Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#351) ALI_G


ALI_G
veterán

fúh, sok gondolat kavarog a fejemben, próbálok párat leínri:

Ez az Egyetem szerintem is gagyi, el van rontva a sok matekkal: sokkal észszerűbb és célravezetőbb lenne, ha a matekot nem ilyen mélyen oktatnák, hanem csak a mostani alapjait (később, ha diplomás leszel semmi hasznát se veszed szinte, oda sokkal több logika kell, amit mondjuk a matekkal meg lehet ~tanítani) kellene normálisan a hallgató fejébe verni, ahelyett, hogy mindent meg akarnak tanítani szinte, mint tiszta matekosnak. Lenne inkább egy olyan alap, amire ha szükség van, leveszed a könyvet a polcról, és az alapot amit tudsz már, könnyen ráépítesz olyat ami éppen kell, és lehet sokkal világosabbak lennének dolgok (fú, ez már mondat...vagy nem ;]). Szerintem (meg más szerint is) az egyetemi tanárok Dr. urak túlképzettek számunkra infósoknak. Amit megtudnának tanítani (vagy nem :DDD), azt úgy sem tudom hasznosítani, mert amint kijövök a vizsgáról rögtön elfelejtem, vagy ha nem teszek róla. De komolyan, semmi sem marad meg bennem fél évnél tovább. A matekot velem is megútáltatták itt a Zegyetemen, túl sokat akarnak átadni a túlképzett okosok! -igazából már azt se tudom miről írok, és h hova akartam kijukadni-
Szóval ez van. 4 prognyelv meg rengeteg, még 2 is a progalapból, ezeket is eltúlozzák. Meg amúgy is, 5-10 évenként biztos változtatni kell mindig a tárgyakon (ha nem változtatna az Oktatásügyi Miniszter vagy kicsoda :D), mert pl nemrég bejött a JAVA, azt is rögtön betették...jó, ennek így is kellett lennie, de kitudja mi jön ez után...

Ha kell vkinek matek segítség, tudok egy jó tanárt Szegeden - nem akarok reklámozni, ezért e-mailben, vagy MSN-en adok telszámot, nekem sokat segített, holnap is megyek dimat2-ből, pótZH-ra is remekül felkészített.

na, jó sok hülyeséget hordhattam össze feljebb :D

(#352) ALI_G


ALI_G
veterán

Az miért van az ETR-ben ha felveszek egy vizsgát, majd ugyanazt még1x, akkor a legutoljára felvett vizsga kelül alulra, mármint 1el lejjebb, mint az előző időpont. Most viszont nekem a kalkulus-ból felülre rakta az aktuálisat? Ez rosszat jelent?
remélem érthető voltam

(#353) Protezis válasza ALI_G (#351) üzenetére


Protezis
őstag

Szerintem viszont nem sok a matek amit tanítanak. Jobbanmondva sok, de nem poénból csinálják. Ahhoz, hogy egy komoly szoftvert csinálj, mindenképp magas szinten kell űzni a matekot. És ezt felsőbb évesek is megmondták (Csabi is mondta, hogy most jöttek rá, miért is kellett a Kalkulus, meg dimat)

Azzal, hogy megismerkedsz egy nyelv szintaktikájával, jóformán kitörölheted a seggedet. Későbbiekben ez lesz a legkisebb gondod (jó esetben :) )
Nem attól lesz valaki jó programozó, hogy ismeri az összes beépített függvényt, meg az összes lehetőséget az adott nyelven. Lényegében a legtöbb dolgot ismerjük már mind Pascalban, mind C-ben, mind Javaban, legalábbis kéne. Ettől függetlenül nem nehéz olyan kódot találni akármelyik nyelven, amire ez a reakciód: :Y

Nekem sem a szívem csücske a kalkulus, meg a dimat, eredményeim is elég csapnivalóak, ettől függetlenül tudom, hogy kellenek, másrészt szerencsére nem útálom egyiket sem.

