsgaidőszakig lehet halasztani. Amúgy félévet simán úgy, hogy nem veszel fel tantárgyat arra a félévre és passzív félévben leszel, mivel mostmár a beiratkozás akkor történik meg, ha az etr-ben felveszel legalább 12 kredit értékű tárgyat.
Úgy tudom sikeres félévhez nem 30, hanem csak 15 kreditet kell teljesíteni, bár lehet ez is változott.
Alapvetően ált.műv. tantárgyakból is össze lehet hozni 15 kreditet.
Ennek hátulűtője, hogy ugye kell biz. számú ált.műv.-et csinálni. Alaphelyzetben ezek eloszlanak és esetleges gyengébb kreditfelvételű évben jól jöhetnek (ugye mostmár átlagot min 30al osztanak, ha kevesebb kredited is van, így alapból emiatt romlik az átlagod).
A másik hogy ha esetlegesen tanulmányaid alatt sok ált művet teljesítesz túllléphetsz kreditkeretet, ami után lehet fizetned is kell.
Ha valami esetleg nem helyes abban, amit leírtam szóljatok. Én jelenleg így tudom&látom a dolgokat.

- http://pazsitz.hu -

(#876) ALI_G válasza _Petya_ (#874) üzenetére


ALI_G
veterán

megesik az ilyen, na.

master PazsitZ jól mondja nagyjából. de 1 kredit kell nem 12, gondolom elírás:D

Én azért bemennék a TO-ra és megkérdezném, de legalább egy e-mailt küldenék nekik.

[Szerkesztve]

(#877) PazsitZ válasza ALI_G (#876) üzenetére


PazsitZ
addikt

Úúú tényleg! Igen az 1 lenne, köszi.
''a beiratkozás akkor történik meg, ha az etr-ben felveszel legalább 1 kredit értékű tárgyat.''
És természetesen egy email vagy ha be is mész rákérdezni nem tart semmeddig...

- http://pazsitz.hu -

(#878) time87 válasza _Petya_ (#874) üzenetére


time87
csendes tag

Elgondolkoztam ezen is, azonban az igazság az, hogy ez alatt a félév alatt nem csináltam semmit. Így nemcsoda, hogy nem sikerült semmiből átmennem. Alapvetően az a baj, hogy eddig egész életemben már csak akkor tanultam, amikor nagyon-nagyon muszály volt, ez pedig egy diplomához nem elég. Azt hiszem, nem sikerült ezt felfognom, az volt a baj. Most, megijedve attól, hogy (esetleg) itt kell hagynom a szakot, újult erővel vágok neki (vagy haalsztok egy félévet, hátha a dolgozás még jobban rádöbbent, hogy milyen szerencsés is vagyok, hogy tanulhatok).

Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

(#879) PazsitZ válasza time87 (#878) üzenetére


PazsitZ
addikt

Sokaknak elég szokott lenni ha csak vizsgaidőszakban hajtanak. Namost viszont ekkor az a helyzet, hogy tényleg hajtani kell!
De még nincs vége vizsgaidőszaknak, nézd meg minek van 2 féléves ráépülő tantárgya, arra menj rá, akkor legalább azt felveheted és mellé még pár ált.műv-et.
Ne add fel! Küzdj!

- http://pazsitz.hu -

(#880) skera válasza time87 (#878) üzenetére


skera
tag

Bizony, manapság a bevezetendő tandíj, stb. miatt szerintem kiváltság lesz egyetemen tanulni/diplomát szerezni! Főleg ilyen szakon, mert ezt azért keresik is... :U
Úgyhogy kapd össze magad! :)

import szte.ttk.ptm.*;

(#881) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

kalkulus - teljesítve, 3-as
progalap - teljesítve, 4-es

18-án szar, 23-án dimat. A szar-tól eléggé tartok, főleg a tavalyi átlagot elnézve.:D Ja, ha valakinek kellenének belőle kidolgozott tételek, akkor szóljon, mert én kaptam egész jókat. Mindenkinek sikeres további vizsgaidőszakot.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#882) skera válasza c4-eXp (#881) üzenetére


skera
tag

Hmm, én harmadik alkalommal vettem fel a szart :S Neked nem az a 37 kidolgozott tétel van meg? Lehet kellene...

import szte.ttk.ptm.*;

