Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#501) Protezis válasza _Petya_ (#499) üzenetére


Protezis
őstag

Egyébként milyen progit kaptál? Én gráfosat. Úgy tűnik meg van az algoritmus, más ''csak'' meg kell írnom :)
Ja, és miben írod? Java szebb, de lassabb. Azt hiszem én C-ben írom. Sok-sok pointerrel :D
(kár, hogy asm-ben nem lehet :( :DDD)

(#502) _Petya_ válasza Protezis (#501) üzenetére


_Petya_
őstag

Erdőhelyi honlapjára gondoltam, lehet, hogy elírtam a számot, de biztos több, mint 25, és kevesebb, mint 37. Én is gráfosat kaptam, minimális hosszúságú diszjunkt utak keresése a feladat. A gyakvezérem hozzá se tudott szólni személyesen, csak utólam írt mailben.
Ja, és C-ben írom.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#503) Protezis válasza _Petya_ (#502) üzenetére


Protezis
őstag

Ki az az Erdőhelyi? :F
Én Imreh Csanádnál vagyok. És 37 pontom van tudtommal.
Én is diszjunkt utakat kaptam. Bár nem minimálisat. 2 pontból kell keresni utat egy harmadikba.

(#504) _Petya_ válasza Protezis (#503) üzenetére


_Petya_
őstag

:D

Architektúra gyakvez.

Csak az ETR bug kapcsán említetem. Ezek szerint félreértetted. :D

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#505) Protezis válasza _Petya_ (#504) üzenetére


Protezis
őstag

A honlap szerint neked 32 pontod van. Vagy rosszul látom?
Namost tudom, hogy hülye vagyok, de nem értem. SZAR-om nekem már nincs :D
Mod: Miért lennék én egyáltalán fent Erdőhelyi honlapján? :F

[Szerkesztve]

(#506) _Petya_ válasza Protezis (#505) üzenetére


_Petya_
őstag

Bocs, elnéztem, összetévesztettelek valakivel.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#507) VladimirR válasza _Petya_ (#506) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem csoda, olyan tucatfeje van ;]

(#508) Protezis válasza _Petya_ (#506) üzenetére


Protezis
őstag

No problem :)
VladimirR: inkább legyen tucat-, mint zacsifejem :D

(#509) ALI_G


ALI_G
veterán

lám-lám, már mindenki unatkozik? :)))

(#510) _Petya_ válasza ALI_G (#509) üzenetére


_Petya_
őstag

Mi az hogy mindenki unatkozik? Én például nem, alga kötprogit írok, jól.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#511) _Petya_


_Petya_
őstag

Nos, az ETR nem enged hozzászólni a grafika kurzusfórumhoz, ezért itt kérdezem: meddig kell leadni a PostScript kötprogit, és mik a követelmények?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#512) Protezis válasza _Petya_ (#511) üzenetére


Protezis
őstag

Jövő hét vasárnap éjfélig. Legyen benne minden, amiket órán vettünk. Példaként mondta a tanár hogy pl diagrammábrázoló program.

Elküldtem az alga progimat a bírónak, és 7 pont lett :O
Az a gáz, hogy minden általam kipróbált tesztesetre jó megoldást adott. Most tudom, hogy hibás, de nincs olyan tesztesetem, amire az lenne. Hogy keressek így hibát? :(

(#513) _Petya_ válasza Protezis (#512) üzenetére


_Petya_
őstag

Diagramábrázoló??? Postscriptben?

Azt hogyan?


Nem csak rajzolni kell benne valamit?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#514) Protezis válasza _Petya_ (#513) üzenetére


Protezis
őstag

Pl van egy tömböd, ami fel van töltve elemekkel. Ezeket ábrázold kördiagrammal.
De akármivel jó. Ez csak példa. (Tanár feltette a költői kérdést, mire is jó a postscript. Jött is a válasz rá: elvetemültebbek írtak már webszervert is ps-ben) :Y

(#515) _Petya_ válasza Protezis (#514) üzenetére


_Petya_
őstag

Ja, értem, ez nem is nehéz.. van neten elérhető követelménylista, hogy mi kell a programba (az hogy ami órán volt, nem túl konkrét....) Amúgy vicc, hogy 2 gyakon tanulunk postscriptet, utána ZH belőle...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#516) _Petya_


_Petya_
őstag

Hírcsoport : Tanulmányi Osztály (nappali)
Feladó : Szabó Márta Dátum : 2005.11.29.
Üzenet :

Tájékoztatjuk Önöket, hogy az új ETR3 webes felülete csak Internet Explorerrel használható. Más böngészők hibás működést eredményeznek.