Nem szeretnék nagyon véleményt formálni más iskolákról, de van olyan, ahol 2 év alatt ''elvileg'' műszaki informatikussá képzik ki az embert. Na én arra lennék kíváncsi, mit oktatnak ott, és milyen szakemberek válnak azokból :(

Őszintén: Szerinted részt tudnál vállalni egy komoly projektben? Természetesen a nyelvet ismernéd, legyen pl C. Szerintem nem. Én sem.
MI-ről meg egyéb ''egyszerű'' dolgokról ne is beszéljünk :U

Üdv innen a másik szobából! :D

(#354) _Petya_ válasza ALI_G (#352) üzenetére


_Petya_
őstag

Telejesen random történik a dolog. Ne keress benne logikát...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#355) ALI_G válasza Protezis (#353) üzenetére


ALI_G
veterán

''Ahhoz, hogy egy komoly szoftvert csinálj, mindenképp magas szinten kell űzni a matekot.'' ebbe nem mennék bele (bár lehet az előző hsz-emben utaltam rá), mert még messze állunk bármilyen normális program megalkotásától. Csabi meg jóformán nagyzol általában, ezt te is tudod. Tudod unokatesóm programozó (Debrecenben végzett PTM-s), és kérdeztem tőle, hogy amit leadtak matekot így az első 2 évben, mostanában mire is hasznosítja - válasza egyértelműen az volt, hogy jóformán semmire. Aztán persze lehet, hogy más cég más területen programozik, és biztos van köztük olyan is amihez kell sok-sok matek, de oda szerintem olyan embereket is vesznek fel.

''Azzal, hogy megismerkedsz egy nyelv szintaktikájával, jóformán kitörölheted a seggedet. Későbbiekben ez lesz a legkisebb gondod''
Teljesen igazad van, ezt én is így látom.

''Lényegében a legtöbb dolgot ismerjük már mind Pascalban, mind C-ben, mind Javaban, legalábbis kéne.''
Szerintem messze nem ismerjük a legtöbb dolgot, hisz le sem adták a nyelvek egyediségét. Nagyjából csak a Pascal-os, C-s alapokat ültették át JAVA-ra,. Persze beszéltek sok eltérésről, hogy pl nem kell nekünk foglalni memóriát stb. de az 100, hogy még ezer meg ezer dolog tartozik a nyelvhez. Bár ez a mondatom így jóformán csak egy nagyon tág fogalom.

''Ettől függetlenül nem nehéz olyan kódot találni akármelyik nyelven, amire ez a reakciód: :Y''
Nyilván nem ismerünk még olyan algoritmusokat amiket még le sem adtak, mert még nem tartunk ott. ;]

''Őszintén: Szerinted részt tudnál vállalni egy komoly projektben? Természetesen a nyelvet ismernéd, legyen pl C. Szerintem nem. Én sem.
MI-ről meg egyéb ''egyszerű'' dolgokról ne is beszéljünk ''

Ezt remélem nem személyeskedésnek írtad. Utaltam én ilyenre valaha is? Javíts ki ha tévednék. Ez triviálisan (;]) így van. Eszembe sem jutott még ilyen :) Szerintem először 3-ad éves koromban mernék besegíteni (3-ad éves amikor elvégzi azokat a tárgyakat amik addig kellenek :D ilyen alapon persze én nem leszek jövőre 3-ad éves).

asszem ennyi, ja és písz all

_Petya_ : kösz, már kezdtem megijjedni, csak mert nekem eddig nem ilyen random volt :)

[Szerkesztve]

(#356) Protezis válasza ALI_G (#355) üzenetére


Protezis
őstag

Ide sokat írtam, de felesleges, a következő a lényeg:

''Nyilván nem ismerünk még olyan algoritmusokat amiket még le sem adtak, mert még nem tartunk ott.'' - erről beszélek... ehhez viszont kemény matek kell! Szerinted valószínűdégszámítás nem kell egy csomó komoly munkához?? Ahhoz viszont egyértelműen kell a kalkulus, igazam van?

