Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#10001) MrTurner


MrTurner
csendes tag

aki volt hétfőn grafikából vizsgázni az leírná, hogy mely kiskérdések és tétel volt? Aki nem volt de tudja, az is leírhatja :)

(#10002) ALI_G válasza snow.man (#9991) üzenetére


ALI_G
veterán

Az a nagy bajom, hogy csak nappalin van és állítólag kötelező sok mindenre bejárni, én meg 8 órában dolgozok.
Különleges tanrendet adnak ilyenre?

(#10003) snow.man válasza ALI_G (#10002) üzenetére


snow.man
csendes tag

Igen, GI MSc a gazdaságis tárgyak miatt nincs levelezőn. Csak PTI MSc-nek van levelezős formája. A munka miatt több, mint valószínű, hogy nem engednek meg külön tanrendet, hisz pont ezért van a levelező. De egy próbát mindig minden megér. :)

Szerk.: és már túl a 10 000. hsz-en...

[ Szerkesztve ]

(#10004) ALI_G válasza snow.man (#10003) üzenetére


ALI_G
veterán

A Bsc-n már rákérdeztem erre Gombás-nál, de kb. elhajtott.
Jó nagy ökörség, hogy nincs levelező, igaz 10 ember miatt nyilván nem éri meg, így viszont mindenki kényszerül nappalin hallgatni.

(#10005) 8904


8904
csendes tag

üdv
friss vagyok PTI msc-n (keresztféléves jelentkezés).
azt szeretném kérdezni, hogy mikor és hogy lehet szakirányt választani?
"etr/ügyint/jelentkezés szakosodásra" menü alatt nincs semmi még ... legalábbis az előző félévre írja csak, hogy akkor novemberben lehetett (szóval aki "rendesen" ősszel indult az is csak novemberben tudott választani?).
most ahogy nézem keresztféléves tárgyakból 15 kreditnyit tudok felvenni (mivel köszi2 a linprogalk-ra épül). és akkor szakirányos tárgyakat fel sem vehetek még? vagy nincs erre semmi korlát?
ha nem vehetek még fel, akkor ilyen SZV meg ilyen "töltelékkel" kellene kitöltenem a maradék kreditet?
másik kérdés, hogy az szoftverfejl szakirányos tárgyakból melyiket ajánljátok? melyik a hasznos?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10006) Szőri válasza Frenky89 (#10000) üzenetére


Szőri
csendes tag

Ahogy tudom, se multi se digikép előadás nem kötelező, de mindkettőből van félév közben midterm az előadás idejében.
Rendszerfejlesztés 2-ről annyit tudok, hogy elméletileg a demonstrátorok-oktatók látják már az idejüket (mi mikor lesz). Vagyis valamit nincs jól beállítva és ezért nem listázza ki nekünk.

(#10007) snow.man válasza 8904 (#10005) üzenetére


snow.man
csendes tag

A szakirány kiválasztása gyakorlatilag csak formalitás (minden őszi és tavaszi félévben egyszer van). Attól függ a szakirányod, hogy milyen szakirányos tárgyakat veszel fel. Bármilyet felvehetsz.
Igen, egyedül köszi2-nek van előfeltétele, a többi kötelezőt (15 kreditnyit) fel tudod venni. Emellé természetesen érdemes még tárgyakat felvenni: szakirányost, speckollt, gazdaságit vagy szv-set, mindegyikből kell x kredit (tantervben megtalálod, miből mennyi).
Tehát már most nyugodtan felvehetsz szakirányos tárgyat is. Nem sok (a piacon is) hasznos szakirányos tárgy van és a választási lehetőség sem túl nagy. Igazából majdnem mindegy, melyiket veszed fel szerintem...

(#10008) corinne válasza Szőri (#10006) üzenetére


corinne
újonc

És erről már szóltatok azt etr-referensnek vagy valakinek, vagy dobjak én egy mailt?

Az időpontokról véletlen nem tudsz közelebbit? Lassan jó lenne megtervezni az órarendet...

:)

(#10009) Szőri válasza corinne (#10008) üzenetére


Szőri
csendes tag

Én nem szóltam még, nem tudom valaki szólt-e már. (elméletileg az előadó és a gyakorlatvezetőknek kéne ilyenkor)
Időpontokról nem tudok semmit (egy gyak időpontját, de az gondolom nem nagyon segít :) ) Onnan tudom az egészet, hogy egyik ismerős is tart gyakot és mondta, ő már látja etr oktatói felületen az rf2-t.

