Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#801) PazsitZ válasza ALI_G (#797) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egy nagy UP-ot a hírnek! :D
Menjük minnél többen!

- http://pazsitz.hu -

(#802) kraftxld válasza PazsitZ (#801) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, legyünk a kétmillió bölcsész országa!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#803) PazsitZ válasza kraftxld (#802) üzenetére


PazsitZ
addikt

Komolyan gondolod h ez a megfelelő módja a diplomás képzés szűkítésének? :F

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#804) kraftxld válasza PazsitZ (#803) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#805) PazsitZ válasza kraftxld (#804) üzenetére


PazsitZ
addikt

Na én erre mondom, hogy no comment...
De szerintem tévedsz, mert nem ez a megoldás, pontosabban nem a helyes megoldás

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#806) kraftxld válasza PazsitZ (#805) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor mi a helyes megoldás?
Szerinted a tandíj nem ösztönzi a fiatalokat, hogy ésszel bánjanak a pénzzel, és esetleg ne az iváson járjon az eszük a fősuli/egyetem alatt, hanem megpróbáljanak értékelhető munkatapasztalatot összeszedni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#807) VladimirR válasza kraftxld (#806) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megoldas inkabb az lenne, hogy:
-nem kenyszeritik bele a nepet a felsooktatasi kepzesbe
-emelik a felveteli kriteriumokat

tovabba esetleg:
-lelovik, aki puskazik (ez mondjuk kicsit mas sztori)
-megszunik a nyitott konyves (vagy milyen) zh, mert az egy vicc

hidd el, nem feltetlenul az a megfelelo modja a hallgatoi letszam csokkentesenek, hogy evekre elore adossagokba verjuk oket (bar en ebbe belemenytem magamtol is, hisz diakhitel nelkul meg ennyire sem lenne lehetosegem ide jarni - de meg diakhitel melle is boven kell meloznom)

ennek ellenere en sem megyek a tuntetesre
sot...

(#808) Rommel6600 válasza kraftxld (#806) üzenetére


Rommel6600
őstag

a tandíj emelésével a szegényebbeket csukják ki az egyetemről/fősuliról. Akinek a faterja tolja majd a zsetont, a mercire meg diplomára elhiheted annak kurvára mindegy lesz ezután is.
de ha talán a követelményeket emelték volna, nem a kevésé tehetőseket (bérből élő szülők gyermekei) zárták volna ki hanem a hülyéket

(#809) kraftxld válasza Rommel6600 (#808) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Létezik ösztöndíj, meg el lehet menni dolgozni is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#810) ALI_G válasza Rommel6600 (#808) üzenetére


ALI_G
veterán

A pontszám emelése nem érne semmit. A pontszámot a jelentkezők száma, és azok pontjai határozzák meg, mégpedig úgy, hogy felvettek száma konvergáljon az egyetem azon szakának keretéhez.
hú de kalkulus szagút írtam :D pedig már nekem nincs is :DD

(#811) _Petya_ válasza ALI_G (#810) üzenetére


_Petya_
őstag

Akkor keretszámot kellene csökkenteni, és kevesebb kommunikáció, filozófia stb. szakot kellene indítani.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#812) ALI_G válasza _Petya_ (#811) üzenetére


ALI_G
veterán

1. igen.
2. igen. :))

Egyébként azt a büdös nagy helyzetet nem értem, hogy miért kell egy pincérnek is már ilyen szakokat elvégezni. 2 hét betanítás oszt jóvan. Miért kell ma mindenre papír?

Ebből a sok egyetemistából ez az osrszág nem láball ki 40 évig. Az biztos, minthogy én a gépem előtt ülök!

(#813) c4-eXp válasza _Petya_ (#811) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Naja, ez lenne a rendes megoldás. De úgyse fogja meglépni semelyik fasz se.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#814) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Ilyesmi könyv kell valakinek?

Az objektumorientált tervezés és programozás alapjai (uml, turbo pascal. c++), Angster Erzsitől.