Ez a deriválás, integrálás manapság ALAP a matekban, legalábbis természettudományi szakokon. Kémikusok is integrálgatnak, meg fizikusok is, meg sok mindenki.

Ha wines calc-ot, meg pasziánszt akarsz csinálni, nem kell túl sok matek (bár ezekkel is megizzadnál...) mit szólnál egy mp3 lejátszó progihoz, és akkor még mindig csak egy olyan progiról van szó, amiben nincs semmi különleges. Csinálj meg egy rakétairányító szoftvert (hőkövetéssel stb.) ''sok'' matek nélkül. De bármilyen multimédiás dolgot említek, azoknál is 100%, hogy KELL, sőt, ALAP a deriválás, integrálás.

Mod:
Harmad éves korodban??? :DDD
Igen, megírhatnád a kommenteket.

[Szerkesztve]

(#357) ALI_G válasza Protezis (#356) üzenetére


ALI_G
veterán

felejtsük el...
szóban megvitattuk.

(#358) Spyx


Spyx
tag

Hogy én is hozzászóljak az előző témához.
Szerintem nem sok ez a matek amit tanítanka ,csak inkább tényleg arra kéne rámenni hogy megértse a diák. Mert ha valamit ért az emberfia akkor azt harmad annyi idő alatt meg tudja tanulni.
És tényleg kell a matek. Én fateromnak írtam egy olyan progit ami segíti az asztrológiai számításait. Nem több 300 sorosnál a kód , de ennek ellenére 3 napom ráment mire kiötlöttem hogy hogyan programozzam le a matematikáját. Pedig nagyon egyszerű számolások(összeadás - kivonás, csak kurva sok) még anyám és apám is megértik pedig ők már nem most voltak iskolások.
Ja és tényleg nem az a lényeg hogy tudd a szintaktikát.

Na lehet hogy most felsoroltam egy csomó olyan dolgot amit már ti is mondtatok.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#359) Spyx


Spyx
tag

ja és ez is az ETR!!

Bővebben: link

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#360) VladimirR válasza Protezis (#353) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Szerintem viszont nem sok a matek amit tanítanak'' - valoban nem sok, csak rosszul allnak hozza - ahhoz, hogy meg tudj irni egy programot nem az kell, hogy a forditonak bebizonyitsd a tetelt, hanem hogy alkalmazni tudd azt

''Azzal, hogy megismerkedsz egy nyelv szintaktikájával, jóformán kitörölheted a seggedet'' - pontosan, a szintaktikat fel nap alatt megtanulod egy egyszeu manualbol, a programozas masrol szol (kellene, hogy szoljon), ezert is neztem ki hul;yen a fejembol, hogy minek tanulunk mi java utan meg cpp-t, hisz mindkettonel ugye az oo-n volt a hangsuly

''Lényegében a legtöbb dolgot ismerjük már mind Pascalban, mind C-ben, mind Javaban'' - akinek volt hozza alapja, az igen, a tobbieket kiszortak, fel ev alatt nem lehet megtanulni a programozas alapjait

Spyx #359: nem ismerlek en Teged? mintha egyutt jartunk volna dimat1-re, meg dimat2-re (bar ez utobbira tavaly nem igazan jaram be)

[Szerkesztve]

(#361) Spyx válasza VladimirR (#360) üzenetére


Spyx
tag

Én szinte mindenkit ismerek látásból aki a 2003/2004-es tanévben velem kezdett. Tahát vakszeg téged is. Ha te katonánéhoz jártál dimatra van rá esély.
Ja és hogy ha be akarsz azonosítani ,nekem van hosszú hajam copfba kötve ,oldalt punkosra felnyírva, ja és szőke.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#362) VladimirR válasza Spyx (#361) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kalmarnehez jartam mindharomszor

(#363) ALI_G


ALI_G
veterán

Volt vki múlthét csütörtökön PROG I vizsgán? Jól emléxem, hogy azt mondták kedd 14h-ig fent lesz az eredmény? Mert még nincs fent.