(#10010) 8904 válasza snow.man (#10007) üzenetére


8904
csendes tag

kösz a válaszokat.

még annyi, hogy kreditátvitellel mit lehet átvenni? én gazdinf bsc-s voltam, így a gazdos rész gondolom megoldható.
viszont mi a helyzet az SZV-kkel és a speckollokkal? a bsc-n megcsinált SZV-ket is át lehet íratni?
speckolloknál meg ugye fellép az a probléma, hogy nem mindent hirdetnek meg msc-n amit bsc-n, illetve fordítva is. de ETR elvileg ugyanúgy kezeli a speckollokat, mindegy hogy melyik szakos veszi fel.
szakmai gyak teljesítésére van valami meghatározás? vagy csak 2 félév aztán jólvan..

ja még annyit, szerencsére nem kellett sose kreditátvitellel foglalkoznom az évek során, de most mi a helyzet? Modulo elég? vagy TO-zni is kell?

köszönöm aki segít.

[ Szerkesztve ]

(#10011) snow.man válasza 8904 (#10010) üzenetére


snow.man
csendes tag

Azt lehet áthozni, ami nem kellett a bsc-s diplomádhoz. Tehát a felesleget, mindegy milyen tárgy (szv-s, speckoll, gazdasági, bármi).
Szakmai gyakból 160 óra kell.
Kreditátvitelre modulo elég, majd áprilisban lehet beadni legközelebb.

(#10012) 8904 válasza snow.man (#10011) üzenetére


8904
csendes tag

akkor újra felvehetem pl a menedzsmentet és a vállalati pénzügyeket? :DDD vicces lenne. vagy van olyan kikötés, hogy csak olyat lehet amit még nem vettem fel?

(#10013) nfgabor


nfgabor
újonc

Sziasztok :)

Ezekhez a gyakokhoz kiket ajánlotok? :)

Oprendszerek
Számítógép-hálózatok
Assembly prog
Műszaki matek

Köszi :]

(#10014) snow.man válasza 8904 (#10012) üzenetére


snow.man
csendes tag

Na ez egy jó kérdés, nem tudom. De szerintem felveheted még egyszer...

(#10015) DoL válasza snow.man (#10011) üzenetére


DoL
csendes tag

Bocs, nem néztem még utána, most kényelmesebb itt megkérdezni: melyik szabályzatban van benne, hogy milyen krediteket lehet átvinni MSc-re BSc-ről?

(#10016) snow.man válasza DoL (#10015) üzenetére


snow.man
csendes tag

Egy újabb nagyon jó kérdés. :)
TVSZ-ben nem hiszem, hogy benne van, az túl általános (bár érdemes megnézni). A mesterszakok felvételi szabályzatában megintcsak nem láttam. Én úgy kérdeztem meg a szakfelelőst és a TO-sokat...

Szerk.: Mindenesetre a szabály elég egyszerű szerencsére: mindent át lehet vinni, ami nem kellett a BSc-s diplomához. :)

[ Szerkesztve ]

(#10017) DoL válasza snow.man (#10016) üzenetére


DoL
csendes tag

Viszont az átvitt kreditek nem számolnak az átlagszámításnál, ha jól emlékszem. Szóval akármilyen kényelmes is, talán nem érdemes mindent átvinni.

(#10018) 8904 válasza DoL (#10017) üzenetére


8904
csendes tag

de akkor kétszer megcsinálsz valamit? nekem ez olyan furcsa... :) meg azt sem tudom, hogy ezt az ETR (vagy később a TO) engedi e...

(#10019) snow.man válasza DoL (#10017) üzenetére


snow.man
csendes tag

Persze, azok csak jóváíródnak, de nem számítanak bele az átlagba, kreditindexbe, stb...

(#10020) DoL válasza 8904 (#10018) üzenetére


DoL
csendes tag

Hát ha úgy veszed, akkor nem muszáj, gondolom azért van a tantervben millió gazdasági tárgy. Nekem is gyanús, hogy ugyanazt még egyszer nem lehet felvenni, viszont azt el tudom képzelni, hogy bsc-n megcsináltad a Menedzsment I-et, msc-n meg a Menedzsment alapismereteket... :D

(#10021) snow.man válasza DoL (#10020) üzenetére


snow.man
csendes tag

Ennek tényleg jobb lenne utánakérdezni...

(#10022) DoL válasza snow.man (#10021) üzenetére


DoL
csendes tag

Utánanéztem:

A felvi.hu-n az SZTE képviselője azt írta, hogy Battancs Anikót kell kreditátvitellel kapcsolatban nyaggatni.