(#815) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Nem tudom hogy vagytok vele, de szerintem elég gyenge rendezvény volt.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#816) ALI_G válasza c4-eXp (#815) üzenetére


ALI_G
veterán

hát én nem voltam kint, mert UTP és KOAX volt 6 óráig a dolgom. :W

(#817) maszat válasza kraftxld (#806) üzenetére


maszat
senior tag

A tandíj jobban ösztönözné a diákokat, az elég valószínű. DE: Aki tanulni akar, az tanulni is fog, aki meg nem az ezután sem fog.

...ésszel bánjanak a pénzzel...
Biztosan sokkal jobb, ha az állambácsinak adják oda a pénzüket, nem pedig magukra költik. Persze. :W

esetleg ne az iváson járjon az eszük...
Nekem az szűrődött le a hsz-edből, hogy minden egyetemista részeges disznó és minden pénzüket piára költik. Ez azért nehezen hihető. Vagy neked minden egyetemista ismerősöd alkoholista?

Pl: Valaki szorgalmas és bejár órákra, annak kell kikapcsolódás, mert előbb-utóbb belehülyülne a learningbe. E célból nagyon jó a piálás. Lazít és regenerál. Sokan a zsúfolt órarend miatt nem is tudnának a dolgozni. :U

Régen vélhetően jobb volt a színvonal, de ez inkább a létszám növekedése miatti hígulás következménye. Keretszámot szabadon lehet csökkenteni, hogy javuljon minőség. Ez lehet jó megoldás.

(#818) ALI_G


ALI_G
veterán

Remélem mindenki lezárta a tárgyait. A szabadonválaszthatókat is külön le kell zárni a szakos tárgyaktól függetlenül.

(#819) VladimirR válasza maszat (#817) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Nekem az szűrődött le a hsz-edből, hogy minden egyetemista részeges disznó és minden pénzüket piára költik'' - imho eleg jol tajekozott a temaban: nezd csak meg az alairasat ;p

(elnezest)

(#820) ALI_G válasza VladimirR (#819) üzenetére


ALI_G
veterán

Ha valaki ismeri az egyetemisták piálási mutatóit, akkor az kraftxld :DDD

(#821) kraftxld válasza maszat (#817) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért legyünk már realisták...
Szerinted az ösztöndíjak/diákhitel hány %-a köt ki vmelyik kocsma/szórakozóhely budijában vörösboros okádék formájában?

Természeten nem azt állítottam, hogy minden egyetemista/főiskolás részeg disznó, de nagyrészük úgy tekint a sulira jelenleg, hogy itt van 4 év mulassuk végig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#822) ALI_G


ALI_G
veterán

vki mondja ma' meg pls, hogy alga 1 és adatbázisok előadások mikor vannak.
thx.

(#823) kraftxld válasza ALI_G (#822) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#824) ALI_G


ALI_G
veterán

[link]
Akinek van diáknaplója, nézze meg, mert igaz!

(#825) VladimirR


VladimirR
nagyúr

merre talalhato a szoctam/laktam igenylesehez szukseges nyomtatvany? elvileg etr-ben kell leadni az igenylest, a hszi-re csak az igazolasokat kell bevinni
vagy rosszul tudom?

(#826) ALI_G válasza VladimirR (#825) üzenetére


ALI_G
veterán

én még ilyeneket se tudok.
De formanyomtatványokat találhatsz a TO részében is ([link] itt van vhol olyna, hogy formanyomtatványok), vagy a HSZI oldalán is lehet, és ez a valószínűbb.

Amúgy Te ezt hol olvastad?

[Szerkesztve]

(#827) ALI_G válasza VladimirR (#825) üzenetére


ALI_G
veterán

Lakhatási és szociális támogatás!!!!
2006. szeptember 18., hétfő 15:27 /Jucus I/
Sziasztok!!

Ezúton szeretnénk Titeket értesíteni,hogy a lakhatási és szociális támogatás mégsem elektronikus úton fog történni(mint azt előzetesen vártuk),hanem a régi megszokott módon pályázati űrlappal kell igényleni!!
A pályázati lapokat a mai naptól(szeptember 18) lehet felvenni a HSZI-n és a HÖK irodán.
A beadási határidő:október 2.
A kellemetlenségekért elnézéseteket kérjük!!!