(#883) Protezis


Protezis
őstag

Architekturabol eleg max, vagy max-1-et vinni gyakorlatrol, es akkor nem kell izgulni a vizsga miatt. Ha nincs meg a vizsga, akkor is megadja a 2-est (ha sikerul a vizsga, akkor ugye 2-es nem is lehet az ember)

Sok embernek javasoltam mar, de nem fogadjak meg a tanacsom :U :D

(#884) ALI_G


ALI_G
veterán

Új algoritmusok könyv valakinek nincs meg? Megveszem. :)

(#885) c4-eXp válasza skera (#882) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Hát sajnos csak 30 van meg belőle, szóval 7-et máshonnan kell megtanulni. Elküldtem az adatlapodon lévő címre.:)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#886) skera válasza c4-eXp (#885) üzenetére


skera
tag

Ehh, közben megkaptam ismerősöktől, de azért köszi. Hátha találok valami újat :)

[Szerkesztve]

import szte.ttk.ptm.*;

(#887) ALI_G


ALI_G
veterán

Na kikerestem, nekem ez kellene, de nagyon:

T. H. Cormen, C. E. Leiserson, R.L. Rivest, C. Stein: Új algoritmusok, Scolar Kiadó, 2003.

(#888) ALI_G


ALI_G
veterán

Vizsgára betöltve. most jövök Teccsóból, 4 Tesco energia ital, és 1 TG energia ital. :))

Mod: közérdekű megjegyzés: Egy rakás könyv megvan a TIK-ben a 4. emeletetn balra kb. az 5. sor.

[Szerkesztve]

(#889) ALI_G


ALI_G
veterán

Remélem mindenki tudja, hogy nálunk most kezdődött a kurzus felvétel.

Ezt a gyakvezért ismeri vki? : Osztrogonác C.

(#890) Protezis válasza ALI_G (#889) üzenetére


Protezis
őstag

Prog2-ot tart?
Ha igen, sejtem ki. Anno eloszor nala vettem fel. Jofejnek tunt, de Zsiros meg jobbnak.

(#891) c4-eXp válasza ALI_G (#889) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Ő tartotta nekem a szar-t, elég jófej gyerek. Könnyű zh-kat iratott, simán lehetett volna max pontot szerezni nem is olyan sok tanulással. Itt a honlapja: [link].

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#892) _Petya_ válasza c4-eXp (#891) üzenetére


_Petya_
őstag

Na és tudod már hány EB-t nyert Brazília? :DD

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#893) Protezis válasza c4-eXp (#891) üzenetére


Protezis
őstag

hmm... tevedtem. Nem ra gondoltam.

(#894) ALI_G válasza Protezis (#890) üzenetére


ALI_G
veterán

Hálózatot vettem fel nála, mert Bartók Tomi nem tart. De senkit se ismerek. Útálom, hogy egyik pl sokkal jobban tud tanítani, mint a másik. Puszta szerencse, hogy csak megtanulod, vagy meg is érted. ez akkora looserség. nem?!

c4-eXp: Megtaláltam én is a honlapját, látásból ismerem. Megnézem milyen, remélem nem fogok csalódni.

(#895) skera válasza ALI_G (#894) üzenetére


skera
tag

Oszi itt van a szomszéd koliban :D

import szte.ttk.ptm.*;

(#896) _Petya_ válasza skera (#895) üzenetére


_Petya_
őstag

Csak nem a Mórában laksz?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#897) ALI_G


ALI_G
veterán

[link]
nagyon hasznos link! Mindenki nézze meg szerintem.

(#898) kraftxld válasza ALI_G (#897) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És ilyet miért nem tud az etr?????

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#899) ALI_G válasza kraftxld (#898) üzenetére


ALI_G
veterán

lusták, looserek, lesz@rják, nem ők használják, ...soroljam még?! :W

De igazad van. :)

(#900) PazsitZ válasza ALI_G (#899) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát az etr ezzel szemben a múltkor meglepett.(bár lehet én vagyok az utolsó aki ezt észrevette :B :U )
Szóval a menüsorok alatti 5 ''gömb''/ direkt link beállítható, hogy mi legyen. Tök jó! :)

Mindenesetre adózzunk Robinak ezért a kis segédletért ;) :R . Köszönjük!

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.