(#364) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Az ETR-eől jót, vagy semmit!!! :D

Egyik ismerősömet kérdeztem, kb pontosan egy éve, hogy itt végülis megtanulok-e programozni. ( ő itt végzett )

A válasza egy egyszerű NEM volt.
Azt mondta: ''Itt mindent megtanítanak veled, csak programozni nem tanítanak meg soha. Azt neked kell megtanulnod. HAJRÁ!!!''

(#365) ALI_G


ALI_G
veterán

LOL
dimat 2 vizsgámat helyből kijavították, Az Ön vizsgálya elégtelen! :DDD 8:20 kor kezdődött 8:55-re már már volt 6 vagy 7 válaszom, és mivel C. G. nagyon el volt foglalva a laptopjával, gondoltam megnézem mit írt a mögöttem lévő. Nem sokat tudott, ahogy láttam, majd hallottam, hogy teacher feláll, megfordultam, és tartott felém (2. sorban ültem bal szélen). 1-es! :D Bánt, hogy a 2-es már megvolt (valószínűleg).

[Szerkesztve]

(#366) Arhquis válasza ALI_G (#365) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Lol vazze. Ez egyetem, és nem ejnye bejnye középsuli. :D Na ezért nem puskázok ilyenkor...

Amugy számgéphálózatokból 5-ös lett.
A lényeg: maradj ott végig a beszélgetésen, és beszélj marha sokat!!! Akkor már a 4-es tutira megvan!!! Hajrá...

(#367) ALI_G válasza Arhquis (#366) üzenetére


ALI_G
veterán

grat :C

Amúgy más tárgyakból először csak figyelmeztetni szoktak, most nem így volt.

Nekem meg 3-as lett a Prog I. :Y Sajna ez csak azt takarja, hogy meg lett a minimum pont a vizsgán.

(#368) maszat válasza ALI_G (#367) üzenetére


maszat
senior tag

Mennyire volt nehéz a vizsga? Mondjuk a ZH-khoz viszonyítva;)

(#369) ALI_G válasza maszat (#368) üzenetére


ALI_G
veterán

Prog I-re gondolsz?

Elképzelésem: ha 2x elolvasod rendesen az előadásokat, akkor az elmélet tuti menni fog. Én a mínusz pontoktól úgy menekültem meg, hogy ott volt a gyaktanárom (Labádi Máté), és mindig tőle kérdeztem, hogy biztosan jót írok, meg ilyenek, és ő segített, szerintem a többi gy tanár nem segített volna. Persze nem a konkrét válaszra kérdeztem rá soha, hanem úgy vigyázva. Ő is csak úgy vigyázva válaszolt, hogy csak akkor segítsen ha van vmi közöm a válaszra (szerencsére volt :D), és inkább az arcmimikája árulta el, hogy jóra gondolok vagy sem :)
A ZH-kon lévő progik sokkal nehezebbek voltak mint vizsgán, szerintem aki minimummal ment át annak is van keresni valója. Semmi extra nem volt benne.
A hibajavítós meg kicsit csalóka, lehet hibának látod elsőre, de mégsem, meg ilyenek. A lényeg, hogy csak a szintaktikai hibát kell megkeresni.

sok sikert!

(#370) ALI_G


ALI_G
veterán

Meghúztak Kalkulusból! :(((
3x vettem már fel a tárgyat és 7x voltam vizsgázni. Az utolsó vizsgán meg lett a minimum pontszámom mind elmélet mind gyakorlatból, de az még nem volt 2-es. Itt elvész a minimum ponthatár fogalma :(
TO-n voltam az uccsó ajtónál (ott rendes emberek vannak! 2 nő), és mondták, hogy törölni fognak a hallgatói listából :( Viszont mondta, hogy mivel még van fent vizsgalehetőség, és én most még csak 2x voltam vizsgázni, menjek el a dékán helyettes kisasszonyhoz és kérelmezzem, hogy mehessek még1x. Ebben tudna valaki vmilyen infót adni? Ugye hivatalosan kell az ilyet kérelmeni, levél meg minden. Ebben esetleg vki kis jártasság? Kellene egy kis segítség, hogy hogy is kellene. Kedden kell menjek, örülnék ha vki tudna adni vmi kis helpet.