SZTE TTK HÖK

[link]
gördíts le az aljára.

(#828) ALI_G


ALI_G
veterán

valakinek van kalkulus II-je?
és megtudná nekem mondani, hogy jövőhéten miből írunk gyakorlaton?

(#829) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Meg tudná vki mondani, hogy mi az ajánlott irodalom az Algoritmusok és programozások c. tantárgyhoz? Levelezőn járok informatikai mérnökasszisztensire, de ezt sajna ki kellett hagynom :(

<< Heimdal >>

(#830) ALI_G válasza Retekegér (#829) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem tudni mit tartalmaz a tárgy?

A név alapján szerintem simán algoritmusokat vesztek, arra meg van egy pár fajta könyv.

(#831) Retekegér válasza ALI_G (#830) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Sajna konkrétumokat nem tudok :(
Esetleg ha van itt olyan, aki nappalin tolja ezt a szakot, talán meg tudná mondani... Levelezőn sajna csak egy alkalom, sux :(((

<< Heimdal >>

(#832) ALI_G válasza Retekegér (#831) üzenetére


ALI_G
veterán

ilyen szakosat nem ismerek, de programoón, programtervezőn satöbbin ilyen van, hogy algoritmusok és adatszerkezetek 1-2 ami szerintem legalább hasonlít a te tárgyadra, esetleg ugyanaz, csak ''demo'' változat (az idő hiájny miatt). De nemt udom ehhez milyen könyv kell, mert én nem vettem.

De ha Csiriknek (TTK dékán+ő az előadója az adott tárgynak) e-mailezel, akkor ő biztos megmondja az ajánlott irodalmat.
többet nem tudok.

(#833) kraftxld


kraftxld
nagyúr

no comment:

hálózatok gyakorlat = html programozás notepadban olyan szinten amit frontpage-ben kb 5 kattintással meg lehet csinálni.

előre a művelt ifjuságért! :U

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#834) Retekegér válasza ALI_G (#832) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Asszem Tóth Attila az előadó, de nem vagyok benne biztos, majd otthon megnézem az órarenden... mert persze ETR-ben a levelezősök nem tudták felvenni a tárgyakat :(

<< Heimdal >>

(#835) ALI_G válasza Retekegér (#834) üzenetére


ALI_G
veterán

kurzus fórumotok van? Kérdezgess ott is, hátha.

(#836) PazsitZ válasza Retekegér (#834) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ő lesz az? [link]
Ebben az esetben itt az óra tételsora: [link]
Ezek alapján pedig azt mondanám egy jobb Pascalos könyv is megteszi.
De ott az email címe is kérdezd meg tőle, mit ajánlana.

- http://pazsitz.hu -

(#837) Retekegér válasza PazsitZ (#836) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hohohó, te vagy az én emberem!
Dank U! :R

<< Heimdal >>

(#838) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Szemét bíró! Csak 9 pontot adott a 10-ből.:DDD De még valamit a gyakvezérnek is be kell mutatni, csak azt nem tudom igazán, hogy mit...

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#839) ALI_G válasza c4-eXp (#838) üzenetére


ALI_G
veterán

jó az, ne légy teljtetelen. :)
Szerintem a progival kapcsolatban kell leadnod papíron, hogy hogy is műxik, eseménydiagramm vagy mi a nyavajával. Legalább is nekünk ilyet kellett. De ezt inkább az ETR-ben tedd fel, vagy PazsitZ-t kérdezd priviben.