(#10023) snow.man válasza DoL (#10022) üzenetére


snow.man
csendes tag

Igen, ezt tudom. Csak azt nem tudom, hogy melyik szabályzatban van ez leírva (mármint a kreditátvitellel kapcsolatos dolgok). De akkor ezek szerint Battancs Anikó maga a szabályzat...

[ Szerkesztve ]

(#10024) pokerspan válasza nfgabor (#10013) üzenetére


pokerspan
újonc

aki kérdez, az legalábbírja már ki a gyakvezetőket :)

nem bántásképp, csak legalább etr-ből írja ki, mert változik ez nagyon
tavaly pl műszaki matekból csak szabó tamás volt

addig is itt nézz körül
:D

progtudor.hu

(#10025) nfgabor válasza pokerspan (#10024) üzenetére


nfgabor
újonc

Itt a lista akik közül lehet választani:

oprendszerek: Nagy A., Griechisch E., Elek R., Ormándi R., Veress K., Lúgos G.
hálózatok: Somogyi V., Purece B., Szőri T.
assembly: Tömösközi M., Máté E., Erdőhegyi B., Móra Gy., Bartók T.
műszaki matekra nincs még meg se az előadás se a gyakorlatok :\

Köszi :)

(#10026) DoL válasza nfgabor (#10025) üzenetére


DoL
csendes tag

oprendszerek: Lúgos G., Elek R., Nagy A., Griechisch E., Ormándi R., Veress K.

Assemblyt viszont szerintem Erdőhelyi Balázs tart.

(#10027) pokerspan válasza nfgabor (#10025) üzenetére


pokerspan
újonc

Műszaki matekra -ahogy említettem- tavaly csak Szabó Tamás volt :).
Nem tudom idén változik-e.

Assembly: Móra Gy. - az anyagot nem közölte le a legjobban, de nagyon jószívűen pontozott, könnyű zh-k, sok pontot tudsz vinni vizsgára, ami elég fontos :) és persze nagyon segítőkész volt, e-mailben is segített
-Máté Eörs -ről nem hallottam a legjobbakat, nah meg Tömösköziről sem

Hálózatok: Véleményem szerint teljesen mindegy, nem is tudnék nagyon választani egyiket se ismerem, a tantárgy elég könnyen teljesíthető

Oprendszer:: Lúgosról halottam jót, bár innen se ismerem nagoyn őket, használd a keresőt! :)

progtudor.hu

(#10028) szivar1 válasza nfgabor (#10025) üzenetére


szivar1
újonc

Én opr.rendsz-ből Lúgos G-nál voltam és teljesen rendben volt! (segítőkész, jól pontoz, jól magyaráz) Szerintem!
Tömösközinél voltam Prog I ill. II-ből és ott jó arc volt (normálisan pontozott)! Erdőhelyi nem tartott nekem órát de róla jókat mondanak...
A többi passz!

(#10029) dosailord


dosailord
tag

Nem tudja valaki, mi lesz az MBNX314 Analízis műszaki alkalmazásokkal (B) 7 kredites kurzussal? Sajnos nekem megmaradt ez, szóval még lesz ilyen kurzus meghirdetve? Tavaly óta műszaki matek van, de sajnos nekem ez a tárgy meglehetősen nehéz, így jövőre harmadjára nevezek be rá (vagy utódjára).

Jó lenne tudni hogy mikor lesz az előadás és a gyakorlat(ok), mert holnap akkor úgy venném fel a többit...

(#10030) Frenky89 válasza Szőri (#10009) üzenetére


Frenky89
őstag

Amennyiben nem túl nagy fáradtság, akkor szabadna kérni egy "exportálást"? Esetleg csak annyit, hogy mikor van az ea és a legtöbb gyak. :U

(#10031) szivar1


szivar1
újonc

Durva:
Grafikából két vizsga van még hátra és eddig (a köv. két vizsga létszámát is hozzáadva) 315 vizsga volt (ill. lesz). Mivel 143 fő vette fel a kurzust ez átlagosan 2,2 vizsgát jelent fejenként :Y (úgy, hogy feltesszük: senki nem bukott meg gyakon -amire elég kevés esély van) Nem rossz...

[ Szerkesztve ]

(#10032) _DooM_ válasza corinne (#9916) üzenetére


_DooM_
csendes tag

Németh G. Korrektül pontoz, jól magyaráz.