(#371) _Petya_ válasza ALI_G (#370) üzenetére


_Petya_
őstag

Kalkulus 1?

Nekem már csak kalkulus2 van hátra,az az igazi sz***ás, mert még könyv sincs..

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#372) Spyx válasza _Petya_ (#371) üzenetére


Spyx
tag

Egyébként van egy könyv ami használható erre a célre kalkulusból.
Leindler László: Analízis
Én is ebből tanultam a kalk.2 vizsgára.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#373) maszat válasza ALI_G (#370) üzenetére


maszat
senior tag

Tomi bácsi mondta előadáson (kalk 2), hogy nincs energiája/kedve azt összegezni, hogy ki hányszor megy vizsgzáni. Így nyugodtan - tehát külön engedély nélkül - felveheted a 8-ik vizsgát.:U



Igen, Prog 2.:))
Én is Labádinál voltam, a reggeli csoportban.
Ha te is akkor voltál, akkor nem te vagy az aki mindig a Távoli asztallal nyomta?

(#374) Kortve


Kortve
újonc

Sziasztok!
Beszelgessunk kicsit a 3. felevrol; ki mit tud a
-Számítástudomány alapjai
-Algoritmusok és adatszerkezetek I
-Programozás II
-Számítógépes grafika
-A valószínűségszámítás alapjai

kurzusokrol? Nehezsegi szint, megtanulnivalo anyag, oktato, stb.

Illetve aki tud meg valamit mondani a muszaki informatikusok BME-s eleterol, (igaz ez meg messze van) az ne habozzon megirni. Ugy lattam, h joval tobb ora van es nem ismetelheto semmi. Ez nagyon nehez, vagy azert lesz eselyunk megismerni az ejszakai fovarost is? :)

Koszi elore is mindenkinek!

(#375) ALI_G válasza maszat (#373) üzenetére


ALI_G
veterán

Nos, tegnap voltam TO-n, és a pénteki kérdésemet, magyarázatomat félreértették, vagy csak én nem voltam világos, de mostmár kiderült, hogy ha a tanár nem tartja sázmom, és a félévben ugye még csak 2x voltam vizsgázni, belőle, és még van 1 időpont feltéve ezért mehetek nyugodtan Dékán engedélye nélkül.

Nem, én csütörtökön voltam Labádinál délután 2-től :)

(#376) Spyx válasza Kortve (#374) üzenetére


Spyx
tag

A számítástudom... és a Grafikáról nem tudok semmit mondani mert nekem nem volt ilyen.
A prog2 tisztára mint a prog1 csak nem java hanem c++ és a jegyzet jobb egy kicsivel. Semmivel nem nehezebb. Gyakra Zsíros Ákos-t ajánlom.

A VALSZÁM. gyakorlatban majdnem mint a kalkulus de ez is valamennyivel könnyeb és vizsgán csak az ötösért kell tudni az elméletet. 3 gyakorlati (számolás) kérdés és egy elméleti jellegű kérdés van vizsgán. Gyakra: Osztényi

Algoritmusok - (alga) . Nem egyszerű. nagyon oda kell figyelni hogy a kötelező programok meglegyenek időben. értsd ezalatt hogy határidő előtt érdemes elkezdeni 1,5-2 héttel. Mert ha kicsúszol a határidőböl egy percel is ugrott a féléved. És ezt nagyon komolyan veszik. A vizsgát nem tudom milyen mert én nem jutottam el odáig.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#377) ALI_G


ALI_G
veterán

Na, hétfőn kiderült, hogy kalkulusból nyugodtan mehetek még1x vizsgázni, mivel Szabó nem tartja számon, h ki hányszor volt már vizsgázni, szóval még 20-án van még 1 esélyem.