(#840) c4-eXp válasza ALI_G (#839) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Jó nekem a 9 pont, de azért adhatott volna 10-et is.:D
Én is valami diagramra emléxek, holnap majd gyakorlaton megkérdezem valakitől, biztos van aki már megcsinálta.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#841) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Nah remek, szigorítják a kötprogi írást, mert pár hülyegyerek a prog.hu-n akarta megiratni a komplett programot, aztán lebuktak.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#842) ALI_G válasza c4-eXp (#841) üzenetére


ALI_G
veterán

az nállunk is ment már mikor progalapot toltuk :) Ez nem meglepő. De amúgy a lebukás is nagy szám, mivel az összes tanár nézi nap mint nap :D

(#843) ALI_G


ALI_G
veterán

A minap, vagyis 2 perce ezt az e-mailt kaptam:

kérem sürgősen keressen meg a Tanulmáyni O-n, mivel úgy tűnik, nem iratkozott be a félévre
se indexet, se törzskönyvet nem találok.

:F

(#844) PazsitZ válasza ALI_G (#843) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nekem a TO-n beiratkozáskor mondták:
Ugye megszünt a beiratkozásos lap amit mindig le kellett adni az indexel.
Akkor veszik ugy, hogy beiratkoztál a félévre, amikor az ETR-ben felveszel min. 1 kreditértékű órát.
Szvsz menj be, de elég érdekes számomra ez az email :F

- http://pazsitz.hu -

(#845) ALI_G válasza PazsitZ (#844) üzenetére


ALI_G
veterán

voltam bent.
A TVSZ ugye megváltozott. Én felvételiztem idén, és hiába ugyanaz a szakom mint tavaj (csak mostmár állami finanszírozott) új index, meg minden kell. Nekem ezt nem mondták, hanem h. jó ott a tavaji index...hát nem. szerencsére nem kell 2500-at kipengetnem emiatt, hanem adnak ingyen.

(#846) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Na jó nagy mákom volt a mai kötprogival. Az 5 közül megkaptam a legkönnyebbet, így fél óra alatt sikerült megírni 10 pontra.:D De nagyon remélem, hogy a jövőben nem kell órán kötprogit írni pár kretén miatt, akik a prog.hu-n akarják megiratni a házijukat.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#847) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Dévényinek enyhén szólva elborult az agya. Meg akarja vágatni már gyakorlaton az emberek 95%-át? Most írtuk a nagy zh-t, és hála az új bírós rendszernek, a csoportunkból 3 embernek lett meg a 10 pontja. Szerencsére köztük voltam, 11-et szereztem.:DDD De ami a durvább, hogy hétfőn 3 csoport (75 ember) írta meg, és egy embernek se jött össze a 10 pont.:U Kíváncsi leszek a vizsgára.:U

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#848) ALI_G válasza c4-eXp (#847) üzenetére


ALI_G
veterán

wow. need details, kíváncsi vagyok mit csinál má ez a mi kis dévényink :D
és gratula.

(#849) c4-eXp válasza ALI_G (#848) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Kösz. Hát épp hogy csak meglett.:D
Igazából úgy kezdődött az egész, hogy az 1. kötprogit páran a prog.hu-n iratták meg, aztán Dévényi erre úgy berágott, hogy gondolta megszopatja az egész évfolyamot. Jött a 2. kötprogi, amit órán kellett megírni. Ott hétfőn a 75 emberből 6-an értek el legalább egy pontot, a többi 0. Aztán ezen a héten jött a nagy zh. Na itt még siralmasabb a helyzet, mivel ugye 10 pontot el kell érni a 20-ból, hogy mehess vizsgázni. Ja, és állítólag Dévényi írta a kurzusfórumra, hogy nem azért ilyen nehezek a feladatok, mert pikkelne ránk. Á, dehogy azért...:D Ja, most mondta valaki msn-en, hogy eddig a 200-ból 3-4 embernek van meg a minimum 10 pont. A mi csoportunkból mégse 3 jó lett, hanem csak 2. Ha így folytatódik a tendencia, akkor leszünk vagy 10-en vizsgán.:DDD Persze van pót zh, remélem ott nem akarják nagyon beszopatni a népet.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#850) ALI_G válasza c4-eXp (#849) üzenetére


ALI_G
veterán

a pót ZH-t szerintem a gyakvezérek fogják kitalálni, ők meg nem kegyetlenek általában.

a kötprogis sztorit hallottam. szép.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.