Nekem is lenne egy hasonló kérdésem:

Formális nyelvek:
- Vágvölgyi Sándor Árpád Dr.
- Fülöp Zoltán Dr. (bár az ő gyakorlata ütközik egy előadásommal)
+ Mészáros Ágnes

Logika:
+ Németh L. Zoltán Dr.
- Hajgató Tamás Sándor
- Lévai Balázs László
- Iván Szabolcs Dr. (jó arc, jól magyaráz, jók a jegyzetei, de azért a ZH-i nem a legkönnyebbek...)

Operációs rendszerek:
- Griechisch Erika
- Veress Krisztián
- Lúgos Gábor
+ Nagy Antal Dr.
+ Ormándi Róbert

Algoritmusok 2:
- Bánhalmi András
- Németh Tamás
+ Paczolay Dénes

A + jellel az egyelőre jónak tűnő időpontok oktatóit és/vagy az eddig szimpatikusnak tűnőket jelöltem.

A kérdés adott, ki kit ajánl? (Egy miért sem lenne rossz.)

Köszönöm a válaszokat!

szerk.: Látom némely kérdés már korábban is felvetődött, nem baj, jöjjenek csak a vélemények! :-)

[ Szerkesztve ]

(#10033) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Sziasztok!

Szoftvertesztelés alapjai
Szoftvertesztelés gyakorlata

Ezekről tudnátok mesélni picit? Mennyire nehezek, stb..

Üdv!

(#10034) szivar1 válasza _DooM_ (#10032) üzenetére


szivar1
újonc

Szerinted kinél könnyű a logika zh?:)

Logikából: Én Iván Szabit ajánlom (nekem számtud. alapjait. tartott , jól magyarázott és tök jól pontozott a zh-n)

Opr.rendsz: Lúgos G.-t, ő volt a gyakvezem, jó arc, segítőkész, normálisan is pontoz

Alga II: Bánhalmiról azt hallottam h elég jó, kicsit lazán tartja az órákat ami zh-n visszaüthet (ha valaki nem tanul rendesen)

Engem alk.fej (Hegedűs P vs. Langó L. vs. Antal G vs. Muhi K. vs Bocsor Z.) vélemények érdekelnének....

(#10035) Obnoxious válasza szivar1 (#10034) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Muhi K. 100%-ra. Nagyon rendes, nagyon jófej, segítőkész, jól pontoz.

(#10036) Orionk


Orionk
senior tag

Nekem még az alábbi kurzusoknál maradt dilemma, hogy kit kellene választani.
Ez ügyben kérnék szépen véleményt.

Digitális képfeldolgozás:
Itt fogalmam sincs, hogy mit tanulunk majd a tárgyon. Nem ismerem egyik gyakvezetőt sem. Semmit nem tudok. :(
- Nétemth József
- Varga László Gábor
- Hantos Norbert
- Molnár Csaba
- Németh Gábor

Multimédia:
Itt Egyenlőre Bodnár-on van a választás, mert Erdőhelyi bár jó, de egyre szigorúbb a teljesítésekben. Lúgos Gábor-ról semmit sem tudok. Bodnár-t meg ismerem, de nem tudom, hogy jól tartja ezt a gyakot? megérteni amit magyaráz?
- Lúgos Gábor
- Bodnár Péter
- Erdőhelyi Balázs

ALGA2:
Itt megint fogalmam sincs. Mindenki Paczolay nál akarja felvenni, de állítólag ő nem jól magyaráz. Mert nagyon érti, de nem tudja átadni. Ezek alapján inkább a Németh Tamás??
- Bánhalmi András
- Paczolay Dénes
- Németh Tamás

köszi

(#10037) szivar1 válasza Obnoxious (#10035) üzenetére


szivar1
újonc

Thx :R

(#10038) szivar1 válasza Orionk (#10036) üzenetére


szivar1
újonc

Varga L. G. nekem grafikát tartott és csak ajánlani tudom! Nyugondtan meg lehetett tőle mindent kérdezni, segített mindenben!