(#378) Newlocal válasza ALI_G (#365) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Láttak BAKKER!
Ott voltam én is. Cak mosolyogtam mint állat, hogy ekkora lúzer hogy lehet valaki. :DDD
Én ma voltam másodszor és meglett, szal este nagy bebaszás lesz. :C

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#379) ALI_G válasza Newlocal (#378) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszönöm kedvességed :) Mostmár mind1, ma megint voltam vizsgázni, és 2-es lett, 7 feladat sikerült, ha még lett volna +1 pontom akkor 3-as. Ez akkora szemétség nem? Rossz gyaktanár (W. T.), menni kellett pótZH-zni (sikerült lazán!), aztán 1. vizsgán puska miattt hello, 2. vizsgán meg sikerül 7 feladat, összesen 62 pont, és 63-tól 3-as. Na ettől feltudnék robbanni, hogy milyen G*eci a tanár!!! Lehet bemek reklamálni, hogy hogy lehet ekkora aljadék, hogy nem gondolt bele (nem a lófasztt nem gondolt bele, direkt genyózik, hogy aki pótZH-zott annak 8 jó feladat kelljen a 3-asért, elmehet a jó *******)

de nem?

(#380) _Petya_ válasza ALI_G (#379) üzenetére


_Petya_
őstag

CzG profot ne szidd, rendes fazon. Amúgy ti tudtok valamit a nyáron bevezetésre kerülő ''Új ETR''-ről? Bővebben: link Itt fent írják, hogy lesz új. Hallottam rémhíreket, hogy olyan lesz, mint a Neptun. Ugye nem? :(

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#381) btompy válasza Kortve (#374) üzenetére


btompy
csendes tag

üdv!

Számítástudomány az én időmben még nem volt..:)

Grafika: ha a gyak megvan, akkor sztem már egyszerű
opengl és postscript volt
a lényeg, h ne a Nyúl Lacinál vedd fel a gyakot, sztem legalábbis egyszerűbb lesz nélküle az életed..:))
vizsga elvileg 10 kérdés - 10 perc, meg két kifejtendő elméleti kérdés

Alga: sztem a legnagyobb szopás a 3/5 év alatt...
Horváth Gyuszi nem a legrendesebb fajta
kötprogramért simán kivág ha késel...
vizsga úgy nézett ki, h kidolgoztátok a tételt írásban, majd egyenként bementek és vele kijavítjátok, és mindenbe beleköt, amit csak el tudsz képzelni, jaaa, és ha nem tudod, akkor nem elég h megbuktat, de még el is mondd mindennek, h hogyan lehet ilyen tudással idejönni, nem szégyelli magát, stb, stb. :)
programkódban egy pontosvessző-hibáért is mehetsz befizetni az uv-csekket...:)

prog II: tényleg nem gáz, C++, és Alexin is rendes (ha még ő tartja)

valszám sem nehéz, sztem legalábbis

sok sikert :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

PVSK, k**va jók vagyunk! - Forza MILAN! - Oranje 4ever!

(#382) Kortve válasza btompy (#381) üzenetére


Kortve
újonc

Koszonom az infokat mindkettotoknek, hasznosak lesznek jovore, szerintem sokunknak.
(Amugy algoritmusok vizsgan, amit irtal, ott az az eloadas vezetojere vonatkozik, vagy a vizsgat is a gyak.tanarral csinalod?). Hallottam mar par dolgot errol a targyrol, azt hiszem ezt ev kozben is igen kemenyen kell majd tanulni.

[Szerkesztve]

(#383) _Petya_


_Petya_
őstag

A műszaki infósok BME.-s életéről ln is érdeklődnék, nekem nagyon nem tetszik, hogy 3. évet ott kell tölteni, mert pl. ha egy bp-i tárgy nem lesz meg, akkor ingázhatok, két albit meg nem tudok fenntartani.. Hallottam olyat, hogy köv. félévtől indul itt szegeden is műszaki képzés, lesz labor, meg minden... ennek van valóságalapja?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#384) bbazsy válasza Kortve (#382) üzenetére


bbazsy
őstag

H


[Szerkesztve]

..