TO


No comment...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#517) VladimirR válasza _Petya_ (#516) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hehe, multkor haver linux alol nezte, azt meg nem mondom milyen bongeszovel, de a lenyeg az, hogy a menu (ami mindenkeppen egy hanyadek) szep uresen jelent meg neki, ugyhogy be kellett lepnem nekem is, megmondani a kurzusok listajanak url-jet

ez valoban tobb, mint szanalmas, szarabb, mint volt....es ezert meg ket hetet ki is hagytak.....

de most telleg: imho ha kiadnak valamelyik targybol projectmunkanak, ettol szazszor jobbakat kapnanak

(#518) _Petya_ válasza VladimirR (#517) üzenetére


_Petya_
őstag

Nos, itt Debian alatt firefox 1.0.4-el mukodik, csak a menu csunya, viszont legalabb hasznalhato. Kivancsi vagyok, mi lesz vizsgajelentkezesnel, es targyfelvetelnel... (Ja, amugy felkeszulve a szuper uj ETR-re, annak idejen beizzitottam egy Win98-at VMware Player-ben, de ott bejelentkezes utan visszadob, nem enged be.Komolyan nem ertem, miert kell IE only oldalt csinalni... Hetfon volt ETR tajekoztato a TIK-ben, sajnos nem tudtam elmenni, pedig
szivesen beszelgettem volna az illetekesekkel.

Tenyleg, nem tudod veletlenul, hogy lehet kapcsolatba lepni a fejlesztokkel, hibat bejelenteni?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#519) VladimirR válasza _Petya_ (#518) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ie only oldalt azert jo csinalni, mert egyszerubb, gyorsabb lekodolni, nem kell tobbfele ellenorizni, nem kell a szabvanyhoz ragaszkodni (sokszor az IE ertelmezese ertelemszerubb), szoval kevesebb melo - meg a tobbseg ugyis ezt hasznalja (meg mindig 70%+)
gondolom idore kellett dolgozinuk, nem kellett uzemeltetest vallaniuk, csak atadni, es kesz, es ez nagyban elo szokta segiteni az igenytelen munkat

egyebkent nem, nem tudom sajnos, de imho jobban is jarnak, hogy nem tesznek ki elerhetoseget, mar felduhodott tomegek kozelednenek felejuk vasvelalkkal, meg kiegyenesutett kaszakkal

p.s.: ;]

(#520) _Petya_ válasza VladimirR (#519) üzenetére


_Petya_
őstag

Beigazolódott a sejtésem: CSAK IE alól lehet vizsgát felvenni (GTK-s ismerőstől származik az információ), firefox alatt mindenféle hibákat dob.

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#521) pampika válasza _Petya_ (#520) üzenetére


pampika
őstag

Az úgy nagyon nem lenne vicces,mert nekem csak linuxom van,windóz max otthon,vagy gépteremben.De éjjel nem lehet a gépteremben ülni vizsgahelyre várva :(

(#522) Protezis


Protezis
őstag

Bár Windows-t használok (no meg Firefoxot), de elküldeném melegebb éghajlatra azt a köcsögöt, aki megcsinálta ezt a sz@rnak is csak jóindulattal nevezhető valamit.
Akár iETR is lehetne a neve. Már csak egy lépésre vagyunk egy ActiveX-es ocsmányságtól.

(#523) Protezis


Protezis
őstag

[kép]

(#524) Protezis


Protezis
őstag

No egy kicsit komolyabb hsz.
Gondolkodom, hogy átmegyek Műszaki Informatika szakról PTM-re.
Egyrészt, mert nincs kedvem BP-re menni, másrészt pedig mert szerintem a műinfo mindenből oktat valamit, de semmiből se eleget. Kifejtem. PTM-esekhez képest kevesebb matekot veszünk, viszont van fizikánk. Tehát műszaki részbe is betekintést nyerünk.
Azonban a villamosmérnöki szintet meg se közelít ez a betekintés (már ha a villamosmérnök azt csinálja, amire én gondolok). Elméletem szerint ha programozóra van szükség, inkább egy PTM-eset vesznek fel, ha pedig műszaki irányultságú emberke kell, akkor pedig a villamosmérnököt (?). Én meg 2 szék közé...
Nem tudom helyes -e az elméletem. Mindenesetre jó lenne minél hamarabb eldöntenem, lépek -e, mert ha átmegyek, akkor jó lenne 2. félévtől. A határidő pedig dec. 15.
Várom a véleményeteket. :R

(#525) Protezis


Protezis
őstag

Kiszolgálóhiba.. LOOOOOL
Baszarááás. Hát ilyen niiincs

(#526) _Petya_ válasza Protezis (#525) üzenetére


_Petya_
őstag

Tudtam, tudtam....