[ Szerkesztve ]

(#10039) _DooM_ válasza szivar1 (#10034) üzenetére


_DooM_
csendes tag

Nekem mintha valaki azt mondta volna, hogy Németh L.-nél kicsit másfajta ZH-k vannak.
Szabivánnál és Hajgatónál sok (legalábbis több), de kevesebb pontot érő feladat van (definíciókkal, tételekkel és algoritmus végrehajtással), még Németh L.-nél pedig 1-2 nagyobb lélegzet vételű, algoritmusos.
De javítson ki valaki, ha tévednék!
Persze a logika és a könnyű az két ellentétes fogalom itt... :-D

Én alkfejl-ből Hegedűs Petit tudom ajánlani. Pontozásról nem tudok nyilatkozni, mert alkfejlre csak helyettesíteni jött, de RF-en nagyon lágyszívű volt, jól magyaráz, látszik, hogy benne van a dolgokban, érti miről beszél, segítőkész.

(#10040) Obnoxious válasza Orionk (#10036) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Bodnaar nagyon lazán veszi a multit. Fele annyi idő alatt leadja (szó szerint) mint Erdőhelyi. Van kérdés? Nincs, akkor ennyi volt mára.. Ha nagyon jó vagy, akkor vedd fel nála sztem. Alga2 pedig Paczolay +1

(#10041) _DooM_ válasza Orionk (#10036) üzenetére


_DooM_
csendes tag

DigiKép:
Németh Gábor. Jól pontoz, jól magyaráz, rendes arc. Mondjuk kicsit látszik rajta, hogy informatikus... :-D

Multi:
Bodnár, nem kérdés. Talán egy picit gyorsan magyaráz, de ha kérdezel, akkor készséggel segít és - bár ez sokadlagos szempont - a humora is jó, nagyokat lehet röhögni nála (aki vevő egy kis kocka humorra).

(#10042) Szőri válasza Frenky89 (#10030) üzenetére


Szőri
csendes tag

Csak egy gyakorlat időpontját tudom. Próbáltam etr-ben előkeresgélni valahogy, de nem sikerült... Lehet, hogy csak a demonstrátoroké van csak meghirdetve, nem tudom.

(#10043) dvcs_ válasza _DooM_ (#10041) üzenetére


dvcs_
újonc

Nyulhoz erdemes menni? Az idopontjai jok, de rola nem volt info

Rf 2. eloadas csutortok 10-12 lesz, es van kint 2 gyak Bordé Sandor meg Nagy Csaba
legalabbis innen ez latszik

(#10044) DoL válasza _DooM_ (#10039) üzenetére


DoL
csendes tag

Kijavítalak, Németh L.-nél is több feladat volt, nagyon jók a gyakorlati fóliái, és szerintem jól is magyaráz. A konzultációin is nagyon segítőkész.
Mészáros Ágival is csak jól járhattok.

(#10045) Orionk


Orionk
senior tag

Látom, hogy sokan írtok arról, hogy logikából kinél milyen jellegű ZH-k vannak.

Ne felejtsétek el, hogy a mostani félév kezdetétől teljesen megváltozik a számtudos tárgyak teljesítése. Már nem csak két darab ZH lesz. stb....
UGyhogy most köv. félévben logika és fonyát is másképpen kell teljesíteni.

[LOGIKA]

[FONYA]

(#10046) _DooM_ válasza dvcs_ (#10043) üzenetére


_DooM_
csendes tag

Én eddig kétszer voltam az előadónál gyakorlaton (opkut: Bartalos, dimat2: Czédli) és egyszer sem bántam meg.
Ha úgy tartja a gyakorlatot, ahogy az előadásait, akkor egyértelműen érdemes nála (Nyúlnál) felvenni a gyakorlatot!

(#10047) _DooM_ válasza DoL (#10044) üzenetére


_DooM_
csendes tag

Szabivánhoz képest milyen?
Nagyon nem lenne jó mellélőni a gyakvezérrel, mert sajna 3/3-as a tárgy. :(

(#10048) _DooM_ válasza Orionk (#10045) üzenetére


_DooM_
csendes tag

Hoppácska! Amit az egyik oldalon elvesztettünk (Fritsi Dani fonyából, aki volt nála, érti miről beszélek :D ), azt a másikon visszakaptuk.
Szerintem így lényegesen emberibbek a követelmények, még ha összességében nőtt is a ponthatár. Fingers crossed!

(#10049) nfgabor válasza pokerspan (#10027) üzenetére


nfgabor
újonc

Köszi mindenkinek a véleményezéseket :)

Szerintem kellene csinálni mondjuk egy filet ahova az előadók nevét,tantárgyát és évet kellene írni és abba mindenki beleszerkeszthetné a véleményét :)

(#10050) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne: Szabó Tamás Tanár Úr-nál milyenek a gyakok? Műszmatot vennék fel nála. Bár vannak más óratartók is de sajnos nagy része ütközik.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.