(#385) Kortve válasza _Petya_ (#383) üzenetére


Kortve
újonc

Nem kell aggodnod, ha Pesten nem sikerul valami, akkor konnyes bucsut lehet venni az egyetemtol... A tantervben, ha megnezed, akkor az osszes pesti targy meg van jelolve, mint ''nem ismetelheto''. En egyelore annyit hallottam, h ''nehez''. :) Mondjuk ezen azt hiszem senki sem lepodott meg. Az elsok azt hiszem most vegeznek/vegeztek odafont, sok tapasztalat meg nincs. Amugy szerintem nem lesz rossz az.
A muszaki kepzes Szegeden 2008-tol, vagy 2011-tol indul meg. Ennek ellenere kis esely van arra, hogy valtozzon me'g a mi tantervunk (gondolom nagy penzt fizethet az SZTE a BME-nek a kihelyezett kepzesert es ha ezt meg lehet oldani olcsobban, akkor meg is fogjak) Viszont BME egy nem rossz pont az oneletrajzodban.
A tapasztalatokat pedig varjuk :)

(#386) _Petya_ válasza Kortve (#385) üzenetére


_Petya_
őstag

A Nem ismételehtő minden tárgyhoz oda van írva, azt jelenti, hogy ha megcsináltad, akkor nem veheted fel mégegyszer. A felvi.hu szerint aki idén kezd szeptemberben, az választhat, hogy BME-n vagy Szegeden akarja járni a 3. évet. Tehát ha 1 évvel elcsúsztatom a BME-s tárgyakat, akkor nem lesz gond :D

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#387) Kortve válasza _Petya_ (#386) üzenetére


Kortve
újonc

Tenyleg, mindegyikhez oda van irva. Igy egy fokkal humanusabb a dolog :)
Bar ha eddig nem sikerult semmit elbukni, akkor nem ott kellene elkezdeni... :) Illetve sehol sem. De vegulis, ha vmi nem sikerul, akkor elvileg veheted fol Szegeden is utana. Vagy azt is meg lehet csinalni, h 3ad evben a 4edeves tantargyakat veszed fol es akkor utana Szegeden teljesited a Pestieket (ha a felvi.hu-nak lehet hinni). Szoval vannak lehetosegek, merlegelni kell. Mindegy, hagyjuk is. Inkabb most a nyaralasra koncentralok :), aztan meg lesz egy vidam masodev is, nem kell ennyire elore rohanni :)
Egy ujabb tema:
Egeszseges lustasag kereteben: melyek azok a termeszettudomanyos alt.muvelo targyak, amik a mellett, h erdekesek is, igen egyszeruen teljesithetoek? :)

(#388) Protezis


Protezis
őstag

Fizika 2 szóbeli hogy néz ki?
Átment már azon valami normális ember?

(#389) Protezis válasza Protezis (#388) üzenetére


Protezis
őstag

Holnap olyan égés lesz, hogy ihaj. Elmenjek? Égessem magamat? Nem tudom. De legalább megtudnám, milyen szóbelizni. Megnéztem, semmi sem épül a fizikára. Csakhát 4. félévben (ami nekem 6. lesz) pluszba bejönne a fizika2. Na az nem lenne jó. Hogy lehet megtanulni ezt a sok jó dolgot? :O
Most épp borozgatok. No nem a medve bőrére iszok, főleg nem előre. Csak úgy. Mert megérdemlem. Vagy talán mégsem. Csütörtökön megyek pro1-ből, remélem az meglesz min 4-es. De ez a fizika..... nem akaroooooom.

(#390) kefete


kefete
tag

Helló mindenki!

Én is SZTE-s vagyok elsőéves PTMes.
Hétfőn megyek kalkulus keresztből az uccsó vizsgára, de már televan a tököm vele, meg Szabó Tamással is. :DDD

Czédlit meg nem szidni, mert rendes. Ha ő is olyan vizsgát íratna, mint Szabó, akkor diszkrétből fele ennyi ember se menne át.