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#527) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Éljen, éljen.. most nem tudom.. sírjak, vagy nevessek? :U :O
Amennyi pénzt erre a sz@rra ráköltöttek annyiból igen brutál szerverparkot rakhattak volna a régi cucc alá :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#528) Protezis


Protezis
őstag

Bármennyire hihetetlen, firefoxxal felvettem egy vizsgát :D
Amikor hibát dob, frissítsetek!
2. próbálkozásra felvettem a tantárgyat, utána újabb 2-vel eljutottam odáig, hoghy leellenőrizzem. Felvette.

3 vizsga megvaan :DD
VladimirR mit fog csinálni? szarfosfirefox :DDD

[Szerkesztve]

(#529) kraftxld válasza Protezis (#528) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Váááááááá :DDD
Firefox alatt nekem is jól megy :DDD

Kemény 2 vizsgaidőpontom van fent :U

Egyébként kemény: BTK-n energiaválság.....
aki nem fizet nem vizsgázhat :Y (mellesleg van még befizetetlen huszonpárezres csekkem 2003-ból, de tudtam vizsgát felvenni :DDD)

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#530) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Sikerült valakinek PostScript-ben animációt írni? Sehol nem találok értelmes példaprogramot.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#531) Protezis válasza _Petya_ (#530) üzenetére


Protezis
őstag

Átnéztem a Blue Bookot, plusz még kismillió postscript tutorialt valamint e-bookot, de nem találtam semmi ilyesmit.
Valahogy úgy képzelem el a mozgást, hogy többször egymás után showpage-elek. Legalábbis így lenne logikus. De csak az első showpage hajtódik végre. Több ötletem nincs :(

(#532) _Petya_ válasza Protezis (#531) üzenetére


_Petya_
őstag

Értem, tehát olyanért lehet pluszpontot kapni, amit lehetetlen megcsinálni... tök jó.

Nekem 7 pont kell, hogy mehessek vizsgázni, a gyakvezér szart se magyarázott órán. Mindenképpen kellene az a plusz 2 pont, mert a szemetek a pluszpontokkal együtt számolják az 50%-ot (=12p)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#533) Protezis válasza _Petya_ (#532) üzenetére


Protezis
őstag

uhhhh. ezt nem tudtam
De neked mikorra van határidő? Mert nekem vasárnap éjfélig kellett leadnom.

(#534) _Petya_ válasza Protezis (#533) üzenetére


_Petya_
őstag

Nekem szerdáig, a gyakvez kitolta a határidőt, mert későn hirdette ki...

Te mit írtál? Amúgy a legrosszabb az egészben, hogy neked kell kitalálni a feladatot is, sokkal jobb lenne, ha megmondanák, mit írj...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#535) Protezis válasza _Petya_ (#534) üzenetére


Protezis
őstag

Egy megadott tömbben szereplő betűk abc-beli elhelyezkedésük alapján grafikont rajzol.
Tehát 'A' betű legfelül 1. helyen, 'Z' betű legalul 26. helyen. (ASCII kód alapján határozom meg a helyet) Grafikon felváltva kék-narancs színű, mindegyik színátmenetes: felfelé megy át fehérbe. Mindegyik sávnak árnyéka van. Kb ennyi. :D
Te mit csinálsz? Eleinte úgy volt, hogy animáltat csinálok, de letettem róla (akkor mátrixos zöld betűk folytak volna lefele... kár hogy nem találtam anyagot hozzá :( )

(#536) pampika


pampika
őstag

No,legalább megy linux+firefox alatt is a vizsgás móka.
Amúgy nevetséges az egész etr rendszer,bár inkább szánalmas.Egyszer szívesen taliznék egy ''fejlesztővel'' és feltennék neki pár kérdést eme remek rendszerrel kapcsolatban :((

(#537) _Petya_ válasza Protezis (#535) üzenetére


_Petya_
őstag

Én még nem tudom mit csináljak, abszolút nincs ötletem, a követelményelnél is csak az van, hogy pl óra. Ezalapján órát kezdtem el írni, de valószínűleg mást fogok.

Hol találok használható anyagot? (és persze ötleteket, mert nekem az megy nehezen.)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#538) ALI_G


ALI_G
veterán

Üdv. mindenkinek!
Látom megélénkült a topic. Vajon miért is?! :D
Nem, még mindig nincs gépem, prot. Nem is tom mikor lesz...


_Petya_
itt van pár link, amik segíthetnek PS kötprogot leadni:
Ruskó: [link]
ezen beljebb példák (nekem sokat segített Kuba A. honlaja van linkelve):[link]
Tanács A. honlapja (az itt felsorolt követelmények csak azokra érvényes, akik nála vették fel a gyakot): [link]
Kuba az inf-en: [link]
általános követelmény grafikából: [link]

Na asszem grafból belinkeltem ~mindent amit használtam. Az előadás anyaga is megtalálható Kuba oldalán, de nem mondom, hogy hasznos, mert nem olvastam ;]

Nekem is vasárnapig kelett leadjam a progit belőle. Én rajzoltam egy hangfalat, benne 2 tárcsa, rácsot húztam rá, mintha vmi porvédő szerű lenne, meg egy kis táblácskát raktam alulra a nevemmel. Ez elvileg teljesíti a feltételeket. :DDD ...vagy nem.

Sok sikert az elkövetkező vizsgaidőszakra.

p.s.: ja és FF-ben annyi a trükk, hogy nem a vizsgáknál kell felvenni (mert ott ugye nem tudsz a felvétel (vagy mire) klikkelni), hanem ahol a ''csomópontokra kattintva jelennek meg a vizsgák. Én edig sikeresen felettem 2 vizsgát :DDD több nincs meghirdetve.

+csatlakoznék a FosTR csapatához.

Előljáróban csak annyit, hogy én voltam az ETR3 előadásán és Makay Árpád tartotta, aki a konferanszié és saját bevallása szerint is az új ETR3-as rendszArt mélyen behatóan ismeri. Viszont megkért a bemutató előtt (amit WORD-ben írt meg), hogy az előadása végén amikor lehet majd kérdezni, ne a kritizációnkat, és nem tetszésünket ne nyilvánítsuk ki! Mi mást lehet erre gyerekek??? :F

No sebaj, keep it real! És respect Makay Á.!

(#539) Protezis válasza _Petya_ (#537) üzenetére


Protezis
őstag

Itt van linkelve többek között a Blue Book, Red Book: [link]
Itt meg az Adobe dolgai (nem tudom, miért nincs itt a kék könyv): [link]

Kaptam fél plusz pontot. pffff
(bár az opengl-es textúrázásért is csak 1-et...) :((

[Szerkesztve]

(#540) _Petya_ válasza Protezis (#539) üzenetére


_Petya_
őstag

Protezis, ALI_G!

Köszönöm a linkeket, átnézem. :R

Amúgy az algával hogy álltok?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#541) ALI_G válasza _Petya_ (#540) üzenetére


ALI_G
veterán

Alga? Majd jövőre :(((

(#542) Protezis válasza _Petya_ (#540) üzenetére


Protezis
őstag

12 pont.
1 megoldás rossz, többi futásidőn kívüli. Lenne egy jobb algoritmusom rá, de nem tudom, lesz -e időm megcsinálni. Keddre még prog2 kötprogi is, lesz rá vagy 2 napom. (csak hogy ne ugráljak nagyon a témakörökben, itt is gráfalgoritmust választottam: legrövidebb út. Remélem sikerül megírnom. Még nem tudtam leülni c++ -ban programozni. De kezdek belerázódni abba, hogy 2 nap egy új nyelv megtanulása :D)

(#543) _Petya_ válasza Protezis (#542) üzenetére


_Petya_
őstag

Hát nem tudom, neked mi a feladatod, de nekem 3mp volt a limit, és a legnagyobb futási időm 0,025mp volt. Én most a PS-el szenvedek, remélem meg tudom írni pluszpontosra...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#544) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Sziasztok!
Hát én még nem vagyok szte infós, viszont idén fogok felvételizni, és szerintem ide adom be a jelentkezést. Pontosabban még vacilálok a bme és az szte között. Úgyhogy ha ráértek, akkor leírhatnátok a véleményeteket a suliról.:) Engem a programozás érdekel, azon belül pedig a mesterséges intelligencia, ezért is gondoltam, hogy a programtervező matematikus jó választás lenne. Nem riadok vissza, ha a matek kemény, mivel gimnáziumban mindig 5-ös voltam, de azért ne legyen nagyon elvetemült.:D Ja, a koliról is írhatnátok pár szót, hogy milyen. Köszi.:)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#545) ALI_G válasza c4-eXp (#544) üzenetére