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#391) ALI_G válasza kefete (#390) üzenetére


ALI_G
veterán

Hétfőn megyek én is kalkulusból. Neked hogyértve az ucscó vizsga? Mert nekem a 8. vizsgám lesz kalkulusból :O és már itt az ideje, hogy sikerüljön. Legutóbb 15 15 (elmélet, gyak) pontos lett a vizsgám, vagyis össz 30 ami megüti a minimumot, csak mégis 40-től kettes :( és nem értem, hogy a gyak részén mi nem siekrült, de még gyúrok rá. Tegnap lederiváltam a könyveb lévő példák 3/4-ét remélem azt már nem rontom el. A fv diszkuszió meg...nemtom, ha ln, vagy e^x-es akkor valszeg nem fog menni...cirka nem nekem találták ki azokat a fv-eket. :O

(#392) ALI_G válasza Protezis (#389) üzenetére


ALI_G
veterán

Én azt mondom neked, hogy azért próbálkozz meg még1x vele hétfőn!

(#393) ALI_G


ALI_G
veterán

légyszi vki tudna edni egy linket, vagy vmit, hogy mik voltak idén kalkulus I-ből a vizsgákon (3db), mert Szabó honlapján ahol lenne link rá, ott azok a linkek a kalkulus II vizsgákat linkeli, bár állítása szerint nem!
szal ha vki tud akkor dobjon meg vele, thx

ALI_G

(#394) _Petya_ válasza ALI_G (#393) üzenetére


_Petya_
őstag

Csak az első lapon van kalk2, lapozd végig azokat a ps-eket.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#395) ALI_G válasza _Petya_ (#394) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerintem nem egy helyről beszélünk. Én a keresztfélév-es izé alatt gondoltam: Bővebben: link, itt a Kalkulus I keresztféléves vizsgasornak kellene állni, ahhoz képest minden link alatt kalkulus II van, viszont az első kalk I 1 vizsga mellett lévő megoldás az jó helyen van.
gondolom te más helyen nézted, de azok a tavalyiak.
A lényeg, hogy így nemtom megoldani őklet, viszont szeritnem valamely volt vizsgát fogja betenni uccsónak, és így nemtom őket megcsinálni :((( főleg azok a durva deriválósak kellenének amik voltak vizsgákon, a példatárban nincsennek ilyen durvák.

[Szerkesztve]

(#396) ALI_G válasza _Petya_ (#394) üzenetére


ALI_G
veterán

megvan, Prot rámutatott a lényegre, meg kell nyomni a Szóközt, hogy lépjen 1 oldalt :) én meg ezt nemtudtam.

(#397) _Petya_ válasza ALI_G (#395) üzenetére


_Petya_
őstag

Erről beszélek, ezeket lapozd át, ezekben vannak a mostani keresztféléves vizsgasorok. Bővebben: link

mod: igen, vagy fent a gombokkal :)

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#398) ALI_G válasza _Petya_ (#397) üzenetére


ALI_G
veterán

Viszont a 3. vizsga sor nincs fent, vagy csak rossz a link, de nekem semmit sem tölt be... :(( kéne pedig, még ma, vki lecsekkolná, hogy tényleg rossza a 3. link?

mod.: vmi változott, mert ma eddig smmit nem csinált a linkre való kattintás után, csak próbálkozott, de el se tudta kezdeni a Ffox-om, most viszont letölti 122 Kb-ig, aztán tovább nem...még kellene vagy 3 kb, de nem jön le, ott megáll :(((

[Szerkesztve]

(#399) _Petya_ válasza ALI_G (#398) üzenetére


_Petya_
őstag

Nekem gond nélkül lejött, 2mp alatt.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#400) ALI_G válasza _Petya_ (#399) üzenetére


ALI_G
veterán

na, ma reggel nekem is! De tegnap egy Istenért sem akart lejönni.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.