ALI_G
veterán

Az, hogy 5ös voltál matekból gimiben nem sokat nyom a latba...Csak ha nagyon keményen vettétek a matekot, akkor egy kis segítségül szolgálhat. Gyökeresen új dolgokat fogsz tanulni matekból, a gimi alapokat is alig ad ehhez a matekhoz (legalább is nekem szinte semmit se).
Programozás szerintem jó, csak a tanárok egyre szemetebbek. Most van egy elsős albitársam (műszaki infós ~= PTM+fizika, meg pár dolog), és programozásból nagyon szivatják őket. Olyan kötprogokat adnak, amihez épp, hogy alapokat adnak gyakorlaton. Még én is némely dolognál csak lestem, hogy már miket kérnek elsőben tőlük, szinte lehetetlen elsőre átmenni, hacsak nem tanultál prog-ot gimiben is.
Kolik nagy része elmegy, de ne várj sokat egyiktől sem. A jobbakba nehéz bekerülni, és bent maradni is (legalább is amennyire tudom).
MI-t még nem tanulok, viszont szeretnék majd arra szakosodni (tuti nem fogom bírni :D).

Nekem ez a vélemyénem, de ezt ne vedd kézpénznek ahogy én megítélem a dolgokat. Hátha leírják a többiek is a válaszukat, véleményüket (Protezis, Petya, VladimirR...)

üdv.

(#546) Protezis


Protezis
őstag

Van itt valaki, akinek van Fizika kísérletekben órája? Nagyon fontos! Köszi!

(#547) VladimirR válasza ALI_G (#545) üzenetére


VladimirR
nagyúr

leirjak:
a kozepiskolai matek alap ugy fel evig, ha eleg, de a tobbsegnek addig sem, ez attol fugg, hogy ki, mit tanult (nekem van egy szamitastechnikai programozo okj-s kepesitesem, ott tanultam olyan dolgokat matekbol, amiket tudtam elso ket felevben hasznalni (linalg, dimat I-II)
a programozast imho nevetseges szinten tanitjak (nekunk meg elso felevben, heti 2 gyakoraban kellett volna megtanulni pascal-t, es c-t programozni, de a prognyelvek sem jobb sokkal, ott egy felevbe, heti egy gyakorlatba van 4 nyelv bezsufolva), es ami meg ettol is jobb vicc, hogy helyenkent milyen szinten kerik szamon (gondolom ugy velik, hogy 0 alappal elegendo az a fel ev ket programnyelv, es ugy altalaban a programozas elsajatitasara) - a kettonek koze nincs egymashoz, ahogy ALI_G is irta

kollegium: miskolc mellett lakom (uszkve 250-300 km), fater nyugdijas, mutar 4-6 oraban dolgozik, nem vet fel a penz, es nem kaptam kolit

(#548) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Köszi, hogy írtatok. Szóval középsulis matekkal nem fogom sokáig húzni, ezt mondjuk gondoltam.:D Ilyen számtech képzésre én is járok (rendszám a neve), ott nem tanultunk sok matekot, csak mátrixokat, meg gráfokat, szóval ez se nagy segítség, bár azt hallottam, hogy a programozás eleinte azért könnyebben fog menni, mivel emiatt már van valami tapasztalatom benne. Ez a koli ügy viszont elég gáz, félek, hogy lehet én se kapok. Tényleg VladimirR, akkor Te most albiban nyomod? Én egyébként Budapesten élek, nem tudom, hogy így milyen esélyekkel indulok. Hallottam olyan dolgokat, hogy a budapestieket nem igazán látják szívesen a koliban, mivel úgy gondolják, hogy az illető miért nem megy Budapestre egyetemre. Nem tudom mi igaz ebből.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#549) _Petya_ válasza Protezis (#546) üzenetére


_Petya_
őstag

Az a Hilbert-féle előadás a környtud/biológus/stb. szakosoknak, nem?
Ha az, akkor azt mondják nem túl nehéz.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#550) Protezis válasza _Petya_ (#549) üzenetére


Protezis
őstag

Ámétként vettem fel, nem tudom. Van vagy 6 tanár. De probléma megoldva ;]
Más: Ma (vagyis tegnap) este 8-kor tudtam leülni ismét, utoljára alga kötprogit javítgatni. A jobbnak vélt algoritmusomat kezdtem el irogatni. Persze itt-ott javításra szorult.
23:55 perckor rájöttem.... BAAAAAA' MEEEEE' :O
Szóval csak 12 pontot viszek :(

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.